Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volvo: Komunikace mezi auty je na spadnutí

Švédská společnost Volvo Cars pracuje na projektu, v jehož rámci by si měla auta předávat důležité informace o povaze silnice. Cílem je další zvýšení bezpečnosti provozu.
Zpět na článek
15. 2. 2015 12:03
15. 2. 2015 14:05
15. 2. 2015 22:24
15. 2. 2015 19:31
16. 2. 2015 09:15
16. 2. 2015 11:39
Avatar - Hittman
15. 2. 2015 12:03
Ježíší,
dnes už díky mobilu ví, kde jsem byl, kdy jsem tam byl, co jsem tam dělal, co jsem si koupil, s kým komunikuji, atd. Já nevím, ale určitě to risknu bez tohoto systému a raději si bude řídit sám a inkognito...
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Informátor
15. 2. 2015 12:53
Re: Ježíší,
Vítej v elektrotechnické době >:-[] A zvykej si, bude hůř >:-[]
15. 2. 2015 14:05
Re: Ježíší,
každýmu je tak nějak u zadele, kam si zrovna jezdíte, ale kdybyste omotal auto o strom mezi Horní a Dolní, kde vás nikdo jentak nenajde, tak by to mohlo záchranářům sakra pomoct. Navíc by se asi míň kradly auta. Vím, že o tomhle zrovna článek nepojednává, ale nechápu, že už tohle každý auto nemá povínně z výroby.
Avatar - Hittman
15. 2. 2015 19:28
Re: Ježíší,
I přes to ne. I cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysli. Prostě je pro mne nepřípustné jakékoliv shromažďování informací, kde a kdy jsem se nacházel, s kým, co mám na účtě, co jsem koupil a podobně. To je holt riziko svobody a to podstoupím. To, co se děje dnes v elektronické podobě se za komoušů dělalo manuálně ze sousedního bytu pomocí dalekohledu a hrnečku na stěně.
Víš, čekám na dobu, kdy budeš mít od narození pod kůží čip z důvodu, že ti měří tep a tlak a v případě infarktu pak zavolá záchranku. No a neoficiálně pak monituruje kde a v kolik jsi byl atd.
Tak, jak jsem se v 90tých letech smál podobně zaměřeným filmům druhé kategorie, kdo takovou blbost s paranoidním scénářem o sledování občanů státem či soukromou firmou vymyslel, tak tomu pomalu dnes věřím. Chci mít možnost volby, ano, kdo chce, ať to v autě má, kdo ne, tak ať nemá. Chci mít možnost volby si ještě doma zápálit cigaretu či jak bylo v Demolitionman, namazat se od hlavy k patě želatinou a běhat nahý... Ovšem doba velkého bratra je tu a bude to horší a horší. Můj názor.
Dnes už těch kamer ve městěch (aby se občané cítili bezpečně) je už nějak mnoho...
15. 2. 2015 22:24
Re: Ježíší,
Chápu, že jste vyrůstal v jiném režimu, než já a ctím Váš názor, ale mě to přijde trošku paranoidní. Pokud používáte výdobytky naší doby, pak jste už stopován až moc a nic s tím vpodstatě nenaděláte. Je však naivní si myslet, že někde v Americe v Gůglu sedí za počítačem nějakej Johny a kouká, jestli jdete nakoupit, nebo jestli sedíte doma na záchodě. Tyhle informace složí pro různé algoritmy a hlavně pro cílení reklamy. Takže se vám díky tomu nezobrazuje reklama na vložky, když jste muž, nezobrazuje se vám reklama na řeznictví, které je půl republiky, ale na to ve vašem městě atd..

Podle mýho slušnýmu člověku normální kamerový systém, nebo běžný bezpečnostní postupy nemusí vadit a jenom mu pomůžou. Já jsem asi extrém, ale i ten čip pod kůží bych možná i uvítal. Člověku by mohlo odpadnout spousta starostí (peníze, kreditka, doklady, klíče a jistě mnoho dalšího).
16. 2. 2015 13:21
Re: Ježíší,
Tak tohle už je taková skoro filosofická debata..ono toho slušného člověka totiž vůbec nenapadne, jak by se proti němu ty nabírané informace daly zneužít..;)

Každopádně to klíčové riziko je jedno: tyhle věci se hrozně snadno za dobrým úmyslem;)) zavádějí..ale jakmile tu jednou budou..tak už je sakra těžký z toho v případě potřeby vycouvat...;-/
16. 2. 2015 13:21
Re: Ježíší,
Tak tohle už je taková skoro filosofická debata..ono toho slušného člověka totiž vůbec nenapadne, jak by se proti němu ty nabírané informace daly zneužít..;)

Každopádně to klíčové riziko je jedno: tyhle věci se hrozně snadno za dobrým úmyslem;)) zavádějí..ale jakmile tu jednou budou..tak už je sakra těžký z toho v případě potřeby vycouvat...;-/
Avatar - Ada je zase tady
15. 2. 2015 13:24
Myslím
že lidé postupně pochopí o co se jedná... [odkaz] ;-\
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Hittman
15. 2. 2015 19:31
Re: Myslím
No Apple (určitě i další) již delší dobu shromažďují data o svých zákaznících, co kdy kde jak.. dle slov applu pro účely vývoje a marketingu... ;-)
16. 2. 2015 09:15
Re: Myslím
veď ofiko sa iné povedať nemôže, pre účely marketingu, vývoja, kukisky pre zlepšenie stránok, pre ochranu zdravia a bezpečnosti, samé ušľachtilé ciele. Ja nemám paranoju a kašlem na to, či ma niekto sleduje, nie som ani dôležitý ani podozrivý, ale jedno je jasné, vyvíja sa to predovšetkým na sledovanie a netreba ani pozerať trilery, aby človek vedel, aké sledovanie má prioritu, merkelová by mohla rozprávať.
16. 2. 2015 11:39
Re: Myslím
Až jim ty informace o silnici budou předávat hackři [odkaz] tak raději asi zůstanu doma >:D