Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz S 63 AMG Coupé: 585 koní a promyšlený podvozek

Nedávno představené kupé třídy S dorazilo v prozatím nejsilnější variantě. Mercedes-Benz S 63 AMG Coupé bude k dispozici již v průběhu dubna.
Zpět na článek
19. 3. 2014 11:32
19. 3. 2014 14:00
19. 3. 2014 22:50
19. 3. 2014 23:18
19. 3. 2014 12:03
19. 3. 2014 14:05
19. 3. 2014 12:27
19. 3. 2014 13:08
20. 3. 2014 07:49
19. 3. 2014 12:25
19. 3. 2014 12:58
19. 3. 2014 13:14
19. 3. 2014 13:16
19. 3. 2014 13:17
19. 3. 2014 13:33
19. 3. 2014 13:19
19. 3. 2014 13:34
19. 3. 2014 20:28
19. 3. 2014 14:00
19. 3. 2014 16:50
19. 3. 2014 22:58
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2014 10:52
Naprostá paráda
Tak takhle si představuju perfektní auto :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
19
Avatar - Magister
19. 3. 2014 11:05
Re: Naprostá paráda
JJ, fantazie. Seděl jsem v S coupé 500 ... podle mě jedno ze 3 nejzajímavějších aut v Ženevě.
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2014 11:11
Re: Naprostá paráda
A jaký je to druhý a třetí? :-)
Avatar - Magister
19. 3. 2014 11:50
Re: Naprostá paráda
Ford Mustang a nový Rolls Royce Wraith. Ale jinak tam bylo hodně pěkných aut.
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2014 12:18
Re: Naprostá paráda
Jo Wraith ten mě taky bere :yes:
Avatar - vabis
19. 3. 2014 14:00
Re: Naprostá paráda
já si na Wraitha musel zvykat, ale už mě nějaký čas bere taky :-!
Avatar - Dinar
19. 3. 2014 12:04
Re: Naprostá paráda
S500 vypadá líp než AMG verze, navíc tahle tuzerská kombinace bílá s černou střechou a koly. S coupe je nádherný kus auta, AMG ho designově spíš przní.
19. 3. 2014 12:14
Re: Naprostá paráda
Barevnou kombinaci si můžeš vybrat jinou, S Coupé je kára roku :-)

(tedy pro mně aspoň vzhledově, nejel jsem)
Avatar - Dinar
19. 3. 2014 12:23
Re: Naprostá paráda
Souhlas, ale ne S Coupe AMG, mluvíme-li o designu. ;-)
19. 3. 2014 12:31
Re: Naprostá paráda
Ano, AMG to dost přehání s tou pouťovitostí, nevím, co je to posedlo...
Avatar - fOE
19. 3. 2014 16:56
Re: Naprostá paráda
Tak cerne bych to nevidel, staci jej dat do cerne a bude vypadat skvele i s AMG doplnky. Me naopak neuveritelne vadi ten carbon v interieru. To je u tohoto auta teto vahove kategorie fakt vystrel vedle.
Avatar - šmoula nešika
19. 3. 2014 20:09
Re: Naprostá paráda
To je o vkusu. Mně se Black and White moc líbí, někomu to evokuje staré zrezlé škodovky, někdo v tom vidí Trpišovský Style...
Avatar - Petrolhead_CZ
19. 3. 2014 13:28
Re: Naprostá paráda
Taky jsem ho v Ženevě omrkl a patří pro mě do top 10 výběru z výstavy. Po letech opravdu krásný mergl :yes:
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2014 11:25
Re: Naprostá paráda
nadhera ;-) :yes: :yes: :yes:

pripomina mi to zlate casy starych SL SLS CL .... citim tu charizmu , je to parada :yes:
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2014 11:30
Re: Naprostá paráda
Jj asi neznám nic lepšího :yes:
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2014 12:20
Re: Naprostá paráda
3 :no: ? Tak povídejte mínusovači, co se vám zdá lepší?? Máte na odpověď nebo jen klikáte na :no: ? >:-[]
19. 3. 2014 12:32
Re: Naprostá paráda
Tež jsem ti jeden přidal. Jen tak >:D
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2014 12:36
Re: Naprostá paráda
No aspoň máš na to se k němu hlásit :yes: >:-[]
A co se tobě zdá lepší neřekneš? ;-)
19. 3. 2014 12:42
Re: Naprostá paráda
Že si z těch palců děláš hlavu...
Už jsem psal, že S Coupé je kára roku.
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2014 12:43
Re: Naprostá paráda
Ale ne hlavu si nedělám, spíš mi to vobčas příjde na hlavu ;-)
19. 3. 2014 11:32
Pristrojovka
Auto je to ozaj nadherne, ale tu pristrojovku neviem prekusnut. 8-s Nemozem si pomoct (asi som purista), ale k takemuto luxusnemu typu auta mi proste omnoho viac sadnu klasicke analogove budiky. Posobilo by to luxusnejsim a hodnotnejsim dojmom. Pride mi, ako keby nadherne klasicke svajciarske, mechanicke, rucne robene hodinky vymenili za cinske digitalky. :'-( Nevie niekto, ci je v ponuke na vyber aj analogova pristrojovka?
Rozbalit vlákno
20
Avatar - John Doe
19. 3. 2014 11:54
Re: Pristrojovka
Nie,
ale keby boli analógy voliteľné asi by digitály boli objednávané minimálne.
Je to jednen z naj prešľapov.
19. 3. 2014 12:34
Re: Pristrojovka
Pravdou je, že displej je levnější a to o dost a zastane víc "práce".
Za analog byses nedoplatil (s nadsázkou řečeno), takže by stejně drtivá většina brala displej, kór bys pak musel hledat na palubovce místo pro náhradní displej.
Avatar - John Doe
19. 3. 2014 12:47
Re: Pristrojovka
vymeniť budíky za digitál, a argumentovať cenou má zmysel v Picante.

V S-ku sa s tým mohli viac vyhrať. Buď z digitálom alebo z analógovou príplatkovou alternatívou.
Avatar - CHerokee
19. 3. 2014 13:13
Re: Pristrojovka
Analog už nebyl ani v minulé generaci S Klasse. ;-) ... ten displej je unikátní.... spolujezdec se může dívat na televizi a ty ji nevidíš jako řidič a vidíš navigaci.
19. 3. 2014 14:00
Re: Pristrojovka
Myslíš dual-view, nebo jak tomu říkají (řidič a spolujezdec každý vidí jiný obraz na jedné obrazovce)? To není nic unikátního. A předchozí S mělo digitální jen rychloměr.
Avatar - CHerokee
19. 3. 2014 19:13
Re: Pristrojovka
Ano. Nikde jinde jsem to neviděl v autě, zvláště takto využité. Ty jo?
19. 3. 2014 22:50
Re: Pristrojovka
Jako první jsem to viděl myslím u Range Roveru. A nezaujalo mě to.
Avatar - CHerokee
19. 3. 2014 22:55
Re: Pristrojovka
Tam to není srovnatelné...
Avatar - Ham.
19. 3. 2014 23:18
Re: Pristrojovka
Proč by to nebylo srovnatelné? Funguje to úplně stejně jako v MB. A nemá to jen velký Range, ale i malý Evoque.
[odkaz]
Avatar - Dinar
19. 3. 2014 12:03
Re: Pristrojovka
Problémem není displej samotný, spíše to, že se jeho prostřednictvím MB snaží o navození dojmu klasických budíků, v tom je ten fail. Když už chtěli mít jakože analogové budíky, měli to dotáhnout, mělo by to vypadat plastičtěji, hlavně z bočního pohledu působí přístrojový panel hrozně placatě, jako namalované, chtělo to nějakou kapličku, náznak tubusů.
Avatar - John Doe
19. 3. 2014 12:29
Re: Pristrojovka
Hej, ide o prevedenie (je to rovná plocha veľká jak sviňa).

V novom TT display vzerá veľmi dobre
19. 3. 2014 14:05
Re: Pristrojovka
Ty malé budíky v "infotainment" režimu také nejsou nic moc.
19. 3. 2014 12:35
Re: Pristrojovka
Taky by mi tam (a nejen tam) seděly nádherné budíky s puncem ruční práce, možná se to v budoucnu nějak zvrtne...

P.S.

Jsem zvědavý, kdo s tím přijde první :-)
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2014 12:05
Re: Pristrojovka
otazkou ostava do akej miery uz klasicke budiky v luxusnych autach posobia ozaj luxusne... RR wraith ich ma tiez nejake zvlastne [odkaz]

asi plati ze cim drahsie auto tym podivnejsie budiky,,, [odkaz] ;-) -- ale tieto v aston martine su skutocne krasne :yes:
Avatar - Dinar
19. 3. 2014 12:27
Re: Pristrojovka
U toho wraitha je alespoň kaplička, ale taky to není kdovíco. Obecně, displeje jsou budoucnost, ale těžko kdy dokážou navodit podobně hodnotný dojem jako pěkně provedené analogové budíky. Cestou je rezignovat na předstírání budíků a jít do jiných forem zobrazení informací na přístrojovém displeji. To bude velká výzva. ;-)
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2014 12:38
Re: Pristrojovka
to je pravda.... tie displeje nas tu casom uplne znicia, pritom existuju veci ( prave ako hodinky alebo budiky v autach ) kde su klasicke analogove budiky na nezaplatenie a nic sa im nevyrovna ani o dalsich 1000 rokov.... tak preco vylepsovat dokonale? Displej nikdy nebude mat taku zivotnost a kvalitu ako poctivy budik ... nepochybne mi budik vo felde prezije aj tie v novom Sku a je aj prehladnejsi...... no co .... nova doba.... za kazdu cenu chceme ist dopredu ale dari sa nam presny opak a ideme dozadu.... uz vidim tie auta o 20 rokov.... vsetko bude na displeji ...... este aj vonkajsi spatak u nebude spatak ale nejaky skener ktory ti na dispelji prenesie obraz, zobohom zdravy rozum a jednoduchost a praktickost.... nova doba sa ponesie v znaku zlozitosti a komlikovanosti ... vid kapota noveho twinga ( a jej otvaranie ) .... prva vlastovka novej ery jednoduchsieho sveta ;-) je tu... no nie je twingac genialny? stop lacnej jednoduchosti a trivialnym rieseniam... buducnost je v zlozitosti a komlikovanosti aj tych najjednoduchsich veci.... :yes: pan boh zaplat este za sucacne auta priapdne nejake dacie datsuny lady a podobne... buducnost totiz fakt nevidim ruzovo
19. 3. 2014 13:04
Re: Pristrojovka
Ono to dává smysl, ber si, že mladá generace vyrůstá na chytrých telefonech, tabletech, noteboocích, internetu, mapách a sociálních sítích, je tedy logické, že auta se tomuto trendu přizpůsobují.
Osobně mám problém se identifikovat s digitální palubovkou, na horním medvědovi je vidět, že ani u MB si nejsou zcela jistí, jak na to, neboť logika velí, že pokud chci vidět za sebe, tak kouknu do zrcátka, pokud chci znát směr mé jízdy, kouknu na mapu, ne abych celou dobu čuměl do palubovky a přepínal si view podle toho, co chci... Navíc klasický analogový budík má velkou výhodu - je čitelný i periferním viděním...
U podobně drahých aut se mohou konstruktéři vyřádit - nabídnout budíky zvící švýcarského chronografu se zlatými, nebo titanovými ručičkami, s komplikacemi (palivoměr třeba >:D ), ručně vyráběné mistry svého oboru s jejich podpisem jako alternativu k "techno" pojetí palubovky a celého interiéru s hromadou blikátek a svítítek a displejů... Já to vidím růžově :-)
Avatar - Dinar
20. 3. 2014 07:49
Re: Pristrojovka
Souhlas, já vidím u displej přístrojovek velké tápání, a netýká se to samo jen mercedesu, prostě chceme přejít na displeje, jen jaksi nevíme, jakou formou na nich údaje zobrazovat, aby to bylo funkčí a přitom dobře vypadalo. V tom druhém je to pro premiové výrobce o to horší. Takže se výrobci snaží držet při zdi, nejjednodušší je udělat digi kopii toho, co známe, tj. budíky, jenže to hrubě nedává smysl, jednak nechat běhat ručičky dokola, znamená držet se omezení způsobu zobrazení, které mechanika měla, jednak digi zobrazení budíků nikdy nebude vypadat věrně, spíš legračně. Takže, předstírat v displej přístrojovce kruhové budíky, které mají vypadat jako klasické mechanické, je podle mně nejhorší varianta. Způsob jakým na to jde bmw mi přijde logičtější, snaha využít různých graficky odlišných zobrazení v závislosti na režimu nastavení auta, ale říkám logičtější, ne stravitelnější, alespoň mně se do auta digi přístrojovka nedostane, dokud bude jiná volba.
Avatar - Ghostyx
19. 3. 2014 13:33
Re: Pristrojovka
Auto jako celek famózní i s těmi okopírovanými zadními světly z Laguny Coupe (což neberu, jako fail, právě naopak ;-) v Laguně ten zadek byl mimořádně líbivej a povedenej), ale ta palubovka je popravdě, ještě mírně řečeno, "poněkud zvláštní"! :-O Tady z mého pohledu poněkud zklamání a určitě bodíky dolů... :-( :no: Ale je to asi nevratný trend současnosti na který je potřeba si zvykat... U Meďáku to vědí asi nejlépe. Bohužel klasické tubusy ustupují u takto sofistikovaných auťáků již zřejmě do pozadí, jelikož se zřejmě dost dobře nevejdou všechny ty zobrazovací systémy do jednoho menšího displaye soustředěného někde ve střední horní části palubovky, jak to bývalo zvykem doposud... ;-)
19. 3. 2014 12:25
PAN MERCEDES
No co dodat, z tohoto padá člověk na kolena. :yes:

Snad jen bych nemusel velkou plochou obrazovku v kapličce a trochu kolotočářskou grafiku vyšívání sedadel.
Rozbalit vlákno
0
19. 3. 2014 12:58
MECHANIKA
Auto krásné, chce to jenom jinou barvu a jiná kola. Ovšem zastavit se musím u budíků. Pochopí tu někdo, že se to má jako s... hodinkama? Ausgerechnet v této třídě. Buďto ti na ruce tiká klasická mechanika se swiss-rodokmenem, nebo si holt libujueš v plasťákách na baterku. Všechno má svoje, no ta mechanika má však "víc". O hodně víc... A platí to nejen o tom, co máš přivařené na levém zápěstí...

(s "machanickou" výhradou) - BRAVO MERCEDES-BENZ :yes: :-!
Rozbalit vlákno
9
19. 3. 2014 13:14
Re: MECHANIKA
Koukám, že to vidíme stejně :-) :yes:
Avatar - CHerokee
19. 3. 2014 13:17
Re: MECHANIKA
Digitální budíky má Rolls a měla je i minulá generace S Klasse. Lidé, kteří tato auta kupují, mají zjevně jiný názor, jinak by to bylo podle nic, nepochybně.
19. 3. 2014 13:33
Re: MECHANIKA
Digitál má nejen ten Rolls, třeba i nová Volva. A je to trend který bude stále výraznější, vedle o tom píši pod TT. Počítám, že u majitelů Rollsů to bude obdobné jako v jiné třídě - někleří jásají, někteří jásají méně...
Avatar - KANKUNEN
19. 3. 2014 13:19
Re: MECHANIKA
Ano, tradice se mají ctít. Někdo to nechápe, ale mít v ruce kus mechanického strojku na mě působí mnohem hodnotněji, než nějaké blikátko s displejem a stovkou zbytečných funkcí.
Avatar - CHerokee
19. 3. 2014 20:28
Re: MECHANIKA
Zkusme jiný pohled - tak to bys možná měl šlapat na kole...mechanický převod. Ale rozumím, nicméně doba už je jinde...
Avatar - Emel
19. 3. 2014 14:00
Re: MECHANIKA
Faktem je, že tohle vypadá zvláštně, jako nějaká videohra:
[odkaz]

A když už na tu fotku koukám... ta linka z tlačítek pro ovládání ventilace vypadá sice hezky, ale žádný ergonomický zázrak to asi taky není.
Avatar - šmoula nešika
19. 3. 2014 20:13
Re: MECHANIKA
Jojo, uznávám, v jiné barvě je to koráb, ale v Black and White tom nelze upřít jistou (u řady budoucích majitelů chtěnou) metrosexualitu, výstřednost a tak. ;-)
Avatar - Deathstar
19. 3. 2014 16:50
S 65
Nádherný auto. Přístrojovka je zvláštní, ale na druhou stranu lepší imitace kulatých budíků, než změť digitálních čísel..A ještě přijde S 65 coupe jako ultra monstrum. To teprve bude:)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - twistedTSD
19. 3. 2014 20:23
Interiér...?
Zde, na velkém kupé, podle mě funguje nový směr Mercedesu nejlépe. Ač tohle je prostě nepřekonatelné [odkaz] .

Ale jakkoli naprosto chápu důvody využití displejů v interiéru, přístrojovka S (coupé) vypadá přímo směšně a s klasickou kapličkou se takové řešení co do vzhledu nemůže vůbec rovnat.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - CHerokee
19. 3. 2014 20:30
Re: Interiér...?
Než člověk napíše nějaký podobně hloupý blábol, doporučuji si do toho sednout. Ono to člověku otevře oči ;-)
Avatar - Dinar
20. 3. 2014 07:39
Re: Interiér...?
Psal jsem to na blogu v testu s-klasse, na mně velikost obrazovek, použitý font a velikost písmen dělá dojem telefonu pro seniory s velkými čísly. Je to prostě přehnané na to, aby to vypadalo dobře, praktičnost se ale velikosti upřít nedá, vzhledem k cílové skupině, co do věku, dávají obří obrazovky s obrovskými písmeny smysl. Design ale brečí v koutě, tady není co obhajovat. :-!
Avatar - lexi
19. 3. 2014 22:58
nádhera
Tak tyhle fotky mne dostaly. Je to krása z venku i za volantem. S mercedesy moc zkušenosti nemám, ale asi se to změní :-). Rozhodně :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - George Broz
23. 3. 2014 10:48
S classe & display
Podle mě má Merc jako jeden z mála velmi hezky zasazené displeje jak do prostředí vozu, tak i jejich interface vůbec nebourá filozofii auta. MB podle mě vidí výhodu displejů oproti analogu v tomu, že jsou vysoce polymorfní a lze tedy zobrazovat vše, co si člověk zamane. I když jsem velmi mladý, jsem velmi staromódní. Digitální nebo chytré hodinky bych na ruku vzal jen byly by velmi "klasického vzhledu" a na takové jsem nenarazil. Přesně tento efekt ale Mercedes zvládl V S classe. Jen doufám že se Infotainment MB nevydá stejným směrem jako iOS 7 :-!
Rozbalit vlákno
0