Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Před sezonou formule 1: Co změní motory?

Formuli 1 čeká zajímavá sezona. Nasazení šestiválcových turbomotorů o objemu 1,6 litru může výrazně ovlivnit šance jezdců i vývoj šampionátu.
Zpět na článek
Avatar - curwasportiva
15. 3. 2014 18:27
F1 nebo eco-rally???
Po precteni techto pravidel me jima hruza. Omezovani vykonu v zavodu, kvuli setreni paliva, no kde to jsme?
Staly prevodovy pomer, po celou sezonu?
2x vic bodu, za posledni vitezny zavod?

Tyto pravidla jsou vysmechem cele historii Formule 1 :no:
Rozbalit vlákno
3
15. 3. 2014 19:56
Re: F1 nebo eco-rally???
Taky si řikam že F1 je čim dál divnější. Chápu že nějaký limity bejt musej... Ale aby to byla královna motosportu, viděl bych to na minimální omezování v konstrukci aut. Stačilo by jediný pravidlo - že ho musí pohánět spalovací motor a třeba že to musí být kabriolet jako jsou formule od začátku. A třeba omezení asistenčních systémů (autopiloti atd) Pak ať najdou limit pilota a techniky. Asi by vznikaly "auta" s výkony tisíců koní, rychlostí zvuku ale proč ne. Ať si závoděj dokud to zvládnou.
Změny v bodování mně nakrly už minule protože to rozhodilo léta vedený statistiky a tohle je ještě větší kravina.
Naopak omezení životnosti mi nevadí. Klidně ať maj 1-3 motory na sezonu, převodovky taky, ať to lítá nadzvukově, když jim to vydrží. Čert vem spotřebu.
Bezpečnost přituhuje a přiznam se že mi to vadí. Dřív jsem se vždycky těšil na hromadnej karambol v první zatáčce a s tim že někdo možná zařve se tak nějak počítalo. Nechci vidět umírat lidi ale bez bouraček, předjíždění, plamenů to je čim dál nudnější.
Avatar - Nerez
15. 3. 2014 21:55
Re: F1 nebo eco-rally???
Proč musejí být limity? Pokud ty prachy do F1 budu chtít vrazit tak je tam vrazím, pokud ne, nebudu tam prostě jezdit. Takový šetření a omezování není vůbec k ničemu, jen pomalu pohřbívá kdysi "královnu motorsportu". Prachy se dají šetřit úplně jinak. Třeba nelítat pořád z jednoho konce světa ale odjet zaráz Asijskou část, pak Evropskou a pak Americkou, ať jsou ty přesuny mezi závody co nejkratší. Tam se utápí tolik peněz které mohly být raději propáleny v benzínu na trati...
16. 3. 2014 09:26
Re: F1 nebo eco-rally???
FAKT ŽE JO !! Ekorally to naprosto vystihuje.

Ti hošani zhora od formule už roupama nevění co by vymysleli za bejkárny ... >:D >:D >:D >:D prý Každý vůz bude mít jen jeden výfuk místo dosavadních dvou. Musí být nasměrován nahoru a za ním nesmí být žádné části karoserie, které by ovlivňovaly tok výfukových plynů >:D >:D >:D >:D
100 kg paliva na závod a brzdná rekuperace do batery včerně tepla z laufu !! >:D >:D >:D >:D >:D >:D

F O R M U L O H Y B R I D !!! >:D >:D >:D >:D >:D >:D

PS: už je vám soudruzi jasné proč vznikla FORMULA E [odkaz] ;-)

protože normální lidi už tu spalovacíbuzeraci nemohli vydržet >:D >:D
no to je legrace
Kdyby mysleli alespoň racionálně, jako třeba oživit formuli 1 KITem RTU [odkaz] třeba, to by byla vzpruha !!

A ne spořit palivo a honit CO2 >:D >:D >:D těch pár závodů atmosféra ještě unese, to je pro ni malýprd

No každopádně ať šlusne Formule 1 a ať žije Formula E [odkaz]

vivá LAS TESLAS [odkaz] [odkaz]
>:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]
15. 3. 2014 23:24
Systém start-stop
Už jen chybí, aby měli povinně všechny vozy systém start - stop a bude dílo zkázy dokonáno. Vůbec se mi nelíbí co z té formule dělají. Chci aby měli V10, gumy jaký chtějí a od výrobce jakého chtějí, neomezené palivo, neomezené otáčky motoru, ... Prostě aby to byl zase závod aut. Za chvíli to bude tak, že bude jen jedna formule, všichni si jí povinně koupí a týmy budou vůz jen přizpůsobovat jezdci, a nebude to o konstrukci auta, ale jen o pilotovy. No to rovnou můžou piloty postavit do řady dát jim cvičky a odstartovat. Ten kdo doběhne první vyhrál .... Prostě už to není ono ...
Rozbalit vlákno
0