Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Příští generace BMW 6: Menší, lehčí, sportovnější

Zatímco BMW dolaďuje facelift současné řady 6, vyplývají již na povrch informace o zcela nové generaci pro rok 2017, a to včetně použitých motorů.
Zpět na článek
3. 12. 2014 17:44
3. 12. 2014 20:22
3. 12. 2014 23:09
4. 12. 2014 10:09
4. 12. 2014 15:12
4. 12. 2014 18:18
Avatar - chalan66
3. 12. 2014 17:44
MENŠIE ??
Menšie ? To snáď nie !! ?? 3 a 4 sú dosť na to aby im stačilo menššie auto. Toto má predsa byť luxusná trieda a nie nejaké malé kupé či čo ! Teraz je veľkosť úplne v poriadku ! Pre odlahčenie sa zmenšuje, no zbohom !!
Rozbalit vlákno
8
3. 12. 2014 18:43
Re: MENŠIE ??
Naprosto souhlasím s chalan66, novináří si myslí, že má být Bmw 6 stejně sportovní jako Porsche 911 a neuvědomují si, že tato třída je o jiném vnímání jízdy. Skvělé jízdní vlastnosti s úplně jinou použitelností to je Bmw 6. Motor umístěný před řidičem a komfort na našich silnicích je v dané třídě na perfektní úrovni. Velikost automobilů se do budoucna určitě zmenšovat nebude, tajemství úspěchu je shodit pár kilo. Zvláště teď před Vánocemi :-)
Avatar - AUDIRS6
3. 12. 2014 20:22
Re: MENŠIE ??
Hladal by som tam aj marketingove dovody - rada8...
S-klasa kupe bola a je uspesna, A9 je na ceste, tak BMW chce mat asi tiez nejaku protivahu. No a kedze 6 rada uz bola dost blizko 7er, o par cm ju zmensia, nech maju miesto na 8er ;-)
To iste aktualne Audi planuje s Q7 - aby bolo miesto pre Q8 a nemuselo to mat 3 napravy a klb v strede >:D
Avatar - HitmanPB
3. 12. 2014 21:36
Re: MENŠIE ??
kĺb v strede :yes: >:D

Inak u BMW sa tiež šušká o rade 9. Nikto nechce nechať nič na náhodu.
Avatar - 3_diamanty
3. 12. 2014 22:49
Re: MENŠIE ??
zatial to tak vyzera ( v nasledujucich rokoch ) ze ziadne velke kupe BMW radu 8 nebude [odkaz] ... ale nechajme sa prekvapit .... uvidime za par rokov

osobne by ma ale naprekvapilo keby BMW sa viac v nasledujucich rokoch uz venovalo i-ckovym "sportovym" elektromobilom ako reinkarnacii radu 8 ... faktom ale ostava ze uz sucasne bmw radu 6 je samo o sebe uz dost velke a silne a nie je potreba uz zo strany BMW vyrabat nic vacsie a silnejsie na poli kupatok .... sucasna 6tka je velkostne podla mna este znesitelny ideal ( byt cim vacsi ma niekedy aj nevyhody ) .... a kludne sa moze porovnavat s S kupe aj co do luxusu aj co do vykonu ....
3. 12. 2014 23:09
Re: MENŠIE ??
no ver tomu že momentálna verzia nemôže...teda.dizajn je vec názoru..ja som sa za 6-kou otáčal vždy pretože je to krásne auto..vskutku krásne a je to jedno z ďalších BMW ktoré so sebou nesie neskutočne nadčasový dizajn ktorý je elegantný ale aj dravý zároveň...lenže nové S-ko kupé je predsa len novšie a dizajnovo nejako nezaostáva..v S kupé sa priznám som len sedel u predajcu ale s limo S500 som odjazdil stovky kilometrov...ono tá 6-ka sa vyrába už nejakú tú dobu a stále má čo ponúknuť, ale presadneš si zo 6-ky do S, potom zas naopak a zistíš že Merc je úplne iný svet..to spracovanie, materiály, odhlučnenie a úroveň komfortu..je to iná liga..samozrejme BMW je o niečo mrštnejšie a hravejšie, súdim aj podla toho čo mi vravel sám predajca aj majitel nového S...6-ku som jazdil ako 640d tak aj M6 na okruhu..stále je to skvelé auto ale 6-ka potrebuje zmenu..stále je to dobré auto ale pokial chce BMW konkurovať S kupé, musí prísť s niečom novým,,s niečom čo bude minimálne tak dobré a dychvyrážajúce ako S kupé..a to isté sa týka aj 7er..stále sú to dobré autá ale je vidno vek a trieda S proste posunula level..

čo sa týka výkonu..motory BMW sú stále na špičke čo sa týka kultivovanosti, záťahu a celkovo spôsom akým auto výkon podáva,,diesel mi osobne viac sedí v BMW kdežto S500 mi príde lepšie ako napr. 650i..len môj názor..motory ok ale čo do dizajnu, BMW musí prísť s nejakým novým smerom aby sa mohli radiť ku konkurencii nového S
Avatar - Dinar
4. 12. 2014 10:09
Re: MENŠIE ??
Jistě, šestka není konkurence pro S-kupé, bmw sice cenově šestku tlačí nahoru (zvlášť GC), ale je to pětka se vším všudy. S-kupé je o třídu výše, ale také cenově. Informace o zmenšení, resp. úbytku hmotnosti u 6er a změny jejího charakteru více do sportovna je aktuální, bude to tak, stejně jako to, že nad ní bude ještě velké lux. kupé, které by se S-kupé mělo postavit jako čistý konkurent.
S čím ovšem nesouhlasím, je tvé tvrzení, že Merc je jiný svět, materiály, zpracování v S-klasse mi nepřišly nijak zázračné, hodně dělá způsob podání, vnitřek eska je pojat rozmáchle a opulentně, což dělá dojem, ale zpracování žádný zázrak viz. fotky zde [odkaz] . Tím nechci říct, že by třeba sedmička na tom byla líp, jen tu nevidím ten "úplne iný svet", resp. v pojetí ano, ve zpracování ne. ;-)
Avatar - AUDIRS6
4. 12. 2014 15:12
Re: MENŠIE ??
Klobuk dole za testik ! :yes:
Tie fotky ma sice nesokovali, predsalen - nieje to Audi ;-) , ale o to viac mi to prijde ako hanba, pytat za takto sfusovanu rarohu 100et+ tis. € !!! 8-s
Jazdnymi vlastnostami si ma teda ale sokoval ! - novu som este v rukach nemal, ale ak fakt pri trosku sviznej jazde tak zneistnie, tak to je potom dalsi prus€r pre S-kladu ! :-!
Neverim totiz, ze vsetci novy majitelia budu klasicky "klobucnici" vekom 65+ :-!
V kazdom pripade, este raz diky ;-) :yes:
4. 12. 2014 18:18
Re: MENŠIE ??
no ja k tomu poviem asi len tolko...ja som ten interier napozeral dosť a to že tlačitko vyššie a pod. som tam nenašiel..môže sa to stať ale ja som to nepostrehol..ale netvrdím nie je to nemožné..čo sa týka jazdných vlastností..ja som na tej S500 jazdil ako mesto, tak aj dialnice a rovnako aj mimo mesta..a rozhodne sa mi nezdalo že by malo S-ko problém s vyššou rýchlosťou ale tak ok..ono ja by som mäkší charakter a lahšie zachádzanie S-ku nevyčítal pretože každý normálny človek vie že prioritou S-ka nikdy nebolo prekonávať časy na kolo..prioritou je luxus, pohodlie, skvelá izolácia od sveta..plus kultivovaný motor ktorý poskytne vozidlu dostatočnú dynamiku ked to je treba..a toto všetko nové S spĺňa...pokial chcem pritvrdiť, je tu predsa AMG..určite nie je S také sebaisté ako napr. 7er, lenže ani 7er nie je tak pohodlná ako S..každé z tých áut je o niečom inom..a hoci som BMW fan, bolo by pokrytecké toto u sedmičky prepáčiť a u S-ka zase tamto vyčítať...

môj kamarát ktorý mi to požičal má 35, má to doma nejaký čas a rozhodne sa na to nesťažuje..práve naopak...je z toho auta unesený a to už si prešiel aj Panamerou, A8-kou alebo XJ-čkom...proste toto auto treba doma mať, vyskúšať a pri troche šťastia pochopiť.. :-)