Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volkswagen Eos letos končí, vyrábět se bude do května

Éra čtyřmístných kupé kabrioletů se chýlí ke konci a jeden z jejích nejelegantnějších zástupců se začíná loučit.
Zpět na článek
25. 2. 2015 20:45
25. 2. 2015 19:57
jeden z najelegantnejsich zastupcov ?
Autorovi odporucam vysetrenie zraku, ak golf bez strechy povazuje za jedno z najelegantnejsich kupe kabrioletov >:D >:D >:D
Rozbalit vlákno
16
25. 2. 2015 20:13
Re: jeden z najelegantnejsich zastupcov ?
Proti disproporční konkurenci 308, Focus, Astra, Megane je EOS doslova hvězda.
Avatar - 3_diamanty
25. 2. 2015 20:25
Re: jeden z najelegantnejsich zastupcov ?
zaujimave ako nam kompletne vymizli z ponuky tieto dostupne kabria s pevnou strechou ako 308CC 207CC alebo focus CC teraz konci EOS..... pritom kedysi to bol boom a frajerina ponukat taketo auto s pevnou sklapacou strechou ( na ktory sa nechal nalakat aj samotny vw modelom eos ) a dnes? uz taketo auta zahadne nikto nechce a o nastupcoch sa ani nehovori .... ktovie preco .... sila ako sa menia hodnoty a nazory vyrobcov.... nuz zda sa ze moda tychto aut uz nadobro skoncila ...
Avatar - white label
25. 2. 2015 20:31
Re: jeden z najelegantnejsich zastupcov ?
Logicky se primárně nemění názory výrobců, ale jejich solventních zákazníků...
Avatar - 3_diamanty
25. 2. 2015 20:32
Re: jeden z najelegantnejsich zastupcov ?
ja by som ale nejake CC kabrio od peugeotu prijal alebo od vw.... donedavna to boli ziadane modne hracky od korych nebolo vacsej frajeriny ..... az podozrivo mi to pride ako v tichosti skoncili.... a bez nastupcov ( Eos, 308CC, 207CC, focus CC )

pritom mi pride ze pevna strecha je u kabria praktickejsia ako platena.... najma v zime.... ktovie co je skutocnou pricinou ze tieto auta koncia ... asi sa musi setrit... casy ked automobilky rozhadozvali prachy na kdejake radodajne a nie moc vynosne modely zda sa definiticne skoncili, bohuzial

snad sa ale nejake tie kabria aspon s klasickou platenou strechou ako barchetta este raz vratia... bola by to skoda keby kabriolety ako take uplne zmizli..... barchetta sa mi paci dodnes.... aj punto kabrio bolo hezke... tieto auta mi chybaju..... ;-\
Avatar - white label
25. 2. 2015 20:44
Re: jeden z najelegantnejsich zastupcov ?
Ty by si nějaké CC přijal, jenže oni je nerozdávali, právě proto jsem napsal doslova "solventních" zákazníků. ;-)

P.S. Golf Cabrio s plátnem v nabídce VW zůstává.
Avatar - 3_diamanty
25. 2. 2015 20:50
Re: jeden z najelegantnejsich zastupcov ?
ano to vieme vsetci ... golf kabio zostava .....

ale fiat by mohol reinkarnovat barchettu alebo punto kabrio.... tymto tahom by isto potesil nejedneho fandu malych sikovnych kabrioletov.... pride mi ze mazda mx5 je v eu uplne osamotena... co jej na jednej strane nahrava v predaji do karat ale na strane druhej zakaznik nema moc na vyber a trh je tym padom v tomto segmente malo zaujimavy ;-\ a s neistou buducnostou
Avatar - white label
25. 2. 2015 21:31
Re: jeden z najelegantnejsich zastupcov ?
Fiat by toho měl udělat víc...
26. 2. 2015 05:27
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
26. 2. 2015 05:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
25. 2. 2015 22:51
Re: jeden z najelegantnejsich zastupcov ?
a ktora cast je disproporcna podla teba na astre, 308, megane a na eose nie ?
Avatar - white label
25. 2. 2015 20:29
Re: jeden z najelegantnejsich zastupcov ?
Golf bez střechy není EOS (ani technicky), ale Golf Cabrio.
Jinak se podívej co nabízela dobová mainstreamová konkurence, proti nim byl EOS ztělesněná elegance, viz i dobové srovnávačky. ;-)
Avatar - 3_diamanty
25. 2. 2015 20:45
Re: jeden z najelegantnejsich zastupcov ?
eos vyzeral vzhladom na nevyvazene proporcie povedzme skrateneho meganu CC skutocne bozsky ..... ale aj tak mi pride ze vw mal na viac.... iste emocie ziadane u kabria mi tu stale chybaju... kazdopadne ale eos bol skutocne krajsim pocinom ako francuzske pociny pripadne focus CC..... ;-)

eos vyzera dodnes k svetu :yes:
25. 2. 2015 22:32
Re: jeden z najelegantnejsich zastupcov ?
ale ano, technicky to je skoro golf. vyzera obycajne ako vsetky koncernove auta a obycajne vyzerajuce auto by som nenazyval jedno z najelegantnejsich. peugeot 308 CC po facelifte je ovela krajsi. takisto bmw 3/4 je krajsie, volvo c70... jednoducho eos vyzera dobre tak akurat pre ludi, ktorym sa paci vsetko od vw.
Avatar - white label
26. 2. 2015 00:46
Re: jeden z najelegantnejsich zastupcov ?
Přesto, že má s Golfem (V) stejnou hodnotu rozvoru, není na základu stejné platformy PQ35, nýbrž na platformě PQ46 společné s Passatem B6 a jako celek není odvozen od sedanu (Passat B6), ale je "vyvinut" samostatně..
Konkurencí VW/Eosu je mainstream, nikoli prémie. 308CC podle mě nikdy ovela krajší nebol. ;-)
27. 2. 2015 21:41
Re: jeden z najelegantnejsich zastupcov ?
ako keby passatovska platforma bola nejaka extremne odlisna a ako keby technika auta bola tvorena len podvozkovou platformou. okrem toho som tym golfom mal hlavne na mysli vzhlad. ale taki ako ty su uz vytrenovani koncernom na najdenie tisic rozdielov aj medzi skodou citigo a vw up a este by si bol schopny tvrdit, ze up je uplne ine auto so zakladmi v audi a8. eos jednoducho vyzera ako golf bez strechy, ma vacsinu techniky zhodnej z golfom, tak sa proste zmier s tym, ze ludia mimo tvojich kruhov fanatickych koncernistov to bez problemov oznacia za skoro golf.
Avatar - white label
27. 2. 2015 22:17
Re: jeden z najelegantnejsich zastupcov ?
Příště si vezmi nejdřív prášek, nebo zkus aspoň třikrát "otčenáš"....
Když na to přijde, tak všechna auta jsou vlastně stejná, mají čtyři kola, volant..., že?
S tímto přístupem můžeš jít diskutovat třeba na novinky (tam taky hážou mainstream s prémií do jednoho pytle apod.), ale ne na web o autech.
Jasně jsem ti napsal, že EOS byl vyvíjen jako samostatný model s tím, že měl (mimo jiné) společnou platformu s Passatem B6 a hodnotu rozvoru shodnou s G5. Pokud máš problémy s chápáním psaného textu vyhledej odbornou pomoc, ale hlavně mi tu netvrď nesmysly o tom, že jsem psal něco ve smyslu, že technika je tvořená pouze "podvozkovou platformou". Můžeš citovat, kdes to tady ode mě četl.
Těžko říct, jestli jsi jenom tak hloupý, nebo "antifanatický".
Na základě Golfu tu byl/je Golf Cabrio, EOS je prostě poněkud jiný příběh, tak se s tím pokus naučit nějak žít... ;-)
Avatar - JGucci
25. 2. 2015 20:45
Velka to skoda!
:-( :'-(
Rozbalit vlákno
0
Avatar - flyboyeda
25. 2. 2015 23:16
ani jsem si nevšiml že tahle hrůza existuje
akorát že končí, pes po tom autě neštěkne
Rozbalit vlákno
1
26. 2. 2015 05:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.