Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Srážky se zvěří: Nechtěné lovy

Trefit autem jelena, divočáka nebo i pouhého zajíce není nic příjemného. V zimních měsících však toto riziko poněkud vzrůstá.
Zpět na článek
20. 1. 2015 19:39
20. 1. 2015 20:38
26. 8. 2020 11:23
Avatar - hedvin
20. 1. 2015 19:29
Zvýšení bezpečnosti
Já bych ty srnky, jeleny a zajíce posypával něčím fosforeskujícím, aby byli pěkně vidět v noci >:-[]
Rozbalit vlákno
4
Avatar - narona
20. 1. 2015 19:39
Re: Zvýšení bezpečnosti
Jo měli by jim myslivci rozdávat reflexní pásky ;-)
Avatar - hedvin
20. 1. 2015 19:45
Re: Zvýšení bezpečnosti
to zase ne, to by byli moc snadnej cíl pro pytláky a navíc by to za chvíli poztráceli
20. 1. 2015 20:52
Re: Zvýšení bezpečnosti
Jen blbni :-) [odkaz]
Avatar - hedvin
20. 1. 2015 21:36
Re: Zvýšení bezpečnosti
no na toho srnce co jsem před lety srazil by to nepomohlo, ten neměl paroží
Avatar - narona
20. 1. 2015 19:39
Je to smutný
Zvěř taky musí migrovat stejně jako my. Když jede někdo ve tmě jak prase tak se s ním i přímo občas setká...
Rozbalit vlákno
5
Avatar - petrumr
20. 1. 2015 20:14
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Blue Sun
20. 1. 2015 21:33
Re: Je to smutný
Padesátka mezi obcemi není rozhodně jako prase, přesto jsem už letos jednu srnu vzal... naštěstí skočila jen do boku auta a zjevně tak dobře, že to odnesla ona, ale na autu ani škrábanec.
20. 1. 2015 21:35
Re: Je to smutný
Popravde, staci nekoukat jen na cestu a nebejt jak v tunelu a koukat se i okolo. Vetsinou jsou videt oci zvere daleko driv, nez samotne zvire. Dal je rozumny ztlumit dalkovy a vic neoslnovat zver, precejen ve tme vidi daleko lip nez my a diky tomu je u nich oslneni daleko silnejsi nez u nas. A hlavne pokud vidim srnu nebo divocaka tak zastavim nebo pribrzdim (pokud to jde) a cekam, v 90% se nepohybuji jako jedinec, ale minimalne dva kusy pripadne cele stado.
Avatar - narona
20. 1. 2015 22:28
Re: Je to smutný
Jo to asi ano dálkový jsou spíš na škodu, a jo někdy i když se jede pomalu tak to nepomůže.
21. 1. 2015 07:40
Re: Je to smutný
To je výtečnej názor! takovej vyzrálej...je vidět, že jsi toho hodně najezdil autem. Ta zkušenost a říz! :-) :yes:
Avatar - JohnyRnR
20. 1. 2015 20:38
Po krajnici?
Třeba srny se dneska snad už nebojí vůbec, aspoň tady u nás. Člověk může dokonce i troubit, když stíhá, ale srna si klidně stojí nebo vykračuje dál, kolikrát ani nezrychlí, prostě no stress :-) Jinak ta rada ohledně jízdy po krajnici se mi nějak nezdá, sám naopak v noci jezdím spíš prostředkem (když to jde, samozřejmě :-)), protože při spatření zvířete u krajnice mám k dobru právě ty cca 1-2 metry asfaltu, což se hodí i v případě neosvětlených lidí. Hned při první jízdě po obdržení řidičáku jsem trefil zajíce, už se šeřilo, zajíc zhruba 50 metrů přede mnou přebíhal silnici, zmizel v příkopě a když jsem k tomu místu dojel, tak mi skočil zpátky přímo na nárazník. Tenkrát jsem měl samozřejmě minimum zkušeností, ale řekl bych, že kdybych tenkrát jel víc u středu silnice, jako jezdím dneska, tak by nedoskočil a netrefil bych ho. Je to o předvídání, o rychlosti, ale i o štěstí. Pokud chudák živočich skočí na cestu 3 metry před auto, tak je to bez šance, i kdyby člověk jel 15 pozadu...
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Blue Sun
20. 1. 2015 21:34
Re: Po krajnici?
Prý pomáhá zpomalit a úplně zhasnout světla, protože srna je tím světlem oslněna a je v šoku... ale u mě to fungovalo tak 50/50... Někdy ano, někdy ne.
21. 1. 2015 06:53
Re: Po krajnici?
Jo, ist v noci uplne po krajnici, to je genialny napad! Pozbieras cestou vsetkych ozralov, neosvetlenych cyklistov, chodcov, a iny bordel co sa na krajnici povaluje...
Avatar - BruceWayne
20. 1. 2015 22:59
Tak v první řadě
snížit stav divoké zvěře o 50%!!! V lesích je více prasat než v prasečácích a stejný je tomu v poměru jelení a skot.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - KubikCv
21. 1. 2015 10:42
Jo že prej v zimě
To je zajímavý,že ty chlupatý potvory potkávám celoročně...rok ve videu je špatnej...mělo tam být 2014 [odkaz]…
Rozbalit vlákno
0
26. 8. 2020 11:23
Bouračka
Uvědomil jsem si, že se to může stát fakt každému. Tady jsem četl https://www.dopravniznaceni.com/…-zveri-b5521.htm jak se správně v takovou chvíli zachovat . Doufám, že se mi to nikdy nebude hodit ale bezpečnost nadevše.
Rozbalit vlákno
0