Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Peugeot 108: Ve Francii od 10.150 eur (277.800 Kč)

Peugeot zveřejnil základní ceny nového modelu 108, který se bude vyrábět ve středočeském Kolíně. Platí pro francouzský trh, prodej odstartuje v červenci.
Zpět na článek
17. 3. 2014 09:28
17. 3. 2014 09:33
17. 3. 2014 11:42
17. 3. 2014 11:32
17. 3. 2014 11:36
17. 3. 2014 11:44
17. 3. 2014 12:31
17. 3. 2014 12:20
17. 3. 2014 11:32
17. 3. 2014 12:07
17. 3. 2014 12:25
17. 3. 2014 12:43
17. 3. 2014 14:16
17. 3. 2014 16:16
17. 3. 2014 16:18
17. 3. 2014 22:25
17. 3. 2014 15:02
17. 3. 2014 18:24
17. 3. 2014 15:16
17. 3. 2014 09:28
Cena
Tak ty se toho nebojí >:D . Vím že se jedná o domácí trh, ale kolik by musel nasadit Renault s Twingem aby se nějaká 108 vůbec prodala ?
Rozbalit vlákno
16
Avatar - Misanick
17. 3. 2014 09:33
Re: Cena
U nás bude stát podstatně méně, očekávám základ za 189 tisíc, možná i míň. Pokud tomu tak opravdu bude, může žena očekávat pod stromečkem náhradu za (od novoty) se sypající Leon :-) .
Avatar - wakantanka
17. 3. 2014 11:42
Re: Cena
Hm, mám taký pocit že tvoja žena sa bude ešte dosť dlho voziť v tom Leone. Za 189 tis. sa tie autá predávali na sklonku kariéry, nie ako novinky. Mimochodom, svojho času šiel jeden kamoš po Fáciu Combi do Nemecka (novú). Na otázku prečo ma len posadil do vnútra a zaklincoval asi o 3000 Eur nižšou cenou. Takže síce domáca značka ale ak je v kurze a obľúbený model, vypýtajú si zaň aj pekné peniaze. Teda podobná logika bude platiť aj vo FR. >:D uvidíme čo v Čechách a na Slovensku.
17. 3. 2014 11:01
Re: Cena
Na "domácím" trhu by měla být auta levnější, ne ? Protože jinak jsou "předražená", alespoň podle české logiky.
17. 3. 2014 11:32
Re: Cena
Já si myslím, že by auta měla stát všude stejně. Přijde ti pak, když vidíš ceny v USA nebo jinde, že tě někdo asi okradl. Mě tohle třeba hrozně štve. Proč bych měl sakra platit za něco více než 500 km odsud ... a to nejsou rozdíly typu 10 000. Ale spíše 100 000.
Avatar - Rubb
17. 3. 2014 11:36
Re: Cena
Jo Esenbe, to by byl ideální svět, ale první bys musel srovnat všude na světě platy... To není problém pouze automobilek ;-) A taky je rozdíl kupovat auto v základu ve Francii a v Čechách. Ta zákl. výbava ve F. je taky trochu jinde..
17. 3. 2014 11:44
Re: Cena
Myslím, že o platech to není. Nebo se ti zdá, že v německu jsou platy nižší ? Protože nová auta od některých značek tam vyjdou levněji. A to o dost. V USA to určitě s těmi platy nebude tak zlé. Chápu rozdíl ve výbavách apod. Ale to je chyba importéra ne moje. Mě spíše přijde, že je to vždy otázka chamtivosti importéra, popřípadě nesmyslných odběrových kvot. Třeba na slovensku jsou auta dražší než u nás - platy nižší. Naopak mi přijde, že v zemích kde jsou platy nejnižší jsou auta nejdražší.
Avatar - Rubb
17. 3. 2014 12:31
Re: Cena
Esenbe - na Slovensku jsou auta dražší než u nás, páč mají spec. daň z nákupu nového vozidla... Lidem se to platit nechce, takže u téměř každého prodejce vidíš reklamu - "Zaplatíme registrační daň za Vás"... jenže platí to ze slevy, kterou by u nás mohli poskytnout zákazníkovi...
To je podpora autoprůmyslu dle SVK politiků (navíc je to odstupňované dle výkonu motoru)... 8-s
17. 3. 2014 12:20
Re: Cena
to neni o platech, ale o kupni sile a ochote zakaznika v dane oblasti platit, dale pak konkurence a dane v dane oblasti, je rozdil pokud mas v CR dan 21% a v US od 0 kdy nektere staty US zadnou prodejni dan nemaji az do tusim 10% , takze pak na 1 megu to muze udelat klidne i 200 tisic rozdil jen diky danim

a nesmi se zapominat jaka je v adane lokalite za dane penize vybava, ona takova holota ve Francii nebo Nemecku je neco co se u nas prodava jako 2-3-4 stupen vybavy :-)
Avatar - Rubb
17. 3. 2014 11:32
Re: Cena
Přesně tak >:D Ale zdejší sociálové to nikdy nepochopí :no: Než aby zvedli zadek od pc a šli si pořádně vydělat, radši budou smrkat do klávesnice :-!
Jinak 108 je nádherný prcek. Viděl jsem naživo v Ženevě a pro mě no.1 v této třídě. Akorát trochu nevzhledně působí ten středový panel, ale pokud je v tmavém odstínu, tak to není špatné. Zbytek materiálů v interiéru je na špičce třídy.
Twingo měli hezky nafocené do článků, ale naživo to až tak povedené není, dle mého slabší kopie Fiatu 500...
17. 3. 2014 12:07
Re: Cena
Asi se u Peugeota snaží podpořit ještě víc prodeje twinga....mimochodem ta "luxusní " výbava mě v článku celkem pobavila...až na zbytečnou kameru toto vše má i Dacia Sandero :-)
17. 3. 2014 12:25
Re: Cena
No, nevím. Počítám, že Twingo bude v základu min. o 1500,- Euro dražší (pokud zachovají cenu starého Twinga).
17. 3. 2014 12:43
Re: Cena
Je pravda že uvidíme teprve jakou cenu nasadí Renault...
17. 3. 2014 14:16
Re: Cena
jj, cena Twinga bude klicova. Ja spis ted cekam na novou malou Dacii, ktera bude na zakladu soucasneho Twinga a mela by stat kolem 140 tisic.
17. 3. 2014 16:16
Re: Cena
Maš nějaký info k tý Dacii ? ještě jsem o tom neslyšel a že by se stavělo nejlevnější mini auto na stejným základu jako nejdražší (Smart) mě nepřipadá moc pravděpodobný.
17. 3. 2014 16:18
Re: Cena
Máš nějaký info k tý Dacii ? ještě jsem o tom neslyšel a nezdá se mi moc pravděpodobný, že by nejlevnější mini auto mělo stejný základ jako nejdražší (Smart).
17. 3. 2014 22:25
Re: Cena
Současným Twingem jsem myslel to dnešní - ta nová zadokolka se ještě neprodává. Podle všeho výrobní linku Twinga přesunou do Ruska asi do fabriky Lada a budou tam hrnout na stále ještě konkurenceschopném základě superlevná městská auta pod značkou Dacia. Hlavně se teď modlit, aby ten záměr nějak nezhatila současná situace kolem Krymu - EU by mohlo napadnout zavést na vývoz z Ruska nějakou speciální daň a budeme nahraní :-(
Avatar - 3_diamanty
17. 3. 2014 14:03
genialny twingac
[odkaz]

tak tu ho mame v celej krase.... pezot 108 ale aj picanto, celerio, up a i10 mozu byt fakt v klude :yes:
Rozbalit vlákno
15
Avatar - Rubb
17. 3. 2014 14:25
Re: genialny twingac
Jo ten odkaz je dobrý :yes: Snadná obsluha hlavně pro dámy, nejčastější uživatele tohoto segmentu :yes:
Já už v Ženevě poznal, že to naživo není zas takový převrat jak tu někteří hlásali...
Pro mě momentálně nejhezčí vůz v této třídě je P108 :yes:
Jinak se mi líbí možnost propojit obrazovku smartphonu s rádiem. Např. si pustím navi, zobrazím ji na rádiu a už neřeším otázku, kam připevnit telefon... ;-)
17. 3. 2014 14:36
Re: genialny twingac
zaprve tohle vetsinou dela servis, a zadruhe majitele v zaruce to zajimat moc nemusi :-) to ze jsou nekteri Cesi a Slovaci zvikli si dolejvat kapalinu do ostrikovacu asi podobne jako kdys zalejvaj zahonek konvickou je problem tech danych Cechu a Slovaku :-!

baterku jsem si za svoji motoristickou karieru menil v aute jen jednou (16 let) a to kupuju jen ojetiny, a na doliti kapaliny do ostrikovacu se dostanu tak 1x za rok a stejne to zame udela servis, na te 5 litrovce co mam doma jiz nekolik let ze si ji tedy nekdy doleju sam je stejne jakesi hrdlo a u Twinga by to nebyl tedy zadny problem dolit :-)

o prodeje Twinga se fakt nebojim, urcite ne kvuli takovehle blbosti co zajima tak maximalne par jedincu kdesi na forech a o danem aute uvazuji tak maximalne v ramci svich postu
Avatar - Rubb
17. 3. 2014 15:24
Re: genialny twingac
Hele nic ve zlým, ale jestli doléváš vodu do ostřikovačů 1x za rok, tak to je ti auto naprd, páč toho moc nenajedeš. Já to dělám co 2 měsíce a kvůli takové věci jezdit do servisu mi nepřijde moc pohodlné.. ale tobě možná jo :-! anebo jen slepě bráníš slabiny Twinga :no:
17. 3. 2014 15:40
Re: genialny twingac
rocne najedu cca 15k, a tech 5 litru nebo kolik tam toho mam faaakt na ten rok vystaci, a ikdyby ne tak co, na benzince se oto postaraj, Twingo je mestskej prcek, ceka snad nekdo ze s nim nekdo bude delat sluzebky v desitkach tisic rocne?

navic spotreba kapaliny do odtrikovacu snad nezavisi na rocnim najezdu, ale natom jak je clovek zviklej ostrikovat v danych situacich, tedy take to v jakem pocasi jezdi ;-) klidne muzu rocne najezdit i stovku tisic km a nemusim ostrikovace pouzit ani jednou a pak na dalsich 5 tisic vyplacat 2x celou nadrzku protoze proste bude blativo a bude potreba ostrikovat ;-)

kolik zenskych si do auta samo dolejva jakekoliv kapaliny krom tech pohonnych? jedna z tisice? a nadruhou stranu kolika lidem bude delat problem se naucit dolivat kapaliny do noveho Twinga?

to ze nejaky dement z autofora ze sebe dela jeste vetsiho dementa na youtubu neznamena ze jsou takto postizeni vsichni >:D
Avatar - Rubb
17. 3. 2014 15:50
Re: genialny twingac
Jsi mimo, ale hádat se s tebou nebudu, páč nenajezdíš dopředu ani to, co já dozadu ;-) Ne vážně, zrovna tohle řešení je naprd a ty to víš, jen to nechceš přiznat. Další problémy spojené s komplet zadeklovaným motorem vzadu přibudou časem...
A s těma ženskýma jsi mimo taky - to si opravdu myslíš, že ženská nedokáže otevřít hrdlo nádobky a dolít kapalinu z kanystru??? OMG...
Ale tak pro tebe je to ok a já to respektuju, ale nesouhlásím ;-) Měj se.
17. 3. 2014 15:55
Re: genialny twingac
u A6 mam baterii take hned za prednim sklem a ze mam kapotu o poznani delsi a baterii o poznani vetsi a tezsi, a na videu je patrne ze onen "umelec" k tomu leze zepredu ackoliv nadrzka neni viditelne ve stredu ale blize jedne strane, tady mohl klidne kapotu naklonit tak jako v prade baterie a proste doleva z boku ;-) ale jako jestli chces tleskat jedinci co ma Renaulty v lasce asi jako zdejsi Ada, zato ze v malem aute resi veci trosku jinak a tak ze jakysi jedinec z CR to neumi pochopit a delat jak se ma, je tvoje vec :-)

prvnich par radku textu toho clanku dava jastne tusit co si pisatel mysli o Renaultech, a pan na videu asi nebude mit o moc jine nazory :-) pro me odpadni text :-)
Avatar - twistedTSD
17. 3. 2014 18:19
Re: genialny twingac
Nezlob se na mě, ale obhajovat stupidnost přístupu k nádržkám Twinga tím, že mohu otravovat na benzínkách a když nebudu používat ostřikovače, tak mi nádržka možná vydrží až do servisu, je docela vtipné...
17. 3. 2014 18:43
Re: genialny twingac
nepis neco co jsem nenapsal ;-) na benzinkach jsem nikdy o nic nezadal, delaji to na nekterych sami ;-) a o nepouzivani ostrikovacu jsem psal v uplne jinem duchu nez jak to pises ty ;-)

jako pokud vam prijde blbe jak to Pat a Mat v jedne osobe na videu neumi, no tak s tim holt nic nenadelam

me osobne je fuk jak to Renault na novem Twingu resi, ale nijak slozite me to neprijde, podle vasich ohlasu se ale spis bojim o to, ze se z Evropanu stavaj podobny paka jako z nekterych Americanu kdy navod na banalni ukon bude nakonec muset vypadat jak encyklopedie pro deti z materske skolky :-)
17. 3. 2014 20:19
Re: genialny twingac
SamanAR, nie si nahodou transvestita, ktory na pumpe zagula ocami a servis mas v cajku?
Avatar - twistedTSD
17. 3. 2014 22:16
Re: genialny twingac
Samozřejmě, zahnal jsem to záměrně do extrému. A video jsem shlédl až později (nějak jsem ho na tabletu přehlédl a skočil na fotky), ale i tak - proč to dělat složitě, když to jde jednoduše?
17. 3. 2014 20:06
Re: genialny twingac
Neni si ty ten sofer slnecnych vikendov? Ozaj, skus pozriet a počuchat, ci ti ta voda nezhnila? Ked ano, odporucam ti antibakterialne tabletky. P.S. Chod si vyskusat vymenu ziarovky v Megane II.
17. 3. 2014 20:24
Re: genialny twingac
Kreativci z Renaultu, mam pre vas tip. Co takto nalievacie hrdlo cez spatne zrkadlo? Ale pozor! Kvoli bezpecnosti na cestach, tak cez prave. ;-) ;-) ;-)
17. 3. 2014 20:32
Re: genialny twingac
ok, zaprve nechapem načo je dobré zase tu ťahať twingo, ale dobre.odhliadnuc od toho, že ten vo videu vizerá ako pri epileptickom záchvate, tak rozmýšľam nad tým, či by sa menej "neupatlal" keby sa k tej nadržke snažil dostať zboku...
17. 3. 2014 22:39
Re: genialny twingac
Já nechápu, co se tady řeší - ta kapota jde krásně pryč, podle videa není absolutně problém se dostat jak k baterce, tak k nádržce ostřikovače. Tipuji že je tam tak lehce, bez pantů uchycená kvůli srážce s chodcem - možná se má posunout celá kapota směren k oknu a tak líp ochránit dopadajícího chodce vyrovnáním podokenní hrany. Nechci spekulovat, ale je skoro jisté, že ta kapota půjde v případě nutnosti po odjištění nějakých provázků úplně odmontovat. Neuroticky se ksichtící pán z videa se snaží být vtipný, ale je spíš trapný.
18. 3. 2014 08:13
Re: genialny twingac
jj vysvetluj to zdejsim kovbojum, vidi logo Renault a hned maj oci podlite krvi >:-[]
Avatar - Hittman
17. 3. 2014 15:02
100
Tak 100 tis dolů a je to cca reálná cena.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - twistedTSD
17. 3. 2014 18:24
Re: 100
Hlavně je to cena francouzská, u nás to bude o něčem jiném. Ale jsem zvědav jak moc rozumně ji nastaví. Mezi mini to začíná dost houstnout a PSA nemá důvod si nějak vyskskovat.
Avatar - petrumr
17. 3. 2014 15:16
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0