Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Policie začala kontrolovat povinné zimní pneumatiky

Teploty již klesají pod nulu, nastává tak povinnost obout zimní pneumatiky. Policisté je už začali kontrolovat.
Zpět na článek
27. 11. 2013 12:50
27. 11. 2013 16:23
27. 11. 2013 19:40
27. 11. 2013 19:48
27. 11. 2013 22:39
29. 11. 2013 10:41
27. 11. 2013 10:17
Letní vs. zimní pneu v mrazech
To že zimní pneu jsou na zimu potřeba je bez diskuse. Na ledu a sněhu se s letníma vpodstatě nedá jet... Zde je přínost naprosto nezpochybnitelný. Co mě ovšem vytáčí je fakt, že mě neustále ve všech článcích přesvědčují, že letní pneu ztrácí přilnavost již při 7 stupních nad nulou a v ten okamžik začínají být lepší zimni. Blbost, blbost, blbost... Rád bych poznal člověka, který by dal ruku do ohně za to, že při -10°C projede na suché vozovce zatáčku rychleji na zimákách než na letňákách...
Rozbalit vlákno
9
27. 11. 2013 12:40
Re: Letní vs. zimní pneu v mrazech
Já bych za to ruku do ohně možná dal.
27. 11. 2013 13:15
Re: Letní vs. zimní pneu v mrazech
Ale jen možná... :-) Moje zkušenosti hovoří jasně. A sice že platí výše popsané. Pokud to někdo objektivně změří a dá sem výsledky které moje tvrzení vyvrátí, možná názor změním.
27. 11. 2013 15:18
Re: Letní vs. zimní pneu v mrazech
Fakt je ten, že letní guma při -10°C je tvrdá jako šutr a moc nelepí.

Taky je naivní si myslet, že při -10 °C je cesta úplně suchá. Vhlkost tam je v podobě namrzlých krystalků. Sice jich tam není nijak moc, ale jsou tam.
27. 11. 2013 15:50
Re: Letní vs. zimní pneu v mrazech
Podle mých zkušeností auto na letních v mrazu nesedí,proto taky na letních v zimě vyjíždím jen pokud je aspoň tak +5.Jinak jsou, jak správně namítl jossalito,tvrdé jak šutr.
27. 11. 2013 17:06
Re: Letní vs. zimní pneu v mrazech
Pánové neznám vás a nevím jak jezdíte, ale zkoušeli jste někdy hranici přilnavosti vašich pneumatik? A stejnou zatáčku projet stejným způsobem na letních a na zimních? Zkrátka pokud je silnic suchá, klidně i v -10, tak letní pneu sedí vždycky lépe s řádově lepší trakcí... Je samozřejmě nutné porovnávat porovnatelné. Např. těžko lze srovnat zimní Goodyear UltraGrip s nějakou obyčejnou letní Firestonkou za pár stokorun.
27. 11. 2013 18:22
Re: Letní vs. zimní pneu v mrazech
Já v létě jezdím Michelin Pilot Sport, a teď v zimě Conti WinterContact TS850. V podstatě obé je to nejlepší, co jde sehnat pro běžné ježdění a není to z důvodu, že bych to nevyužil. Srovnání moc nemám. Protože v zimě jezdím obecně defenzivněji a vždy na zimních, které jsou o číslo menší jak v profilu tak v šířce. Zimni pneumatika má také díky vysokému vzorku gumovější reakce podvozku. A klidně přiznávám, že nepotřebuji hledat její hranice. Co ale vím jistě, že jakmile začne trochu sněžit či mrznout, výrazně rozdílná je trakce ve prospěch zimní gumy. To co popisuješ ty, je z mého pohledu situace, která v zimě nastává méně než zřídka.
27. 11. 2013 20:18
Re: Letní vs. zimní pneu v mrazech
A hučia ako blbec.
28. 11. 2013 08:13
Re: Letní vs. zimní pneu v mrazech
Asi jsem fakt divnej. Zatím všechny zimáky co jsem měl možnost vyzkoušet hučely víc než letní.
28. 11. 2013 10:07
Re: Letní vs. zimní pneu v mrazech
Spíš si toho moc nevyzkoušel. Na druhém autě jsem měl letní GoodYeary a ty hučely jak piliňáky, přezul jsem na zimní Michelin Alpin A4 a tichoučko, až jsem nechtěl věřit. ;-)
Avatar - zobak
27. 11. 2013 10:49
Já chudej důchodce..
To by jim šlo! Ale vyndat ze svého a přispět řidiči na nové pneumatiky to né! Holt budem jezdit na letních a policie ať nám skočí na cara! >:D
Rozbalit vlákno
17
27. 11. 2013 11:01
Re: Já chudej důchodce..
A co přispět na benzín, opravy, nákup auta? ;-)
Důchodci, co jezdí pár kilometrů do roka, mohou klidně jezdit na zimní po celý rok. V létě je nikdo buzerovat nebude, že nepřezul na letní.
27. 11. 2013 11:01
Re: Já chudej důchodce..
Což o to... to je to poslední co by mi vadilo. Horší je to, že řidiči provozem vozidla přispívají do státní pokladny neskutečné sumy a nikde to není vidět...
Koupě auta - DPH
Benzín/nafta - DPH a spotřební daň
Pojistka - DPH + povinný příspěvek pojišťoven
Dálniční známky
Servis, náhradní díly, pneumatiky - DPH
STK...
Ekologická daň...
Registrační poplatky...

Když to člověk všechno sečte tak je to fakt ranec a přesto si člověk pořád musí nedobrovolně kurvit auto na českých tankodromech ;-)
27. 11. 2013 11:04
Re: Já chudej důchodce..
A kdo tě nutí auto vlastnit a jezdit s ním ?
27. 11. 2013 11:05
Re: Já chudej důchodce..
Hm máš recht... vrátím řidičák a budu jezdit busem.
27. 11. 2013 11:07
Re: Já chudej důchodce..
No vidíš. Očividně budeš šťastnější a v balíku.
27. 11. 2013 15:19
Re: Já chudej důchodce..
Vrátit řidičák snad ani nejde. >:D
27. 11. 2013 14:54
Re: Já chudej důchodce..
Jestli platíš DPH i u pojistky, tak se nedivím, že se při placení prohneš >:D
27. 11. 2013 11:06
Re: Já chudej důchodce..
Hlavně aby ti na toho cara skočila pojišťovna. Potom to zase bude o tom jaký je důchodce chudáček, že mu nikdo nic nedal (v tom lepším případě). :-!
Avatar - zobak
27. 11. 2013 12:10
Re: Já chudej důchodce..
Joo pojišťovna ta je dobrá, jen když platíš! Ale jak má platit ona, oha, je pjoblém pane! Stalo se to známému, že ho nabořila panička. Dal si tedy vůz do značkového servisu a ten mu na jeho auto dal nové díly. Pojišťovna mu poslala fakturu na 25300 kč aby si škodu doplatil sám, protože jeho vůz už není nový! Takže vítejte v Českém bordel státě, kde natahuje ruku Česká pojišťovna a vzápětí vám bodne kudlu do zad! :-!
27. 11. 2013 12:45
Re: Já chudej důchodce..
A jak si myslíš, že se zachová pojišťovna, když to na sněhu do někoho naboříš na letňákách.... (?)
Avatar - zobak
27. 11. 2013 13:55
Re: Já chudej důchodce..
To se nestalo na sněhu ale v létě! Bohužel je to jejich běžná praktika! :no:
27. 11. 2013 14:57
Re: Já chudej důchodce..
To už je chyba toho známého, že přistoupil na takovej pochybnej argument ;-)
Avatar - beibej
27. 11. 2013 22:20
Re: Já chudej důchodce..
já to vidím spíše jako pokus o podvod.
27. 11. 2013 15:21
Re: Já chudej důchodce..
Jak už tu padlo, chyba je u tvého známého. Neměl (ani nemusel) na to přistoupit. Pojišťovna to prostě zkusí, oni za to nic nedají, jen poštové, a vydělat mohou, nebo spíš ušetřit, desetitisíce. ;-)
27. 11. 2013 12:35
Re: Já chudej důchodce..
Chudí důchodci na letních gumách jsou pro ostatní řidiče stejně nebezpeční jako tuzingoví magoři na jakýchkoliv gumách. :no:
Avatar - zobak
27. 11. 2013 14:06
Re: Já chudej důchodce..
Ale jdi brepto! Důchdce co má přes zimu mazlíka v garáži nejezdí do soli! Ten vyjede jen za slunného počasí-když je sucho a cestu ještě projde pěšky než vyjede! Né jako ten tvůj tuzingovej magor v olítaném golfu na slikách! ;-)
27. 11. 2013 15:51
Re: Já chudej důchodce..
Kecáš pěkné kraviny.
Avatar - vabis
27. 11. 2013 12:50
ještě netřeba
u nás souvislá vrsta oslizlého není, tak kucí nemají co kontrolovat >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - petrumr
27. 11. 2013 16:23
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - m.z.
27. 11. 2013 19:40
Re: jakej
Zimní gumy mají největší výhodu v tom, že na nich jde auto mnohem snáze utrhnout plynem >:-[]
Avatar - Kentaurek
27. 11. 2013 19:48
Nepřesnosti
Předem raději napíšu, že nechci zde zpochybňovat používání zimních pneumatik. Sám je používám, ale hlavně dle rozumu a ne podle zákona, který je napsaný hloupě. O tom se dalo přesvědčit třeba tento rok. Na začátku dubna byly i v nížinách na plno místech mrazy, ale podle zákona už může jet na letních. To asi v pořádku úplně nebude?!

Ale spíše jsem chtěl upozornit na blbosti v článku. Hned první věta: "Teploty již klesají pod nulu, nastává tak povinnost obout zimní pneumatiky. " Kde se dá v tom zákoně najít, že když je teplota pod nulou je nutné mít zimní gumy? Ano je časté, že pod nulou je námraza, ale záleží na plno různých okolnostech. Zákon nehovoří o teplotě - bohužel. To stejné platí i o tom, že nepřiznivé situace dle zákona nastávají pod 4°C. Kde takové věci proboha berete? Tak prosím pište tyto věci jasně a ne jak články do Blesku.
Rozbalit vlákno
3
27. 11. 2013 22:39
Re: Nepřesnosti
Nejak divne ctes:
Obout zimní pneumatiky za nepříznivých povětrnostních podmínek je povinné od začátku listopadu.

A dalsi vety, treba:
Konkrétně to je v případech, kdy venkovní teplota klesne pod 4 C°, sněží nebo prší při nízkých teplotách.

Tim se ridi policajti.
Avatar - Kentaurek
28. 11. 2013 17:42
Re: Nepřesnosti
Já reagoval na ty teploty. V úvodu se píše, že je nutné přezout, když je pod nulu, pak se dozvím, že pokud je pod 4°C. V zákoně se nic o teplotách nepíše. Pouze tam je, že musí být zimní gumy v určitém období, pokud je na silnici souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza nebo pokud lze tyto věci předpokládat. Takže jsem čekal, že ty informace v článku budou jasné, takto jsou závadějící. Policii se má řídit podle zákona a ne podle toho jestli tomu policajtovi mrzne sopel u nosu.
29. 11. 2013 10:41
Re: Nepřesnosti
Je nejaky vyklad zakona a ten nekdo vylozil tak, ze kdyz je pod 4 stupne, tak uz to nebezpeci hrozi a toho se policie drzi :-)