Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volkswagen New Midsize Coupe Concept: O třídu menší CC?

VW v Pekingu představuje studii sedanu s dynamickou siluetou kupé. Je širší, než Passat a kratší, než Jetta. Dostane model CC menšího sourozence?
Zpět na článek
Avatar - Rubb
22. 4. 2014 19:55
Re: Jetta
Myslím si, že z toho, že z Jetty udělají Low-cost pro USA už vystřízlivěli. Kvůli tomu ji museli stáhnout z prodeje v některých zemích Evropy a v USA se dostala v nějakém žebříčku mezi 10 aut, která jsou horší než předchozí model :no:
Díky tomu, se 6. řadě Jetty taky moc nedaří ani v USA v porovnání s předchůdcem. Takže si myslím, že ji budou chtít vrátit tam, kde byla (nejprodávanější VW v USA), ale je možné, že na tom samém základě postaví 2 karoserie v duchu Passat - Passat CC, Jetta - Jetta CC. Interiérem se podle mého lišit ale nebudou.
22. 4. 2014 08:31
Re: Jetta
Pokud zůstanou u toho, že má být Jetta levné auto primárně pro USA, tak nečekám výraznou změnu. Leda by změnili strategii pro USA. Uměl bych si tedy představit, že by vedle Jetty postavili další model v duchu CC, s hezčí karoserií, kvalitnějším interiérem atp.
Avatar - twistedTSD
21. 4. 2014 20:48
Re: Jetta
Mimochodem, poslední Jettu potkávám poslední dobou na každém kroku. A to se u nás již nějakou dobu neprodává. Zvláštní.
21. 4. 2014 19:42
Re: Co je na tomhle kupé???
NMS už je, že by lenost? :-) Je možné, že to ve skutečnosti bude CC dost připomínat - tedy že na první pohled bude zřejmé, že to není běžný sedan nižší střední. Možná nejdůležitější je vnímaná "placatost". Pak by to označení nemuselo být vedle, pokud je CC Comfort Coupé (tedy v rámci značky, pro mne to pořád bude sedan).
21. 4. 2014 19:39
Re: Pane jo...
A tobě tyhle stavby připadají nějak zvlášť emotivní? Zdobné? Pořád jsou relativně čisté a jednoduché. K vymýcení Bauhausu nedošlo. Obecně moderny. A slohy minulé jsou vydatným zdrojem inspirace. Nepřijde mi, že bychom se zase tak posunuli. Rozhodně nepovažuji minimalismus, nebo funkcionalismus za neevropský. Že moderna i postmoderna ovlivnily asijskou architekturu? Co na tom.

Když opustíme architekturu a podívám se na audio, video techniku, nebo domácí spotřebiče, vidím nejčastěji jednoduchý, elegantní a velmi funkční design. Nevidím v Evropě ten tvůj odpor k jednoduchému, vážnému, přesně nalinkovanému designu.
Avatar - Jetty
21. 4. 2014 18:12
Re: Jetta
Taky mi to tak připadá, z profilu to má linky Jetty, akorát přikrčili okna:

[odkaz]
[odkaz]

Ale tak jak to nakonec pojmenuje VW je stále otázkou ;-)

Každopádně tohle by byl nástupce o kterém bych klidně uvažoval - narozdíl od 6. generace, ze které udělali Low cost :no:

Tak snad to dopadne, vypadá výborně :yes:
Avatar - Emel
21. 4. 2014 17:56
Re: Koncern VW to robí geniálne
Máš pravdu. Snad jen to odlišení značek... pokud se ti líbí Golf Variant, pak jeho největší konkurencí je Octavia a Leon v kombíku. Značky si rozhodně konkurují, Octavia v Německu možná dělá VW trošku vrásky na čele. Pokud mluvíš o Chevroletu a Opelu, tak myslím, že u VW je tento "problém" minimálně stejný.

Ale pokud kvarteto A3+Leon+Octavia+Golf ovládá Evropu, není důvod ke stížnostem.
Avatar - Emel
21. 4. 2014 17:49
Re: Co je na tomhle kupé???
Dej si vedle sebe fotku tohoto a CC... a von to zas takovej rozdíl není. Holt od sedanu ke kupé salámovou metodou...

[odkaz]
[odkaz]

Já souhlasím s _MT_, jsem ochoten akceptovat jako kupé RX-8... a to jsem ještě možná zaujatý ;-) . Ale CC i CLA jsou i 6GC jsou sedany.
Avatar - Rubb
21. 4. 2014 17:37
Jetta
Tohle auto je podle mě na 90% další generace Jetty. O Passatu CC nemůže být řeč. Z profilu je to víc než jasné, zejména když se podívám na tvar oken zadních dveří. Taky poslední model Jetty pěkně zmršili, takže nástupce potřebuje víc než zoufale rychle...
Ale designově se tohle VW velice povedlo, uvidíme ještě interiér, pokud ani tohle ve VW nepodcenili (viz současná generace Jetty), tak za mě má tohle auto jednoznačně :yes: :yes: :yes:
21. 4. 2014 17:05
Re: kia-world
Jasne, ja to myslel spis ironicky. Ale rekl bych, ze to auto je normalne homologovatelne a jeho produkci by nic nebranilo.
21. 4. 2014 16:12
Re: Pane jo...
Tak na to se jeď podívat přímo do Německa. A můžeš začít přímo v automobilkách, když už jsme na autowebu. Můžeš začít v továrně BMW v Lipsku od Zahy Hadid. Pak jeď do Phaeno Science Centra ve Wolfsburgu a stavit se můžeš i ve stuttgartském muzeu Mercedes-Benz od Bena van Berkela. Jo a ještě nezapomeň na BMW-Welt. :-)
21. 4. 2014 15:30
Re: Co je na tomhle kupé???
Souhlas, tohle má tak unylou kastli, která se jinak než sedan nazvat nedá. Nevím proč to tak nazvali...úplně mimo.
A Passat CC svoje kouzlo má :-)
Avatar - miromen
21. 4. 2014 15:25
Re: kia-world
Jen jestli neni zasadni rozdil v tom že A3 sedan je realita kdežto tohle je možna realita.
21. 4. 2014 14:53
Re: Pane jo...
Co tedy máme dnes? Povídej. Jak daleko jsme uběhli. Jak je třeba německá architektura plná emocí. Jak vymýtili funkcionalismus, nebo minimalismus z industriálního designu. Rád se nechám poučit.
21. 4. 2014 14:23
kia-world
Kde je topper, co tu pred par dny basnil o A3, jako o nejhezcim sedanu kolem 4,5 metru? ;-)
Avatar - miromen
21. 4. 2014 13:28
Sedan
Jak se mi sedany moc nelibi tak tenhle je opravdu velmi povedeny...šup s nim na trh. :yes:
Avatar - PlumJelinek
21. 4. 2014 12:32
Re: Co je na tomhle kupé???
Tak nějak... ve mě to evokuje předobraz nové generace Jetty (facelift byl představený teď v NY, ale i přesto Jetta už dosluhuje). S finálnímiu rozměry je možné si trochu pohrát a nic nebrání tomu, aby Jetta byla sedanem s lehce sportovními křivkami.
21. 4. 2014 12:32
Re: Co je na tomhle kupé???
Tak pro mne jsou to všechno sedany (tedy kromě A7 a 4GC). ;-) Kupé asi znamená větší rozchod, nižší karoserie a trochu více splývající záď, jak to tak pozoruji.
21. 4. 2014 12:26
Re: Pane jo...
Co do toho proboha taháš funkcionalismus nebo Bauhaus? Dnes je rok 2014. To jako, že jde o nějaké retro? Umění, design, architektura reagují na svět kolem sebe a život v dnešní Evropě se za těch 100 let trochu změnil. Naopak dnešní Čína je té Evropě 20. let minulého století docela podobná.
21. 4. 2014 12:14
Re: Pane jo...
Takže chceš říct, že funkcionalismus pochází z Číny a Evropu minul, nebo co? Bauhaus ti asi vůbec nic neříká, že.
21. 4. 2014 12:03
Passat?
Je toto predzvest Passatu B8?

Je zaujimave, ze predne masky v poslednej dobe (6-10rokov model od modelu) vedia u VW vyrobit zaujimave a napadite, ale zvysok auta je pravidene o ho...
21. 4. 2014 11:12
Re: Pane jo...
Já ti do toho nechci moc kecat, ale tohle je klasický design pro Čínu. Tam zákazníci preferují jednoduchý, vážný, přesně nalinkovaný design. Evropa je víc o emocích.
Avatar - twistedTSD
21. 4. 2014 10:53
Re: Co je na tomhle kupé???
Já z toho mám spíš pocit, že se díváme na facelift Jetty nebo předobraz Passatu.
Avatar - wakantanka
21. 4. 2014 10:42
Re: pekny kus
No to vieš, už nasávajú od rána, tak to potom ťažko niečo súvislé vypotiť zo seba >:D
21. 4. 2014 10:41
Re: pekny kus
To je veselo...trošku tradišně omezeně, ale přesto. :-) Hermafroditu Kharl.Berenice k sebeuspokojení stačí pár nesouvislých výkřiklů ;-)
Avatar - Bubáq
21. 4. 2014 10:39
Re: Co je na tomhle kupé???
ANO! To je to, co zarazí nejvíce hned na první pohled. A taky mi pořád nesedí ty "sériové" přístrojové desky, ty se k charakteru 4-dvéřového kupé nehodí....
21. 4. 2014 10:22
Re: Pane jo...
Sundej si růžový brejle. Doufám, že VW nerezignoval na zajímavý nápady a tvary jako u CC, který je dodnes úžasný, tohle je špatný.
21. 4. 2014 10:21
Co je na tomhle kupé???
U CLA chápu, VW CC, 4GC, A7...žádnej problém...ale tohle je prachobyčejnej sedan!!! :no: ;-\
21. 4. 2014 10:11
Re: pekny kus
NE
PODPORUJE CNG [odkaz] JENOM TO HRAJE !!
POŘÁT MÁLO SOUDRUZI GUTNTAG !!

>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
Avatar - jozephko
21. 4. 2014 09:57
Koncern VW to robí geniálne
Koncern VW unifikoval platformy a teraz stavia autá ako lego. Koho zaujíma, že 10-15 rôznych typov áut má takmer rovnaké podvozky, motory, prevodovky či interiér? Iba ak diskutérov na motoristických fórach. >:D
Podobnú filozofiu sa síce snažia robiť aj ďalšie koncerny, ale úspechy ako VW ani zďaleka nedosahujú. Opel a Chevrolet sa vzájomne lezú "do zelí", Citroen po veľkom boome DS modelov sa chystá svoju ponuku okresať na polovicu, Ford a Fiat sa zase nevedia rozhodnúť, s kým by spoločné platformy zdieľali... Oveľa úspešnejší sú v tomto smere šikmookí (napr. Kia/Hyundai, Nissan/Renault)
Koncern VW má všetkých "5 P". Vie navrhnúť autá, ktoré rýchlo "neokoukají", dokáže ich vyrábať relatívne kvalitne, vie ich vyrábať so ziskom (čo nie ja také samozrejmé - viď Peugeot), dokáže ich predávať po celom svete, a vie aj marketingovo odlíšiť jednotlivé značky, aby si vzájomne nekonkurovali.
Filozofia koncernu VW je tým "odsúdená" na úspech. To hovorím ako fanda japonských áut. Pretože ma to zaujíma nielen z pohľadu motoristu, ale aj z pohľadu, marketingu, produktivity práce a biznisu všeobecne.
Avatar - Stefič
21. 4. 2014 09:31
Pane jo...
...tak to je teda kousek. Úplně přesně střiženo na mladého kluka, který míří výše než na BMW z roku 85 ale zároveň neosahuje na CLA.
Tady se opět dokonale slučuje sportovní design s designem určeným primárně pro vkusného evropana nepreferujícího dementní vlky, cingrlátka a diskokoulí se stroboskopem na stropě.
21. 4. 2014 09:24
pekny kus
pekne auto trochu to bije na dudge alebo ak nie tak ma opravte... ;-\