Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia Sorento 2015 se Evropě představí v Paříži

Kia v předstihu před pařížským autosalonem představila evropskou specifikaci nové generace velkého SUV Sorento. Na výběr bude ze tří motorů.
Zpět na článek
30. 9. 2014 12:21
30. 9. 2014 12:40
30. 9. 2014 14:19
30. 9. 2014 15:49
30. 9. 2014 15:06
30. 9. 2014 16:09
30. 9. 2014 16:22
30. 9. 2014 16:55
Avatar - rimow11
30. 9. 2014 12:21
kia
nevyzerá najhoršie :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - 3_diamanty
30. 9. 2014 12:40
Re: kia
musim sa otvorene priznat nakolko sa mi paci nova sedona aj ceed GT, soul alebo optima.... ze nove sorento je z mojho pohladu snad asi najkrajsia kia..... momentalne..... samozrejme , za rok za dva moze to byt inak ked pride zase nejaky novy model.....

Velmi prijemne a elegantne na mna posobi exterier sorenta a doslova az luxusne na mna posobi jeho interier ;-) ..... a ja myslim ze sorentu svita aj v europe uz trosku na lepsie casy :yes: Jasne ... z masky a celkovych proporcii citit ameriku to sa neda zakryt ... predsa len tam je kia viac doma ako v europe .... ale vobec by som sa nehanbil kupit si v europe toto auto.... vyzera vazne dobre.... a navyse v europe ani moc konkurentov nema ak zvazime fakt ze nemecku D3 nebudem brat v uvahu kedze kia je oproti nim stale pozadu..... potom tu skutocne nema moc priamych konkurentov .... snad najvacsi je prave sestersky hyundai grand santa fe....... europska nepremia akosi spi a stale mlci co sa tyka vacsich SUV .... co moze sorento nalezite vyuzit pri svojom predaji v eu vo svoj prospech.... drzim jej palce.... necakam u nas uspech ako v USA ( kde sorento preda 100 000 aut rocne ) ... to nehrozi, u nas nikdy takyto uspech nedosiahne a je skor spestrenim ponuky.... ale napriek tomu verim ze nove sorento uz bude pre europana atraktivnejsia volba ako to sucasne.... a ako aj mnoho inych konkurencnych vyrobcov

neostava mi nic ine len snivat ..... krasne auto..... velky respekt pred celym timom ktori sa podielali na tomto aute.... zasluzi si uspech a zelam mu vela spokojnych zakaznikov
30. 9. 2014 14:19
Re: kia
Ke konkurenci, Touareg?
Avatar - KANKUNEN
30. 9. 2014 13:05
Pan Schreyer dokáže jednotlivé
auta od sebe rozlišit a přitom je to jasně KIA
Rozbalit vlákno
5
30. 9. 2014 13:19
Re: Pan Schreyer dokáže jednotlivé
JJ souhlasím, navíc nové Sorento vypadá fakt výborně ;-)
30. 9. 2014 13:24
Re: Pan Schreyer dokáže jednotlivé
A mne sa zase viac paci posledne po facelifte upravene Sorento ;-)
Avatar - 3_diamanty
30. 9. 2014 13:40
Re: Pan Schreyer dokáže jednotlivé
suhlasim.... terajsie sorento po facelifte je stale velmi pekne, obzvlast v tej modnej bielej farbe a na nejakych peknych diskoch :yes:

ale priznam sa ze predny gril a vizaz noveho sorenta ako aj interier a celkove know-how je dovod pre ktory by som si uz pockal na novy model..... nove sorento je vazne kus poctiveho auta a aj motor ma nejake vylepsenia oproti predoslemu modelu.....

jedine co mi na novom sorente trosku vadi je mozno to ze posobi az moc natiahnuto a riadne sa zvacsilo.... ale zase potom by tam nevoslo 7 ludi... hm... vsetko ma svoje pre a proti... s tym uz nic nespravime .. auta sa bohuzial stale zvacsuju.... nuz co uz
30. 9. 2014 16:41
Re: Pan Schreyer dokáže jednotlivé
No Sorento je celkově povedené SUV. FL verze předchozího typu bylo pěkné, ale tohle se mi líbí víc ;-)
Avatar - 3_diamanty
30. 9. 2014 13:22
Re: Pan Schreyer dokáže jednotlivé
a to je prave to co ma na tomto frajerovi panovi dizajnerovi fascinuje.... ci uz ide o picanto rio sportage sorento alebo soul.... kazde auto ma svoju vlastnu auru a tvar a pritom staci jedina sekunda a kazdemu je jasne ze kazde z nich patri do rodiny znacky kia... to sa dnes uz velmi nevidi.... zober si take audi... kde ma aj nejeden znalec problemy rozlisit model od modelu ( a vraj premia ) ... v tomto smere je aj dnesna nemecka premia ( hrozny vyraz, nemam ho rad ) daleko za schopnostami a kreativitou beznej kie .. .ktora sa nepodlieza zakaznikom stale v jednej a tej istej rovnosate ( plati to aj pre interiery ) ale ponuka kazde auto s vlastnym stylom a dizajnom :yes:

palec hore tejto znacke.... kreativita jej nechyba... a ja myslim ze je len otazka casu kedy kia bude skutocne uz uznavana znacka aj v europe ..... nielen v usa :yes:

osobne nevidim dovod uprednostnit napriklad taku obludnu neforemnu a nevkusnu X5-ku pred krasnym elegantnym sorentom.... ale to uz je debata o inom..... kazdy musi zvazit co od auta chce a k comu ho chce

kia :yes: :yes: :yes:
Avatar - 3_diamanty
30. 9. 2014 13:48
chlapci od bmw
takto sa robi krasne SUV [odkaz] :yes:

ucte sa prosim pekne od kie ;-) :yes: mate sa este co ucit kym konecne spravite pekne auto ..... na tie vase prezvejkane radoby-premiove zrudicky-vytvory sa totiz skutocne neda pozerat [odkaz] ... nie je frajerina spravit co najvacsiu a najdrahsiu obludu.... to dokaze kde kto, skutocna frajerina je spravit elegantne pekne a dostojne SUV .... tu si s vami mnichovski chlapci kia doslova povytiera zadok .... az mi je to trapne .... takto to verejne pisat .. ale nikdy som nemal s tymto problem povedat svoj nazor.....

kia :yes: :yes: :yes:

tesim sa na test X5 vs sorento ( americky nezaujaty test ) ..... nie europsku frasku namierenu proti korejcom ..... z lovca sa pomaly ale isto stava korist :yes:

ak ma niekto iny nazor v pohode nech mi ho napise...... s kritikou ratam .....kazdopadne poprosim ......bavme sa o autach.... ja nie som auto , vazne ja nezeriem benzin ani olej ani nemam airbagy... ani neriesim nikoho..... ja tu riesim auta, len auta.... velke dakujem pre tych chapavejsich :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
7
30. 9. 2014 14:20
Re: chlapci od bmw
Tak řeš auta a ne to, jak si bude Kyja vytírat zadek.
Avatar - 3_diamanty
30. 9. 2014 14:23
Re: chlapci od bmw
ved prave ze riesim..... tvoj nazor na dizajn X5ky? bude ? nebude? paci sa? nepaci sa? .....nemusis sa vyjadrit..... ved ok

len by ma zaujimalo ako tuto nemecku premiovu SUV masinu vnimaju aj ini ludia ako ja ( ti ludia ktori sa neustale posmievali kii a vyzdvihovali krasu premie ) .... mne sa X5 vobec nepaci ( akurat prva generacia bola fajn ) a nevidim dovod kupovat taketo predrazene nevkusne nemecke auto ked tu mame XC90 alebo sorento ....

skoda ze miera nevkusu sa neda zmerat.... a mozno je to jedine stastie pre bmw lebo by si kia s bmw vytrela nielen zadok

no nic... debatu o bmw X5 si necham na inokedy.... ked bude lepsia prilezitost :yes: rad vratim pozicane ci uz za mna alebo za znacku kia :yes:
30. 9. 2014 14:32
Re: chlapci od bmw
Třeba zrovna nová x5 se mi líbí. Dost. Po shlédnutí prvních fotek to sice bylo špatné, pak při porovnání fotek starší generace už to bylo lepší, pak živé setkání a dnes říkám, že je to naprosto v pořádku. Velké, dramatické, pompézní. Nové xc90 zatím nic moc, snad si to sedne.
Avatar - 3_diamanty
30. 9. 2014 14:41
Re: chlapci od bmw
dik za nazor :yes:

mne prave ta pompeznost vadi.... dovolim si tvrdit ze X5 je az moc vpredu pokrutene a preplacane.... nepacia sa mi obrovske predne amorfne svetla... a vadi mi aj bocny profil..... nech ma to auto kolesa akokolvek velke stale vyzera akosi divne zboku... usedlo a tazkopadne.... v cine letia co najvacsie a najpompeznejsie auta ale myslim ze europa ma uz tieto roky davno za sebou a preto ma neprestava prekvapovat pristup BMW k svojim novym modelom ..... teda nie zeby som cakal ze X5 pojde smerom dole co sa tyka rozmerov.... ale trosku vkusu elegancie a akejsi vyvazenosti by si to auto zasluzilo.... za mna osobne najlepsie vyzera prva X5 ka z konca 90tych rokov... ktorej krase nova X5-ka nesiaha ani po naraznik .......

nove xc90 ma zrejme dost technokraticky dizajn a vela bude zalezat na farbe.... uvidime.... nie som tu preto aby som kritizoval bmw..... ale naopak preto aby som poukazal na to co sa mi na nom paci a co nie.... a kritika patri k tomuto..... nikdy som nepovedal ze Z4 vyzera zle...nikdy ...... naopak paci sa mi..... paci sa mi aj BMW X1 ..... nemam problem uznat kvality a krasu akehokolvek auta...... za mna osobne.... kiu cadenzu napriklad moc nemusim aj ked je to iste kvalitne auto .... a ani K900 alebo picanto nie su zrovna moc krasne kie.... vyhrady mam aj k hyundaiu santa fe.... aj ked je to iste fajn auto....

este som zvedavy aj na discovery sport.... sice to bude nastupca freelandera ale zda sa ze stejne dost narastol.... crta sa teda dalsie solidne SUV na trhu.... jeho dizajn sa mi paci :yes:
30. 9. 2014 14:57
Re: chlapci od bmw
X5 je docela globální model, ten musí frčet v Améru, Číně i Evropě. Jistá dávka okázalosti u takhle velkého auta není na škodu. A okázalá byla na svou dobu i první X5, jenem se rozpomenout, jak polarizovala, žádná šedá elegantní myška to rozhodně nebyla. Kdo chce usedlejší model, jede do X3.
Avatar - Uživatel_5340709
30. 9. 2014 14:58
Re: chlapci od bmw
Čo to tu trepeš??? Kia vs. X5??? Z lovce se stává kořist...... >:D Nejsi nemocný??? :'-(
Avatar - fOE
30. 9. 2014 15:49
Re: chlapci od bmw
Pobavilo >:D :yes:
Avatar - Rubb
30. 9. 2014 15:06
Bože
to je hnus velebnosti :no:
A ten americký interiér s horou nevzhledného plastu před spolujezdcem, který se přelévá až na středový tunel, tomu dodává pomyslnou třešničku na dortu [odkaz] >:D :no:
Tak tohle neeee ... 8-s
Kia opět :no: nezklamala.
Rozbalit vlákno
2
30. 9. 2014 16:09
Re: Bože
Súhlas, ten je dosť zlý.Asi budem jediný, ale vzdialene mi pripomína topperove obľúbené Twingo >:D
Avatar - Rubb
30. 9. 2014 16:22
Re: Bože
To je lepší i to Twingo :-D

Mě ten interiér připadá absolutně bez nápadu :no: Už téměř dekádu staré Rio má tento design palubky, a to obšití kůží u Sorenta to nezachrání... bleee. Kia se s těmi interiéry trápí nejvíc, nechť každý posoudí sám, kam se posunula za těch X let... [odkaz] vs [odkaz] 8-s 8-s
30. 9. 2014 16:55
Podobnost....
Nemůžu si pomoct, ale kouknu na přední část a vidím Mazdu jako vyšitou. No a interiér? Dle mého názoru hrůza... Ale předpokládam, že mi tu někdo vysvětlí, že tomu zkrátka nerozumím :-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - speedfred
30. 9. 2014 19:02
Re: Podobnost....
tiež ma napadla mazda ako podobnosť.Toper píšeš že vyrobiť to dokáže kde-kto ,súhlasím ALE dôležité je hlavne to predať a to u nedokáže kde-kto.
Mal som kedysi X5 e53 a tá mala snád krajší interier ako nové sorento + zober si do úvahy ponuku motorov + indivilizuaciu interierov a máme jasného víťaza.....
Sorento bolo pri kúpe auta v širšom hľadáčiku ,ale po zvezení sme sa s manželkou zhodli NIE.
30. 9. 2014 17:48
pekne auto ale
- to nie uz skoro ani SUV, ale MPV => svetla vyska hovori za vsetko
- cena bude tam kam sa da lovit ovela lepsie a vybavenejsie auto z napr. z JP produkcie

ked budem chciet MPV pozrem novy Renault Espace co bude teraz
ked budem chciet kombik zase budem pozerat inde ?

naco je niekomu SUV co nie je uz ani SUV ???

to nie je vsak len pripad Sorenta, ale tak isto vid napr. aj CRV ...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rohYpnol
1. 10. 2014 20:39
Příští zastávka - Mnichov
Myslím, že v Mnichově by měli zpozornět, protože tohle už začíná zavánět vyšší přidanou hodnotou.Navíc zatímco v Mnichově design nových vozů nutně potřebuje nový směr, protože působí jak přezrálé víno, tak Kia se právě začíná dostávat do nejlepších let.

Smekám, jestli někdy Kia měla za cíl postavit se Škodě či dokonce VW, tak si může zaškrtnout - splněno. Nové Sorento je přirozeným pokračovatelem předešlého modelu v mnohem promyšlenějším a efektnějším kabátě.

Tohle není na celovečerní oslavu, ale přiejmenším na týdenní mejdan :-!

Bravo Kia :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Rubb
2. 10. 2014 15:17
Re: Příští zastávka - Mnichov
Tohle spíš vypadá, že ho po tom týdenním flámu narychlo vyvíjeli >:D
:no: :no: :no:
2. 10. 2014 22:58
Re: Příští zastávka - Mnichov
Nebál bych se říct, že u BMW to v designu už moc kombinují a výsledek je prostě "přeplácaný". U Sorenta mě překvapilo vypuštění několika originálních prvků - seseknutá záď (a ten skoro svislý faldík), maska+světla jako jeden blok a zadní světla před FL (taková chlapácká). Vše je teď hodně uhlazené až strohé - ano, tak trochu protiklad tomu BMW. Nad Sorentem nijak nejásám - počkám si na kontaktní dojmy, ale kdybych teď měl k němu říct jedno slovo, tak to bude: sebevědomé.