Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Řidiči pozor: psaní SMS za volantem je 3x nebezpečnější než alkohol

Psaní krátkých textových zpráv na mobilním telefonu je za volantem až třikrát nebezpečnější, než když je řidič pod vlivem alkoholu.
Zpět na článek
17. 10. 2013 14:06
17. 10. 2013 14:42
17. 10. 2013 14:59
17. 10. 2013 14:55
17. 10. 2013 18:15
Avatar - DawQa
17. 10. 2013 14:06
Kraviny jak cyp
né že by to bylo bezpečný, jenže jak dlouho trvá průměrný hovor v autě, či napsat krátkou odpověď v sms... joo převádět to na alkohol, který na každého působí jinak, je nejlepší způsob jak to prokázat, to áno >:D
z těchto článků mám vždycky pocit že spousta volajících má smrt v přímém přenosu... A přitom se moc nemluví o tom že matka telefonovala se synem a on při tom měl autonehodu, nebo tak něco v tom smylu.. :no:
Rozbalit vlákno
4
17. 10. 2013 14:25
Re: Kraviny jak cyp
:yes: Souhlas...
17. 10. 2013 14:42
Re: ???
Sms za jizdy uz dnes snad nikdo nepise, s dotykacem to jde ztuha :-)
Tato studie prisla o par let pozdeji, nez mela. Beru to tak, ze si s tim dal nekdo praci a ven jit musela, aby bylo na chleba.
Dneska si muzete sms nadiktovat hlasem, mate v aute modrej zub a levny tarify na volani. Muzete si to take nechat pro sebe a vykvakat se po rizeni.
Avatar - DawQa
17. 10. 2013 14:59
Re: ???
Tak já třeba svůj smartphone naučil mluvit svým slengem a napsat běžnou větu třeba (přijedu tak za čtvrt hodky) na 6 kliknutí na display.
Jasně to je právě to věčina lidí si zařídí jen to nejnutnější, málo kdo bude kvákat půl hodiny do telefonu během řízení a když tak mnohem pohodlněji než s telefonem u ucha..
17. 10. 2013 14:55
Re: ???
I to psaní ovlivní každého jinak. Opilý jsi sice celou cestu, ale řídit tak nemáš, ať jedeš sto kilometrů, nebo dvě stě metrů. Dá se také předpokládat, že lidí nevěnujících se plně řízení je mnohem více než těch opilých. A více z nich bude jezdit v hustém provozu. Porovnávání je to samozřejmě akademické, každý jsme jiný. Tak to prostě funguje, jinak by nemohly být plošné limity.
17. 10. 2013 18:15
telefonivani
mam pocit ze to je bezpredmetne... resp. i kdyz v aute telefonuji tak stejnak koukam pred sebe, takze chapu ze to neni spravne ale precenuje se to.. jsou veci co zakazane nejsou a jsou podle me horsi (liceni, svacenu, prevlekani atd) ale co by me vazne zajimalo je telefonovaniba listovami v palubnim pocitaci (typicky idrive atd.) ..
Rozbalit vlákno
0
17. 10. 2013 18:23
Minule tak idem a čo nevidím ?
Ženská za volantom a prevalená dopredu. Nič jej nebolo, a ani nebola opitá. To len za jazdy SMS-kovala a zároveň čosi študovala na GPS displeji.
P.S. To čo vystrájajú s mobilmi za volantom ženské, tak muži sú oproti im amatéri. Vyvetlila mi to však jedna z nich. "Však vieš, keď mi volajú kamošky, tak to musím okamžite zdvihnúť. Ešte by si mysleli, že ich ignorujem a to by bol prúser!"
Rozbalit vlákno
1
17. 10. 2013 21:40
Re: Minule tak idem a čo nevidím ?
No to si este nevidel mojho sefa: v jednej ruke mobil, telefonuje. V druhej ruke druhy mobil, pise smsku. Volant podopiera kolenom, takto "soferuje" po dialnici, a beha z jedneho pruhu do druheho. A ja vedla na sedadle spolujazdca, zeleny od strachu...