Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST BMW 2 Active Tourer: První jízdní dojmy

Lákadlem automobilky BMW na nové zákazníky má být tentokrát středně velké MPV s pohonem předních kol. Jaké tohle auto je jsme zjišťovali v okolí rakouského Söldenu.
Zpět na článek
30. 7. 2014 20:46
31. 7. 2014 08:29
31. 7. 2014 09:45
31. 7. 2014 00:29
30. 7. 2014 22:41
30. 7. 2014 23:50
31. 7. 2014 06:51
31. 7. 2014 09:18
30. 7. 2014 19:11
Automatický meziplyn
v době start-stop a eco systémů? V rodinném autě? Kde šetříte tabulkově každou kapku? A nevychází to náhodou z repráků? :-) Proč?
Rozbalit vlákno
0
30. 7. 2014 19:20
cilova skupina ?
Mam problem identifikovat cilovou skupinu tohoto auta. Tri deti vzadu to neodveze a 4 clenna rodina bude skutecne u BMW hledat neco jako MPV ? Ja si teda myslim, ze z pohledu ridice se bude citit lepe v kombiku pripadne GT. Vyhodu vyssiho kufru u BMW bude hledat malokdo. Jaka je tedy cilova skupina ?
Rozbalit vlákno
16
30. 7. 2014 19:26
Re: cilova skupina ?
Dobry den,

Podle BMW to jsou aktivni lide. Coz je dost obecna charakteristika. Ceskou cilovou skupinu si netroufame odhadovat. Snad zena rozvazejici deti do skoly ci starsi zamoznejsi lide? :-)
30. 7. 2014 19:34
Re: cilova skupina ?
Ti starsi zamoznejsi mozna kvuli vyssimu posezu, ale co jim brani koupit X3 ? Ti aktivni pokud budou pokukovat po BMW, tak budou koukat i na urcitou prezentaci a timhle teda moc neoslni - nerikam, ze 3 v kombiku oslni vice, ale je takove tradicnejsi nebo jak to rict.
No uvidime, snad si to nekdo koupi krome salonu jako predvadecku.
Avatar - Typhoon
30. 7. 2014 20:02
Re: cilova skupina ?
Auto v rámci své kategorie vypadá velmi slušně a myslím si, že předvším převezme klientelu z X1, popř. trochu z X3.
30. 7. 2014 21:55
Re: cilova skupina ?
Trochu mimo tému článku - nechcem byť príliš zlý, ale redaktor - a píše bez diakritiky? Bežný diskutér prosím, nie je to pekné, ale je to bežné. Od profesionála na domovskom fóre mi to príde absurdné, najmä keď si väčšina diskutérov tú námahu dá.
Avatar - Katikakus
31. 7. 2014 08:20
Re: cilova skupina ?
Promin, ale psani bez diakritiky je v diskusich bezna vec, na ktere nevidim nic spatneho. Ani u autora clanku. Nevime totiz, z jakeho zarizeni reaguje.
Avatar - Enthusiastic.driver
31. 7. 2014 08:25
Re: cilova skupina ?
Tipl bych, že se Ondra buď přesunuje ze služebky nebo tam ještě pořád je. Prostě že odpovídá přes telefon.
31. 7. 2014 13:00
Re: cilova skupina ?
Dobry den, vzhledem k tomu, ze jsem v zahranici, se snazim reagovat na prvni ohlasy alespon ve volnych chvilich pres telefon. Casu je malo, proto pisi bez diakritiky.

S pozdravem, Ondrej Chamilla
31. 7. 2014 21:23
Re: cilova skupina ?
Tak fajn, to sa dá akceptovať, dokonca pridať aj :yes: - jak som písal, nechcem byť veľmi zlý.
Ale vážne to s diakritkou vyzerá oveľa lepšie. ;-)
Avatar - WinDiesel
30. 7. 2014 19:32
Re: cilova skupina ?
Taky nevím. Uvidíme, zda BMW 2 upoutá dostatečně.
Avatar - Ham.
30. 7. 2014 20:02
Re: cilova skupina ?
Cílová skupina je totožná s MB-B. Německý důchodce, mamina co vozí děti etc. Určitě dost velká na to, aby se BMW vyplatilo ji obsadit.
30. 7. 2014 21:49
Re: cilova skupina ?
V době přetlaku zboží na trhu je cílová skupina nevypočitatelným faktorem. Na druhou stranu zaznamenáváme akcelerační spirálu v omlazování výrobků. Vezměte v úvahu, jak často přicházely automobilky s novými modely, řekněme, před třiceti lety, a jak často přichází nový model dnes. Ale nelze stále zkracovat životní cykly jednotlivých modelů, když se během jednoho cyklu tak tak podaří zaplatit vývoj, marketing a vytvořit navíc zisk. Proto se na trhu objevují "odvozeniny" typu GT nebo zdánlivě nesmyslné BMW 2. Pořád jde o to, urvat si co největší podíl trhu, třeba i popřením tradic, avšak v zájmu rozvoje a vývoje automobilky, či preferencí tradičních zákazníků. A asi je to tak dobře.
30. 7. 2014 22:10
Re: cilova skupina ?
prečo musí byť cieľová skupina rodina s 3-mi deťmi?
31. 7. 2014 11:08
Re: cilova skupina ?
3 děti možná tak na krátké pojížďky. Uvidí se, až někdo udělá test, jak tam jdou 3 autosedačky vedle sebe.
Cílovka bude jako u MB B, Golf Sportstvan a Meriva.
Jasně, VW a Opel jsou levnější, ale ono až bude mít dvojka roční vozy, tak tam budou zajímavé ceny, které budou stát za zvážení, zda lehce jetou premiovku nebo nové obyčejné auto.

Osobně se mi Active Tourer líbí, jediná překážka je zatím na mém kontě >:D
31. 7. 2014 17:07
Re: cilova skupina ?
Neriešim či tam tri deti v sedačke vlezú, alebo nie, dotaz na mrazika je, že prečo musí mpv používať rodina s tromi deťmi...mám len jedno dieťaa iné ako auto mpv v zásade nechcem.
31. 7. 2014 21:24
Re: cilova skupina ?
On myslel ako cieľovú skupinu mňa s rodinou. Ja som si myslel, že iné auto ako MPV nemôžem mať, a vidíš, podarila sa ešte lepšia voľba.
Avatar - Hombre_71
31. 7. 2014 17:56
Re: cilova skupina ?
Věrný zákazník BMW, kterému se líbí B-Klasse od Mercedesu :-)
Avatar - WinDiesel
30. 7. 2014 19:30
Jedině Mercedes
Když už automobil v této kategorii, tak Mercedes.
Cituji: "jako celek ale neznáme jiný takto atraktivní velkoprostorový vůz".
To toho autor opravdu moc nezná.
Kdyby třeba místo takovýchto vyjádření autor vysvětlil o co je třeba Béčko horší ......

Proč jen mám tady tak často pocit že článek nepsali redaktoři autro.cz ale marketingové oddělení testované značky?
Rozbalit vlákno
9
30. 7. 2014 19:57
Re: Jedině Mercedes
Dobry den,

Mercedes jsme urcite neopomneli, ale novy Active Tourer se nam zda dopilovanejsi. Ostatne na tom se shodli i ostatní kolegove na prezentaci, ze se jedna o nejdotazenejsi MPV.

S pozdravem, Ondrej Chamilla
30. 7. 2014 20:37
Re: Jedině Mercedes
Mě by docela zajímalo v čem je BMW propracovanější, dopilovanější a dotaženější MPV než konkurence? Je docela škoda, že to v testu nezaznělo.
Avatar - WinDiesel
30. 7. 2014 21:04
Re: Jedině Mercedes
Taky to zaznít nemohlo - museli by udělat poctivý test. Toto je jen výstup z prezentace - KDYBY NEVYZNĚLA POZITIVNĚ, UŽ BY JE NEPOZVALI a taky by jim nemuseli půjčovat auta.
To už je legendární záležitost jak asi před 12 lety nebo tak nějak odmítla po negativně napsaném testu Škodovka půjčovat auta panu Vaculíkovi.
30. 7. 2014 21:12
Re: Jedině Mercedes
Domnivam se, ze v clanku jsem popsal jak plusy, tak i minusy. Pozitivne clanek nakonec vyznel, protoze auto i vice pozitiv ma a na tuto tridu je velmi dobre. To je muj uprimny nazor za ktery se nestydim. :-)
30. 7. 2014 22:03
Re: Jedině Mercedes
Upřímně? Tomu sám nevěříte. Nehodnotím vaše řemeslo ani tak, ani tak, ale že bych se řídil při nákupu auta vašimi testy, to raději nekoupím nic. Je pochopitelné, že "líbiví" musíte být u všech automobilek, protože z čisté upřímnosti nelze redakci živit.
Sám jsem před lety auta koncernu VW prodával, a byla sranda, když jsme se z republiky sjeli na představení nového modelu, kde po nás chtěli podrobný zápis hodnocení modelu z různých kritérií. Ale během hodnocení nás obcházel zástupce dovozce (tehdy IVG s.r.o.), a říkal: "Kluci, neblbněte, nepište tam co vidíte, ale co chceme, aby viděl zákazník. Z tohoto materiálu musíme dostat argumenty pro koupi, nikoliv pro to, aby zákazník nekoupil.
Skutečně nezávislé testy si dnes může dovolit Čína a USA, nebo maximálně pořad Top Gear.
Avatar - WinDiesel
30. 7. 2014 21:02
Re: Jedině Mercedes
A co byste asi tak pane redaktore říkali někde v Tramtárii na prezentaci Mercedesu? Že je BMW lepší? Nenechte se s prominutím vysmát.
Říká se - "koho jídlo jíš, toho píseň zpíváš" ....
Navíc má Béčko už pár let za sebou, bylo by velmi smutné, kdyby už teď bylo BMW horší.
Nemohu si ale pomoci - BMW 2 je ošklivější a o té propracovanosti opravdu pochybuji. Ale tyto argumenty ráda používají marketingová oddělení značek ...........
Že by přece na Vás brainwashing trochu fungoval? Obávám se že ano.
30. 7. 2014 21:09
Re: Jedině Mercedes
Dobry vecer,

K tomu asi neni co dodat. Doporucuji vuz vyzkouset.

S pozdravem, Ondrej Chamilla
Avatar - woody-alien
30. 7. 2014 22:05
Re: Jedině Mercedes
Proč takhle vyskakuješ ? Zatím jsi podle všeho viděl 2AT tak akorát na fotkách, ale už přesně víš, že "když už automobil v této kategorii, tak Mercedes". Když opravdu pochybuješ, tak se jdi ujistit a potom nás všechny informuj. Momentálně to vypadá, že pouze bezhlavě hájíš "svoje barvy" za pomoci chlebíčkových konspirací.
31. 7. 2014 08:25
Re: Jedině Mercedes
A když byl tady před léty chválen tvůj mercedes, tak to bylo v pořádku?
30. 7. 2014 19:31
"head-up displej" a další
- proč v takovýmhle autě meziplyny?
- co je to za head-up displej? V takhle drahým autě je displej jak v mazdě 3 a to BMW umí v 3er nebo vyšších podstatně lepší technologie!
- proč to má mezi kolem a karosérií takovou díru? I na 18" kolech to vypadá příšerně, kdo to vymejšlel?? vypadá to jak nepovedený suv!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - WinDiesel
30. 7. 2014 19:34
Re: "head-up displej" a další
Prodávají "falešné soby".
Avatar - 3_diamanty
30. 7. 2014 19:36
nepaci sa mi
dizajn je hodne slaby..... nemastny neslany a uz vobec nie na styl skutocneho bmw... alebo dokocna premie ci ako to zvyknu niektori delit.... [odkaz] .... dovolim si tvrdit ze uz aj cayenne je viac porsche ako tento active tourer baworakom..... hodne slaby dizajn.... obycajne vajce bez kuska premiovosti a charizmy... rovnaku sluzbu spravi aj verso alebo carens a stoja polovicu a vlastne su aj lepsimi mpv a lepsie vyzeraju.... ale ako parodia na bmw je to vydareny pokus... aj s tymi trojvalcami :yes:
Rozbalit vlákno
9
Avatar - Ozzman
30. 7. 2014 20:34
Re: nepaci sa mi
Verso a Carens jsou hezčí? No nevim... já bych ve volbě neváhal ani vteřinu >:D Dizajn tohoto auta je náhodou právě velmi povedený, velká huba Kia nebo divně sesekané Verso na něj nemá a mít prachy a potřebovat pro manželku MPV, určitě tohle bude první volba... tohle neni MPV z nutnosti a variability, ale auto pro manželku vyšších příjmových skupin, nebo pro majetnějšího důchodce, který hledá vyšší posaz.

Proč by to měla být parodie na BMW? Co bys chtěl? Spoilery,karbonový lak a vozit děti do školy bokem? K tomu to auto není určené....

P.S. Myslíš, že takový Carens bude i lépe jezdit... to, že je to trojválec, neznamená, že jede špatně, viz článek.

BMW :yes: Když už bych musel mít MPV, tak jedině tohle :-) Možná ještě Zafiru..
30. 7. 2014 20:46
Re: nepaci sa mi
Když ta prémiovost není jen o designu. Kdo chce chrom kolem oken a mlhovek, ten může jít k Peugeotu pro 208 a bude se radovat. Uznávám, že z venku je 2 AT celekm tuctové, ale věřím, že třeba kvalita interiéru bude trošku výše, než u Versa. Ale je tu ještě plno dalších okolností, proč chtít prémiový vůz. Mám nyní zkušenosti se servisem BMW a tak milé lidi jsem nikde neviděl. Ochotní, slušní a vystupování na úrovni. I za to se v tom autě připlácí, a musím říci, že to stojí za to..
Avatar - Ozzman
30. 7. 2014 21:17
Re: nepaci sa mi
Topper/Kia World se nebojí srovnávat korejskej mainstream s D3 a dokonce ku prospěchu korejců, to je tu známé >:-[] Já se obávám, že v moc prémiévých autech neseděl... vlastně a ni v těch korejských >:D
31. 7. 2014 08:29
Re: nepaci sa mi
Teď lžeš, jednou seděl v riu od bratránka z 3. kolena, nebo jak to bylo :-)
Avatar - Ozzman
31. 7. 2014 08:38
Re: nepaci sa mi
Však sem psal, že v moc autech neseděl, tak to jedno Rio tam můžem napasovat ne? >:-[]
31. 7. 2014 09:45
Re: nepaci sa mi
Dobře, to můžem :-)
31. 7. 2014 00:29
Re: nepaci sa mi
Jo, tak přesně tohle můžu zatím potvrdit po roce zkušeností s BMW i já. Konkrétně jde o olomoucký CarTec.
1. 8. 2014 08:44
Re: nepaci sa mi
Přesně, jsem rok u CarTec Praha a spokojenost maximální :yes:
31. 7. 2014 00:00
Re: nepaci sa mi
ale čert vem design ten náhodou docela ujde, ale hlavně není to zadohrab, takže to je jen takový poloviční BMW 8-s
Avatar - rohYpnol
30. 7. 2014 20:40
Vstupenka do nových segmentů
Pro pochybovače o tom, zda BMW-MPV má či nemá smysl, je odpověď jednoduchá. 2AT je jedno z mála nových BMW, které má jednoznačně hlavu i patu. Konečně nejde jen o bohapusté míchání kupé, sedanů, SUV v různých, často doslova zběsilých poměrech.

Má to jeden háček - BMW musí umět zákazníkovi vykomunikovat, že nejde o neatraktivní mama-car na rozvoz dětí do školek a nákupy plínek. Naštěstí 3/4 práce už odvedli ve Stuttgartu se svým B-classe a VW ještě položilo červený koberec pro příchod 2AT >:-[] .

VW Golf Sports Van cílí vlastně na naprosto stejnou cílovku, jenže kde Golf SV končí, tam někde 2AT začíná.

BMW navíc vsadilo podle mého konečně na opravdu silnou kartu. Nebýt MPV v nabídce BMW, horko těžko by v Mnichově vysvětlovali příchod 3-válce nebo koncepce vše vpředu. U MPV to ale každý pochopí a každé další BMW s 3-válcem nebo koncepcí vše vpředu už nebude to první.

Vymysleli to v Mnichově skvěle a já jim za to dávám jednoznačně :yes: :yes: :yes:

Přesně tohle je BMW, které bych si klidně objednal :-!
Rozbalit vlákno
13
Avatar - WinDiesel
30. 7. 2014 21:06
Re: Vstupenka do nových segmentů
To je mi Tě dost líto. Ale komu není rady, tomu není pomoci.
Ostatně včera jsi tu docela zajímavě moderoval tu diskuzi o daních z luxusu ....... socani by to nevyjádřili lépe.
To potom chápu že se spokojíš tak s málem.
30. 7. 2014 23:44
Re: Vstupenka do nových segmentů
S tímto názorem Vám může být jakékoliv BMW málo.
Avatar - rohYpnol
31. 7. 2014 00:23
Re: Vstupenka do nových segmentů
Proc lito? Ocenuji prakticnost MPV, co je na tom k litovani?

A co je to to spokojit se s malem? Vazne mas pocit, ze 2AT je malo? Je to to NEJ, co segment MPV v teto velikosti nabizi :-!

A mas snad dojem, ze kdybych sem napsal 2AT nikdy nebrat, jedine 330d nebo 530d, tak me poplacas po ramenach a napises - jo, to je fajnovej borec 8-s :-O ?
30. 7. 2014 22:01
Re: Vstupenka do nových segmentů
Vidíš, a ja nie. Neviem, kde je DNA BMW, o ktorom sa v úvode článku píše. Veď práve to DNA vynechali - pohon zadných kolies a dokonale vycibrené jazdné vlastnosti klasiky. Najmä to robí bavorák bavorákom. A k týmto génom veľkopriestorová kabína v tradičnom dizajne a kvalite BMW - to by šlo. Ale spraviť niečo celkom iné, čo okrem vzhľadu a motorov s BMW prakticky nemá spojitosť, v tom nevidím veľké šance na úspech. Nejde o módnu triedu SUV ani o jej zbastardené móde klony. Ani Mercedesu podobné autá nezarábajú miliardy, takže bavorské pohnútky vypustiť do sveta niečo také veľmi nechápem. Čas ukáže. Ale optimista by som nebol.
30. 7. 2014 23:55
Re: Vstupenka do nových segmentů
Ze zkušenosti s dnešními BMW to DNA, které myslíte, patří do kategorie dinosauřích. Což nepotěší. ;-\ (i na základě prodejů verzí). Jinak řečeno, dnes už může BMW vyrábět cokoliv.
31. 7. 2014 00:37
Re: Vstupenka do nových segmentů
Ano, dle mých informací od prodejce se většina BMW prodá s Xdrive. Vždycky, když jsem v zimě na horách a vidím tam různá BMW s Xdrive, říkám si, kde jsou ti puristé s pohonem zadních kol a proč nedriftují po těch zasněžených okreskách. Nechci vyvolávat flame, ale asi je skutečně pravda, že o zadokolkách se hodně píše a mluví, ale málokdo si je nakonec kupuje. BTW, tohle MPV se mi na fotkách nelíbí (ale to je jedno, protože realita bývá většinou beztak jiná).
Avatar - Enthusiastic.driver
31. 7. 2014 08:31
Re: Vstupenka do nových segmentů
Typické oldskůl BMW - zadokolka s benzínovým šestiválcem - tvoří 0,5% prodejů značky jsem někde četl :-)
30. 7. 2014 22:16
Re: Vstupenka do nových segmentů
Taky bych si ho objednal, ale ne pro sebe, nýbrž pro tchýni, aby nám svážela děti ze školky a z kroužků.
BMW léta stavělo svou image na sportovním stylu, sportovní jízdě a zážitcích za volantem. Co z toho mi nabízí BMW 2? Tu karoserii měli udělat alespoň trochu sportovní. Prostě bonbon, který sice budou řídit spíše ženské, ale řeknu si, "pěkná sportovní kárka na svoz dětí". Přesně tohle si totiž říkám, když vidím Béčko od Medvěda. Nejsem designér, nemám moc citu pro tvary, ale subjektivně říkám, že pokud mám dát mega na auto na svoz dětí, mělo by se to blýsknout nejen technikou, kvalitou a vnitřkem, ale také zevnějškem. Neviděl jsem to v reálu, ale z fotek mě to nenadchlo. A ani neurazilo! Prostě tuctovka MPV, ale s vrtulí na kapotě a za mega.
Avatar - rohYpnol
31. 7. 2014 00:41
Re: Vstupenka do nových segmentů
Karoserie ma presnou miru dynamiky, ktera je primerena tride. Nevim, co bys cekal, karbonove lizatka, eMkove zrcatka, 4 roury vzadu s nastavitelnym kridlem a difuzorem pres pul narazniku?
Avatar - Enthusiastic.driver
31. 7. 2014 08:33
Re: Vstupenka do nových segmentů
mohli to udělat nižší, s klínovitým profilem, danymickými linkami a mohutnými boky... otázkou je, jestli by pak vevnitř bylo víc místa než v průměrném subkompaktu >:D
31. 7. 2014 08:35
Re: Vstupenka do nových segmentů
B-Klasse = pěkná SPORTOVNÍ kárka??? >:D
31. 7. 2014 09:15
Re: Vstupenka do nových segmentů
Jasněěěěěě, přece ta na dvackách hlínách s pérama vostrejma jak břitva a bytelnym samosvorem, co montuje tuhle Pepa, vytmavenejma vočima a bílejma šrákama na haubně, voe! Dyk to kua zná každá mamina! >:D
31. 7. 2014 13:08
Re: Vstupenka do nových segmentů
...na svoz dětí >:D >:D >:D
30. 7. 2014 22:41
Odraz doby
Tedy přiznejme si, že pohled do motorového prostoru, kde je PŘÍČNĚ uložený agregát s logem BMW je velmi, velmi zvláštní.... ;-\
Tohle auto je prostě jen zrcadlo současné absurdní automobilové doby, kdy tradice a požitek z jízdy zajímá čím dál méně zákazníků a kde je nade vše kladeno splnění fiktivních norem o objemu vypouštěného C02.... Tak tedy, BMW kategorie MPV s pohonem předních kol a alternativně s tříválcovým motorem. Ještě před pár lety zcela nepředstavitelné automobilové peklo, dnes bohužel realita. Ale přiznejme si, že i v Mnichově se chtě nechtě musí přizpůsobit povinným normám a vývoji trhu. A současná trojková řada se zatím stále vyrábí s pohonem zadních kol, mechanickou parkovací brzdou a ve špičkové výbavě dostanete (pravda přeplňovaný) řadový šestiválec. Otázka ovšem zní - jak dlouho jí to ještě vydrží? :-O :-O :-O
Rozbalit vlákno
2
30. 7. 2014 23:50
Re: Odraz doby
Osobně si myslím, že už je to jedno, vzhledem k tomu, že BMW celkově "vyměklo", počínaje opuštěním atmosférických motorů.
31. 7. 2014 13:10
Re: Odraz doby
By mně zajímalo, kolik máš nalítáno s vyměklým 335i například.
Osobně tipuju, že prd a kdybych tě povozil v 330d (kde je jak známo výkonu až moc), tak bys pronášel jen slova uznání jako třeba "...ty vole to jede jako kráva ty brďo".
30. 7. 2014 22:51
Dyt je to jedno
Vetsina BMW a Mercedesu prodanych v CR je ve ctyrkolce, tskze predni nahon budou kritizovat spise ti, kteri BMW kupuji jako ojety 10let stary auto - to jsou vetsinou fandove a ti to nechteji BMW odpustit. Timto tahem ziskava BMW novou skupinu zakazniku, kteri si BMW nekoupivali kvuli zadnimu nahonu. Bude to druhe treti auto v rodine s kterym bude vetsinou jezdit zena a pro tu to bude prijemnejsi...
Rozbalit vlákno
2
30. 7. 2014 23:03
Re: Dyt je to jedno
Mňa osobne zaujalo iba to, že to auto má nižšiu mieru vybrácií (asi na volante). No neviem, ale v prémiovom segmente a vibrácie na volante ??? V starom aute je to pochopiteľné ale v novinke ? Takúto prémiu kde mi bude na voľnobehu vibrovať volant fakt nemusím.
31. 7. 2014 00:47
Re: Dyt je to jedno
Máš pravdu, vždyť kdo z nás by manželce koupil na rozvoz dětí zadokolku? Myslím, že by v zimě rychle dodriftovala. A například já bych v zimě se zadokolkou nezajel ani do garáže, protože i s manželčinou předokolkou se to na sněhu díky sklonu vjezdu vždycky nepovede. Lidé mají zkrátka různé priority a zatracovat výrobce proto, že jim chce vyhovět a vydělat - proč? Vždyť kdo chce, může zkusit našetřit na nějakou tu M3, 550i apod., ne?
30. 7. 2014 23:50
do poslednej chvile
som veril, ze si bmw s tymto vygrcom len robi *. a ono to fakt ide do predaja... tento bmw vysavac sa u mna hned zaradil do kategorie takych dizajnovych skvostov ako ford scorpio alebo fiat multipla...nepochopitelny krok bmw...velebnosti...duvenblit :no: :no: :no:
Rozbalit vlákno
1
31. 7. 2014 08:39
Re: do poslednej chvile
Hele, nekup ho. Tím to bmw úplně nejvíc poděláš. A někdy zase napiš, akorát to zkus alespoň trochu slušně.
30. 7. 2014 23:55
bože to je blábol
Ihned po nastartování nás překvapila nízká míra vibrací i hluku od motoru.

A v nějakém BMW to snad rachotí jak ve ždímačce a posádku obtěžují vibrace? Tuhle větu lze napsat o každém BMW.
Rozbalit vlákno
13
Avatar - rohYpnol
31. 7. 2014 00:26
Re: bože to je blábol
Ja to pochopil jako kritiku, pac od BMW se neceka zadna mira vibraci a hluku >:-[]
31. 7. 2014 01:40
Re: bože to je blábol
Dobrý den,

Kupříkladu řada 1 a 3 trpí u dieselů s manuální převodovkou na vibrace řadicí páky. To jsme v tomto voze nezaznamenali. Celkově nás pak překvapila nízká míra hluku a vibrací zejména na poměry třídy středních MPV.
31. 7. 2014 08:13
Re: bože to je blábol
Předpokládám, že motor v BMW 2 AT je už řada N48 - můžete to potvrdit?
31. 7. 2014 13:09
Re: bože to je blábol
Dobry den, jedna se o novy motor B47
31. 7. 2014 13:12
Re: bože to je blábol
Ano, ten jsem přesně myslel >:D

Díky :yes:
1. 8. 2014 10:36
Re: bože to je blábol
Tak to jsem asi nějakej divnej uživatel. To se mi třeba zrovna líbí jak se na volnoběch chvěje řadíci páka. Nevěděl jsem, že to má řidiči vadit.
31. 7. 2014 08:12
Re: bože to je blábol
Rád ti předvedu své auto, rachotí to v něm jako v pračce a posádku obtěžují vibrace.
Zvukový projev motoru N47 je minimálně v mém voze absolutně nehodný image značky BMW.
31. 7. 2014 08:30
Re: bože to je blábol
Jedna věc je motor, druhá uložení motoru (podélně uložené motory trpí na přenos vibrací do šaltrpáky, takže u příčné zástavby 2er AT to může být o velký skok lepší) a třetí věc je odhlučnění a utlumení konkrétního modelu. Třeba 1er s naftou nic moc a nejhůře je na tom asi X1. S takovou 18 nebo 20d skutečně nehodné prémie.
31. 7. 2014 12:50
Re: bože to je blábol
Ano, X1, je třeba ji brát tak, že se jedná o poslední (navíc "budget") model na staré platformě.
1. 8. 2014 10:39
Re: bože to je blábol
není to náhodou daný tím, že řadící páka vede přímo z převodovky? Zatímco u napříč uložených motorů je řadící páka spojená táhly nebo lanky? Ve chvíli kdy je motor a převodovka kompaktní celek a z převodovky přímo trčí řadící páka je dost neřešák udělat to tak aby se na řadící páku nepřenášely vibrace.
25. 8. 2014 09:17
Re: bože to je blábol
Je to automat, takže z převodovky vedou jen drátky.
26. 8. 2014 10:07
Re: bože to je blábol
To bylo samozřejmě myšlený u napříč a podelně uloženýho motoru s manuální převodovkou.
1. 8. 2014 10:41
Re: bože to je blábol
To mi přijde celý nějaký divný. V takovým BMW jsem ještě neseděl. Co to máš přesně za motor?
31. 7. 2014 06:51
Předokola
Snad přes polovinu majitelů BMW 1 první generace si myslelo, že je to předokola. Takže je to asi úplně jedno. Výsledné prodeje určuje něco jiného. ;-)
Rozbalit vlákno
2
31. 7. 2014 08:16
Re: Předokola
Přesně tak.
Stejné kecy, ála "tohle už není co to bývalo" se vedly u Porsche 911, když přešlo na chlazení vodou, to samé, když začli dělat Boxster, to samé, když začli dělat Cayenne a to samé, když začli montovat do Panamery diesel...A hele, Porsche prodává jak o závod.
Oni většinou na tu adresu ztráty image nadávají lidé, kteří stejně echt BMW nikdy nekoupí, když už tak skončí v ojeté trojce kombi s pohonem na všechny čtyři a čtyřválcovým dieselem pod kapotou...
Avatar - Ozzman
31. 7. 2014 09:18
Re: Předokola
No, vzal si mi slova z pusy... nejvíce nadávají ti, kteří si tahle auta stejně nekoupí a když už, tak ojeté a vylítané :-)
Avatar - The Spešl Uan
31. 7. 2014 15:47
Tak mě tohle...
auto moc nevzrušilo. Ten design je takový hroudovitý a bez nápadu, jakoby v Mnichově nevěděli, co kromě těch prolisů na bocích zakomponovat... Ani předek se moc nepovedl. Zezadu auto nepůsobí nejhůře, ale ani nejlépe. Co se týče motorů, nemám výhrad, ale cílová skupina označovaná jako aktivní lidi, to je na BMW hodně odfláklé... To je jako kdyby v Hjondéi napsali zaměřeno na lidi. Pro opice nepříliš vhodné... To snad je každý člověk aktivní, no ne?? Pro odvážení dětí ze školky možná souhlasím, jenže to bych si nekoupil BMW za milionek ale nějaké ojeté šuntidlo pod 50 000 Kč. Pro radost z jízdy nebude asi üplně ten pravý důvod, neboť, jak psali v článku, jízdní vlastnosti příliš nevynikají. Pro to, abych měl BMW? Ne, to není ono, proč bych si kupoval za mega BMW MPV, když si mohu koupit jiný bavorák?? Ale to jsem probral už dost důkladně, můj názor zní: Radší bych VW Sportsvan nebo, ještě lépe, MB B.
Rozbalit vlákno
2
31. 7. 2014 17:05
Re: Tak mě tohle...
Probrals to dost důkladně a stejně z tebe vypadlo jen "Není to takové, ani makové a za mně to neni špatný, ale ani dobrý", ostatně jako vždy, když něco hodnotíš pohledem člověka, který o ničem nic neví.
Takovej topperův brácha tečka cézet.
Avatar - The Spešl Uan
1. 8. 2014 12:47
Re: Tak mě tohle...
Hahahaha, pobavilo, díky. Jo, o bávech toho moc nevím, máš recht. Dávám ti :yes: .