Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volkswagen NMS: Passat pro Ameriku a Čínu

Volkswagen zveřejnil přibližnou podobu svého budoucího sedanu pro mimoevropské trhy. Tvary bezejmenného modelu označovaného zatím „NMS“ naznačuje oficiální skica.
Zpět na článek
17. 2. 2009 08:06
17. 2. 2009 13:18
17. 2. 2009 15:20
17. 2. 2009 09:07
17. 2. 2009 09:28
17. 2. 2009 22:18
17. 2. 2009 09:48
17. 2. 2009 10:34
17. 2. 2009 13:04
17. 2. 2009 13:13
Avatar - T613
17. 2. 2009 08:06
Sinoamerica
Nechápu proč, ale z té skicy mám lu(e)xusoidní pocity.
Rozbalit vlákno
11
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 08:53
Re: Sinoamerica
tak to ja mám z nej krabicoidné pocity >:D moje oči v tom vidia kus kadílaku alebo ševý kamáro stajlingu...hold, ako sa japončíci snažia prispôsobovať na našich trhoch našim očiam, tak to skúša aj folksvágen s tými amiočami, keď už sa im to inak nedarí na jUeS trhu ;-) ale toto mi príde skoro ako krádež tvarov a to sa amíkom dľa mňa tiež páčiť nebude, kúpia si a podporia radšej pravú ameriku ako folksvágen hrajúci sa na ameriku >:-[] :no:
17. 2. 2009 12:24
Re: Sinoamerica
Co tady zase meleš? To je fakt někdy ubohost, co jsi schopen vykonstruovat. Stejně, jako se tdy Japonci a Korejci snaží udělat evropský design proto, aby se tady jejich auta líbily, tak se to snaží udělat VW v USA. Tam teď bude na trhu trochu volněji a může z toho vytěžit. Radil bych ti, abys začal psát normálně a ne nenávistně. Degeneruje to vše co píšeš. Nemá to rovnej metr.
17. 2. 2009 13:18
Re: Sinoamerica
Jako nic proti, ale zda se mi, ze napsal presne to samy jako ty a presto ho pucujes, to ma nejaky skryty vyznam, ktery jsem nepochopil?

"ako sa japončíci snažia prispôsobovať na našich trhoch našim očiam, tak to skúša aj folksvágen s tými amiočami"

"Stejně, jako se tdy Japonci a Korejci snaží udělat evropský design proto, aby se tady jejich auta líbily, tak se to snaží udělat VW v USA."

Takze taky jsi schopen vykonstruovat ubohost koukam :-!
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 13:32
Re: Sinoamerica
my sa iba tak doberáme, resp. jossalito si asi neodpustí nereagovať na mňa :-)
17. 2. 2009 15:20
Re: Sinoamerica
Aha, no, me to prislo divny >:D :-! ok, uz Vas necham deti osamote :-) hezky si hrejte, ale nic nerozbijte >:-[] >:-[]
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 15:23
Re: Sinoamerica
>:D :yes: díky a neboj, idem robiť tie knedlíky ako si jossalito myslí ;-)
17. 2. 2009 15:28
Re: Sinoamerica
No, motory ti moc nejdou. Takže u knedlíků tu šanci snad máš. :-!
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 15:32
Re: Sinoamerica
vieš čo? ja Ťa nakoniec budem mať rád >:D možno :-) pekný deň a s tými smajlami sa polepším, jednoducho ich tam kydám pre vyjadrenie pocitov a tie sú také aké sú, vyjadrujem svoj názor ako Ty, na motory si "možno" väčší kápo, ale aj tak si ma s tými trojvalcami nepresvedčil, jednoducho nie, tak dozbafání :-!
17. 2. 2009 15:25
Re: Sinoamerica
Problém je v tom, že já tam nedávám hory vyšklebených smajlíků. :-!
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 15:27
Re: Sinoamerica
jo, tak to ti vadí >:D >:-[] to mi je pak ale líto :-( :'-(
:-!
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 13:31
Re: Sinoamerica
rovný meter?? >:D ty si ten pravý, čo o tom má písať. nemám predsudky voči VW, beriem ho taký aký je, zopár Passatov nám tu stojí vo firemnej garáži, tiež tam nájdeš Superby a Octavie, žiadne predsudky v tom nehľadaj, píšem iba svoj názor, takže tú zaujatosť hľadaj inde...pozri japonci sa prispôsobili európskemu vkusu, to je pravda, ale ty si predsa len kúpiš ten Volkswagen, pretože je to pravý európan, nekúpiš si Toyotu, Mazdu alebo Hondu, pretože si zarytý folksvágnista alebo škodovák, čím podporíš ešte prácu "svojich" ľudí, domácu ekonomiku, atď. ...a to sa nemýlim...mne sa niekedy nie veľmi páčili americké autá, ale teraz mi idú do oka, je to všetko len hra liniek a prispôsobovanie dizajnu, aby zaujal čo najväčšie masy zákazníkov, to je teraz dosť dôležité...takže radšej mi nič neraď a zamysli sa hlavne nad sebou, ja už viem, čo so sebou, oki?! ;-) :-!
17. 2. 2009 08:46
Začíná to vypadat...
Začíná to vypadat, že to s tím útokem na ameriku myslej vážně. Paradoxně jim v tom hodně pomůže krize a z tohoto pohledu je stavba nové továrny geniální tah... Poté, co pokrachuje výrazné portfolio americké produkce budou zchudlý amíci přeci jen nové auta potřebovat... :-) Každopádně to zatím vypadá, že z té americké šlamastiky nejvíc vytěží Hyundai a pak asi to VW. Japončíci a amíci už provařili co mohli...
Rozbalit vlákno
17
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 09:24
Re: Začíná to vypadat...
vážne? s ich cenovou politikou? >:D Američan si podelí cenu auta objemom motoru a vyjde mu jasný nepomer hovoriaci v neprospech folksvágnu...jasné, je tu kríza, takže aj veľká väčšina obyvateľstva bude tlačená preorientovať sa na menšie autá s menšou strojovňou, ibaže folksvágen, ak bude chcieť mať úspech, tak bude musieť zmeniť cenovú politiku, pretože Amík, ktorý má a chce akože ušetriť, si nebude ochotný priplatiť za to, že mu tam dajú zadný spodný spojler nárazníku v čiernej farbe ;-\ kúpi si radšej domácu produkciu v plnej paľbe, s o niečo menším objemom motora ako by si kúpil pred krízou, za rovnakú cenu ako predražené holátko od folksvágnu
17. 2. 2009 09:49
Re: Začíná to vypadat...
nejdřív se koukni na stránky VW a pak třeba zjistíš, že jetta s motorem 2.5 litru a slušný výbavě stojí kolem 16-17 tisíc dollarů... I při dnešním kurzu to je nějákejch 300 tisíc Kč a to ani nemluvím o 5 leté záruce... Takže co se týká cen, tak tam fakt problém nevidím... >:D
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 10:04
Re: Začíná to vypadat...
jo hošíku, ty si ma zobral za slovo...oki, tá Jetta sa v očiach Američana isto vyrovná Chevroletu Camaro s cenou od 20.000 do 27.000 USD s motorom V6 3,6 alebo V8 6,2 >:D >:-[] ale jo, on ten Američan radšej ušetrí 4.000 USD a bude svoj zadok voziť v Džette >:D a to viem, že porovnávam "triedne" neporovnateľné automobily, to je jasné každému z nás.
Dôkaz máš tu: [odkaz] :-!
Problém je skôr v tom, že pre Američana sú schodné z EÚ vozy so zvučnejšími názvami a nie ten, pri ktorom po nazrení do anglicko-nemeckého slovníka príde na to, že sa jedná o ľudové vozidlo, ako ľudové vozidlo sa tam totiž už etabluje kórejská produkcia :-!
17. 2. 2009 10:45
Re: Začíná to vypadat...
a včem je tedy problém? nejdříve píšeš, že je VW strašně drahý a teď zase píšeš, že nemá image... Drahý teda není. Dokonce je i levnější než leckterý srovnatelný japonec nebo korejec. A tím pádem i image nemusí být v zásadě o mnoho lepší... >:D Jediný problém, který podle mě američani (někteří) maj je obecná nechuť k německu... zřejmě důsledek 2. světové války. Jinak je jedno jestli to je v překladu to či ono. Jinak kdyby amíci tak rádi kupovali svoje auta, tak nejsou v tý prd*eli co jsou... Jak jsem psal. Podle mě nejvíc ze současné situace vytěží Hyundaj a VW... Ostatní jen budou lízat rány a čekat na zázrak, resp. na to, až se to zase zlepší...
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 11:12
Re: Začíná to vypadat...
veď práve v tom je problém, nemyslíš? stále píšem to isté, a síce že je drahý vzhľadom na ponúkanú hodnotu, nevynímajúc hodnotu imidžu (alebo pre Teba je nelakovaný spodok nárazníku imidžový? možno praktický áno, ale imidžový isto nie, a to je len blbý príklad, no a ako značka má stále VW imidž iba v Európe a možno sa mu ho podarí získať v plnej miere v Číne, so svojím názvom nie je pre neho lepší trh ako v Ľudovej republike Čína >:D >:D )...v preklade Hyundai = moderný, Volkswagen = ľudové vozidlo s (nielen) pre Američanov nie príliš moderným vzhľadom...preto tá skica, preto to všetko, ale VW si bude podľa mňa lízať tie rany spolu s ostatnými, nevidím to na US trhu o nič lepšie pre nich ako pre ostatných...
17. 2. 2009 12:32
Re: Začíná to vypadat...
K pojmu "lidové vozidlo", ke kterému došli místní VWbijci použitím slovníku, zde prezentují jako objev Ameriky a něco, co je společensky nepřípustné.
Američené mají o VW dost povědomí. Už jen proto, že se tam dost prodávaly staré brouky a ony hipísácké dodávky. Na dnešním trhu jsou to zase Touaregy a také Golfy, člověk může potkat i pár Phaetonů. Ano, neprodávají se nijak moc, ale pro Američana rozhodně nejsou synonymem nějakého "lidového vozu", který se tady snažíš protlačovat.
17. 2. 2009 12:43
Re: Začíná to vypadat...
Názov Volkswagen samotný vyšiel zo slova volkswagen, teda ľudové auto, ktoré Hitler sľúbil svojmu národu. Hoci sa snaží tohto obrazu zbaviť a profilovať sa inak, slovo Volkswagen vždy pôvodný úmysel a účel pripomenie. Toho sa prste značka nezbaví, a nepomôže ani stavanie sa fanúšikov a pritakávačov na zadné. ;-)
17. 2. 2009 13:02
Re: Začíná to vypadat...
Drtivá většina lidí neví, kdo VW založil a tipnu - tak 6,5 miliardy lidí na světě neví, co to v překladu znamená. :-!
Tvoje dedukce jsou - slušně řečeno nicotné.
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 13:41
Re: Začíná to vypadat...
presne(!!!), iba ty a ďalších cca 240 miliónov obyvateľov tejto planéty jazdiacich na VW od roku výroby 1945 a obdivujúcich VW viete, čo znamená slovo volks a slovo wagen >:D
17. 2. 2009 14:56
Re: Začíná to vypadat...
Mám sice jedno německé auto, ale ne VW. Druhé auto mám francouzské.
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 14:59
Re: Začíná to vypadat...
a čo teraz, ja som napísal jazdiacich a tiež obdivujúcich VW...mám talianske auto, francúzske auto i nemecké auto, ani za jedno sa nehanbím, sú to fajn autá a na "počudovanie" sa mi najlepšie jazdí na tom talianskom, hoci to nemecké je Audi A4 rok výroby 2008
17. 2. 2009 15:06
Re: Začíná to vypadat...
Já "na VW" nejezdím. Nic víc.
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 12:57
Re: Začíná to vypadat...
nič nepretlačujem, píšem fakty...alebo vidíš niekde napísané, že píšem, že je to zlé ľudové vozidlo a že pre US trh montujú do Touarega a Golfa 1,2HTP? je to ľudové vozidlo s prislúchajúcimi kvalitami, ale neverím, že teraz dobijú US trh... :-!
17. 2. 2009 13:05
Re: Začíná to vypadat...
VW se nidky neorientoval primárně na US trh. To bys vědět mohl.

Jeho veškerá snaha se nyní orientuje na trh asijský - Čína, Indie, Rusko. Tenhle trh pokrývá třetinu populace zeměkoule Přes dvě miliardy lidí. Oproti třistamilonové Americe. A na tomto obrovském trhu s růstovým potenciálem se VW ... daří. :-!
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 13:12
Re: Začíná to vypadat...
a čo si teraz napísal nové? odporujem nejako tvojím tvrdeniam?! prečítaj si titulok a budeš vedieť o čom tu diskutujeme... :-! 8-s
aáá, už viem, oni to auto idú urobiť iba akože pre Ameriku, primárne bude určené pre tú Čínu (kamuflujú a preto je až na druhom mieste v titulku) ako som napísal, tam sa z toho pôjdu pos.rať, lebo to má konečne dobre lomené krivky, tak správne po americku >:-[] >:-[]
17. 2. 2009 13:36
Re: Začíná to vypadat...
Je úplně normální, že VW pro své důležité trhy udělá speciální model. A udělá to tak i v případě US.
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 13:42
Re: Začíná to vypadat...
zase nič nové, škoda diskusie, bye-bye
Avatar - jazva
17. 2. 2009 09:07
VW v amerike
Práve som pozeral jeden am. sci-fi seriál. Bavili sa tam o fóbiách a jeden čo mal fóbiu z klaunov hovorí človeku z inej planéty: "Neznášam klaunov!" A ten z inej planéty: "Čo to je?"
Pozemšťan: "To sú taký chlapíci s červenými nosmi. A vozia sa na Volkswagenoch..."

Každý si to preberte ako chcete. ;-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Perun
17. 2. 2009 09:28
Made in abroad
Tak to zírám. Ok, je to jen skica, ale opravdu moc se mi líbí.
Ty základní maskulinní črty, to mám na amerických autech moc rád. Žádná taštička pro drobné štíhlé blondýnky, tohle je pro Chlapa.
3,2 FSI na DSG, snad i jiný, než phaetonsky nabubřelý interiér a jdu uklidit garáž, ať se mi tam tenhle "Američan" vůbec vejde.
Takže ještě jednou - moc se mi líbí. Ten postoj, ta arogance a nadřazenost v dobrém slova smyslu! Je to zatím to nejhezčí, co jsem od VW v poslední době viděl - trochu smutné, když vezmu v potaz, že je to "jen" skica ;-)
Rozbalit vlákno
3
17. 2. 2009 22:18
Re: Made in abroad
Přesně jsi to trefil.
18. 2. 2009 12:10
Re: Made in abroad
Jestlize chces uklizet garaz kvuli pseudoamerice, neni lepsi koupit si rovnou ameriku? U nas se to prodavat nebude, takze to resi dovoz, no a myslim, ze nez si kupovat auto, ktere je napodobuje, proc ne rovnou original? Vyber je bohaty: 300C, charger, challenger nebo rovnou camaro :-) A 3,2FSI? Proc ne 6,1 HEMI? :-)

Jinak napad dobry, skicy taky hezke, ale tak jako se amerika neuchytila tady, podle me se evropa neuchyti tam (v ramci urciteho segmentu samozrejme)
Avatar - Plautus
18. 2. 2009 12:12
Re: Made in abroad
a vo tom to je :yes:
17. 2. 2009 09:48
Ou
Ako vidno, zase mal niekto z vedenia VW mokrý sen...plán platí do najbližšej zmeny, t.j. do doby kým sa zase nejaké zadky na šéfovských stoličkách trochu popremiestňujú. Jenda skica a jedna myšlienka. Trochu málo. Podebatíme si pri štúdii, a ešte lepšie pri sériovom voze. Ak ovšem taký prípad vôbec nastane.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 10:34
Re: Ou
ale ako plagát do showroomu to bude dobré >:D ;-)
17. 2. 2009 13:04
Re: Ou
co vím, tak tohle auto by mělo jít do sériovky v nejbližších dvou letech. Přesný datum neznám, spíš mě teda nezajímalo, tak jsem mu nevěnoval moc pozornost, ale věř, že tenhle projekt je už docela daleko.
Avatar - Plautus
17. 2. 2009 13:13
Re: Ou
tomu sa hovorí mokrý sen premenený v skutočnosť ;-)
každému autu sa potešíme, i keď toto zrejme na náš trh nedorazí...