Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jaguar láká na premiéru F-Type Coupé jeho první fotkou

Britské kupé odvozené od roadsteru F-Type se blíží. Na trh dorazí na jaře příštího roku.
Zpět na článek
6. 11. 2013 09:49
Na tohoto fešáka se těším!
Kromě ještě větší elegance jsem zvědavej, jestli se střecha projeví na už tak fantastický pevnosti karoserie roadsteru. Navíc...přijde 560HP varianta. Vrauuuuuuuuuum, Grhh...Grhhh :-)
Rozbalit vlákno
23
Avatar - Emel
6. 11. 2013 09:55
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Takovej baby-Aston ;-) ... jo, proč ne, to by šlo :-) . Silnější motor je taková třešnička, výkon mi už tak přišel "dostatečný".
Avatar - Magister
6. 11. 2013 10:01
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Ještě by to chtělo mírnější ceny. Nevím jak v cizině, ale u nás se moc neprodává. V Ostravě neprodali (BoB) ani jeden... škoda no. Krásné auto, ale nadceněné vzhledem ke konkurenci. Plátěné střechy zrovna neletí.
6. 11. 2013 10:08
Re: Na tohoto fešáka se těším!
BoB neumí prodávat ani servisovat.

V US na úrovni Boxsteru, v D na úrovni SL. U nás to žádná hitparáda nebude, to bez diskuze.
Avatar - Magister
6. 11. 2013 10:19
Re: Na tohoto fešáka se těším!
To je dost možné... navíc vůz přirovnávají k 911, což není zrovna šťastné.
6. 11. 2013 10:24
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Ne, je to blíž k 911 než k Boxsteru. Jednoznačně.
Avatar - Magister
6. 11. 2013 11:01
Re: Na tohoto fešáka se těším!
To sice jo, ale ne kvalitou, výkony.... 911 je ikona. Tam ve srovnání musí prohrát. Nevím, proč ten vůz tam tlačí.
6. 11. 2013 11:40
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Jel jsi obě auta? Proti turbu ne, jinak ok.
Avatar - Magister
6. 11. 2013 13:13
Re: Na tohoto fešáka se těším!
S Porsche jsem jel 911 Turbo. Jaguar jsem jen seděl. Ale ono jde i o dojem, dílenské zpracování, slícování dílů, drobnosti. Na dráze bude rozdíl markantní. Porsche 911 není auto, s kterým by tento pěkný Jag měl soupeřit. Navíc subjektivně, Porsche je větší. Jag je hezčí...
6. 11. 2013 13:40
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Slícování, materiály...to všechno je OK. Porsche je o něco větší...F je blíž k 911, nevím co řešíš. Cena je taková, za kterou to umí prodat, to je vše.
Avatar - CHerokee
6. 11. 2013 15:21
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Spíše zatím neumí... A jinak souhlas. Jaguar je na oko. Kupé bude zajímavější, ale není to alternativa k 911. Když jsem si F-Type ukázkový prošel, tak jsem měl pocit, že b vše mělo být preciznější. Kapota - zevnitř základní barvou, žádné tlumení, žádný karbon nikde atd. Podobné to bylo i uvnitř, ale srovnávat s vrcholným SL a to taky není vhodný soupeř...
6. 11. 2013 17:40
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Já našel jen jemnou kůži, pravej hliník, karbon... bereš-li první kusy dovezený na show, který se sotva mohly nastartovat, ty byly jako u spousty exotičtějších značek pouze prototypy. Ne...SL to není, to mě ani s motorem 500 nedokázalo pobavit. Je o něco víc GT, ale násobně míň zábavným náčiním.

Chápu, že jsi přimknutej k značce, ale chtělo by to trochu sebereflexe občas ;-)
Avatar - CHerokee
6. 11. 2013 20:55
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Přimknutý ne, vyzkoušel jsem řadu značek. Spíše asi rozmazlený.
7. 11. 2013 05:44
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Já bych řekl, že jsem rozmazlenej taky, ale SL je jiná kategorie a i tak, se F nemá v porovnání s ní za co stydět :-)
Avatar - Dinar
7. 11. 2013 09:34
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Vybavené SL AMG stojí o půlku víc, a jakkoliv je to schopné auto, furt je to GT na f-typa se v ostrosti projevu nechytá. Tohle skutečně nejsou soupeři, MB akt. nemá žádné ryze řidičské auto v podobné kategorii, black editiony jsou principiálně podobně přemotorvané mrchy, ale chybí jim přesnost f-typu a cena je řádově jinde, no a takové SLS to už je jiná liga.
Avatar - Dinar
7. 11. 2013 09:26
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Když f-typa ukázali, viděl jsem ho jako přirozeného soupeře boxsteru, po zkušenosti s ním ho vidím mnohem blíže carreře. Jel jsem stejnou trasu s 991 carrerou S i s ftypem V8 a jsou to podobná auta, carrera je o fous více gétéčkem. I na dráze je carrera rovnocenný soupeř, jakkoliv s ftypem je větší zábava. Boxster je přesnější a techničtější auto, sumasumárum, z porsche modelů je carrera k ftypu skutečně nejblíže, jakkoliv k turbu nebo GT3 ftype nemá alternativu. Zpracováním jag na porsche nijak neztrácí.
7. 11. 2013 11:56
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Koukám, že tě paja s Dinarem setřeli jak malýho kluka >:D >:-[]

Tady je vidět, kdo jezdí a kdo jen tak moc fantazíruje, až těm svým vlhkým snům uvěří >:D
6. 11. 2013 10:17
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Což o to, dostatečnej je, ale proč nemít víc :-) ? Teda dostatečnej...auta, se kterýma by jsi měl trápení spočítáš na cestě z Aše do Košic na jedný ruce nešikovnýho kanadskýho dřevorubce ;-)
Avatar - Emel
6. 11. 2013 10:27
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Já vím že sám říkám, že výkonu není nikdy zbytečně moc... ale aktuální V8 ve mě zanechal dojem, že má výkonu (a zejména krouťáku!) tolik, že to musí stačit i hodně vostrýmu jezdci (mnohem vostřejšímu než jsem já). A když říkám stačit, tak to není to stejné "stačit", jaké používám pro 1.7CRDi v Optimě ;-).

PS: u aut nad nějakých 350 koní mám obecně největší problém sám se sebou...
Avatar - Dinar
6. 11. 2013 12:33
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Souhlas, pro mně je ideál u daily driveru tak tři sta koní, víc netřeba, a jak stárnu spokojím se i s dvěstě pade. Na druhou stranu, jakkoliv sázím u f-typu coupe na větší praktičnost oproti roadsteru, stejně z toho nikdy úplně nebude daily driver. A jako šoukár a auto pro radost musí mít něco v rukávu, nějaký argument, který tě právě dovede k tomu, abys ho koupil, no a to je ta V8ka, s V6kou je to fajn auto, ale za podobné love je carrera, a ta je lepší než V6. V8 je nařvanej parchant, na to nemá porsche odpověď (ono ji ani nehledá), pro mně je ten motor, jeho pět set koní a to zvukové výfukové divadlo prostě důvod, proč ho chtít. ;-)
Avatar - manitou
6. 11. 2013 12:54
Re: Na tohoto fešáka se těším!
za parchanta +1 :yes: ;-)
Avatar - Emel
6. 11. 2013 13:27
Re: Na tohoto fešáka se těším!
V6 stačí. V8 je paráda. V8 posílená o dalších 75 koní... ok, dobře, asi to bude ještě větší paráda, ale nemyslím že by to těch 75 koní dokázalo posunout ještě někam výš - pokud se nebavíme o okruhovém využití.
6. 11. 2013 13:41
Re: Na tohoto fešáka se těším!
Nestačí >:-[]
Avatar - Emel
6. 11. 2013 13:53
Re: Na tohoto fešáka se těším!
V6 stačí v tom horším slova smyslu... jak píše Dinar.
Avatar - 3_diamanty
6. 11. 2013 10:49
najkrajsie auto na svete dostane verziu kupe
aby mohlo byt este krajsim :yes:

jaguar f-type to je sen vsetkych snov a ja nemam slov
Rozbalit vlákno
0