Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Toyota Yaris 2014: Podrobné informace, technická data a nové fotografie

Modernizovaný Yaris se dočkal upravené karoserie i kabiny. Nabídka motorů se nemění, 1.0 VVT-i byl ale výrazně přepracován.
Zpět na článek
27. 5. 2014 14:06
Re: Yaris 2014
V čem konkrétně je tak moc jinde?
Avatar - pumpkin
27. 5. 2014 22:36
Stačilo...
V exteriéri stačilo dať novú optiku svetiel a už len detaily ako nové farby. Mne príde ten tlamoidný nárazník trochu nasilu, ale inak je to podarené auto.
A dúfam, že už nebudú na C-stĺpik lepiť čiernu fóliu. To neviem čo bolo za nápad. 8-s
27. 5. 2014 20:33
Re: Yaris 2014
Nové Toyoty vyzerajú v reáli lepšie ako na fotkách.
Avatar - twistedTSD
27. 5. 2014 17:49
Re: Extrémní facelift
Jo, Toyota a design, aneb ode zdi ke zdi. Nejdřív snad až přehnaně konzervativní a nezáživný vystřídá křečovitá snaha co nejvíce šokovat, zaujmout, vyvolat emoce...Což se jim daří, ale tak trochu jinak...
Avatar - Uživatel_5340709
27. 5. 2014 14:34
Face foto
V první chvíli jsem se lekl, že na mě kouká nějakej hnůjdaj. :*)
27. 5. 2014 22:24
Předek
Přijde mi,jako by ten předek navrhli v Číně. >:-[]
27. 5. 2014 20:01
Re: Yaris 2014
V kvalite materiálov v interiéri, yarisu chýba výkonná jednotka, na slabé TSI sa nechytá ani hybrid :), je to hlavne o detailoch, tie japonci nevedia
Keď už sa spomína poruchovosť TSI nebolo by od veci spomenúť preskakujúce rozvody na 1,33, celkovo najvydarenejší motor v Yarise je paradoxne trojvalec.
Avatar - Wolfsteen
27. 5. 2014 15:14
Design
Design je věcí osobních preferencí, ale nemůžu si pomoct Toyota poslední dobou u svých aut upeče nějakou část, která bije do očí. U tohoto Yarisu je to ten příšerný předek, u Aurisu zase obludně velké nárazníky, zejména ten zadní u Touringu je hnus...
27. 5. 2014 14:37
Extrémní facelift
Design Toyotě nikdy moc nešel (tedy bráno evropskými nároky) a tento facelift Yarisu bohužel není výjímkou. Jen slepý by neviděl, že rozměry té černé plochy na předním nárazníků jsou vůči zbytku auta nesmyslně velké. Vypadá to, jako když vorvaň otevře tlamu, aby přes své kostice cedil plankton, tj. nic hezkého to není.... :-(
Avatar - KANKUNEN
27. 5. 2014 13:58
Re: Yaris 2014
Hlavně Polo nemá v nárazníku imitaci poklopu na tvarůžky.
29. 5. 2014 14:52
Re: Yaris
jo, mohli nechat tvar zadniho okna z 3dverove verze, ktera se u nas nenabizi. Je to harmonictejsi.
Avatar - vabis
29. 5. 2014 07:45
Re: Yaris 2014
Yariska je už nějaký čas VÝBORNÉ (a u nás chloupek nedoceněné) auto :yes:

Jen škoda toho cenového rozdílu mezi verzí 1.0 a použitelnější 1.3 (v USA dávají 1.5 automaticky a nejde o hybrid).
27. 5. 2014 16:43
Re: Design
Však také pargi psal o světlech před faceliftem. Předpokládám, že měl na mysli tahle: [odkaz] A ta v základu nejsou, co vím, mají je jen některé výbavy. Původem jsou myslím z Yarisu HSD.
27. 5. 2014 13:23
Yaris 2014
Vypada to celkem slusne. Pasy bez vyskoveho nastaveni jako o tridu vyse Leon. Yaris tedy vypada jak auto na urovni a pak ze to nejde delat levne, slusne, kvalitne a spolehlive :yes:
Predek trochu divokej, ale budiz >:D
27. 5. 2014 21:10
Re: Yaris
Přesně tak, ta neuvěřitelně násilná linie na konci okna zadních bočních dveří je prostě hrozná. Přímo to bodá do očí, jen designérům Toyoty se to zřejmě líbí ;-\ :no: :no: :no:
Avatar - 3_diamanty
27. 5. 2014 16:55
pockam si na pohlad na zivo
ale v tej cervenej farbe s tym ciernym lemom masky [odkaz] sa to aj da zniest , celkom sa na to aj da pozerat.... otazkou ostava ci je cierny lem masky v zaklade alebo je to nejaka sportovejsia priplatkova vybava.... yarisek mal vzdy moje sympatie ... mozno je to aj preto ze to bolo vobec prve auto ktore som na ceste soferoval ked som robil vodicak v r 2000 .... dnesny yaris je uz sice komplet iny ... ale male auta sa mi vzdy pacili a japonci tiez :-)

chce to pohlad nazivo... u japoncov sa nikdy neda sudit z fotiek.... to nie je koncern
27. 5. 2014 15:31
Re: Yaris 2014
jojo, to je jiste nekde jinde. Vsechny motory budou uz jen 3hrnky. Ted jsem zaslechl info, ze kdyz uz z TSI vyhodili ty priserne poruchove retezy tak prej u nove rady zacinaj praskat hlavy. Jo to setreni materialu ala 40kg na motoru jako u Passata se musi nekde projevit. Vsechno na hrane a to je to nekde jinde, vid? >:-[]
Avatar - Dzakobo
27. 5. 2014 14:15
Re: Yaris 2014
Věřím, že Yaris dostane i motor 1,33l, který je též zásadně inovovaný a spotřeba bude určitě nejlepší z dané třídy. Design: autům přezdívky nedávám, ale tohle je Kocour - ty stříbrný linky jsou jak kočičí vousy. Vypadá fajn, možná trochu naštvaně, ale lepší jak mdlý VW. ;-)
Avatar - rohYpnol
27. 5. 2014 15:50
a připomíná mi to...
... sněžný pluh "od mountfieldu". Stále víc a víc.
Avatar - rohYpnol
27. 5. 2014 15:44
Ambice převyšující formu
Přijde mi to, jako když umělec maluje obraz, kterým za každou cenu chce dokázat, jak geniální je malíř. Výsledek pak totiž obvykle stoí za ...

Toyota ale má zřejmě přesně zacíleno na mladistvé a podoba nového Ayga a tohoto Yarisu jim možná opravdu bude vyhovovat. No uvidíme.

Česká jistota tu v záloze bude vždy a všichni až na ACZ už ví, jak bude nová generace Fabie vypadat, tedy až a detaily >:-[] :-!
27. 5. 2014 13:45
Re: Yaris 2014
Bude to mať ťažké, za rovnaké peniaze dostane zákazník modernizované Polo a to je trošku niekde inde ako Yaris
14. 10. 2014 10:06
Nový jarísek
Vyzkoušel jsem ho. Je to super autíčko. Vybavení super. Na silnici sedí. Na dálnici ve srovnání např. s R Thálií je malinko hlučnější. Když se podíváte do motorového prostoru, tak vidíte vozovku. Ve městě 16" pneumatiky cítí každou větší nerovnost. Kdo se rozhodne, je lepší si koupit vybavenější verzi (premium) a doplnit např. rádiem vybaveným navigací a panoramatickou střechou. Větší maska je lepší, že kapota v zimě asi nebude otřískaná kamínky. Ve skutečnosti je krásný a pro dva lidi velmi pohodlný ;-)
Avatar - praděda7
29. 5. 2014 16:08
Re: Yaris
Oni zkrátka v Toyotě potřebovali, aby se Yaris v této partii dostatečně odlišil od Aurise a Versa, tak ten C sloupek trochu "znásilnili". No a pak ho dokonce na chvíli polepovali černou páskou........ ;-\
28. 5. 2014 07:41
Re: Design
Jo, přesně tyto jsem měl na mysli. A fakt se mi nelíbí 8-s Ty základní jsou ok.
28. 5. 2014 07:40
Re: pockam si na pohlad na zivo
Toyota je koncern, co to povídáš?
Avatar - Andromeda
27. 5. 2014 23:51
Re: Yaris 2014
A tohle všechno psali v kterém magazínu ??? Pochybuji, že jsi vůbec v něčem , co se nazývá Toyota Yaris seděl nebo jel ... Kecy v kleci ... Apropo, motor 1,33 je kousek dvou tváří, umí se docela pěkně rozvášnit, ale to chce míň číst a víc jezdit ...
27. 5. 2014 22:32
Re: Yaris 2014
Tak výkonnější jednotka určitě chybí, to se shodneme. Otázkou ale je, jaký je to problém v praxi. Kamarádka teď shání ojeté malé auto a kupodivu drtivá většina Yarisů v benzinu je 1,0. Tu 1,3ku zas tak moc lidí nekupuje, proto se ptám, je výkonnější motor opravdu to, co chybí Yarisu, když ani nejvýkonnější varianta se moc neprodává a všem stačí ten malý litřík?

Totéž platí pro Polo. Drtivá většina jich je v 1,2 HTP. Takže je sice pěkné, že může být i v výkonnější verzi, ale pro cílovou skupinu těchto aut je to docela k ničemu. Typický zákazník této kategorie si totiž z těchto dvou půjde pro Yaris 1,0 a Polo 1.2 (u nové generace 1,0).
Avatar - Choochoo
27. 5. 2014 16:03
Re: Design
To jsou svetla pred faceliftem, takze je otazka jestli to jsou zakladni nebo byly a zaklad asi bude dnes vypadat spise jako jsou zde na obrazcich
[odkaz]
Avatar - Choochoo
27. 5. 2014 15:56
Re: Ambice převyšující formu
Temi detily se da, rici ze uz zbyvaji jen predni svetla a poradna fotka, ktera nebude zkreslovat pomer vyska/sirka. Na nekterych fotkach to totiz vypada, ze Skoda neopustila design saliny. Jinak zadni partie, zadni dvere atd. jsou celkem dobre videt na spionaznich fotkach. Zatim to vypada na takove Polo s Rapidnimi zadnimi svetlomety ;-)
27. 5. 2014 15:52
Re: Design
Pokud si dobře pamatuji, Yaris měl při uvedení zadek řešený podobně jako Auris (pokud máš na mysli tu linku za kolem). Možná se dočkáme i faceliftu Aurisu v podobném duchu. :-)
27. 5. 2014 15:50
Re: Design
Ta "tuningová" zadní světla byla, dá se říct, za příplatek. Tahle jsou základní: [odkaz]
27. 5. 2014 15:44
Re: Yaris 2014
1,4 TSI praskaly hlavy i dříve, pokud si dobře pamatuji. 40 kg u Passatu je dost, ale otázka je, u jakého motoru a jak to počítají.
27. 5. 2014 15:22
Re: Design
Věcí osobních preferencí je spíš vkus. Design je, naopak, docela objektivně popsatelný. Ale abych jen nemlátil slámu, z Yarisu jsem mírně, jak to říct trochu zaobaleně, na rozpacích. Rozhodně se zlepšil zadek, "tuningovým" světlům toho současného jsem na chuť nikdy nepřišel, ale ten předek... Přitom je to tak jednoduché.
28. 5. 2014 06:54
Re: Yaris 2014
>:D >:D Pekne som sa pobavil, ano ak pod pojmom rozvášniť máš na mysli hučiaci vytočený motor, tak to máš pravdu, bohužiaľ 1,33ka neohuruje dynamikou ani vo vyšších otáčkach. Yarisa 1,0 som vlastnil, v tej dobe najlepší trojvalec, bolo to vynikajúce auto, ale v detailoch nedotiahnuté. 1,33ky máme v práci, v reále žerie o 1 l viac ako 1,0, do mesta je lepšia voľba 1,0. Oslavovaný hybrid tiež nič moc, v rovnakej prevádzke má spotrebu menšiu o 0,7 l v porovnaní s 1,0, návratnosť v nedohľadne
Avatar - praděda7
27. 5. 2014 16:49
Yaris
Ano, ten předek je trochu přestřelený. Stávající model je fajn. Co mě nesedí je tvar okna zadních dveří. Vůz, 1.3 VVT-i s CVT převodovkou máme něco přes rok a jsme velmi spokojeni. :yes: