Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Euro NCAP 2013: Maserati Ghibli – Ochrání posádku i chodce

Nový sedan vyšší střední třídy od automobilky s trojzubcem ve znaku dosáhl v testech Euro NCAP kvalitních výsledků a zaslouženě si odváží pět hvězd.
Zpět na článek
Avatar - sendador
29. 11. 2013 07:27
Re: Premie
S tim se da celkem souhlasit, na druhou stranu si tohle mohli u BMW pohlidat. Snad vedi, jak se v crash testech hodnoti. Ztrata hvezdy je jednoznacne negativni reklama, ac to s bezpecnosti posadky nema nic spolecnyho.
Avatar - euro89
29. 11. 2013 07:19
Re: Premie
Tak zase pozor. Tady bych se BMW nesmál, protože osobně považuji množství asistenčních systémů a ochranu chodců za naprosto nedůležitý údaj. Naopak bych si s ohledem na mé přesvědčení koupil raději auto, které bude v těchto parametrech "zaostávat". Tím samozřejmě nechci říct, že bych měl raději autíčko na baterky, než Maserati... Ale kdyby vedle mě někdo postavil dvě stejně dobrá auta a řekl mi "to nalevo má 5 hvězd a to napravo 4 hvězdy, protože špatně ochrání chodce a má méně otravných upozornění na kde co", vím, po kterém autě bych sáhl. :-!
29. 11. 2013 11:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - eLzyx
29. 11. 2013 09:39
Re: Premie
to sice ano, ale je rozdíl jestli si rozkřápne makovici o tvrdý plech, nebo se relativně měkce zaboří do hliníkové kapoty, nebo v nejlepším případě dopadne na airbag (Volvo V40).
Tím nechci říct, že to vždy pomůže, ale razit tezi "koupím si schválně auto, které je k chodcům podle testů nejméně šetrné" aneb "co je mi do nich" se může hrubě vymstít i řidiči vozu.
EDIT: ad IIHS - jako volvista tyhle testy velmi dobře znám. Tam se potvrzuje kdo jak navrhuje auta. Jestli řeší bezpečnost komplexně, nebo se zaměřuje jen na testy euroncap.
Avatar - eLzyx
29. 11. 2013 08:09
Re: Premie
pak někoho v noci srazíš a budeš si říkat, že já vůl nevzal to pro chodce bezpečnější. S autem s 5* by měl třeba jen pohmožděniny případně "obyčejné" zlomeniny, s autem se 4* bude mít třeba nějaké tříštivé zlomeniny, rozdrcenou pánev, nebo ti na kapotě zemře. To vše se ti pak promítne do výše trestu. A je sakra rozdíl být na pár měsíců bez řidičáku nebo bez svobody ...
29. 11. 2013 01:00
Premie
I3... >:D
Ghibli :yes:

...neni co dodat
29. 11. 2013 22:41
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - euro89
29. 11. 2013 18:44
Re: Premie
V případě, že chodec bude mít v noci na sobě reflexní oblečení, půjde po správné straně vozovky a nepůjde zrovna středem silnice, je riziko nějakého sražení malé. V opačném případě mě nezajímá jak dopadne, neboť nebudu na vině a s dobrým právníkem mi nedají ani spoluvinu.
29. 11. 2013 13:01
Re: Premie
I za ublížení na zdraví ti hrozí odnětí svobody.
29. 11. 2013 12:38
JASNO
A místy polojasno..
Tak aby nebyly pochybnosti. Ta poznámka na BMW právě byla s ohledem na to, že si to mělo BMW pohlídat u auta převážně zaměřeného na jízdu po městě.

Jinak u Maserati právě je to o to cenější, že u v podstatě "snobského" auta mají tuto záležitost vychytanou a řadí to právě to auto zase o něco výš...

Thats all.
Avatar - Vaeden
29. 11. 2013 09:23
Re: Premie
Do toho chodce narazí kus železa tak jako tak.. ty hvězdy jsou zavádějící a ještě ke všemu od Euroncap... ze zásady na jejich crash nekoukám pač to je lež... mrkněte na IIHS co dělaj za crashe a kolik novejch aut tam propadlo až na dno...