Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Němci kupují stále méně automobilů, oblíbili si službu sdílení

Němci, považovaní za národ automobilových nadšenců, již nekupují auta tak jako dřív. Místo toho dávají přednost jejich sdílení.
Zpět na článek
3. 4. 2014 09:39
3. 4. 2014 12:56
3. 4. 2014 10:13
3. 4. 2014 10:26
3. 4. 2014 10:50
3. 4. 2014 11:26
3. 4. 2014 14:59
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
4. 4. 2014 00:44
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
3. 4. 2014 17:52
3. 4. 2014 10:14
3. 4. 2014 14:58
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
3. 4. 2014 12:33
3. 4. 2014 14:57
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
3. 4. 2014 19:00
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
3. 4. 2014 16:58
Avatar - Hittman
3. 4. 2014 09:39
Manželka
Manželky a auta se nepůjčují....se divím, že zrovna Němci jsou na tom už tak špatně...
Rozbalit vlákno
13
3. 4. 2014 09:58
Re: Manželka
KDYŽ

VYSPONZOROVALI ČERNOU DÍRU ŘECKO [odkaz]

ANEBO €URA ????????????????
3. 4. 2014 12:56
Re: Manželka
Alebo co tak sa na to pozriet z druhej strany? Nemecko ako najsilnejsia a najbohatsia ekonomika v eurozone, kde sa maju ludia tak dobre a auta nakupuju ako besni, ze jednoducho viac aut uz sa tam na ulice neda postavit a auto zacina byt v tom pripade pritaz. V centrach sa koli preplneniu zavadzaju eko dane (ako napr v Londyne, kde to aj napriek vysokym cenam velmi nepomaha, aut je tam stale hromada vo dne, v noci), Ako si mozeme vsimnut carsharing je popularny v mestach a nie preto, zeby ludia nemali peniaze. Praveze nie je to najlacnejsia zalezitost, ale ked viem ze auto najdem na urcenom mieste a na dalsom urcenom mieste pren 100% zaparkujem, neriesim poplatky za parking, eko vstupnu dan a mozem sharing kombinovat s mhd (ktoru maju nemci na top urovni) je to genialne, hoci aj za 1 km zaplatim cca 1,50-2 €. Pri pouzivani auta v meste sem tam je to ovela lacnejsie ako mat vlastne auto v prepocte na 1 km. Stres okolo toho ani nevravim.

Moj kamarat (nemec) zije vo Frankfurte a aj ako na ich pomery ako vravi "nizsia stredna vrstva" kupuje auto kazde 4 roky (teraz ma za 19 tis eur) a ako posledne hovoril, ze uz to zacina byt pritaz. Vacsinu casu pouziva metro a mhd, koli vyssie spominanym stresom suvisiacim s autom v hustom meste. Mhd je aj ovela rychlejsie a clovek vie presne kde sa kedy dostane. S autom je to ruleta.

Car sharing ma buducnost. Niekde na slovenskej alebo ceskej dedine nie, ale to ani v dedine nemeckej taku sluzbu nenajdeme :-)
Avatar - 3_diamanty
3. 4. 2014 09:59
Re: Manželka
mozno to niekoho vyjde lacnejsie... kto potrebuje auto raz do tyzdna na nejaku potrebu tak zdiela , zaplati si sluzbu a je to... samozrejme ak jazdim kazdy den tak sa to neoplati, ide podla mna ciste len o biznis a o to mat tu moznost "jazdit autom" ked potrebujes... proste si zaplatis a zdielas - odjazdis co potrebujes a auto vratis..... a fungujes opat bez auta ... vidim to ako zaujimavy napad hlavne pre "sviatocnych soferov".... preco nie.

nejde tu o ziadne poziciavanie medzi kamaratmi.... to samozrejme nepreferujem ani ja.... ide o sluzbu zakaznikom a to dava zmysel ... dalo by sa povedat ze ide o tzv flexibilnu pozicovnu aut kde auto si prevezmes niekde v terene a kdekolvek ho aj odstavis a je to.
3. 4. 2014 10:13
Re: Manželka
tak to je v klidu, pri sdileni auta se nikomu nepujcuje ani auto ani ta manzelka (manzelka neni uplne jista) to auto ti totiz nepatri, ty si ho jen pronajimas, jen misto do pujcovny si pronej zajdes na ulici kde je zaparkovane od predchoziho "zapujcnika"
Avatar - 3_diamanty
3. 4. 2014 10:21
Re: Manželka
presne tak,,,,, taka online flexibilna pozicovna aut priamo v terene, urcite to zmysel ma ale je pravda ze tiez by som necakal ze hrda nemecka natura bude toto podporovat, skor mi to pasuje na talianov francuzov alebo benevolentnych norov svedov
Avatar - Hittman
3. 4. 2014 10:26
Re: Manželka
Radši si sednu do svého čistého auta než do auta po řidičovi, co si po vykonání potřeby neumyje ruce a šušně hází po podlaze a otírá do čalounění. Díky, nechci.
Avatar - 3_diamanty
3. 4. 2014 10:32
Re: Manželka
myslim ze to nie je zrovna vysnivana sluzba pre tych ktori maju vlastne auto.... je to skor sluzba pre ludi ktori potrebuju auto raz za cas a nemaju svoje auto.... kazdy predsa pouzije svoje auto ak moze to je jasne nie? Lenze kto nema tak si moze aspon pozicat, ber to takto.... samozrejme inak na to pozera clovek ktory auto ma a inak ten ktory nema

tiez by som chcel vlastny bazen kde sa nemusim cvachtat s desiatkmi dalsich ako na kupalisku alebo plavarni ;-) ale na tych par cvachtani do roka sa to neoplati a aj dost by to stalo ;-)

ja si myslim ze teda pre istu skupinu ludi ta sluzba urcite bude fajn.... samozrejme ti ktori jazdia vlastnymi autami a maju svoje auto takuto sluzbu nikdy nepochopia a aj ja sa priklanam k nazoru ze radsej pojdem svojim trabantom ako pozicanym mercedesom :yes:
Avatar - Hittman
3. 4. 2014 10:50
Re: Manželka
Ok, beru, jsou půjčovny aut, pokud mířím někam mimo město na den či delší dobu. Ale pokud to má sloužit na pojíždění ve městě, tak proč nevyužít MHD: bus, vlak, tram., trolej., taxi, atd?
Avatar - beibej
3. 4. 2014 11:26
Re: Manželka
pravda. Taxi navíc nemusím hledat kde je zaparkované. Přijede mi k baráku, můžu si dát po obědě pivko a cestou můžu i něco vyřídit.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
3. 4. 2014 14:59
Re: Manželka
Manželky se nepůjčují... aby se to za pár staletí genderově neotočilo... >:D
3. 4. 2014 20:03
Re: Manželka
Ty niekedy aj rozmýšľaš, čo píšeš? 8-s
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
4. 4. 2014 00:44
Re: Manželka
Tohle byla z mé strany docela racionální předpověď. Ty sis nevšiml všudepřítomné feminizace?
3. 4. 2014 17:52
Re: Manželka
To je blbost co jsi napsal, ale článek psaný tím stylem. Když jdeš do půjčovny pro nářadí, taky si neříkáš, ty jo to jsem to dopracoval, že si nemůžu koupit zbíječku a musím si ji půjčovat. Kola takto fungují po všech metropolích a přesto si lidi neříkají, ach jo to jsem ale socka, že nemám na vlastní kolo. Spíše díky zmírňování dopravy atd. je spousta lidí kteří auto zase tak moc nepotřebují ( a staré do města nesmějí kvůli normám ) tudíž je pro ně 200k za auto vyhozený peníz, stejně jako za tu zbíječku. Takže si ho jednou za čas půjčí když potřebují. No zlatá vesnice, tady si naštěstí můžu jezdit v jakémkoliv vraku >:D
3. 4. 2014 10:14
jsem jasne pro
myslim si ze to je super zalezitost, ja si nikdy do nicho takoveho nesednu ani si to nepujcim uz z principu ale mohlo by zmizet spoustu aut z ulic a uvolnit hodne mista k parkovani.. takze jen tak dal
Rozbalit vlákno
0
3. 4. 2014 10:45
fajn napad pre velkomesta
Uz soferovanie v blave a na vychode je obrovsky rozdiel, na vychode sa da uzit si soferovanie na prazdnych okreskach, teda neprekracovat velmi rychlost, lebo polisov tu je... V Blave je to o premiestneni sa z bodu A do bodu B a je uplne jedno, ci na dacii alebo bmw, zazitok z jazdy nulovy, cesty pretazene autami a v zlom stave...

Takze napr. v Berline so zapchami, dopravnymi spickami, potrebou platit za parkoviska atd. nema vlastne auto velmi zmysel, hlavne, ked niekto spravi do 5000 km rocne... Na dovolenku lietadlom, do prace MHD, v rodine teda jedno auto uplne staci a netreba 2-3, ked nie je chut na MHD, car sharing to vyriesi...
Rozbalit vlákno
9
Avatar - 3_diamanty
3. 4. 2014 10:48
Re: fajn napad pre velkomesta
suhlas... na vychode je krasne a su volnejsie cesty.... Tatry mam za 2 hodinky z domu ;-) , slovensky raj za hodinku a stvrt a to sa ani plasit nemusim :yes: nezavidim soferom v blave... dookola sama rovina a nikde nic ... najblizsie kopce kdesi v * ale na druhej strane maju blizsie k moru ;-)

ja sa nestazujem.... osobne nemenil by som.... velkomesto ma nelaka.... ale niekomu naopak vyhovuje velke mesto, takze viem to pochopit :yes:
3. 4. 2014 11:00
Re: fajn napad pre velkomesta
tí blaváci na tom nie sú až tak zle (zilina 2 h, banská bystrica 2 h, semmering lyže 1 h, alpy 2-3 h). Služba sharing v nemecku je len ďalším dôkazom ako na tom slávna eu je.
Avatar - 3_diamanty
3. 4. 2014 11:01
Re: fajn napad pre velkomesta
este k tym okrskam na vychode.... za jednu z najkrajsich povazujem uhornianske sedlo.... zvykneme tam chodit raz za cas na vylet dole k vodnej nadrzi uhorna... je tam krasne a z domu to mam opat co by kamenom dohodil [odkaz] [odkaz] [odkaz] ;-) taky malicky slovensky transfaragasan >:D nic pre mestske elektromobily ;-)

vychod slovenska je da sa poveda aj ---- raj motorkarov :yes: nikde som nevidel tolko motorkarov u nas ako prave na vychode uz sa tesim na leto [odkaz] ... mame krasne cesty , to bude zase blazinec :yes: raz darmo jak sa hovori.... saleny vychod >:D
Avatar - wakantanka
3. 4. 2014 11:45
Re: fajn napad pre velkomesta
Nedá mi ale dodať, že o koľko krajšie cesty máme, v o toľko horšom stave sú. :-(
Ale aspoň je kde robiť RZ na rally >:D
3. 4. 2014 14:18
Re: fajn napad pre velkomesta
tak zle na tom nie su, ale tak v BA do roboty, z roboty, do nakupneho centra alebo k znamym atd. ti je v tej hustej premavke fakt jedno, ci mas 200 PS alebo 80 PS daciu, parkovanie radsej pomlcim, narazniky sluzia na odtlacenie auta a vytvorenie si dost parkovacieho miesta pre vlastne, tukance, lak atd., + soferovanie po blave +-20 km je fakt nezazivne.

Na dovolenku mas v BA lietadlo a last minute alebo napr. do Chorvatska klimatizovany bus... Ja som fanatik do aut, ale necudoval by som sa majetnemu Blavakovi, kedy si kupil dvojrocny Duster a to co neda do auta radsej dal na dovolenku letecky a wellness atd., popripadne vyuzival MHD a taxiky alebo kupil jedno lacne auto a ziadne dalsie...
3. 4. 2014 22:29
Re: fajn napad pre velkomesta
Zvacsa s tebou suhlasim, ale do Chorvatska klimatizovany bus, nesranduj, skusil som prvy a posledny krat. Cakat na vecko kde ti a ci sofer zastavi, lebo v buse sa nepouziva... Prehadzovat sa na tesnom sedadle...
Tych 7h cesty BA - Zadar odsoferujem v pohodli svojho auta. A byt bez auta na plazi pri mori cely cas? Ved treba skusit aj ine plaze v okoli, pozriet nejake zaujimavosti.
3. 4. 2014 20:51
Re: fajn napad pre velkomesta
s tou hodinkou na semmering si to trochu prehnal ;-) , aj keď o moc viac to nie je
Avatar - wakantanka
3. 4. 2014 11:43
Re: fajn napad pre velkomesta
Čo si mal zo zemepisu? Blava a kopce bohvie kde? A čo Karpaty? Pezinská Baba, Biela hora atď. ?
3. 4. 2014 20:58
Re: fajn napad pre velkomesta
Krásne to boli časy, keď na pezinskej babe nebola obmedzená rýchlosť, tým nemyslím normálny rýchlostný limit, nebolo tam policajtov a neexistovala objektívna zodpovednosť. V tých časoch som jazdieval trasu BA-MA 2-3x týždenne a vždy cez Pezinskú Babu :'-(
3. 4. 2014 11:02
Skvělý nápad, ale
pro Čehůny je auto společenský statut, tady to fungovat nebude ... ;-\
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
3. 4. 2014 14:58
Re: Skvělý nápad, ale
Bohužel... lpění na plechové mašině je u mnoha lidí příliš velké... ;-\
3. 4. 2014 11:33
Dovolím si poznámku..
V ekonomické rubrice auto.cz je článek, který tvrdí, že jen v březnu stoupl počet prodaných aut v Německu o 5,6% na téměř 300.000 ks a za 3 měsíce roku 2014 průměrně o 5%. Takže si myslím, že Němci nijak v nákupním apetitu nepolevují...
Rozbalit vlákno
2
3. 4. 2014 12:54
Re: Dovolím si poznámku..
Taky jsem si toho všiml. Tak trochu si myslím, že je to PR (zaplacený článek) od car-sharing v Práglu... Ale co, reklama je nutná... Jinak by lidi o produktu nevěděli...
Avatar - Stejsn
3. 4. 2014 14:34
Re: Dovolím si poznámku..
Souhlas. Příšerně tendenčně napsaný článek. :no:
Avatar - Drag-On
3. 4. 2014 12:33
Tankovanie???
Zaujímalo by ma ako je to s tankovaním. Kto do auta tankuje? Podľa mňa asi tankuje ten kto auto využíva a následne benzinka posiela účet firme, ktorá autá požičiava. Neviem si to ináč predstaviť.
Ináč super nápad. Bral by som to aj u nás. Problém je že u nás to bude asi tak za 10-20 rokov ;-\ . Kým so býval u rodičov, ročne som najazdil 15-20 tisíc km. Odkedy som sa presťahoval do mesta, kde aj pracujem (KE). Počet najazdených km ročne klesol na úroveň cca 5000km. Dá sa povedať, že sa dostávam na hranicu, kde sa oplatí zvažovať či vôbec auto potrebujem. Ibaže u nás je tak zle poriešená medzimestská doprava (autobus každé 3 hodiny, neklimatizovaný, preplnený na dvojnásobok svojej kapacity...najmä spoluobčanmi), že auto aj pri nízkom nájazde km je ešte stále nevyhnutnosť. :-(
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
3. 4. 2014 14:57
Pokrok, cesta k lepšímu a opuštění dogmatické minulosti
Budoucnost velkoměst spočívá ve třech rovinách:

- levná, kvalitní a pružná MHD

- malé elektromobily a přísný zákaz vjezdu vozidel se spalovacím motorem do historických městských center (ne, renesanci a baroku špína a puch spáleného paliva nesluší)

- masivní automobilové sdílení, které je znakem vysoké sociální inteligence a spěje k posílení mezilidských vazeb.

V ČR stále platí predátorství (klasické čecháčkovské "když jsem 40 let neměl nic, teď budu svůj prasácký egoismus ventilovat naplno"), ale okolní (západní) Evropa je příslibem změn, kterým se nevyhneme.

Mám velkou, převelkou radost. Svět se proměňuje.
Rozbalit vlákno
5
3. 4. 2014 16:23
Re: Pokrok, cesta k lepšímu a opuštění dogmatické minulosti
"...a spěje k posílení mezilidských vazeb."

Nebo taky ne...

Vzpomněl jsem si na epizodu Top Gearu, kde si nechali udělat rozbor látek nalezených v interiéru auta koupeného v bazaru. Nemyslím si, že zážitek z půjčeného auta bude vždy příjemný... stejně jako v MHD (ty, to sedadlo je nějaký mokrý...).

Proti myšlence sdílení aut nejsem, ale ať mi ji nikdo nevnucuje. V kibucu žít opravdu nechci.
Jaké změny, kterým se nevyhneme, máš na mysli? Já jen jestli se nemám začít bát...
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
3. 4. 2014 19:00
Re: Pokrok, cesta k lepšímu a opuštění dogmatické minulosti
Změny ve vnímání světa, majetku, sebe samého... ale nemyslel jsem nic kolektivistického, ani žádný kibuc ;-) Právě naopak - moje vize budoucnosti je, po stránce vědomí a žití, individuální a svobodná - ale také sdílná (dobrovolně!), což platí například v oddémonizování MHD.
4. 4. 2014 01:13
Re: Pokrok, cesta k lepšímu a opuštění dogmatické minulosti
"individuální a svobodná"

Jo, tak to potom souhlas.

Já se o budoucnost asi spíše obávám. Slyšel jsem třeba, že v nějaké zemi EU (Dánsko?), ve školce bylo od dětí vyžadováno, aby se nehovořilo o otci (tatínkovi), ale pouze o partnerovi. A nebo v nějaké jiné zemi (Litva?) se v nějakém tiskopisu nevyplňuje matka a otec, ale pouze rodič 1 a rodič 2. Nemyslím si, že opouštět některé hodnoty (např. mužství a ženství) je správné. Je více takovýchto "témat" (svoboda slova, multikulturalismus - přistěhovalci, morální úpadek - banksteři, právo na sebeobranu, energetická krize, řešení (a podněcování) mezinárodních konfliktů atd.). Asi jsem pesimista, ale budoucnost lidstva nevidím růžově. Snad se lidi poučí z historie (a nebude válka).

Když jsem bydlel v Praze, tak jsem několikrát počítal provoz auta, ale vždy mi vyšlo MHD mnohem výhodnější. Teď na vesnici a s dětmi si to bez auta neumím představit.
4. 4. 2014 07:12
Re: Pokrok, cesta k lepšímu a opuštění dogmatické minulosti
Promiň, ale ta poslední věta je hloupost. Její první část platí pouze pokud si sám, případně ve dvou. Zkus jet s dvouma dětma přes celou Prahu. Nejen, že pojedeš o hodinu déle, bude tě to stát víc a navíc budou děti daleko otravnějsí a ty si to příště sakra rozmyslíš, jestli budeš něco podobného znovu absoluvovat >:D :yes:

Jinak já si neumím přestavit býtv Praze s dětma a bez alespoň jednoho auta ;-)
4. 4. 2014 09:42
Re: Pokrok, cesta k lepšímu a opuštění dogmatické minulosti
Asi to nevyznělo, ale tenkrát jsme byli pouze ve dvou...

Ale i tak si myslím, že v Praze jsou pro dopravu pomocí MHD i s dětmi jedny z nej podmínek (nízkopodlažní busy a tramvaje, metro s výtahy...). Ale záleží, kde bydlíš (my to měli 5 min. pěšky od metra a 20 min. metrem do centra). Jen to 3. patro bez výtahu by byl menší problém :-)
3. 4. 2014 16:58
PŮJČOVNA SNŮ
Sdílení (fantastické slovo...) je témíčko nikoli o lásce, o vztahu k autům, nýbrž výhradně o... dopravě. Ano, inženýři našich duší našli cestu jak řešit individuální dopravu ve městech. Zajeď se podívat do Ulmu, jezdí tam takhle na modelech smart. Samozřejmě ne všichni... >:D ... >:-[]

Život je přece krásný, nekaž si ho nejen v autobuse ale ani ve sdílené tříkolce. Normálně nakopni caymana, nalož mu po čáru ponoru a tvrdě ber horizont za horizontem. A hlavně si nenech vnutit myšlénku, že jsme všichni tak trochu králíčci, jimž zrak a úvahy kalí pěna z azuritu. Nenech si od velkého bratra našeptat život. Ty buď svým životem, ty buď svým... Caymanem!

BRAVO ŽIVOT :yes: :-!
Rozbalit vlákno
1
3. 4. 2014 18:04
Re: PŮJČOVNA SNŮ
Pěkné, článek je slušně tendenční, která pak půjčovna za něj zaplatila? Jako kdybych o tom už četl nedávno >:D

Upřímně si carsharing neni nic pro mě, raději si v klidu sednu do svého auta a zaplatím za něj co bude třeba ;-)