Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-AMG GT na prvních oficiálních fotografiích

Mercedes konečně odhalil podobu svého nového sportovního modelu, který nahradí typ SLS AMG. Stále jej však kryje "nenápadná" maskovací fólie.
Zpět na článek
16. 7. 2014 08:41
16. 7. 2014 11:41
17. 7. 2014 07:45
Avatar - iudex
16. 7. 2014 08:41
Tvary sú jasné
Fólia-nefólia, tvary karosérie sú jasne vidieť a to, či budú reflektory o centimeter dlhšie či kratšie na celkovom dojme veľa nezmení, ten bude daný najmä základnými líniami karosérie. A môj dojem je dosť rozpačitý; vôbec mi nesedí tento štýl dllllhej prednej kapoty (navodzujúcej dojem, akoby tam bol minimálne dvanásťvalec) a kratučkej kabíny s príliš kolmým čelným sklom, tomu pontónu chýba plynulá elegancia a dynamika (ale to ostatne platilo aj pre doterajšie AMG, tam to ale čiastočne zachraňovali vychytávky á la krídlové dvere). Skrátka tvarovo/dizajnovo to za dokonalou športovou eleganciou Jaguaru F-type Coupé zaostáva o triedu.
Bravo Jag: [odkaz]
Rozbalit vlákno
9
Avatar - fOE
16. 7. 2014 09:11
Re: Tvary sú jasné
Jaguar F-type je takovy zvlastni priklad, neuveritelne fotogenicke auto a i na zivo to vypada v nekterych barvach a uhlech dobre, ale k memu vlastnimu prekvapeni jsem nasel nekolik jinych barev a uhlu kde to auto vypadalo vylozene divne.
Ad AMG, ta dlouha kapota se mi libi (prijde mi stejne dlouha jako u Z4 a ta ma prinejlepsim r6), z teto fotky nebudu soudit jak to ve skutecnosti bude vypadat, ale souhlas ze i puvodni SLS nebylo dokonale a neco tomu chybelo (podle me hlavne na zadi).
Avatar - Uživatel_5340709
16. 7. 2014 09:26
Re: Tvary sú jasné
Stoupni si už k první generaci sls někde venku naživo a ta dlouhá kapota je ta jedna z dobrých věcí na tomhle autě, stejně jako na Z4.
Avatar - iudex
16. 7. 2014 09:41
Re: Tvary sú jasné
Spravil som a práve preto hovorím, že mi to nesedí. Jasne, že zadokolkovému kupé nemožno dať cab forward dizajn, ale toto je opačný extrém. Skrátka F-type je u mňa (spolu s Aston Martinmi) ukážka dokonalého športového kupé.
17. 7. 2014 07:52
Re: Tvary sú jasné
JJ, jsme na tom podobně :-)
Avatar - 3_diamanty
16. 7. 2014 09:49
Re: Tvary sú jasné
podla mojho nazoru je jaguar f-type coupe len nepriamy konkurent tohto mercedesu..... tym netvrdim ze si konkurovat nebudu ale myslim ze obe auta su svojim sposobom tak osobite a rozdielne ze mercedes nebude trapit nejaky jaguar a jaguar nebude trapit nejaky mercedes.... samozrejme jaguar je po dizajnovej stranke jasne numero uno a kral ako taky :yes:

[odkaz]
Avatar - CHerokee
16. 7. 2014 10:26
Re: Tvary sú jasné
Mercedes SLS AMG se drží historie stejně jako ten Jaguar. Čerpá z legendy. Obě to jsou úchvatná auta. Je dobře, že se předlohy Mercedes bude držet dál. SLS mělo velký úspěch, původně mělo jít o malou sérii a nakonec se z něj stal typ, který měl několik dalších variant GT, BS. Nelze se tedy divit, že nový typ půjde v jeho stopách. Fandím oběma vozům - F-Typu i AMG GT, i když si přímo nekonkurují. Mercedes je chuťovka, ruční práce....spíše pro fajnšmekra a sběratele. Proto jej má i Clarkson.

[odkaz]

[odkaz]
17. 7. 2014 07:49
Re: Tvary sú jasné
Teď si možná konkurovat začnou, obě dvoumístná GT, předpokládám u M-B podobnou cenovku jako za V8 Jag. Těším se na srovnání ;-)
Avatar - Ham.
16. 7. 2014 10:49
Re: Tvary sú jasné
Délka přední kapoty má ovšem u MB SLS (takže předpokládám i u AMG GT) svůj hluboký smysl. Motor je důsledně celý posunutý až za přední nápravu
[odkaz]
Což třeba ten F-Type nemá, ten má motor nad přední nápravou
[odkaz]
Takže dlouhý čumák u AMG-GT je známka pro sporťák daleko vyspělejší konstrukce chassis.
Avatar - fOE
16. 7. 2014 11:07
Re: Tvary sú jasné
Tak tak, neco stejneho mela sveho casu i Honda s2000. Na to ze je to melo jen 4 valce taky kapota "neumerne dlouha".
Avatar - Kolouš
16. 7. 2014 11:41
?
Může mi někdo vysvětlit, jak se z fotky auta, který je notabene zalepeno maskovací folií dá usoudit, že auto bude o třídu zaostávat za tím či tamtím????
Rozbalit vlákno
1
17. 7. 2014 07:45
Re: ?
Nebavíme se tu subjektivně nad základní linií, která je patrná?