Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jeep Renegade: Malý crossover od americké legendy

Dlouho dopředu avizovaný malý crossover Jeep je tu. Výstavní debut si odbude na nadcházejícím autosalonu v Ženevě.
Zpět na článek
3. 3. 2014 11:14
3. 3. 2014 15:59
3. 3. 2014 19:30
3. 3. 2014 11:26
3. 3. 2014 12:28
3. 3. 2014 12:59
3. 3. 2014 13:13
3. 3. 2014 19:56
3. 3. 2014 13:17
3. 3. 2014 13:50
3. 3. 2014 15:40
3. 3. 2014 18:14
3. 3. 2014 18:42
3. 3. 2014 20:02
4. 3. 2014 10:54
3. 3. 2014 11:07
To už není Jeep
Chudák Jeep ten teda dopadl. Vzhledově ještě dejme tomu ikdyž že by mě to nějak ohromilo ... Postavený na Puntu a ty motory :/ ... Jeep posledí dobou už není nějak co bejval, ale pokud se to bude dobře prodávat, tak proč ne :yes:
Rozbalit vlákno
8
Avatar - 3_diamanty
3. 3. 2014 11:09
Re: To už není Jeep
dobra sprava pre land rover , ma o konkurenta menej , a ja som sa uz bal o evoque :-)

ale inak celkom sympaticka hrkalka, nie je to az take hrozne :yes:
Avatar - Warrual
3. 3. 2014 11:18
Re: To už není Jeep
Hrozné to je! Kačátko jako z asie :'-(
Avatar - R32
3. 3. 2014 11:44
Re: To už není Jeep
Nemám nič proti Talianskemu dizajnu ale Jeep mal ostať verný svojmu menu a štýlu, skrátka hoc aj malé mestské SUV malo mať skrátka výzor drsňáka ktorý sa práve chystá do hôr alebo do džungle a nie výzor dámskeho natupírovaného pudlíka... tento štýl si mal nechať pre chystaný Fiat.
Apropó, netuším ako chcú presvedčiť Amíkov aby si vybrali z tej (pre US) tragickej ponuky motorov. ;-\
Avatar - Barrichello
3. 3. 2014 15:58
Re: To už není Jeep
Jestli to bude vypadat takhle,tak to bude další zrůdička jako nový Cherokee. Tohle vypadá jako kříženec Suzuki, Jeepu a Mahindry >:D >:D >:D
3. 3. 2014 16:05
Re: To už není Jeep
Ale no tak,
nový Cherokee stretávam dennodene a čím viac ich vidím, tým viac sa mi to páči. Najmä v noci jeho svetlá vyzerajú famózne a asi sa to páči aj jným, keď ho nestíhajú vyrábať. Detto s Grandom, dopyt je tak veľký, že sa nedostáva komponentov vo výrobe a prevádzky si doslova kradnú diely aby mohli pokračovať v produkcii.
Avatar - Barrichello
4. 3. 2014 08:18
Re: To už není Jeep
Jak ho můžeš střetávat denně, teda pokud nebydlíš v USA když se tu neprodává?

Neplést ss cherokee a GrandCherokee, dva odlišné modely. >:D
4. 3. 2014 19:53
Re: To už není Jeep
No veď práve,
v USA žijem už nejakých 16 rokov, takže ho naozaj stretávam a párkrát som v ňom sedel. Naživo vyzerá o dosť lepšie ako na fotkách a podľa mňa vo svojej triede nemá konkurenciu ani technikou ani priechodnosťou v teréne. S Grandom si ho po asi 2 ročnom dennom užívaní už nepletie ani moja 3 ročná dcérka, a ja to už tiež obstojne dokážem rozoznať :-) Ináč mám tu skromnú recenziu takže z tých pár fotiek sa dá usúdiť že viem o akom aute hovorím :-) Ale je naozaj zaujímavé, že niektoré modely sú dosť rozdielne na fotkách a v skutočnosti. Naživo to autko vyzerá naozaj celkom fajn.
Avatar - dal
3. 3. 2014 18:52
Re: To už není Jeep
Vidím tam ještě kousek Nivy. >:D
Avatar - pelikoš
3. 3. 2014 11:14
:-(
podle fotek jsem si myslel, že to je suzuki samurai >:D
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Pekelná Micinka
3. 3. 2014 15:08
Re: :-(
Chtěl jsem napsat Suzuki Jimny, ale to je skoro to samé. >:D U Suzuki mě to ale nevadí, u Jeepu je to na pováženou.
Avatar - Barrichello
3. 3. 2014 15:59
Re: :-(
já první dvě vteřiny skoro taky >:D
3. 3. 2014 19:30
Re: :-(
Dobrý postřeh, taky jsem se znovu podíval na titulek >:D
3. 3. 2014 11:26
Humus toto...
To by se mi líbilo tak leda vedle Tata Nano.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Aladeen
3. 3. 2014 12:08
Aliancie,Groupy....
O pár rokov budeme mať reálne len zopár značiek , ktoré budú vlastniť všetky ostatné a tie budú predávať takmer rovnaké autá ako Majoritný vlastník . To znie hrozne 8-s
Rozbalit vlákno
0
Avatar - strýček BOB
3. 3. 2014 12:20
Odkamuflovat...
To auto vypadá, že někdo nesundal kamufláž a rovnou to nafotil ;-\ Vypadá to hodně prazvláštně, taková zdegenerovaná Panda. Pochvalu si zaslouží interiér, ten se opravdu povedl.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - SCHROJF
3. 3. 2014 12:53
Re: Odkamuflovat...
:yes: :yes: Presne tak,nafuknuta PANDA...americka...vyzrata... ;-)
3. 3. 2014 12:24
Předpokládám...
...že se bude dodávat jako příslušenství v nějakým paketu pro Grandčíro. Jinak si to neumím vysvětlit. Kdo si tuhle ošklivku koupí? Mladá holka?? Těžko. Mladej kluk?? To přece ne, ta nálepka by byla strašlivá.
Hodně špatný...
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Pekelná Micinka
3. 3. 2014 17:14
Re: Předpokládám...
Maloměstský submisivní muž? >:D
Avatar - rohYpnol
3. 3. 2014 18:05
Re: Předpokládám...
náhodou je to sympaťák, taková karikatura Jeepu. A já říkám proč ne?

Jeep nutně potřebuje polít živou vodou, protože neví kudy kam. Navíc Jeep jako téma se chytne vždy a tohle podle mě italové zmákli na výbornou :yes:

Jen na to nesmíš pohlížet očima seriozního klienta, který očekává něco jako Grand Cherokeeho. Ne, přijít se zcvrknutým Cherokeem by byla hloupost.

Za mě dobrý :yes:
3. 3. 2014 19:36
Re: Předpokládám...
A myslíš, že tahle voda je dostatečně živá? Za mě ne, tohle opravdu neni Jeep, ale paskvil. Opravdu spíš pripomíná Suzuki Jimny. V Evropě moc šancí nemá (výběr je a bude veliký) a na amíky je to moc malé a nemá to motor >:D
Avatar - pumpkin
3. 3. 2014 21:51
Re: Předpokládám...
Presne tak, karikatúra, taký domestikovaný Jeep. :yes: No snáď si to nájde klientelu, ktorá sa neberie moc vážne.
Avatar - T613
4. 3. 2014 07:29
Re: Předpokládám...
to auto je tak ošklivé, že na něm nenacházím nic pozitivního ani já..
3. 3. 2014 12:28
Pěkný
Jako z prvních fotek to extra krasavec není, ale přijde mi jeepovatej víc než dost! Fiat v tom teda nevidím a naživo bude jistě parádní. A jestli někdo kopíruje lemy blatníků, tak Jeep to rozhodně nebyl...
Rozbalit vlákno
0
3. 3. 2014 12:54
uf, to som sa zľakol...
... a ja že už nič škaredšie ako kia soul nebude. a ajhľa jeep sa prekonáva. posledné dva modely teda designovo dosť tragické :no:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - nalimer
3. 3. 2014 12:59
pre USA...
...možno krása a luxus, ale pre starú dobrú Európu mizerné.
Pokus o ňuňu ťuťu malý Jeep, ktorý osloví tak majiteľky starých Suzuki Samurajov.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - R32
3. 3. 2014 13:13
Re: pre USA...
Neblázni... majiteľky Samurajov? Neviem si predstaviť koľko žien si kúpilo Samuraja, podľa mňa minimum, skôr by ma zaujímalo aký motor by si teda nejaký "plnotučný" amík odchovaný na V8 do toho objednal... Dvojválec? >:D
Avatar - nalimer
3. 3. 2014 13:35
Re: pre USA...
ako terenný golfový vozík...
ale vážne, toto vozítko je v ponímaní Amíkov ako druhý voz do rodiny. a aj oni sa naučili sporiť pri PHM. preto ako nákupný vozík či my first car je to dobré. ale stále škaredé
3. 3. 2014 19:56
Re: pre USA...
Spuchnuty amik sa tam ani nenaprace. ;-)
3. 3. 2014 13:17
Cherokee
se mi líbí, má jiskru. Ale tohle je ošklivé káčátko.
Rozbalit vlákno
0
3. 3. 2014 13:21
No nevím :-)
.... když Fiat/Jeep udělal Cherokeeho, chtěli všichni klasiku a mohli se v diskusích uprskat.... Teď přijde mini-Jeep který je hranatý a vypadá +/- tak, jak bych u malého Jeepu čekal, a zase je to špatně..... :-)

No, naštěstí, Cherokee se prodává parádně, tenhle prcek se třeba chytne taky, těžko říct....

Mimochodem, pro USA to bude asi mít benzínový dvoulitr, ale chápu že redaktoři nejsou nad-lidi a nemohou si zjistit všechny informace....

PS: a za okopírovaný Tiguan, za to nemůžu jinak než :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
1
4. 3. 2014 07:25
Re: No nevím :-)
Vychválit VW - lídra na poli designu, technologie a všeho co si představíš, to přece musí.. to je takový místní folklór :-)

Jinak, auto se mně líbí - na živo to pro mně bude podobně jako 500L pecka, 9°AT - s tím překvapili :yes: stejně tak s AWD v základu.

Jinak bych hádal že US trh dostane 138 kW 2.4 Tigershark a 1.4T-Jet se 118kw jako 500L, kéž by se totéž objevilo v Evropě
Avatar - 3_diamanty
3. 3. 2014 13:24
mne ten interier propomina soula
zrejme pojde tato hrkalka po krku skor crossoverom ako soul, juke a capture ako nejakym terenakom

[odkaz] vs [odkaz]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - beibej
3. 3. 2014 13:50
kei car
FUJ na první pohled jsem myslel že je to nějaký bizar japan kei car. Ten předek je fakt HUMUS! zbytek je už lepší a interier docela ujde. Ale motory?
Rozbalit vlákno
0
3. 3. 2014 14:31
Dizajnovo...
...uplne nepodarene, cista katastrofa. uz prvy Compass (tj model pred FL) bol riadne hnusny, myslel som, ze take nieco sa uz nezopakuje, zial mylil som sa :no:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - 3_diamanty
3. 3. 2014 15:39
Re: Dizajnovo...
nazivo to asi taka hruza nebude, mne to pride sympaticke ale je fakt ze od mena jeep akosi uz podvedome cakame nieco ine ako mini hrkalku podobnu samuraju ( neporovnavam terenne schopnosti, samurai ich ma urcite ovela lepsie ) .. ludia si casom ale zvyknu a generacia po nas o 15 rokov uz bude mat pri pocuti slova jeep pred ocami asi prave taketo mestske auta.... co spravime.. skutocne jeepy miznu a ked skonci wrangler so svojim tuhym ramom tak mame po vtakoch vsetci ... uz to tu bude sama skatulka pre metrosov...... cely tento svet uz stejne speje do certa .... zlate roky automobilizmu sa bohuzial uz nikdy nevratia.... ;-\
3. 3. 2014 15:45
Re: Dizajnovo...
jo, znizovanie nakladov na prvom mieste :-) ale keby to aspon vyzeralo trocha k svetu. mne to zial okrem slabej techniky pride slabe aj vzhladovo - vysoke, s obkukanymi partiami (oi VW, hlavne vzadu, pripadne Suzuki Jimny spredu) v style japonskych mini. Jeep dokaze ovela viac.
3. 3. 2014 15:40
Dve veci
Tak za prvé netreba hneď za všetkým vidieť kopírovanie od VW ktorý navyše nieje žiaden designový priekopník, aby u neho hľadali ostatné automobilky inšpiráciu.Hranaté lemy blatníkov má napríklad Wrangler, ktorý je tu oveľa dlhšie ako nejaký tiguan alebo hociaké SUV od VW. No a za druhé to auto je dúfam len vtip, pretože takto by mohlo vyzerať napr. wagoon r, nie Jeep.Snáď to naživo bude lepšie, no nechajme sa prekvapiť ;-)
Rozbalit vlákno
0
3. 3. 2014 18:06
Debakl Fiatu se blíží....
.... viz tahle tabulka....

Už brzo neschopní taliáni Chrysler i Jeep přivedou ke krachu.... :'-(

[odkaz]

až mi připadá, že ty výsledky jsou přímo úměrné brekotu tady na fóru.... tak si poplačte, děti.... :yes:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - dal
3. 3. 2014 18:56
Re: Debakl Fiatu se blíží....
U Toyoty někdo neuměl počítat. :-!
Avatar - Barrichello
4. 3. 2014 08:26
Re: Debakl Fiatu se blíží....
jjj, osobáky za únor pokles 15% proti lonsku, drží to pikapy a jeepy, hehe....

Největší sranda je Dodge - tam nebýt 1% nárůstu u Carvanu a viperu a Journey, tak všechny osobáky vcelku masivní ztráta vč slavného a opěvovaného Dartu...

Ten projekt nějak nevyšel že, konkurence japoncům a korejcům se nekoná...Stejně tak nějakj nevychází RAM ProMaster, prodat v usa 600 dodávek je vcelku směšný, asi jako by tady v čr někdo prodal měsíčně 5 dodávek...

Tak se ted chvíli můžeš radovat z úspěchu Cherokee.... Nic dalšího se tam italům zatím nepovedlo, vše ostatní sou totiž starý odely z dob Cerberusu a DaimlerChrysler :o))
4. 3. 2014 09:02
Re: Debakl Fiatu se blíží....
Nebude pokles prodeje osobáků způsobený letošním extrémním počasím? Já bych ty kluku ušatá řekl, že by to tím mohlo být, co? Jak jsou na tom ostatní...? Aha, vzhledem k tomu, že ostatní mají poklesy celkově, tak těch osobáků taky ve srovnání s loňským rokem o moc víc neprodali, že? Já tě miluju.... >:-[] :yes:

Pro Master je na trhu pár měsíců, dal bych mu ještě chvilku čas. Ono to možná chvilku zabere, než si získá důvěru, přeci jen, nic podobného tam před tím nebylo a zákazníci byli možná zvyklí spíše na Sprintery (a ani těch se moc neprodávalo). Možná bude mít větší úspěch až nástupce Ducata, u kterého už můžou rovnou říct že byl vyvíjen s ohledem na tamní trh...
Avatar - Barrichello
4. 3. 2014 10:08
Re: Debakl Fiatu se blíží....
Ten Dart není ve ztrátě poprvé.....není to první měsíc. Jasně počasí má vliv kluku ušatá, stejně jako to, že některé modely pamatují hnědé uhlí, vid >:D
Avatar - Bubáq
3. 3. 2014 18:14
Víte,
pomalu ztrácím o Jeep zájem: facelift grand čírokího je po designové stránce krokem zpátky (povedlo se technické vylepšení a interiér). Nový číroký, ať už se prodává dobře jak chce, je designově prostě propadák (i když nijak tragický). A tohle malé auto je fakt naprostý otřes, šok pro všechny, kteří mají rádi smysluplná a charakterní auta.
Nejhorším bodem celého současného vývoje u jeepu je fakt, že podělali to, co mohlo být fakt úžasnou budoucí historií značky. Nevyužitá příležitost.
Tenhle prcek tomu všemu nasadil královskou korunu.
Značka, která bude stát jen na jednom tradičním modelu nemůže přitáhnout příliš pozornosti. Už se začínám obávat toho, jak za nedlouho dopadne nutná modernizace Wranglera.
Rozbalit vlákno
0
3. 3. 2014 18:42
moje rec
klidne by mohli tohle mit pod znackou Fiata.. Jeep si tuhle hruzu nezaslouzi :-(
Rozbalit vlákno
1
3. 3. 2014 20:02
Re: moje rec
Ale no tak! Vsak Amerika je predsa krajina neomedzenych moznosti. A takto to niekedy koncieva.
3. 3. 2014 21:04
Tak tu bychom nechtěli...
...jako nána do zelí! >:D 8-s
Rozbalit vlákno
0
Avatar - pratel
4. 3. 2014 10:54
Kecate
blbosti, hlavne ten s tym otrepanym vyrazom hrkalka. Ak nasadia dobru cenu, to auto sa bude predavat ako teple rohliky.
Rozbalit vlákno
0