Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Novela silničního zákona nařídí odklízení sněhu z automobilů

Připravovaná novela silničního zákona si posvítí na řidiče i chodce. V zimě budeme mít povinnost odklízet ze svých vozů sníh.
Zpět na článek
31. 10. 2014 12:23
31. 10. 2014 13:04
31. 10. 2014 13:31
31. 10. 2014 14:04
31. 10. 2014 14:26
31. 10. 2014 14:40
31. 10. 2014 14:44
31. 10. 2014 14:45
31. 10. 2014 14:47
31. 10. 2014 15:07
1. 11. 2014 00:02
1. 11. 2014 12:32
2. 11. 2014 21:18
31. 10. 2014 15:01
31. 10. 2014 13:11
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
31. 10. 2014 16:20
31. 10. 2014 16:44
31. 10. 2014 17:03
31. 10. 2014 17:56
31. 10. 2014 20:45
31. 10. 2014 18:28
Avatar - Stejsn
31. 10. 2014 11:05
Naprosto zbytečné.
Myslím že už v současné vyhlášce je něco podobného uvedeno, stačilo by jí jenom důsledněji dodržovat a vymáhat. Případně pokud si příslušné složky nevědí rady s její interpretací, vydat jen upřesňující prováděcí předpis.
Rozbalit vlákno
27
31. 10. 2014 11:42
Re: Naprosto zbytečné.
Přesně tak, už nyní je, že vozidlo musí být plně zkontrolováno a připraveno před jízdou tak, aby nebyl ohrožen silniční provoz a účastníci provozu.....tam patří i kontrola oleje, světel, znečištění vozidla, nahuštěných pneumatik a jejich stav.....atd......stačí opravdu jen upřesnit a vymáhat....ano lidi si pak stěžují, že je to buzerace od policie, když je zastaví za prohřešky tohoto typu, třeba když ve dne nesvítí, že je to zbytečné....jenže to je prostě nutná prevence, protože ty idioti lidi si nerozsvítí ani za mlhy ani v dešti ani v podvečer ani za šera....kolikrát to ohrožuje více, než rychlá jízda. Už kolikrát se mi stalo, že sem mohl předjet kamión, ale najednou z tmavého fleku v šeru se vyrojilo auto....
31. 10. 2014 11:47
Re: Naprosto zbytečné.
Podobne zlé je, keď je už šero, teda znížená viditeľnosť, a mnohí "ešte vidia", tak svietia len dennými. Tie produkujú rozptýlené a nepríjemne oslňujúce svetlo, naopak zozadu nesvietia tým pádom koncovými a s okolím splývajú.
Avatar - Hittman
31. 10. 2014 13:05
Re: Naprosto zbytečné.
:yes: Přesně tak, takový idioti, co tak jezdí i za ranní mlhy, jelikož nemají automatiku, která by jim to přepla na potkávací a svítí jen denním a ještě jen zepředu vozidla, to jsou .... a ještě ....
Avatar - twistedTSD
31. 10. 2014 23:22
Re: Naprosto zbytečné.
Co ranní mlha, včera jsem potkal i30 s denními za tmy...
Avatar - Iv8
31. 10. 2014 12:12
Re: Naprosto zbytečné.
Mám stejnou zkušenost. A ty denní "bludičky" jsou úplně na ho*no. Ze zadu auto nevidíš a jedou takhle klidně i za průtrže mračen apod.
31. 10. 2014 12:26
Re: Naprosto zbytečné.
Kontrola oleje?
31. 10. 2014 12:44
Re: Naprosto zbytečné.
No jestli z tebe někde nekape. ;-)
31. 10. 2014 12:56
Re: Naprosto zbytečné.
No to jste mě při pátku dostali. A já bych furt čuměl na měrku. >:D
31. 10. 2014 14:00
Re: Naprosto zbytečné.
Já nevím. Já měl za to, že normální auta mají kryt pod motorem takže by to ani teoreticky kapat nemohlo, protože to kape na kryt. To je kupříkladu můj případ. :-)
31. 10. 2014 21:27
Re: Naprosto zbytečné.
Delam v pneuservisu, vite kolik aut ma neporusenych krytu oleje a presto jim to okolo caka? voda, olej atd...si vzdy najde cestu :-) ty kryty tam jsou ne kvuli kapani, ale kvuli ochrane...nejvice sem se s kapajicim olejem setkal u renaultu, tam snad kazde 3. auto co prijede tece....
1. 11. 2014 00:16
Re: Naprosto zbytečné.
U Renaultu to není vada ale vlastnost ;-) ale faktem je, že jsem ještě neměl auto, který by alespoň trochu nerosilo kolem vany nebo pod deklem vačky. To ale není nic co by bylo na závadu. Prostě to beru, že to tak je. To už by musel pořádně chcát olej aby to kapalo až na zem.
31. 10. 2014 11:45
Re: Naprosto zbytečné.
Možno to je dôvod, je to málo dôrazne prikázané, tak tomu chceli dať väčšiu váhu. U nás platí niečo podobné tiež, ale napríklad z návesov padá sneh a námraza stále, kamiónisti sa s tým často neobťažujú - zhádzať sneh z plachty alebo zo strechy návesu asi nebude žiadna zábava. Podobne vysoké autobusy.
Mňa v posledných dňoch hnevá hlavne zbytočné svietenie hmlovkami. Mnohí ich zapínajú úplne zbytočne a ešte viacerí hneď, ako vidia trochu opar - bez ohľadu na to, či je alebo nie je potrebné hmlovky zapínať. Pritom predné treba používať iba vtedy, ak zlepšia viditeľnosť pred autom ( to už musí byť riadna hmla), a zadné, len ak je hmla hustá a hrozí riziko, že ťa ten za tebou včas neuvidí. Vypínať v kolóne, predné aj zadné! Neviem, nakoľkotieto veci riešia zákony či vyhlášky, ale v praxi zbytočne oslňuje snáď tretina áut, ktoré stretávam.
31. 10. 2014 14:02
Re: Naprosto zbytečné.
Ono to ani dost dobře nejde. Jak chceš ve 4 metrech z plachty dostávat přimrzlou ledovou krustu. Navíc pokud pojedeš a bude padat sníh tak stačí někde zastavit na oběd nebo pravidelnou přestávku a musel by si to šůrovat znova a to nikdo dělat nebude ani s 10 zákonama a já se jim popravdě ani nedivím. Prostě další zbytečnej bezzubej zákon.
31. 10. 2014 14:08
Re: Naprosto zbytečné.
Až ti ten ledovej škraloup přistane na kapotě, půjdeš mu poděkovat? Nebo třeba rovnou v okně... Je zajímavý, že třeba v Německu nebo v Rakousku si s tím jet nedovolí... Proč by to nemohlo jít i tady?
31. 10. 2014 14:17
Re: Naprosto zbytečné.
Zas to tak nedramatizuj už jsem s ním jednou dostal ve 120 na dálnici. Ulítlo to z kamionu předemnou bylo to čistej led a vypadalo to jako tabule skla. Hnusnej pocit, ale roztříštilo se to o mý auto a nic se nestalo. Chápu, že s tím ten řidič asi těžko mohl co udělat. To ani nemusí chumelit stačí když mu na plachtě zmrzne kaluž vody. Proti tomu se prostě neubráníš.
31. 10. 2014 14:41
Re: Naprosto zbytečné.
Právě že s tím ten řidič měl co udělat, měl to z té plachty sundat. Mimochodem, z té plachty to jde snadněji, než za auta. A věř tom, že ti kamioňáci s tím po Čechách klidně pojedou, ale než přejedou čáru do Německa, tak vylezou na žebřík a podívaj se a případně to daj dolů. Protože kdyby se nedejbože něco stalo, tak tam z toho nevyváznou.
Jinak já jsem se jednou vyhýbal ledovýmu kusu, letícím z kamionu. Normálně v Praze na Jižní spojce. Dostat to do okna, nevím. A to byla asi klika, že tam neměl sníh, takže byl dobře vidět, když najednou vyletěl kus ledu tloušťky cca 10cm, cca 40x40cm. Kolegovi na služebáku kus rampouchu z kamionu rozbil přední světlo.
31. 10. 2014 14:50
Re: Naprosto zbytečné.
Meleš nesmysly. Ten řidič to ani neměl šanci zjistit, že má na střeše ledovou krustu. Nesněžilo jen napršelo a zmrzlo to. Než přejedou čáru do Německa tak už to maj dávno čistý.
Avatar - Ji/Ri
31. 10. 2014 15:00
Re: Naprosto zbytečné.
Ne, nesmysly meleš ty. Jsi nebezpečný nejen sobě, ale i okolí. Doufám, že takové "chytrolíny" budu potkávat co možná vůbec. Nicméně, pokud ti je 16 a chceš být zajímavý tak ano...to odpovídá.
31. 10. 2014 15:03
Re: Naprosto zbytečné.
Ty chytráku jestli si to nepostřehl tak už jezdím 16 let ne že je mi 16. Zatím jsem nějak nepostřehl, že bych byl nebezpečný sobě nebo někomu jinému. Snažím se jezdit ohleduplně a předvidavě. To mě dokáže nadchnout když mě tu nějaký amatérský řidič na baterky začne poučovat jak jezdím nebezpečně aniž by se mnou kdy v životě jel.
Avatar - Ji/Ri
31. 10. 2014 15:08
Re: Naprosto zbytečné.
Jasně. 16 let jezdíš jako šašek. No a co jsi tím chtěl říci? Když už si chceš tahat pindíka tak já jezdím 18 roků a je to nějakých 1200tis. cca. Takovým frajerům to dojde až je pozdě jen bohužel to většinou odnese někdo jiný a takový jako ty pak tupě čumí u soudu do země..... :no:
1. 11. 2014 00:05
Re: Naprosto zbytečné.
Jo jezdím jako šašek. O to se nehádám a co? Pindíka netahám jen bych rád aby si věděl, že nemáš tu čest s nějakým novopečeným řidičem. Nikde jsem nepsal, že si hraju na frajera. Naopak jsem ti celkem jasně psal, že jezdím ohleduplně a předvídavě. Rozhodně jsem dávno vyrostl z toho abych si hrál na mistra světa. Asi by ses divil jakej jsem klidnej řidič. ;-)
31. 10. 2014 15:42
Re: Naprosto zbytečné.
jezdím o deset déle a nedělá mi problém omést a uklidit si auto. Švára jezdí s kamionem a nedělá mu problém ho uklidit i na vrchu. Vzhledem k tvému přístupu jsem rád, že se tebou nejezdím.
1. 11. 2014 00:07
Re: Naprosto zbytečné.
No tak to asi nejseš po ránu tak línej jako já. A věř, že to není žádná tragédie. Ono se po městě na sněhu zase tak rychle nejezdí, aby to za mnou bylo k nevydržení. ;-)
Avatar - Ji/Ri
31. 10. 2014 14:58
Re: Naprosto zbytečné.
Posloucháš se??? Buď jsi opilý nebo si to nedovedu představit...... 8-s :no:
31. 10. 2014 16:28
Re: Naprosto zbytečné.
Mlhovky se maji zapínat za mlhy, sněžení a hustého deště. Alespoň tak to znam z autoškoly. Výjimky na město ani kolony nejsou. Radši ať mně někdo "oslňuje" zadníma a držim si odstup než ho nevidět a mít na svědomí nedobrždění. Předníma mlhovkama snad ani oslňovat nejde. Nejhorší jsou ti, co je nepoužívaji vůbec.
Auto si sice oprašuju ale nejvíc mně vyplašil cestář co z multiktávy házel posyp lopatou. Jel jsem moc blízko a šoup mi to na okno a kapotu. Celkem velkej štěrk. Kupodivu mi ani neodřel lak. Na nějaký poškození sněhem a ledem nevěřim i když uznávam, šok to bejvá. Tak si holt držim odstup na 2-3 auta a schytá to ten dement co mně musí za každou cenu předject a od tý mezery se nacpat. 15 cm prašanu ze střechy opráší za 1 km než dojedu za vesnici. A je zima, vítr, sněží tak mi je celkem šumák jestli mi to na sklo padá z nebe nebo auta přede mnou.
31. 10. 2014 19:06
Re: Naprosto zbytečné.
Výjimky sice nejsou, zřejmě zákonodárce spoléhal na zdravý rozum. No bohužel, dost částo má na našich silnicích dovolenou.

přední mlhovky neoslňují? Stačí trochu mokro a je to řehole když takovej trouba jede za vámi . I za sucha to není nic příjemného i u protijedoucích. Zadní jsou dost nepříjemné, no pokud je mlha jak od Rákosníčka neprotestuju. Ale taky nechápu ty co je rozsvíti i při raním oparu s viditelností na dvěstě metrů, . možná by pomohlo, jako to třeba je v itálii, aby zákon specifikoval při jaké viditelnosti se mají použít.
A 15 cm prašanu sice opraší na víc jak kilometru ale kdo za takovým troubou má jet, mimochodem fakticky mu omezejute výhled před Vás, vy riskujete že při brždění to celé sjede na přední sklo atd. myslím, že za ty dvě minuty ometání to nestojí.
3. 1. 2015 18:08
Re: Naprosto zbytečné.
Mna tiez vytaca, ked predo mnou ide vecer auto so zapalenymi zadnymi hmlovkami a ked este na krizovatke tlaci brzdu ako blby, tak mam chut vystupit tie svetla mu vytlct.
Avatar - Deathstar
31. 10. 2014 12:23
Diskuse
Další mediální hype kterého jsou plné zpravodajské servery a hlavně diskuse. Samozřejmě plno keců o tom, jak stát nemá občanům co diktovat (viz ty diskuse). Lidi se nechají koupit STBákem za koblihu, ale kvůli ometání aut by pomalu šli do ulic..Česko no

Motorista co má v hlavě mozkové buňky si pokaždé očistí auto, já vozím stoletý smetáček po babičce, co nepoškrábe lak. >:D
A ti co to nedělají tak na ně platí už dnes zmíněná vyhláška.
Rozbalit vlákno
13
31. 10. 2014 13:04
Re: Diskuse
Výborně napsáno. :yes: :yes:
Avatar - Ozzman
31. 10. 2014 13:31
Re: Diskuse
Ok, takže najet na dálnici a nechat ofoukat v rychlosti už asi neprojde co? >:-[]

Taky vozím smetáček, ale koště je koště, tím to jde nejrychleji + nastartovat a zapnout vyhřívání skel :-)
31. 10. 2014 14:04
Re: Diskuse
Stejně to auto nikdy neočistíš tak aby ti z něho nic neulítlo. Pokaždý ti to na tý dálnici trochu bude olítávat. A náklaďáky tuplem.
31. 10. 2014 14:26
Re: Diskuse
No, mluvit u náklaďáků o trochu olítávání....
31. 10. 2014 14:40
Re: Diskuse
Jenomže specielně u náklaďáků to zůstane při starým. To je taková plocha, že není mechanicky možný ji pořád udržovat v čistotě bez sněhu a ledový námrazy. Speciální zákon na tom nic nezmění. A jak by to policajti kontrolovali to budou jezdit se žebříkama aby se mohli podívat dotyčnýmu kamionu na střechu? Vždyť je to celý nesmyl.
31. 10. 2014 14:44
Re: Diskuse
Ne, není to nesmysl a v civilizaci to tak běžně i funguje. Leckde bez zákonu.
Avatar - KANKUNEN
31. 10. 2014 14:45
Re: Diskuse
Lidi se nechají koupit STBákem za koblihu, ale kvůli ometání aut by pomalu šli do ulic. Do kamene tesat. :yes:
31. 10. 2014 14:47
Re: Diskuse
Já jenom teď nevím od kterýho konkrétně STBáka se to nechali koupit?
Avatar - Deathstar
31. 10. 2014 15:07
Re: Diskuse
Od současného ministra financí, respektive budoucího premiéra, agenta Babiše:-)
1. 11. 2014 00:02
Re: Diskuse
hele zasu musím říct, že ten jedinej mě ještě nestihl zklamat.
Avatar - Deathstar
1. 11. 2014 12:32
Re: Diskuse
Jako člověku, který je pravicově konzervativní , mi z politického hlediska mnohem víc než Babiš vadí levičáci jako KSČM, ČSSD, Piráti. A pak takový ti extrémní dementi jako Úsvit, DSSS nebo Svobodní...

Babiš je pro mě politicky ještě stravitelný, silně mi ale vadí z hlediska morálního, takováhle minulost na takovémhle postu, to už je fakt na mě moc. Asi tak
2. 11. 2014 21:18
Re: Diskuse
To si tady vyjmenoval celý politický spektrum :-) Ještě ti v tom výčtu chybí zlodějská ODS a ze zkrachovalejch ODSáků postavená TOP09. No když mohl velkej komouš Drábek dělat ministra a Vondra ministra, tak co by nemohl Babiš. Alespoň se snaží to tady dát trochu dohromady. Teda působí tím dojmem, možná se pletu a záhy mě zklame.
31. 10. 2014 12:56
Nic se nezmění
Ti co si auto před jízdou očistí k tomu nepotřebují další zákon a ti co jezdí s průzorem jak v tanku v něm budou jezdit dál, protože je nějaký zákon nezajímá.

PS: Ještě chybí zákon na to kdy mám zapnout stěrače >:-[]
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Deathstar
31. 10. 2014 13:42
Re: Nic se nezmění
Pravda. Ještě dodám, že až tady bude "občanská uvědomělost" jako v Norsku, Finsku nebo Švýcarsku, tak si můžeme dovolit nemít tolik nařízení.

Protože to, co chce v těchto opravdu vyspělých zemích stát nařídit, to už stejně všichni dělají sami od sebe. A spíše je urazí státní pokus o regulaci něčeho tak samozřejmého..

U nás to bohužel tak nejde, takže se nemáme moc co urážet a bohužel stále je třeba zákonů, i pitomých. Holt to zatím u nás asi jinak nejde
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
31. 10. 2014 13:11
Je naozaj smutne...
ze absolutne samozrejmu vec, ako je ocistit pred jazdou auto od snehu, treba v tychto koncinach specifikovat v specialnom zakone.

Jazdit s 15 cm ciapkou na streche ci kapote je nezodpovedne - bohuzial takych kretenov su na ceste tisice.
Rozbalit vlákno
14
Avatar - Ozzman
31. 10. 2014 13:36
Re: Je naozaj smutne...
Ono to neni někdy jedonduché, představ si situaci, že jdeš třeba v obleku k autu, které stojí v závěji. Musíš se tedy brodit kolem auta sněhem (v obleku) s koštětem a podobně. Jasně, že je jednodušší v téhle chvíli sednout, zapnout topení a skla na max a chvíli počkat. Zbytek ofouká, pokud se tedy jedná o čerstvý sníh. Neomlouvám to, párkrát sem takto taky zaprasil, ale vždy na to není čas, tak některé chápu, zvláště ty, co parkují venku. Horší je to s nákladákem, z toho lítají většinou i kusy ledu, to je o dost nebezpečnější.
31. 10. 2014 14:14
Re: Je naozaj smutne...
Zbytek ofouká a nebo s tím jezdíš klidně taky tejden protože je to tvrdý jak šutr. Ono stačí aby ti v noci napadlo dvacet třicet čísel mokrýho sněhu a přes noc ti to zmrzlo. Ráno to pak není o ometání ale o okopávání motykou. To ti prostě nezbyde než to tam nechat a počkat až to povolí. Navíc když si shodíš z auta kubík sněhu, tak si celý auto zarovnáš a můžeš si zase vzít lopatu a vykopat si ho. Hoši už 16 let jezdím tak, že přijdu k autu, natočím ho, vezmu velký koště ometu si boční okna čelní sklo, případně ho proškrábnu, světla. To je tak 1-2 minuty. Pokud je závěj nižší než do půl dveří tak jen sednu prorazím to a jedu. Představa, že každý ráno šůruju před barákem auto, aby mi z něj nedejbože neulítla vločka je hrozná.
Avatar - Ozzman
31. 10. 2014 14:18
Re: Je naozaj smutne...
Jasný, to sem se snažil říct, bydlím sice u Prahy, ale i tady občas ten sníh je. Ne vždy je na to čas v 6 ráno odklízet sníh a vstávat skoro o hodinu dříve. KDyž to umrzne, neuděláš nic, když je to jen čerstvě napadlý sníh, odmetu ho do stran i ze střechy, když není naspech, ale jak řikam, nejhorší je, když jsi v obleku, nebo nějak slušně oblečený, v polobotkách a běhat v tom ve sněhu s lopatou, nebo se jít domu na 3x převlíkat.... to fakt nejde.
31. 10. 2014 14:42
Re: Je naozaj smutne...
Přesně tak a navíc se bavíme o osobáku. Vezmi si jak trapně malou plochu střechy má. Hlavní problém je u kamionů a tam s tím stejně nic neuděláš.
31. 10. 2014 14:08
Re: Je naozaj smutne...
Já sem taky jeden z těch *, ale věz, že ujet 9 kilometrů přes město ráno do práce se dá i s čepicej na střeše a kufru. A představ si, že v 50ti z tebe ani nic neulítává. A když si necháš mokrej sníh i na kapotě, tak ti to díky těžšímu předku pomůže líp vyjet. Inu v horách se na takový věci jinak pohlíží než v Praze. >:D
31. 10. 2014 14:19
Re: Je naozaj smutne...
No jo, venku nesněží a já jedu se stěračema na plnej kotel a vidím kulový. Sakra, co se děje? Áha, přede mnou jede * ryccardo. Je to líné boží hovádko, kterému dělá problém si omést auto...
Sice tě nechci podceňovat, ale tolik aut nemáš. Auta se závějemi a kusy odpadávajícího ledu jsou při sněhových přeháňkách na denním pořádku. A pokud to bude snadno postižitelné a hlupci si to uvědomí, snad ryccardů ubyde...
31. 10. 2014 14:45
Re: Je naozaj smutne...
Jééé ty děláš jako kdybych to nikdy nezažil, že auto předemnou práší sníh co má na sobě. To je takovej problém trochu ubrat a neviset mu na nárazníku ono to pak není tak dramatický. Navíc množství sněhu co má na sobě je omezený za kilometr dva už tam má houby to je takovej problém? A jak to řešíš když je fujavice? To máš ještě horší.
Avatar - Ji/Ri
31. 10. 2014 15:05
Re: Je naozaj smutne...
ryccardo nezlob se, ale projevil ses jako totální idiot. Měl jsem tě za normálního, ale chyba lávky. No jo, frajeřina těžká dřina. Vůl zůstane volem a pařez pařezem. Howkh
1. 11. 2014 00:09
Re: Je naozaj smutne...
Ale no tak se přeci tak nerozčiluj a za normálního mě skutečně neměj. Každej máme nějakou vadu. ;-) Ty se kvůli tomu čertíš jako kdybych byl blázen co lítá stovkou kolem školy.
31. 10. 2014 15:20
Re: Je naozaj smutne...
Fujavice je asi trochu rozdíl. Tvé argumenty jsou slušně řečeno "pitomé". Tak ti nezbývá popřát pravidelnou pokutu. Možná ti potom dojde, že to co v civilizaci považují za normální musí u takových, jako ty vynucovat zákonem.
Avatar - Ozzman
31. 10. 2014 16:14
Re: Je naozaj smutne...
Ono je rozdíl tam mít 2cm a 20cm... při tom druhém to musí dolu hned. Nevidím ani problém po městě, ale na okrsce či dálnici ano.
1. 11. 2014 00:10
Re: Je naozaj smutne...
A moje každodení cesta do práce je pár kilometrů skrz ucpaný město. ;-) Žádný závodění po dálnici.
31. 10. 2014 18:33
Re: Je naozaj smutne...
A co možnost nouzového brždění, stačí intenzivnější? Celá ta čepice sjede na jediné místo, čelní sklo a stěrače to prostě nedají. taková jízda na slepo myslím jen pro silné povahy. A nesnažte se tvrdit že s čepicí na uatě jedete opatrněji. A jestli v 50kmh nic neulítává, no nevím to už je docela silnej vítr kterej tvoří závěje a z auta že by to nesfoukl? To si děláte ....
1. 11. 2014 00:13
Re: Je naozaj smutne...
To máš pravdu. Ale ono to je zpravidla přimrzlý takže s tím můžeš nabourat do zdi a z tý střechy to neuletí. Když je to měkký tak to volně sjede z auta už jen tím, že jedu do kopce. A je to tak, jezdím opatrně nejen s čepicí na střeše, ale celkově když je nachumelíno a klouže to.
31. 10. 2014 16:20
co nad 3,5 t
No a jak to mají řešit řidiči těchto vozidel, kteří fyzicky nejsou schopni toto splnit. Pak když jim na silnici sjedou 4 kubíky sněhu je to docela sranda. Zase zákon o ničem.
U osobáku to beru na to musí bejt bič, protože jsou to hovada, ale u náklaďáku, nevím no.
Rozbalit vlákno
7
31. 10. 2014 16:44
Re: co nad 3,5 t
Nevím, proč by náklaďák měl bejt výjimka. Švára s ním jezdí celej život a vlek normálně omete, když mu zapadá nebo mu na něm něco zmrzne. Je to jeho práce stejně, jako řídit. Nechápu, proč v tom vidíš problém. Čecháčkovskej ojeb.
31. 10. 2014 17:03
Re: co nad 3,5 t
No mě jde o to, že já bydlím na horách a přes noc tu může napadnout i půl metru sněhu. Už vidím jak kamioňák schazuje lopatou 10 m čtv. z návěsu nebo kolik to je.
31. 10. 2014 17:47
Re: co nad 3,5 t
Že bydlí v horách na tom nic nemění. Pokud je to slušný řidič, návěs si očistí, pokud je líný, kašle na to. Jak se říká: "Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody". Připouštím, že to není * ráno před šichtou návěs očistit...
Avatar - petrumr
31. 10. 2014 17:56
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
31. 10. 2014 16:58
Re: co nad 3,5 t
Proč by kamioňáci nemohli před jízdou sníh/led odstranit? Stačí to píchnout někam na parkoviště, vylézt na návěs a je to. Jenže, většina z nich je líná, vyserou se na to a radši nás budou bombardovat kusy ledu...
31. 10. 2014 18:28
Re: co nad 3,5 t
Když jim to jde po přejetí čáry na západ, proč by to nezvládli doma?
Avatar - rohYpnol
31. 10. 2014 17:07
Český zákon vše vyřeší
S novým občanským zákoníkem zřejmě nastala nová doba, kdy na vše budeme mít zákon. Doufám, že mi nějakým zákonem nařídí i čím a jak si vytírat ř - i - ť >:-[] 8-s

Hlavní je, aby advokáti a notáři měli práci, protože se v zákonech neorientují ani sami právníci a laik je tak bez šance... Děkujeme, že s každým dalším zákonem je tu stále větší "ráj" na zemi 8-s 8-s
Rozbalit vlákno
2
31. 10. 2014 18:06
Re: Český zákon vše vyřeší
Můžeme si za to sami. Jelikož je každý nejchytřejší na světě, tak na nás nic jiného než represe nefunguje. Lidská hloupost je nevyléčitelná.
31. 10. 2014 18:09
Re: Český zákon vše vyřeší
Disciplína, vy chlapi pitomí musí bejt! Jinak byste lezli po stromech jako opice!
Avatar - Kuski
31. 10. 2014 22:21
Ometat sníh se má nejen z kamionů!!!
Zdravím, letmo jsem si přečtl zdejší diskuzi a opravdu se DĚSÍM, abych nenarazil na nějaké zdejší hovado, kterému je za těžko omést sníh z auta. To jste doopravdu takový mamlasové, že než aby jste se náááááhodou neumočili, či nedejbože aby vám nepromrzli prstíčky, tak jste schopni vyrazit na cestu s horou sněhu na kapotě a na střeše???????????????? Všichni co si to myslíte, tak vraťte řidičáky a nakopejte se do *!!! Až vám jednoho krásného dne díky vaší lenosti při jízdě v nehoráznejch sračkách někdo vstoupí do vozovky a vy ho přez haldu sněhu neuvídíte( například takové dítě!!!) a zabijeteho, tak vám přeju aby to bylo zrovna to vaše.

Omlovám se za vyjadřování, ale lenost a arogance vůči ostatním je snad to nejhoší, co si řidič může dovolit. A právě toto by se mělo řádně trestat!!!

:-! :-! :-!
Rozbalit vlákno
0
3. 1. 2015 18:19
U nas je to uz lepsie
Vela soferov si vdaka tomuto zakonu konecne ocisti pred cestou auto.
Tych blbeckov, co len stieracmi prehrabli predne sklo a vystarovali, som uz dlhsie nevidel.
A este cele sklo zahmlili, lebo cez ten priezor nevideli a boli nalepeni uplne vpredu.
P.S. Velmi som sa minule bavil, ked jeden krpec na BMW X5 cistil strechu auta. Tancoval na spickach a pucoval bez metlicky rukavom, zatial co mu policajt v teplucku vypisoval pokutu. :-)
Rozbalit vlákno
0