Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW představuje radikální změnu systému iDrive

BMW na CES představilo nejen infotainmentový iDrive s dotykovou obrazovkou, ale také ovládací systém Touch Command pro pasažéry na zadních sedadlech.
Zpět na článek
8. 1. 2015 09:06
8. 1. 2015 09:34
8. 1. 2015 09:47
8. 1. 2015 09:07
8. 1. 2015 10:29
8. 1. 2015 10:43
8. 1. 2015 10:48
8. 1. 2015 11:14
8. 1. 2015 23:44
8. 1. 2015 11:13
Avatar - PERNO
8. 1. 2015 09:06
Ach
Vzdy som bol fanusik systemov bmw aj audi a to hlavne preto ze su nedotykove, podla mna dotykova obrazovka nepatri do auta. Dotykovo ovladat nieco co je daleko pred vodicom a na slovenskych cestach a vymoloch vyzaduje az nadludsky vykon. A neake gesta a podobne. Aby som sa zahanal pred neakou kamerou? >:D ludia sa budu trochu cudne pozerat :)) ale tak snad to neako vychytaju a bude to naozaj fungovat a nebudu tie "pokyny" vodica vyvolavat uplne ine reakcie akoby mali
Rozbalit vlákno
2
8. 1. 2015 09:34
Re: Ach
Pro mně osobně, a to nejsem velký fanatik do pořádku, byla noční můra mít v autě klavírní lak a zrovna tak to bude s umatlanou obrazovkou na čestném místě...
Avatar - fOE
8. 1. 2015 09:47
Re: Ach
Taky tomu nerozumim. iDrive v posledni inkarnaci jde jen tezko neco vytknout, mozna fakt jen to ze ma clovek az zbytecne cistou obrazovku. 8-s
Avatar - Barrichello
8. 1. 2015 09:07
No vida
i BMW přechází na dotykovku >:D To budou místní kolečko fans jistě nadšeni >:D
Rozbalit vlákno
0
8. 1. 2015 09:17
Koukám, že s ovládání gesty se roztrhl pytel
předevčírem Golf a dnes BMW. Celé mi to přijde na pytel, ale doufám, že tam BMW bude mít aspoň nějakou delikatesu jako třeba rozpoznání vztyčeného prostředníku, které automaticky podřadí, zvedne plnící tlak turba a přitvrdí podvozek. :-)
Rozbalit vlákno
4
8. 1. 2015 09:37
Re: Koukám, že s ovládání gesty se roztrhl pytel
Jen u Q7 to vyřešili zvětšením touchpadu. Opuštění multifunkčního ovladače je podle mne krok zpět. Zajímalo by mě, odkud to přišlo, protože jsem si nevšiml, že by byla poptávka po dotykovém iDrive. Tedy kromě toho, že ovládání aplikací na mobilním telefonu skrze palubní počítač (MirrorLink, CarPlay, Android Auto) by nebylo tak přímočaré.
Avatar - Barrichello
8. 1. 2015 09:41
Re: Koukám, že s ovládání gesty se roztrhl pytel
Odkud to přišlo? Všichni ostatní to maj - japonci, amíci, jaguar atd >:D
8. 1. 2015 10:11
Re: Koukám, že s ovládání gesty se roztrhl pytel
A můžou si to nechat.
Avatar - Barrichello
8. 1. 2015 11:19
Re: Koukám, že s ovládání gesty se roztrhl pytel
Dyt si to taky nechávaj >:D
Točit kolečkem je pasé >:D
8. 1. 2015 09:31
Peugeot vs zeměkoule
V Peugeotu 308 bylo to dotykové ovládání strašně a všude v testech kritizováno. Je vidět, že doba postoupila a dotyk bude časem ve všech autech. Uvidíme jestli bude kritizováno i jinde.
Rozbalit vlákno
14
Avatar - guze
8. 1. 2015 09:36
Re: Peugeot vs zeměkoule
No jo, jenže je rozdíl mít v autě dotykovou obrazovku a přes ní ovládat všechny funkce a mít v autě dotykovou obrazovku, kdy panel klimatizace zůstává a můžeš jí ovládat stejně tak přes iDrive, prostě BMW zachová všechno jako doposud, akorát že přidá funkci dotykového ovládání ... tímto nechci nějak "hanit" řešení Peugeotu, nezkoušel jsem, proto mi toto právo nenáleží ... :-)
Avatar - KANKUNEN
8. 1. 2015 09:38
Re: Peugeot vs zeměkoule
Tak ovládat vše dotykově je zdlouhavé a nepohodlné. Já vidím, že základní funkce zůstaly na tlačítka a točítka.
Tlačítkové peklo je proti vše na dotyk ráj.
Avatar - Barrichello
8. 1. 2015 09:46
Re: Peugeot vs zeměkoule
Já nevím co vám pořád vadí.
Přjdu, anstartuju, zapnu rádio, navolím co chi posloucat, jedu a nešáhnu na to celou trasu.
To samý pokud chci navi, navolím, jedu.
Pokud potřebuju změnit trasu, ěnkde si zastavím.

Pohooda.

Klima,/topení + vyhřívaný/ventilovaný sedadčky se ovládá mimo tlačítky na palubovce. Takže není důvod na ten dotykáč za jízdy šmatat. Pokud chci zvýšit či snížit hlasitost, přeskočit skladbu atd, ovládám to tlačidly na volantu.

A na to nacvakat tam něco když auto stojí žádný i drive nemá, tam je dotykova 3x rychlejší, než se v idrive proklikám menu a protočím kolečem někam do pryč, mam to prstě dávno natukaný.
Doslova horor je pak u BMW reset různých intervalů jako výměna oleje, brzdovky atd. Práce na 20 minut, jinde na 4 >:D
Avatar - guze
8. 1. 2015 09:51
Re: Peugeot vs zeměkoule
Jednak máš evidentně zkušenosti asi s prvním iDrivem, což naprosto chápu, že je to pro tebe opruz, ale hlavně on zmiňoval řešení v peugeotu, kde je i ovládání klimatizace, přes dotykové rozhraní a to asi moc lidem nevyhovuje ...
Avatar - Barrichello
8. 1. 2015 10:03
Re: Peugeot vs zeměkoule
To sem měl v jagu, ovládání klimy a topení přes navi a taky si na to šlo zvyknout, byly tam velké ikony, takže se šlo prstem snadno trefit i za jízdy.

No I-drive v autě z roku 2007. Krásné tlačítko Menu a back už to mělo, ale furt pomalý >:D
Avatar - guze
8. 1. 2015 10:07
Re: Peugeot vs zeměkoule
Ale v Jagu si mohl treba teplotu foukanyho vzduchu a vyhrivani/odvetravani nastavovat iskrz tlacitka jak tak koukam na fotky, ne? :-)
Avatar - Barrichello
8. 1. 2015 11:18
Re: Peugeot vs zeměkoule
Jo, nastavení teploty a rychlost větráku šlo tlačítky, ovšem směr kudy to fouká (okno, nohy, tělo) už nikoliv, to pouze přes obrazovku :-)
Avatar - guze
8. 1. 2015 12:01
Re: Peugeot vs zeměkoule
Dík za vysvětlenou ;-)
Avatar - Barrichello
8. 1. 2015 12:06
Re: Peugeot vs zeměkoule
Není zač >:D
8. 1. 2015 10:48
Re: Peugeot vs zeměkoule
Idrive byl opravdu povedeny az od roku 2009, ta verze s vetsim mnozstvim cernych tlacitek vsude kolem ovladace a klasickym listovym menu. Ten puvodni kriz byl blby napad od sameho pocatku.
8. 1. 2015 10:25
Re: Peugeot vs zeměkoule
Jednou výhodou pro mne je, že mohu mít ruku opřenou. Největší slabinu - zadávání dat - před lety odstranili touchpady. Nemluvě o hlasovém ovládání, které je špičkové, když funguje. A vadí mi, když jsou to čistě vizuální systémy - tedy ověření, že systém zaregistroval můj dotyk, je vizuální.

Neresetují se intervaly přes diagnostiku? Tohle jsem nikdy řešit nemusel.
Avatar - Barrichello
8. 1. 2015 11:15
Re: Peugeot vs zeměkoule
Jo resetují. Ale abys s každou pí**vinou nemusel hned do servisu, dá se to udělat i jinak, nicméně u BMW to byl porod.
Avatar - Dinar
8. 1. 2015 12:19
Re: Peugeot vs zeměkoule
Na konkurenčním webu je video toho gesty ovládaného systému u VW, podle mně jako ukázka nesmyslnosti takového řešení je to video výborné. Je vidět zpoždění a trhnanost reakcí, každý úkon bude třeba zrakem ověřit, jinak si místo ztišení rádia přihřeješ zadek například. Efektní ale slepá ulička podle mého.

A ano, sdružený ovladač s touchpadem, toto umístěno v dosahu ruky opřené o loketku je ideální rozhraní, v kombinaci s funkčním hlasovým ovládáním těžko vymyslet něco pohodlnějšího a intuitivnějšího. :yes:
8. 1. 2015 09:39
Re: Peugeot vs zeměkoule
Zatím to bylo kritizováno snad všude - ať už ve Fordech, Cadillacích, nebo v tom tvém Peugeotu.
Avatar - Dinar
8. 1. 2015 10:29
BMW
jde směrem k požadavkům trhu. Její modely dnes už nemají např. podvozky s jedním setupem zaměřeným na řidičské pojetí jízdy, ale je možno v rámci jednoho modelu nakonfigurovat auta, která oscilují mezi houpavým "pohodlím" až po sportovní tvrdost, vzájemnou kombinací pohonů a diferenciálů či akt. silentbloků lze dostat auto, které umí zatáčet i auto, které je "bezpečně" nedotáčivé. Podle gusta každého soudruha. Jestli je to pro značku dobrá cesta, je jistě otázka úhlů pohledu a hlavně na jinou diskusi.

Ale zjevně zvolili stejný přístup i pro rozhraní infotainmentu, mají akt. nejlepší systém ovládaný sdruženým ovladačem, jenže je část zákazníků, kteří jsou díky smartphonům zvyklí na dotyk. displeje jako na už neodmyslitelnou součást života, tak proč jim ho nedat i v autě. A podobně se to má i s ovládáním gesty, je to trend oznámený i jinými výrobci, tak BMW prostě nabídne rozhraní, které bude umět všechny varianty ovládání, stačí si vybrat. Jinými slovy, sdružený ovladač nekončí, jen se k němu přidávají další možnosti ovládání.
Rozbalit vlákno
4
8. 1. 2015 10:48
Re: BMW
Zachování ovladače mi ke štěstí stačí - nejsem proti možnosti volby.
Avatar - fOE
8. 1. 2015 11:14
Re: BMW
Tva posledni veta by stacila :-) . V takovem pripade je vse v poradku.
Avatar - HitmanPB
8. 1. 2015 23:44
Re: BMW
Dinar, súhlas. Mimochodom, dnes to nie su extra horibilné náklady na vývoj a zákazník má viac možností, čo ho v konečnom dôsledku "rozmaznáva".
BMW potrebuje byť pripravené - nie ako Nokia - inak moja srdcovka...
Stále je lepšie zachytiť trendy a pokiaľ sa neuchytia, tak na tom prerobia všetky firmy ( v TV sfére napr. 3D technológie ), ktoré do daných technológií investujú, ako zaspať dobu. To si v dnešnej dobe jednoducho nemôže dovoliť žiadna automobilka, ani IT firma.
Avatar - eniel lorien
8. 1. 2015 11:13
vcera vw
vcera vw dnes bmw.... Ale ked s tym prisla tesla pred dvoma rokmi to bolo kecov aka e to slepa cesta
Rozbalit vlákno
0
Avatar - 3_diamanty
8. 1. 2015 11:24
predpokladam ze v prvom rade
ide bmw o to aby usetrilo.... ono lowendovy dotykac ( ktory ma dnes aj kdejake bezne mimiauto ) je nepochybne lacnejsie riesenie ako implementacia ovladania kdesi do kolecka v stredovom tuneli ( co na tom ze to bolo spolahlivejsie a premiovejsie riesenie, koho to dnes zaujima, dnes uz kazdy len setri ) ..... tu nejde o ziadne zlepsenie ovladania.... lebo idrive s koleckom nemalo chybu a nikto sa nestazoval.... pozrite si fora bmw kde takmer kazdy idrive s koleckom chvali..... premia schytala dalsi klinec do rakvy pre par usetrenych centov ... gratulujem.... bezna konkurencia je takto k premii zase o kusok blizsie a ani sa nemusela moc snazit.... :yes:
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Dinar
8. 1. 2015 12:21
Re: predpokladam ze v prvom rade
Když se podíváš na fotky v článku, pod tím displejem, co vidíš? Kolecko na stredovom tuneli. Tak vidíš... ;-)
8. 1. 2015 14:25
Re: predpokladam ze v prvom rade
Jasne, BMW chce setrit, tak namontuji navic i 3D snimac na strop, proste jsi to zase odhalil, Watsone.
Avatar - bigsoul
8. 1. 2015 14:26
Re: predpokladam ze v prvom rade
Prosim ťa ty sa už k ničomu nevijadruj, lebo tvoje sprostosti sa nedajú cítať. U príspevkov Hnoojdeee mi to nevadi.
Avatar - praděda7
8. 1. 2015 13:39
Infotainment
Zdá se, že s přibývající zábavou "on board", bude autopilot v autě opravdu nutností.
Rozbalit vlákno
0
8. 1. 2015 14:21
To je pecka...
...Takze pokud sedim vzadu a chci si pritopit, tak misto abych v podstate bez koukani otocil knoflikem doprava, musim vythnout z kapsy mobil (jeste k tomu Samsung a pokud mozno s tou spravnou verzi operacniho systemu bez hacknuti a bla bla bla...), odblokovat klavesnici, najit tu spravnou aplikaci, spustit ji, pockat, az se to sparuje s aplikaci v aute a pak se muzu konecne zacit hrabat v nekonecnych menu a podmenu...a nakonec to nejak nastavit.
User friendly...
Ale chapu, ze na svete jsou hracickove, kteri by bez podobnych hovadinek o auto ani pohledem nezavadili.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - HitmanPB
8. 1. 2015 23:56
Re: To je pecka...
>:D :yes:

A to predpokladám, že sa používajú pasívne displeje a nie aktívne multi-touch panely.

Trochu s tým robím a niekedy ti vie v lete mucha na aktívnom multi-touchu nablokovať položky a pri troche polietania na správne pozície aj potvrdiť doklad 8-s

Podľa mňa je to na použitie za jazdy veľmi nebezpečné.

Jediná zmysluplná technológia je hlasové ovládanie.

P.S. Už sa prichádza na to, že android má IQ húpacieho koňa (a to som, ešte zistil, že je inteligentnejší ako iOS), ale automobilky skrátka nechcú zaspať dobu...