Ekonomika
Skodovku tahne nahoru Rapid. Kdo by to byl cekal?
Octavia 4969, Rapid 2876...
Myslim porovnani vuci lonsku, Octavka se prodava +- stejne, zmena je par procent nahoru nebo dolu, ale Rapid ma vyrazny narust.
Neda mi to. Bravo Maserati
Nicméně - to je to kouzlo statistiky >😒] Prodáš jeden kousek a pak o třináct víc a rázem ti to vyletí o tisíce procent. Ale já to Mase přeju - jen tak dál :yes: :yes: :yes:
Sergio to má očividne dobre spočítané, na jednom predanom kuse od Mase určite zarobí viac ako na 10 Fiatoch. Ak tie zárobky potom naleje trebárs do Alfy, určite sa nikto nepohnevá. >😁 Už aby to bolo.
On to tam leje nepochybně už teď.
V dobách, kdy ještě Alfa zveřejňovala čísla, byla ročně v misusu nějakých 500 mil Euro.
V dobách, kdy ještě Alfa zveřejňovala čísla, byla ročně v misusu nějakých 500 mil Euro.
No to je samo sebou, že ich lial aj doteraz, otázne je kto mu ich "vyrábal". Myslím, že Mase v poslednej dobe tiež zhltlo nemálo investícií, aby mohlo vyrábať to čo vyrába. A zrejme to pán účtovník spočítal tak, že vzhľadom k očakávaným výnosom sa to oplatilo viac ako do Alfy. Každopádne čakám na konkrétne výsledky tohto počinu.
je to tak. Na druhou stranu, Maserati ma dnes co nabidnout. Navic, v teto tride je dost tezke se odlisit.
To je pravda, mase na tu odlišnost dost tlačí, bohužel z toho neleze úplně jednoznačný výsledek právě kvůli snaze o odlišnost. Každopádně na první pokus ve třídě je to o.k., přestože po opadnutí zájmu o novinku dojde na přesun do kolonky "okrajová záležitost".
Za Maserati se ale (skoro) kazdy otoci. Konkurence si ten samy clovek ani nevsimne.
Nejen za Maserati, i za Jaguarem či Cadillacem
Nie je to tak dávno keď sa každý otočil za všetkým čo nebolo vyrobené v bývalom ostbloku že? >😁
V našem městě parkuje několik Cadillacu Escalade a pár XF a vím, že lidi na ty auta opravdu kouknou. Je přitom jedno, jestli je to muž, žena nebo dítě. Je těžké navrhnout něco za čím se každý ohlédne a zároveň aby se to prodávalo víc než jako kusovka.
Stále ty stejně dětinské rozumy... Jaký vliv má to, že se někdo za Mase otočí, na jeho prodeje? Diskutuješ pod článkem o prodejích, můj koment se týká povedenosti ghibli z hlediska šancí na prodejní úspěch a ty sem dáš výpotek o otáčení se. To je ti pořád těch patnáct jako před osmi lety? 😲
Nekopej zase kolem sebe. Detinsky se chovas jen ty.
Jsou lide, kteri nechteji byt soucasti stada a chteji se odlisit ---> koupi si ted(treba)Maserati. Skoda, ze se takove veci museji porad dokola vysvetlovat uz pres 8 let.
Jsou lide, kteri nechteji byt soucasti stada a chteji se odlisit ---> koupi si ted(treba)Maserati. Skoda, ze se takove veci museji porad dokola vysvetlovat uz pres 8 let.
Takže si to auto koupí proto, že se za ním mariánek otočí? Tohle je, dle tvého, motivace kupce vyšší střední, to myslíš vážně? >😁 >😁
No, nic, zkusil jsem to, ale ty jsi pořád marnej.
Odlišení maserati není v tom jak vypadá, vypadá jako maserati, ale ve způsobu jak jezdí, jeho zaměření, na řidiče více než na cestování, na šou více než na komfort atd., o tom mluvím já, a ve vztahu k prodejům říkám, že po opadnutí extra zájmu o novinku, se právě kvůli té přílišné vyhraněnosti ghibli bude motat na spodku tabulek. Tohle nemá s tvými prvoplánovým pohledem "odlišení se od stáda", co dělat, dospělí lidé, a o to víc lidé, kteří vědí co je mase, a proč ho chtějí, vůbec neuvažují.
No, nic, zkusil jsem to, ale ty jsi pořád marnej.
Odlišení maserati není v tom jak vypadá, vypadá jako maserati, ale ve způsobu jak jezdí, jeho zaměření, na řidiče více než na cestování, na šou více než na komfort atd., o tom mluvím já, a ve vztahu k prodejům říkám, že po opadnutí extra zájmu o novinku, se právě kvůli té přílišné vyhraněnosti ghibli bude motat na spodku tabulek. Tohle nemá s tvými prvoplánovým pohledem "odlišení se od stáda", co dělat, dospělí lidé, a o to víc lidé, kteří vědí co je mase, a proč ho chtějí, vůbec neuvažují.
Kupci Maserati je uplne jedno, kdo se za cim otaci. On vi, ze se odlisi od nudne konkurencni produkce. Samozrejme, nahore uz nekdo spravne napsal, ze i mezi konkurenty jsou zajimave produkty.
Dinare, zase jsi jednou napsal takovy nesmysl, ze mi je te az lito.
Dinare, zase jsi jednou napsal takovy nesmysl, ze mi je te az lito.
já o prodejích: ....po opadnutí zájmu o novinku dojde na přesun do kolonky "okrajová záležitost".
mariánek: Za Maserati se ale (skoro) kazdy otoci. Konkurence si ten samy clovek ani nevsimne.
Lituj sebe, hošíku. 😉
mariánek: Za Maserati se ale (skoro) kazdy otoci. Konkurence si ten samy clovek ani nevsimne.
Lituj sebe, hošíku. 😉
Ono to jde ruku v ruce. Jenže to člověk bez rozhledu nikdy nebude chtít chápat.
Nic. Než zase začneš kopat všude okolo a vztekat se, ukončim tuto úplně zbytečnou debatu. Hezký zbytek odpoledne.
Nic. Než zase začneš kopat všude okolo a vztekat se, ukončim tuto úplně zbytečnou debatu. Hezký zbytek odpoledne.
Opět vůbec nechápeš proč lidi kupují právě Maserati. To není vůbec o nějakém pozérství, ale předně o tom, jak to auto jezdí. Dinár to napsal naprosto správně.
Jsi opravdu zoufalý Bambusáři. >😁 :no:
Jsi opravdu zoufalý Bambusáři. >😁 :no:
Jelito, těm manželkám, přítelkyním a milenkám je úplně jedno jak Ghibli jezdí.
No neviem, ale mám poci že pravda bude niekde uprostred. Aby malo hocaké auto adekvátny odbyt potrebuje byt nielen pekné, dobre jazdiť a zároveň mať adekvátne nastavenú cenu s príslušným image a servisným zázemím. Myslím si že nové Ghibli robí presne to čo má. Vyčnieva z radov viacmenej konzervatívnej konkurencie ľúbivým dizajnom s talianskym šarmom, podporené prémiovou technikou a adekvátnou cenou. Pokiaľ si dobre pamätám, tak Ghibli nikdy nemalo ambície lámať rekordy v predaji. Má hlavne pomôcť značke nájsť nových klientov na spodnom okraji ponuky a prípadne ich nalákať neskôr na väčšie Quattroporte. Ale hlavne má zarobiť Fiatu peniaze, ktoré chce investovať do Alfy atď.
Přesně tak. On to ten místní uber klub nikdy nepochopí.
Pravda není uprostřed, pravdu má Dinar maximální. Nebavme se jen o vzhledu, ale i účelu jakej má Ghibli plnit...mamažerskej sedan. Tam je pár otravných nedotažeností, který konkurence prostě nemá. Nic závažnýho, nic na velkej facelift, jen na doladění. Pak se vyjma jednoznačných kladů dokáže postavit ostatním pardálům ve všem.
Vnímáš to dobře, jen jde o to, jaké z toho popisu stavu vyvodíš závěry. Ghibli má velmi těžký úkol, trochu schizofrenní, má být tím, co trčí z davu, tj. závanem sportlux. značky ve vyšší střední, a přitom dostát kvalitám a hlavně požadavkům, které mají zákazníci dané třídy na své auto, což znamená čelit zejména D3, která svá auta v tomto segmentu cizeluje x generací. To je opravdu těžký úkol, a jak píšu v prvním komentu, nevyšlo to maserati napoprvé úplně dokonale, protože sportovnost a jízdní mase feeling je v ghibli na jedničku, ale to další už je horší, jak "závan" luxusu vyšší třídy, ten tam není, jakkoliv všechno obšité kůží, plebejštější značky jsou v detailech provedení lepší, infotainment z Chrysleru, a hlavně kvality auta jako cesťáku, což je v dané třídě naprosto klíčové, nedosahují úrovně D3. Mluvím tu o dieselovém ghibli, které se o konkurenci k těm klasickým 530d snaží nejvíce, to auto je hlučné, jak od motoru tak aerodynamickým hlukem, má některé ergonomické chyby, např. debilní volič AT, apod. Nejel jsem benzinovou variantu, ale z toho dýzlu je mi docela jasné, že ghlibli stavěli primárně pro benziny, a že s benzinem to bude jako celek mnohem lepší, jen problém je v tom, že aktuálně v této třídě vládne nafta. A tím se vracím zpět k prodejům. Kde se mají vzít zákazníci ghibli? Budou to mariánci otáčející se na ulici? Asi ne, že. Měli by to být kupci vyšší střední, tedy ti, kteří ta auta, tu konkurenci, jezdí, a tihle lidé si prostě horší auto (jako celek) nekoupí, i když je to maserati, což evokuje mase kupé za tři mega. Plus připočti to, co sám říkáš, tj. dostupnost servisu, cenu auta. Jedna a jedna jsou dvě, ghibli v benzinu bude exotika, ghibli v dýzlu se nějaká prodají, ale bude to okraj v tom smyslu, že např. na podobně se orientující jaguar, se bude mase dívat prodejně z velké dálky o D3 nemá smysl ani mluvit. Mně se ghibli, tím jak jezdí, líbilo strašlivě, moc bych si přál, aby takto řidičsky nastavovali auta i ostatní, přetáčivost, nádherné řízení, jenže ty další nedotaženosti a slabiny to auto prostě jako daily car a cesťák ve srovnání s D3 diskvalifikují. 😉
Stejně to nedá viď? Diskutovat tu s někým, kdo se maximálně otočí, ale Ghibli nejel je v zásadě nesmyslná.
Navíc pak diskuze s někým, kdo v autech hledá dostatečnost. To je pak těžká práce.
Zopakovat tu, že vyjma fantastických vlastností má Ghibli i pár pouze dostatečných, který zbytečně kazí vjem celku? Asi nemá smysl 😉
Navíc pak diskuze s někým, kdo v autech hledá dostatečnost. To je pak těžká práce.
Zopakovat tu, že vyjma fantastických vlastností má Ghibli i pár pouze dostatečných, který zbytečně kazí vjem celku? Asi nemá smysl 😉
Krásná tabulka :yes:
Gilgit
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Hyundaista zůstane Hyundaistou >😁
Gilgit
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Stačí se podívat na jejich současné vozy a je jasné, že Lada je zaměřena na klienty, kteří chtějí levné (velmi levné ) auto. Ovšem pohled do ceníku tak nějak tvrdí opak. O to větší div, že se jich u nás tolik prodá (a za takové ceny). Já osobně číslo 21 vidím jako dost slušný výsledek, i když loni to bylo více ( pro mě šok).
Prodávaj se pouze Nivy, které kupují lesníci, myslivci, lomy, sem tam i policie a pár nadšenců.
Zbytek sou kusovky, loni asi 3 ks Priory a jedna Kalina.
Zbytek sou kusovky, loni asi 3 ks Priory a jedna Kalina.
Jo pozor, letos se prý prodaly dvě Granty, jedna stříbrná a modrá předváděčka ze Sadské. Další dvě předváděčky na své zákazníky čekaj. Jedna v Mostě, druhá v Praze na Koněvce
As for Maserati: March sales rose 337% for the brand as a whole in the United States in March, meaning that the company sold over three times as many cars as in March 2013. The company has boasted triple-digit growth for each of the last ten months. Maserati has 83 dealerships; their primary cars are reportedly both based on heavily modified versions of Chrysler’s 300C, with unique front suspensions, bodies, and engines. The $66,900 Ghibli has all wheel drive and a Ferrari-built twin-turbo 404-horsepower V6 (Europeans can get a VM diesel), while the over-$100,000 Quattroporte has the same V6 with an optional 523-horsepower twin-turbo V8. A two-door Gran Turismo line continues.
[odkaz]
takže ty prodeje rostou i na důležitějším písečku než je ten český.... 😉
Celkově ty čísla pro Mase budou letos asi hodně dobrá a i finanční vývar pro Fiat by mohl být zajímavý....
[odkaz]
takže ty prodeje rostou i na důležitějším písečku než je ten český.... 😉
Celkově ty čísla pro Mase budou letos asi hodně dobrá a i finanční vývar pro Fiat by mohl být zajímavý....
Jo o Ramky, Duranga a Chargery je stále zájem.
A jak vidno stále větší. To je dobrá zpráva :yes: