Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Továrna Saabu znovu otevírá, bude vyrábět model 9-3

Druhá generace Saabu 9-3 debutovala v roce 2002. Po takřka dvouleté pauze se auto vrací do výroby.
Zpět na článek
15. 8. 2013 10:15
Fajn zprava
Saab je moje srdcovka.
S 900NG Turbo coupe jsem prozil krasnych par tisic kilometru :-)
Avatar - Aladeen
19. 8. 2013 17:43
Re: Fajn zprava
SAABy sú autá ktoré má človek buď rád , alebo nie ...
Saaby majú zvláštnu charizmu . Ja mám napríklad tie autá rád , človek sa cíti byť výnimočným na ceste , škodovky a vw ma hocikto , ale saaba nie .... ;-)
Avatar - Bristol
15. 8. 2013 12:17
Re: SAAB? Opravdu?
Naprosto souhlasim...pokud talosi nehejbnou kostrou a pristi Lancia modely nepostavi na platformach Maserati/AR tak to muzou rovnou zabalit...
Avatar - romgator
15. 8. 2013 11:37
SAAB? Opravdu?
Modlil jsem se od samého začátku roku 2011 aby SAAB přežil. Nejsem si ale jistý, zda je to dobrá či špatná zpráva, protože ty modely 9-3 půjdou stejné do číny. Navíc bude to pořád ještě SAAB? NEVS by musel radikálně zapracovat na designu, protože jinak to bude zase další bankrot (alespoň v EU). I pro mě je tato značka srdconvka, ale nerad bych, aby se ze SAABu stalo zombie. Ikdyž možná už je.
Teď mě zajímá, jak jen dopadne Lancia, další můj miláček.
Avatar - KANKUNEN
15. 8. 2013 11:01
Stará pečka,
poskládaná s kdovijakých dílů. Proti tomu je Exeo výkvět automobilismu. To je smutný příběh.
Avatar - Stejsn
15. 8. 2013 22:29
Re: SAAB? Opravdu?
Sergio si vybral. Má dvě minoritní koncernové značky, které jsou v průseru. Obě najednou zachraňovat nemůže, na to nemá prachy. Vybral si pro experiment alfu a pokud by to vyšlo a AR se vyhrabala z problémů, může to koncernu pomoct oživit i lancii. A aby mezitím úplně neumřela, drží ji na přístrojích v umělém spánku a nechá ji přeznačkovávat cizí modely.
Avatar - romgator
15. 8. 2013 18:15
Re: SAAB? Opravdu?
Já bych Lancii ještě neodepisoval. Stejně jako třeba Alfu Romeo. Ta taky nemá na růžích ustláno. Ovšem na rozdíl od Lancie o Alfu Sergio jeví zájem a chce to řešit novou modelovou smrští. U Lancie je však ticho po pěšině. To poslední, co bych si opravdu přál je, aby Lancia byla jen přeznačkovaný Chrysler. Ale pokud by Lancia a Chrysler vyvíjely společné modely, tak to už by mi vůbec nevadilo.
15. 8. 2013 12:31
Re: saab
To přirovnání Saabu k Roveru/Roewe sedí jak "pr..el" na hrnce, bohužel.
Avatar - Bristol
15. 8. 2013 12:15
saab
Jedna otazka je vyrobit...ale druha je komu a kde to prodat...a hlavne za kolik? Nedokazi si predstavit ze si nekdo koupi konstrukcne 11 let stare auto...podle meho to neni moc dobry napad jak zacit...meli zapracovat a predstavit novy model, klidne pozdeji nez prekotne spoustet vyrobu teto vykopavky...

mam pocit ze saab dopadne jako rover/roewe
Avatar - euro89
15. 8. 2013 12:15
Re: SAAB? Opravdu?
Tak Lancia je mrtvá už dávno. Poslední Lancia, která stála za koupi, byl Thesis.
15. 8. 2013 11:41
Re: Stará pečka,
Je jasne, ze fanousci tu firmu nezachrani. Jediny klic k uspechu je cena vozu. Jetli bude (jako doposud) nekonkurenceschopna (cesky premrstena), tak tra-la-la, zpatky do hrobu. Ale to si snad novy majitel uvedomuje, doufam...

Fabrika ve Svedsku se svedskymi vyplatami a odbory, radeji to ten cinan ani nemel zkouset >:D
15. 8. 2013 10:49
Re: Fajn zprava
Takže si koupíte dalšího, nového Saaba ? To musí každý správný fanda této značky hned jak to bude možné udělat !.
Avatar - Uživatel_5340709
15. 8. 2013 10:22
Re: Fajn zprava
I poslední 9-5 nevypadá špatně, resp. je to zajímavá alternativa k pohodovějšímu ježdění, .......... bohužel konkurence je tvrdá.
16. 8. 2013 09:31
Jednoho dne si SAAB koupi nemci...
Jednoho dne si SAAB koupi nemci a udelaji z toho uspech jako Mini / Skoda apod. Az bude Saab hodne levny, coz se stale jeste nestalo.
Do te doby je to k nicemu, neprodejne, nevite ani, jestli vam vyrobi nahradni dily :-)
15. 8. 2013 23:00
Re: SAAB? Opravdu?
Prijde mi hodne usmevne, ze po tech letech lhani a nesmyslnych nikdy nenaplnenych planu jeste nekdo veri tomu co vedeni Fiatu rika. Budoucnost je zrejma, Alfa Romeo se proda, Lancie zrusi a z Fiatu se stane dodavkova divize Chrysleru. Fiat nema budoucnost, italsky trh je mrtvy a mimo nej jsou Fiaty neprodejne. Cela Evropa miri do takoveho upadku, ze tu realne v mainstremu preziji dve maximalne tri automobilky (tipnul bych si koncern, jedna spojena francouzska automobilka a pak mozna Toyota), Fiat rozhodne nebude mezi nimi.
Avatar - Stejsn
15. 8. 2013 22:21
Fakt chtějí začít vyrábět 11 let starý model?
Kdo to koupí? To by musela být cena poloviční něž byla když se to vyrábět přestalo a za tolik to nejde vyrobit.
15. 8. 2013 21:43
Továrna Saabu ...
"Továrna Saabu znovu otevírá, bude vyrábět model 9-3" ... jen se ptám, pro koho ?
15. 8. 2013 19:37
Good news...
Som rad. Saabu mi bolo luto. Moc nepocuvali GM robili to po svojom mali vysoke naklady na vyrobu a nizky profit ak vobe nejaky bol... 8-s :yes:
Avatar - Ja Prvni 123
15. 8. 2013 19:26
Re: SAAB? Opravdu?
no - a k tomu to směřuje...
"malý budou Lancie v US prodávaná jako Chrysler.. a velký budou Chryslery prodávané v Evropě jako Lancie.
Vlastně mě to asi nevadí. Rozhodně mě to neuráží...
A velikostně mi Delta úplně stačí.
;-)
Avatar - Ja Prvni 123
15. 8. 2013 16:59
Re: SAAB? Opravdu?
a Deltou ses vezl.. nebo jen kecáš?
;-)
15. 8. 2013 16:55
Re: Saab
No, jak se to vezme.
GM napriklad dodala platformu s jasnymi instrukcemi a Saab udelal vsechno uplne jinak respektive mnohem kvalitneji, coz nasledne vedlo k male rentabilite a slabym prodejum diky vysokym nakladum. Zkratka tech faktoru bylo vic a GM urcite nenese veskerou odpovednost za pad Saabu.
15. 8. 2013 16:42
Saab
Jestli se to povede, bude to super v každém případě držím palečky!!!!! Můj názor je takoví že GM udělilo poslední hřebík do rakve této známé značce.
Avatar - Bristol
15. 8. 2013 16:34
Re: saab
Proste prusvih...budeme se modlit at SAAB dopadne jako Jaguar nebo Volvo...
Avatar - xjara
15. 8. 2013 15:37
Re: Stará pečka,
Tak ty si me hodne pobavil. Jel si vubec nekdy v saabu 9-3 nebo si ho videl jen na obrazku s rozlisenim 480x320 px?
Avatar - Hittman
15. 8. 2013 12:53
Re: Stará pečka,
Hurá do Číny, Indie, Ruska a USA, tak ekonomika na rozdíl od podělané EU funguje, jak má.
15. 8. 2013 12:28
Re: SAAB? Opravdu?
Thesi už byl příliš polarizující, mně se víc líbila Kappa a hlavně Thema, stejně jako nádherná Dedra/Dedra SW nebo nedoceněná Delta II. Kde že loňské sněhy jsou.... :-( :-( :-( Dnes je jedinou opravdovou Lancií Ypsilonka, jinak to jsou jen přeznačkované Chryslery, což samozřejmě v Evropě nemůže fungovat.
15. 8. 2013 11:32
Re: Stará pečka,
Pár stovek skalních příznivců značky si to auto jistě koupí, ale co bude dál?
Avatar - Hittman
15. 8. 2013 11:32
Re: Stará pečka,
Někde se začít musí...naproti tomu Exeo je bytelné auto s roky "praxí".
16. 8. 2013 09:51
Re: Saab
nesmíš věřit všemu čo říkají v Top Gear ;-)
15. 8. 2013 10:53
Re: Fajn zprava
Urcite dobra zprava ale ja by som si osobne nekupil znacku auta, ktora dnes existuje a zajtra ohlasuje bankrot a stale dookola. Viem, ze servis by mal byt nadalej zabezpeceny, ale za tu cenu su aj lepsie auta s novsimi technologiami.