Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Citroën C4: Nenápadný facelift vzhledu i techniky

Francouzská automobilka jen velmi zlehka omladila exteriér svého zástupce pro nižší střední třídu a zmodernizovala interiér. Paletu motorů rozšířil další tříválec.
Zpět na článek
11. 12. 2014 14:07
11. 12. 2014 21:38
12. 12. 2014 19:18
Avatar - maros
11. 12. 2014 14:07
Citroen nebrat !
Problémy s kvalitou, ergonomii.. prostě se vším.
Rozbalit vlákno
9
Avatar - 3_diamanty
11. 12. 2014 14:28
Re: Citroen nebrat !
mne sa tato generacia paci.... pride mi uz sice viac "face-om" nemecka ale to nie je na skodu .... aj ked popravde stara C4 je zase z mojho pohladu legendarnejsia a ked mi niekto povie .. C4 .. tak vzdy mam pred ocami predoslu generaciu C4ky s pevnym stredom volantu.....

kazdopadne tato generacia uz ma trosku racionalnejsi az by som povedal pomaly "necitroenovsky" dizajn ..... ktory zreje ako vino..... C4 sa mi zacina celkom pacit.... auto uz bude rokmi overene.... nejedna sa o ziadny hokus pokus a la cactus ale o seriozne auto.... z mojho pohladu je C4 zaujimava volba a mozno tajny tip..... pride mi dokonca trosku ako nedocenene auto..... v zaplave samych octavii golfov a i30tiek..... pritom to nemusi byt zle auto... C4 ma celkom zaujimvy look.... neposobi nasilne ani nejako nudne.... racionalne auto.... vhodne takmer pre kazdeho :yes:
11. 12. 2014 16:53
Re: Citroen nebrat !
Mel jsem ji na den pujcenou a zazitek z jizdy byl zklamanim zejmena ve srovnani s na druhy den pujcenym golfem. Citroen je auto plne kudrlinek ale v celku jako auto moc nefunguje. Golf sice designem lehce sterilni, ale zazitek z jizdy, posazu za volanetem, ergonomie, podvozku... To se neda srovnat. Jinak ale se mi vzhledove C4 libi.
Avatar - pumpkin
11. 12. 2014 14:33
Re: Citroen nebrat !
Mal si aj nejakého iného francúza, či len vtedy raz pred x rokmi tú vyčvachtanú 306-ku?
11. 12. 2014 14:50
Re: Citroen nebrat !
Pan je znalec, len zabudol, ze nie je vo vekovej kategorii 10+
11. 12. 2014 16:25
Re: Citroen nebrat !
Tak mi povez "matroši" , co vybrat? Co se ne**re? ;-)
11. 12. 2014 18:41
Re: Citroen nebrat !
Tak ty mladý naivisto a plácale...Ač nejsem zastánce a milovník Citroenu mám už 3 kus coby služební vozidlo.Vždy to byl C4.Mám s nima najeto během 7 let bezmála 500 tis.km.Ani jednou mě to auto nezklamalo, nepokazilo.Prostě sedneš a jedeš.Vždy to byl diesel¨.Na 60l nádrž běžně najedu kolem 1200 km.Auto je ureno pro normální styl jízdy.Co se týká interiéru,tak materiálově se na něj Golf vůbec nechytá.Ergonometrie je věc vkusu a zvyku,ale já se to pochopil během pár minut.Kdo nepochopí ,je technicky a mentálně nezpůsobilý.!!!
Avatar - Nadzvukovy
11. 12. 2014 19:04
Re: Citroen nebrat !
1.6 HDI ???
12. 12. 2014 08:49
Re: Citroen nebrat !
Ergonomie neni o tom, že by se musela pochopit, ale že je vše v dosahu, po ruce a intuitivne najdes co hledas. Nicmene srovnani s golfem po jizdni strance proste neobstoji. Citroen dela vse jen na design. Sedacky vypadaji krasne, ale pohodlne tolik nejsou a bocni oporu take postradaji. Volant je sice krasnej, ale neda se v podstate v zadne poloze pohodlne drzet. V poloze 3/4 na 3 te tlaci do rukou ty chromove prvky, v poloze za 10 dve je zase volant nepochopitelne zplostely v podelnem smeru. Nakonec ho clovek drzi nejak jak se da. Osobni zkusennost.
Avatar - Misanick
12. 12. 2014 11:52
Re: Citroen nebrat !
Maroš poručil "nebrat!" a všichni se pose... Kdyby se dělal v kombíku, asi už bych ho měl doma místo Magdy, samozřejmě s motorem 1,6 HDi :yes: .
Avatar - Vij
11. 12. 2014 21:38
ja bych ho bral
Ja mam franzouzska auta rad. Muj tata mel P 309 1.9D, 2 x tydenne s nim jezdil z Prahy na Slovensko. Prodaval ho po 5 letech s cca 350 000 km bez jedineho zavazneho poroblemu. Jenom do toho lil naftu a pravidelne menil olej a pneumatiky. Ja od te doby vystridal hromadu fr. aut. Jedine, ktere se nepovedlo byla predchozi generace R Laguny. To byla chyba a doporucuji nebrat z zadneho bazaru za zadne penize! Po Renaultech jsem se vratil k vozum z PSA. Mel jsem C Picasso, kdyz deti odrostly tak jsem si s manzelkou poridil peknou novou C3 a ted posilhavam po C4 Cactus. Nicmene modernizovanas C4 me taky oslovuje. Ja s fr. auty jezdim vic nez 25 let a krome te Laguny mi vzdy dobre poslouzily.
Rozbalit vlákno
8
Avatar - maros
11. 12. 2014 22:12
Re: ja bych ho bral
Krásný příběh. To vykládáš každému chudákovi, co ti náhodou zabloudí do showroomu?
Avatar - pumpkin
11. 12. 2014 22:30
Re: ja bych ho bral
Keď už si pri chudákoch, stále čakám odpoveď na otázku, ktorú som ti vyššie položil. Nože buď chlap a zareaguj niekedy aj k veci.
Avatar - maros
11. 12. 2014 22:38
Re: ja bych ho bral
Mě Francouz nesmí do baráku ani zadarmo. Jednou jsem to porušil, a nedělal jsem nic jiného, než že jsem lítal kolem auta. Jako jestli máš opravdu hodně času a baví tě cpát peníze do auta, tak pak je Francouzká popelnice přesně pro tebe :yes:
Avatar - pumpkin
11. 12. 2014 23:06
Re: ja bych ho bral
Ja som si viac menej len robil srandu s tou tvojou jedinou skúsenosťou nejakej bazárovej 306-ky, ale ak to bolo ozaj jediné francúzske auto s ktorým máš skúsenosti, tak musíš byť vážne ťažko na hlavu. 8-s
Mám 11-ročného Renaulta a bez problémov. Zázrak, však?
Či náhodou nie si z tých expertov čo nedajú ani cent na údržbu a len tankujú. Ideálne ešte k tomu jazdia ako prasatá a potom nadávajú aký šit to tí Francúzi vyrobili.
Avatar - Blue Sun
12. 12. 2014 08:42
Re: ja bych ho bral
Nereaguj na něj, je to placený provokatér k rozdmýchávání diskusí.
12. 12. 2014 08:48
Re: ja bych ho bral
tak tak :-) ale je zaujimave ze ten kto kupuje bazarove serble oznaci niekoho kto si poctivo zarobi neraz "odtrhne od ust" na nove/zanovne fr auto chudakom :no:
Avatar - matii
12. 12. 2014 12:25
Re: ja bych ho bral
Na předfaceliftové verzi mi vadil ten "přečudlíkovaný" interier, tohle vypadá o poznání lépe. Pro pohodáře, který cestuje v klidu a upřednostňuje komfort a spotřebu před sportovní jízdou je to auto ve verzi HDi jak dělané a to i pro menší rodinku. :yes:
Avatar - Kuski
12. 12. 2014 19:57
Re: ja bych ho bral
Zajimalo by mě, co myslíš tím přečudlíkovaný interiér? Už jsi někdy seděl v soudobém Volvu/Fordu/Mercedesu/.... To fakt nechápu. Fotky na obrázku jsou s verzí s dotykovou navigací. Tzn., že normální verze na tom je stejně jako předfacelift. Jediný co asi zmizelo je spodní řada tlačítek na volantu. :-!
Avatar - Guttalax
12. 12. 2014 19:18
Slušné auto
Bylo jedno z adeptů na koupi.Ale vyhrala Corolla. Po dvou korejcích konečně dobré auto. ;-)
Rozbalit vlákno
0