Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Tesla Roadster: Nové Li-Ion akumulátory prodlouží dojezd až na 640 km

Současní majitelé roadsteru Tesla dostanou možnost vyměnit své stávající akumulátory za nové, které téměř zdvojnásobí akční rádius.
Zpět na článek
15. 8. 2014 16:01
15. 8. 2014 16:11
15. 8. 2014 17:25
15. 8. 2014 17:30
15. 8. 2014 21:11
15. 8. 2014 22:19
15. 8. 2014 19:27
16. 8. 2014 10:05
16. 8. 2014 13:00
16. 8. 2014 04:52
16. 8. 2014 09:12
17. 8. 2014 11:11
17. 8. 2014 15:15
18. 8. 2014 17:47
18. 8. 2014 18:07
18. 8. 2014 23:19
19. 8. 2014 18:40
19. 8. 2014 19:06
19. 8. 2014 20:40
19. 8. 2014 21:31
19. 8. 2014 22:46
15. 8. 2014 16:25
15. 8. 2014 17:09
Avatar - petrumr
15. 8. 2014 16:01
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
24
15. 8. 2014 16:11
Re: cena
Do prace, z prace, do prace, z prace... ale vystacilo by ti to na trasu Kromeriz Praha ? Teoretickemu dojazdu never, u P85+ nemecke testy potvrdili od 352 do 380 km, aj ked to malo byt asi o 100 viac. Je ine to testovat pri 60 mph, ine pri 130 kmh a ine pri dochadzani Hamburg Berlin. Niektori su zvyknuti dochadzat do prace 200 az 300 km. A Antidiesel bude po mne zase preklad cez Google Translator ? Tak len pozdravm MIRAI >:D >:-[] melon skusa zachranit baterkovy koncept CSD voziku na prepravu kvanta baterii a par balikov po perone.
Avatar - petrumr
15. 8. 2014 17:25
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - W.O. PRSCLEY
15. 8. 2014 17:30
Re: cena
jo a tahej ji za teslou na vozejku ............ ha ha ha
a co si ještě půjčuješ v práci? >:D
Avatar - Uživatel_5340709
15. 8. 2014 17:43
Re: cena
Ciment, gumáky, solvinu? :-)
Avatar - W.O. PRSCLEY
15. 8. 2014 21:11
Re: cena
>:D >:D >:D
TA SEDLA !!!!!!!
16. 8. 2014 13:32
Re: cena
jo chlapi s novým Rkem [odkaz] si jen tak nezajezdíte ;-) zaprvý na něj mít nebudete ani many ani nervy - žádný brmbrm a zadruhý to bude trvat než přijde ;-)
15. 8. 2014 19:27
Re: cena
Môžeš si zdraviť koľko chceš, vodíkové autá tak skoro nebudú rozšírené. Dôvody som ti uviedol minule, nijako si ich nevyvrátil ...
16. 8. 2014 10:05
Re: cena
Uznavam, ze nezazijem vodikove auta inak, ako experimentalne, ale to je aj s elektromobilmi, nie je realne spotrebovat 2x tolko surovin, ono to znamena aj vyssiu spotrebu energie a ropy na tazbu, viac energie na spracovanie. Preto si myslim, ze buducnost ma zdroj energie, ktory obsahuje viac energie na jednotku hmotnosti. Lebo ako pisem nizsie, keby som mal v aute 900 kg nafty, tak by som mal dojazd 12.000 km a nie 400km ako elektromobil s rovnako tazkym zdrojom energie.
16. 8. 2014 13:00
Re: cena
Mohol by si dať nejaký link, kde elektromobily na svoju výrobu spotrebovávajú 2 x toľko surovín? Nech sa zasmejem >:D
16. 8. 2014 04:52
Re: cena
nemecké testy si strč za klobúk.. tu máš reálne testy od slovákov ;) [odkaz]
16. 8. 2014 09:12
Re: cena
Ano 400 km, z toho mozno 150 po dialnici, a rychlost merana na kazdom kroku >:D . Tie nemecke cesty mali vyssi podiel dialnice a vyssie rychlosti, takze tak. Myslis, ze by TESLA zvladla cestu Zilina Vieden na 10:00 tam a o 2 hodiny naspat ? Ciel cesty nie je pri nabijacke, takze cas cakania sa neda pouzit na dobijanie. Je to cca. 556 km a cakat nemozem, lebo skolka je iba do 16:00. Ake je riesenie s Teslou ? A z toho vychadzali testy Die Welt, AMS, a nejakych novin, prakticke vyuzitie TESLY. Test, ci auto prejde najake km, nie je prakticky pouzitelny, ved aj s osobakom prejdu experti 1600 km na natankovanie, napr. Focus, P308, ale aj Passat a znamena to, ze by si si kupil take auto a isiel do Innsbrucku a spet bez dotankovania, alebo Drazdany a spet ? So superbom som na plnu nadrz zasiel zo Ziliny do Warsavy a 80 km spet a musel som tankovat, a Warsawa trvala tiez len 5 hodin .
A veta v tom slovenskom teste Tesly " zastavime na nabijacke a potom pojdeme rychlejsie " vysvetluje nielen vzdialujuce sa auta, nezaujaty strih videa vyhybajuci sa predbiehaniu, pri ktorom je take silneee auto predbiehane !!! ( Kia Rio, Skoda Fabia a velkym rozdielom rychlosti na R1 pri Zvolene ), ale aj objektivitu testu. A aj myslenie vodica, stratim cas nabijanim a dozeniem ho rychlostou, ktorou spotrebujem to, co som dobil pri stati. Keby som v aute vozil 900 kg nafty, tak by som mal dojazd 12.000 km >:D
Takze taketo slovenske testy, kde by som jazdil tak, ze by ma predbehol aj skuter 125 ccm, si strc za klobuk. Poznas vtip, ktore auto je na ceste najrychlejsie ? Avia, vzdy prva. Myslim, ze slovensky test ho zmenil, Aviu predbehla TESLA >:D >:D >:D
17. 8. 2014 11:11
Re: cena
Zo Žiliny do Viedne sa dá Teslou v pohode dôjsť. Keď je škôlka len do 16, tak zober decko (alebo daj) a choď si nabiť a môžeš ísť domov, normálne v rámci limitov rýchlosti 130 km/h.
Ďalej: batterypack v Tesle váži nejakých 600 kg - už vidím ako by si dostal 600 kg nafty do osobného auta ... >:D
Tie tvoje výplody sú mimo realitu.
17. 8. 2014 15:15
Re: cena
Do skolky prides o 6:30, podla nalady decka odides o 10, 15 minut, od Trnavy 110 kmh, prejazd cez Vieden, parkovanie, vytah, vyber kava, caj a 10:00 zacina porada, takze na to vsetko je 3h15 min. A ta vaha, TESLA uvadza vahu 2100 kg, nerozlisuje kapacitu baterii. Tato vaha zodpoveda autu bez 3cm 5m dlhemu v podstate A8, MB S. Ale ked odpocitas 600 kg, tak mas 1500 kg a to uz je nieco ako Superb, Insingnia, ale za vyssiu cenu. To je ta vaha, lebo keby som v superbe viezol tych aspon 500 kg nafty ( dvojita podlaha 2,5 m x 1,5m x ,15 m + povodna nadrz ), bol by som na vahe Tesly S 85 kWh a musel by som zaplatit 75.340 EUR! To su naklady na auto 4,8 m na 8 rokov aj s palivom, porovnavat teslu s MB E alebo MB S nebudem, lebo podla mna tam tych 400 az 600 kg vybavy chyba. Takze to je aj odpoved na to, ze elektromobil potrebuje viac surovin, kvoli baterii. Ked chcem MB S, nebudem ho porovnavat s Teslou, jej zodpoveda vahou bez baterii MB C. Mimo realitu je reklamna kampan, za cenu tesly je MB ML 350 BLUETEC! s miernum doplatkom MB GL alebo MB S a to uz je nieco ine. Asi preto sa ta tesla moc nepredava, aj ked by to stalo 550 EUR mesacne.
18. 8. 2014 17:47
Re: cena
Aha, takže tá blbosť s dvojnásobkom surovín je len tvoj výplod, žiadne exaktné meranie. Dobre vedieť s kým mám tu česť ... >:D
Už vidím ako dávaš do normálneho auta dvojitú podlahu ... čo tak výfuk, prípadný kardan, prečo do toho rátaš pôvodnú nádrž, keď bude celá podlaha dvojitá atď ... proste kecy.
Vidieť odborníka - autá porovnáva na váhu ... nie si ty mäsiar? Dvadsať deka viac, môžem to nechať? ... >:D Tesla je VEĽKÉ auto, preto sa porovnáva s E, alebo S, nie s C.
18. 8. 2014 18:07
Re: cena
Mimochodom - tie počty ma dostali dobre do kolien. Keď počítaš s Merc S, alebo Bavorom 7, zarátaj tam aj motor ... >:D Ty 400 až 600 kg výbavy >:D >:D >:D
Inak - to o slabých predajoch Tesly ma taktiež dojalo >:D
Tesla totiž predáva tak, že nestíha vyrábať, môj zlatý. Preto aj tá odstávka závodu nedávno - príprava na Model X a aj rozšírenie linky pre S.
18. 8. 2014 23:19
Re: cena
Dnes som preluskal nemecku stranku tesly a tesla ma tiez motor, ktory nieco vazi, pruzenie a tlmenie je masivnejsie, ako na MB E. Ale ak ma rovnaku vybavu ako D3 alebo MB GL, co by som pri jej vahe ocakaval, tak ma lahsiu kozu na sedadlach, lahsie pyropatrony v airbagoch, lahsie sklo ( alebo polykarbonat ako niektore hothatche ? ), mozno je z hlinikovych zliatin, porovnajme ju teda z A8, a vida rozdiel nie je 600 kg, karoseria z plastu ? Tak porovnajme s BMW 5, ma plastove blatniky, hlinikove kapoty, v dalsej generacii bude dost uhlikovych kompozitov a rozdiel nebude 600 kil. Kolko je vaha motora tesly .? Aby som to vedel porovnat s motorom toho Ska. Moje cisla napadas, ale daj vlastne. Preco tesla si moze viezt 600 kg zasobu energie na jazdu ( dufam ze suhlasis, ze v bateriach je uskladnena energia ) a auto so spalovacim motorom nemoze mat rovnako tazku zasobu energie, aj ked je to benzin alebo nafta ? V com je tych 600 kg inych ? Asi to bude tym, ze energia na tych 400 km v elektromobile sa da dostat do tych 600kg baterii a u nafty do 30 kg. Elektrina je nehmotna, len jej nosic - baterie su tazke. Kolko vazi palivova nadrz z kautexu ? 600 kg urcite nie, takze tam mas tu vacsiu spotrbu surovin. Mozno som to nedolozil excelovskou tabulkou, ale rozdiel vo vahe je, a kamuflovat ho tym, ze najdem auto, ktore vazi podobne ako moj elektromobil a poviem, ze to je ta ista trieda.... Ked nemam pravdu, preco nie su lietadla na baterky ? Nemyslim hracky, ale napriklad aspon nejaky ultralight. Ak predavas teslu, tak tvoj postoj chapem, ale inak nie. A neuveris, auto s dvojitou podlahou uz bolo, MB A druha generacia. Co myslis, preco malo dvojitu podlahu ? Jej ucel nakoniec mercedes nevyuzil a v tretej generacii uz nie je, baterkovy koncept bol pochovany, pouzivaju ho len v rozvazkovych dodavkach. Ale cinani robia autobus na baterky, testovali ho aj v cechach. A model x bude dodavany koncom 2015 aspon podla konfiguratora tesly. Neviem o inej automobilke, ktora by po prestavbe linky cakala rok na spustenie vyroby noveho modelu, ved aj skodovka zvladne prestavbu linky na novu fabiu za 3 tyzdne, ale to bude asi pokrok v duchu TESLA TECHNICKY SLABA. Ak tomu veris, kup si to.
19. 8. 2014 18:40
Re: cena
Prosím ťa, nestrápňuj sa ... V ČR jazdí Superb II, ktorý je prerobený na elektriku - motor z príslušenstvom a náplňami atď čo z neho vytiahli vážil 460 kg - a to bol dvojlitrový turbodízel. Pri porovnaní napríklad BMW 750i (až na maximálku je to porovnateľné, aj váha) ten motor váži podstatne viac (8 valec), pridaj niekoľko desiatok kg za prevodovku, kardan. Porovnaj toto: [odkaz] a tu nie je prevodovka, kardan
s týmto: [odkaz]
A zasa splietaš piate cez deviate. Tvoje čísla napadám, lebo píšeš kraviny - aj tú tvoju "nádrž" si zle zrátal ...
Fakt prosto je, že Tesla váži porovnateľne ako napríklad BMW 750i (2100 kg vs 2015 kg) - udáva sa suchá hmotosť. Bodka. To, že sa ti to nepáči je TVOJ problém. Tvoje splietaniny na tom NIČ nezmenia. A to uspela v crashtestoch vynikajúco, takže karosériu z h .. nemá. Jediné, kde má handicap sú rôzne asistenty - a tie 100% nevážia stovky kg. Suroviny rátaj s celkovej hmotnosti - suroviny sú potrebné na CELÉ auto, nie zvlášť na baterky/nádrž.
To, že ty nič nevieš, je normálne - to si už ukázal - nevravel som, že odstavenie linky bolo IBA na prípravu výroby Modelu X, ale AJ na prípravu vároby X a rozšírenie výroby S. Mimochodom odstávka bola niekedy v júni/júli, prvé výrobné kusy z predsériovej výroby budú koncom 2014/začiatkom 2015 - to je u teba rok? Máš ty ale divný kalendár ...
A nakoniec: kúpiť by som kúpil, nie sú money na ňu ...
19. 8. 2014 19:06
Re: cena
Alebo ešte raz pre technicky slabších - keď máš dve autá s porovnateľnou hmotnosťou, MUSIA byť vyrobené so surovín s porovnateľnou hmotnosťou. Ich pomer sa môže líšiť: tesla nemá polymérovú nádrž, takže tam bude menej plastov, BMW nemá veľkú baterku, takže tam nebude 9 kg lítia ako v tesláckej baterke, Tesla nemá dlhý kardan, takže tam bude menej toho z čoho sa kardan vyrába (asi pevnostná oceľ), Tesla má hliníkovú karosériu (z väčšej časti), takže tam bude viac hliníka než v BMW ... atď. Chápeme? Celková hmotnosť surovín však musí byť rovnaká - leda že by si vynašiel miznúcu hmotu ... >:D
19. 8. 2014 20:40
Re: cena
Motor u Supa odhadujem na 150 kg a prevodovku na 70 kg. 460 kil z neho Ejpovice vytiahli aj tym, ze to bol projekt, takze nahradili vec z bezneho materialu odlahcenou ( napriklad tlmice a pruziny ). Okrem argumentu, ze nic neviem iny asi nemas. Ale daj mi odpoved na toto. Sluzobny superb 2 2,0 Tdi v manuale vazi adi 1500 kil, moje sukromne auto s 2,2 litrovou naftou v manuale vazi 1980 kil. Preco asi ? Tesla nema radarovy tempomat , cela sranda urcite vazi aspon 15 kil, vazit to nebudem. Ale ze na mojej motorke vazi ABS 6 kg viem, lebo rovnaky typ bez ABS vazi o 6 kg menej. Pneumatiky aj brzdy na TESLE nemusia by dimenzovane na 250 kmh, co u A8 je, a tie brzdy su teda o dost tazsie. A kopec inych blbosti, napriklad odvetravane sedadla, dvojite skla, dvojitu priecku medzi kabinou a motorom s tlmiacou hmotou, ktore ta tesla nema. Teslu S som videl, aj zvnutra a nepresvedcila ma. X ko by mohlo byt zaujimave, ale len zo solarom na streche domu, aby som to nenabijal nocnym prudom a slusnym dojazdom. A je jasne, ze musi byt aj rezervne koleso ( co myslim tesla nema a asi je to tazke, lebo v pneuservise som platil priplatok za nadrozmerne koleso ). Lepiacu sadu vozim len na motorke, ale aj tak mam pre istotu asistencnu sluzbu. Ale ako by som na nej nahradil 12 litrovu nadrz a V motor za elektro, to asi vediet nebudes, aj ked inak vies asi vsetko. Harley spravil jeden elektro pokus. Ak bude teraz v Prahe, budem pozerat na tie obdivne pohlady a objednavky >:D . A moj kalendar vychadzal z oficialnej stranky nemeckeho zastupenia tesly, kde pisu, ze objednane kusy budu dodane v lete 2015 a leto zacina myslim 21.juna. Takze od juna roku 2014 do juna 2015 je to rok, aspon mna to tak kedysi ucili. Vidis, viem taku hlupost, co ty nevies. A viem aj to, ze pre moj sposob pouzivania aut je tesla nepouzitelna. A tiez, ze v uctovnom roku 2013 vykazala ako predane a dodane aj auta, na ktore prijala zalohy a neboli vyrobene.
19. 8. 2014 21:31
Re: cena
Odhadovať váhu motora môžeš - ja odhadujem, že pravdu nemáš.
Stále neviem o čom v súvislosti s hmotnosťou vlastne točíš - fyziku neobabreš - opakujem pri aute s podobnou hmotnosťou budú suroviny s podobnou hmotnosťou. Skús to vyvrátiť a rovno sa nominuj na Nobelovku za nájdenie nejakej miznúcej hmoty.
Elektromotoriek je kopa, nie len Harley. Zisti si ako to robia. Závodia aj na TT.
Dvojité sklá nemá ani každý sériový Mercedes - sú za príplatok.
Tvoj kalendár je blbý - linka nie je len na sériové autá - aj predsériové kusy sa musia niekde vyrobiť. Takže zasa kecáš - ale už som si zvykol.
S účtovným rokom zasa kecáš - vykázala autá ako PREDANÉ, ale neboli DODANÉ. To preto, lebo US výrobci robia väčšinu produkcie "na sklad", nie "na objednávku" - teda do účtovníctva môžu zaradiť iba autá predané, nie vyrobené. Lenže Tesla je výnimka - nerobí "na sklad", každé auto má kupca, lebo platíš nevratnú zálohu, takže si autá VYROBENÉ, ale NEDODANÉ zarátala ako PREDANÉ - a právom, mali už svojho vlastníka.
19. 8. 2014 22:46
Re: cena
Mimochodom - až teraz mi došlo, na akú hlúposť sa vlastne pýtaš: ako chceš porovnávať, čo do hmotnosti, iné autá? Tvoj služobný Superb má, dajmä tomu, cca 1500 kg - keďže viem, že Superb sa s 2,2 l dízlom nevyrába, tvoje súkromné auto nie je Superb - ako ich chceš vlastne porovnať, keď ide o úplne iné autá? Že by jablko a hruška? >:D
na tvoju otázku "Prečo asi?" sa dá jednoducho odpovedať - iné auto? Inak skonštruované auto? Ťažší motor? atď - možností je veľa ... >:D
Ešte niečo: výbava určite nerobí nejaké 400 - 500 kíl ako si myslíš. Dôkaz je toto: Merc E200 CDi má v základe pohotovostnú hmotnosť 1735 kg, užitočné zaťaženie 565 kg a celkovú hmotnosť 2300 kg. S celkovou hm. sa nedá hýbať, sama automobilka píše, že so zvyšujúcou sa výbavou klesá užitočné zaťaženie, nestúpa celková hmotnosť. A teda, keďže si neviem predstaviť, že by niekto kúpil veľký Merc E s užitočným zaťažením nejakých 415 kg, musí všetka doplnková výbava vážiť nejakých 150 kg. A v tom je všetko, vrátane nezávislého vykurovania, sklenenej strechy, všetkých asistentov, audia Bang and Olufsen, kože, klimatizovaných sedadiel atď - nakonfiguroval som si všetko čo sa dalo.
15. 8. 2014 16:25
Re: cena
No tak Antidiesel tu uz bol a nechal autogram :no: >:D
Avatar - WinDiesel
15. 8. 2014 17:09
Re: cena
Typuji 1000 Kč za 1 km dojezdu. To každý rád dá a navíc Kalifornie to zčásti ráda zatáhne.
15. 8. 2014 22:16
Progres jako bejk
Za nějakých 8let dokázali zvednout dojezd ze 400 na 600km. To znamená, že klesla cena nebo vzrostla kapacita a energie je tam o 50% více. Současně musela klesnout hmotnost a objem, protože by do stejného podvozku baterii o 50% větší a těžší prostě nedostali. Ve skutečnosti se zlepšil každý parametr o trochu a v součtu vzrostla výkonnost o 50%.

To jen až tady zase nějaký zabedněný chytrák bude tvrdit, že v technologiích elektropohonu za posledních 100 let nedošlo k žádnému posunu.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - W.O. PRSCLEY
16. 8. 2014 10:51
Re: Progres jako bejk
Za 100 let skutečně úžasnej pokrok. Ty bejku.
16. 8. 2014 13:29
Re: Progres jako bejk
Jenže stejně tak je pokrok v konvenčních motorech. Když si vezmu benzínový motor, který jsem měl v minulém autě a jeho současný ekvivalent ob generaci, tak reálná spotřeba je o 21% nižší. Tudíž jen efektivitou pohonu se dojezd zvětšil o 27%.

To jen až tady nějaký zabedněný chytrák bude tvrdit, že u spalovacích motorů nedochází k žádnému vývoji.
17. 8. 2014 11:40
Re: Progres jako bejk
To nie je pokrok LEN v motoroch - ten sa ráta na jednotky percent, nie desiatky. To je aj prevodovka, pneumatiky s nižším valivým odporom, nižšia hmotnosť ... Všetko môže byť samozrejme použité aj v elektromobile (áno aj prevodovka) - okrem motora samotného, samozrejme.
Avatar - Martin911Turbo
16. 8. 2014 15:11
Baterie Li-ion?
Proč nepoužili místo Li-ion baterií Li-pol, rapidně by klesla váha
Rozbalit vlákno
9
Avatar - white label
16. 8. 2014 15:57
Re: Baterie Li-ion?
To zřejmě ano, ale co by naopak zřejmě poměrně výrazně stouplo je cena, která už s Li-ion rozhodně nízká není. ;-)
Avatar - Martin911Turbo
16. 8. 2014 16:03
Re: Baterie Li-ion?
tak u Tesly je to myslím jedno kolik by stáli baterie u Toyoty či Hondy, tam už je to jiné
Avatar - white label
16. 8. 2014 16:07
Re: Baterie Li-ion?
Tak jedno to není určitě ani u Tesly, baterie u dnešních elektromobilů tvoří nejpodstatnější část jejich výrobní ceny. :-)
Avatar - Martin911Turbo
16. 8. 2014 16:26
Re: Baterie Li-ion?
a o kolik může být li-pol dražší? o 5-10% to je moc?
Avatar - white label
17. 8. 2014 02:22
Re: Baterie Li-ion?
To je nějaký tvůj věcně podložený odhad? Podrobnější konkrétní informace k tomu nemám, na rozdíl od kompetentních, dobře informovaných, pracovníků Tesly, kteří zřejmě dobře vědí, jaké baterie vybrat a proč. A o tom, že je cena jedním z velmi podstatných "parametrů" takových baterií jistě nepochybuješ ani ty. ;-)
Avatar - Martin911Turbo
17. 8. 2014 09:53
Re: Baterie Li-ion?
tak já prémiové li-ion a li-pol baterie používal u mého bývalého koníčka a tam byl rozdíl mezi oběma typy opravdu minimální ;-)
Avatar - white label
17. 8. 2014 17:05
Re: Baterie Li-ion?
No jo, ale tohle nejsou baterie do houpacího koníčka... >:D ;-)
Avatar - Martin911Turbo
17. 8. 2014 18:24
Re: Baterie Li-ion?
do jakýho houpacího koníčka?
já tu mluvím o špičkovém a profesionálním koníčku, říkají Ti něco značky XRAY, TAMIYA, YOKOMO? Pokud ne, tak si to najdi
17. 8. 2014 22:14
Re: Baterie Li-ion?
To, co si běžně můžeš koupit označené jako Li-pol, jsou ve skutečnosti Li-ion (jde o marketing). Pravděpodobně bude mít polymerový separátor. Ale ne elektrolyt.