Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Sportovní Porsche předvádějí ostrý start

Launch control, tedy systém pro optimální zrychlení z klidu, má dnes již kdejaké auto. Když jej ale použijí ta nejostřejší současná Porsche jako 911 Turbo, GT3 či Cayman GTS, tak je na co se dívat.
Zpět na článek
9. 8. 2014 18:21
9. 8. 2014 19:45
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
9. 8. 2014 23:15
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
10. 8. 2014 12:34
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
10. 8. 2014 18:05
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
9. 8. 2014 22:33
10. 8. 2014 09:45
10. 8. 2014 11:52
9. 8. 2014 22:45
Avatar - petrumr
9. 8. 2014 18:21
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
9. 8. 2014 19:45
To je sice skvele...
...ale tieto novucicke Porsche len tak tak stihaju za prakticky 7 rokov starym autom...
Rozbalit vlákno
15
Avatar - white label
9. 8. 2014 19:59
Re: To je sice skvele...
Svatá prostoto...
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
9. 8. 2014 23:15
Re: To je sice skvele...
Moje tvrdenie sa zaklada na verejne znamych cislach.

Na com sa zaklada tvoja naivita?

Pravo povedat 'svata prostoto' mas len vtedy, ak za tebou stoja fakty.
Avatar - white label
9. 8. 2014 23:25
Re: To je sice skvele...
Nikde ve tvém úvodním "bonmotu" podporu fakty nevidím, takže moje reakce je tomu obsahově zcela odpovídající. :*) ;-)

P.S. A to zatím vůbec neřeším "detaily" typu jaké byly emisní normy před sedmi lety a jaké jsou dnes apod.
10. 8. 2014 11:03
Re: To je sice skvele...
Tak nam teda uved tie verejne zname cisla, pretoze akosi nechapem o com pises. A samozrejme by sme boli aj zvedavi, ak by si menoval konkretne, na co/koho dnesne Porsche stihaju len tak tak. :-)
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
10. 8. 2014 12:34
Re: To je sice skvele...
Prepac, ale kazdemu, kto co i len z dialky sleduje dianie v automobilovom svete, je absolutne jasne, ake auto mam na mysli.

Ak nechapes (a to je tvoj problem, nie moj...) a mas potrebu sa pytat, tak si si asi pomylil diskusne fora, mozno by si mal zajst, co ja viem, napriklad na web o zdravom vareni.

Nurburgring lap times ako aj udaje o zrychleni 0-100 km/h su verejne pristupne a dostupne, mozes si ich najst a porovnavat, co hrdlo raci.
10. 8. 2014 13:02
Re: To je sice skvele...
Nic v zlom, ale si strasny trulo. Predpokladam, ze mas na mysli GT-R, ale pokial mi je zname, tak telepatia este nie je medzi ludmi rozsirena, takze clovek moze len hadat, co si ten druhy mysli. Asi nema cenu s tebou dalej polemizovat a vobec s tebou viest vecnu diskusiu, ked nevies ani fundovane odpovedat na primitivnu otazku, ale kecov okolo toho mas neskutocne.

PS: 7 rocne GT-R, ako aj najnovsia verzia nestihaju na Porsche Turbo (S) - (vid. rozne porovnavania) a to este nepisem o spolahlivosti napriklad launch control-u, tak si laskavo nieco o tom nastuduj ty a svoje rozumy mozes davat niekomu inemu.
10. 8. 2014 16:39
Re: To je sice skvele...
k tomu PS: to že GT-R nestíha je hovadina ako mrak..jasné pokial ich zoberiem na rovinku dlhú 1 km je jasné že 911 s menšou váhou a podobným výkonom bude rýchlejšia..ja som 530 koňové GT-R mal a pojazdil som s ním aj okruhy,,ja mám 911 strašne rád ale na okruhu kde sú aj zákruty mi Turbo S neušlo..

[odkaz]

plus tu sú oficiálne časy áut na nurburgringu a ak mi po prečítaní tohto povieš že GT-R nestíha tak si to asi pôjdem hodiť..a pokial by na Turbo S klasické GT-R nestačilo, tak si stačí pozrieť časy Nisma GT-R ktoré je ešte rýchlejšie ako klasické GT-R a stále výjde menej ako 911..týmto ale Turbo S nijako nezhadzujem..mám to auto rád a ako jedno z mála sa dokáže GTR-ku vyrovnať..

a k tomu launch controlu..prvé kusy GT-R s tým problém mali..po FL sa LC-čko zdokonalilo..navyše ja som ho v GT-R tiež použil dosťkrát a nič sa tomu autu nestalo takže..a nebol som tam jediný kto tomu LC dával zabrať..
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
10. 8. 2014 18:05
Re: To je sice skvele...
Raz darmo budes zaslepenemu fanatikovi vysvetlovat, ze napriklad 7:20 je menej ako 7:40, a ze teda vo svete, kde je rychlejsi cas na kolo meradlom uspechu, je auto s casom 7:20 lepsim strojom.

Ale na forach auto.cz to je raz tak. Stale sa najde *, ktory poprie nielen matematiku, ale aj zdravy sedliacky rozum ;-)
10. 8. 2014 18:57
Re: To je sice skvele...
ale tak pozri..ja osobne mám Turbo S veľmi rád..ale GT-R som vlastnil a odjazdil som si s ním dosť takže si myslím že o tom aute viem viac ako niekto kto sa v ňom ani neviezol...resp. o ňom len čítal a porovnával si čísla v tabulkách...a ja som to už povedal..len na rovnej ceste Turbo S GT-R predbehne..bude to vyšším výkonom a nižšou váhou ale na ceste kde sú zákruty technické pasáže a pod. sa na GT-R chytá málo čo...

ja som si už ale tu na tomto fóre zvykol, že namiesto toho aby človek priznal že niečo môže byť aj inak, prípadne aspoň normálne diskutoval ako to teda je, tak radšej dá palec dole..čo už..mne to môže byť šumák..alebo totálne zaužívanou vecou je, že človeku by si mohol poslať aj 30 odkazov kde by GT-R malo lepší čas, ten človek dá radšej palec dole a ide tu niekoho presviedčať že to je kravina a že 911 aj taj GT-R svojim spôsobom porazila..napr. v porovnaniach..hlavne v tých na youtube kde to exoti zoberú na 1km dlhú rovinu a robia závery pritom na normálnej trati sa s tým polovica z nich neodváži ísť naplno..čo už :-|
11. 8. 2014 12:34
Re: To je sice skvele...
Prave na tvojom mieste by som tu rozum prilis nezacinal vytahovat, kedze nie si schopny ani rozumne odpovedat na otazku, ked sa ta niekto opyta na aku konkurenciu si narazal. Co sa tyka casov na okruhu, cital som mnozstvo clankov a porovnani GT-R s Turbom (S) a cuduj sa svete nikto nedokazal byt so seriovymi nastaveniami lepsi na GT-R oproti Porsche, co zavana nestandardnym nastavenim, pouzitim sliciek a podobne, vid odkaz o vyssom vykone motora, ktory som uvadzal pre mino32.
10. 8. 2014 19:49
Re: To je sice skvele...
A to, že srovnáváš Turbo S z roku 2010 s letošním GT-R a GT-R Nismo je podle tebe OK?
10. 8. 2014 20:54
Re: To je sice skvele...
klasika..keby si si prečítal celú tabuľku tak by si videl že Turbo S skončilo aj pod GT-R z 2009 takže nezrovnávam len tohtoročné modely... ;-) takže áno je to OK..
11. 8. 2014 12:09
Re: To je sice skvele...
Mino, pozri si hoci len na youtube rozne porovnania GT-R a Porsche Turbo S rovnakeho roku vyroby (ci uz renomovanymi odbornymi casopismi, alebo "amatermi" na roznych podujatiach), nepamatam, kedy som videl, zeby GT-R vyslo vitazne. Ono to nie je len o aute ako takom, ale aj o jazdcovi, jeho nasadeni, skusenostiach a podobne, cize relevantne vysledky by sa dostavili iba vtedy, ak jeden jazdec odjazdi na oboch autach. To, ze tebe Turbo S neuslo, nemusi zasadne znamenat, ze mas lepsie auto, mozno si len proste lepsi jazdec.
Nechcem v ziadnom pripade spochybnovat vykony a schopnosti GT-R, prave naopak, obdivujem ho za to, co predvadza, ale treba sa pozriet na fakty a snazit sa byt nestranny:
- prve GT-R mali podstatne vyssi vykon ako uvadzali oficialne tabulky [odkaz]
- launch control GT-R nezvladal preniest ohromny vykon motoru a dochadzalo k fatalnemu zniceniu prevodovky (aj nove GT-R maju obmedzenia len na par startov), naproti tomu Porsche nie je nijako limitovane [odkaz]
- 911 je omnoho zabavnejsia (americky Motor Trend udelil 911-ke 2 roky po sebe (2012 a 2013) titul najlepsie auto na jazdenie ako aj anglicke EVO, udelilo titul auto roka 2013)
www.youtube.com/watch?…
www.youtube.com/watch?…
www.youtube.com/watch?…
www.youtube.com/watch?…
11. 8. 2014 13:12
Re: To je sice skvele...
ja som nestranný..preto tu nikde netvrdím že GT-R je top a zvyšok sú šmejdy...ako som spomenul..mám Turbo S strašne rád a keď opomeniem GT-R je 911 asi jediné auto po ktorom by som sa ešte pozrel príp. ho kúpil..

keď si pozrieš tabuľku, GT-R z 2009 skončilo nad Turbom a pri GT-R je napísané stock tires čiže sériové pneu...

samozrejme sa ale treba zhodnúť v tom, že v rukách jedného môžebyť rýchlejší Nissan, v rukách druhého Porsche...a treba sa zhodnúť aj na tom že oba vozy sú perfektne premakané a technicky vyspelé a ich kúpa je len otázkou vkusu a sympatií..samozrejme neviem ktorý výrok odštartoval diskusiu ale ja rozhodne nezdieľam názor že by Turbo nestíhalo...pre mňa osobne sú tieto autá vyrovnané.. :-)
11. 8. 2014 15:02
Re: To je sice skvele...
S tou nestrannostou a faktami som skor narazal na Me_Myself_and_I, ktory celu diskusiu vyprovokoval vyrokom, ze tie novucicke Porsche len tak tak stihaju za 7 rokov starym autom. S tvojim prispevkom sa stotoznujem, ide o velmi vyrovnanych superov, i ked si stojim za tym, ze o malicky chlp (co sa tyka rychlosti) je na tom lepsie Turbo S (na zaklade porovnani motoristickymi mediami hlavne v zrychleni a na rovinke). Co sa tyka STOCK nastavenia, tak tam by sa dalo spekulovat, lebo poniektori aj semislicky uvadzaju ako normalne pneumatiky. V com ale GT-R ma jednoznacne navrch, a to mu nemozno upriet, je pomer vykonu, ktory ponuka vzhladom na cenu. Porsche zase ponuka meno, tradiciu, charizmu, luxusnejsi interier a tak dalej, za co si samozrejme nechava patricne aj priplatit. Cele to mozeme teda zhrnut tak, ze ak si niekto primarne zaklada na spickovej technike a vykonoch (vsetko ostatne ide stranou) za relativne malo penazi, tak siahne po GT-R a naopak, ti ktori chcu pridanu hodnotu v podobe luxusu, elegancie, charizme, ci aure zvolia Porsche. Mimochodom som velmi zvedavy na Mercedes AMG GT (GT-R bolo pouzivane pri testoch ako referencia). :-)
Avatar - Petrolhead_CZ
9. 8. 2014 22:33
zvuk
To Turbo zní v porovnání se skvělou GT3 strašně nudně. Nebo spíš nezní vůbec.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - fOE
10. 8. 2014 09:45
Re: zvuk
Jak se tesis na FL Italie s oturbenym motorem?
Avatar - Petrolhead_CZ
10. 8. 2014 11:52
Re: zvuk
Samozřejmě, že se na nový model (a nikoliv FL jak tu všichni tvrdíte) tolik netěším, nejsem příznivcem foukaček, atmosférická 458 představuje vrchol osmiválcové řady Ferrari a supersportů obecně, na který se bude vzpomínat, teď se obávám, že to bude už jen padat. Minimálně po stránce charisma a té aury, která k Ferrari tak patří. I když nevím, možná se s M400-T pletu a poradí si s tím. Minimálně po jízdní stránce a po stránce ovladatelnosti a výkonů to bude opět naprostá špička.
Avatar - JirkaV8
9. 8. 2014 22:45
mclaren
za mě McLaren srry kuci ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Martin911Turbo
10. 8. 2014 21:21
GT-R vs Porsche 911
Hoši, hoši jestli je GT-R rychlejší nebo ne je jedno, každý má rád svoje auto.
Mě jakožto Porschefila nenechá chladné žádné Porsche, GT-R beru jako slušný kus hardware ale bez duše,ale věřím že mnoha lidem udělá GT-R dobrou službu, takže tak
Jinak plochý 6-ti válec nebude nikdy vylozovat krandiozní a hrdelní zvuk, bez patřičné úpravy výfukové soustavy, samozřejmě porovnejte např. zvuk ikony 928 GTS s 5.4l V8 nebo 5.5l V10 Carrery GT a uslyšíte že i pravý německý koník dobře zní :yes:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Petrolhead_CZ
10. 8. 2014 22:52
Re: GT-R vs Porsche 911
GT3 a i takový Cayman nebo Boxster znějí výborně, zvlášť se sportovním výfukem. Jinak za mě v souboji GT-R a 911 jasně volím Porsche.
Avatar - Martin911Turbo
11. 8. 2014 11:25
Re: GT-R vs Porsche 911
To samozřejmě ano, ale zvukem stále nedosahují zvuku Lamborghini či Ferrari
Avatar - Petrolhead_CZ
11. 8. 2014 11:49
Re: GT-R vs Porsche 911
To je samozřejmé, že nedosahují, ale o tom se teď nebavíme ne? Teď rešíme konfrontaci GT-R a 911, kde vede Porsche, nejen po stránce soundtracku...jinak existuje větší procento značek, které nabízejí suta s lepším rykem než poršáci, takové Maserati, Aston Martin, Jaguar, to jsou slušní interpreti :-) Ale Ferrari a Lamborghini, ještě společně s Pagani (Zondou) vedou.
15. 8. 2014 14:36
Re: GT-R vs Porsche 911
Carrera GT Gemballa!! Takhle zní správná mela
[odkaz]