Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Suzuki má v plánu představit do roku 2017 šest nových modelů

Japonská automobilka Suzuki chystá modelovou ofenzivu. Do tří let tak máme očekávat hned šestici nových vozů, od miniaut do města po tradiční terénní vozy.
Zpět na článek
26. 11. 2014 20:12
26. 11. 2014 11:18
Potencial maju
uz len to nedobabrat.
A - celerio
B - novy swift a swift sport
C - novy hatchback "yra"
SUV - s-cross, vitara a mini SUV do 4 metrov "alpha".

Z techniky 4x4, atmosfery so vstrekovanim DualJet a coskoro lacne hybridy, z asistentov zatial iba adaptivny tempomat.

Globalne na tom budu fajn, pre USA nic nemaju, tak sa stiahli. Ako to bude v EU? Snad budu mat aspon polovicu ponuky zaujimavu pre nas, hlavne dizajnovo im to velmi nejde, aj ked to su dobre a spolahlive auticka. Ta nepodarena spolupraca s VW ich minimalne na dva roky pribrzdila, inak mohli tu archaicku ponuku obmenit uz skor...
Rozbalit vlákno
20
Avatar - 3_diamanty
26. 11. 2014 11:21
Re: Potencial maju
skoda Kizasiho ( dovody na neuspech pisat asi nemusime ) ..... a mne osobne chyba aj Ignis.... ktory bol kedysi inak velmi uspesny model....

ale chvalim smer akym ide suzuki..... ta znacka ma velku perpektivu a fandim jej coraz viac

nova vitara je ozaj pekna... ;-)
Avatar - Hittman
26. 11. 2014 11:25
Re: Potencial maju
Už aby se toho chopil VW...
26. 11. 2014 11:31
Re: Potencial maju
Tak este v A segmente budu mat okrem celerio nejake "blaznive" auto. Yra bude prakticke s vacsim kufrom a viac miesta vzadu ako swift, zatial co swift ma byt este zabavnejsi.

Skoda len toho strachu z dizajnu, u Vitary sa drzali konceptu a je to celkom pekne auticko, u s-crossu sa zlakli a je to take nemastne neslane... Celerio je hlavne pre Aziu a hlavne musi byt maximalne priestranne, tam sa carovat nedalo...
Avatar - 3_diamanty
26. 11. 2014 11:46
Re: Potencial maju
ano suhlas.... celerio je skor taky pravy aziat.... a v europe to asi trhak nebdue.... ono suzuki sa predsa len na europu tiez moc nesustreduje co je trosku z mojho pohladu aj sklamanie.... nevravim ze je to pre suzuki skoda ( ved eu nie je priorita pre mnohe znacky ) .... ale bol by som rad keby suzuki malo u nas viac modelov a vacsie "trhaky" ... ano .... celerio bude skor takym spestrenim .. citelne mi chyba ignis.... ten bol velmi sikovny na nase europeske pomery...

co sa tyka dizajnu toho S Crossu tak tam to je taka ( aspon u mna ) laska na druhy pohlad... mne sa to auto tiez zda dizajnom akoze ziadna hitparada.... ale pre majetnejsiu rodinu to moze byt zaujimava volba .... kludne ako nieco miesto octavie povedzme... ;-)

a model YRA? tak na ten sa tesim velmi ..... nema uz niekto blizsie info o nom?
Avatar - pumpkin
26. 11. 2014 15:45
Re: Potencial maju
Pri Twingu si mal o Celeriu trochu iné reči...

S tým neurópskym zameraním súhlasím, lenže o to blbšie keď majú v Ostrihome uprostred Európy obrovský závod. Swift druhej generácie, spolu s SX4-kou bola trefa do čierneho. Dodnes vidieť ako výrazne spolu s Ignisom omladili autopark nie len Maďarska.

Akou cestou sa uberá Suzuki v Európe teraz, mi nie je jasné, no zatiaľ to nevidím moc ružovo. S Cross je podľa mňa krok späť po nadčasovej talianskej SX4-ke. Interiér viditeľne zaostáva za konkurenciou, hlavne vzhľadom k cene auta. So známou sme nedávno vyberali v tomto segmente auto a nakoniec si kúpila Trax.
Avatar - Glaukos
26. 11. 2014 11:45
Re: Potencial maju
Z jakého důvodu ti chybí zrovna Ignis? - divná krabice, nebo levná čtyřkolka?
Avatar - 3_diamanty
26. 11. 2014 12:04
Re: Potencial maju
ignis patril svojho casu u nas na slovensku medzi 10 najpredavanejsich aut, podobne ako neskor stara dobra ( a stale sucasna ) SX4ka... ono to bola to taka vacsia azijska panda so 4kolkou... a mne boli male auta vzdy sympaticke.... chyba mi... dizajn je vec vkusu mne sa dizajn ignisu pacil.... a aj ako 4kolka za "par supov" to bolo zaujimave auto v nasej mestskej dzungli ... ako vravim u nas na slovensku malo uspech.... ale priznam sa ze predaje suzuki v cechach spred par rokov nemam omaknute.....
Avatar - Glaukos
26. 11. 2014 12:10
Re: Potencial maju
jak typické, co je levné, je dobré, ale jinak dík za info. já dřív Ignisy potkával (bydlím na horách, ale teď už fakt ne, zjevně nemají dlouhou životnost)
Avatar - 3_diamanty
26. 11. 2014 12:15
Re: Potencial maju
ano je levne ... zaujimavy tip som nasiel na hory : [odkaz]

tak ono tie auta uz maju svoj vek... uz ich bude na cestach len ubudat... ani felicii uz nestretavam tolko co pred 10 rokmi ;-)
Avatar - Glaukos
26. 11. 2014 12:19
Re: Potencial maju
my jsme chudý kraj, ignis žádný, ale favoritů plno >:D
Avatar - 3_diamanty
26. 11. 2014 12:24
Re: Potencial maju
nahodoú tie stare auta maju nieco do seba ( z roka na rok mi je za nimi viac smutno ) .... a preziju aj tie nove dnesne auta s 10 displejmi.... podstatne je ze sluzia....
Avatar - Glaukos
26. 11. 2014 12:25
Re: Potencial maju
pojízdne rakve to jsou, do takových krámu bych nevlezl ani za prachy. kdo nemá na slušný auto ať nejezdí
Avatar - 3_diamanty
26. 11. 2014 12:26
Re: Potencial maju
na jazdu v meste postaci takmer hocico .. aj maluch.... jasne.. mimo mesta je uz riziko s takymito autami ;-)
Avatar - Glaukos
26. 11. 2014 12:27
Re: Potencial maju
myslíš ve městě plném dodávek, náklaďáků (rozvážky) a agresivity?, nejsem blázen
Avatar - 3_diamanty
26. 11. 2014 12:28
Re: Potencial maju
to netvrdim ze si ;-) , mas pravo na svoj nazor samozrejme ;-) :yes:

ja u nas vidim aj trabiky obcas... aspon je sranda ;-) a clovek si aj zamava :yes:
Avatar - pumpkin
26. 11. 2014 15:08
Re: Potencial maju
Pamätám ako sme dedovi skoro kúpili Ignis, ale on si to našťastie v poslednej chvíli rozmyslel. Sedici je oproti tomu priam luxus. Nepochybne to ale bol pre Suzuki úspešný model, hlavne v strednej Európe.
Avatar - 3_diamanty
26. 11. 2014 16:27
Re: Potencial maju
tak sedici ( SX4 ) je vacsie auto samozrejme ale aj drahsie ako malicky ignis... takze to takto zrovnavat nemozes... ja tiez radsej golfa ako polo.... ak by som si mohol vybrat ;-)

ale ignis bolo auto na svoje pomery cenu a rozmery u nas velmi velmi uspesne.... mraky ich vidim kazdy den este aj dnes ... podobne ako aj stare pandy alebo fabie ci pola... fiesty a podobne....
26. 11. 2014 22:23
Re: Potencial maju
Ignis byl hodně populární, přirovnal bych ho jako k Fordu Fusion, který se taky v našich končinách hodně prodával, tuším, že jednu dobu to bylo po Octávce a Fabii 3. nejprodávanější auto.
26. 11. 2014 22:20
Re: Potencial maju
Toperre nepolemizuj, Kizashi nebude asi nikomu chybět, Suzuki zkrátka moc větší auta neumí a to ho mám z Japonců nejradši. Suzuki je automobilka malých aut a skvělých motorek. Nejvíce se těším na Grand Vitaru.