Škoda, že s pôvodnými autami týchto značiek má predstavovaný voz spoločné naozaj iba meno. Ale na rozdiel od Lagondy je toto aspoň trochu pekné.
[odkaz]
[odkaz]%20frazer%20c… />[odkaz]
[odkaz]
da_b0mb
0
Pripomina mi to stary kousky od Bertoneho...s tim rozdilem, ze tohle se mi fakt nelibi
Klaudius
0
😉
Sleeper
0
Klaudie, evidentně sis spletl britský Frazer-Nash s americkými značkami Frazer (koncern Kaiser-Frazer) a Nash (později součást American Motors Corporation).
Sleeper
0
Ještě odkazy - britský Frazer-Nash [odkaz] , o tom je v článku řeč, americký Frazer [odkaz] a Nash [odkaz] .
Klaudius
0
Počkaj, a tam nie je žiadna spojitosť? Ako to, že rovnaká značka sa objavila aj na starom aj na novom kontinente? Jasne, teraz mi to dochádza, pomerne známy Nash metropolitan bol americkým pokusom o malé auto, a tu sa fakt píše o anglickej firme.
Díky za upozornenie. 😉 :yes:
Sleeper
0
Ne, Klaudie, tam opravdu žádná spojitost není. Jak jsem psal, Frazer-Nash (původně Frazernash) vyráběl sportovní auta a spolupracoval s BMW, vyráběl dokonce jejich 319 v licenci, po válce pak s Bristolem, což byl v podstatě taky zákad BMW (32😄. Americké značky Frazer a Nash nemají spojitost ani mezi sebou. Postě náhodná shoda jmen zakladatelů... Jistě, Nash Metropolitan. Prý je pár kusů i v Evropě, prodávaly se ovšem údajně pod značkou Austin.
Klaudius
0
Tak táto história by asi bola aj na dlhší článok. 😉 :yes: Díky za rozšírenie obzoru.
0
A tiež existovali aj NASH-HEALEY.
Sleeper
0
Ano, to byla spolupráce amerického Nashe s Donaldem Healeyem - [odkaz] Taky celkem vzácnost. Ale Healey toho zvládl ještě víc, kromě Austinů a Nashů taky Jensen-Healey. Jeden kousek je i v ČR, majitele jsem potkal před pár lety v Tachlovicích na Trojúhelníku. Fotky bohužel nemám (nebylo čím fotit) a na žádném dalším srazu jsem ho neviděl. To jsem ale už dost odbočil... 😄
Sleeper
0
Ještě odkaz - [odkaz] Mně to auto asi nejvíc připomíná Fiat 124 Spider.
0
GIUGIARO ako boh celého automobilového dizjanu vytvoril opäť, božský kúsok. :yes: :yes:
[odkaz]
[odkaz]%20frazer%20c… />[odkaz]
[odkaz]
Díky za upozornenie. 😉 :yes: