Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Zcela nový VW Touran dorazí na konci roku

V závěru roku 2014 Volkswagen zahájí prodej druhé generace modelu Touran, která bude sdílet motory a platformu MQB s aktuálním Golfem.
Zpět na článek
3. 1. 2014 13:27
3. 1. 2014 18:36
3. 1. 2014 20:35
3. 1. 2014 23:43
Avatar - SCHROJF
3. 1. 2014 13:27
odtucnovacka
Podla vsetkeho zatial znameho to bude asi iba odtucnovacka...
[odkaz]
P.S.no uz sa aj tak tesim na prispevky o "nevzhladnej predrazenej koncernovej krabici"!!! ;-)
Rozbalit vlákno
11
3. 1. 2014 13:41
Re: odtucnovacka
Jejda, fantatiků klub…je fuk zda VW, Mazda nebo podobný. Nevím co kluci z fanklubu považujou za novou generaci, ale ta stávající je pouhým velkým faceliftem a to v pořadí druhým, kdy ten první pouze přiblížil vzhled k tehdy novějšímu Passatu. Když už chci o něčem diskutovat, aspoň bych měl znát základní fakta.

Takže samozřejmě, že s novou platformou bude i zcela nový auto.
3. 1. 2014 14:04
Re: odtucnovacka
Už sú tým podaktorí smiešni, jak sa klepú vopred... >:D
Avatar - Berenika ANTIDIESEL
3. 1. 2014 14:06
Re: ZASLECHLA JSEM JEDNU DIGITÁLNÍ FÁMU
že NEpřijde s ELEKTROMOTOREM [odkaz] PROTOŽE NA NĚJ NEMAJ !!
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
Avatar - wakantanka
3. 1. 2014 14:46
Re: ZASLECHLA JSEM JEDNU DIGITÁLNÍ FÁMU
Skor v tom aute nema zmysel.
Avatar - Ronault.
3. 1. 2014 18:24
Re: ZASLECHLA JSEM JEDNU DIGITÁLNÍ FÁMU
Běž spamovat jinde!
Avatar - Berenika ANTIDIESEL
3. 1. 2014 19:26
Re: ZASLECHLA JSEM JEDNU DIGITÁLNÍ FÁMU
hele chlapečku víš o tom že ten smradlavej jedovatej DIESEL i BENZIN šíří do okolí SMRT !! [odkaz] [odkaz] a jeho 100letý spalování nám znečistilo atmosféru [odkaz] mění klima a třeba nevyroste obilí a nebude chleba ani med [odkaz] ?
Avatar - rohYpnol
3. 1. 2014 20:25
Re: ZASLECHLA JSEM JEDNU DIGITÁLNÍ FÁMU
to je zase síla, ty co jsi za džihádistu? Ublíženej nájemník bytu 1+kk vedle pražské magistrály?

A elektřina do Tesly asi vyroste na stromě, ne?? Miluji tyhle lidi, co chtějí jezdit čistou el. energií vyrobenou z uhlí pod Jiřetínem nebo z uranu dovezeného z Ruska...
4. 1. 2014 12:50
Re: ZASLECHLA JSEM JEDNU DIGITÁLNÍ FÁMU
Aj tak si trochu mimo...ťažba uhlia a jeho spaľovanie nie je v súhrne tak škodlivé životnému prostrediu ako ťažba ropy, jej doprava do rafinérky, výroba palív a nakoniec ich spaľovanie v motoroch. navyše sa pri tomto procese spáli množstvo elektriny, tiež možno vyrobenej v uhoľnej elektrárni...
Elektrina nie je celkom čistá, ale čistejšia rozhodne, a čistou si ju trúfnem nazvať v mestách, kde neprodukuje žiadne emisie, zato tie tisíce áut nám smrdia pod nosom takmer permanentne. Alebo registruješ nejakú uhoľnú elektráreň priamo v niektorom meste?
Avatar - rohYpnol
3. 1. 2014 23:26
Re: ZASLECHLA JSEM JEDNU DIGITÁLNÍ FÁMU
a není od věci připomenout, že superekologické a zelené Rakousko nakupuje elektřinu vyrobenou v Temelínu, proti kterému tak činorodě protestovali...
Avatar - SCHROJF
3. 1. 2014 15:47
Re: ZASLECHLA JSEM JEDNU DIGITÁLNÍ FÁMU
Vidim,ze tu par pseudoodbornikom staci fakt malo...A nemozeme sa zasa vsetci klepat iba zo Skodovky...ze? :-!
4. 1. 2014 12:47
Re: ZASLECHLA JSEM JEDNU DIGITÁLNÍ FÁMU
Píšeš o sebe. Na tú P.S. ti tu nikto podnet nedal, je to prvý príspevok v diskusii... :-!
Avatar - rohYpnol
3. 1. 2014 18:18
Může dorazit kdy chce
Třídní poměry v MPV definují jiní :-!
Rozbalit vlákno
7
3. 1. 2014 19:21
Re: Může dorazit kdy chce
Tak to je zase pravda. Ak sa povie MPV, tak VW príde na rad medzi poslednými.
Avatar - Sumi2000
4. 1. 2014 00:09
Re: Může dorazit kdy chce
Nemyslím..Touran je už roky nejprodávanější MPV v Německu..
Ten nový bude zase o něco dál.Jsem zvědavý.. :yes:
4. 1. 2014 21:21
Re: Může dorazit kdy chce
A prečo by nemal byť v Nemecku najpredávanejší? Však je to domáca značka. Skús európske predaje, povedia viac. Touran nie je zrovna lídrom. VW túto triedu bohvieako nezvláda, o triedu nižšie dokonca nemá zástupcu vôbec.
3. 1. 2014 20:16
Re: Může dorazit kdy chce
Je pravda, že tohle je především hřiště francouzů a Opelu, ale ani Touran není úplně bezvýznamný hráč. Navíc situace se může změnit. Třeba jako ve velkých MPV, kde dnes francouzi, kteří tuhle kategorii založili, hrají druhé housle a dominuje Ford a VW.
Avatar - rohYpnol
3. 1. 2014 20:28
Re: Může dorazit kdy chce
C8 nebo Espace mají dávno roky... není se čemu divit. Ale myslím, že francouzi to šmahem doženou, nástupce Espace už se chystá.
3. 1. 2014 20:58
Re: Může dorazit kdy chce
Pokud vím, tak nástupce Espace nemá být klasické velké MPV, ale crossover a nástupce C8 a P807 nepřijde vůbec.
4. 1. 2014 21:45
Re: Může dorazit kdy chce
Ak bude mať Touran zadné sedadlá ako Sharan, bohviečo to tiež nebude. Sharan je pre mňa dosť veľkým sklamaním. Akoby vo VW ani nepočítali, že vzadu nemusia sedieť iba deti. Sedadlá sú tak nízko nad podlahou, že absolvovať na nich dlhú cestu musí byť pre nohy utrpením.
Nakoniec, takému GranScenic-u do Sharana chýba málo. Sharan je dlhší o 92 mm ale pri rázvore o 100 mm kratšom a udáva objem kufra väčší o 19 litrov. Rozdiel vo veľkosti interiérov nie je nijak priepastný - u Renaultu je vo výške ramien užší, u VW to zas zabíjajú spomínané zadné sedadlá. Rozdiel je vcelku oveľa menší ako by sa zdalo. Grand Scenic a Grand C4 Picasso majú oveľa väčšie rozpätie a zdatne konkurujú aj Sharanu - to bude tiež jedným z dôvodov, prečo veľké MPV zatiaľ v plánoch nie je.
3. 1. 2014 18:36
Touran
Já se úplně třesu!!! Nemůžu se dočkat!
Rozbalit vlákno
2
Avatar - rohYpnol
3. 1. 2014 20:35
Re: Touran
dýchej, hlavně dýchej >:-[]
Avatar - Ja Prvni 123
3. 1. 2014 22:09
No, když už bych chtěl pixlu... tak mi Fiat Doblo přijde le
útulnější... a jednodušší = spolehlivější a levnější na provoz.
>:-[]
Rozbalit vlákno
3
3. 1. 2014 23:37
Re: No, když už bych chtěl pixlu... tak mi Fiat Doblo přijd
Doblo je sice povedené auto, ale je to dodávka a nejen v interiéru je to prostě poznat. To nejdě úplně srovnávat.
Avatar - Jaros71
3. 1. 2014 23:46
Re: No, když už bych chtěl pixlu... tak mi Fiat Doblo přijd
Fiat mám rád..ale Touran je tedy jiná káva! ;-)
Ten nový se bude hlavně v EU prodávat zase výborně.
Navíc má být i Cross nově s pohonem 4*4..! :yes:
4. 1. 2014 12:54
Re: No, když už bych chtěl pixlu... tak mi Fiat Doblo přijd
Útulnejšie rozhodne nie je, je to veká krabica s veľkým objemom hluchých nevyužitých priestorov. Ostatne, podobným neduhom trpia aj Caddy, Berlingo alebo Kangoo, tie sú však o čosi kompaktnejše a hlavne Kangoo dobre využíva aj pomerne prázdny priestor nad hlavami posádky.
MPV bude objemovo vždy menšie, ale rozhodne má bližšie k osobným autom ako civilizované dodávky - hoci aj tie sú dnes príjemnými spoločníkmi aj pre rodinu.