Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia Carnival: Velké MPV také pro Koreu

Zatímco Carnival pro Koreu je dostupný s 2,2litrovým turbodieselem, americká verze tohoto velkého MPV používá benzinový šestiválec.
Zpět na článek
31. 5. 2014 11:51
31. 5. 2014 12:01
31. 5. 2014 12:13
31. 5. 2014 12:33
31. 5. 2014 12:47
31. 5. 2014 13:23
2. 6. 2014 08:16
31. 5. 2014 14:57
31. 5. 2014 16:57
31. 5. 2014 17:35
31. 5. 2014 18:01
31. 5. 2014 13:28
31. 5. 2014 11:51
Kus auta
Pekný kus auta, ale škoda tej zdvihnutej línie posledného páru okien - na menších najzadnejších sedadlách pravdepodobe najčastejšie budú sedieť deti a práve im sa obmedzí výhľad von...
No, ešte uvidíme, či a čo pripravia pre Európu. Desel 2,2 litra je pre takýto veľký voz vcelku adekvátnym riešením, ale nemal by byť jedinou ponukou.
Rozbalit vlákno
14
31. 5. 2014 12:01
Re: Kus auta
Zadní sedadla bývají často u MPV výš.
31. 5. 2014 12:13
Re: Kus auta
Možno máš pravdu, ale zas nie o toľko. Navyše bývajú o kus menšie, videl som tam už sedieť decká pripútané pásmi bez autosedačky. Každopádne je to štylistický prvok, podľa ktorého to auto rozoznáš od iných už letmým pohľadom, ale za praktický ho nepokladám.
Ale zabudol som ešte oceniť kufor, aj keď sa dá z týchto fotiek iba odhadovať - tri rady sedadiel a veľký kufor za nimi len tak niekto neponúka.
Avatar - 3_diamanty
31. 5. 2014 12:26
Re: Kus auta
zadne sedacky musia byt logicky vyssie kedze sedis takpovediac "na kolese" ....a zrejme nikto necaka v 3 rade komfort na urovni radu prveho ;-) ... predsa len je to osobne auto a nie autobus ... kompromisy tam budu stale
31. 5. 2014 12:33
Re: Kus auta
Ty sa nauč najprv čítať a potom porozmýšľaj, kým zareaguješ. Keby si to spravil, tak by si možno zistil, že neriešim sedačky.
Avatar - 3_diamanty
31. 5. 2014 12:36
Re: Kus auta
pozeram ze dnes si nejaky podrazdeny ;-)

sedis vyssie vzadu a tak mas aj okna mensie a linia ide vyssie... nic nove u mpv [odkaz] [odkaz] .. posobi to cele stylovo sportovo a detom sa bude intimita vzadu pacit
31. 5. 2014 12:47
Re: Kus auta
Ty si nejaké divné dieťa, deti odjakživa chcú sedieť pri okne aby čo najviac videli.
Avatar - 3_diamanty
31. 5. 2014 13:06
Re: Kus auta
hodne sa dnes riesi bezpecnost... narazove testy zboku..... tuhost karoserie... a v interieri mas pri vyssie polozenych zadnych sedackach po boku drzadla madla a aj drziaky na napoje.... logicky je okno teda mensie a vyssie polozene... pozri si interier orlanda vzadu alebo lodgy ale aj tu na carnivale je vidiet ze ma po boku reproduktory a dalsie veci plus v neposlednom rade musime ratat v pripade carnivalu aj mechanicky system otvarania dveri s tou vodiacou listou po boku zadnej casti auta ( nemame tu klasicke dvere ale posuvne ) ... musi tam byt poriesena aj tato vec ohladom pevnosti a struktury... logicky je zadna linia vyssie a nerobia to vyrobcovia zrejme ani schvalne..... tak to proste je s tym asi nic nespravime ... necakaj praktickost a vzdusnost v 4 rade na urovni prveho radu... to fakt nejde

ale aby si nepovedal ze som svina tak jedno riesenie pre teba mam [odkaz]
31. 5. 2014 13:23
Re: Kus auta
Za prvé, pekne trepeš, o pár cm väčší či menší posledných bočných okien nemá s bezpečnosťou nič spoločné - neviem, prečo sa pletieš do vecí, o ktorých nemáš ani šajn. Máš vzdelanie alebo skúsenosti z konštrukcie a bezpečnosti automobilov? Je to tu rozhodne vec dizajnu a ja som poukázal na fakt, že to môže mať praktickú nevýhodu, nič viac. Máš takú potrebu všetko na svojej milovanej značke obhajovať, akoby s ju vlastnil. Neušlo ti pritom do gatí, slečinka?
A k poslednému riadku - na podobné žartíky musíš ešte dorásť, pretože aj tie musia mať hlavu a pätu. Neviem, čo si tým dokazuješ, ale nič pozitívne mi z toho nevychádza.
2. 6. 2014 08:16
Re: Kus auta
Klaudius: bez a roztrhej si obcanku, vezmi si do ruky dudlik a prestan tu virit vodu.... :-) to ze ti nekdo zkousel vysvetlit, proc ty okna jsou vzadu takova ci makova a ty na nej zacnes prskat jak harant ze skolky, jen protoze nejsi s timto nazorem spokojen, je fakt na lecbu u psychouse...
31. 5. 2014 14:57
Re: Kus auta
No vidíš a mě se ty poslední zvednutý okna celkem líbí. Souhlasím s tím, že 2.2 CRDi by neměla být jediná volba. Nevím ale jestli H/K má větši turbodiesel, benzin se v Evropě pro tak velký MPV moc nehodí. Mě by se líbilo ještě mít možnost 6 sedadel " capitan chairs" a budu spokojen, klidně bych pak do ní šel ;-) :yes:
31. 5. 2014 16:57
Re: Kus auta
Ja som nepísal, že to nie je pekné, alebo to autu nesedí - je to len praktický pohľad. Možnosti usporiadania sedadiel by som tiež rád poznal, toto auto vyzerá byť dobrá voľba pre rodinu - myslím, že by mohla konkurovať aj o triedu vyššie ako je napr. Sharan.
31. 5. 2014 17:35
Re: Kus auta
Hele nepřijde mi, mě se to líbí. Btw Carnival je přímým konkurentem Sharanu, stejně jako poslední generace ;-) Navíc tam bude dost prostoru i pro zavazadla za třetí řadou, narozdíl od Sharanu, tam moc na zavazadla místa neni...
31. 5. 2014 18:01
Re: Kus auta
Práve preto, že už na pohľad ponúka Carnival o kus miesta viac ako Sharan si myslím, že môže zobrať zákazníkov aj väčším autám - voči nim síce bude KIA o čosi menšia, ale zas bude bodovať cenou, ktorá bude max. na úrovni Sharana.
Avatar - wakantanka
2. 6. 2014 10:54
Re: Kus auta
Pokiaľ som dobre videl, tak bude mať zadné rady sedadiel riešené podobne/rovnako ako súčasný Voyager, t.j. budú sklápacie do podlahy. V predchádzajúcich generáciách ani Carnival/Sedona ani jej "darca orgánov" Voyager netrpeli zlým výhľadom ani zlým posedom na žiadnom sedadle. Všetky boli plnohodnotné a dostatočne komfortné aj pre dospelých. No a aj keby vzadu sedeli deti, budú sedieť v sdetskej sedačke alebo podsedáku, čiže zase budú mať hlavu približne vo výške priemerne vysokej dospelej osoby, takže s výhľadom by nemal byť problém. Súhlasím, že 2,2 CRDi je adekvátna motorizácia. Otázka je či sa nájde vôbec nejaký kupec pre V6 3,3 GDi, ktorý sa ponúka v USA a Kórei. Mne by homologizácia aj s týmto motorom vzhľadom k preferenciám Európy nedávala veľký zmysel. Možno len v prípade fabricky montovaného LPG alebo CNG. Inak ten motor skoro nikto neocení a tým pádom sa ho predá len pár kusov. Odo mňa má KIA za tento počin :yes: :yes: :yes:
Avatar - 3_diamanty
31. 5. 2014 12:19
myslim ze nielen v korei
ale aj v usa to auto prekvapi a bude mat uspech, vyzera vskutku skutocne slusne

este by nas v eu mohlo zaujimat ze ta nova verzia motora CRDi o vykone 149kw uz splna aj emisnu normu euro 6 a tak pravdepodobne coskoro tento motor nahradi doterajsiu 145kw verziu v eurospkych santa fe a sorentach ... ci pride aj model carnival do eu zatial asi nikto nevie, ale ten crdi motor z carnivala sa uz coskoro urcite objavi v europe
Rozbalit vlákno
2
2. 6. 2014 08:39
Re: myslim ze nielen v korei
Nevadí ti zvětšení auta? Na co...jak říkáš ty sám?
Avatar - wakantanka
2. 6. 2014 10:58
Re: myslim ze nielen v korei
U takéhoto typu auta, sa každý centimeter v nejakom smere počíta ako plus >:D Ale chápem že narážaš na Topperove pripomienky k iným modelom od iných výrobcov >:D Svojím spôsobom má ale pravdu, auto do mesta a vyrastie na veľkosť pomaly hatchbacku strednej triedy ... to je mierne povedané choré. Na druhej strane rozumiem výrobcom, lebo zákazník chce čo najviac za čo najmenej, takže chyba asi bude niekde medzi tým >:D
Avatar - Aladeen
31. 5. 2014 13:28
už viem
čo bude dopravný podnik v budúcnosti kupovať >:D
Rozbalit vlákno
0