Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: 20 let od smrti Ayrtona Senny: Byl to fenomén

Prvního května uplynulo dvacet let od smrti jednoho z velikánů formule 1. Byl jím legendární Brazilec, trojnásobný mistr světa a fenomenální závodník Ayrton Senna da Silva.
Zpět na článek
4. 5. 2014 14:13
Re: Byl to fenomén ...
Samozřejmě, na závodní trati to bylo celkem prase, z velké části proto, že měl hlavu zaplavenou náboženskou ideou o vyvolenosti a jedinečnosti, kterou si ospravedlňoval všechno. V jeho současném obrazu hrdiny lidu a mučedníka není na tenhle čistě negativní aspekt zřejmě místo.

Než mě někdo začne peskovat; nijak nezpochybňuju, že Senna byl největší génius rychlosti a jízdy za limitem v historii F1, ani že mimo kokpit se choval docela jinak.
4. 5. 2014 11:57
Re: Byl to fenomén ...
Ja si Sennu pamätám aj ako dosť bezohľadného jazdca idúceho za svojim cieľom s vystrčenými lakťami.
4. 5. 2014 11:26
Byl to fenomén ...
stejně
jako
Šumejkr [odkaz] [odkaz]
Avatar - 3_diamanty
4. 5. 2014 15:40
Re: Byl to fenomén ...
ayrton nemal problem zostrelit kolegu prosta aby vyhral.... nie kazdemu teda jeho povaha na trati vyhovovala suhlas
4. 5. 2014 12:03
Re: Byl to fenomén ...
mít ostrý lokty bylo součástí boje.
Byli to novodobí gladiátoři, jejichž úkolem bylo rozpumpovat publikum a inkasovat výhru s kterou pak naložili dle svého gusta.

Jak píšou, Senna myslel i na těch 200 milionu krků doma
Avatar - Dinar
5. 5. 2014 12:52
Re: Byl to fenomén ...
"měl hlavu zaplavenou náboženskou ideou o vyvolenosti a jedinečnosti, kterou si ospravedlňoval všechno. V jeho současném obrazu hrdiny lidu a mučedníka není na tenhle čistě negativní aspekt zřejmě místo."
Tohle se jinak než blábol, interpretovat nedá!
:-! :no:
4. 5. 2014 20:18
Re: Byl to fenomén ...
Nemyslim, ze v nabozenstvi hledal ospravedlneni svych kontroverznich cinu. On sam jasne rekl, ze pravy mistr se pozna podle toho, ze je pro vitezstvi udelat cokoli.
Avatar - 4hill
4. 5. 2014 13:54
Re: Byl to fenomén ...
Rozhodně.. Jezdci se srdcem a touhou vítězit větší než má to dnešní tupé stádo ovcí ovládaných z depa dohromady.
5. 5. 2014 08:50
Re: Byl to fenomén ...
Muzes, ale bude ti to prd platny. Toto je diskuse a reagovat budu na co chci a jak chci. Pokud se ti to nelibi, je to tvuj problem.
4. 5. 2014 21:17
Re: Byl to fenomén ...
Přesně. Ať byl jakýkoliv byl to pan závodník. Měl jsem tu čest kdysi dávno pohladit levé přední kolo jeho monopostu (v Budapešti před hotelem kde nocoval i s Prostem) Je to hříčka osudu, že ten kdo vyhrál onen osudný závod nyní sám bojuje o život. :-( no snad Michael bude mít víc štěstí.
4. 5. 2014 17:12
Re: Byl to fenomén ...
No, zprznění jména za těchto okolností není moc vtipné. Na druhou stranu to je snad poprvé, co jsi sem nenas... ne, nenacpal tu propagandu.
Avatar - Dominik.
4. 5. 2014 16:24
.
Dopoučuju britský dokumentární film Senna z roku 2010, je tam spousta skvělých záběrů přímo z trati :yes:
4. 5. 2014 15:21
20 let
tvl to snad není možný, že je to už 20 let. Přidje mi, že to není tak dávno co jsem to sledoval v televizi. :-(
4. 5. 2014 20:55
Re: Byl to fenomén ...
Můžu tě poprosit, aby jsi můj příspěvek četl doslova a nereinterpretoval ho? Děkuju.