Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Volkswagen Polo 1.4 TDI a 1.0 MPI: První jízdní dojmy

Decentně pozměněný zevnějšek, nové motory a možnost dovybavit automobil na úroveň, která v dané třídě nemá obdoby. To jsou fakta o faceliftovaném Volkswagenu Polo.
Zpět na článek
29. 4. 2014 18:44
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
29. 4. 2014 18:50
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
29. 4. 2014 18:45
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
29. 4. 2014 09:05
29. 4. 2014 09:49
29. 4. 2014 09:37
29. 4. 2014 09:56
29. 4. 2014 09:39
29. 4. 2014 10:08
29. 4. 2014 10:06
30. 4. 2014 00:01
29. 4. 2014 10:08
29. 4. 2014 10:14
29. 4. 2014 11:18
29. 4. 2014 12:23
30. 4. 2014 12:13
29. 4. 2014 18:44
30. 4. 2014 12:16
29. 4. 2014 11:17
29. 4. 2014 11:31
29. 4. 2014 12:27
29. 4. 2014 12:31
29. 4. 2014 12:02
29. 4. 2014 12:56
29. 4. 2014 13:05
29. 4. 2014 15:05
29. 4. 2014 15:35
29. 4. 2014 18:54
29. 4. 2014 21:38
29. 4. 2014 15:35
29. 4. 2014 15:40
29. 4. 2014 15:48
29. 4. 2014 15:50
29. 4. 2014 15:56
Avatar - Stefič
29. 4. 2014 09:01
Co na to konkurence...
...cože? Že mlčí? No jo, mlčí. Ono snad ani není co říci.

Malé autíčko, ovšem chápejme pouze malé, nikoliv malé a hravé určené spíše pro ženy a 4% komunitu, které působí dospělým dojmem.
Výbavou vysoce předčí konkurenci, která může jen závidět. A co cena? No ano, je vyšší. Však to také není auto určené pro sociální vrstvu. Kde jinde si může zákazník do malého autíčka naskládat výbavu, která se nabízí do vozů s úplně jinou cenovkou...
Takže si buď můžeme vybrat H/K a jezdit s maskou na obličeji, aby nás soused nepoznal nebo si koupit krásný, kultivovaný vůz hodný muže 21. století
Rozbalit vlákno
138
Avatar - idam.i
29. 4. 2014 09:34
Re: Co na to konkurence...
Táto dizajnová perla ukázala ako sa posunul koncern VW a hodný krok ďalej ! Presne ako veverička v kruhu. 8-s

P.S.Ach pardón VW je určený iba pre "übermensch" a nie nejaké socky. :no:
3. 5. 2014 10:32
Re: Co na to konkurence...
ale
ty
tabulky kecaj žejo!! 3,4 až 5,1 papírově spálených schnilých dinosaurů na 100 kiláků ??
tomu se nechce ani snad věřit.
asi stejně jako že existuje RTU kit [odkaz] ktorý:
funguje bez chladiče
2x takový výkon
1/2 spotřeba
a
1/5 emise to sou věci že :-)

V čechách se vlastně vůbec nezveřejňují hodnoty EMISÍ [odkaz] JAKO TO BĚŽNĚ DĚLAJÍ NA ZÁPADĚ TŘEBA NA MOBILE.DE :-)

ČECHY TIHLE EXPERTI STÁLE TÁHNOU NA VÝCHOD :-)
6. 5. 2014 09:09
Re: Co na to konkurence...
No třeba moje matka jezdí s Fabii 1,4TDI za dlouhodobý průměr 4,5l/km.
Avatar - 3_diamanty
29. 4. 2014 09:37
Re: Co na to konkurence...
ma polo vyhrievany volant? ja len ze vyhrievany volant ma dnes uz aj o triedu mensia i10tka .....

tolko k tej super vybave pola ;-)

prispevok ti moc nevysiel.... ale ocenujem snahu zaujat :yes:
Avatar - Stefič
29. 4. 2014 09:59
Re: Co na to konkurence...
toppere, tradičně vtipná odpověď hodná tebe. Stáhni si ceníky a popis výbavy těch tvých korejských skvostů a porovnej s možnostmi výbavy Pola?

Čteš vůbec ty články nebo rovnou chodíš na diskuze? Tak ti poradím, přečti si článek, otevři si konfigurátor ix20 a třeba ti to docvakne.
29. 4. 2014 10:02
Re: Co na to konkurence...
On bude asi opravdu jen rozdil v tech papirovych cenicich. Oboji ve vysledku bude jezdit v holobytu s 3-hrnkem ;-) Pamatuji na kolegyni, jak hrde prisla a rika, ze ma Polo v plne palbe. Akorat pri te plne palbe zapomnela na motor(HTP je tragedie). Auto za 400 koliku a kloudne na nem byla akorat klimoska.
Avatar - Stefič
29. 4. 2014 10:06
Re: Co na to konkurence...
souhlas. Nicméně jde o to, že když chceš, můžeš ;-)
29. 4. 2014 12:07
Re: Co na to konkurence...
Aj rollsa si môžeš kúpiť, keď chceš...
30. 4. 2014 12:04
Re: Co na to konkurence...
a podla toho porovnavas auta a tvrdis, ze majitel inej znacky ma nosit masku na hlave?
Pricom sam uznavas, ze vacsina kupcov tohoto segmentu bude jazdit v zaklade.
30. 4. 2014 23:53
Re: Co na to konkurence...
Chces povedat, ze je to auto "pro bychare " ?
Avatar - Typhoon
29. 4. 2014 18:26
Re: Co na to konkurence...
Problém dnešní doby je ten, že zatímco s nejnižší motorizací si můžeš vybrat doplňků jak pro prémiové auto, nemáš šanci preferovat silný motor s malou výbavou.
29. 4. 2014 16:47
Re: Co na to konkurence...
Tys docvakavac, ix20 je z roku 2010...Polo 3/2014...stare Polo (do 2013) tiez nic neponuka.
Avatar - SCHROJF
2. 5. 2014 13:19
Re: Co na to konkurence...
Asi to vyhrievanie moze za to,ze sa ti kvalitny kozenny volant hned osupe??? ;-)
Avatar - grifith
29. 4. 2014 09:52
Re: Co na to konkurence...
Dokázal bych pochopit, že někdo tento vůz považuje za "nadauto", budiž, každý máme možnost názoru. Avšak například s tou výbavou je to pěkně dvojsečná zbraň, v Polu sice můžeš mít prvky v dané třídě neobvyklé, ovšem výsledná cena bude také vysoce neobvyklá, přibližující se modelům vyšších tříd, u kterých již tyto prvky budeš mít také... Narážka na ostatní značky mi však přijde již poměrně ubohá, ale v pořádku, někdo si může myslí, že při jízdě v "lidovém vozítku" mu teprve narostou ty správné koule. Bohužel realita je trochu jiná.
Avatar - miromen
29. 4. 2014 10:02
Re: Co na to konkurence...
A kdo bude nutit zakaznika vzit veškeou vybavu. Vždyť on si muže vybrat tak v čem je problem ? A pokud někdo chce a je jedno z jakych duvodu auto segmentu B a je ochoten si za něj připlatit vic než je běžne tak se nebude zajimat o auta vyššich třid.
29. 4. 2014 10:07
Re: Co na to konkurence...
To nic ale nemeni na tom, ze to je male a predrazene. Problem je, ze to vw fans nechape. Neudelali zadny zazrak, ktery nikdo jiny neumi, ale jen chtej vyhovet uzke skupine lidi a nabidnou jim proto predrazeny vyrobek. Nic vic, nic min. Za mirny priplatek muzes mit 308 v kombiku s 1,2 turbo.
Avatar - miromen
29. 4. 2014 10:15
Re: Co na to konkurence...
Jak předražene ? Vždyť ma Polo v zakladu nadstandardni vybavu a že by bylo Polo prodejně neuspěšne se rozhodně řict neda i když z meho pohledu je to auto akorat tak pro ženske. A zeptej se kupcu proč si koupi auto segmentu B a ne C tohle je na nich a ne na tom za co by jsis připlatil ty.
29. 4. 2014 11:54
Re: Co na to konkurence...
Máš pravdu. Polo opravdu není předražené. Často je levnější než konkurence jako Clio nebo Fiesta. Není divu. Polo v této třídě nikdy moc neznamenalo a většinou šlo vždy o horší auto. Povedla se až tato poslední generace, ale na nejlepší to zatím nestačí. Clio a Fiesta u zákazníků vítězí a asi to nezmění ani ten adaptivní tempomat a tlumiče určené snad jen pro novináře na testy.
Avatar - Ham.
29. 4. 2014 13:07
Re: Co na to konkurence...
Máš pravdu, Polo se potácí. V první desítce nejprodávanějších modelů světa. :-)
Avatar - miromen
29. 4. 2014 21:12
Re: Co na to konkurence...
Ty jsi prostě postiženy pacient. Stači se posadit do Clia a pak do Pola a hned je jasne kdo tu hraje prim. Jezdit v odrbanci je tvuj uděl.
29. 4. 2014 12:53
Re: Co na to konkurence...
Místní VW fans si koupí v bazaru brko typu Golf třetí až páté generace a tady se chodí rozňežňovat nad trpaslikem který můžou vybavit vším možným a tím vyšroubovat na cenu Mercedesu řady C . Ovšem klasická hláška Jirky Paroubka : kdo z vás to má?
Avatar - Typhoon
29. 4. 2014 18:47
Re: Co na to konkurence...
Asi tak, jednotlivé automobilky lze dle nabízených konfigurací rozdělit do několika skupin:
1. skupina nabízí v podstatě jen jednotlivé úrovně výbav, pokud například trváš na xenonech, musíš si vybrat jen tu nejvyšší výbavu, se kterou třeba dostaneš i nenáviděný start-stop systém (pouze příklad, netahat za slovo)
2. skupina nabízí úrovně výbav + pakety výbav, které jsou sice v celkové sumě levnější, než kdybys jednotlivosti sčítal. Ale opět můžeš dostat něco, po čem netoužíš a kvůli jedné věci z paketu se to nevyplatí
3. skupina nabízí úrovně výbav + pakety + rozsáhlý výběr jednotlivostí, což je asi nejlepší možnost. Nicméně výběr jednotlivostí je nejdražší volba, pokud je chceš všechny. Pokud jen jednu, dvě, vyplatí se to. Mistrem 3. skupiny je BMW a Mini, jejich konfigurátor je na 14 dní studování.

Do toho je třeba přidat i motorizaci. Pokud preferuješ silnější motor a kvůli výsledné ceně bys oželel vyšší výbavu, máš smůlu. Jde to pouze obráceně. A takto automobilky vytvářejí zisk.
:-!
Avatar - SCHROJF
2. 5. 2014 13:21
Re: Co na to konkurence...
A ty si ake brko kupil v AAA auto??? :no:
Avatar - grifith
29. 4. 2014 10:08
Re: Co na to konkurence...
Já nikde netvrdím, že je zákazník nucen tuto výbavu vzít. Problém je posléze v té ceně, kde se dostaneš na úroveň vozů nejméně o třídu vyšších. Určitě je pozitivní, že se tato sofistikovaná výbava dostává do stále nižších tříd, o tom žádná.
Avatar - miromen
29. 4. 2014 10:11
Re: Co na to konkurence...
Ale z te nadsatandardni vybavy si mužeš vzit jen jednu věc a cena tak zustane stale v mezich a určitě se najde i par těch kteři to vybavy až po střechu. Prostě je zde možnost rozsahle individualizace.
29. 4. 2014 10:18
Re: Co na to konkurence...
To je, ale Pólo je drahé.....
Avatar - grifith
29. 4. 2014 10:20
Re: Co na to konkurence...
Možnost individualizace chápu, proč ne, avšak některé příplatky jsou typicky koncernovské. Cenu zhodnotí trh a zákazníci, budu-li se bavit o místních podmínkách, pak ji považuji ze vcelku nadsazenou. Své zákazníky si však jistě najde.
Avatar - Stefič
29. 4. 2014 10:04
Re: Co na to konkurence...
ukaž mi auto, které má všechny výše popsané vymoženosti v základu. Nenajdeš nic. Nemá to prostě nikdo. Ani prémie. Vem si základ jakékoli prémie a nastrkej si do konfigurátoru všechny asistenty a vychytávky. Cena ti vyskočí o 40% nahoru.

Jinak je snad logické, že s vyšší výbavou roste cena. Nebo si představuješ, že ti to někdo dá zadarmo? Nikdy jsi nekupoval kolo? Nenechal jsi si tam dát lepší přehazovačku, brzdy nebo vidlici? O kolik stoupla cena. Tenhle argument nehraje...
29. 4. 2014 10:13
Re: Co na to konkurence...
"Ukaz", to je jak na zakladce, timhle se auto nekupuje ;-)
Jinak kup si japonce v nejaky slusny vybave a zjistis ze koncernovy priplatky jsou hodne premrsteny ;-)
Avatar - grifith
29. 4. 2014 10:15
Re: Co na to konkurence...
Prémii sem plést nemusíme, stačí klidně srovnání s běžnými vozy nižší střední. O tom že s vyšší výbavou roste cena i mě přijde logické. Zde se ovšem zamysli nad významem malého vozu za třeba půl milionu. Chceš mi tvrdit, že nenajdeš žádné jiné vozidlo, jenž by se dalo sehnat za danou cenu ve vyšší třídě, s lepším motorem, dalšími extras apod?
Avatar - Stefič
29. 4. 2014 10:19
Re: Co na to konkurence...
ale jistě, že dalo. Ale jak píše někdo výše. Jde o to, že když chci malé auto s nabušenou výbavou, pak na trhu najdu Polo. A najdu něco co mi nikdo jiný není schopen nabídnout. A o tom to je...
29. 4. 2014 10:21
Re: Co na to konkurence...
Tak výhoda to je, jenže počet prodejů extras bude minimální......
29. 4. 2014 10:24
Re: Co na to konkurence...
vw jde o to proadt co nejvice aut. Proste chteji rici mi vyrobili nejvice aut a je jim fuk, jestli je to strep nebo na nem videlali mene nez Toyota >:D
Avatar - miromen
29. 4. 2014 10:36
Re: Co na to konkurence...
Jinymi slovy jdou zakaznikovi naproti.
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 11:59
Re: Co na to konkurence...
To je snad jedno... Jaguar neprodává taky tolik, co třeba Ford a neznamená to, že by měl zavřít... kdo chce koupí si to... kdo nechce, může si koupit HTP v základu...
Avatar - grifith
29. 4. 2014 10:29
Re: Co na to konkurence...
Shodnu se v tom, že možnost individualizace lze brát jako pozitivum. Nebral bych to však jako faktor pro hodnocení třídní nadřazenosti.
Avatar - Stefič
29. 4. 2014 10:39
Re: Co na to konkurence...
takže Mercedes E klasse nebudeme brát jako třídně nadřazený rekněme Superbu? Opět blbost. Třídní nadřazenost tady samozřejmě existuje. Je to prostě o image značky.

H/K = socka
VW = střední třída
MB/BMW/AUDI = bohatší lidé

Nemusí se nám to líbit, ale takhle to prostě je. Nebo si snad viděl managera s trojnásobkem průměrného platu v ČR jet v i30?
Avatar - fOE
29. 4. 2014 10:43
Re: Co na to konkurence...
Zajimave imageove deleni a tridni nadrazenost, ze jsem tak smely, kam patri treba Ford, Renault, Citroen, Peugeot, Mazda, Toyota... ?
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
29. 4. 2014 18:44
Re: Co na to konkurence...
Tak tu by ma skutocne zaujimalo, ktorych sedem kretenov (v case pisania) dalo za OTAZKU prispevku od fOE-ho minusky.
Avatar - grifith
29. 4. 2014 10:46
Re: Co na to konkurence...
Že to tak vidíš ty, tak to tak prostě je a hotovo. >:D :yes:
Ne, neviděl jsem tebou popsaného manažera jezdit i30, ale rovnou i40. Jestli si myslíš, že to pro něj byla potupa a jedná se o socku, tak jsi jemně řečeno pěkně omezený. Předvedl jsi typický projev některých čecháčků, ale s tím je nutné se smířit, i takoví lidé existují.
Avatar - Stefič
29. 4. 2014 10:53
Re: Co na to konkurence...
Čecháčků? Nebuď vtipný. Myslíš, že důraz na značky a prestiž se vztahuje jen na čechy? Přijeď v německu, rekněme v Mnichově na jednání v i40. Tvoje společenská prestiž bude na bodě mrazu.
Nechápu proč vám dělá takový problém si přiznat, že kvalitní věci jsou drahé a drahé věci nejsou pro všechny. Je to výsada tšch bohatých. A většinou, ne sice vždy, platí, že na drahé věci je ta cena prostě vidět
Avatar - 3_diamanty
29. 4. 2014 11:07
Re: Co na to konkurence...
poznam ludi co jazdia mercedesom E ale v garazi maju aj sportage ;-)

teraz fakt neviem ci to su bohate socky alebo chudobni bohaci, kde ich zaradis? ;-)

nesudil by som kto je aky bohaty podla toho cim jazdi :-) poznam dost bohatych kamaratov a znamych ktori radsej investuju do pozemkov alebo idu kazdy rok kdesi do indie alebo ciny miesto toho aby kupovali X6tky.... nie kazdy je zavisly na drahych autach.... poznam serioznych ludi .... ktori jazdia elantrou ale maju aj na Ecko... vsetko je to o prioritach... ale tieto veci tazko pochopis kedze si zatazeny na materialne hodnoty
Avatar - fOE
29. 4. 2014 11:15
Re: Co na to konkurence...
Stefic, se svym jednoduchym videnim sveta, ted
[odkaz]
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 12:05
Re: Co na to konkurence...
Znám také bohaté lidi, kteří jezdí v Santa Fe a pro srandu mají sporťáky německých značek.....
Chudák Stefič by asi rád všem dokázal, že VW je něco víc společensky, protože bohužel nevydělal dost na tu německou prémii, tak mu uznejme, že je na tom lépe než někteří >:-[]
29. 4. 2014 12:04
Re: Co na to konkurence...
Pleteš si image s kvalitou..... >:D Tak přijet na jednání v I40 hošku není o špatné prestiži...zrovna tohle by tam nikdo moc neřešil, protože dneska je to spotřebák..... >:D Ale jsem ochoten něco z toho co pišeš že "funguje", ale rozhodně ne v rozměru jakým to zde popisuješ.
Avatar - Stefič
29. 4. 2014 12:32
Re: Co na to konkurence...
neřešil? V Německu? Byls tam někdy? V bavorsku je akceptovatelná jen jedna značka. Hádej jaká. Hjundaju jsem tam teda nikdy moc nepotkal:-)) Teda kromě těch s českou SPZ:-))
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 12:52
Re: Co na to konkurence...
Německo není celý svět, zkus jiné země v EU.... a jejich národní hrdost je pověstná. Navíc, když mají na to si koupit D3, proč ji nemít žejo... ale VW je jen obyčejný maximálně slušně vypadající mainstream.
29. 4. 2014 12:57
Re: Co na to konkurence...
Monžá to v Německu tak funguje (asi teda jen tvým pohledem) ale v jiných evropských zemích je uplně jedno čím jezdíš. Znám firmy s miliardovými obraty, kde má šéf Smarta. Je to pro něj potupa dle tebe? Jim jde o to co pro ně znamenáš finančně a ne čim jezdíš.
Avatar - dal
29. 4. 2014 13:00
Re: Co na to konkurence...
Určitě se tam nehodnotí podle auta, teda až na idioty. Jsem v Bavorsku každou chvíli a když jsem tam přijel i30 byli naopak zvědaví jak to jezdí atd.. Je ale pravda, že všichni partneři se kterýma jsem jednal(až na jednoho) měli BMW.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
29. 4. 2014 18:50
Re: Co na to konkurence...
Vyrok hodny kolegu GTI - ked chodil do prvej triedy na zakladnej skole….

Len tak mimochodom… Ktoru znacku mas na mysli?

Lebo Ingolstadt je tiez v Bavorsku.
Avatar - white label
29. 4. 2014 19:14
Re: Co na to konkurence...
"V bavorsku je akceptovatelná jen jedna značka."
Vážně, tak jak je pak možné, že třeba FC Bayern Mnichov nesponzoruje BMW, ale (také bavorské) Audi? Zas tak moc toho o tom Německu asi nevíš.

[odkaz]
29. 4. 2014 12:48
Re: Co na to konkurence...
No tak já zrovna jednoho manažera co jezdí s I40 znám. A rozhodně nedělá u chudý firmy a že by na něj někdo v Německu když přijede na jednání v takovýmhle "unterwagen" koukal skrz prsty to si myslíš tak leda ty. Většina normálních lidí takovýhle podřadný věci jako jakou značkou auta přijel obchoďák nebo manažer na jednání vůbec neřeší. A probuď se už dávno neplatí, že na drahé věci je cena vidět. >:D
Avatar - grifith
29. 4. 2014 12:50
Re: Co na to konkurence...
Toto černobílé vidění světa je zábavné stejně jako představa zcela společensk znemožněného jedince v i40. Je jasné, že podobně smýšlí i mnozí v zahraničí, pro čechy je toto však již typické. Plete si zde dvě věci, věc drahou a věc kvalitní. Nevím kde jsi vzal přesvědčení, že věc drahá musí být zároveň věcí kvalitní, ono to tak automatické vůbec není.
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 12:59
Re: Co na to konkurence...
A o tom by mohlo vyprávět nemálo majitelů třeba BMW..... >:D Napsal si to přesně výstižně... drahé se nerovná kvalitní. Osobně bych asi i 40 taky nechtěl (líbí se mi více jiní konkurenti) , ale rozhodně si nebudu myslet, že když někdo přijede v nové i40, je to sociál... tohle si budu myslet spíš o člověku, kterej přijede ve vyvoňený Oktávce I TDI a bude smykovat na parkovišti a v hospodě všem cpát, že jezdí za 3 litry na sto a že lepší auto neexistuje :-) Omyl... spíš ho budu považovat za chudáka :-)
Avatar - grifith
29. 4. 2014 13:14
Re: Co na to konkurence...
Je to bohužel tak, ať se na věc podívám z jakéhokoliv úhlu. Abych zde upřesnil to srovnání s i40, já s tím nezačal, pouze jsem se chytil "odkazu" na i30 a toto rozšířil. Dodat si tam každý může jakýkoliv podobný auto, od C5, přes Mondeo, Insignii až po Superb. Není to podstatné. Rozhodně jsem nikdy na obchodních jednáních v zahraničí nebyl za "socku" a společenského vyděděnce jen proto, že jsem dojel služební Octavií. Ale některým jejich "pravdy" nevymluvíš. Mnohdy jde právě o třetí či páté majitele vozů věhlasných značek zakoupených v těch nejprestižnějších výdejnách vraků v naší republice... Pohledy na svět jsou opravdu různé. :-)
29. 4. 2014 15:09
Re: Co na to konkurence...
Žiješ ve starém světě. Dneska i kdysi špičkové značky se snaží vydělávat a to tak že fest kašlou na image. Nebo snad chceš říct že by kdysi u mercedesu prošly takové auta jako třídy A, B? A teď mudruj starý svět je pryč a vše se mění. A na západ od našich hranic nikdo chudší vrstvy nenazývá sockama. U nás každý námezdně pracující dělník který má vrak za bazaru už ty ostatní co jezdí MHD nazývá sockou, přesto že jsou na stejné úrovni. Rozdíl mezi musí je pouze v té aroganci. Mám olitanou plečku, ale jsem víc než majitel měsíčníku.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
29. 4. 2014 18:45
Re: Co na to konkurence...
Kvalitne veci su drahe. To je fakt - v niektorych pripadoch.

Takze unika mi podstata tvojho tvrdenia v clanku o VW Polo.
29. 4. 2014 11:04
Re: Co na to konkurence...
Trochu si sa sekol - VW = socka za cenu "střední třídy" >:D

"Nemusí se nám to líbit, ale takhle to prostě je."
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 12:11
Re: Co na to konkurence...
Ač s tebou nemůžu do písmene souhlasit, tak VW je opravdu jen navoněná spotřebka, která si tu v ČR hraje na něco více a lidi jako Stefič to podporují, protože jim kamarád u piva řekl, že když máš Golfa či Oktávku, jsi už někdo.... Nevim, proč on sám má Zafiru (mimochodem pěkné auto).

Osobně jsem se tu v diskuzích vždy zastával toho či onoho, nehodnotil sem podle značky, i přes některé docela nepříjemné problémy koncernových vozů v rodině jsem byl přesvědčen, že při výberu dalšího auta bych koncern bral opět jako vážného konkurenta a dost možná i adepta na nové auto.... nyní mohu říct už jen to, že bych se prozatím na dalších pár let VYHNUL OBLOUKEM všemu, co smrdí koncernem a TSI obvzláště, ať mi k tomu nabídnout sebehezčí metalízu.... Je to jen a navoněná bída... omluvte mojí nynější zaujatost, ale aby vám během roku 2x odporoučel motor (jojo rozvodovej řetěz, kde už prý tu chybu napravili) a servis se k tomu stavěl vyhýbavě i když auto je v záruce... od koncernu/Škodovky a TSI ruce pryč... fuj....
29. 4. 2014 12:24
Re: Co na to konkurence...
Este som ani nedocital tvoj prispevok do konca a hned mi napadlo spojenie "navonana bieda".
To vsak v inej suvislosti, konkretne s aktualnym predFL Polom. Sice len Trendline, motor 1.4 atmo, ale celkovy dojem slaby. Komfortnejsie jazdi aj aktualna Corsa, vzhlad interieru zufaly, sedacky priemerne, dost tvrde; hluk vetra od zadnych dveri a kolies, celkove odhlucnenie interieru tiez na nie vysokej urovni. Neexistuju dovody, preco by malo byt Polo vynimocne v triede; je len dalsim v rade. Vynimocnost rozhodne netvori potencialna vybava, ako sa to snazia presadit diskusni hikalci.
Avatar - miromen
29. 4. 2014 21:19
Re: Co na to konkurence...
Tve "hodnoceni" ktere se neslučuje s realitou což je u tebe jev časty až prakticky nevyhnutelny.
30. 4. 2014 07:10
Re: Co na to konkurence...
Ked porovnam tento tvoj prispevok s dalsim o 00:01, je zrejme, ze si sam odporujes a ani len netusis, o com pises...taky mimomen, dodrziavas vlastne tradicie.
29. 4. 2014 12:33
Re: Co na to konkurence...
Ve Francii nedávno vyšla tabulka spolehlivosti a Polo bylo mezi nejhoršími. Přitom byla chválena kvalita materiálů v interiéru a zpracování. Velké problémy s motory, turby, převodovkami a elektroinstalací ho však poslaly na dno tabulky. První bylo samozřejmě Clio.
A teď jsem četl jeden britský test Pola a ten první příspěvek v diskusi snad mluví za vše:
"Dear Readers, I am compelled to make clear to all prospective supermini buyers that the VW Polo is SHOCKINGLY UNRELIABLE. Having suffered a 2011 1.2mpi 5dr for 2 years, the warranty claim list was long and tedious: The engine electronics failed on delivery, the windscreen washer motor failed 2 months later, the boot door was misaligned from production and wouldn't shut properly without being slammed, the paint on the rear bumper literally fell off, because they forgot the undercoat, the headlight circuit suffered frequent gremlins, cutting out or showing a bulb failure unnecessarily. The dealer had no solution for the boot door or the headlights and quibbled unnecessarily about the washer motor. I WILL NEVER BUY ANOTHER POLO." :-)
Avatar - dal
29. 4. 2014 12:45
Re: Co na to konkurence...
To najdeš na jakékoliv auto, nikdo nedělá 100% kvalitu. To že Clio patří mezi ty horší a Polo na špici je jasná věc a Francouzi to nezamlží i kdyby se na hlavu postavili.
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 12:50
Re: Co na to konkurence...
Nejsem si jist, zda nové Clio patří k tomu horšímu.. dost mne překvapilo jak prostorem, tak i materiálama... určitě třeba na Fabii má s přehledem. Spolehlivost bych sem vubec netahal...
Avatar - dal
29. 4. 2014 13:06
Re: Co na to konkurence...
A v čem je lepší než Fabie? Tedy kromě vzhledu, ten je super.
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 13:13
Re: Co na to konkurence...
Neřekl sem, že je lepší, ale že na ní má :-) Líbí se mi uvnitř, je prostorné, materiály vypadají také k světu, nevidím tam nějaký kvalitativní rozdíl.... díkybohu je Fabie jeste udelana poctivě :-)
29. 4. 2014 13:54
Re: Co na to konkurence...
Ve všem. Proto je taky v kontinentální Evropě ve své třídě nejprodávanější. I když je výrazně dražší než třeba ta Fabia.
Avatar - Typhoon
29. 4. 2014 18:56
Re: Co na to konkurence...
Proč tě to překvapilo? Měl jsi snad nějaký předsudek?
Avatar - miromen
29. 4. 2014 21:20
Re: Co na to konkurence...
Materialy v Cliu ? Bida a zase jen bida a pravě Fabia dokaže nabidnout rozhodně vice.
Avatar - woody-alien
29. 4. 2014 22:49
Re: Co na to konkurence...
Tak to bezpochyby.....dokonale si v ní procvičíš hřbet, když se chceš mrknout na panel rádia/navi. Nadechnout a hezky pod hladinu. >:D

Ty raději nic nepiš o fanaticích.
Avatar - miromen
29. 4. 2014 22:55
Re: Co na to konkurence...
Jak se tomu řika ? A už vim jeden o voze a druhy o koze.
Ne ne stači tu jeden fanatik těžce nesouci koncer VW ktery tu plodi solidni splašky.
29. 4. 2014 12:52
Re: Co na to konkurence...
Co na to říct? Asi nic. Fanatikům to asi dojde později. Ale i ty realita časem doběhne.
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 12:48
Re: Co na to konkurence...
No o tom mluvím... Jak někdo může říct o naprosto průměrný věci, že je to volbou normálního člověka a ostatní stejně průměrné jsou volbou socky? Já bych nyní opravdu radši šel zkusit třeba Ceed, než třeba Polo, nebo Oktávku. A mimo ně je tu spousty jiných značek.... proč bych měl být něco míň? Protože doufám, že nebudu mít tolik problémů? (minimálě stejné problémů a třeba i za mín peněz) Dříve se plivalo na Renault a Megany i Clia dnes slouží celkem dobře.... vaří se mi krev, když mi nějakej chytrák bude tvrdit že VW, že je něco víc, volba rozumu, image.... a ano.. socky dle těchto vizí nejsme, máme VW i Škodovku.... i proto o tom vím své..... Přijde mi, že tyhle tvrzení vypustí vždy do světa někdo, kdo si je nejistý jestli koupil dobře a jestli to dělá ten efekto na ostatní, a ostatním se snaží vnutit že udělal dobře a že nic lepšího mít nemůžeš..... je mi to líto i vůči těm vozům, protože to nejsou špatná auta, jsou pohledná, mají široké možnosti, ale tihle lidi + špatné zkušenosti mi vždy kousek po kousku odrazují od těchto značek....
29. 4. 2014 13:02
Re: Co na to konkurence...
Dříve se plivalo na Renault a bylo to právem. Renault začal makat a výsledky se dostavily. Dnes patří dle všemožných statistik mezi nejlepší a nemá poslední dobou žádný větší problém, který by se mediálně projevil. Renault byl v době, kdy začal na kvalitu kašlat v podobné situaci, jako je dnes VW. Taky se mu docela dobře dařilo. Jen si asi myslel, že mu zákazníci všechno odpustí. Neodpustili a pokud se koncern nezmění, tak časem dopadne podobně.
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 13:06
Re: Co na to konkurence...
Ano, tak to bylo a podívej se, jak se na Renault plive pořád i tady....i přes jeho vzestup. Pořád je bráno, že VW je něco víc... ptám se proč? To se kazej jen ty auta u nás v rodině?:D
Avatar - dal
29. 4. 2014 13:11
Re: Co na to konkurence...
Nenašel jsem žádnou statistiku, která ba potvrzovala to co tady píšeš.
29. 4. 2014 13:37
Re: Co na to konkurence...
A když ti je sem dám, tak uvěříš nebo jen ty statistiky začneš vyvracet? Já jen, abych se nesnažil zbytečně. :-)
Avatar - Ham.
29. 4. 2014 13:07
Re: Co na to konkurence...
Zase máš pravdu. Britové považují Polo za daleko méně spolehlivé než Clio a také ho daleko méně kupují.
[odkaz]
[odkaz]
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 13:10
Re: Co na to konkurence...
Ale Polo je v prumeru o rok starší zas... proto bych to viděl nastejno.
Avatar - Ham.
29. 4. 2014 13:16
Re: Co na to konkurence...
Čím starší tím spolehlivost klesá (u všech aut).
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 15:30
Re: Co na to konkurence...
Však proto nemůžeme jednoznačně považovat Clio za lepší, jelikož je vzorek aut v pruměru mladší.
Avatar - Ham.
29. 4. 2014 15:35
Re: Co na to konkurence...
Ono také lepší není, index 68 je horší než 48. Čím méně tím, lépe.
Avatar - Ozzman
30. 4. 2014 09:40
Re: Co na to konkurence...
Potom sem tu metodiku nepochopil, píšou tam že čím nad stovku více, tím lepší a pod stovku více tím horší. Třeba takové Audi A7 ( co sem prolétl) mělo index 230 cca..
29. 4. 2014 16:04
Re: Co na to konkurence...
Právě starší auta jsou v této anketě většinou lepší. Asi je to levnějším servisem a díly jsou na starší auta taky levnější. Navíc mají mnohem menší výbavu. Obecně výbava, cena servisu a dílů hraje v této statistice hodně velkou roli. Proto jsou v této třídě nejhorší Mini a Audi.
29. 4. 2014 13:51
Re: Co na to konkurence...
Tyto ankety jsou hodně zajímavé. Třeba podle jiné britské ankety je Dacia Logan MCV nejspolehlivější rodinné auto před Toyotou Corollou (Driver Power 2014). Jo a podle stejné ankety jsou nejhorší kompakty taky od koncernu:
poslední 3 příčky:
Audi A3 MkII
VW Golf MkVI
VW Golf MkV
Polo je ve své třídě taky mezi nejhoršími.
VW Polo MkV
Alfa Romeo MiTo MkI
MINI One/Cooper/Cooper S MkII
Fiat Punto Evo/Punto/Abarth MkII

Ale já bych sem ty ankety raději netahal. To by jsme mohli skončit u německé Zlaté mrkve, kde tuto anketu o nejméně spolehlivé auto pravidelně vyhrává koncern VW. Mimochodem nejlepší byl dle této ankety Renault. :-)
Avatar - Ham.
29. 4. 2014 15:41
Re: Co na to konkurence...
To nejsou žádné ankety, to jsou statistiky pojišťovny.
A když už jsi sem zatáhl anketu Drive Power, tak jsi zapomněl napsat, že tři nejlepší auta Británie jsou Yeti, Citigo a Superb.
29. 4. 2014 15:44
Re: Co na to konkurence...
Psal jsem, že ty ankety jsou nesmyslné. Stačí si do té ankety během roku dát třeba všechny předváděčky a hned jsi vítěz. A nějaká pojišťovna s pár starými auty taky těžko něco řekne o tom, že Renault se zlepšuje a koncern zhoršuje.
29. 4. 2014 17:29
Re: Co na to konkurence...
Statistika té pojišťovny je jediný veřejný zdroj, který obsahuje skutečné závady, skutečných majitelů. Nikoliv psoudostatistiky různých sítí stanic technické kontroly, odtahových služeb a podobně, viz naše včerejší diskuze o ADACu
Avatar - miromen
29. 4. 2014 21:25
Re: Co na to konkurence...
Koukam tohle už je slušna demence.....robot naprogramovany nějakym fanatikem.
29. 4. 2014 22:07
Re: Co na to konkurence...
Dík za pochvalu. Už jsi to všem hrdinsky nandal, tak běž spinkat. 8-s
Avatar - miromen
29. 4. 2014 22:20
Re: Co na to konkurence...
Všem ? Jak pišu demence.
Avatar - white label
29. 4. 2014 19:09
Re: Co na to konkurence...
Mistr ve filtrování výsledků anket se tradičně ozval... ;-)
29. 4. 2014 19:33
Re: Co na to konkurence...
Některé bláboly místních koncernových fanatiků je třeba trochu konfrontovat s realitou. Oni dají na dojmy, já na fakta. Ode mě je to vždy jen reakce.
30. 4. 2014 10:37
Re: Co na to konkurence...
Tak to jsem mel neuveritelne stesti. Octavia RS najeto 120000 km, jo musel jsem menit zadni cast vyfuku a kotouce. Pak sluzebni Passat Variant najeto 107.000 km - nic. Golf GTI najeto 70000 km a vubec nic. Ani zarovka se nemenila. Sluzebni Octavia najeto 123000 km a menil se valecek u pedalu spojky, jinak nic. Audi a3 najeto 11000 km a zatim nic. Asi jsem mel obrovskou kliku. Anebo misto tabulek cerpam z realne zkusenosti.
Avatar - white label
30. 4. 2014 13:25
Re: Co na to konkurence...
Tak to jsme minimálně dva, co měli/mají podobně "obrovskou kliku", ale i reálné zkušenosti. :-) ;-)
29. 4. 2014 16:18
Re: Co na to konkurence...
Pre Clio je to uplne bezvyznamna statistika. Ak by sa na kazdom aute v nej pokazila iba jedna vec z tabulky nizsie, cela tabulka zahrna iba 17aut. To nie je nic ine, nez statisticka odchylka.
U Pola je to 87aut, co je tiez mizerny pocet.
29. 4. 2014 16:40
Re: Co na to konkurence...
Hlavně tam jsou jen auta starší 6 let, což o současné produkci moc nevypovídá.
29. 4. 2014 17:31
Re: Co na to konkurence...
O kvalitě současné produkce nevypovídá žádná statistika, taková neexistuje. Její kvalita se projeví až za těch 5-6 let a ve statistikách WD si ji budeš moci ověřit.
29. 4. 2014 18:12
Re: Co na to konkurence...
Jo podle pár kousků se toho dá poznat docela dost. V této třídě jsou podle této statistiky nejhorší Audi a Mini. Jseš zajímavej případ. Statistikám ADACU, které jsou založeny na miliónech hlášení nevěříš a těmto číslům na základě pár pojištěných aut naopak ano.
29. 4. 2014 18:36
Re: Co na to konkurence...
ADAC nezahrnuje značkové služby, takže některé značky v něm figurují minimálně a podává tudíž velmi zkreslený obraz. Ale klidně si věř svému ADACu, jsou to jistě poctivé statistiky. >:-[]
29. 4. 2014 19:27
Re: Co na to konkurence...
Asi je to o něco lepší než co povídal někdo vedle u stolu v hospodě o autě sestry jeho tchýně.
29. 4. 2014 20:02
Re: Co na to konkurence...
Nepleť si hospodu a pojišťovnu, statistiky WD mají daleko větší renomé než statistiky ADACu, těm už nevěří ani v těch hospodách.
29. 4. 2014 20:12
Re: Co na to konkurence...
A čemu věří těch 80 mil německých řidičů víš taky? :-)
29. 4. 2014 21:26
Re: Co na to konkurence...
80 mil německých obyvatel věří, soudě podle prodejů, hlavně Golfu. :-)
Avatar - Typhoon
29. 4. 2014 19:00
Re: Co na to konkurence...
Je zajímavé, že Polo považují Britové za to nejhorší a koncernová Škodovka s 80% stejných dílů sbírá v oblíbenosti jednu cenu za druhou. 8-s
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 12:02
Re: Co na to konkurence...
A tys viděl takového manažera jezdit v klasickém Golfu ?

A ohledně Ečka... Superb je střední, Ečko vyšší střední....Tam je snad třídní rozdělení jasné ne?
Avatar - dal
29. 4. 2014 12:31
Re: Co na to konkurence...
Já by jsem to takto nekastoval, někomu se nechce dát za auto větší peníze a raději je dá jinam. Já jsem v i30 jezdil taky a raději jsem si koupil do dílny stroj v hodnotě A4.
Znám člověka který si koupil za celoživotní úspory nové Volvo XC60 a znám multimilionáře co jezdí 307. Je to hodně individuální a ne každý chce páskovat nebo lépe řečeno ne pro každého je to důležité.
29. 4. 2014 13:01
Re: Co na to konkurence...
Jediná socka jsi tady ty...omg, to jsou kecy, co tu předvádíš...jediný argument pro Polo, který jsi zmínil je možnost individualizace výbavy, kterou využije ani né 1% kupujících.
Ve všem ostatním je to naprosto srovnatelné s konkurencí, v něčem je Polo horší a v něčem je lepší...

Jak píše grifith, využít individualizaci pro hodnocení třídní nadřazenosti, může zkrátka jenom idiot (a nezlob se prosím na mě, nic jiného tady použít nešlo)...a argumentovat E klasse, že je třídně nadřazená kvůli možné individualizaci je taky dobrý...kvalita, služby, cena, historie...to nic neznamená? Mercedes je prostě nadřazený, protože má větší možnost individualizace...no omg...tos mi zase zlepšil úterý, už jsem myslel, že se tu nic zajímavého nedozvím... :-!
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 13:08
Re: Co na to konkurence...
Eklasse je nadřazeno... Superbu určitě, je to jiná třída auta (vyšší střední vs střední), jak jsem psal výše. Navíc je i kvalitativně jinde. Jednou tu byl hezký srovnávací test...

Toto je snad nad slunce jasné ne? Jestli někdo ale řadí Superba do vyšší střední, tak tam musí vzít i Mondeo a Insighnii... :-)
29. 4. 2014 13:16
Re: Co na to konkurence...
Já ale přeci netvrdím, že E klasse není nadřazeno...já jsem je napsal, že je kravina myslet si, že je to právě a jen kvůli vyšší míře individualizace ja píše Štefič...
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 13:21
Re: Co na to konkurence...
Jojo... já vím, ja ti to nevytýkám, jen sem to konstatoval :-)
29. 4. 2014 12:08
Re: Co na to konkurence...
Ale proč bych měl vždy kupovat o třídu vyšší auto za stejné nebo dokonce menší peníze? Co když chci právě malé auto, protože chci malé rozměry (třeba kvůli parkování), ale nechci se omezovat ve výbavě? Vyšší třída se pak nestane výhodou, ale naopak nevýhodou. Pak to Polo za půl mega bude jasně lepší nabídkou než Golf za 450, i kdyby měl třeba stejnou výbavu. Třeba právě proto, že jsou pro někoho stěžejní ty malé rozměry a z toho vyplývající výhody.
Avatar - grifith
29. 4. 2014 13:05
Re: Co na to konkurence...
Ano, když mi tento argument bude říkat žena, jenž s odřenýma ušima umí zaparkovat na 30m čtverečních, nejspíš bych se nad argumentem zamyslel. Bavit se o podstatnosti rozdílu 20-50cm je pro mě vcelku zajímavé a není zrovna moc lidí, kteří by upřednostňovali právě tyto malé vozy. Dálničními křižníky se nestanou a u vozu prakticky na městský provoz je většinou extrémní výbava to poslední co zákazníci řeší. Ale samozřejmě za své peníze nechť si každý pořídí co je mu libo ;-)
29. 4. 2014 14:28
Re: Co na to konkurence...
Tak přiznejme si, že typickým zákazníkem Pola je spíše žena než muž. Ono chce se to vcítit i do kůže jiného. Když si vzpomenu jak jsme byli v Chorvatsku a příjezdová cesta k domu s vjezdem byla tak úzká a krkolomná, že tam kamarád s Ceedem vjížděl vždy snad 2-3 minuty, protože to fakt bylo o centimetry, tak si umím představit, že i kdybych měl milion na auto a bydlel tam, tak bych o nižší střední nikdy ani na chvilku neuvažoval (domácí měli právě to Polo). Když bych si i tak chtěl dopřát určitý standard výbavy, tak proč se omezovat? Jinak, nehovořím tu jen o délce auta, ale i jeho šířce.

Každopádně se asi shodneme, že lidí, kteří si Polo budou takto vybavovat, asi nebude moc. Zeptej se ale žen, jaká auta chtějí a uvidíš, že nemálo z nich bude preferovat malé auto před velkým např. právě kvůli parkování a ani to auto nemusí jezdit primárně jen a pouze po městě. Ne každý má stejné trasy a stejné preference jako ty nebo já. Já už teď prskám, že za pár let u příštího auta budu asi muset jít o třídu níže, protože nechci výrazně rozměrově větší auto, než mám teď (a to nemám problém zaparkovat takřka kdekoli).
Avatar - grifith
29. 4. 2014 14:39
Re: Co na to konkurence...
Klidně si přiznejme, že Polo je vozem do města a příměstský provoz. Řádky o vjezdu kdo ví kam a nemožnosti vjet tam s normálním autem přejdu s úsměvem... Já nepopírám tezi, že si auta ženy vybírají menší, zejména díky snažšímu ovládání a pro ně lepšímu odhadu s malým vozem. A právě takový zákazník si může vybavit auto dle libosti. Jen některé prvky výbavy jsou na hony vzdáleny použití těchto prcků. Už jsem to zde psal vícekrát. Možnost individualizace výbavy je určitě dobrá. :-)
29. 4. 2014 15:20
Re: Co na to konkurence...
Asi bydlíš někde, kde je na parkování hodně místa. Když se třeba vytáčím u přítelkyně, tak tam mi teda délka auta sakra hodně vadí a musím to brát asi na čtyřikrát, abych neskončil v příkopu (dopředu a vzad mám rezervu odhadem asi 60 cm a docouvávám to tak na 5 cm od plotu a příkopu, další nepříjemnou možností je to po té úzké cestičce to těch 200 metrů včetně dvou prudkých a úzkých zatáček vycouvat). Mít auto kratší o 30 cm, tak se tam vytočím na druhé zacouvání a nic neřeším.

Jinak, který prvek konkrétně ti přijde pro využití naprosto nesmyslný v městském/příměstském provozu?

obraz z parkovací kamery v navigaci - tak to je pro auto této kategorie přece naprosto ideální
adaptivní tlumiče - no, toto je opravdu diskutabilní
full diodové světla - také diskutabilní
adaptivní tempomat - záleží, já třeba jezdím výhradně městský a příměstský provoz, typický pro tyto prcky (dálnici jsem ještě v novém autě neviděl) a právě tempomat byl prvek, který jsem bezpodmínečně požadoval (a to jej na mé 25km trase používám zhruba 8+4 km). Je však pravda, že nemám adaptivní verzi, tu měla až vyšší výbava, kterou jsem nechtěl kvůli kůži.
City Emergency Braking - tohle se opět hodí... už ten název městský...
Avatar - grifith
29. 4. 2014 15:30
Re: Co na to konkurence...
Pokud mám velké auto, vyhledávám větší parkovací místo, buď delší dobu nebo dále od původního místa. Zbytek beru jako určitý alibismus. Chápu, že mohou být místa, kde je větší problém se s autem dostat, ale stále se bavíme o rozdílu délek do 40cm a kolik takových míst je? Doma pravda nemám o místo nouzi, ani v blízkém krajském městě jsem nikdy problém neměl. Chápu, že mohou velmi výjimčeně nastat situace, kdy je malé auto bezpodmínečně nutné, jde však o velmi malé promile případů.
Co se "nesmyslné" výbavy týká, tak sis v podstatě odpověděl sám: adaptivní tlumiče, full diodová světla nebo adaptivní tempomat jsou pro městské auto vcelku zbytečností. Parkovaní přes displej navigačky je fajn, City emergency braking se také může v zástavbě hodit.
29. 4. 2014 15:50
Re: Co na to konkurence...
Ano, já jsem zvyklý hledat kvůli většímu autu větší místa (naštěstí jak u práce, tak u baráku s tím není problém - podélně většinou neparkuju a pokud už ano, všichni tu parkujou jak prasata, takže s tím není problém - tady si skoro každý před a za autem nechává tak 1-2,5 metru místa), ale vím o mnoha místech, kde je problém a kdybych věděl, že se tam budu pohybovat dennodenně, tak si auto střední třídy určitě nekoupím, přestože na něj byly peníze.

Znovu říkám, ty se pořád díváš jen na délku, ale ono menší auto má i výhodu v menší šířce, která může být i mnohem důležitější, viz ten dům v Chorvatsku, kde se ten Ceed, což není dlouhé ani extra široké auto, do té branky opravdu takřka nevešel. Být tím, kdo tam bydlí, tak bych asi zešílel - jak já jsem rád, že jsem tehdy nemusel řídit a jen jsem zvenku kontroloval, kolik cm ještě na každé straně chybí.

Co se týče nesmyslné výbavy, na těch tlumičích a světlech se určitě shodneme, co se týče tempomatu, tak už asi úplně ne. Adaptivní tempomat bych pravda osobně mít v autě nemusel (ostatně ani teď jej nemám a ta adaptivitu mi nechybí), každopádně tempomat jako takový mi i v příměstském provozu dává smysl obrovský a ano, umím si představit, že by mnoho lidí užilo i tu adaptivitu. Jak už jsem říkal, např. v mém případě na městské/příměstské cestě do práce/z práce jedu na tempomat 40-50% trasy a umím si představit, že podobné relativně krátké trasy, kde se dá využít, má mnoho jiných lidí.
Avatar - grifith
29. 4. 2014 16:02
Re: Co na to konkurence...
Já jen mohu znovu zopakovat, že řešíš naprosto marginální množství případů. Nikde jsem nepopřel jejich existenci, ale to promile případů asi netřeba zveličovat jako problém velikosti auta ať už do délky, tak do šířky. V 99.99% případů tam, kde se vejdeš s Polem, se vejdeš i s vozem nižší střední.
Já jsem napsal svůj názor, adaptivní tempomat je ve městě použitelný omezeně, normální o to míň. Příměstský provoz budiž, ale stále je to na těch pár kilometrů do kšeftu, práce apod. relativní zbytečnost.
29. 4. 2014 16:22
Re: Co na to konkurence...
Ano, v případě nechutně vybaveného Pola je to malý počet případů, to se shodneme. Každopádně volba velké auto versus malé auto za stejné peníze řeší mnoho lidí. Tys ale vůbec nepochopil jednu základní věc. Tady vůbec nejde o to, zda se vejdu/nevejdu, ale o tom, jak komfortně se tam vejdu. Někdo prostě nechce ty nadbývající centimetry řešit a raději koupí menší auto.

Je rozdíl, zda se někam vejdu napoprvé, nebo zda tam couvám natřikrát. Je rozdíl, zda se na úzkých uličkách ve vesničkách při vyhýbání protijedoucímu autu musím na centimetr soustředit na všechny strany nebo vědět, že mám pár centimetrů rezervu. Je rozdíl, pokud u supermarketu u těsně zaparkovaných aut mám třeba 5cm navíc pro vystoupení auta díky tomu, že je auto užší. A tak bych mohl pokračovat dál.
Avatar - grifith
29. 4. 2014 16:28
Re: Co na to konkurence...
Pro kopyta, jenž neumí zaparkovat, je zde i u vozu nižší střední třídy automatický parkovací asistent(u malých vozů jej nenajdeš). Šlapeš na pedály a jen sleduješ jízdní dráhu, pro jistotu. Neřešíš délku, šířku, nic. Holt klidně ať si každý koupí co se mu líbí, je-li pro něj lepší vědět, že je auto o 5,7 nebo 10cm užší a cítí se za volantem lépe, nevidím problém. Já alibismus až tak nepodporuji.
29. 4. 2014 16:52
Re: Co na to konkurence...
Pořád to úplně nechápeš. Já třeba zacouvaním zaparkuju snad kamkoli, kam je možné se fyzicky vejít. Přesto nemůžeš popřít, že mít třeba o 10cm užší auto, tak minimálně z toho auta v tak úzkém místě snáze vylezu a profitoval bych z menších rozměrů, přestože samotné parkování by pro mě bylo stejně snadné s velkým nebo malým autem a nějaký parkovací asistent by mi byl u pr. Malé rozměry auta nejsou jen o parkování a parkovací asistent vše nevyřeší.
Avatar - grifith
29. 4. 2014 16:56
Re: Co na to konkurence...
V pořádku, ty máš svůj názor, jenž nesdílím.
29. 4. 2014 15:38
Re: Co na to konkurence...
Ano jsou a budou lidé kteří si tyto malé vozy koupí jako jediné auto do rodiny. Pak ovšem povětšinou na větší nemají a tu výbavu budou volit nižší. Ti kteří kupuji tuto třídu jako druhé, ale spíše třetí auto do rodiny ať už pro projížďky na drobnější nákupy, pro děti, služku nebo aupair opět výbavu neřeší. Tu řeší u svého hlavního vozů, vozu manželky. Jelikož to jsou vozy které budou najíždět delší trasy a mnohém více kilometrů a tam se příplatek za pohodlí vyplatí. U městského poskakovadla ne.
29. 4. 2014 16:13
Re: Co na to konkurence...
No já si umím docela velmi dobře představit třeba právě ten tempomat ve voze manželky někoho bohatšího. Ta sedne ráno do auta, jede do práce třeba 20 km po nějaké čtyřproudovce, kde náramně ocení adaptivní tempomat a až přijede do velkého města, kde má práci, kde zase zatraceně moc ocení malé rozměry auta, ať už při manévrování úzkými uličkami nebo při parkování.

To si má koupit velké auto za stejné peníze a mít zbytečně větší problémy při parkování jen proto, že tobě nedává malé auto s výbavou smysl? Nebo si prostě nemůže objednat tempomat do malého auta jen proto, že tempomat se do malého auta "prostě nekupuje" a tobě to nedává smysl, i když by se pro něj našlo využítí?

Např. z mého okolí si velmi dobře dokážu představit to, že třeba manželka nějakého zbohatlíka bydlící např. v Čeladné sedne ráno do auta, ve Frýdlantu práskne tempomat a s krátkým vypnutím při průjezdu Frýdkem-Místkem jej využije až do Ostravy, kde pracuje. Tam zas využije malé rozměry auta. Nebo třeba lidí jezdící směrem z Havířova a vesniček za ním. Možná bydlíš v oblasti, kde čtyřproudovky neexistují, no sever Moravy je jimi propletený kompletně a tu adaptivní tempomat tu najde hodně využití. Furt to máš příměstský provoz, ale na tempomat naprosto ideální. Ostatně i proto byl alespoň běžný tempomat podmínkou při koupi mého auta, přestože jsem ještě po dálnici nejel. Tady jej využije každý více než bohatě.
Avatar - grifith
29. 4. 2014 16:23
Re: Co na to konkurence...
Ty si holt nutně musíš vybrat situace, aby sis své nápady mohl obhájit. V pořádku. Pro tebou popsaný způsob je to možné. Pak máš další ženu, žijící ve městě, kde 4proudovku nikdy neviděli, do práce to má městem 10km, kdy 50kou jede nanejvýš 3x. Dojede do práce, kde je vyhrazené parkovací místo přímo pro ni. Na co by jí ten tempomat, navíc v adaptivní verzi, byl? Jinak pokud neumí zaparkovat sama, jsou na trhu už i modely s automatickým parkovacím asistentem, kdy jí stačí šlapat na pedály. Já se s tebou nehodlám hádat o svých myšlenkách, já ti je nenutím, prezentuji svůj názor, který mi ty nevyvrátíš. Potřebuješ to zopakovat znova, ať si každý koupí co uzná, včetně tebe. Chápat mě nemusíš, jen to přijmi, protože nic jiného ti nezbude.
29. 4. 2014 16:44
Re: Co na to konkurence...
Samozřejmě, že v takovém použití ten tempomat smysl nemá, to pochopitelně souhlasím. BTW. někteří lidé říkají, že tempomat využívají ve městě, já si to teda představit neumím :-).

Jak říkám, třeba tady na severu Moravy, kde je Ostrava s většinou okolních měst spojená čtyřproudovkami, se určitě najde mnohem více lidí, kteří by něco takového využili než v jiných částech ČR. A myslím si, že okolo takové Prahy jsou desetitisíce lidí bydlících několik málo desítek km, kteří dojíždějí do práce a berou to po dálnici nebo jiné rychlejší komunikaci, kde to třeba v polovině trasy využijí, nebo ne? Vždyť právě v těchto satelitních městečcích bydlí především bohatší lidé a každé ráno dojíždějí ne vždy zrovna krátkou cestu autem do práce.

Prostě nikde netvrdím, že Polo s tempomatem se hodí každé bohatší ženě. Ale ta skupina, které se to hodit může, není zas až tak prťavoučká, protože právě tyto bohatší rodiny často nebydlí zrovna v městě nebo na okraji města,ale i několik desítek km za městem a do práce každý den dojíždějí. A právě takovým se to může hodit.
Avatar - grifith
29. 4. 2014 16:53
Re: Co na to konkurence...
Tak použít tempomat ve městě lze, takovej Zlín po 23 hodině jde projet na tempomat, ale přes den to i přes 4 proudovku po celém městě vidím dost nereálně. Jen co jej člověk zapne, "automat" jej vyřadí (spojka, brzda). Myslím že jsme si vyjmenovali situace, kdy je jeho použití možné a kdy ne a je na každém potenciálním zákazníkovi, jestli po tomto extras sáhne. Na tom se předpokládám shodneme. ;-)
29. 4. 2014 17:13
Re: Co na to konkurence...
Ano, na tom se rozhodně shodneme. Jo, Zlín se dá na tempomat projet velmi dobře, nedávno jsem takto přes něj večer jel. Když si ale vemu to okolí a silnice, které spojují okolní města a vesnice, tak chápu, proč ti to, o čem tu mluvím, nic moc neříká. Na Ostravsku, jak jedeš do Ostravy nebo někam z/do Frýdku (třeba z těch prominentních vesniček v Beskydech), tak jedeš většinou po něčem takovém:

[odkaz]

[odkaz]

Tady se dá na tempomat jezdit téměř všude a pořád.

Tempomat třeba často využívám na Slovensku, kde mají vesnice bez přerušení (třebas pět šest vesnic 20 km v kuse). Takže si umím představit další situaci, kdy člověk sedne do auta, flákne tam padesátku a takhle to projede skoro až do práce.

No, asi je to fakt o tom, že ty prostě jezdíš po jiných trasách, zatímco já se občas pohybuju v takových místech, kde to používání tempomatů úplně vidím (sám jej používám) a je také vidět, kdo tam takhle asi může jezdit, když se podívám na ty novostavby ve vesnicích, které tyto silnice spojují. Polo s tempomatem bude asi auto pro Ostravsko :-)
Avatar - grifith
29. 4. 2014 18:18
Re: Co na to konkurence...
Ano, určitě je to i o prostředí, kde se člověk pohybuje, viz. odkaz na dvě 4proudé rychlostní cesty, to zde v dalekém širokém okolí nemáme, vyjma dálnice a 4km úseku "Čubovy štráse" do Slušovic. Všude jinde bežné dvouproudy, kdy s tempomatem člověk nepochodí. U nás tempomat využiješ až při dálničních štrekách na "západ" >:-[]
29. 4. 2014 18:47
Re: Co na to konkurence...
Njn, tady máš stovky tisíc lidí v několika městech, několik vesniček za nimi (a s překvapivě hodně se rozrůstající moderní satelitní zástavbou) a mezi většinou z nich vede toto. Teď už se možná nedivíš, proč vidím tempomat i v malém autě jako docela užitečnou věc. V Beskydech máš několik vesniček s větším podílem bohatějších obyvatel (s Čeladnou v čele) a jestli lidi odtud jezdí 35km do Ostravy, z čehož 25km vede po tomhle, tak si opravdu myslím, že i v malém autě může tempomat přijít vhod (pokud třeba právě v Ostravě oceníš malé rozměry toho auta).

Tam u vás se nedivím. Jel jsem tam asi dva měsíce zpátky a tempomat jsem zapnul jen při tom večerním průjezdu Zlínem. Jinak opravdu nebylo kde :-) Já strašně nerad jezdím po dálnicích, raději po okreskách, přesto jsem tempomat vyžadoval, neboť tu ať jedeš skoro kamkoli, jedeš po čtyřproudovce. Myslím, že podobně po dálnicích a rychlostních silnicích toto může platit pro některé okolní obyvatele Brna a Prahy, kteří bydlí v okolí dálnic. I když Polo rozhodně není dálniční auto (to se každopádně shodneme), třeba denně 15 km po dálnici... na to se ten tempomat může hodit.
Avatar - grifith
29. 4. 2014 19:02
Re: Co na to konkurence...
Ve svých vozech tempomat mám a určitě jej po cestách po republice využiji, jsou oblasti, kde to jde více a někde méně. Obecně tuto "vymoženost" hanit nechci a nebudu. Bude záležet na skladbě cest konkrétního uživatele, "příměstské" dojíždění z Čeladné do Ovy už mi jako příměstské až tolik nepřijde. Ale chápu, jak to bylo z tvé strany myšleno ;-) :yes:
Avatar - Francuz
29. 4. 2014 11:23
Re: Co na to konkurence...
:yes: >:D
29. 4. 2014 10:15
Re: Co na to konkurence...
No to je přispěvek Stefiči. >:D Nejdříve napíšeš že je to pro ženy a 4% komunitu a dole vůz hodný může 21. století. >:D Pak se "na***š" do H/K, jako že póvl a dáš tomu korunu.Když "malost" vítězí........ >:D
29. 4. 2014 14:50
Re: Co na to konkurence...
Když už mluvíš o sociální vrstvě, pak jí taky specifikuj. Takhle to vypadá, že točíš rumpálem, chceš vodu a vyjede džber s pískem.
29. 4. 2014 16:14
Re: Co na to konkurence...
Za ty prachy bych čekal alespoň nějakou designovku. Tohle je pologolf s možností lepší výbavy ze nemalý peníz. To není o tom, že to je pro socky nebo ne. Hodně aut je předražených, jenže obvykle nabízejí buď jistý společenský status a nebo mají styl. Tohle nemá ani jedno...

Edit:
Hlavové airbagy za 26 000 :-D
1. 5. 2014 08:59
Re: Co na to konkurence...
Je hezké, jak vám interesovaným fauvéčkařům leží ten korejec v žaludku :-)
Avatar - fOE
29. 4. 2014 09:05
Cena vybavy?
Vime alespon Eurove ceny priplatkove vybavy zminovane v clanku?
Rozbalit vlákno
2
Avatar - fOE
29. 4. 2014 09:49
Re: Cena vybavy?
Hmm, ze uz bude ofiko cenik me ani nenapadlo kontrolovat, diky ;-) :yes:
Avatar - 3_diamanty
29. 4. 2014 09:33
cakal som viac pozitiv
na tu 1.0 Mpi ;-\

ale do mesta zrejme s tymto motorom clovek nic nepokazi ;-) ... prekvapila ma relativne slusna maximalka avsak na dialnicne presuny to asi nebude moc ideal , pockam si na realny test ale ta 1.0 Mpi sa mi celkom pozdava... vedel by som si predstavit maly motor bez turba v takomto aute..... preco nie.... stale si vsak myslim ze swift je kusok dalej a tak nadalej je v tomto smere u mna favoritom... na test 1.0 mpi pola sa vsak tesim a som na tento motor zvedavy :yes:
Rozbalit vlákno
3
Avatar - twistedTSD
29. 4. 2014 10:59
Re: cakal som viac pozitiv
Psal jsem ti to 10x a test mou předpověď jen potvrdil. Kdybys nekoukal jen na maximálku, což je u takového auta relativně bezvýznamný údaj, mohlo ti to dojít také...1.0 mpi v Polu je opravdu jen základ pro šetřivé důchodce. Jednoznačně je na místě připlatek za TSI. Bohužel pak se již cena dostává do sebevědomých výšin, když uvážíme nějaký ten příplatek za relativně běžné prvky, o všech těch nových vychytávkách ani nemluvě.
Avatar - wikinko
29. 4. 2014 12:15
Re: cakal som viac pozitiv
Pozerat pri pole 1.0 na maximalku, to mozes len ty. ach boze
Avatar - Armin Tamzarian
29. 4. 2014 17:01
Re: cakal som viac pozitiv
Nezklamals...
29. 4. 2014 09:37
Kupce si najde
Designově je Polo velmi podařené, hezčí než Golf (a to říkám jako vlastník nového Golfa).
S příplatky a nejvýkonnějším motorem se cena hravě vyškrábe na 500tis.
Ano dají se za ty peníze koupit auta o třídu výš, ale v situaci, kdy dnes téměř každý jezdí sám, maximálně ve 2 lidech, má smysl kupovat větší a rozměrově naddimenzované auta? Prakticky ne...
Rozbalit vlákno
2
Avatar - 3_diamanty
29. 4. 2014 09:49
Re: Kupce si najde
stale tvrdim ze sucasne polo je jednoznacne najkrajsim volkswagenom ;-) , neposobi nudne a ani rozplacnuto ako golfik alebo staromodne a sterilne ako passat.... polo je ideal a ja priznavam ze sa mi pozdava az moc... aj jeho interier je v ramci triedy ok... bez vystrelkov ale ani lacna nuda... v starom pole 1,4 44kw z r 1996 som kedysi par rokov jazdil a netajim sa tym ze mi meno polo trosku prirastlo k srdcu... pacilo sa mi aj polo s tymi okruhlymi svetlami na ktoreho podvozku stala prva fabia.... jednoducho polo bolo vzdy tip top a svojim sposobom aj tak trosku originalne v triede.... nie je problem to priznat... to auto je podarene po vsetkych strankach.... nie je prerastene a ani nudne... ma krasne tvary a linie.... ocenujem kompaktnost a sportoveho ducha... ktory sa dizajnom pola nesie uz skutocne cele desatrocie.... :yes:

Inak s poslednymi vetami a pointou suhlas..... na jazdenie sam alebo vo dvojici s podielom okolo 70 percent po meste postaci v bohate male auto.... mesta a parkoviska su preplnene prerastenymi kombikmi boh vie preco... pritom zvacsa ked vidim tak ludia v tychto autach stejne jazdia sami alebo s prazdnymi kuframi... ale to je uz na inu debatu
Avatar - fOE
29. 4. 2014 09:56
Re: Kupce si najde
Napada me zustatkova cena pri pristim prodeji. Zde prave polo poskladane nad 500tis Kc. nikdo nezaplati, jinak receno kdyz vemu za 500tis Kc polo vs. 500tis Kc golf tak clovek za par let dostane vic za toho golfa nez za polo, nehlede na to ze golf neni o tolik vetsi abych si v nem pripadal zbytecne naddimenzovane, tak bych si pripadal sam v X5 ve meste.

Ciste subjektivne bych si takto poskladane polo nevzal, ne za tyto penize. Za pul milionu bych chtel stylovku (citroen DS3, mini, a1...) nebo auto o tridu vys. Polo v teto cene mi smysl nedava protoze prinasi charizmu mainstreamu jako fiesta, clio a dalsi za cenu nizsi stredni.
Avatar - pumpkin
29. 4. 2014 09:39
jedno Ale
Polo sa mi fakt páči, po drobnom facelifte ešte viac, ale bol som trochu nepríjemne prekvapený, že pravé koleno sa mi stále opiera o zbytočne široký stredový panel prístrojovky. Vo Fabii som tento problém nemal. Má niekto podobnú skúsenosť, alebo to len mám tak krivé nohy? >:D
Rozbalit vlákno
1
Avatar - LEGOPARK
29. 4. 2014 10:08
Re: jedno Ale
Je to presne tak ako pises. Najviac miesta v tomto pripade ma Ibiza.
29. 4. 2014 09:47
auto ok, ale kam to speje
Polo je ok. Ale ak liter mpi výrazne neodskočil vysmievaným htp, tak neviem. A na pováženou je aj komentár - trojvalec je od štvorky poznať a pri zábere viac duní a neskôr stráca dych, ale inak je vraj príjemným prekvapením. Veď už štvorky dízle sú malé traktory a ono to ide smerom k väčšiemu hluku, vibráciám a my tomu hovoríme nový lepší model? To už sa budeme za chvíľu tešiť, že nám po naštartovaní nevypadajú plomby?
Rozbalit vlákno
0
29. 4. 2014 09:50
Hlavove airbagy jen za priplatek...
Teda priplatek 26000 za bocni a hlavove airbagy i ve verzi Higline.... Bezpecnostni vybava by u takoveho auta uz snad mohla byt v zakladu. Chapu jeste priplatek za zadni bocni airbagy, ale zcela bez, to snad ne...
Rozbalit vlákno
16
29. 4. 2014 10:21
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
Pokud je to pravda je to tragedie. Nekdo tohle nabizi v zakladu. Proste nekde je bezpecnost na prvnim miste, nekde zas moznost vyhodit spoustu penez za priplatkovou vybavu. Moznost si priplatit je vyhoda a jasna volba, at to stoji co to stoji >:D
Avatar - twistedTSD
29. 4. 2014 10:49
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
U Punta mi zde bylo vysvětlováno, že i 2 pytle v základu jsou vlastně výhoda či co. :*) ...Ale souhlas, minimálně v nejvyšší výbavě považuji 6 pytlů za samozřejmost.
29. 4. 2014 16:57
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
Hlavové a boční vpředu jsou v základu. Jen ten příplatek za zadní přestřelili, v DE je myslím kolem 500 €. Z toho plyne poučení, když název příplatku obsahuje "vpředu i vzadu", neznamená to, že v základu nebylo nic. Podobně to mívají třeba u zpětných zrcátek.
Avatar - grifith
29. 4. 2014 17:05
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
V základu jsou čelní a boční, hlavové vpředu a vzadu se dokupují u obou výbav za 26 000Kč. Aspoň takto mluví ceník Pola. Pokud je to myšleno jinak a příplatek pojmenovaný Hlavové airbagy přední a zadní nejsou hlavové airbagy přední, ale jen zadní, pak jej vytvářel "expert". A za daný příplatek vyloženě vtipné.
29. 4. 2014 17:24
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
Boční vpředu jsou zároveň hlavové. Je to tedy jeden airbag, který zastává roli dvou. Některé příplatky mají strukturované výčtem vlastností, takže si třeba nepřiplácíš za vyhřívání vnějších zrcátek, ale za vnější zrcátka elektricky nastavitelná a vyhřívaná, což nemusí znamenat, že v základu byla manuální (v ceníku pak můžeš mít třeba osm vnějších zrcátek a u každého popis funkcí). Nebo snad, že auto žádná vnější zrcátka v základu nemá. ;-) Audi to používá běžně, takže jsem na to zvyklý.
Avatar - grifith
29. 4. 2014 18:20
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
V pořádku, může to tak být, pak ovšem na tvorbě ceníku pracoval pouze Němec s kolegou Googlem a vznikl z toho paskvil. ;-)
29. 4. 2014 20:14
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
Český ceník říká následující.

V základní výbavě: Boční airbagy vpředu s ochranou hlavy a hrudníku.
V příplatcích: Hlavové airbagy vpředu i vzadu; boční airbagy vpředu.

Nevidím, co je těžké na tom pochopit. Když si připlácíš za lepší rádio, tak ti také nepřijde zvláštní, že nahradí to v základní výbavě. Tohle je úplně stejné. Navíc mám pocit, že tu skutečně jde o nahrazení. Tedy, že ti tenhle příplatek dá záclonu a separátní boční airbag. Nepřiplácíš si za další airbag ke stávajícímu, ale za jiné řešení boční ochrany, které nahradí to základní.
Avatar - grifith
29. 4. 2014 20:35
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
Ok, děkuji za objasnění. Pokud tedy základní výbava obsahuje pouze 4 airbagy (ač ty boční jsou zvětšené) a za 26 tisíc ti k tomu přidají okenní a boční jsou standardní velikosti, pak je to velmi smutné zjištění.
29. 4. 2014 22:40
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
Je to kombinovaný airbag a ty jsou velmi účinné. Mnohem účinnější než samotný boční, rozdíl je to propastný. Záclona spolu s bočním je ještě o něco lepší, co si pamatuji. Nevím, jestli jsou v téhle třídě záclony standard. Jestli ano, tak je to opravdu slabé.

Jak jsem napsal, cenu české zastoupení přestřelilo. V Německu mají záclony zhruba za polovic.
Avatar - Andromeda
29. 4. 2014 21:25
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
Nešlo by to formulovat ještě krkolomněji ??? Co se týče onoho chápání, tak optimistický bych v běžné praxi díky té až Holmesovské formulaci nebyl . Já jsem zase přesvědčen, že ceník malého vozu by neměl mít ambice konkurovat testům znalosti jinotajů příplatkových zvyklostí výrobce, i když jde o "koncern", že ...
Ona třeba Stručná historie času od S.Hawkinga je také soubor populárně vědeckých přednášek pro veřejnost, ale že by šlo zrovna o plážovou brnkačku pro každého , to tedy ne ...
A už se těším na nálepku idiota, kterému tak zřejmá věc není jasná... ( na ten ceník jsem koukal hned po uvedení na trh, a pousmál se i díky tomuto ... )
29. 4. 2014 22:58
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
Všechno jde, když se chce. ;-) Je možné, že to mají v katalogu vysvětlené i s obrázky. A prodejce by to měl vědět (bohužel tomu tak býti nemusí). Já různé druhy airbagů znám a tohle mi dává smysl. Kdo ví, proč to udělali. Vnímám to jako případ důsledného dodržování pravidel, byť to třeba vede k nezvyklým výsledkům. Což je něco mi blízkého.

Boční airbagy jsou však jasně uvedené v základní výbavě. robert78 se nepodivoval, co ten příplatek znamená, ale kritizoval jejich absenci v základní výbavě - tedy si očividně nepřečetl, co obsahuje.
Avatar - Andromeda
30. 4. 2014 18:31
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
V onom mém komentu šlo o jen o ony bagy, nic jiného, a ona stížnost na nešikovnou formulaci nebyla vztažena vůči Tobě - asi jsem to špatně formuloval ... Nedlouho po Novém roce jsem zabrouzdal na stránky VW díky článkům o modernizaci Pola , otevřel si ceník a čekal, jak se projeví zmiňovaná vylepšení na ceně ... A popravdě jsem se zarazil u těch bagů také, a je to - pro zajímavost jsem tedy teď ceník otevřel znovu ( nebo to bylo - od té doby jsem neměl potřebu zjišťovat případné reformulace el. formy ceníku, jež odpovídá nejen barevně té tištěné ) - malinko matoucí...
S tím, jak je to podáno výrobcem v ceníku máš naprostou pravdu. Jen si budu stát za svým, že je to matoucí a nešťastně zařazeno v seznamu standartní výbavy - nějak očekávám zdůraznění bagové nálože hned v první třetině výpisu standartní výbavy, a ne až např. odkládacími kapsami na zadní straně sedadel ...
2. 5. 2014 10:30
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
Mne to také zarazí. Když narazím na něco takového a zajímá mě to, tak vím, že se musím podívat na základní výbavu. Příplatek nic neříká o stavu bez něj. Neříkám, že je to pojmenování intuitivní.

V Německu myslím v online seznamu výbavy používají abecední řazení. Tam se také některé zajímavé prvky snadno schovají. Ceník Pola také nesleduji, ale když dotyčný prohlásil, že má jen dva airbagy, tak jsem se musel podívat. ;-)
Avatar - Typhoon
1. 5. 2014 18:59
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
Přečti si ceník od Mini, ten je výživnej...
1. 5. 2014 07:08
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
Jak je vidět zde, boční nejsou zároveň i hlavové, ale chrání jen do výšky trupu. Hlavové jsou až záclonové.*/files/784003597.jpg
2. 5. 2014 10:32
Re: Hlavove airbagy jen za priplatek...
Tvůj odkaz nefunguje. Pokud to byla ilustrace Pola s vystřelenými airbagy, tak musíš najít tu, kde nejsou záclony. Jak jsem napsal, tyhle dvě konfigurace používají jiné boční airbagy. Na ilustraci se záclonou nemůžeš mít kombinovaný.
29. 4. 2014 09:53
Není tsi jako tsi
Věta o "notoricky známém motoru 1.2 tsi" moc nesedí, protože ve faceliftovaném Polu už je nové 1.2 tsi se čtyřventilovou hlavou a rozvodovým řemenem místo řetězu...
Rozbalit vlákno
6
29. 4. 2014 14:09
Re: Není tsi jako tsi
Dobrý den,

to máte naprostou pravdu, jízdně se však tento motor projevuje stejně jako všechna ostatní 1.2 TSI - má dobrou reakci na plyn a celkově se motor chová tak, jak má (rychle mu padají otáčky, nemá velký turboefekt) pěkně zatahuje již v nízkých otáčkách, je slušně sladěn s převodovkou, při běžné i lehce svižné jízdě je úsporný, ale ve vysokých otáčkách se nedočkáte žádné výkonové špičky. Tato generace motoru je oproti té v Rapidu ještě kultivovanější a o kousek úspornější. No a snad i spolehlivější.

S pozdravem, Ondřej Chamilla
Avatar - Ronault.
29. 4. 2014 23:35
Re: Není tsi jako tsi
Řekl bych, že většina zájemců o tento motor právě čeká na to poslední slovo ve vašem příspěvku "spolehlivější". 1,2 TSI minulé generace si prostě spousta lidí nekoupí, protože ji nevěří...
... a pak se dočtou ve vašem testu, že je to staré známě TSI... takže zklamání, pořád to má řetěz... "do toho nejdu".

A i já to tak pochopil, protože pokud se chystají už na konec roku npvé 1,0 TSI, nečekal bych, že koncern na těch pár měsíců dá do auta novou generace 1,2 TSI..

Takže bych byl s formulacemi značně opatrnější a přesnější... ;-)

Celkově na mě ten test působí značně rozporuplně. z jedné strany velká chvála na Polo, ale zároveň docela silná slova - "malotraktor"... to teda napsat někdo o moderním motoru, i když tříválci, tak se leknu... přitom nakonec to vyzní jako super kára... aleco už, je fajn, že se ozvou i kritická fakta, nejen PR články místo testů... :yes:
Avatar - white label
30. 4. 2014 01:11
Re: Není tsi jako tsi
Přečti si pasáž o "malotraktoru" znovu (pokud možno pozorněji) a snadno zjistíš, že se to netýkalo faceliftovaného Pola, ale obecně turbodieselových tříválců, proti kterým má mít ten ve faceliftovaném Polu celkově znatelně lepší projev:
"Naftové tříválce rachtají a duní jako malotraktor, mají silný turboefekt a těžce se sbírají z nízkých otáček. Tahle verze sice nezapře svůj lichý počet válců, ale je překvapivě pružná již od nějakých 1200 otáček, neprotestuje v těchto oblastech vibracemi ani hlučností a má bryskní odezvu na plyn, který se dá citlivě dávkovat. Rovněž odhlučnění je na úrovni, takže při konstantní rychlosti obvykle o motoru téměř nevíte."

Se závěrečným palcem nahoru ovšem souhlasím. ;-)
Avatar - Ronault.
30. 4. 2014 09:12
Re: Není tsi jako tsi
Já to četl dvakrát a nějak jsem si z toho nemohl vybrat, to přiznávám... a taky bylo pozdě večer, od tebe to zní lépe >:D
Přesto bych třeba uvítal srovnání v porovnání třeba s tříválcem od Hyundai nebo naopak třeba o kolik je horší proti takovému 1,5 dCi nebo 1,4 HDI.
30. 4. 2014 10:02
Re: Není tsi jako tsi
To vše přijde s klasickým testem, při první jízdě v zahraničí je na porovnání s konkurenčními motory ještě trochu brzy. :-)

s pozdravem, Ondřej Chamilla
Avatar - Ozzman
30. 4. 2014 09:45
Re: Není tsi jako tsi
To, že i u starého TSI závadu opravili pro nové modely a při servisech u starých aut a bát se nemusíme se tu psalo také... v servisu nám tvrdili, že opravu starého TSI udělali tak, aby se už závada neopakovala. S tímto "vylepšeným paketem" nyní jezdí tisíce Rapidů, Fábií a tak dále, které se pořád prodávají a vyrábí..... jedno už vím jistě... závada odstraněna neni, viz můj komentář výše.

Jsou to jen P.R. kecy. Vyhnout se obloukem TSI je nejlepší možné řešení i přesto, že motor když funguje, funguje dobře, o tom žádná.

Nové TSI bych už také nerisknul, pořád tomu nevěřim... na dalších pár let určitě ne.... Takhel se přichází o zákazníky.
Avatar - miromen
29. 4. 2014 10:06
Pěkne ale
FL se povedl ale už u současteho Pola je řizeni dosti pruměrne plus všechny prvky k ovladani vozu jsou naladěny pro ženy a teď došlo ještě ke zhoršeni.... 8-s
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Ronault.
29. 4. 2014 23:36
Re: Pěkne ale
Tys použil slovo "průměrné" ve spojitosti s vW? Ne! Wow! To je nějaký svátek, erupce na slunci, zatmění měsíce? :-O HUSTÝ! >:-[] >:D
Avatar - miromen
30. 4. 2014 00:01
Re: Pěkne ale
Neboj ja dokažu byt kriticky ke všem bez rozdilu a klidně to dam vic najevo. A u Pola je rozhodně vice věci ke kritice. To ale neznamena že by to bylo špatne auto ale když se k tomu přičtou i osobni preference tak u mě Polo nema opravdu šanci. Takže i přes to že to byl jeden z kandidatu na koupi tak neprošel.
Avatar - Ji/Ri
29. 4. 2014 10:08
Paráda
...se spotřebou 4,2 jsem vracel po jednom testovacím dni P308 HB s 92PS a 5kv. Tenhle zázrak od Vlčáků už zázrakem není. A dovybavit prcka jako limuzínu - to je super. Nejde ani tak o to, jestli to někdo má nebo ne, ale o to, že řada bezpečnostních prvků se do prcka hodí. Naopak řada ne.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Jenik3
29. 4. 2014 10:14
ohlednuti
Dovolte mi takovou malou odbočku při pohledu na tabulku motorizací.
Před deseti lety jsem vlatnil dlouhou Felicii 1.6 55KW. Hmotnost vozu si nepamatuju přesně, ale odhaduji ji na nějakých 1000Kg a to auto svištělo po dálnici cca 170Kmh (dle tacho). Víc jsem z toho dostat nechtěl.
Podle papírových hodnot nového Pola jsou auta stejně těžká a Polo jede ještě o troche svižněji při objemu motoru 1.0, srovnavam atmosferu s atmosferou.
Tomu říkám pořádný technologický skok :yes:
Rozbalit vlákno
6
29. 4. 2014 11:18
Re: ohlednuti
Felicie 1.6 měla z 0-100 za 12s (kombi 13s) a octavie 14.4s
Tomu říkám pořádný technologický skok
Avatar - Jenik3
29. 4. 2014 12:23
Re: ohlednuti
To je dobrá připomínka k tomu, jak je/bude nastavena převodovka. Očekávám, že Polo bude jezdit za "kolem" 6L a ne kolem 8L jako na felda a navíc jsme objemem motoru o třídu/dvě níže.
30. 4. 2014 12:13
Re: ohlednuti
felicia 1,6 mala 0-100 za 10,5s ak si dobre pamatam. Bolo to naozaj zive auto.
29. 4. 2014 18:44
Re: ohlednuti
Technologický skok za koľko rokov?
Avatar - Andromeda
29. 4. 2014 21:27
Re: ohlednuti
A některé věci má již ve výbavě konkurence ... ;-) -> doplnění pro Ji/Ri
30. 4. 2014 12:16
Re: ohlednuti
a pamatas si spotrebu? Ja si pamatam, ze som jazdil jeden vikend naozaj na spotrebu (na felde 1,6 mam najazdene asi 50 000km) dlhe trasy, na dialnici 90kmh a dal som to za 6,2l/100km. To je naozaj to minimum. Bezne som jzdil za 8, ked som sa ponahlal(naozaj rychla jazda), tak za 12.
A neviem aky pokrok vidis v oblasti komfortu, toto polo bude mat dlhsie prevody ako filcka, ktora tocila na dialnici 4400rpm.
Avatar - Ada je zase tady
29. 4. 2014 10:15
Souvislosti
Pokud Polo na českém trhu nebude ve verzi Cross a s TDI 66kW, možná to znamená, že nová Fabia III. bude i ve verzi Cross a bude mít TDI 66kW ? ;-) :*)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - pumpkin
29. 4. 2014 10:22
Re: Souvislosti
Asi myslíte Scout na nízkoprofilovkách. To je žúžo!
Avatar - rohYpnol
29. 4. 2014 10:21
Vstupenka do prémie
Sdílení koncernu se začíná nést plody užitku a tak se výbavové prvky začínají šířit nebývalým tempem - v ceníku. Realita bude nejspíš na hony vzdálená ceníkovým orgiím, ale je tu ta možnost. A to se počítá, tedy především zde v diskusi >:-[]

Problémem Pola u nás bude především to, že už v základu je nebývale slušně vybavené, což je v přímém protikladu se sestrou Fabií, která je v základu nebývale ohlodaná. A tomu odpovídá cenový skok. VW si ale hodně dobře buduje renomé vozů pro movitější klientelu a mít VW v naší malozemi už něco znamená. Jistě, pravý úspěšný podnikatel, manažer nebo bílý kůň sáhne po Audi, protože 4 kruhy jsou 4 kruhy.

Takže pro koho? Polo jednoznačně míří na movitější klientelu, která chce auto do města, která hledá druhé či třetí auto do rodiny a nechce se vzdávat výdobytků vozů vyšších tříd. V garáži máte Passata, ale rádi byste něco menšího, s čím občas pojede nejen vaše žena. Polo bude doplňovat vozy vyšších tříd, a nikoliv tvořit Škofinovou svátost.

Za mě dávám výbornou, prozatím.
Rozbalit vlákno
24
29. 4. 2014 10:31
Re: Vstupenka do prémie
Jojo, to je porad co muzes, ale nikde radsi nepisi za kolik, aby se clovek nevydesil ze kupuje Phaetona >:D
Jinak jak vypada ta bohata vybava, nikde jsem si ji pri letmem projeti clanku nevsiml ;-)
Avatar - pumpkin
29. 4. 2014 10:34
Re: Vstupenka do prémie
Ja som hlavne zvedavý čo prinesie nová Fabia. Predstavujem si ju popri Pole ako imidžovejšiu alternetívu so širokou škálou individualizácie (podobne ako Clio), ale aj pestrou výbavou. To všetko opäť za nižšiu cenu, ale zas tak aby to v základe nevyzeralo ako úplná socka. Dalo by sa Volkswagen, či to už chcem priveľa?
Avatar - twistedTSD
29. 4. 2014 11:05
Re: Vstupenka do prémie
Řekl bych, že ano. :-) Spíš ji vidím jako klasicky levnější alternativu Pola. Možná s možností nějakého Style paketu aneb zatmavená světla a slušná kola...
Avatar - Ada je zase tady
29. 4. 2014 11:46
Re: Vstupenka do prémie
Imidžovejšiu ? Máte na mysli tím hnusným slovem něco jako hnusnou slátaninu ve stylu rendlíkovské kreatury Blio? Pevně věřím, že tak hluboko Škoda nikdy neklesne...

BTW: Cígu stále chybí diesel... :no:
Avatar - pumpkin
29. 4. 2014 12:03
Re: Vstupenka do prémie
Myslým tým hocičo viac ako biela strecha a hnusné nálepky z obdobia Favoritov.
Avatar - woody-alien
29. 4. 2014 12:16
Re: Vstupenka do prémie
Ádo, ty bys nacpal diesel i do motokola.... >:D >:-[]
Avatar - Andromeda
29. 4. 2014 21:44
Re: Vstupenka do prémie
Ten je schopen i do kartáčku na zuby a fénu, jak vtipně v jisté reklamě použil jeho "nejoblíbenější" výrobce >:-[]
29. 4. 2014 11:16
Re: Vstupenka do prémie
Potreboval som male a sikovne auto, ktore nevyzera ako nakupna taska pre zeny a mal som strop 16.000,- EUR, co nie je vela, ak to ma splnit to co som chcel. Stihol som kupit Polo pred faceliftom, kvoli tomu, ze po facelifte sa zatial neda objednat R-line packet a prestali davat mechanicky poslilnovac. Chcel som R-line interier aj exterier, sedacky koza / alcantara, vybava highline premium (aut. klima, vyhrievane sedacky, park. senzory, dvojita podlaha), navyse lepsie audio, dazdovy senzor / stmievacie zrkadlo, sportovy podvozok, xenony - bez toho si ziadne auto neviem predstavit. Takze to vsetko som kupil za 16.000,- EUR / 400t CZK, co si myslim, ze je dobra cena za to, co tam je. Premia s toouto vybavou bola cenovo uplne mimo, rozmyslal som aj nad Fabkou RS, ale ta nemoze mat xenony, co je pre mna uplne minus. Takze motor je tam 1.2 tsi 77kw verzia, pri 6000km a vymene oleja som dal upravit data v RJ, takze teraz to ma 99kW a 1080 kg, co dokaze potrapit na ceste nejednu premiovku :-)

Inak k motoru 1.0 MPI, manzelke som kupil CITIGO s 55kW verziou, prevodovka ASG a ten motor je v tomto aute velmi zivy, na dialnici bez trapenia idem tacho 160-170 km/h, rozbehy v meste s touto prevodovkou tiez velmi dynamicke. V novom Pole to bude asi horsie, lebo tych 100 kg navyse bude urcite poznat.
29. 4. 2014 12:31
Re: Vstupenka do prémie
Vstupenka to je, ale jen nastojáka někde vzadu, no a já bloud jsem myslel, že těžko se najde někdo, kdo za tenhle výběhový model zaplatí 400t. člověk se pořád učí... ;-)
29. 4. 2014 14:29
Re: Vstupenka do prémie
Ano, premia na stojaka mozno v zaklade, s tym suhlasim. Ale ak je v tom aute R-line interier v kozi s vybornymi sedadlami, s R-kovym volantom (rovnako dobry ako M-kovy volant v BMW, co som jazdil), je tam pomerne slusne audio RCD510 (navi sa do tej ceny uz nevosla), vyhrievane sedacky, stmievacie zrkadlo tak... je to premia na urovni Audi A1. A R-line exterier sa velmi podaril na Polo (pozri fotky ked das vyhladat R-line Polo), ak su tam este xenony, a znizeny sportovy podvozok tak bez ohladu na premiovost, to auto sa v dave nestrati, vzbudi viac pozornosti ako napriklad standardna A6, ktorych je teraz na cestach tolko ako kedysi oktaviek :-)

Ake nove auto by si zobral Ty za 400k ceskych? Rad jazdim rychlo, takze H/K a francuzi neprichadzaju do uvahy a ani to nebolo v tej vybave lacnejsie. Fiesta ani nemala tu vybavu v ponuke. Ibiza je podla mna skaredsia, od seatu sa mi uz paci skor leon. Vacsie auta, to uz chcelo aspon 135kW motor aby to malo dynamiku, ktoru dosahujem v tomto Pole (99kW/1080kg), a to uz bolo vysoko nad 20.000,- EUR. Takze som skoncil pri Pole.

Buduci rok aj tak budem riesit nove auto a rozmyslam nad M235i, to je za cennikovych 44.000.- eur tiez dobry kauf.
29. 4. 2014 17:00
Re: Vstupenka do prémie
Dobře hájíš svou garáž koneckonců jsi za to ty peníze vyplatil tak ti nic jiného nezbývá. Přesto Polo není nebylo a nebude prémie a zvýšením výkonu na 99kw jsi si zvednul ego, nicméně bych ti přál vidět úsměv těch co sedí v té prémii a ty máš pocit že jsi je potrápil. Víš co si obvykle říkají? Chudák musí jet tak rychle aby už byl v cílí a mohl z toho stísněného auta vystoupit, my co cestujeme v pohodlí nemáme kam spěchat.
29. 4. 2014 17:52
Re: Vstupenka do prémie
Ja mam rad auta, ktore vodica "obklopia" a ponahlam vzdy iba ked mam na to chut :-) Priznavam bez mucenia, ze u mna este proces "zarabam, aby som sa nemusel ponahlat" este nebol ukonceny :-) Mas pravdu, ze obhajujem svoju garaz, ale kto to nerobi? Keby som tam mal napr. boxstera, tak by sa naslo X ludi, ktori by tvrdili, ze preco som to kupil a mal som kupit radsej 370Z. Co sa tyka potrapenia premie to myslim iba v pripade, ze si idem svojim tempom, predbehnem ho a on sa za mnou pusti, tak sa potom chvilu vzajomne trapime a mna to pritom aj bavi. A kto neriesi ego? Mozno matka Tereza neriesila. To je problem celej nasej civilizacie, ale to je uz uplne offtopic.

Uznavam, ze Polo premia nie je a nikdy nebude - lebo oznacenie premia/nepremia je zavisle na cene, konieckoncov som si prave kvoli cene nevybral napr. A1. Ale v tej vybave je Polo vzacnostou, rozhodne viac ako bezna mainstream premia.

Prajem vela stasnych km bez nehod ci uz v premii alebo v nepremii.
29. 4. 2014 18:30
Re: Vstupenka do prémie
Děkuji a přeji ti taktéž mnoho šťastných kilometrů bez nehod. Moje práce je opravdu tom že jezdím i s tou premii i obyčejnými vozy. A někdy jsem fakt rád když už jsem konečně v tom cílí a můžu z auta vypadnout a někdy si zase užívám každý metr který jedu .
Avatar - Ronault.
29. 4. 2014 23:48
Re: Vstupenka do prémie
Takže nějakých 432 000 Kč za Polo v benzínu? :-O A ještě přeprogramovaná ŘJ u auta jehož motor oplývá spolehlivostí natolik, že jej výrobce mění zadarmo i po záruce aby se klienti nenaštvali.

Hustý, tomu říkám "mít koule". :yes:

Podstatně levněji se dá dnes koupit o třídu větší kombi v dieselu se 130 koňmi a srovnatelnou výbavou, mimo tu alcantaru...

Jelikož mám zkušenosti jak s malým autem v plné výbavě, tak s velkým v základní, tak pokud bych vyloženě nepotřeboval malé auto (neumím parkovat a couvat, bydlím v giga velkém městě a... nic více mě nenapadá), tak bych tohle neudělal. I když se do malého auta nacpe silnější motor a ohromná výbava, tak základ zůstává stejný jako u toho výchozího auta za 220t... taskže se nemění podvoze, resp. minimálně, nemění se odhlučnění, především od podvozku a aerodynamika, šířka interiéru, materiály atd. Třída není jen o velikosti, ale právě o tom komfortu... Golf je prostě o pořádný kus dále, včetně minulé VI generace, přitom včetně Xenonů se stejným motorem se dal koupit do 400t.

Ale to je o prioritách a o tom si to odzkoušet, kde jsou ty rozdíly...

Každopádně ať ti teda spolehlivě slouží, což při tomhle motoru a podle mě porušení záručních podmínek, ti hodně držím palce ;-)
Avatar - miromen
30. 4. 2014 00:11
Re: Vstupenka do prémie
No napsal si to podle mě velmi rozumně s tim že za dane penize se da pořidit to či ono ale ja chapu i tu druhou stranu a nechapu zdejši nařky nad tim že je vyrobce schopny nabidnout rozsahleši vybavu. Což samozřejmě evokuje k tomu že dany vuz muže stat nekesťanske penize na poměr třidy. Je to ale přeci logicke pokud je nabizeno vice než jinde a je to snad vyhoda pro zakaznika a rozhodně to neni něco na co by se mělo poukazovat jako na nějakou chybu či nedostatek.
Avatar - Ronault.
30. 4. 2014 09:14
Re: Vstupenka do prémie
Jo, je to plusem u Pola... ale ani základ není nejlevnější. Dneska malé auto nad 300t při ceně kompaktů to má těžké.
Avatar - miromen
30. 4. 2014 09:38
Re: Vstupenka do prémie
Jsou lidi kteři pravě dky ceně Polo vyřadili z vyběru takže věřim tomu že Polo takle přišlo o dost zakazniku. Je ale otazka jestli to tak ti nahoře nechtěji z duvodu střelby do vlastnich řad v podobě Ibizy a Fabie.
Ja jsem patřil k těm co byl ochoten za Polo dat vic než je zřejmě u nas běžne a cenikova konfigurace byla přes 400tkč ale jak už jsem psal jiste limity třidy a nedostatky Pola jej z vyběru vyřadily. Ale tuhle třidu nezavrhuji a čekam že přijde na trh někdo kdo se trefi do meho "vkusu". Mam strach aby to nebyla Fabia protože vozy z MB moc nemusim. >:D
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2014 13:37
Re: Vstupenka do prémie
No ale to je přesně o tom pohledu, resp. prioritách o kterých píšeš. polo si koupíš proto, ŽE CHCEŠ MALÝ VŮZ. A je už jedno, co te k tomu vede. Racionálně je to nesmysl, ale o to tu nejde.

Jinak zcela souhlasím, že já bych taky vždy volil raději základ o třídu výš, než dovybavovat menší třídu. A platí to vcelku obecně. Než připlácet za výbavu do Octavie, raději Superba atd. atd.

Volba třídy je ale mmj. i o provozních nákladech. Malý vůz = menší spotřeba, menší objem motoru, menší provozní náplně, levnější díly, levnější pneu, levnější pojištění, ...
Avatar - Ronault.
30. 4. 2014 18:23
Re: Vstupenka do prémie
Ale o kolik je Golf větší rozměrově o proti tomu o kolik nabízí lepší materiály a komfort? A o to mi jde. Ono i ta malá auta už dnes nejsou malá.

Náklady jsou relativní, Polo bude v R-line paketu jezdit taky na 16" jako Golf, spotřeba bude rozdílná o kolik? Půllitr? 1,2 TSI je jak v Golfu tak v Polu, takže provozní náplně jsou stejné, teda možná bude o 2 cm2 menší čelní sklo, takže spotřebuje o 10 mol vody do ostřikovače méně >:-[] , pojištění se odvíjí od kubatury, výkonu, bonusů a místa bydliště, havarijní od ceny, díly... stejné? ;-)
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2014 19:46
Re: Vstupenka do prémie
Znáš to 100x nic umořilo osla? Korunka ke korunce a už se vezeš. Samozřejmě, že 1.2 TSI bude mít v Golfu i Polu stejné servisní náklady na motor, jenže jsi nějak pozapomněl, že ten 1.2 TSI pojede v tom Polu trochu suverénněji >:-[] A když chceš srovnatelného Golfa, už jsi v 1.4 ... Stejně jako Golf na 16p bude vypadat zoufale, Polo vcelku slušně.

Když chci malý vůz, tak chci malý vůz a ne Golf :-! Mimochodem - třeba kvůli G7 bysme už možná museli bourat garáž (šířka vrat), zatímco Polo v pohodě. A podobné je to ve městě, kde máš užší cesty. Polo se prostě mnohem víc hodí do města.

Mimochodem teď mě došlo, že Fabia hurvajz vlastně bude králem rychlého pruhu D1, protože je v rekonstruovaných místech tak úzká že ostatní mají problém >:-[]
2. 5. 2014 14:47
Re: Vstupenka do prémie
Porovnatelny golf do 400t (16.000 EUR) som nenasiel nikde, nechcel som v ziadnom pripade predvadzacku (ludia s tym jazdia ako prasata a ziadna moznost si to poriadne zajazdit). Uz len priplatok za xenonoy je 1600,- EUR pri golfe tak pochybujem, ze by sa dalo dosiahnut tu cenu. Teraz som pozrel do ponuky skladoviek, do 16.000.- EUR je tam iba 1 golf s 77kW tsi trendline, a co sa tyka vybavy nema nic, co som si objednaval navyse do pola. A golf aby dosiahol dynamiku pola 1.2 tsi potrebuje 1.4 tsi, takze to sme cenovo uplne inde (potreboval som, aby malo auto zrychlenie z 0 na 100 pod 9 sekund).

Zaklad auta zostava, ale napriklad polo s orig. sportovym podvozkom + r-line je uplne ina liga ako zaklad v pole aj v golfe. Rozdiel vo velkosti a vyuzitelnost auta nie je signifikantny. Ak by som potreboval vacsie auto, tak bud oktavku rs 2.0tsi (odveziem cokolvek) alebo pre manzelku tourana (3 sadacky vzadu) - to by uz bol posun vpred.

Kazdy ma ine priority, a je to dobre, ze kazdy si najde to svoje auto. Ja napriklad mam rad komfort dobrej vybavy, ale radsej mam tvrdy sportovy podvozok ako komfortne naladeny, a to robim niekedy aj 8000km mesacne. Odidvaja s manzelkou mame male auta, nutne nepotrebujeme vacsie kym nemame 3 deti. Napriklad sme sa zbalili na lyzovacku do CITIGO :-) 2 dospely + 2 deti aj s lyzami :-)

Nehovorim, ze ak by som mal na ucte volnych 200.000 EUR, tak by som nezobral nieco ine, vtedy by som bral bez vahania M3 za 70.000.-, co by bol horny limit na auto, lebo podla mna je blbost dat do auta vsetky volne peniaze. A robi to dost ludi okolo mna.

Buduci rok, ak nebude vojna, tak by som isiel do spominanej oktavky RS, rad jazdim rychlo, takze ja nikdy nebudem vhodny zakaznik na 130-konovy diesel kombi :-)
29. 4. 2014 12:06
Re: Vstupenka do prémie
Polo jen v ČR nechává prostor pro Fábii. Proto tady neprodává základní výbavu. Na jiných trzích, kde se odehrávají rozhodující prodeje má Polo srovnatelnou cenu jako největší konkurence - Clio, Fiesta.
29. 4. 2014 16:50
Re: Vstupenka do prémie
Movitější klientela jezdí BMW 5 a 7, Mercedes E a S. Passat má v garáži ten co ho dostal jako služební káru a pokud si ho koupil sám tak vedle něj nepostaví Polo v plné palbě. A vstup do prémie? Vzpamatuj se a projeď si někdy auta opravdu premiových značek.
Avatar - rohYpnol
29. 4. 2014 18:14
Re: Vstupenka do prémie
Záleží co myslíš tím movitější. Kdo si může dovolit (neprémiový) vůz střední třídy v českých reáliích? No?
Avatar - dal
29. 4. 2014 10:40
Poněkud nešťastné
vidím rozšíření o tyto dva motory. Sice si kupce najdou ale jsou nejhorší z celé motorové nabídky.
Rozbalit vlákno
5
29. 4. 2014 10:50
Re: Poněkud nešťastné
Tak to je bez debaty. Sice 1.0mpi este ma opodstatnenie ako zaklad, ale co hlada maly 3-valcovy diesel v malom auticku u ktoreho sa daju predpokladat caste kratke jazdy po meste, to fakt netusim.

No ale ked si to niekto ziada, tak to v ponuke bude. Pre mna osobne by ale toto auto malo zmysel az s tym slabsim 1.2tsi...
Avatar - Ada je zase tady
29. 4. 2014 11:49
Re: Poněkud nešťastné
Z toho vyrosteš ;-)
29. 4. 2014 12:06
Re: Poněkud nešťastné
...a ty dorasties...
29. 4. 2014 18:52
Re: Poněkud nešťastné
...buď z toho nakonec vyrosteš 1,6 a 1,9 TDI :'-( vrať se do hrobu!
Proto ať žije benzín i nadále pokračovat :yes: :-!
Avatar - dal
29. 4. 2014 12:15
Re: Poněkud nešťastné
Ano ta 1,2 TSi bude optimum.
29. 4. 2014 11:17
Zjav
Exterier uz dokazali dotiahnut do posledneho detailu (okrem zadnej casti), ale ten interier?? 8-s konkurencia uz zvladla aspon pristrojovu dosku bez deklika na airbag. Stvarnenie interieru je podpriemerne.
Rozbalit vlákno
3
29. 4. 2014 11:31
Re: Zjav
což znamená že když ti vyletí airbag, tak u konkurence měníš celou přístrojovku, zatím co tady pouze dekl. Myslim, že to je ten hlavni důvod. Hádej co bude výrazně levnější?
29. 4. 2014 12:27
Re: Zjav
Jo jen deklík a půl auta k tomu - ty jsi taky simply clever >:D
29. 4. 2014 12:31
Re: Zjav
Az vyleti airbag, bude vymena pristrojovky najlacnejsia polozka servisnej faktury.
Resp. vo zvycajnom pripade je autu na vrakovisku uplne jedno, ci sa otvoril deklik alebo rozletela palubovka.
29. 4. 2014 11:45
5,1 papierovu
u benzinu mam s dvojlitrom v mazde 3, realne 6 litrov a zrychlenie pod 9s, to je mi fakt pokrok, u vw uz fakt nevedia, co robit od rozkose, co tak dat tam dve plechovky koly s dvomi turbami???
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Ada je zase tady
29. 4. 2014 11:53
Re: 5,1 papierovu
Jezdit s autem, které má pod kapotou zubní vrtačku, není žádná výhra. Nový TDI 1,4 vypadá dobře, škoda, že (zatím) pro nás není ve verzi 66kW a více. Ten slabší (55kW) by slušel do Cíga.
Avatar - fOE
29. 4. 2014 12:02
Re: 5,1 papierovu
cpat do techto aut, ktere stravi vetsinu casu ve meste pri kratkych trasach, diesel muze jen blazen
29. 4. 2014 18:50
Re: 5,1 papierovu
Nový TDI 1,4 vypadá to dobře v traktoru, protože tříválcový motor je strašné zvuk brrr brrr :no:

PS:- Je tento benzín dobrou volbou MPI a TSI, vidíme věcem pod kapotu :yes:
Avatar - Andromeda
29. 4. 2014 21:36
Re: 5,1 papierovu
Jezdit s tak malým autem a cpát pod kapotu ropu z mlátičky na obilí je opravdu majstrštik, ridere ... >:-[]
29. 4. 2014 12:22
"Úplný základ nabídky za pouhých
289.900,-. Už neodoláte. Das Auto. >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 12:24
Hezké s jedním ale
Co říct, pohledné, hezké auto, jak se dalo čekat :-) .. s Ibizou by to byl v B segmentu favorit pro mne.... ale jak sem napsal výše... Už bych se docela bál spolehlivosti... tak z toho zase nedělejte nadauto.. je to hezké... ale nijak výjmečné auto :-)

Trochu škoda, že není taky jako kombi, viděl sem ruský sedan na živo a taky nebyl špatný :)
Rozbalit vlákno
4
Avatar - 3_diamanty
29. 4. 2014 12:42
Re: Hezké s jedním ale
no ja sa priznam ze som prekvapeny ze z pola kombik zmizol .... polo variant bolo fajn... mame tu ibizu kombi aj fabiu kombi ale polo nie... preco? ... chapem ze kombikov v malej triede je malo ale ked vw moze vyrabat auta ako scirocco tak je skoda ze kombik od pola zmizol.... navyse male auta su stale vacsie a vacsie a tak kombiky v malych autach uz zacinaju coraz viac davat zmysel.... a clovek aspon nemusi hned siahat po 4,6 metrovom kombi ktore je financne uz mimo jeho moznosti.... ale moze ist do sikovneho maleho kombika ktore mu variabilitou bude postacovat ... kedysi bolo aj polo sedan.... teda polo classic... je skoda ze taketo auta miznu... snad sa raz vratia ;-)
Avatar - Ozzman
29. 4. 2014 12:56
Re: Hezké s jedním ale
Sedan existuje, viděl sem ho minulý týden na Vinohradský s ruskou SPZ :-)

Kombi je škoda, ale možná je to jen strategie jak podpořit Fabii a Ibizu. Myslím ale, že od kombiku upustili, protože se tolik neprodával. V našich zemí si koupí radši Fabii a na západě sem ani dříve Polo kombi moc nevídal, spíše Golfy... Ale třeba nám to tady někdo vysvětlí, jak to bylo.
Avatar - twistedTSD
29. 4. 2014 16:00
Re: Hezké s jedním ale
Zde se sice malé kombi těší popularitě, ale jinde to s nimi není nijak slavné, pokud vím. Konec konců i Peugeot to již vzdal...Jak píše Ozzman, Polo sedan nejen že existuje, ale dokonce se v Indii v pozměněné podobě prodává jako Škoda Rapid.
Avatar - Ozzman
30. 4. 2014 09:47
Re: Hezké s jedním ale
Ten Indickej neznám, já tu potkal tohle [odkaz]
29. 4. 2014 12:56
Správně
vystihnul redaktor pozici Škody v koncernu VW. I Polo bude mít vždy dříve to, na co si i Octavia počká.
Rozbalit vlákno
0
29. 4. 2014 13:05
MAXIPOLO
Řekl bych - elegantní modernizace. Ke karoserii Pola nemám jedinou výhradu, koneckonců ani výhradičku, co by se za nehtík vešla. V subjektivní rovině mi to auto vyslovené "sedí", a to tak silně, že bych v něm moc rád i jezdil. Objektivní rovina je jistě též lichotivá: vedle designu akcentuji kabinu a skutečně třídně nebývalou bohatost bezpečnostní výbavy, elektronických asistentů, extras a toho všeho, co z auta dělá vskutku paktického a milého společníka. Tahle modernizace je opravdu opět jedním z logických mistrovských kroků pro Volkswagen, ovšem též zásadních skoků pro třídní garážové lidstvo, o tom jistě nebude na diskusi spor.

Tradičně tedy nezbývá, než se (alespoň diskusně) vyskákat na vysoké ceně. Položme si otázku - je ta cena (zejména při započítání možné výbavy) opravdu vysoká? Tvrdím, že nikoliv. Totiž emočně se u nového pola jedná o třídu (přepočteně) prémiovou, kvalitativně jde o supermainstream a uživatelsky je to v podstatě garážový subkompaktní ráj. Tak jaká pak vysoká cena? Co zaplatíš, to dostaneš. A s touhle bombou můžeme pro dnešek skončit.

Dnes velmi upřímně - BRAVWO POLO :yes: :-!
Rozbalit vlákno
10
29. 4. 2014 15:05
Re: MAXIPOLO
Pár věcí mě zarazilo...zatím nejdou objednat xenony respektive full LED a ani navigace. Předpokládám, že časem půjde, proč ale nejsou hned od začátku ví bůh... To, že lídři trhu musí přicházet s novinkami a nabídkou kdysi nepředstavitelných jízdních a komfortních prvků beru jako samozřejmost. Pro mě Polo spolu s Fiestou a částečně i P208, Cliem zůstávají tím nej na trhu.

Nicméně, redakce nám tedy krásně popsala jakousi specifikaci, která na českým trhu není dostupná!
29. 4. 2014 15:28
Re: MAXIPOLO
Dobrý den,

zbytek příplatkových prvků bude v nabídce později. Zatím nabíhá výroba v Německu.

S pozdravem, Ondřej Chamilla
29. 4. 2014 15:35
Re: MAXIPOLO
Jasně pánové, stačí to popsat v testu. Kamera, která chyběla nebo ještě stále chybí OIII však ani v této třídě už není unikum, za radarové systémy, full LED samozřejmě potlesk...až se vůbec budou dát objednat.
29. 4. 2014 18:54
Re: MAXIPOLO
Pokial viem, Polo sa vyraba v Pamplone (Spanielsko). Inak bol som teraz na par dni v Spanielsku a tam sa facelift Polo da stretnut uz celkom bezne. Videl som ho tam ale iba v uplnej "holote" na plechacoch, takze nebolo velmi ani na co pozerat, v skutocnosti ani tie nove zadne svetla neposobia nijak modernejsie. Ale nove TSI motory su plus, dalsie plus su napriklad elektricky sklapatelne zrkadla a cuvacia kamera. Ale minus je ten elektricky posilovac riadenia, ktory je aj v Rapide - to uplne zabilo sportovy charakter auta, to nezachrania ani adaptivne tlmice. Snad Polo GTI 1.8 TSI bude mat ine riadenie.
Avatar - Andromeda
29. 4. 2014 21:38
Re: MAXIPOLO
Ono se to Polo po FL neprodává první týden , že, ale na jiných trzích myslím od přelomu roku ...
29. 4. 2014 15:35
Re: MAXIPOLO
Pan redaktor mě předběhl :-) Jo, je to parádní auto. Jasně, ta uvedená konkurence má své klady, no já bych v tomto kontextu velmi zřetelně zdůraznil design pola, to je dnes snad vůbec nejparádnější hatchback, a to i když vztáhnu ke třídě kompakt. Polo má špičkový, utažený design, absolutní proporce a prvotřídní styl [odkaz] :yes:
29. 4. 2014 15:40
Re: MAXIPOLO
Patřím tady k menšině, který se líbí designovej protipól, tedy Fiesta. Perfektně nabízí přesnej opak Pola, což je kvitováno i širokou klientskou základnou. Tyto dva vozy beru i přes pokročilejší věk jako vrchol toho co se dá koupit. I naprostý novinky mají co dělat, aby PoloFioně stačily.
Obě taky dokazují nadčasovost původního tvaru, kdy při FL stačilo velmi málo, aby se znovu dokázaly vymezit proti ostatním. ;-)
29. 4. 2014 15:48
Re: MAXIPOLO
Jo jo, a u obou to "vymezení" tedy vyšlo vskutku dokonale.
29. 4. 2014 15:50
Re: MAXIPOLO
Souhlasím i s dvojsmyslem :-)
29. 4. 2014 16:39
PR...dojmy...
Toto pisal asi PR manazer VW CZE a nie testujuci...okate bludy ;-)
Rozbalit vlákno
0
29. 4. 2014 19:08
benzín nebo diesel
Zvažuji koupi nového auta Fabia. Nevím všem jaký motor zvolit - diesel jen 1,4TDI nebo MPI nebo TSI ? Ročně najezdím maximálně 15 000 km.
Děkuji za odpověď
Rozbalit vlákno
21
29. 4. 2014 19:38
Re: benzín nebo diesel
Při nájezdu do 40.000 km ročně určitě TSI! Toť moje rada ;-)
29. 4. 2014 19:53
Re: benzín nebo diesel
Doporučuji motor 1,0 TSI nebo 1,2 TSI :yes:
Motor MPI patří do města a okreska :yes: , ale ne do dálnice, takže musíte ho hodně točit ;-\

PS:- 1,4 TDI řešení v případě problémů s filtrem (DPF) :no:
29. 4. 2014 21:07
Re: benzín nebo diesel
1,0TSI je novy motor = nevychytane muchy
29. 4. 2014 21:48
Re: benzín nebo diesel
Tak :yes: podívat to [odkaz] žaba jako Ádo >:D
Avatar - Otrava
2. 5. 2014 20:53
Re: benzín nebo diesel
1.0 TSI se snad do současné fábie nedostane?
Avatar - jojo555
29. 4. 2014 19:57
Re: benzín nebo diesel
TDI je poruchové
29. 4. 2014 20:11
Re: benzín nebo diesel
Čím více motorů, TDI tu je tím více poruch? Díky za odpověď.
Avatar - Ada je zase tady
29. 4. 2014 21:25
Re: benzín nebo diesel
Samozřejmě diesel. Stačí, když si do toho sedneš a projedeš se. Alespoň ve dvou lidech. Jednou s dieselem, podruhé s tím slabým benzínem. Výsledek je jednoznačný. :-!
Avatar - Andromeda
29. 4. 2014 21:40
Re: benzín nebo diesel
Ano, stačí sednout, a pokud není po lobotomii, tak vezme benzín, a to nezmiňuji jeho předpokládaný nájezd ...
29. 4. 2014 21:43
Re: benzín nebo diesel
Proč benzín v autech se slabým motorem?
29. 4. 2014 22:14
Re: benzín nebo diesel
Čím to, že na úspěšný výsledek je jednoznačný naftu?
Moderní diesely dosahují zajímavých výkonů, pravda ke stejnému výkonu potřebují turbo. A také konstrukce nových dieselů je už velmi složitá. V podstatě se dá říct, kdo najezdí hodně, auta bere nová a zbaví se jich před 100.000 km, ten ať si vezme naftu. Ostatní ať raději vezmou benzín. Údržba moderního dieselu je drahá, odcházejí na tom velmi drahé součástky - turbo, dvouhmotový setrvačníky, vstřikovače CR solenoid (a čím novější, tím poruchovější). Nafťáky od DPF do určitého data výroby měly filtr pevných částic který je nutné měnit po určitém počtu km a jeho výměna je extrémně drahá.
30. 4. 2014 04:48
Re: benzín nebo diesel
Tak proč tvoje otázka???
30. 4. 2014 16:56
Re: benzín nebo diesel
Slyšel jsem, že toto pravidlo o nevhodnosti moderní dieselové motory ve městě na krátké vzdálenosti. Hledal jsem o tomto motoru nějaké informace, myslím, že radějí to pojede na benzín.
Avatar - Ronault.
29. 4. 2014 23:55
Re: benzín nebo diesel
Tady není o čem přemýšlet, 1,2 TSI, pravdilně chodit na servisní prohlídky do Škody a asi bych si i připlatil prodlouženou záruku. TSI je úsporné a dynamické natolik, žže 1,6 TDI s gygantickým příplatkem nedává smysl a 1,4 TDI je čiré bláznovství... třívalcový diesel v malém autě je tolik akustikcy příjemný, že si ho koupí jen šílenec.
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2014 11:04
Re: benzín nebo diesel
já bych za ten servis snad ani nepřiplácel. 1.2 TSI nebylo co vím KO v důsledku náhlé smrti rozvodů, ale "vytahaný" řetěz o sobě dává vědět dopředu. Pokud je majitel trubka a kašle na to, pak je to průšvih.
Ale cena výměny rozvodů není nijak dramatická a myslím, že bude levnější než prodloužená záruka :-!
Avatar - Ozzman
30. 4. 2014 14:26
Re: benzín nebo diesel
A servis na to kálí taky... dělaj problémy, nechtěj měnit... I když jsou na to upozorňováni několikrát.... žádná prevence ti nepomůže... viz mé příspěvky výše.... vše bylo dodrženo, servisní intervaly, prohlídky a stejně...
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2014 16:00
Re: benzín nebo diesel
A stejně co? Jaký TSI? 1.2? 1.4? Který MY? Navíc tenhle problém je TAK profláklý, že snad už i garážmistr Bořek výměnu rozvodů umí a zručný garážmistr Bořek je u koncernu beztak třeba.

Nemyslím si, že by to byl tak obrovský problém. Z rozvodů v řádu tisíců se tu vytváří monsterproblém a DPF za desetitisíce nikomu nevadí. I když já zapomněl, problém DPF se řeší flexou a vyhozením pojistky >:-[] 8-s ;-)

Mimochodem, když tu s tím TSI tak nadáváš na Němce, 1.2 TSI je produktem motorářů z Mladé Boleslavi >:-[] BTW. - nebylo HTP taky průser ;-) ?
Avatar - grifith
30. 4. 2014 16:57
Re: benzín nebo diesel
Nějak se zde pletou dvě rozdílné věci, problém s rozvody je a byl i u nových vozů v záruce, dokázaly se do 30 tisíc vysypat bez ohledu na model. Největší problém měly 1,2, v závěsu za nimi 1,4. Nejde ani tak o cenu materiálu a výměny, ale faktu, že pokud se ti tímto způsobem vysype rozvod, zničí prakticky celý motor v mnohem větší hodnotě. A pokud považuješ výměnu "doživotního" řetezu po ceých 30 tisících jako nicotnost, pak to vnímáme zcela odlišně. Kdežto DPF je spotřební věc, jenž odchází v mnohem jiném kilometrovém proběhu, prakticky za hranicí plánované životnosti dnešních vozidel....
Avatar - Ozzman
30. 4. 2014 18:38
Re: benzín nebo diesel
1.2 TSI 77kw. Psal sem to výše.... Na co budu chodit (respektive přítelkyně) k Bořkovi z garáže, když je auto v záruce?

Ano.. HTP byl prý průser, ale přežilo mi 38 tisíc km, TSI se poprvé odporoučelo v 32 tisících a znovu v 50.....

Nenadávám na Němce, ale vadí mi blahořečení koncernu a já bych z tohohle důvodu do toho nešel. Měli jsme více problémů s koncernovými auty a tohle byl hřebíček do rakve. Auta se mi líbí, TSI jede slušně, ale spolehlivost a nějaká kvalita je dávno ta tam.... Můžou si podat ruce s jinými automobilkami, kterým se tu koncernisti vysmívají.
Avatar - rohYpnol
30. 4. 2014 19:38
Re: benzín nebo diesel
Tak s posledním odstavcem souhlas na 100% :yes:
30. 4. 2014 16:58
Re: benzín nebo diesel
Díky za odpověď Ronault ;-)
Avatar - ZaklinacTristan
30. 4. 2014 16:27
iný článok - diesel sklamal
Diesel sklamal
Z motorov nás najmenej oslovil dieselový trojvalec s objemom 1,4 litra a s výkonom 66 kW.
Turbom prepĺňaný agregát s technológiou priameho vstrekovania Common Rail v sebe nezaprel nižší počet valcov a svoj naftový pôvod.
Nemáme nič proti priznanému zvuku motora, ale tento diesel svojím zvukovým prejavom prekonával aj podstatne objemnejšie motory. Navyše sa k tomu pridávali typické vibrácie trojvalca.
Šofér mal neustále pocit podtočeného motora a ani pri rýchlosti 90 km/h nemal chuť zaradiť piaty prevodový stupeň. Čiastočne to je spôsobené dlhšími prevodmi manuálnej prevodovky. Väčší podiel viny pripisujeme prejavom motora.
Pri ustálenej rýchlosti sme dokázali prejav malého diesela akceptovať, ale pri akcelerácii sa vibrácie a hlučnosť výrazne stupňovali.
Pozitívom je výrobcom udávaná spotreba 3,4 l/100 km, čo je o viac ako liter menej v porovnaní s testovanými benzínovými agregátmi.
Podľa nášho odhadu a skúsenosti z prvej jazdy si Polo s dieselovým motorom vypýta približne 4,1-4,4 litra nafty na 100 km.

Tak kde je pravda, páni redaktori? :-)
Rozbalit vlákno
25
30. 4. 2014 23:37
Re: iný článok - diesel sklamal
Sto lidí, sto chutí. Každopádně ze skupiny novinářů si kultivovanost naftového tříválce pochvalovalo vícero lidí, zejména v porovnání s tím, jak se tyto motory chovaly dříve. Jeden kolega dokonce považoval tento agregát za čtyřválec a nevěřil tomu, že má válce pouze tří.

Jako vždy však platí, že nejlepší je vyzkoušet si tento motor na vlastní kůži. Každopádně za tvrzením, že je motor nečekaně kultivovaný si stojím. :-)

S pozdravem, Ondřej Chamilla
Avatar - Katikakus
1. 5. 2014 12:41
Re: iný článok - diesel sklamal
Tomu kolegovi se zrejme vybila baterie v naslouchatku.
Avatar - white label
1. 5. 2014 14:08
Re: iný článok - diesel sklamal
Nejvíc toho o všem ví vždycky ti, co s tím nemají žádnou zkušenost...
Avatar - Katikakus
1. 5. 2014 16:00
Re: iný článok - diesel sklamal
Klidne se podel, rad si prectu tve "objektivni" hodnoceni. ;-)
Avatar - white label
1. 5. 2014 18:57
Re: iný článok - diesel sklamal
Podělit se logicky mohu, až se s tímto novým motorem svezu, což je něco, co ty naopak ke svým závěrům od stolu nepotřebuješ.
Avatar - Katikakus
1. 5. 2014 19:30
Re: iný článok - diesel sklamal
Trefa. A proto zatim tobe i me zustava spolehat na dojmy tech, kteri uz s tim motorem jeli. A jak jsem napsal nize, pokud proti sobe stoji dva nalrosto protichudne nazory, logicky duveruji vice tomu, u ktereho se dosud neobjevilo duvodne podezreni z neobjektivniho nadrzovani nekterym znackam. Je to tak slozite pochopit? Nebo je to jenom tve obvykle breceni, jakmile se objevi jakakoli kriticka zminka o tvem milovanem koncernu?

Ze ses neozval nahore na steficovi zvratky, pokrytce... 8-s :no:

PS: nerozeznat trivalec od ctyrvalce vypada na seriozni problemy se sluchem nebo pohadku autora.
Avatar - white label
1. 5. 2014 23:00
Re: iný článok - diesel sklamal
Díky, trefuji se skoro pokaždé, ovšem ty s tím máš naopak velké problémy. Jsi jak malé děcko, které když ho nachytají při zlobení, tak hned ukazuje prstem, podívejte se na Pepíčka, ten zlobí ještě víc, než já a nikdo ho za to nepotrestá... :*)
Máme tu situaci, kdy jsou názory dvou redaktorů (oba s konkrétní osobní zkušeností) protichůdné. A pak jsem tu my dva, kteří s tím žádnou konkrétní osobní zkušenost nemají , ale zatímco já se zřetelně nepřikláním ani k jednomu z nich (dokud s tím nebudu mít reálnou osobní zkušenost) ty už máš v podstatě jasno, viz tato diskuse. Může být lepší důkaz o tom, kdo z nás dvou je tu prokazatelně zaujatý...

P.S. Třívalec od čtyřválce údajně nerozeznal někdo jiný (viz reakce autora), tedy nikoli autor článku. Takže jestli máš k tomu všemu i problémy s tak elementárními věcmi, jako je pochopit psaný text, choď raději "diskutovat" na novinky.cz apod. ;-)
Avatar - Katikakus
1. 5. 2014 23:44
Re: iný článok - diesel sklamal
Pochopit psany text mas evidentne problem ty. Ostatne jiz nahore pisi, ze baterku v naslouchatku ma vybitou kolega a nikoliv autor. V te vete mi vypadla carka, coz te evidentne zmatlo natolik, zes ztratil nit. Ta veta mela vypadat takhle:

Nerozeznat trivalec od ctyrvalce vypada na seriozni problemy se sluchem (onoho kolegy), nebo pohadku autora.

Jako male decko tady kopes nozickama ty, protoze ti ten osklivy Katikakus sahl na tvuj milovany koncern.
Avatar - white label
2. 5. 2014 01:34
Re: iný článok - diesel sklamal
Nějak se do toho zamotáváš (i s vypadlou čárkou), co třeba zkusit advokáta... ;-)
Ale hlavně, proč je celá tvá reakce pouze k P.S. a tomu podstatnějšímu v mé reakci ses naopak alibisticky vyhnul? :*)
Avatar - Katikakus
2. 5. 2014 07:54
Re: iný článok - diesel sklamal
Zamotal ses ty, ja se ti to pouze snazil polopatisticky podat.

Ale abych ti odpovedel. Zatimco ty mas svate pravo nepriklanet se ani k jednomu z tech dvou nazoru, ja mam svate pravo priklonit se na zaklade historickych zkusenosti s obema servery ke ktermukoli z nich. Smir se s tim.
Alespon do doby, nez bude nove dostupne k otestovani s tim 1.4 TDI motorem tudiz budu vychazet ze zkusenosti tech, kteri uz tuto moznost meli. Ono se tech testu a dojmu vyroji ted vic, takze uvidime.
Nadale vsak tvrdim, ze rozeznat zvuk ctyrvalce od trivalce musi clovek s prumernym sluchem celkem bezpecne - obzvlast u dieselu.
Avatar - white label
2. 5. 2014 19:22
Re: iný článok - diesel sklamal
Konkrétní články píší konkrétní redaktoři, takže na základě jakých "historických zkušeností" chceš hodnotit tohoto (nového) redaktora a.cz? Navíc podle tohoto článku rozhodně nelze tvrdit, že je prokoncernově zaujatý, viz např. i závěr Ronaultovy reakce. Nějak ti do sebe pořád nezapadá, takže se znovu vracíme k tomu, že osobní zkušenosti k podobným závěrům prostě nepotřebuješ a primárním hlediskem je pro tebe koncern/nekoncern.
2. 5. 2014 14:08
Re: iný článok - diesel sklamal
Není to spíš otázka očekávání? O malých dieselech nemám valné mínění, takže je možné, že by mě nějaký dokázal překvapit.
Avatar - white label
2. 5. 2014 19:28
Re: iný článok - diesel sklamal
Samozřejmě, že ano, taky to z textu článku jasně vyplývá. Autor píše, že dřívější zkušenosti s předešlými 1.4 TDI PD apod. mu celkově připomínaly spíš projevy malotraktorů, což se teď zřetelně zlepšilo. Nic víc, nic méně.
Avatar - Katikakus
1. 5. 2014 12:41
Re: iný článok - diesel sklamal
Na slovenskou redakci zrejme nezbyly "VW rizky", tak nemeli duvod dojmy prikraslovat.
Avatar - white label
1. 5. 2014 14:11
Re: iný článok - diesel sklamal
Zato ty bys mohl být redaktor "od stolu". Na to, abys dělil auta na špatná (koncernová) a dobrá (nekoncernová) s nimi jezdit rozhodně nepotřebuješ, řízku... ;-)
Avatar - Katikakus
1. 5. 2014 15:59
Re: iný článok - diesel sklamal
Testerum z auto.sme.sk duveruji mnohem vic nez zdejsim.

Jista prokoncernova "naklonnost" redaktoru auto.cz unikla zrejme pouze tobe. ;-)
Avatar - white label
1. 5. 2014 19:07
Re: iný článok - diesel sklamal
Ty důvěřuješ především všemu negativnímu ohledně koncernu. Kdo cokoli koncernoveho pochválí je zaprodanec a každý kdo něco pohaní je pro tebe naopak důvěryhodný, konkrétní vlastní zkušenost proto ani nepotřebuješ.
Článek je psaný novým redaktorem a jako celek rozhodně ne vyznívá zaujaté/jednostraně.
Avatar - Katikakus
1. 5. 2014 19:25
Re: iný článok - diesel sklamal
Vybrecel ses? Stava se z tebe cim dal vetsi traged. Viz vyse.
Avatar - white label
1. 5. 2014 22:42
Re: iný článok - diesel sklamal
Opět ti došly argumenty a jediné na co se v těchto případech zmůžeš, jsou dětinské urážky.
Avatar - Katikakus
1. 5. 2014 23:47
Re: iný článok - diesel sklamal
Opet mas problem s chapanim textu? Nehodlal jsem pokracovat ve dvou vlaknech, proto "viz vyse", cimz jsem te odkazal na odpoved v hornim vlakne, ktera se vztahuje i na toto spodni. Labele, tohle jsou elementarni znalosti ktere bys mel ovladat, proboha!

PS: kde vidis urazky? Pokud narazis na toho trageda, tak to nebylo mysleno jako urazka, bylo to pouhe konstatovani faktu. Projdi si ty narky, ktere jsi tady sesmolil a das mi jiste zapravdu.
Avatar - white label
2. 5. 2014 01:28
Re: iný článok - diesel sklamal
Každý racionálně uvažující člověk po přečtení tohoto vlákna pochopí, že ten tvůj "čím dál větší tragéd" je pouhou !dětinskou! urážkou, namísto normální dospělé reakce. Na to, proč to opakovaně nejsi schopen pochopit ty, si zkus odpovědět sám.
Avatar - Katikakus
2. 5. 2014 07:47
Re: iný článok - diesel sklamal
Tyto zaklady demagogie zkousej na nekoho jineho, u me s tim nepochodis, ty "kazdy racionalne uvazujici cloveku."
Avatar - white label
2. 5. 2014 18:58
Re: iný článok - diesel sklamal
Tvůj diskusní standart - zloděj křičí, chyťte zloděje...
1. 5. 2014 19:54
Re: iný článok - diesel sklamal
A takhle ta diskuse nějak žačala.
" Co na to konkurence...

...cože? Že mlčí? No jo, mlčí. Ono snad ani není co říci.

Malé autíčko, ovšem chápejme pouze malé, nikoliv malé a hravé určené spíše pro ženy a 4% komunitu, které působí dospělým dojmem.
Výbavou vysoce předčí konkurenci, která může jen závidět. A co cena? No ano, je vyšší. Však to také není auto určené pro sociální vrstvu. Kde jinde si může zákazník do malého autíčka naskládat výbavu, která se nabízí do vozů s úplně jinou cenovkou...
Takže si buď můžeme vybrat H/K a jezdit s maskou na obličeji, aby nás soused nepoznal nebo si koupit krásný, kultivovaný vůz hodný muže 21. století"
Avatar - white label
1. 5. 2014 23:05
Re: iný článok - diesel sklamal
Co vytáhneš příště, nějaký příspěvek z úplně jiné diskuse. >:-[]
Psal jsem tu snad já, něco v podobném smyslu..., ale hlavně, co to má společného s tím, jestli je, nebo naopak není, nový tříválec TDI (samozřejmě na poměry třívalcových dieselů) kultivovaný?
Nebo se tě mám příště raději nejdřív zeptat, na co reagovat můžu, a na co naopak ne? >:D ;-)
3. 5. 2014 22:31
kukni na novy passat 2015
:-!
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0