Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: ADAC Test letních pneumatik (3. díl): Rozměr 195/65 R15 V

V rozměru 195/65 R15 německý autoklub ADAC otestoval 19 různých pneumatik. Všechny obstály s výjimkou čínských Wanli, které ADAC nedoporučuje. Mimochodem, tyto pneumatiky překvapivě, i když mají letní směs, mají označení Mud & Snow, což značí zimní obutí.
Zpět na článek
16. 4. 2009 15:50
16. 4. 2009 15:50
upřesnění
trochu víc by mě zajímaly konkrétní naměřená čísla. Jediný co se z téhle tabulky dozvím je to, která pneumatika je v daném hodnocení lepší či horší než ostatní. Ale "o kolik" je lepší či horší? To se bohužel dozvídám pouze o spotřebě, kde si přepočtem můžu zjistit kolik dělá jeden desetinný bod. Ale ostatní věci? Třeba hluk. Už delší dobu mám v plánu koupit Pirelli P6. Ale když vydím výsledek, že v hluku se umístili celkem vzadu, tak začínám uvažovat o jiných, méně hlučných (VéBé celkem trpí na hluk od pneumatik) Otázka je, jestli má cenu uvažovat o pneu který mají třeba o 3 desetiny nižší hluk, když nevím, jestli ty 3 desetiny je 5, 10 nebo 15 decibelů. To stejné u opotřebení. O kolik víc najedu s Michelinama? Prostě by to chtělo trochu potrobněji ty komentáře výsledků...

A ještě k těm Michelinům: vydrží velký kilometry, to jo, ale vyplatí se mi ju kupovat, když za rok najedu v tom autě 10-15k km? Jde mi o to, jestli ta guma prostě za 5 let bude mět ještě svoje vlastnosti...
Rozbalit vlákno
4
16. 4. 2009 20:16
Re: upřesnění
Mam na BMW Pirelli PZero Rosso a naprosta spokojenost, jako v domacich papuckach :-)
Avatar - Plautus
17. 4. 2009 13:15
Re: upřesnění
s Pirelli mám osobne zatiaľ iba dobré skúsenosti, v súčasnosti máme na jednom aute obuté P7 (205/55R16 V 91), ktoré zzbysekk síce označil v nedávnej diskusii za low-end a tiež boli vyradené z testovania kvôli rôznym výsledkom jednotlivých testovaných sád, ale napriek tomu ako som napísal na úvod, u mňa iba potvrdili dobré skúsenosti so značkou Pirelli, jasné, že PZero Rosso budú mať navrch, ale pre bežné auto Ti úplne postačí P6, nepredpokladám, že za volantom "športuješ" a myslím, že ich kúpou "neprohloupíš"...čo sa hluku týka, tak tie P7 sú na tom dosť dobre, v priamom porovnaní napr. s GY Excellence sa mi zdajú byť o kúsok tichšie a už celkovo vyspelejšie...
27. 7. 2009 09:30
Re: upřesnění
Nevím jak Pirelli, ale ER300 mám v rozměru 215/65R15 a hlučná je ažaž. Narozdíl od zimních UG7 205/65, které jsou krásně tiché.
Příště zkusím ty Dunlopy.
8. 8. 2009 02:14
Re: upřesnění
Mám na autě obuty Dunlop SP-30, 195/60R15, a co se týče jízdních vlastností i ticha naprostá spokojenost.

Co mě ale překvapilo, je umístění "shitových" Barum Bravuris 2... podle mě to není zas tak špatné, vzhledem k ceně. Pokud si někdo nepotrpí na značce a nejezdí jako machr, mohli by příjemně překvapit...
9. 5. 2012 19:46
Vredestein Sportrac 3 195/65 R15 91 V240
Má s nimi niekto nejaké skúsenosti ? Plánujem ich kúpiť...
Rozbalit vlákno
0