Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Avatar - peprnik
Nepekne
| 6. 2. 2015 09:28
To auto je nepekny, radoby sportovneterenni, proporcne nevyvazeny mastodont. Asi nejsem ten spravny cilovy macho
Avatar - Atlis
Nepekne
| 6. 2. 2015 09:52
Na zivo je to nakopnuta koza - uzke, vysoke... Hruza a des.
Nepekne
| 6. 2. 2015 11:07
Souhlas. Na X6ce ty zvýšené proporce ještě jakžtakž fungují, ale tady ne. Je to příliš vysoké na to, jak je to úzké.
BMW ?? S Dízlpopelnicí ať už jde někam :-)))))))))
| 6. 2. 2015 12:48
jj
2 měsíce do startu JEŠTĚLEPŠÍHO z NEJLEPŠÍCH [odkaz] ;-)
:-)
:-) :-)
:-) :-) :-)
:-) :-) :-) :-)
:-) :-) :-) :-) :-)
:-) :-) :-) :-) :-) :yes:
BMW ?? S Dízlpopelnicí ať už jde někam :-)))))))))
| 7. 2. 2015 11:35
Jdi s tou teslou a svejma trapnejma strankama do háje. Akorát tu zabíráš místo a nikdo na to není zvědavej
BMW ?? S Dízlpopelnicí ať už jde někam :-)))))))))
| 6. 2. 2015 13:01
Pro mě to navíc dorazila ta barevná kombinace. Fakt nevkus.
Co si mam predstavit pod minusy?
| 6. 2. 2015 09:38
"Vyžaduje kvalifikovaný servis"
"Vyvolává asociativní jednání"

? >:D
Avatar - Kolouš
Co si mam predstavit pod minusy?
| 6. 2. 2015 09:57
vzals´mi to z klávesnice.

nechápu
Co si mam predstavit pod minusy?
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
| 6. 2. 2015 10:21
""Vyžaduje kvalifikovaný servis"

Nemoze sa v tom babrat Pepa s vesnice, ktoreho jedinou kvalifikaciou je jama a fakt, ze Cendovi ocipoval Octaviu.

"Vyvolává asociativní jednání"

Chybicka se vloudi, ale autor chcel povedat asi toto:
Ak ma vodic priemerne IQ, niekde pod 100, je mozne, ze sa v aute zacne spravat akoby mal polovicu.
Avatar - Kolouš
Co si mam predstavit pod minusy?
| 6. 2. 2015 15:20
k tomu servisu se snad nemá cenu ani vyjadřovat.

Jinak slovo asociativní mám více spojené s matematikou, než na Tvůj výklad lépe se hodící slovo asociální.
Avatar - boost.
Co si mam predstavit pod minusy?
| 6. 2. 2015 10:23
Pan autor by mohl plusy a mínusy v textu více rozvést a ne je jen napsat dolů...

Je super, že tu auto.cz je na techniku zaměřený redaktor, ale třeba o interiéru X4 jsem se kromě sedaček a posazu za volantem lautr nic nedozvěděl. Podle mě bylo v textu věnováno více prostoru tech. datům než dojmům a vlastnostem vozidla. Neříkám, že bych tyto věci rád na auto.cz nečetl, ale nesmí to být na úkor dalších věcí. ;-)
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
Co si mam predstavit pod minusy?
| 6. 2. 2015 10:53
Interiér je jako v X3. Nevím jestli úplně stejný, nicméně minimálně hodně podobný. K tomu servisu. Nejde jen o Pepu s jámou. Tam je to jasné. Jde i o běžný dobře zavedený servis. Jen pro zajímavost, Když přišlo BMW 5 E60, mělo servisní knížku uloženou v klíči. Prostě jste přišli do servisu a klíč zasunuli do speciální čtečky. Nevím, ale myslím, že tohle dodnes žádná jiná značka nemá. A to je E60 dnes už staré auto. Jestli to někdo používá, tak mi to prosím sdělte.
Co si mam predstavit pod minusy?
| 6. 2. 2015 12:57
A proč by měl někdo s novým autem, v době servisního paketu na 5 let, jezdit k Pepovi nebo kamkoliv, kde nemají čtečku klíče?
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
Co si mam predstavit pod minusy?
| 6. 2. 2015 13:37
Nejde o X4, tam je to jasné, ta je nová, ale o tu E60. Ta je dneska za 150 000 korun. A myslíte si, že kupující auta za 150 000 korun má na to jezdit třeba do Inveltu nebo Renocaru? Zajímalo by mě, jak se dnes tahle auta dají servisovat.
Co si mam predstavit pod minusy?
| 6. 2. 2015 13:49
Což o to, běžnej servis zvládn spousta slušných mechaniků. V případě nutnosti oprav si už nejsem jistej, vidím to spíš na výměnu kompletů než na nějakou opravu.
Druhá část story je, jak se k tomu staví lidi, kteří si jej nemohli dovolit jako nový a nedošlo jim, že si ho nemouhou dovolit ani jako ojetý, právě z důvodu servisu. A tak budou značkový foŕa plný rozhořčených jedinců, jak to tu třeba pravidelně předvádí Maros. ;-)
Co si mam predstavit pod minusy?
| 6. 2. 2015 14:04
Docela jednoduse. Do inveltu clovek musi tak max pro veci spojene s ridicima jednotkama. Veskerou jinou praci odvede dobrej mechanik casto za cenu prace na fabii. Jen je takovych mechaniku jako safranu a cena dilu (poctivych, ne starline atd.) bude na auto s porizovackou 1,5mil Kc vzdy vyssi nez na auto v novote za 1.4 cenu.
Avatar - iudex
Co si mam predstavit pod minusy?
| 6. 2. 2015 12:53
Vzal si mi to z úst. Samozrejme som rád, že je v ACZ človek, ktorý vie trochu viac o technike a podá trošku hlbší rozbor techniky auta.
Na druhej strane sa však dozviem málo o tom, ako auto subjektívne pôsobí, skrátka v tom množstve technických informácií sa stratila podstata testu, ktorou je osobná skúsenosť s autom a jej sprostredkovanie čitateľom.
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
Co si mam predstavit pod minusy?
| 6. 2. 2015 13:38
Vím, a chápu Vás. Mně ty dojmy moc nejdou. Možná je to i tím, že jsem s tím jezdil už před časem. :-( A nebo mě to prostě zase tak nechytlo. Upřímně lépe se mi psalo třeba to Twingo I když nevím zda to bylo ve výsledku lepší.
KOREKCE
| 6. 2. 2015 09:43
Kdybych to auto netestoval poslední dva týdny, byl bych býval byl možná z textu snad i nadšený. Vyčerpávající technické informace jsou Ti však naprosto k ničemu, když se s tím autem snažíš sžít. Co se týče komfortu, je totiž autor testu jaksi spokojený s něčím, co není dle mého názoru absolutně pravda. To auto je hlučný, pro vyšší rychlosti doslova nepříjemný. O komfortu podvozku se pak nedá vůbec mluvit. Luxus, který nabízí, a to i s příplatky, je srovnatelný s třídou 1. Luxus totiž nedělají připlacený kožený bílý židle. Jinými slovy, když si je dáš do traktoru, tak z toho furt luxusní káru neuděláš.

Měřítko, využitelnost, schopnosti auto jsou perfektní. Nic proti. Zbytek ale za ty peníze prostě nestojí.

[odkaz]
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
KOREKCE
| 6. 2. 2015 09:49
A co podle Vás není pravda? Auto je hlučný? To je samozřejmě diskutabilní. Záleží s čím to srovnáváte. Jasně Rolls-Royce Phantom je asi tišším vozem, to je jasné. Upřímně ani já bych si tohle nekoupil, ale to ani žádné jiné tohoto typu. Ke komfortu podvozku. Naopak s adaptivním odpružením je vzhledem k velkým kolům ještě docela dobrý. Srovnejte s jinými SUV. U SUV je problém ve výšce těžiště a ve faktu, že musí obstát v losím testu. To znamená, že tlumiče musejí být poměrně tuhé ve stlačení. S tím se nic nenadělá. Leda, že by se ty testy přestaly dělat.
KOREKCE
| 6. 2. 2015 09:55
Srovnávám to s tím, že když jedu a sedícímu musím stále opakovat věty, protože mi při rychlosti 130 km/h nerozumí. To podle mě je jednoznačně špatným odhlučněním auta a do této cenové kategorie by to nemělo patřit.

Co se týče komfortu podvozku, tak je pravda, že jsem jezdil emkovej a pak standardní. Ovšem na rozvor přes 2800 mm mi to auto přišlo dost uskákaný. A to srovnávám s menšími rozvory. V této kategorie a při tomto rozvoru by měl podvozek žehlit a to i bez příplatku.
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
KOREKCE
| 6. 2. 2015 10:22
Kéž by to tak bylo. Nicméně důvody, proč to tak není píši výše.
KOREKCE
| 6. 2. 2015 10:29
Uvedl jsem to příkladně ze života na svém blogu. To auto totiž nemá za ty peníze opodstatnění. To je jeho největší problém. Reálný kupec bude přemýšlet takto a ne jen, jestli má auto zátah. Mezi skutečné plusy totiž patří jen vyšší podvozek a xdrive. Nic víc a nic míň. A zcela objektivně je třeba si říci, že je to strašně málo za ty peníze....
KOREKCE
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
| 6. 2. 2015 10:25
Jazdili ste sukromne na BMW, takze je jasne, ze vam "ještě docela dobrý" pride pri akomkolvek BMW ako OK.

Kto od auta ocakva luxusne sportove zvezenie, musi sa pozriet niekde inde, toto auto ma skratka specificku cielovu skupinu - ktora ma predpklady na, ako pisete, asociativne spravanie.
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
KOREKCE
| 6. 2. 2015 10:38
Stará E34 525i se mi líbila mnohem více. Už ani BMW holt není co bývalo. Ale tak byl jsem tehdy o 10 let mladší.

To Tomík_1. Upřímně já bych si to taky nekoupil. Rovněž ne zcela chápu, proč jsou dnes SUV tak oblíbené. Trochu mi to mrzí, neboť v zásadě vytlačily sportovní auta z programů automobilek. V 90. letech vyráběla každá automobilka nějaké sporťáky (jasně měly přední pohon a byly to jen upravená civilní auta, nicméně dobrá). Dnes skoro žádná. Vlajku těch dostupných drží akorát VW se Sciroccem a Peugeot s RCZ. Zbytek nic. Auta tohoto typu jsou mi soukromě blízká.
KOREKCE
| 6. 2. 2015 11:02
SUV vytlačila sportovní auta? :-O V EU se levnější sportovní auta neprodávají moc úspěšně. Dražší takový problém nemají. Řada automobilek má pomalu problém prodat sedan střední třídy, těžko pak mohou pomýšlet na sportovní auta (menší a exkluzivnější segment trhu).
KOREKCE
| 6. 2. 2015 10:42
To auto není ani luxusní ani sportovní. Je schopné projet něco, s čím se,, pokud jezdíte normálně, možná 99% času na silnicích nepotkáte.
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
KOREKCE
| 6. 2. 2015 10:46
S tím asi i souhlasím.
KOREKCE
| 6. 2. 2015 10:52
Děkuji ;-) Lidi se tu zbytečně neustále straší a pak z toho lezou tyhle auta. To nemluvím o těch, kterým se to prostě jen líbí. Je pravda, že semtam bych ocenil na limuzíně vyšší podvozek, protože paradoxně ve městě člověk řeší horší překážky. A to byl jediný důvod, proč jsem po autu chvilkově zatoužil.
Avatar - Ji/Ri
KOREKCE
| 6. 2. 2015 10:06
>:D :yes: dobrý blog :yes:
KOREKCE
| 6. 2. 2015 10:12
Konečně o něj někdo zakopl :-) Díky Ji/Ri :yes:
Avatar - boost.
KOREKCE
| 6. 2. 2015 10:14
No já taky, ale na main page se nezobrazuje počet kometářů. ;-)
KOREKCE
| 6. 2. 2015 10:22
Hm, to není dobře, asi to neumím spravovat :-( Ale taky moc díky!
Psal jsem to optikou kupujícího, co má reálně vysolit ranec za něco, z čeho je doslova smutnej.

Naopak autor horního testu-textu mi pak přijde příliš nadšený z dostupné techniky, nejspíš z motoru, že nedokáže být objektivní k "vadám". Tím nekritizuji, ale vnímám naše rozdílné pohledy...
Avatar - boost.
KOREKCE
| 6. 2. 2015 10:30
A jakou máš konfiguraci na stávající F10?

Mně podvozek X4 nepřišel tak nepohodlný, ale je to pravděpodobně tím, že nemám zkušenosti s jinými vozy stejné kategorie a i jiné, a taky jsem zvyklý na empaketové BMW s runflaty.
KOREKCE
| 6. 2. 2015 10:37
Co se týče podvozku tak mám standard a kola jezdim 18 runflaty. Nebo co máš na mysli za konfiguraci?

Chyba X4 je, že i 3er kombík v xdrive (když už ho tedy opravdu chceš) je ve ve spoustě ohledů lepší.
Avatar - Ji/Ri
KOREKCE
| 6. 2. 2015 11:43
;-) :yes:
Avatar - Dinar
KOREKCE
| 6. 2. 2015 12:19
Máš tam ode mně reakci už ze včerejška, ale je tam nějaký zmatek s povolováním, zobrazováním komentů, mrkni se do nastavení. ;-)
KOREKCE
| 6. 2. 2015 12:29
Díky Dinare!
už to řeším s přímo s redakcí. Nastavení jsem procházel a bohužel nic už mě nenapadá, kde dělám chybu ;-\
Avatar - Ji/Ri
KOREKCE
| 6. 2. 2015 13:37
....já ti psal reakci u blogu passata a taky tam není.... Ptže. mi to nedalo a jel jsem ho prubnout. ;-)
KOREKCE
| 6. 2. 2015 13:50
No a jak?
Avatar - Dinar
KOREKCE
| 6. 2. 2015 14:05
Mrknu na to, ale to víš, autofiltr, určitý individua to prostě nepustí. >:-[] ;-)
Avatar - Ji/Ri
KOREKCE
| 6. 2. 2015 14:15
Vezmu ti hodnost Vraníka a dostaneš chachara >:D

Pajo - máš to pod blogem. Tys mě, narozdíl od kolegy, neblo/g/knul ;-)
Avatar - Dinar
KOREKCE
| 6. 2. 2015 14:25
Už je to odblokováne, chachare. ;-)
Avatar - Ji/Ri
KOREKCE
| 6. 2. 2015 14:26
:-)
Status
| 6. 2. 2015 09:45
Možno je to dobré auto, ale navždy to bude BMW X "nemal som na X6ku"
Status
| 6. 2. 2015 09:56
To si nemyslím. Naopak je to auto, které má dobré měřítko a není tak vtíravé...
Status
| 6. 2. 2015 16:51
Taktak. A to mě na X4 právě zaujalo. To měřítko. Rozměrově je to SUV (SAV) i do města. Jezdím momentálně s F15d a co se týče městského provozu a hlavně parkování v SC to není zrovna ideál. Píšeš, že jsi s X4 nějakou chvilku jezdil a nebyl jsi nikterak nadšený. Byl to benzin? Opravdu byla ta hlučnost při 130km/h tak intruzivní? 8-s
Status
| 6. 2. 2015 20:02
Dědo,
jezdil jsem 2,0d a 3,0d. Hluk mi prostě vadil, protože rád poslouchám v autě muziku a při dlouhých cestách mě obtěžuje. To nemusí být pro tebe vada. Nicméně obecně by to mohli mít v Mnichově za ty prachy vyřešený. Vyzkoušej a uvidíš sám. Dole je o tom ode mě blog ;-)
Avatar - kosmonaut
Hmm
| 6. 2. 2015 09:51
Sice mi ten imbecilní vzhled přijde jako z finále soutěže "čum na značku na mém tričku de.bile", musím uznat, že jako mašina to není úplně od věci.
Horší je, že takhle nablble dnes u teréňáků vypadá celá prémie a já si skutečně nevyberu :-(
Hmm
| 6. 2. 2015 09:58
RR?
Hmm
| 6. 2. 2015 10:35
Macan?
Avatar - kosmonaut
Hmm
| 6. 2. 2015 11:23
Evoque? No to snad ne. Vypadá jak sendvič a mám pocit že je to cílené snad jen na baby a ***e. No a Macan, jo ten vypadá dobře, ale za prvé mi přijde už dost drahý, a za druhé jsem někde četl, že je na něj čekací doba přes padesát let.
Avatar - white label
Hmm
| 6. 2. 2015 11:26
RR Sport.
Nebo potom "lidový" Macan, přitom s dieselem silnějším, než má samotný Macan (SQ5).
Hmm
| 6. 2. 2015 12:05
Nevím, co pak řešíš. Pokud chceš prémii, tak ti zbývá už jenom GLK, pokud ti připadnou "všechny prémiové teréňáky nablble vypadající", pak si nekupuj "teréňák" ;-)
Avatar - petr164
Hmm
| 21. 2. 2015 23:25
Rozhodně. Alespoň pokud jde o to nebýt jako majitel a šofér za ksindla. Nová Discovery je hooodně zajímavý kousek za ty peníze...
nevím co to je..
| 6. 2. 2015 09:59
Podle mě velká část lidí si to bude kupovat, protože chtěli X6, ale třeba neměli tolik peněz. Mě připadá, že má celkem malou kabinu a tak jde pouze o další pokus udělat auto, které vybočuje tvarem i cenou :-)
nevím co to je..
| 6. 2. 2015 17:00
No nevím, nevím. Cenově není X4 s výbavou daleko od X6 v základu. No a pak co je nějakých 200-300k, když ji miluješ :-)
Velice slabá recenze
| 6. 2. 2015 10:02
"Vyžaduje kvalifikovaný servis" - tento článek vyžaduje kvalifikovaný zásah editora.
"Vyvolává asociativní jednání" - asi myšleno asociální, ach ty termity.

Velice slabá recenze
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
Velice slabá recenze
| 6. 2. 2015 10:20
A čím je podle vás slabá? Myslím ,že informací technického charakteru je tam docela dost. Taky dost pochybuji, že jste je někdy někde četl. Již opraveno. Asociativní je opravdu něco jiného. Ano mělo to být asociální.
Velice slabá recenze
| 6. 2. 2015 10:56
Objektivně jsem vytáhl dva nesmysly, které jste uvedl v pravděpodobně nejdůležitější části recenze a vy, místo abyste se pokorně čtenářům omluvil za chyby, tak mě napadnete s tím, že jsem nejspíš "nikde a nikdy" nečetl informace technického charakteru?

Odhlédnu-li od Vašeho zcela tristního pravopisu (zde v diskuzi jste jako profesionální žurnalista dokázal nasekat snad desítky chyb, v recenzi také ještě něco zbylo), pak Vaši argumentaci stylem ad hominem pominout nemohu. Jako čtenář mám právo napsat svůj názor. Vy jste za tuto práci placen, ta však bohužel není kvalitní a nevyrovná se většině ostatních recenzí na tomto webu. Poškozujete auto.cz.
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
Velice slabá recenze
| 6. 2. 2015 11:01
Tak jestli to vidíte takhle. Myslím, že jste ke mně zbytečně moc kritický. Ano dělám chyby, souhlasím. Nicméně, dělá je každý. I Vy pane dokonalý. Moje články číst nemusíte. Ale ano, chyba to byla i když s tím servisem nevím v čem. Ale slibuji, dám si lekci pravopisu.
Velice slabá recenze
| 6. 2. 2015 11:02
Děkuji za vcelku rozumnou odpověď.
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
Velice slabá recenze
| 6. 2. 2015 11:06
Nemáte za co. Mrzí mě, že si o mně tohle myslíte. Hlavně to, že poškozuji auto.cz. :-( Nicméně je to Váš názor. Na druhou stranu si do jisté míry cením Vaší i svým způsobem objektivní kritiky (ohledně pravopisu).
Avatar - petr164
Velice slabá recenze
| 21. 2. 2015 23:35
Pane Dusile, víte, redaktor, který těžce zápasí s češtinou a formuluje značně kostrbatě, nemůže dělat čest žádné redakci. Je zvykem přijímat lidi, kteří vyhoví komerčním požadavkům a o excelenci kombinace technické i emocionální stránky při perfektním stylu psaní tu vůbec nejde. A to je důvod, proč takovým médiím zůstanou pouze nenároční konzumenti... Hádejte, proč klesá zájem o média s mírou jejich formální a obsahové nekvality? V této zemi je kupodivu stále hodně lidí na vysoké znalostní i kulturní úrovni...
Avatar - rohYpnol
Velice slabá recenze
| 6. 2. 2015 17:46
no vidíte, a podle mě byla naopak recenze docela rozumná. Osobně tento styl psaní nevyhledávám, test, kde polovina obsahu tvoří vyjmenovávání příplatkových prvků je zkrátka o ničem. Zrovna tady ale vedle této novinářské zoufalosti (tzv. ceníkový test) autor přidal alespoň informace technického rázu, čehož si naopak cením.

Přesto mě vždy bude mnohem víc zajímat, jak vůz reálně působí, jak se chová a jaké má reálné vlastnosti, což je disciplína, kde testy auto.cz všeobecně příliš nebodují. Alespoń mým pohledem.
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
Velice slabá recenze
| 9. 2. 2015 10:48
Tak děkuju za pochvalu. Asi jsem to měl více popsat. Myslím dojmy z jízdy. Přitom jsem s tím i docela jezdil. Bohužel už je to déle, což je možná jeden z důvodů, proč ten text takhle dopadl. Jsem trochu stará škola. Mladý autor, jak zde někdo píše, určitě nejsem. Když mně se takové ty texty založené jen na dojmech prostě příčí. Ale to je jen můj názor a chápu, že dnešního čtenáře to naopak může zajímat.
Velice slabá recenze
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
| 6. 2. 2015 10:26
Auto.cz nema editora.

A vidno to prakticky na kazdom prispevku.
Avatar - wikinko
auto
| 6. 2. 2015 10:39
Kazdy motoristicky novinar, ktory je aspon trochu pri zmysloch, by mal taketo auto sprdnut pod ciernu zem. Ale to by potom asi neboli chlebicky, ze?
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
auto
| 6. 2. 2015 10:45
Chlebíčky budou, ale jen když si je koupím. :-) To mi věřte. Holt jsem se nechal okouzlit technikou, která je bez pochyby na velmi dobré úrovni. Bohužel jen ta vozidlu nezajistí, aby bylo skvělé. Ale minimálně mu to pomůže.
Avatar - rohYpnol
auto
| 6. 2. 2015 15:27
z autosalonu si slova chvály neodnesl ;-) Ale je to o názoru, X6 i X4 vždy budou polarizovat názory.
Avatar - hedvin
auto
| 6. 2. 2015 11:14
Třeba takovej Pepa v autosalonu to auto celkem sprdnul :-) se chudák ani nemohl nasoukat dozadu
auto
| 6. 2. 2015 13:10
No to je zrovna vodborník ;-)
Avatar - hedvin
auto
| 6. 2. 2015 13:22
no z celýho autosalonu jo >:D
auto
| 6. 2. 2015 13:53
Tam ale snad ani neplatí, že jednooký mezi slepými králem... Včera jsem to zase zkusil a opět týví vypnout musil.
Avatar - hedvin
auto
| 6. 2. 2015 13:55
Poslední 3 díly autosalonu stály za prd, nic moc emoce, žádné drama ani Zbyněk tam nebyl.......
auto
| 6. 2. 2015 14:05
Detroit v GL(S) nebo včera Outback a Cupra bylo emocí dost, i když to bylo pořád takové statické
Avatar - hedvin
auto
| 6. 2. 2015 14:10
No kde se ukázal Pepa tak to za něco stálo, jinak asi byla okurková sezona po vánocích
Avatar - _Karel_
auto
| 6. 2. 2015 14:56
Souhlas, Pepa mi taky přijde jako jedinej, jehož reportáže stojí za to a není mi z nich trapno. Na předání dojmu nám "amaterskýmu plebsu" je dobrej. Že má svůj pohled, s kterým se ne každej musí ztotožnit, je v pořádku. :yes:
auto
| 8. 2. 2015 09:01
Z celého autosalonu mám největší averzi na experta Pepu. Tak nevkusný exemplář orangutana se hned tak nevidí. Obzvláště jeho projev se mi velmi příčí. Prakticky kvůli němu jsem na ten pořad rezignoval.
Avatar - hedvin
auto
| 6. 2. 2015 11:15
i Rasto má test X4
[odkaz]
X4
| 6. 2. 2015 10:40
Úplná hrůza to není, ale co člověka donutí jít do tohohle modelu a ne do 435ix Gran Coupé, to by mě opravdu zajímalo >:D
groteska
| 6. 2. 2015 10:44
nevkusný hnus ... >:D >:D >:D :no: :no: :no:
pohoda
| 6. 2. 2015 11:56
Niekedy mi to príde až komické, ako niekto očakáva, že vysoká ťažká koza bude lúskať zákruty a zároveň žehliť nerovnosti, bude komfortná a tichá a aj s kupé siluetou budú vzadu sedieť basketbalisti. Chce niekto agresívne, masívne, muskulatúrne steroid auto, má ho mať (X6, X4), ale aj s mínusmi, inak to nejde.
pohoda
| 6. 2. 2015 12:11
To se velice mýlíš. Těmi více skloněnými plochami a tím lepší aerodynamikou mají tyhle auta všechny předpoklady být v komfortu tišší. Nastavení podvozku a jeho schopnost filtrovat poskakování taky není neřešitelná. O basketablistech to neni... na tom se shodneme.
pohoda
| 6. 2. 2015 13:02
neviem, neviem, tuším je prianie otcom myšlienky. Človek by chcel, aby bolo auto športové aj praktické aj terénne aj komfortné, ale niekde sa to rozporuplné zadanie prejaviť musí.
pohoda
| 6. 2. 2015 13:09
Ano, naděje byla, ale nakonec to skončilo přesně tak, jak říkáš. Každopádně ta naděje dle mého názoru stále je, protože ten koncept není špatný.
pohoda
| 6. 2. 2015 13:54
Otázka je, co s nekomfortem zvládne adaptivní podvozek. ;-)
pohoda
| 6. 2. 2015 16:33
a proč by to mělo bejt v týhle ceně za příplatek Pájo?...já vím trend ;-)
a mě se líbí
| 6. 2. 2015 12:33
asi jsem jediný, a to dokonce mnohem více než X6, která mě uvnitř připadala nesmyslně malá, skutečný "tank" pocit, už jen překonat ten obrovský práh plus absolutně nepoužitelná zadní místa. Také patřím mezi ty, kteří si SUV oblíbili, nasedání, rozhled. Bydlet v SRN, jednoznačně rychlé kombi, ale u nás? navíc při té hustotě provozu?
a mě se líbí
| 6. 2. 2015 17:16
Nejsi sám. Mě se také líbí. Určitě si ji otestuju, hned jak bude v Brně v benzinu. ;-)
a mě se líbí
| 7. 2. 2015 09:25
A co tvoje X5, Dědo? Já už si na tu svoji už zvyknul a jsem s ní spokojený. Po domontáži vyhřívání sedadel teda ;-) Měl jsem na týden jako náhradní vůz 420d GC xdrive a uvědomil si, o jak moc lepší kus auta ta X5 je. Když už mít někdy takle malý a nízký auto, tak pouze jako ryze sportovní vůz typu M4/3. Ale X4 mně přijde krok úplně stranou a vedle.
a mě se líbí
| 7. 2. 2015 11:51
X5 a bazén jsou zazimované :-) Asi takto. Ryze sportovních vozů jsem měl již kopec. Teď na stará kolena mě přijde tato X4 jako docela zajímavý projekt. X6 se mě tvarově líbí, ale ta mohutnost, hlavně "***ičky" mě odstrašila. X4 je taková 2/3 X6 a docela ji to šikne. Jasný. Po jízdní stránce a celkovém komfortu, to bude po X5 mít X4 dost těžké. V každém případě si šanci zaslouží a na jaře se svezu. Doufám, že bude k máni v benzinu. ;-)
Avatar - rohYpnol
Každý kdo ji nemá, ji nenávidí...
| 6. 2. 2015 15:01
...každý kdo ji má, ji miluje.

Ideální vůz pro české Xindly :yes: :yes:
Avatar - rohYpnol
Abeceda po mnichovsku
| 6. 2. 2015 15:25
Absolutně
Bezchybná
Celkově
Domyšlená
Energická
Frajerská
Gangstersky
Hulvátská
Individualita.

Jednoznačně
Kopírující
Look
Majitele.

Nefalšovaně
Orgasmický,
Převyšující
Quattro
Rozdílem
Setsakra
Uvěřitelným.

Vysněný
Weekendový
X4,
Yankee
Ze zámoří.

Podstatná slova abecedy: majitel + X4,
X4 M :-!
Avatar - rohYpnol
šáde-styl
| 6. 2. 2015 15:35
Škrabka pod podlahou zavazadelníku? Kriste pane, to v tom Mnichově myslí dolní polovinou těla?
[odkaz]

Ve výbavě vozu rovnou nádoba s náhradním olejem, opět pod podlahou zavazadelníku? Panejo, to bude spolehlivost...

Objem zavazadelníku menší jak Fabia Combi?

Kdo tohle může koupit... ;-)
Avatar - 3_diamanty
šáde-styl
| 6. 2. 2015 18:17
a co ti brani v tom kupit si nejaku skrabku kdesi na pumpe za jedno dve eura a nechat si ju odlozenu kdesi v interieri aby si ju mal vzdy po ruke? ..... to ze ti bmw poskytne skrabu v kufri je len ich pekne gesto.... koniec koncov tri stvrtiny roka ju clovek stejne nevyuziva.... nevidim tu teda v tomto problem vybrat ju po polroku z kufra tesne pred zimou a potom si tuto skrabku uz ponechat v interieri nech je po ruke.... nikto ti ju predsa nekaze nosit si ju stale v kufri a odkladat si ju tam ked to nechces

aj rolls-royce ma mensi kufor ako fabia combi a co teraz.... nejako ti dnes nerozumiem.... alebo teda nielen dnes... uz dlhsiu dobu

X4 nie je ani moja salka kavy ale skutocne chytat sa uz takychto blbosti nedokaze hociko, mas moj obdiv
Avatar - rohYpnol
šáde-styl
| 6. 2. 2015 19:58
3/4 roku ji nevyužívá? Jo, zato tu zbylou 1/4 ji využívá stejně často jak klíčky od auta >:-[]
Avatar - petrumr
ok
| 6. 2. 2015 16:16
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Ani test ani recenze
| 6. 2. 2015 19:19
Jako pohled mladeho autora to urcite beru, je to hezky napsane a bez pretvarky. Ale rozhodne se tenhle text neda brat jako objektivni test nebo recenze. Viz. plusy a minusy a stylisticka uprava. Auto.cz se stale hleda, budu verit, ze snad pristi rok uz to vyjde..
Ani test ani recenze
| 14. 11. 2015 19:44
A náhodou mně se test líbí. Nemám zájem o dojmy redaktora. Ten je subjektivní. Stačí holý popis. Pane Dusile, děkuji.
Ne-vkus
| 6. 2. 2015 20:36
9 z 10 doporučují
| 6. 2. 2015 20:53
Za ty prachy raději Lexus IS F sport. Luxus, krása a sport - bez předsudků a upřímně.
Avatar - 3_diamanty
9 z 10 doporučují
| 6. 2. 2015 21:31
alebo ked chces predsa len SUV ...... tak si za tie peniaze radsej kup novy discovery sport.... moc pekne elegantne reprezentativne a aj prakticke auto :yes:
9 z 10 doporučují
| 6. 2. 2015 21:44
Auto v této cenové kategorii s Mc personem je naprostá ostuda .
9 z 10 doporučují
| 7. 2. 2015 11:56
To jo, ale bez "vrtule"... ;-) Když ji miluješ, není co řešit :-!
Avatar - petr164
hranice šerednosti
| 21. 2. 2015 23:20
Už s Bangleovými kreacemi jsem měl problém, jenže to byl pan stylista, který ctil alepoň vyvážené proporce. BMW šetří, a tak nechala dělat svá SUV (prý to lidé chtějí) stylistické diletanty. Jaký je asi člověk, který si tuto ohavku koupí... Já bych to nechtěl ani zadarmo.
Tak se hoši vykecali, teď trochu reality
| 14. 11. 2015 19:36
dočetl jsem se o X4 "je to hrozné, vysoké, uvnitř malé, drahé, uskákané, hlučné, vrže interiér, kupují to dementi atd, atd.
Takže chlapci. Já ji mám, 30D. Proč? - X5, X6 je velká pro české parkovací poměry, a nechci nízké auto, bolí mne záda. Vysoké a úzké? - Ani ne, když si neobjednáš vůz s ližinami. Uvnitř malé? - Malé vůbec ne, místa dost, ale lepší sedět vepředu (lepší sedáky), velký kufr - Drahé? Co to je,drahé? Někdo utrácí za dovolené, někdo za auto. Uskákané? Ani ne, jen na žulovkách občas rána, což ale dělá více aut. Hlučné? - Ano, trochu od kol. Ale jak se ojede pneu, není to moc. Záleží také na asfaltu. Měřil jsem, ve 100 - 110 km asi 63 - 68 dB. Vrzání? - ano, bylo na jednom místě, ale servis lehce odstranil, mají takové samolepky se štětinkami. Kupují dementi? - že bych byl dement?
Nevýhoda - již mi ji nějací idioti na parkovišti 3x odřeli.
Výhoda - pohodlné, bezpečné, tiché a nesmírně silné auto, které ve spojení s 8 st ZF převodovkou nemá v akceleraci konkurenci. Na semaforech nechávám všechny o několik délek za sebou. A to mne baví. Volte s adaptivními tlumiči.
V průběhu doby jsem zjistil, že k dojmu ze sportovní jízdy trochu toho svistu prostě patří. A také je jedna pravda, že nové motory BMW jsou o dost tišší, takže pak vynikne právě ten venkovní hluk.
Smutný
Jo a ještě
| 14. 11. 2015 19:38
Jsem rád, že ji nemá každý. Kdo má to má pořád čumět na silnicích - samá Škoda, Kia, Hyundai 20x jinak a pořád stejné :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku