Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Jeep Cherokee vstupuje na český trh, s 4x4 stojí 955.000 Kč

Na českém trhu je nové Cherokee dostupné se dvěma výkonovými verzemi dvoulitrového turbodieselu a benzinovou 3,2litrovou V6.
Zpět na článek
19. 5. 2014 10:08
19. 5. 2014 10:12
19. 5. 2014 10:08
Tak prý to má
přilákat nové zákazníky.Hmm,nějaké nové možná přiláká,ale spoustu starých džípařů zase odláká,předchozí Cherokee byl klasický Jeep,tohle vypadá jak nějaká čínská splácanina.Jsem zvědav,jestli nakonec ještě nezhnusí i Wrangler.
Rozbalit vlákno
28
19. 5. 2014 10:30
Re: Tak prý to má
... musím říct, že starší verzi Jeepu Cherokee jsem v životě neviděl na vlastní oči.... kolik se jich v Evropě ročně prodalo? Řekl bych že možná pár stovek, takže tenhle nový Cherokee asi žádné zákazníky neodežene.... Kolik jich přiláká, je věc druhá....

Jinak starý Grand Cherokee byl asi taky víc off-roadově zaměřený než ten nový a že by se ten nový špatně prodával si teda fakt nemyslím....

Třeba v dubnu 2014 se v Evropě prodalo o 50% více Jeepů než vloni.... a to už vloni ty čísla rostly, takže se nejedná o růst z nulového základu....

A mimochodem, v USA se tohodle Cherokee prodá přes 10.000ks měsíčně (v dubnu to bylo 15.000)

Takže asi tak.... ;-)
Avatar - Barrichello
19. 5. 2014 10:53
Re: Tak prý to má
Starého Cherokee se v evroopě prodalo od počátku 90. let zhruba 35 000 ks. Detailní čísla si jistě coby zanlec najdeš sám, pokud neznáš hranatýho cherokee a nikdy si ho neviděl...tak asi žiješ někde v hroní dolní, i ty kulatý sou celkem běžně vidět (pod názvem Liberty v USA) a ty poslední hranatý sem už taky viděl asi 4
19. 5. 2014 10:58
Re: Tak prý to má
od devadesátých let 35 tisíc? to jako 1500 ročně....? To byl teda panečku mega úspěch a u Fiatu jsou úplně na hlavu, že tuto tradici házejí do koše.... :-(
Avatar - Barrichello
19. 5. 2014 11:01
Re: Tak prý to má
Zato toho nového se prodá určitě 60 000 ročně v evropě >:D Vzhledem ke zkušenosti jak se prodával obdobně krásné Ssang Yongy o tom vůbec nepochybuj >:D
Avatar - Magister
19. 5. 2014 11:52
Re: Tak prý to má
Souhlas. Ty starší to je klasika. Tohle je vrchol nevkusu a ošklivosti, který si nezadá s výše zmíněnou korejskou značkou.
Avatar - Barrichello
19. 5. 2014 10:51
Re: Tak prý to má
Je to zrůdička no. Navíc předražená, za milion lze koupit přes šedý dovoz Durango s V6 Pentastar nebo skladovky Cadillac SRX či Ford Explorer
Avatar - Barrichello
19. 5. 2014 11:06
Re: Tak prý to má
Anektní otázka - kdo by si vybral tohle [odkaz] , [odkaz] [odkaz] a kdo Cherokee. Kdo odpoví že Cherokee, at se okamžitě povinně přihlásí na kurzy estetiky a umění anebo urychleně zajde k očnímu >:D
Avatar - grifith
19. 5. 2014 11:15
Re: Tak prý to má
Chceš udělat anketu a nakonec "radíš", kdo ti má co napsat? Hmmm, ty jsi opravdu expert. To, že se auto nemusí líbit každému, je neoddiskutovatelné, ale takovými výkřiky do tmy se fakt bavím :-!
Btw. z těch všech bych si opravdu vybral Jeep. Na oční se nechystám a kurz estetiky nepotřebuji.
Avatar - Barrichello
19. 5. 2014 11:19
Re: Tak prý to má
Zkus nebýt takový suchar, nebrat vše tak vážně a hlavně nebýt vztahovačný.... pak se možná zasměješ.

I když upřímně volbu Cherokee fakt nechápu, nota bene že tady máš za ten mega V6ku AWD, kdeže u Jeepu má za mega dehet s AWD. Záruku nabízí všichni, tu bych neřešil >:D A zkuešnosti s technikou nula, je to nový model, nový motor v případě V6 3,2 a navíc servisy Fiat a servis amerik - o tom už sem slyšel pár veselých story :o)
Avatar - grifith
19. 5. 2014 11:24
Re: Tak prý to má
Nad některými výroky se zasměju, to se určitě neboj ;-)
Avatar - guze
19. 5. 2014 11:25
Re: Tak prý to má
Já bych si třeba nevybral ani jedno z nich ...
Avatar - Barrichello
19. 5. 2014 11:29
Re: Tak prý to má
Taky možnost. Je tu asijaká a evropská konkurence i když tam budou ceny srovnatelné motorizace a výbavy ještě úplně jinde, možná vyjma nafty a korejců >:D
Avatar - guze
19. 5. 2014 11:40
Re: Tak prý to má
Njn, mně prostě nesedí ten design "amíků" ...
Avatar - Barrichello
19. 5. 2014 11:56
Re: Tak prý to má
Jenže v případě Cherokee tohle rozghodně není typický design amíků >:D Bud někdo dostal azdání udělej to úplně jinak než bylo vše předtím anebo se někdo zbláznil, popř. to narhoval protorikánec sjetej na cracku, jiný vysvětlení není >:D >:-[]
Avatar - guze
19. 5. 2014 12:04
Re: Tak prý to má
Pro mě paradoxně je design Cherokee z těch, kterých si nabízel, nejpřijatelnější .. >:D
19. 5. 2014 23:20
Re: Tak prý to má
Baríku,
už si videl Cherokeeho na živo ? Ja to vidím každý deň a je to vcelku príma dizajn. V začiatkoch som bol skeptický ale naživo je to naozaj fajn auto, s bezkonkurenčnými vlastnosťami v teréne - tam nemá reálne na európskom trhu konkurenciu. To durango je oproti jeepu mastodont, aj keď uznávam že cena je dosť lákavá. Ale v európe by som z tým jazdiť nechcel a parkovať už vôbec nie.
Avatar - Barrichello
20. 5. 2014 08:51
Re: Tak prý to má
Jo viděl, jednou, to mi úplně stačilo.

Oproti tomu Durango potkávám celkem často, je jich tu poměrně dost a to už nějaký pátek. Je to sesterský model GrandCherokee, velikost je v pohodě. Není to větší jak Ford Expedition a ten sem viděl včera a řídila ho jedna moc pěkná slečna >:D
20. 5. 2014 12:34
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Barrichello
21. 5. 2014 12:34
Re: Tak prý to má
Mam dělat co? Nadšeně tu plesat že fiat dostal něco zadarmo a nadšeně tu hýkat nad každou novou zrůdičkou typu Cherokee?

Nejsem jako wolff, murphy apol., kterým byl do roku 2009 nějakej chrysler putna a nadšeně hýkat začli až když to fiat koupil.

Navíc nevidím nic špatnýho na tom ukázat, že za tyhle prachy nabízí amerika podle mě lepší vozy.

Konkurenci podporuješ nebo ne? Psychopate >:D

Pokud něco Fiat udělá dobře, ocením to, zatím krom faceliftů chargeru, challengeru a nového motoru hellcat se jim nic tkaového nepovedlo....
Avatar - Jaros71
21. 5. 2014 22:40
Re: Tak prý to má
Nový Jeep vypadá zajímavě..jako SUV 21.století! :yes:
A asi se bude prodávat slušně..až ta nesmyslná cena půjde dolů.. >:D
19. 5. 2014 11:28
Re: Tak prý to má
Z toho vyberu Jeep.
Chevrolet je nafuknuta ohava, GMC lepsi a z tej trojky je najlepsi Dodge; kazdopadne na kazdom vidiet svoje roky. Jeep je aktual, najzaujimavejsi a neokukany.
Avatar - Barrichello
19. 5. 2014 11:31
Re: Tak prý to má
Neokoukaný bude rok, pak už bude pozornost poutat jen tím, jak je ošklivý. Jinými slovy kup si Pontiac Aztec, vyjde tě to na pětinu, efekt stejný a ještě možná časem stoupne na ceně jako rarita >:D >:D
19. 5. 2014 12:26
Re: Tak prý to má
Zajdi si Bariku na oční a ke cvokařovi, To GMC a Chevy jsou zrůdičky, jak ze zlýho snu 90tých let. >:D
Avatar - Barrichello
19. 5. 2014 12:35
Re: Tak prý to má
Ne to sou klasický americký SUV >:D
Jinak ta Acadia už vypadá aktuálně trochu jinak, Denker tam má starou fotku [odkaz]
19. 5. 2014 18:42
Re: Tak prý to má
Tak ztéhle čtyřky vypadá nejlíp asi Durango ;-)
Avatar - Barrichello
19. 5. 2014 20:20
Re: Tak prý to má
Souhlas, Durango je nejhezčí :yes:
Avatar - romgator
19. 5. 2014 19:26
Re: Tak prý to má
Máš recht, to Durango a Acadia jsou moc pěkný. Ten Chevy už mě tolik nebere. Ale souhlasím s tím, že za ty peníze bych do Duranga i te Acadie šel bez nejmenšího otálení. Ale přesto si nový Cherokee své příznivce najde. Z vlastní zkušenosti vým, že i já jsem se křižoval, že VW ani za zlatý prase, a přesto si mě některé modely získaly. Takže nikdy neříkej nikdy.
Avatar - Barrichello
19. 5. 2014 20:22
Re: Tak prý to má
Ale jo, ale tohle není proti Jeepu. Wrnagler, Compass a GrandCherokee se mi stále líbí i když u Grandu mam trochu problém s těmi světly, ale zkousnout by to šlo. A většina Jeepařů to má podobně, možná na ten Compass, kterej neuznávaj.

U VW bych si asi nevbral, ale u němců obecně si vybrat jde, moc toho není ale něco se najde.
Avatar - romgator
19. 5. 2014 10:12
Nový Jeep
v každém případě to je zajímavý model. Má nové tvary, které se vymykají celkovému looku Jeepu. Nebýt těch nasávacích otvorů v přídi, nehádal bych to na příslušnost k této značce.
No, uvidíme co trh na to. Alespoň tady v ČR to nebude mít jednoduché už proto, že každé prodané auto Jeepu je Grand Cherokee a Wrangler (Compas je tak trochu okrajovka).
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Barrichello
19. 5. 2014 10:55
Re: Nový Jeep
No já bych řekl že tadiční zákazník Jeepu to nekoupí. Jistě, přiláká to nějaké nové, ale coby novinka to bude zajímavé rok či dva, pak půjdou prodeje strmě dolů....

Ale uvidíme, já si myslím že v čr za to dá mega hodně málo bláznů, neb je to příšerně ošklivé a ještě brutálně předražené
19. 5. 2014 10:34
cenový masakr....
.... no, přijde mi to teda fakt šíleně drahé.... Dát za SUV s délkou kolem 4,5m se čtyřválcovou naftou skoro milión, to zvládne asi jen Evropan.... ;-)

Jeepu přeju úspěch, ale myslím že třeba v ČR budou za tyhle ceny zákazníky hledat těžko, no uvidíme....

Jinak něco málo k evropským prodejům Jeepu:
[odkaz]
Rozbalit vlákno
4
19. 5. 2014 12:29
Re: cenový masakr....
Cena mi taky přijde mimo.
19. 5. 2014 12:56
Re: cenový masakr....
Víme jak to je s tou cenou - ceníková ;-)

Fiat si v tomhle vždy věřil, vždyť například na Freemont se lze dostat -200k oproti ceníku
19. 5. 2014 13:05
Re: cenový masakr....
taky myslím že to tak dopadne....
19. 5. 2014 18:43
Re: cenový masakr....
Tak za cca 750k už by to prodejné být mohlo, když se přimhouří jedno oko >:D
19. 5. 2014 12:30
Citroën C4 Picasso outdoor
Vždyť to vypadá jak Citroën C4 Picasso outdoor >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
19. 5. 2014 14:39
docela robustne auticko
navyse v 4kolke ... kde .... zakladna prevadzkova hmotnost 125 KW verzie su takmer 2 tony podla katalogu .... takze tych 125kw ako vrcholna dieslova motorizacia je podla mna docela malo bez urazky ... to uz aj sportage ma silnejsi motor ... siel som uz niekolkokrat s pajerom 3.2 DID 118kw dieslom a nie je to ziadne delo .. ano ano ..... je jasne ze cherokee bude mensie a je o dost lahsie ako pajero ale stejne si myslim ze na SUV ako cherokee ktoreho priorita stejne nebude tazky teren ale vozenie sa po dialnici ( na rozdiel od pajera ) je to malo.... dnesne SUV takejto triedy by tych 140-150 kw mali mat... vid take sorento santa fe alebo nemecke X3ky, GLKkacka, Q5ky .... tie su predsa len uz inde

so 103 kw dieslom si tuto 4kolkovu dvojtonovu karu ani neviem predstavit... to je snad nejaky vtip ....

preco tam nedaju nieco poriadne? jediny normalny a schopny motor je tam ten benzinovy pentastar ... co je vcelku smutne ked uvazime fakt ze sa nejedna o ziadnu super technicku lahodku
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Barrichello
19. 5. 2014 15:08
Re: docela robustne auticko
on fiat zřejmě jiné diesly krom 3,0 V6 nemá - co by zde mohl použit a ten by se tam nevlezl, navíc už je v Grnadčíru...
19. 5. 2014 15:42
Re: docela robustne auticko
Tak ono je rozdíl 125 kW a 135 KW (Korea Watt) v Sorentu, to že je to auto vydechlé, o tom jsme se bavili již někdy minule. Ano, nepopírám že by Cherokeemu silnější diesel nechyběl, možná se dočkáme v budoucnosti, na druhou stranu se nabízí 3.2 Pentastar který svou službu odvede taky :-)

PS: Přečti zkušenosti majitelů Freemontu, který se nabízí v totožných motorizacích - 103 kW Man., 125 kW Man. nebo AT. I já jsem s těmi 125 kW ve Freemontu (2t, AWD, HDM AT) neměl problém, ano z 0 na 100 něco přes 11s, ale pružnost dostačující ;-)
Avatar - Barrichello
19. 5. 2014 15:55
Re: docela robustne auticko
Je fakt že 2 tuny je hodně, to vážilo moje 300C, jenže to nabízelo 3,0 V6 motor co se týče dieslů. Anebo benzínové V6 a V8.

Je fakt že u SUV asi nikdo nečeká dynmaiku sportáku, ale stejně.
19. 5. 2014 20:59
Re: docela robustne auticko
Nemá cenu na to reagovat a nepopírám že víc je vždycky lepší a s tím třílitrem, že už je v JGC máš asi taky pravdu. To, že časem přidje posíléní je taky asi pravda, nemůžou vystřílet všechny patrony. Ale:
- Německá SUV této třídy mají možnost silnějších dieselů, ale ještě sem v žádném nejel a ani sem neviděl. Takové Q5 převážně jezdí s naftovým dvoulitrem, co jsem si ráčil všimnout, to není omluva, to je konstatování faktu.
- Všimni si zajémavé věci. Ty jízdní parametry mezi tou silnější naftou a pentastarem nejsou až tak rozdílné. Tyhle ty mastodonty stejně nikdy o moc víc nepojedou. I s tím Pentastarem je to znatelně pomalejší než moje auto, fyziku prostě neobčůráš a nikdy z takovýho auta neuděláš lehkonohýho sprintera. Ten slabší diesel s čtyřkolkou, tam už je to na hranici příjemné použitelnosti, ale ten silnější diesel v rámci jízdních vlastností své třídy je NAPROSTO v pohodě. Tam fakt není reálně problém.
- A poslední bod. TA CENA JE FAIL!!!!!!!!!!!!!!!, to je prostě úlet, za který to nejsou schopni reálně prodat. Já se o tohle auto chtěl zajímat, ale je na ceněné úplně mimo realitu. Kdyby byly ceníkové ceny - 200 tis., pak by to bylo cenově konkurenceschopné a lidi by to kupovali jak utržení ze řetězu, ale v době, kdy se Forestr dá koupit v pohodě s podobnou motorizaci za 800 tis. (od 699 tis.) a třeba CX5 - o chloupeček menší od 515 tis. (572 v naftě) je toto prostě úlet. Nevím, kam budou chtít cenově posadit Renegade, který je opravdu velikostně konkurencí pro Yeti a spol, které se dneska dá nové koupit za 350 tis. Už třeba ceny u Compassu byly poměrně mimo mísu, ale tohle je fakt mimo a 9st převodovka se bojím to nevyváží..., ale třeba se mýlím.
19. 5. 2014 22:35
Re: docela robustne auticko
Podle mě ty ceny nastavily proti RR Evoque, což mi nepřijde jako moc dobrý nápad.
20. 5. 2014 07:25
Re: docela robustne auticko
...jestli je to tak, pak mají ooobr smůlu ;-) . Cena je úděsná. Sázel bych to někde kolem 700k a i na to by musely být akce.
Tohle je absolutní přešlap.
20. 5. 2014 08:23
Re: docela robustne auticko
Jo tady se shodneme. Jak sem psal ceníkové ceny -200 tis. dolů, pak by to šlo jak housky na krámě (vzhledem ke třídě toho auta). Bohužel se to cenově dostává do téměř stejně kvalitní (ale na trhu etablovanější) konkurenci....

A když vemu jaká je cena toho auta na US. trhu (ano nedá se to přímo srovnávat), pak je prostě chyba dovozce takto nastavit cenu, pokud chce víc prodávat. A znovu - ten 9st automat by měl být konkurenční výhodou ne argumentem pro navýšenou cenu.
20. 5. 2014 06:55
je hnusnej, ale na videu vypadá - že se mi i líbí ?
https://www.youtube.com/watch?…
Rozbalit vlákno
0