Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Designový retroduel: Ford Ka vs. Renault Twingo

Ford Ka nebo Renault Twingo? Sportovně hravý styl New Edge či průkopnický model s nadčasovým designem? Vydejte se s námi do 90. let a připomeňte si prostředí, v němž vznikaly první generace dvou významných miniaut.
Zpět na článek
17. 12. 2013 18:28
:no:
To je jako vybírat si mezi syfilisem a aids :no:
Avatar - dr.biker
17. 12. 2013 18:42
Twingo
Twingo I se Renaultu opravdu povedlo, je to velice nadčasový vůz, který i po 20 letech vypadá zajímavě a neokoukaně. Jeden zachovalý kousek stává u nás na parkovišti a vždycky když ho uvidím, tak se usměji, působí totiž na člověka velice pozitivním dojmem.
17. 12. 2013 20:02
Re: škoda že...
Mohu-li se vmísit do diskuse:

Facelifty jsou skvělý nápad. Letos se toto téma "nakouslo" ([odkaz] ), ale myšlenka článku s mnoha modernizacemi a společným výběrem těch lepších/ horších je vynikající. Za mě OK :-)
17. 12. 2013 18:31
Re: :no:
Zkus si dát tu námahu a podívej se na jiná auta z té doby. Třeba u Škodovky by jsi měl na výběr jen felicii, tedy za cenu jednoho Twinga spíš 2 Felicie. :-)
Re: :no:
ten důkladnej facelift Favoritu nebyl ani hezkej ,natož překrásnej
17. 12. 2013 20:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
17. 12. 2013 18:00
Re: škoda že...
Když od Vás Aleši vidím tak rychlou reakci, tak si taky musím přihřát svoji polívčičku - již asi před 2 lety jsem na redakční mail auto.cz poslal příspěvek s návrhem článku o problematice faceliftů. Navrhoval jsem do takového článku vždy dát vedle sebe dvojici (či popř. trojici) fotografií jedno modelu- původní provedení/facelift (+popř. facelift 2). Čtenáři by pak pod každým autem hlasovali, které provedení se jim líbí nejvíc. Jsou přece auta, která na faceliftu hodně vydělala (např. Twingo II) a naopak jsou auta,
kterým facelift hodně ublížil (Ford Scorpio, Škoda Octavia II). Ale také jsme dodnes od redakce neobdržel žádnou reakci. Jsem přesvědčen, že speciální článek o faceliftech s hlasováním čtenářů by měl úspěch!, nemyslíte? :-)
Avatar - Emel
17. 12. 2013 17:49
Twingo
Twingo, pro funkčnost jeho designu... přineslo do segmentu miniaut dříve nevídanou variabilitu.
17. 12. 2013 16:43
Re: škoda že...
Podnět rád vyřídím :-)
17. 12. 2013 16:35
Re: škoda že...
A nebylo by zajimavé zjistit který vůz se více či méně líbí čtenářům?
17. 12. 2013 16:28
škoda že...
se designový duel omezuje pouze na názor autora. Byl by takový problém pod článek hodit hlasování?
Tak jen čistě ze zvědavosti. U mého příspěvku:
palec nahoru = hlas pro Ford Ka
palec dolů = hlas pro Renault Twingo
Re: :no:
pořád lepší ,než si vybírat mezi Novákem a ko*otem
18. 12. 2013 08:56
Re: 90 roky
souhlas, devadesátky byly nej.
všimněte si - krása aut byla v celku, v siluetách, tvarech, taková komplexní elegance. dnes jsou to beztvaré obludy a estetiku se snaží dohnat v detailech - světla, bezduché chromované detaily, nařvaný masky, hrany a křivky a celek působí kýčovitě.
samozřejmě šest výjimkám.
18. 12. 2013 08:12
Re: škoda že...
Objektívne hodnotenie či porovnanie je v prípade dizajnu dosť diskutabilná záležitosť, a niekedy to proste ani nejde.
18. 12. 2013 08:05
Re: :no:
Felicie? Nepoznám...
Felicia bola krásna. Táto: [odkaz]
Avatar - Pekelná Micinka
18. 12. 2013 01:56
Re: 90 roky
Tak zase 90.tky končí rokem 99, takže se tam vejde i ten G IV, stejně jako P206 či Astra G. Je to opravdu jen o úhlu pohledu, třeba z hlediska Golfu, to jsou oba, Peugeotu je to spíš 206ka, než 106ka. U Astry nevím, která generace zanechala hlubší vzpomínky v širší populaci.
Avatar - Snooob
17. 12. 2013 18:08
Re: škoda že...
si nevedel že jediná kontaktná adresa na ACZ redakciu je noreply@auto.cz ? >:D
17. 12. 2013 17:17
Re: škoda že...
To byl fofr, díky :yes: [odkaz]
17. 12. 2013 16:58
Re: Design
Mně se vždycky líbil SportKa, jeden čas jsem o něm i vážně uvažoval.
Tady ale musím dát hlas Twingu, to je prostě legenda srovnatelná s kachnou nebo 4L. I po vizuální stránce. :-)
Avatar - 3_diamanty
17. 12. 2013 20:52
90 roky
najlepsie a najplodnejsie roky automobiloveho priemyslu :yes: :yes: :yes:

roky kedy auta boli uz moderne a zaroven uz aj kvalitne a nesetrilo sa ale slo sa na kvalitu a na serioznost, keby som chcel vymenovat vsetky legendy z 90tych rokov tak by som neskoncil ani do rana , bola to zlata doba automobilizmu :yes:

spomeniem aspon par legiend :
[odkaz]
[odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] ........ ....... .......
18. 12. 2013 17:15
Re: škoda že...
O designu lze pojednat objektivně, stejně tak je možné jej zcela nestranně zařadit do patřičných kontextů, které jsou pro vnímání designu nezbytné.
18. 12. 2013 14:12
Re: :no:
jasne, hlavne mela skvelej pohodlnej
interier ... ze jo?
18. 12. 2013 09:43
Re: 90 roky
Já si z devadesátek pamatuju prd, ale pro mě byl symbolem stodvaciáš, případně Favorit...Safrane, Laguna, Passat, 626, pak se objevily ve velkym E34 a E32, z rádia Štastnej chlap - no a v 99 přišla Fabia a od té doby se nic moc nezměnilo :-)

Ta auta, cos sem dal, tak sice z devadesátek pocházela, ale na silnicích se objevila až po přelomu tisíciletí.
18. 12. 2013 08:09
Re: Obě auta jsou geniální,
Nárazy vtedy a teraz neboli vždy rovnaké. Twingo zodpovedalo úrovni doby. Dnešné autá by sa voči nemu dali nazvať tankami alebo malými pevnosťami, žiaľ, je to nutnosť.
Avatar - Pekelná Micinka
18. 12. 2013 02:05
Re: 90 roky
Nesouhlasím, ale rozhodně se zdáli zajímavější a plodnější než 80. léta. Samozřejmě z pohledu českého a slovenského motoristy a autoprůmyslu bez debat. Chybí ti tam ve výběru japonci. Ty na začátku 90. let hodně bodovali, Mazda 626, Mitsu Galant... Za sebe bych tam musel samozřejmě zařadit i XJ X300 a XK8 (1996) ale třeba taky Civic (1997).
Avatar - Pekelná Micinka
18. 12. 2013 01:52
Re: Obě auta jsou geniální,
No ale zase ruku na srdce, Twingo je plechovka ve které přežít bez úhony větší náraz nebude snadné, v tom jsou dnešní auta prostě lepší.
Avatar - Pekelná Micinka
18. 12. 2013 01:45
Kango
Na Twingo mám pěkné vzpomínky z Itálie. Ka se mi nikdy nelíbila, neznám jiné auto, ktreré by více připomínalo domácí vysavač, přesto originalitu a účelnost i jeho designu nezpochybňuji.
18. 12. 2013 01:30
Obě auta jsou geniální,
dnešní výtvory jim nesahají ani po kotníky. Třeba Ka byla navržená tak špičkově, že ji ve městě skoro nešlo odřít - proto má ty černé nárazníky protažené až do blatníků. Dnešní Ka nemá ani otěrové lišty na nárazníku - styď se, Forde.
Stejně tak Twingo. Usměvavý design, extrémní velikost vnitřního prostoru díky posuvné lavici. Použitelná lůžková úprava v základu. Zadní sedadlo sklopné včetně sedáku, klidně šlo i úplně vyndat a vznikl dvoumístný "stěhovák". A dneska? Tzv. malá auta měří o půl metru víc než Twingo a 4 lidi se tam tak pohodlně nevejdou. Míň prostoru, menší kufr. Tohle není inovace, to je degenerace...
Avatar - T613
17. 12. 2013 21:43
Re: 90 roky
vesměs to máš přeskočené o jednu generaci.. a legendou 90.let je rozhodně Mamut, nikoliv ta další generace ;-)
17. 12. 2013 18:52
Re: škoda že...
Ouch.
To bylo docela krutý >:D
Avatar - Snooob
17. 12. 2013 18:13
Jeden Hybrid, prosím!
Interiér - Ka
Exteriér: predok - Ka
Exteriér: zadok - Twingo

Myslím, že pre bežného bazárového majstra to nebude problém!
17. 12. 2013 16:41
Re: škoda že...
Podněty redakci ze zásady nepíšu... udělal jsme to dvakrát prostřednictvím emailu a bez odpovědi. Navíc co se týče hlasování tak za to jsem orodoval již pod článkem designový duel Octavaia vs Civic. Proto bych tě poprosil jestli to můžeš redakci tlumočit.
Avatar - dochtor
17. 12. 2013 16:38
Design
je záležitosť subjektívna. Za mňa teda :yes: pre Ford Ka
Aj preto. že som sa na jednom istý čas (a bez hanby) vozil.
Bolo to ako sedieť v motokáre :-) . Káčko bolo postavené na podvozku Fiesty a úplným odstránením previsov sa už tak dobré jazdné vlastnosti len vylepšili.
Veľkou slabinou sú zhruba 3 miesta na karosérii, ktoré kvitnú hrdzou na každom kuse...
17. 12. 2013 16:36
Re: škoda že...
Ano, byť je to dotaz spíš na redakci.
Avatar - white label
17. 12. 2013 21:22
Re: 90 roky
Co se Golfu týče, pak je generačně logicky symbolem 90tých let jeho III. g. (1991-1997), mimochodem první g. Golfu, která získala titul Vůz roku. IV. g. (1997-2003) z přelomu tisíciletí už podstatně méně. Podobně u P206 (1998-2012), nebo u Astry G (1998-2005), přitom Astra F (1991-2000).

P.S. MB-S, nebo AR 156 jak by smet, ale možná si začal vnímat (vzhledem ke svému věku) automobilový svět až koncem 90tých let.
17. 12. 2013 16:31
Re: škoda že...
Designový duel není založen na názoru, ale na objektivním porovnání (a zároveň přiblížení obou návrhů v daných kontextech).
Avatar - Ada je zase tady
17. 12. 2013 18:45
Re: :no:
Souhlasím, oba vozy jsou nepovedené, ale pokud se zde ode mne požaduje vyhodnotit mezi dvěma špatnými designovýmí řešením tu lepší, potom to vidím asi takto:

Příď: lepší je jednoznačně Fordka
Interiér: lepší je jednoznačně Fordka
Záď: lepší je jednoznačně Twingo

A pokud bych musel hodnotit co je na obou vozech ten úplně nejhorší fujtajbl, je to jednoznačně interiér toho rendlíku :no: :no: :no: