Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedesu CLA se v USA daří, za jediný měsíc se prodalo na 5000 ks

Kompaktní sedan CLA je nejlevnějším modelem značky Mercedes-Benz na americkém trhu. I to pomáhá jeho prodejům.
Zpět na článek
5. 11. 2013 10:34
5. 11. 2013 11:09
5. 11. 2013 19:22
10. 11. 2013 21:04
5. 11. 2013 12:24
5. 11. 2013 12:34
5. 11. 2013 16:57
Avatar - KANKUNEN
5. 11. 2013 08:49
To se dalo čekat
Dobrá značka, design který není konečně usedlý. Při pohledu na toto auto mě opravdu nenapadne, že je to pro důchodce.
Rozbalit vlákno
16
Avatar - Dinar
5. 11. 2013 09:43
Re: To se dalo čekat
Hyundai elantra je v americe také velmi úspěšný, holt tento typ designu mají amíci rádi, teď je na tom autě navíc hvězda... >:D
Avatar - Magister
5. 11. 2013 10:00
Re: To se dalo čekat
Tento kousek s Hujdajem bych nesrovnával. Vůz je oblíbený i v Německu, ČR proto bude mít na příští rok snížené kvóty. Mi na něm vadí, že vzadu je na úkor designu méně místa. Ale zas jsem rád, že jezdí auta, za kterými se člověk otočí... invence se vítá.
Avatar - Dinar
5. 11. 2013 10:26
Re: To se dalo čekat
Já bych s hyundaiem srovnával. Že je oblíbený i v Německu, a? V Německu jezdí i ty hyundaie.
Mercedes to zkusil na notu líbivosti. Krátkodobě o.k., dlouhodobě mu to neprospěje, co nazýváš invencí, je ryze konzumní prvoplán design, dobrý pro hyndai, ale ne pro konzervativní prémiovou značku. Za jedno prodané CLA ubude jednoho E-klasse, pokud to má být pro MB dobře, pak není o čem vést sport.
Avatar - Magister
5. 11. 2013 11:02
Re: To se dalo čekat
Měl by ses přihlásit ve Stuttgartu, že víš, jak to dělat lépe. Třeba ti dají práci. Zvláště srovnání Hujdaje s Mercedesem a třídy CLA s E hodně vypovídá...
5. 11. 2013 11:05
Re: To se dalo čekat
M-B CLA nemá proporce Mercedesu, nebo snad ano? Těžkej na čumák, odlehčenej zadek...přesně naopak než by to mělo bejt. Z toho je potřeba se radovat? Ne, mám rád klasický tvary hvězdy, tahle široká líbivost mě neoslovuje.
Avatar - 3_diamanty
5. 11. 2013 11:14
Re: To se dalo čekat
vidim to podobne ;-)

A-cko s kufrom, nic viac, kazi tomu imidz aj predny nahon a ten velky predny previs vyzera otrasne
Avatar - Magister
5. 11. 2013 11:19
Re: To se dalo čekat
Áčko s kufrom to není, ten design je navrhntý zvlášť, ne jako starší Thalia. Pro konzervativce a starší lidi má Mercedes např. třídu E.

Přední náhon není vidět ;-) a nevidím na tom nic špatného. Ideální je na celoroční použití 4Matic, pravda.
5. 11. 2013 11:24
Re: To se dalo čekat
Přední náhon vidět je, tou obrovskou hmotou před přední nápravou a kabinou posunutou vpřed. Zdá se mi, že M-B zbytečně lítá ode zdi ke zdi.

Pryč je vyváženost předposledního E, nebo stávajícího Céčka, pěkný ML je fuč...těžko shledat nějakou společnou linii.
Avatar - Magister
5. 11. 2013 11:37
Re: To se dalo čekat
A nebo je to jen tvůj názor, protože dnešní Mercedes je úspěšnější než ten, na který s nostalgií vzpomínáš. Mimochodem já jezdím s tím z té doby ;-) ... ty dnešní jsou ale jinde. Snad časem přesednu...
5. 11. 2013 11:42
Re: To se dalo čekat
Nevydávám svůj názor za objektivní. Nekoupil bych si předkolku M-B ani BMW. Nekoupil bych si je ani s tím jak vypadají.

Ano, je to můj osobní názor :-)
Avatar - 3_diamanty
5. 11. 2013 12:29
Re: To se dalo čekat
pozeram ze ani pisat nemusim... mam vo vsetkom rovnake nazory ako ty :yes:
Avatar - Dinar
5. 11. 2013 12:45
Re: To se dalo čekat
O moji práci se neboj, spíše se snaž, abys chápal psaný text. Design hyundaie a MB srovnávám, vidím podobnou designovou řeč, to, že ty ne, je tvůj problém. Pokud by ses dostal za tuto metu, můžeme pokročit, a vést debatu o tom, zda tento líbivostní design je pro MB vhodný, nebo ne, což bylo podstatou mého příspěvku.

Větu o CLA a E jsi také nepochopil, nic nesrovnávám, říkám jen, že argument dobrých prodejů módního designu CLA není samospasitelný, sice znamená příliv nových zákazníků k MB, ale na druhé straně znamená odchod konzervativních zákazníků jinam, což se projeví např. u třídy E, zjednodušeně řečeno, jedno prodané CLA (nový zákazník) znamená o jedno méně prodané E (odchod starého zákazníka třeba k audi), jestli je to dobře pro MB si zhodnoť sám.
Avatar - Magister
5. 11. 2013 13:17
Re: To se dalo čekat
Myslím, že je tvůj problém... možná halucinace. A to, že si někdo koupí CLA neznamená, že někdo nekoupí E.... to jsou fantasmagorie. Stejně jako si někdo koupí CLS, ale neotráví to kupce S Klasse :-) .... smažka?

Tato diskuze nemá cenu... neber to osobně.
Avatar - Sumi2000
5. 11. 2013 10:27
Re: To se dalo čekat
Mercedesu se auto povedlo..! :yes:
Nic proti Hyundai..ale to je trošku jiná třída.. ;-)
5. 11. 2013 10:58
Re: To se dalo čekat
Tak nahoře typický bavorácký M kola vydáváš za Hyundai style a vlnobití je ok? >:-[]
Avatar - Dinar
5. 11. 2013 12:46
Re: To se dalo čekat
Tady je to marný, kolikrát... >:D
Avatar - MarTin1
5. 11. 2013 10:34
Daří se
mu celosvětově.... vůbec celá řada A je trhák... testy sice kritizujou ale paradoxně to auto se prodává samo... Včera jsem mluvil v MB s prodejcem a řekl mi, že to MB ČR prokaučoval... max kvóta je 45 aut/měs (CLA,A) a mizí to jak houby po dešti, prý by se o 20 víc nezlobil... Vůbec nejvíc to prý žerou jižní národy... itálie a španělsko. Rastatt a "Kečkemét" jedou na 3 směny...
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Magister
5. 11. 2013 11:09
Re: Daří se
Byl to dobrý tah Mercedesu. Ale i novináři se různí, na Primě úspěch (Autosalon A 200 test), A 45 je vynášeno do nebe, CLA 45 zas zkritizováno v Top Gearu. Běžné verze různě... je to podle preferencí, někdo je fanda BMW, jiný Audi, ale myslím, že teď hraje prim nejnovější A, CLA....a pokud nasadí slušně cenu, tak hlavním tahounem bude GLA. SUV se prodávají a to auto je povedené i praktické zároveň narozdíl od CLA.

Já mám sice starší třídu C, ale za CLA bych se nestyděl :-) .
Avatar - EauRouge
5. 11. 2013 19:22
Re: Daří se
U nějakých aut opravdu nemá cenu koukat na recenze a radši zajít do showroomu. Ale pokud mám hodnotit recenze, tak dobrá byla ve Speedu na A 45. Srovnávačka s M135i a S3.
Jinak CLA je jedno z těch aut, které trh nechce dokud jej nemá. Stejně jako X6. Občas jsou prodeje překvapením i pro ty největší optimisty, napříč všem průzkumům trhu. Poté co jsem jich pár na silnici potkal tak musím říct, že je to hezké oživení silnic. Sice šedivá s černými koly a AMG paketem je trochu moc, ale černá je velmi elegantní.
10. 11. 2013 21:04
Re: Daří se
To si snad děláš legraci s tím Autosalonem na Primě ne??? Nebudu zde komentovat jejich pohled na vozy, už jen ty jejich posedy za volantem hovoří za své ;-) Tento pořad považuji za velmi neodborný :'-( co se týká testu aut...
Avatar - CommonUser
5. 11. 2013 12:24
Motory
V USA ponukaju tiez premiove RENAULT motory ? :*)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - 3_diamanty
5. 11. 2013 12:34
Re: Motory
v USA sa CLA ponuka s jedinym motorom a to je 2.0 turbo ktore aj u nas ma oznacenie CLA 250
Avatar - Charger
5. 11. 2013 14:21
Design prodává
Opět se potvrzuje, že je vlastně úplně jedno, jak dobré to které auto je. Připomíná mi to Peugeot 206, auto veskrze podprůměrné, ale designově natolik líbivé, že prodejně to byl jednoznačný trhák.

A vůbec, já vlastně Mercedes obdivuji, jak dokážou automobil kvalitativně i funkčně oj*bat, nasadit neskutečnou cenovku a pak jej ještě velmi dobře prodávat.

BRAVO Mercedes! :-!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - CHerokee
5. 11. 2013 17:29
Re: Design prodává
O***... však si to můžeš koupit s motory, které se nabíejí v třídě C a E (200 a 220 CDI, 200 + 250 benzín). Pohon buď na přední nebo na všechny 4 kola. Je to stylovka.

Co seceny týká, u nás je vysoká pro našince. Jak je to v zahraničí, netuším.
5. 11. 2013 16:57
ještě aby ne
takový krasný stylový auto
Rozbalit vlákno
2
Avatar - CHerokee
5. 11. 2013 17:30
Re: ještě aby ne
Souhlas, méně praktické, hodně na oči.
Avatar - Jaros71
5. 11. 2013 23:53
Re: ještě aby ne
Pěkný Mercedes..takový design potěší nejen ty oči.. ;-)