Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW 2 AT a GT se do USA nepodívají, jsou prý příliš malé

Žádné BMW s pohonem předních kol, tedy 2 Active Tourer ani 2 Gran Tourer, se zatím do USA nepodívá. První bude až příští generace SUV X1.
Zpět na článek
9. 3. 2015 14:47
Skutocny dovod
Podla mna to bude skor preto, zeby im tato sracka zhorsovala za morom imidz
Rozbalit vlákno
10
9. 3. 2015 15:33
Re: Skutocny dovod
V podstate v USA potvrzuji to, co ja pisu od pocatku tohoto modelu - neni mi jasna cilova skupina, kdyz konkurence nabizi vic za mensi penize.
9. 3. 2015 16:20
Re: Skutocny dovod
tak viac za menej ponúka vždy niekto oproti prémii, ale ak tam chcú šupnúť X1, tak problém nebude vo veľkosti 2grantureru, že áno. Sa ho boja amíkom aj ukázať.
9. 3. 2015 18:30
Re: Skutocny dovod
Jenze na 2AT neni nic, vubec nic premioveho, to je ten problem.
9. 3. 2015 19:19
Re: Skutocny dovod
A čo je prémiové na takej trojke v základe ? Okrem podvozku nič. Trojkové BMW začína byť prémiové od 50 tisíc USD, čo je pomerne dosť na takého prcka.Američania si nemecké značky nijako neglorifikujú a spotrebný tovar si každý kupuje podľa vlastných potrieb a nie preto, aby sa vyťahoval pred susedmi. Normálny priemerný američan si nekúpi bmw, keďže za menšiu cenu dostane vyššiu hodnotu u iných výrobcov. Bohatší to má na saláme a bmw berie ako klasický spotrebák a cenu nerieši. Nemecká prémia priťahuje bohatšiu klientelu najmä servisnými službami a prístupom k zákazníkovi,ktorý je na nepomerne lepšej úrovni ako v bežných autorizovaných servisoch.
9. 3. 2015 19:48
Re: Skutocny dovod
To by me zajimalo, kdo tu minusuje.
9. 3. 2015 22:05
Re: Skutocny dovod
Upřímně miluju, jak někdo dokáže shrnout národní mentalitu do pěti řádků. Američani se nevytahujou, neřeší, jsou skromní, pracovití, nezávidí. Není žádný rozdíl mezi Minnesotou a Californií. Všude je to stejný.
10. 3. 2015 07:19
Re: Skutocny dovod
No, po 18 rokoch zivota v amerike si uz snad mozem dovolit povedat svoj nazor ;-)
Netvrdim ze vsetci su rovnaki, to ani nejde ale v globale plati to co som povedal. Poznam dost bohatych ludi, ktori si mozu dovolit jazdit prakticky akymkolvek autom na ktore ukazu prstom a jazdia pritom obycajnymi modelmi. Auto je v USA klasicky spotrebny tovar a ludia skratka neriesia kto cim jazdi. Ja napriklad jazdim lepsim autom ako moj sef, ktory ma o dost vyssi plat. Co je na tom divneho, kazdy ma ine priority. Moj znamy je advokat a jazdi starym passatom, no bicykel ho stal urcite viac ako to auto.
10. 3. 2015 10:56
Re: Skutocny dovod
No pokud by to bylo tak, jak pravi tva osmnactileta zkusenost, tak by nebyl duvod v americe prodavat premiova auta, natoz supersporty a domaci znacky, jako Cadillac a Lincoln by neexistovaly. Samozrejme, ze pristup k luxusnim autum tam muze byt trochu odlisny, jako v kazde bohate zemi, tj. ze tam ziji lide, kteri jsou na penize zvykli po generace, pripadne si tam drahe auto nekupuji kvuli pocitu, ze maji neco lepsiho, ale tak nejak prirozene koupi a neresi.
10. 3. 2015 13:12
Re: Skutocny dovod
Myslim ze v poslednej vete si to vystihol presne. Preto sa v amerike nepredavaju premiove znacky v socialnej vybave tak ako v europe a hlavne v tej vychodnej. Clovek ktory chce dobre vybavene auto, ten si kupi strednu triedu v poriadnej vybave a ma vystarane. Ludia si nepotrebuju budovat image znackou. A ten co ma na kvalitne vybavenu premiu, ten zvacsa cenu neriesi. Preto nema zmysel vozit sem drahe a male premiove auta, ktore s luxusom maju pramalo spolocneho.
11. 3. 2015 22:03
Re: Skutocny dovod
Muze byt, ale vysvetlit se to da mnoha zpusoby. Treba i tak, ze zatimco evropan si koupi malou premiovku, ktera mu nabidne veskere kvality vetsich modelu, tak american potrebuje co nejvetsi a nejokazalejsi auto, aby kazdy videl, kolik zaplatil, pripadne protoze se prece nebude mackat v nejake krabicce. Ja sice v americe nebyl, ale i kdyz jsem ochoten verit tomu, ze tam mnoho lidi kupuje draha auta "prirozene", tak si stejne myslim, ze i tam zije spousta pozeru a je jedno, jestli to jsou zakaznici autobazaru, nebo zbohatlici.
Avatar - 3_diamanty
9. 3. 2015 21:32
tazka premiovka
no jo.. tazka premiovka.... az tak tazka ze by to v usa nikto nechcel ;-)
Rozbalit vlákno
0