Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Papež František: 30 let starý Renault 4 místo papamobilu

Papež nedávno prohlásil, že by všichni představitelé církve měli jezdit ve skromných autech. Nejnovějším přírůstkem do jeho vozového parku se tedy stal darovaný Renault 4 z roku 1984.
Zpět na článek
15. 9. 2013 12:42
15. 9. 2013 15:18
15. 9. 2013 16:55
15. 9. 2013 12:44
15. 9. 2013 14:00
16. 9. 2013 01:00
16. 9. 2013 23:35
15. 9. 2013 12:42
BRAVO
Tomu říkám chování. Všichni lidé na světě, všech náboženských vyznání, všech barev pleti, všech národností by se měli inspirovat :yes:
Rozbalit vlákno
3
Avatar - petrumr
15. 9. 2013 15:18
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 9. 2013 16:55
Re: BRAVO
Jo jenže kdyby byli Ti lidé např. prezidenti, koupili by si Superba, S-klasse, 7, nebo A8 ;-)
15. 9. 2013 19:15
Re: BRAVO
ty si se v tom HTP dokonce dal dobrovolne na drahu mucednika >:D
15. 9. 2013 12:44
...
Sice jsem poslední, kdo by církevní hodnostáře obhajoval, ale tenhle to nejspíš myslí vážně.
Na R4 ani nepotřebují mechaniky jako spíš někoho s kladivem a pajcrem. Jinak jsem zvědavej, kde po Vatikánu s tím chce jezdit - vždyť je to samá zahrada a park.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
15. 9. 2013 12:57
nahodou krasne auto
svojim sposobom by som tiez jazdil radsej tymto legendarnym renaultom 4 ako poniektorymi dnesnymi hybridami a elektromobilmi ktore vyzeraju ako ufo , plne Frantiska chapem.... ma zmysel pre stare hodnotne a duchom a charizmou bohate auta ktore nieco na tomto svete znamenaju :yes:

len sa obavam ze tento skutocne duchom bohaty a spravny chlap frantisek bude trnom v oku inych papezov a biskupov a kardinalov ktorym ide len o prachy a radi sa napchavaju a vozia v najdrahsich autach... tento normalny frantisek im nebude pasovat... a som si isty ze mnohi cirkevni hodnostari ho uz teraz posielaju az kdesi do pekla....
Rozbalit vlákno
16
15. 9. 2013 13:17
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 9. 2013 14:50
Re: nahodou krasne auto
Ještě je jeden bývalý papež ;-)
15. 9. 2013 16:11
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 9. 2013 07:56
Re: nahodou krasne auto
Bývalý pápež nie je pápež. ;-)
15. 9. 2013 18:40
Re: nahodou krasne auto
1)Toppere, ako rimsko-katolicky knaz sa trosku v tejto oblasti vyznam a vravim, ze pises nieco, comu sa vobec ale vobec nerozumies. Osobne som sa rozpraval so soferom biskupa, tie auta dostavaju za tak "smiesne" ceny, ze tebe by za to nedali ani skodovku. I nas opat, pod ktoreho spadam dostal A4 s 2000 km o poriadnych tisice eur lacnejsie...ani ti tu sumu nepoviem, lebo by si zavidel.

2)Okrem toho maju dieceze priblizne s dvoma vyrobcami (dodavatelmi) dohodu, ze kazdy knaz v diecezi dostane nejaky model onej znacky za neuveritelne vybornu cenu...i preto maju mnohi knazi v diecezi jednu az dve znacky.

3) Okrem toho sa to niekedy dobre rozprava...kup si to najlacnejsie, ved si knaz a pod., ale ak zijes ako ja v tvrdych Alpach, kde mam farnosti, kde dokonca i pre nas so 4x4 su dokonca su predpisane retaze (!!!), tak si az tak lacne auto kupit nemozes, pretoze cena tym stupa neuveritelne vysoko (zvlast v AT, kde su ceny zavisle od emissi a s 4x4 CO 2 stupaju). Ono nic nie je tak cierno biele ako sa javi ale clovek musi najprv tej pravde byt ochotny nacuvat a to mnohi nie su.

4) Tym samozrejme nevylucujem, ze su i vynimky, kde to nejaky spolubrat v knazskej sluzbe prezenie. Na druhej strane poznam knazov, kde im otec (casto i atheista) chcel podarovat nejake skvele ojazdene auto s dovodu, ze si chcel kupit nejake nove. Co by si urobil ty v takom pripade ak mozes nieco dostat od rodiny zadramo ale bola by to napr. Audi Q3?
16. 9. 2013 09:36
Re: nahodou krasne auto
"Co by si urobil ty v takom pripade ak mozes nieco dostat od rodiny zadramo ale bola by to napr. Audi Q3? "
OKAMZITE darovat alebo predat a ziskane peniaze darovat.
Kazdy krestan a specialne niekto, kto chce to krestanstvo sirit (teda knazi a biskupi) by sa mal okamzite zbavit vsetkeho majetku, tak ako to Kristus kazal v evenjeliach.

Ak nejaky knaz kona v rozpore s tymito slovami (a rovnako je to vyjadrene aj v Mk 10 a Lk 18) tak jednoduho nema Pravo povazovat sa za krestana a siritela krestanstva:
Mt 19:
"21 Ježiš mu vravel: "Ak chceš byť dokonalý, choď, predaj, čo máš, rozdaj chudobným a budeš mať poklad v nebi. Potom príď a nasleduj ma!"
22 Keď mladík počul toto slovo, odišiel smutný, lebo mal veľký majetok.
23 A Ježiš povedal svojim učeníkom: "Veru, hovorím vám: Bohatý ťažko vojde do nebeského kráľovstva.
24 Ba hovorím vám: Ľahšie je ťave prejsť cez ucho ihly, ako boháčovi vojsť do Božieho kráľovstva."
Avatar - dal
16. 9. 2013 09:45
Re: nahodou krasne auto
Nezaměňuj katolickou církev a křesťanství. Katolická církev jen parazituje a samozřejmě i dobře žije a bohatne z věřících.
16. 9. 2013 10:14
Re: nahodou krasne auto
Co vidívám duchovní v okolí, průměrné auto je tak felicia... a často ještě za vlastní, takže o nějakém bohatnutí asi těžko může být řeč..
Avatar - dal
16. 9. 2013 10:16
Re: nahodou krasne auto
nezaměňuj duchovní a církev.
16. 9. 2013 17:38
Re: nahodou krasne auto
Aha.. a kam ty majetky tedy církevní vrchnost tedy ukládá na proč? Pro svoje potomky asi těžko, na vysoké noze si zrovna nežijí, pozemky neskupují, po hspodách a kasinech je nevidím...větší hodnotu mají pouze kostely, ale na nich asi těžko vyděláš..
16. 9. 2013 09:46
Re: nahodou krasne auto
Lenze knaz ma casto (ako i ja) 4 farnosti, ktore su vzdialene od seba i 20 km. Ved si predstav, ze za 8 mesiacov mam najazdenych 21000 km (a na SVK som bol asi len 2 krat, takze odtial tolko km nemam). Auto je pre nas absolutnou podmienkou a v mojej vysokohorskej oblasti s 4x4, kde musis byt k dispozicii 24 hodin denne, za kazdeho pocasia. To auto potrebujes a to auto nemoze byt srot, lebo ak rano pri minus 20 nenastartujes a cakaju na teba ludia v 4 farnostiach, tak potes koste.
Samozrejme mozes Q3 predat a kupit si nieco lacnejsiesie ale co je dnes "lacne auto" s 4x4? A potrebujes kufor, pretoze ak vlacis so sebou od kadidla, cez ministrantov, cez alby a vsetko co potrebujes, tak ti nejake Citigo stacit nebude. Ako som povedal, nic nie je len cierne alebo biele.

A k tym citatom: Naozaj poznas nejake knaza, ktory by bol bohaty? Ja zijes s desiatkami a so stovkou sa asi poznam ale "bohateho" naozaj nepoznam. Bol si u nich doma alebo to sudis len podla auta?
Avatar - dal
16. 9. 2013 09:52
Re: nahodou krasne auto
Kněz ne ale církev bohatá je.
16. 9. 2013 09:56
Re: nahodou krasne auto
Ako kde...su dieceze (zvlast v severnom Nemecku), kde su na bankrote a su i take, ktore su na tom lepsie, urcite. Situaciu v CR nepoznam a tak sa k nej ani nevyjadrujem.
16. 9. 2013 14:04
Re: nahodou krasne auto
No a co? Jde přece o osobní bohatství. A kněží opravdu nemají na rozhazování. Církev potřebuje peníze na plno věcí, na provoz kdečeho, co je pro lidi, pro misie, pro činnost v chudých zemích.
16. 9. 2013 10:12
Re: nahodou krasne auto
Augustine, děkuji za poznatky ze Švýcarska. Ale v Čechách je to celé trochu jinak (a nepochybuji, že na Slovensku ještě jinak). U nás nemají kněží tak vysoký sociální status, jako ve Švýcarsku, a na Slovensku to taky bude trochu jiné. Třeba biskupství sice farářovi něco málo přispěje na novou káru (cesťáky ale neproplácejí), a pokud nechce zlobit biskupské ekonomy a kupuje novotu, musí vzít Škodovku - např. Fabii od "dvorního dodavatele"... A cena není nijak výrazně nižší, než jakou nabídne autosalón prakticky každému.
16. 9. 2013 11:03
Re: nahodou krasne auto
Hovorim o Rakusku, kde posobim a nie o Svajciarsku ;-) . O nejakom socialnom statute knaza tu nemoze byt ani rec (to tak mozno este na Svk alebo v Bavorsku), ak si nieco utrzime, tak je to skor slina od nejakeho spoluobcana alebo v lepsom pripade nejaky poblazneny vykrik proti mne (nam knazom) ako to zazivam.
Ako vravim, treba sa na to pozerat s nadhladom. Urcite tu mame v AT drahsie vozy (ja sam Sportage ((je i v "moje Auto"), kolegovia Kaskaj, Suzuki S4, Yeti, Oktavia, viac krat Golf, jedna stara CX 7, Subaru XV, Kuga....cize vsetko s 4x4, pretoze ako som i hore uz pisal, mam farnost, kde i pre 4x4 su povinne retaze a inac sa tam v zime nedostanem. Mam par kamaratov-knazov v Budejovickej dieceze, maju väcsionou Fabie a jeden ma starsiu Corsu.
15. 9. 2013 14:00
R4. vs R5
Cislo sem, cislo tam... Nechtel bych byt hnidopich, ale budu: v textu je spatny model. Papez dostal R4, nikoliv R5 (viz "... starý Renault 5 z roku 1984...").
Rozbalit vlákno
0
Avatar - VDC
16. 9. 2013 01:00
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
1
16. 9. 2013 23:35
Re: blinkr
v detailoch prechadzaju aj dnes, len mozno viac skryte. ak budes mat niekedy poruke Megane 3 Grandtour teda aktualny. pozri sa blizsie na jeho zadne svetla. su plne kosostvorcov a nie hocijakych, ale plne znakov Renault ;)
Aj ked uznavam ze nieje to take okate, ale velmi pekny detail.
16. 9. 2013 07:25
« Re: nahodou krasne auto
Augustin

Poznam pomerne dost blizko pomery ake panuju na BU. V niecom mas pravdu, ale pokial ludia vidia ze v akych autach sa vozia ich biskupi, kanonici, vikari, knazi a pod. nerobi to dobru krv. Specialne pokial su rozne nedoriesene kauzy ako na Slovensku momentalne su. Cize uzavriem to len takto: Kto chce inym svietit, sam musi horiet.

Milan
Rozbalit vlákno
5
Avatar - dal
16. 9. 2013 09:48
Re: « Re: nahodou krasne auto
Tu poslední větu máte stejnou s komanči. Asi máte hodně společného, co třeba kázat vodu a pít víno.
16. 9. 2013 09:58
Re: « Re: nahodou krasne auto
Ty poznas Cirkev len z novin a z bulvaru....takze sa tvojim prispevkom nedivim.
Avatar - dal
16. 9. 2013 10:07
Re: « Re: nahodou krasne auto
To určitě ne, jen si myslím, že na víře se nemá vydělávat. Já ke své víře nepotřebuji ani zlaté prsteny, ani roucha a ani paláce.
16. 9. 2013 09:53
Re: « Re: nahodou krasne auto
Bezpochyby su i zle prikaldy. Videl som to predsa, ked som s mnohymi spolubratmi studoval. Mnoho je to uz o vychove v rodine. Ak je dieta vychovavane v luxuse a po 15 rokoch zivota spozna Boha, neurobi ten clovek taky razny krok ako niekto iny. Ja som chcel mojim prispevkom povedat len jedine, ze pre same automobilky je niekedy cest, ked sa vysoko predstaveni ukaze v ich aute a tie auta sa biskupom naozaj ponukaju za neuveritelne nizke ceny, o com ludia vsak nevedia a potom nastavaju problemy.
16. 9. 2013 15:50
Re: « Re: nahodou krasne auto
Neměl by biskup prokazovat čest svému poslání a ne automobilce?