Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Toyota Prius+ – Hybrid pro sedm

Komu nestačí běžný Prius, může od roku 2012 zvolit odvozené MPV s přídomkem Plus. Dodnes jediný hybridní velkoprostorový vůz na trhu prošel nedávno lehkou modernizací zaměřenou především na vzhled.
Zpět na článek
23. 3. 2015 09:42
23. 3. 2015 12:50
23. 3. 2015 13:29
23. 3. 2015 20:04
23. 3. 2015 09:49
23. 3. 2015 10:33
23. 3. 2015 11:15
23. 3. 2015 20:33
23. 3. 2015 12:14
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
23. 3. 2015 11:18
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
23. 3. 2015 13:25
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
23. 3. 2015 12:03
23. 3. 2015 12:38
23. 3. 2015 14:21
23. 3. 2015 20:10
23. 3. 2015 20:26
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
23. 3. 2015 22:30
25. 3. 2015 12:21
23. 3. 2015 22:25
24. 3. 2015 07:30
24. 3. 2015 09:42
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
24. 3. 2015 11:48
25. 3. 2015 08:53
27. 3. 2015 10:20
24. 3. 2015 09:54
neregistrovaný "SR20"
Avatar - Ozzman
23. 3. 2015 09:42
MPV?
Nevypadá tak hrozně na to, že je to Prius, jako MPV by mi to až tak nevadilo i když asi neni nejhezčí na trhu. Interiér je za mne hrozný.... proč když je to Hybrid to musí uvnitř vypadat nekonvenčně a ujetě? Ale nejvíce mi přijde směšný kufr, z fotek to vypadá, že pod roletku nenacpete ani batoh.. To je dost škoda...

Kdyby Toyota vzala tyto proporce a udelala takovéhle Verso (proti němu ten Prius vypadá dynamicteji a ne tak neproporčně), mohlo to být zajímavé auto :-)
Rozbalit vlákno
3
23. 3. 2015 12:50
Re: MPV?
Jsem mozna ujety, ale Prius+ se mi libi, s interierem nemam problem a kdyby tam sli pohodlne 3 autosedacky, byl doma. Jo ten kufr neni zrovna slavny, ale i na tu dovolenou by stacil. Na tento typo aut se musi hledet uplne jinak.
Avatar - Ozzman
23. 3. 2015 13:29
Re: MPV?
No, mne ten interiér příjde otřesný, kdyby byl alespoň konvenční, jako u Aurise, odpustil bych mu i ten zavazadelník.. >:D
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 20:04
Re: MPV?
Proč když je to Hybrid to musí uvnitř vypadat nekonvenčně a ujetě?

Jednoduchá odpověď - protože nikomu konvenční a neujetý si hybrid nekoupí. Koneckonců mrazik to jen potvrzuje, že se P+ cílovce líbí >:D >:-[]
Avatar - peprnik
23. 3. 2015 09:49
Jizda Priusem+
Toto auto jsem mel v hledacku, na toyotu celkem slusive, sedmimistne. Je pravda, ze treti rada je spise pro deti, ale ty si to uzivaly.

S recenzi autora vicemene souhlasim a dekuji za ni, jen jsem nemel ten "laciny dojem z interieru", naopak, ten se mi celkem libil.

Druhou vyhradou je "Komfortní jízdní projev". Auto sedi dobre na silnici, neneklani se. Hlavnim nedostatkem Prius+ byl ale hluk od kol pri vyssich rychlostech (>90 km/h). A jelikoz auto potrebuji na dlouhe presuny po dalnici
Rozbalit vlákno
1
23. 3. 2015 10:50
Re: Jizda Priusem+
Na té naší české dálnici to musí dělat opravdu randál. I tak ale nejnepříjemnější jízda, co se týká hluku, byla pro mě na Octavii II - rány a dunění od podvozku byli ohlušující. Člověk by si myslel, že domácí výrobce musí s domácími tankodromy počítat, ale jaksi ne.
Avatar - Uživatel_5340709
23. 3. 2015 10:00
Dát jen tři hvězdy,
patrně hlavně za "línost" auta, mi přijde v této kategorii aut trochu nefér. Jestli tak velké MPV jezdí po Praze mezi 4-5 litry, je to super výkon, agregáty HSV už jsou známy svou spolehlivostí, takže to auto nemá výrazný nedostatek. Nelze na něj koukat "petrolheadí" optikou.
Rozbalit vlákno
3
23. 3. 2015 10:13
Re: Dát jen tři hvězdy,
Naopak výrazný nedostatek je v ceně. Za 650 tisíc máš srovnatelné auto s turbobenzínem a těch 300táců neprojezdíš. Navíc batužinový priestor je bídný. Rozmístění budíků divné, design průměr, jedině bych tak volil normální Prius, tam je cena ok. Chápu, že ten vývoj stál prachy a to se podepisuje na ceně, ale za mě zatím NE.
Avatar - Uživatel_5340709
23. 3. 2015 10:16
Re: Dát jen tři hvězdy,
Je fakt, že normální prius je ještě za přijatelných 650, přes 200 navrch je dost.
23. 3. 2015 12:52
Re: Dát jen tři hvězdy,
Jak uz jsem psal vyse, tento typ aut nelze porovnavat doslova s konkurenci, je to nefer z obou pohledu. Treba me se ta odlisnost libi a hodne hodne me to lakalo.
23. 3. 2015 10:31
jedine hybridni MPV?
mozna tak v EU, ale jinak se prodava ve svete hybridni Toyota Estima, nebo hybridni Nissan Serena S hybrid, a to jsou opravdu plnohodnotna MPV kde sedet ve treti rade neni utrpeni ani pro jedince okolo 180cm vysky ;-)

a auto.cz, nekteri redaktori se proste pro video nehodi a nekteri "s kamerou v ruce" to proste neumej, ja vim ze video je doplnkovou casti testu, ale proste a jednoduse je to natocene a udelane otresne :-) to fak v redakci nenajdete nekoho kdo to s kamerou umi (alespon at si precte zakladni poucky jak se toci zabery a co se nejcasteji dela za chyby), umi to pak se striznou a nedela videa jak jouda na dovolene? a sory Tomasi, ale ty se pred kameru fakt nehodis, jako divak jsem videl sucha konstatovani cehosi co jako divak videt nechci, takze nudne a technicky naproto osresne video

pritom jak ukazuje treba Meziplyn, tak tocit kvalitni videa v CR se da i v malem
Rozbalit vlákno
10
Avatar - Uživatel_5340709
23. 3. 2015 10:35
Re: jedine hybridni MPV?
Neboj, kluci se to naučej, i přes ty chyby o kterých mluvíš, na ně koukám rád, navíc "Heřmánkovi" s " Mívalem" už to jde celkem pěkně. :-) :yes:
Avatar - Ondore
23. 3. 2015 12:51
Re: jedine hybridni MPV?
Ad video: nebuď tak kritický, chalani sa snažia priniesť niečo navyše, čo na webe donedávna nebolo bežné. Je fakt, že svojimi videami dokazujú, že spraviť to pozerateľne nie je také jednoduché. Možno by mohli požiadať šéfov z CNC, aby im zaplatili kurz natáčania a strihu, alebo by aspoň mali viac pozerať ako to robia v naozajstnej televízii. Stačí pár grifov a budú o kus vyššie!
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 12:57
Re: jedine hybridni MPV?
Kdyby mi dalo auto.cz nabídku tak bych se o to co píšeš pokusil. Samozřejmě se nedá zavděčit všem, ale rozumím co tím myslíš.
Avatar - Tomas Dusil, auto.cz
23. 3. 2015 13:28
Re: jedine hybridni MPV?
Dobrý den,

souhlas, před tou kamerou je to i dle mého názoru hrozné. Chvíli jsem se na to koukal a musím říci, že fakt žádná sláva. Ale tak bylo to lepší, než minule. Hodně mi pomohl kolega Jakub, který to podle mě zase docela umí. Tak příště to bude snad zase trochu lepší.
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 13:30
Re: jedine hybridni MPV?
Zdravím, Tomáši, bylo to super! :yes:
Avatar - Uživatel_5340709
23. 3. 2015 13:35
Re: jedine hybridni MPV?
No tak, zbytečná sebedestruktivní kritika, aspoň za mě je lepší člověk, co mluví věcně a k autu, než výborný herec, popřípadě medový hlas, co se vám snaží vnutit, že i luxus audi může být za cenu asijské tržnice. ;-)
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 13:39
Re: jedine hybridni MPV?
Taky se zastávám Tomáše a to nejen že jsem byl u toho. Tomáš má neuvěřitelné znalosti a všeobecný přehled :yes:
Avatar - Uživatel_5340709
23. 3. 2015 13:49
Re: jedine hybridni MPV?
Podobný borec je i Matrin Vaculík - extra neherec, ale výborné znalosti, a co řekne to sedí do šroubku.
23. 3. 2015 13:56
Re: jedine hybridni MPV?
ja to chapu, a prave proto by mel o tom psat a ne natacet videa, .....ja taky delam grafika a neucim cestinu, protoze ta grafika me celkem jde a umim ji, kdesto cestinu ...no sak vime >:D
Avatar - Ondore
23. 3. 2015 13:47
Re: jedine hybridni MPV?
To sa spraví ;-)
https://youtu.be/KwtpJ3T8eK4
Avatar - Ondore
23. 3. 2015 10:33
Ešte nie
Celá rada Prius je bezpochyby krok správnym smerom. Namakaná technika pod kapotou je ale v tejto chvíli určená skôr pre priemerných (bežných) konzumentov. Slovíčko jazdec či nebodaj pilot by som zatiaľ moc nepoužíval, napriek tomu by som polhviezdičku v hodnotení pridal. Mňa čoby ekohlavu zatiaľ nepresvedčili, ale za dverami čaká nová generácia, tak uvidíme ;-)

@Petr z videa - šiesty Prius? To akože fakt? Poruchami tie výmeny nebudú, nebudeš Ty testovací jazdec, ktorý ich po zábehu posúva ďalej? :-)
Rozbalit vlákno
5
23. 3. 2015 11:15
Re: Ešte nie
To je švihák Dylan ...[odkaz]
Avatar - Uživatel_5340709
23. 3. 2015 11:26
Re: Ešte nie
Fakt? ........ pokud je to nick "Dylan", tak za mě :yes: ! Rozený herec, šak má za sebou vlastně celé BH.
23. 3. 2015 20:33
Re: Ešte nie
Už podle těch šesti priusů mne hned napadlo, jestli to nebudeš ty. Takže se dobrovolně přiznáváš? :-) ;-) :yes:
23. 3. 2015 10:45
Osobní dojmy...
...Prius+ jsem zkoušel krátce po jeho příchodu na trh v době, kdy jsem plánoval větší druhý auto. Zkoušenej model byl v myší šedi uvnitř a ve spojení s na dotek levnými a jako kámen tvrdými materiály mi nepřišel příliš vlídnej. Hybridní pohon je do města fajn, za jeho hranicí se už ale nedá nazvat jinak než dostatečným. Výkonu prostě nazbyt není a to přesto, že jsem jel sám.
Jízdní vlastnosti určitě nejsou pro nikoho, kdo se rád nejen vozí. Nicméně je Plus bezpečně nastavenej bez jakýchkoliv excesů. Problém byl ve větších kolech a jejich nedostatečným odtlumení. To se zřejmě změnilo, pokud redaktor píše o komfortním podvozku. Před FL by se jízda dala nazvat prkennou.
Ve spojení s vysokou cenou je pro mě bez možnosti jakýkoliv daňový úlevy podobný auto pasé.
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Uživatel_5340709
23. 3. 2015 10:51
Re: Osobní dojmy...
Dobrý postřeh, který ukazuje, že větší smysl dává normální prius jako druhé auto do rodiny na ježdění po městě, do práce, a jiné kratší jízdy. Na normální cestování člověk vytáhne klasickou limuzínu. V plug-in verzi by člověk vlastně jízdami do práce ani nemusel přes týden pálit benzín.
23. 3. 2015 11:12
Re: Osobní dojmy...
Ještě lepší než normální Prius je možná i Auris combi hybrid.
Avatar - Uživatel_5340709
23. 3. 2015 11:13
Re: Osobní dojmy...
.... ne, ne.... ;-) - lexus CT 200h.
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 11:55
Re: Osobní dojmy...
CT 200h jsem měl půjčený od Toyoty, když jsem dal Prius na svolávačku. Nedostal jsem se s ním ve městě pod 5,6 litru, což mě odradilo. Auto bylo tvrdé a vzadu jakoby kopalo.
Hezký je, ale ne ;-\
Avatar - Uživatel_5340709
23. 3. 2015 12:06
Re: Osobní dojmy...
Já s ním samo moc odježděno nemám, ale když jej testoval Michal Fokt /člověk odkojený mx5/, tak až na vyšší hmotnost,vychválil ovladatelnost a schopnost sezení v zatáčkách skoro do nebes. Což může i trochu souviset s tou tvrdostí, která ne každému musí vyhovovat.
23. 3. 2015 12:16
Re: Osobní dojmy...
Na co mít u výkonově podprůměrnýho CT tvrdej podvozek? To je jen pro zlost. Lexus by měl být hlavní komfortní, udělat z jízdy autem zážitek jako na skateboardu umí kdokoliv...naladit tlumení pak málokdo.
Avatar - Uživatel_5340709
23. 3. 2015 12:58
Re: Osobní dojmy...
Třeba pro mě je to také přijatelnější kombinace, než lehce solidní výkony + francouzská rozháranost.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
23. 3. 2015 12:14
Re: Osobní dojmy...
Ide to aj pod 5 litrov, osobna skusenost z verzie F.
CT200h ma vzadu na rozdiel od Priusu nezavisle zavesenie kolies, takze spravat sa bude inak. Mne napr. odskakujuce neprislo,male kolegovi ano, ale kazdy ma nejake preferencie :-)
Avatar - KANKUNEN
23. 3. 2015 11:14
To musí být utrpení, motor má parametry 1,4 a po dálnici
to nedobije ani tužkovou baterku, takže jen taháš do kopce krámy navíc. Mám v autě kondík, takže vím kdy to dobíjí. Smysl tohle auto má tak ve městě, ale koupit auto za milion do města, abych ušetřil je nesmysl.
Rozbalit vlákno
5
23. 3. 2015 11:24
Re: To musí být utrpení, motor má parametry 1,4 a po dálnici
Hm, je fajn, že máš v autě kondík, ale tohle auto má trakční elektromotor oddělený od generátoru, takže dobíjíš pořád, na rozdíl třeba od jiných hybridů s jediným elektrickým agregátem. Když o tom nic nevíš, tak se k tomu v tomto směru nevyjadřuj :-!
Avatar - KANKUNEN
23. 3. 2015 13:14
Re: To musí být utrpení, motor má parametry 1,4 a po dálnici
Pokud dobijis pořád, tak to k výrobě potřebuje benzín, takže z benzínu vyrobis elektriku a tu uschovas na potom v baterkach . To znamená ale velké ztráty.
23. 3. 2015 14:02
Re: To musí být utrpení, motor má parametry 1,4 a po dálnici
Jenomže účinnost motoru se vzrůstajícím zatížením stoupá, takže pracuje efektivněji. No a tuto efektivitu měníš na elektrickou energii, kterou hned spotřebuješ k pohonu. Sice měníš kinetickou energii na elektrickou a hned zase zpátky, ale dle všeho se to vyplácí.
Avatar - KANKUNEN
23. 3. 2015 14:34
Re: To musí být utrpení, motor má parametry 1,4 a po dálnici
Ty ztráty jsou mnohem větší, než o kolik stoupne účinnost motoru.
23. 3. 2015 16:36
Re: To musí být utrpení, motor má parametry 1,4 a po dálnici
Tak jim to běž do Toyoty říct, že jsou úplní pitomci a že to dělají špatně :-)
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
23. 3. 2015 11:18
Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este zije
“neustále masírující lid svými polopravdami”

Predpojaty postoj autora voci hybridom je jasny hned v uvode. Kto si kupi hybrid, je blbec, ktory naletel marketingu, pretoze hybridy su len ludi nachylnych na oblbovanie.

“s přihlédnutím k použité technologii ovšem zamrzí absence otáčkoměru”

Mily autor, s “přihlédnutím k použité technologii” absencia otackomeru vobec neprekvapuje - co budete merat? Otacky motora, ktore vobec neberu do uvahy otacky celej motorovej sustavy? Prius je FULL hybrid a motor, elektromotor a prevodovka tvoria jeden celok. Otackomery sice najdete aj v inych hybridoch od Toyoty, ale ich pritomnost je takpovediac do poctu.

“Zda se do toho počítá také objemná schránka pod podlahou kufru v prostoru za zadní nápravou, to Toyota neuvádí.”

Dufam, ze sa podobnej vety dockam pri hodnoteni objemu kufru na nejekaj Skodovke :-)

“Naložit jej sedmi osobami plus nějakými zavazadly, tak by se snad ani nehnul z místa…”

Pan redaktor, auto ste mali na TEST. Co vam branilo plne obsadenie otestovat? Lenivost?Tot nedavno som v lyziarskom stredisku videl Prius + plus nalozeny 4 dospelymi Holandanmi s batozinou na lyzovacku a stresnym boxom. Jednoznacny dokaz, ze zatazeny Prius + sa zmiesta pohne aj na alpskych cestach a hodi sa aj na rodinne dovolenky.

“zrychlení je od nepaměti bráno jako jeden z prvků aktivní bezpečnosti”
Vazne?
Ale ze ma to prekvapuje, minule tu Fabia s poddimenzovanym motorom nemala problem grandiozne rozbehnut sa do kopca aj s plnym nakladom. Tam zrychlenie ako prvok aktivnej bezpecnosti ulohu nehralo.
V kazdom pripade, jazdim s autom tak, ako mi umoznuju moznosti auta. Ak vidim, ze nestiham, nepriedbieham.

Nuz, a teraz tie negativa.

• Místo ve třetí řadě
Toto sa tyka vsetkych 7-miestnych MPV v tejto velkostnej kategorii. Aj o kategoriu vyssie (osobna skusenost s nejaky 7-miestnym Citroenom, ktory nas 6 optimisticky prisiel nabrat na letisko…)

• Laciný dojem z interiéru
Presne ako pisete, ide o DOJEM. Ja mavam rovnaky dojem napr. z Octavii :-)

• Nezvyklá charakteristika brzd
Charakteristika brzd Priusu + je TYPICKOU vlastnostou full-hybridov, takze v ziadnom pripade nemoze ist o dovod na minusovy bod. To je ako vycitat CitiGo ze nedokaze odviezt chladnicku, lebo ako miniauto ma maly kufor.
Rozbalit vlákno
17
Avatar - Ondore
23. 3. 2015 11:35
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
Si sa do toho pustil :-)

Pravdou je, že pasáž "marketing neustále masírující lid svými polopravdami" by som tiež rád, keby autor vysvetlil konkrétnejšie. Ja mu na oplátku dodám hlášky marketingu iných automobiliek :-)

K akcelerácii - je na úrovni áut s výkonom 80 kW, nie 100 ako má táto hybridná sústava. Navyše je fakt, že aj pocitovo sa zdá, že auto ide pomalšie, nefunguje prepojenie sluchu so zvukom motora ako v konvenčných autách. Buď je tichšie, alebo naopak v režime akcelerácie hlučnejšie a podvedome očakávaš raketu pod kapotou :-)
Avatar - simply never
23. 3. 2015 12:23
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
On sa pustil a ja dolejem olej, kým je teplo....

Viete načo sa hodí 59kw Octavia 1.4? Nuž Ondrej Šuch to vie a v teste na auto.cz z 21.9.2009 to prezradil všetkým. Je to auto prekvapivo vyvážané, týždenné spolužitie poteší. Motor tak ťahom ako aj výkonom priemerný či mierne nadpriemerný (hm, hustý, to je hustý). Celkový dojem dobrý. Tento Šuch musí mať nejakú špeciálnu záľubu v slabých zadusených atmosférach, lebo ak si niekto myslí, že 59 kw je málo, tento Šuch vás presvedčí o opaku. V teste z 12.12.2005 testoval kombíčko octaviu s krásnymi 55 kw. Šuch profesorsky učí, že síce vyžaduje častejšie radenie, dynamikou ale hanbu neurobí neurobí. V celkovom hodnotení je tak ťahom veľmi dobrý a výkonom priemerný, čiže lepšie ako 59kw sestra. O zrýchlení skoro 16 s nemá zmysel písať, a radšej to nespomínajme. To na takú Toyotu treba pozerať inak, zrýchlenie má slabé aj bez zaťazenia, pri obsadení sa by sa snáď ani nepohla z miesta. Tak opäť grcka neobjektívnosti. To taký Luky Luk Veverička v teste z 10.9.2012 píše, že tých 100kw je dostupných skoro vždy a to sa s Priusom+ jazdí tak pekne, „že se před dvoulitrovými turbodiesely nemá za co stydět. Nebo jinak – V8 Land Cruiser na pružnou akceleraci Priusu+ neujede“. Čo test, to priame popretie toho predchádzajúceho, čo test neobjektívnosť, čo test to poukazovanie na nutnosť bonity, drahotu (ale pri škodovke za mega je to racionálna kúpa pochopiteľne). No hybridy nie sú pre každého (cenu treba zdôrazniť), iste, nie sú, ale taká šikovná škodovečka vo verzii Holota Czech Edition (cenu netreba zdôrazniť) to by bolo svezeníčko, čo páni.
Avatar - Emel
23. 3. 2015 12:48
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
Je hezké vidět, že křivdy z roku 2005 i 2009 jsou stále v živé paměti. Už smutnější je, že třeba větu Motor tak ťahom ako aj výkonom priemerný či mierne nadpriemerný sis od A do Z vymyslel, nic ani náznakem podobného v testu nezaznělo:
[odkaz]
Avatar - simply never
23. 3. 2015 13:13
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
Zaznelo, pozri si bodove hodnotenie v zaveroch. To nie je facka od Šucha, to je faul zozadu.
Avatar - Emel
23. 3. 2015 14:43
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
Body musíš nějak interpretovat... tak se podívej na nějaké podobné auto z té doby. Třeba Hyundai i30 1.6CVVT má tah v nižších otáčkách 9...

[odkaz]
Avatar - simply never
23. 3. 2015 15:03
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
Ano, je to ako hovoris, ta 9 tam je. Ale netusis ako si mi nahral. Vsak pisu, ze dnes (pod dnes myslim rok Pana 2009 - rok napisania testu), že tady je dnes už cítit výrazná výhoda zážehových turbomotorů, které dokáží momentová maxima nabízet už od 1500 min-1 a díky vyspělému řízení plnicího tlaku pak bývá stejný točivý moment dostupný i za 4000 min-1. Tak pri pružnom Hjonde nezabudnu dat tichy odkaz na pruzne TSI (ano TSI, v tej dobe sa pisalo iba a len o nich) ale pri scipakovi skode s 55 kw to bolo dostojne jazdenie a odpovidajici dynamika. Vykreslime i30 s 93 kw ako pardoooon, ale su lepsi, co chce vlastne tej Hjundaj, ale pri skodovecke s 55 kw povieme, ale to je ale dostatecne dynamicke svezeni pánove. A nepotrebujete k tomu klobouk. Vadi mi permanentny non stop, sviatok piatok frontalny aj zakopovy utok skoda zbranami hromadneho oblbovania na vsetko, co by mohlo primat citatela uvazovat o inom ako skode.
Avatar - Emel
23. 3. 2015 15:47
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
Nemyslím že jsem ti nahrál, naopak bych řekl, že odkazem na ten test sis dal docela vlastňák. V testu totiž na adresu motoru nezaznívá lepší hodnocení než dostatečný, jediné čeho se chytáš je 6 v bodových hodnoceních... ale pokud tam může mít atmo Hyundai 9, pak tam asi 1.4MPI může mít 6, to je jen otázka toho jak je nastavená laťka. V celkovém hodnocení je motor v mínusech.

Že atmo 1.6 na tom s pružností nijak skvěle není je i přes relativně vysoký nominální výkon jasné, v testu se k tomu pak ještě píše "Praktická zkušenost potvrzuje, že při jízdách ve městě a v okolí má motor dostatek síly i nízko nad volnoběhem a je tedy možné při běžné jízdě udržovat otáčky velmi nízko a docílit tak slušnou spotřebu. Automobil ochotně pružně zrychluje...".
Avatar - simply never
23. 3. 2015 15:06
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
Minusku nemas odo mna, ak poslem palec hore alebo dole, hlasim to (na urade >:D >:D >:D )
Avatar - Ondore
23. 3. 2015 13:19
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
Autá treba posudzovať v kontexte doby a kontexte triedy. Prius je plnohodnotná stredná trieda a keby ma postavili pred voľbu, či vezmem za 900k CZK Prius+ alebo Superb CNG 150k (viem, nie je a je otázka či bude, čiste hypoteticky), tak by som bez váhania zobral tú Škodovku.

Takže vždy sa pýtaj ľudí s akým autom porovnávajú, možno Ondřej v tom 2009-tom jazdil plečkou, proti ktorej bola tá Fabka raketa ;-)
Avatar - simply never
23. 3. 2015 13:39
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
Samozrejme, že treba porovnať auta svojej doby. Tak si teda porovnajme tu testované autá škoda, tak bez ohľadu na dobu, promile a iq redaktora, je to vždy delo a ak nie je, aspoň sa mu blíži. Test Fabie s litrovycm trojhrncom je toho taky maly dokaz >:-[] . Šlo mi o dve veci: a) škoda je vždy top a jej dynamika je prinajhoršom dobra a to aj v zlom počasí pri mínusových teplotách a na letných gumách, testy iných ako koncernu sú často sklamaním, nedostatočné, plné trápenia. b) poukázať na neporovnateľnosť vyjadrenia dynamiky toho istého auta ale jedno bolo testované pred cca 2.5 rokom a jedno teraz. Auto.cz je neobjektívne, manipuluje s citatelmi a nasilne vnucuje skodu. Ako hovorím, hnus.
Avatar - 3_diamanty
23. 3. 2015 11:47
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
suhlas ,... . mne sa tato toyota paci... ma to 100% DNA toyoty ... a na makcene plasty a vizualnu a pachovu ci hmatovu dokonalost sa v toyote nikdy nehralo.. podstatnejsia je tu pouzitelnost spolahlivost a celkova pozitivna aura jedinecneho produktu.... ktora funguje.... ktora vo svete predava... a skutocne funguje...

jedine co ma zamrzi u tohto auta je asi cena... ok nebude to auto pre kazdeho a nepojde o volbu z rozumu.... ale skor o volbu technologii a emocii . ale nejakych 2000 eur keby bola nizsia nic by sa nestalo.. uprimne... tie zadne sedacky asi budu stejne len pre deti....
23. 3. 2015 12:14
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
Vytáhni skoro míč z kapsy a pak říkej jestli ti vadí nebo nevadí...nebo si sedni do Avensisu a zeptej se proč podobný materiály nejsou i v Prius+.
23. 3. 2015 11:59
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
Kdyz si odmyslim ty anti-Skoda brejle, ktere mas nasazene (a misty ne nepravem), tak jsi to vystihl, ja bych jeste autora testu poprosil o doplneni vzdelani o pravidla pravopisu, konkretne nektera slovni spojeni, jako "pokud se řidiči rozhodne...", nebo pravopis: "V této oblasti by se mohli zejména francouzské značky...", plus si zjistit, kdy se ma psat ve vete mezi slovy carka.
23. 3. 2015 12:14
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
:-)
23. 3. 2015 12:17
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
Zbytečně krvavý, ale poznámka s testem Fabky naprosto výstižná. ;-)
23. 3. 2015 18:38
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
Ta se povedla. Jen nevím, jestli s tím měl autor něco společného.
23. 3. 2015 18:27
Re: Pani, podme si tento test rozpitvat - kym subjekt este z
U Škodovek bývá "objemná schránka pod podlahou" za příplatek a novinářské kousky ji nemívají (lze se tedy bavit jen o místě pro rezervu). ;-)
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 11:52
Poděkování redakci
Děkuji za krásný den ve skvělé společnosti i s oblíbeným priusem.

Slíbil jsem, že to redaktorům potom nandám v diskusi ;-)
U priusu není fér kritizovat plasty v interiéru, protože je to ekologická filozofie Toyoty- vše je recyklované a recyklovatelné. Možná je tam ještě někde nálepka od koly...
Dozadu se mi lezlo snad lépe než do Audi Q7, ta zadní řada sedadel je vhodná pro děti snad všude, kromě Espace Grand atd.

Prius+ se mi opravdu hodně líbí a nemrzí mě ani jeden podstatný fakt, že náklady na 100 km jsou oproti klasickému priusu vyšší o celých... 7 Kč! ;-)
Rozbalit vlákno
53
23. 3. 2015 12:12
Re: Poděkování redakci
Nanti fér kritizovat? Je to fér Dylane...podívej se na cenovku a ber to jako opravdu rodinný auto. Nevím jestli recyklovanej plast musí bejt nutně odpornej. Přitom třeba potahy jsou příjemný, ale problém s kvalitou je i u kůže na volantu, která jakoby byla jaksi z recyklovanýho plastu taky.
Prius beru jako městský auto, spíš druhý do rodiny. Tohle je trochu jiná liga a domnívám se, že by tomu měl interiér odpovídat.
I kdyby náklady byly o 10korun vyšší...pokud by tomu odpovídaly parametry hnacího ústrojí bych akceptoval, ale Prius+ jednoduše moc nejede a pocit jsem z něj měl stejnej jako redaktor (jen nevím, jestli ten samej redaktor nebyl přítomen slavnýmu testu Fabie 1,0...pak by jeho poznámka narozdíl od mojí byla irelevantní).
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 12:17
Re: Poděkování redakci
Asi máš pravdu, která se mi třeba líbit nemusí. To auto je někde drahý a někde se musí ušetřit. Těším se na další generace.
23. 3. 2015 12:21
Re: Poděkování redakci
Jak je pro mě normální Prius v zásadě OK a jezdit jen do kanceláře vážně o něm, nebo o full e-autě uvažuju, Prius+ je v první generaci pro mě přešlap. ;-)
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 12:25
Re: Poděkování redakci
Prius se spotřebou skůtru se ve městě vyplatí, ale pouze do města rozhodně není. 30.3. jedu do italského Janova na loď, během roku už po třetí. Na tu cestu se vždycky těším. Dojedu tam na jednu nádrž, vše v klidu a s jistotou spolehlivosti.
Mít Prius+, tak se těším ještě víc. Až se vrátím tak s tím něco musím udělat ;-)
23. 3. 2015 12:31
Re: Poděkování redakci
To tě neláká tam jet sice na dvě nádrže, ale podstatně stylověji? ;-)
23. 3. 2015 12:48
Re: Poděkování redakci
Nevim, kolik to mas do Janova na lod, ale jestli kolem 1000 km, tak to ti da na jednu nadrz kdejakej diesel uz nekdy od roku 1995 a mozna i mene, dnesni benziny to davaji zrovna tak. A co se tyka jizdy po dalnici, tak ten dojezd ani neni dany nizkou spotrebou hybridu, kterej na dalnici spinka, jako miminko, ale spis objemem nadrze. Konkretne u tohohle Priusu+ udava Toyota 45 litru a neverim, ze by jel trasu cca 1000 km po dalnicich se spotrebou 4,5l / 100km.
Takze odkud do toho Janova jedes? :-)
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 12:53
Re: Poděkování redakci
Z Prahy, piánko předpisově. Každý další Prius co mám jede za méně, troufnu si říct, že s ním umím zacházet. Průměr mi to teď ukazuje 4,4 litru i s dálnicema.
Stylově jsem celkem jezdil, a s Range Roverem jsem pomalu každých 400 km tankoval ;-)
Avatar - Uživatel_5340709
23. 3. 2015 13:00
Re: Poděkování redakci
Přesně tak, jde o tu možnost volby! :yes:
23. 3. 2015 13:11
Re: Poděkování redakci
Promin, ale na ty dalky ti to nebudu verit. Priuse znam dva, oba od stejneho majitele, jednoho mu rozbil nejaky mlady moula, ted ma od roku 2012 dalsiho a obecne jezdi "do peti litru". Dedkostylem, po dedinkach, a je doslova brzdou provozu, do kopce ho obcas predjizdeji i nakladaky s repou... Jestli na dalku drzis 4,4 - 4,5, tak jsi stejna brzda provozu, to uz neni pianko, to je proste otroceni spotrebe. Ale jestli je pro tebe spotreba modlou, tak si to uzivej...
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 13:19
Re: Poděkování redakci
Kluci z moje.auto.cz mě znají. Dělali si vždy na srazech srandu. I Cayennem Turbo jsem jezdil pod 15 litrů. A brzdou nejsem, jen mám cit.
To ti ani nebudu psát, že s Priusem jsem běžně na 3,6 a 3,8 když jezdím města a okresky. To jako nepíšu, ano? ;-)

Praha-Janov na jednu nádrž. Cesta zpět benzínka s Autogrill, kde si dám kafe, natankuju a jedu domů. A takle to bude celkově po páté. Je to tradice, kterou mi nenič ;-)
23. 3. 2015 13:46
Re: Poděkování redakci
Tak z Prahé je to kolem tisícovky a jak píšu - je to spíš otročení spotřebě, ale pokud ti toto dělá dobře, tak proč ne, ničit ti to určitě nehodlám :-)
Ostatně teď jsem jezdil s i20 za celkových 4,7, zatímco další, co ji jeli, nejeli pod 5,5.
Klidně ti věřím i to, cos nenapsal :-) ale jde mi o to, že to není "jenom" jízda, je to jízda, kde se prostě musíš soustředit na spotřebu, za sebe říkám, že takovou jízdou se dá dosáhnout zajímavých čísel, ale pro mě není tento styl jízdy atraktivní, toť vše ;-)
Avatar - Ozzman
23. 3. 2015 14:05
Re: Poděkování redakci
Jako bych slyšel volání majitelů Oktávek 1.9TDI.... "za 3.5 uplně normální jízdou" >:-[] >:-[]
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 14:06
Re: Poděkování redakci
Tak ani nepíšu, že s 911 Carrera jsem často jezdil za 10 litrů. A třeba Mariánské Lázně-Švihov, tedy 100 km za 8,8 litru ;-) [odkaz]

A tady ještě extrém z Cayenne Turbo [odkaz] ;-)
23. 3. 2015 14:28
Re: Poděkování redakci
Ja jsem taky dal s Octavii II RS 2,0TFSI cele Polsko a zpet za 5,9, ale jak pisu - to nebyla normalni jizda, ale otrocina spotrebe. Je fakt, ze casem si na takovy styl muzes zvyknout a nebude ti to pripadat tak otrocke.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
23. 3. 2015 13:25
Re: Poděkování redakci
Staci vediet jazdit...
23. 3. 2015 18:59
Re: Poděkování redakci
Na jeden zátah to ale nejedeš, ne? U dálek mi tankování nevadí - stavím celkem často, tak proč při té příležitosti nenatankovat. Tedy až na přeparkovávání, pokud je rušno a nemohu nechat auto stát u stojanu. U krátkých tras mi ale vyhovuje, když nemusím vůbec tankovat (mezi dvěma dlouhými nestihnu nádrž vyjet).
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 19:22
Re: Poděkování redakci
Ahoj, na jeden zátah určitě ne, jedu s rodinkou :-)

Ale jak píše unicorn64- třeba když jsem si v prosinci cestou na loď na hodinku zdříml v Alpách, tak jsme nemrzli. Motor naskočil vždy po 7 minutách a nikoho jsem tím neobtěžoval. Ocenil jsem to hlavně když německý řidič autobusu vynadal Polákovi s VW T5 za zapnutý motor ;-)
23. 3. 2015 20:46
Re: Poděkování redakci
U některých aut je nastartovaný motor stěží slyšet (nicméně může být nelegální nechat motor běžet). Elektrické příslušenství má své výhody - přijedeš na křižovatku, motor se vypne, klimatizace běží klidně dál a auto se i zvládne rozjet, aniž by se motor musel nastartovat. Topení elektřinou však není moc efektivní. Mám rád nezávislá topení.
24. 3. 2015 09:54
Re: Poděkování redakci
Ono nejde ani tak o nelegálnost, ale často pouze o imbecilitu lidí ... Jsem na to poměrně alergický, protože bydlím na náměstí, kde mám sice pod oknem zákaz zastavení, nicméně poměrně dost lidí tam díky své lenosti zastaví a zřejmě aby vytvářeli dojem, že neparkují, tak nechají běžet motor .... někteří experti si dokonce z rachtajícího auta odskočí ..... Opěvované PD mě spolehlivě dokáže nejen probudit, ale donutí mě i vylézt ven.
24. 3. 2015 20:40
Re: Poděkování redakci
Jak jsem napsal, u některých aut... ne u všech. A i kdyby nebyl slyšet, pořád to může být nelegální. Stejně tak opustit nastartované auto (dnes je možná lepší říct aktivované, nebo zapnuté :-) ). Navíc jsem předpokládal, že se bavíme o odpočívadle, ne o stání někomu pod okny.
25. 3. 2015 06:39
Re: Poděkování redakci
Omlouvám se, trochu jsem si zanadával mimo téma ...
25. 3. 2015 12:42
Re: Poděkování redakci
To nic. Mne by to také štvalo a také běžně diskutuji mimo téma. ;-)
24. 3. 2015 17:58
Re: Poděkování redakci
celkem me zarazi, ze to co tu vypisujes jako klady Priusu (a souhlasim s nima), tak presne to nebudes mit u Mirai o kterem jsi napsal ze si ho hned jak to pujde take koupis?
Avatar - Dylan McKay
24. 3. 2015 18:02
Re: Poděkování redakci
SamanAR, nekoupím ;-)
To nebude žádná masovka. Nevím co bude, ale časem asi od spalovacího motoru úplně upustím.
24. 3. 2015 18:06
Re: Poděkování redakci
jo tak to chapu, to asi sposuta z nas
Avatar - Dylan McKay
24. 3. 2015 18:12
Re: Poděkování redakci
Dnes jsem četl, že Němci chystají rozdílné zpoplatnění dálnic a do řady měst se vjezd větším motorům taky moc nevyplatí. Budoucnost nezní moc hezky.
25. 3. 2015 08:45
Re: Poděkování redakci
Uprimne rikam, ze kdyby ta nizka cena za jizdu elektromobilem nestala tak neskutecne moc penez, tak bych uz daaaavno jezdil do prace / z prace nejakym elektro-plecho-kolcem. Ale pocty jsou jednoduche a matematika nepusti: Kdyz do / z prace najezdim rocne cca 13500 km (a to nepocitam dovolene a jine "vyluky"), tak pri cene ciste za palivo by to pri spotrebe 6l/100km udelalo nejakych...cca 26 000,-
A jestlize je rozdil v cene mezi, rekneme, elektrickym VW Up a normalnim benzinakem VW Up asi 250 000,-, tak kdy se mi aspon srovnaji ceny? Drive, nez za deset let ani omylem a to pocitam, ze na elektriku budu jezdit zadarmo, coz neni realne, a break even to zase posunuje nekam k dalsimu priletu Halleyovy komety.
Avatar - Dylan McKay
25. 3. 2015 08:59
Re: Poděkování redakci
mariachi zkoušel jsem dva elektrické renaulty Twizy a Zoe. Twizy je hračka [odkaz] , ale roční Zoe se dá koupit v D a F od 11.000€. Zoe se mi hodně líbí. Ale pro moje potřeby zatím není. [odkaz]
Avatar - Emel
25. 3. 2015 09:52
Re: Poděkování redakci
Zoe jsem viděl někde na letišti jako servisní vozidla, to se mi líbilo... hezké auto.
25. 3. 2015 11:18
Re: Poděkování redakci
Twizzy jsem zkousel v Monacu, tam se propleta jak zizala :-) Zoe maji pozornosti uniklo, dik za tip. Ale stejne bych ojety elektromobil asi nebral, kolik toho jeste ma pred sebou? Nikdo nevi... A investice do baterii je, bohuzel, nemala.
Avatar - Dylan McKay
25. 3. 2015 11:28
Re: Poděkování redakci
To auto je ještě v záruce a o baterie bych se nebál. Za takovou cenu ta návratnost je.
Avatar - 3_diamanty
23. 3. 2015 12:55
Re: Poděkování redakci
nevidim problem ist na dve nadrze povedzme nejakym focusom kombi ... v janove som bol raz v zivote .... paci sa mi ich mini-metro... a tie stare domy s okenicami ktore vsade zatvaraju kvoli slnku ... vsetko naokolo ma svoje caro .. ale miestami to posobi mimo centra hodne chudobne... no praha to nie je veru....
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 12:58
Re: Poděkování redakci
Já tam nasednu na loď a jedu do Atlantiku.
Až se vrátím, tak si nakoupím zásoby italských dobrot a jedu domů. Ale díky tobě vím jak Janov vypadá ;-) :yes:
Avatar - 3_diamanty
23. 3. 2015 13:01
Re: Poděkování redakci
mozes byt v klude... praha je uplne iny level ;-) ....

janov mi prisiel taky uz typicky italsky... tam uz dycha na teba ta juzna atmosfera.... aj so starodavnymi polorozpadnutymi domami a nie prave bohatymi stvrtami ... predpokaldam ze v milane to uz bude ine kafe.... ale tam som nebol.... potom som bol uz len v benatkach ale to bolo este par rokov pred janovom ked som bol mladsi...... a akurat vcera som pozeral na vasej CT2 bondovku moonraker tak som si pripomenul spomienky na benatky a to namestie... boze jak ja zboznujem tieto stare filmy

fuuha atlantik.... to znie dobrodruzne.... zavidim ;-) :yes:
23. 3. 2015 13:51
Re: Poděkování redakci
Na vylet, nebo za praci?
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 13:52
Re: Poděkování redakci
Teď už jen na výlet, kdysi za prací.
23. 3. 2015 16:25
Re: Poděkování redakci
Áďa by tam taky dojel na jednu nádrž a ještě s grandiózním náskokem.
23. 3. 2015 22:15
Re: Poděkování redakci
Hele a proc ty priusy kupujes porad novy a novy? Se tolik se*ou? Jinak na normalni prius se da docela koukat, ale plusko je des a hruza.
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 22:24
Re: Poděkování redakci
Jeden ženě, jeden sobě, pak vidím lepší, tak je vyměním a taky chci něco udělat se statistikou ;-) [odkaz]
Spolehlivost je u priusů už legendou. U žádného kousku jsem ještě vůbec nic vyjma dvou žárovek neřešil, svolávačky mi přijdou jako reklamní tah a jsou nakonec příjemné.
23. 3. 2015 22:30
Re: Poděkování redakci
Tady se nabizi snad jen - "A komu tim prospejete, co?" Jinak, at si kazdy jezdi cim chce, ale co te na tom aute tolik fascinuje? Jizdni vlastnosti, vykon a cena asi tezko, takze spotreba, nebo ta aura?
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 22:34
Re: Poděkování redakci
Fascinují mě pouze ženy. Ale u priusu oceňuju všechno. Kdyby mi v něčem nevyhovoval, tak si koupím něco jiného.
Navíc pár přátel si Prius pořídilo taky, jen v domě jsou další dva. Ještě je tu Yaris a Civic hybrid.
23. 3. 2015 22:41
Re: Poděkování redakci
OK. A beres to tak, ze je prius z globalniho hlediska cistsi auto, nez srovnatelny benzinak?
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 23:03
Re: Poděkování redakci
Jistě, jsou lidé, kteří oceňují průměrnost, jsou i lidé asketici... ;-)

Jen by mě zajímalo - tobě nevadí, že kvůli tomu Priusu se devastuje a drancuje krajina, aby se vytěžily vzácné kovy? Aneb hlavně že tady je čisto a jinde *** pes?
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 23:11
Re: Poděkování redakci
Počkej nechceš tady rozebírat věci jako že kvůli šunce k snídani umřelo prasátko a tak, ne? Spousty věcí se těží a dělají se u toho prasárny. Nikdo z nás neví co je konkrétně nejhorší. A jen kvůli priusu se určitě nedevastuje. Máš snad mobil fungující na teplo z ruky?
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 23:19
Re: Poděkování redakci
Abych měl šunku, musí prase na porážku. Tomu se říká potřeba. Mobil jinak než na baterkii fungovat nebude. Tomu se říká potřeba.

Auto se 1/4 metrákem drahých kovů je rozmařilost zelených, která navíc ani nedává ekonomicky smysl a ekologický přínos také nikdo neprokázal. Hybrid není nutnost. Hybrid není potřeba ;-)
Avatar - JDM
24. 3. 2015 00:41
Re: Poděkování redakci
ale prosím tě , děláš jakoby těžba ropy byla ohleduplná a čistá , že auto jen se spalovacím motorem je ohleduplnější k přírodě. Stejně tak ti můžu říct že jakýkoliv auto není potřeba ani nutnost , můžeš jezdit na kole prospěješ tím nejen přírodě ale i sobě >:-[]
24. 3. 2015 09:16
Re: Poděkování redakci
No pokud umre prasatko, ktere vypousti a spotrebovava plyny a, jako kazdy zivocich, potrebuje krmeni, ktere se musi nekde vypestovat, nebo vyrobit, tak je to pro prirodu spis prinos. Ale proto se ptam. Jestli to beres tak, ze prius je sice sajrajt, ale tobe proste vyhovuje, nebo jestli si myslis, jak nezachranujes svet.
Avatar - Dylan McKay
24. 3. 2015 09:27
Re: Poděkování redakci
Prosím o věrohodný zdroj, že Prius je "sajrajt".
24. 3. 2015 14:21
Re: Poděkování redakci
Takze je prius globalne cistsi, nez benzinak, nebo ne? ;-)
Avatar - Dylan McKay
24. 3. 2015 17:53
Re: Poděkování redakci
XTad, nechci vyvolat vášně, ale já si myslím, že ano. Vyrábí si elektřinu a ve městě nedělá nepořádek. Teď jsem vezl kluka na fotbal a zpět a ukázalo mi to 2,5 litru- to je jako u skůtru.

Dovolím si zkopírovat část mojí recenze o výrobě a dopravě priusů:

VÝROBA

Prius se vyrábí v supermoderním závodě s ekologickými atributy, tedy v továrně, jaká k vozu šetrnému pro životní prostředí rozhodně patří.
Pýchou závodu Tsutsumi jsou plochy s bohatou vegetací a alternativní zdroje energie. Čistička použité vody vypouští dokonce pětkrát čistší vodu než je v řece, z níž se do závodu čerpá. Denně automobilka spotřebuje pět tisíc tun vody, kterou takto vrací do řeky.
Zajímavostí je výroba elektrické energie v slunečních článcích, jež pokrývají střechy továrních budov spolu se zatravněnými plochami. Poprvé byly namontovány v březnu 2008 s kapacitou 2000 kW, což odpovídá spotřebě pěti stovek domácností, uspoří 740 tun CO2 ročně a také 2500 sudů ropy po 200 litrech objemu. Dalším z vrcholů ekologických opatření je fotokatalytický nátěr továrních budov na ploše 22 000 čtverečních metrů, jehož částice reagují s ultrafialovým zářením slunečních paprsků a vytvářejí efekt čistění vzduchu, eliminace bakterií na zdech a odstraňování prachu ze zdí. Toyota uvádí, že jde o stejný účinek, jaký může zajistit dva tisíce vysazených topolů, známých očistnou funkcí přilehlých ploch. Navíc je Prius z více než 85 % recyklovatelný a z více než 95 procent navratitelný.

DOPRAVA

Automobilka Toyota vylepšuje nejen své továrny, ale i nákladní lodě kterými přepravuje svá auta.
Loď Auriga Leader je od roku 2009 vybavena 328 solárními panely. Později byla doplněna o NiMH baterie, které snižují spotřebu paliva. Během jedné cesty loď převeze 6200 automobilů. Ve stavbě jsou další hybridní lodě, a probíhají též pokusy s vlečnými větrnými draky.
24. 3. 2015 19:30
Re: Poděkování redakci
Jasny. Tohle vsechno muze byt pravda, ale me spis desi ty skody, ktere to napacha jeste predtim, nez se suroviny dostanou do te uzasne zelene tovarny. Studii ns ekologickou stopu priusu bylo dost, zalezi co clovek povazuje za objektivni a cemu chce verit. Nevadi mi lidi, kteri si prius vybrali na zaklade objektivniho srovnani vozu s ostatnimi. Vadi mi ti, kteri si ho koupi, protoze prius.
Avatar - rohYpnol
24. 3. 2015 20:15
Re: Poděkování redakci
Hezké pohádky. A teď co těch 1/4 metráku drahých kovů, ty spadly z nebe ;-) ?
Avatar - JirkaVejrazka
24. 3. 2015 11:14
Re: Poděkování redakci
[odkaz]

Nedalo mi to, a nasel jsem i svuj puvodni prispevek, kde jsou nejaka konkretni cisla: [odkaz]
Avatar - rimow11
23. 3. 2015 12:03
prius
divný test...hodnotenie ako dakej dacie :no: :no: :no:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - 3_diamanty
23. 3. 2015 12:38
Re: prius
len cena je 3krat vyssia ... lodgy s 1,2 tce mas za 285 000kc ;-) a ponuka skutocne 7 miest... ziadne 5+2 pre deti... a mozno aj zivsie zvezenie ako toyota...... napriek tomu sa mi ale prius+ paci a chapem o com je toto auto.... ide o nove technologie.... modernu v praxi ... len ta cena do kelu... o setreni paliva to auto rozhodne nebude to je jasne... ide tu o vyssi princip vnimania presunu z bodu a do bodu b.... pre mna je taketo nieco proste absolutne nerealne...
Avatar - rimow11
23. 3. 2015 14:21
Re: prius
cena noveho je dosť vysoka to ano..ale ojazdené sa mi nezdajú drahé..boh vie či sa tak kazia alebo čo...
23. 3. 2015 17:53
Co autor nenapisal?
1. Prius patri k najpredavanejsim modelom na planete, teda nie je to "uzka klientela".
2. Spolahlivost patri dlhodobo k najlepsim, nielen po 5 rokoch, ale aj po 10 rokoch.
napr. Prius vs Passat [odkaz]
3. Interier nie je lacny, staci si pozriet zahranicne recenzie + plasty v interieri nie su len ekologicke, ale aj zdravsie - vylucuju 2-3x menej skodlivin ako bezne auto.
vid. pdf studia [odkaz]
5. Zrychlenie auta 11.3s je na 7-miestne MPV dobra hodnota.
6. Cena jazdenky z DE/NL bude za 1-2 roky akceptovatelna, videl som napr. 5-rocny Prius (50000km, servisna knizka, garancia) s poklesom 33k -> 13.5k Eur
7. Spotreba je excelentna, zvlast v meste (ekologia+)
8. Komfort je vynikajuci z dovodu automatickej prevodovky a ticha pri rozbehu.
9. Klima/vyhrievanie bezi pri stati z baterie, len z casu na cas sa zapina motor.
10. Po zakupeni konvertora je mozne elektrikou napajat dom, atd. atd.
Jednoducho to auto je o generaciu dopredu, 3 hviezdicky je "silna kava" ;-)
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 18:11
Re: Co autor nenapisal?
Krásně a pravdivě napsáno :yes:
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 20:12
Re: Co autor nenapisal?
technologická vyspělost není všelék. Zvláště když se nesetkává s pochopením každodenního užívání :-!
Avatar - Emel
24. 3. 2015 07:08
Re: Co autor nenapisal?
Měl bych si zase někdy Prius projet. Vlastně jsem jel jen první generací... a to auto nebylo zajímavé ničím jiným než spotřebou, aspoň tedy ne v pozitivním slova smyslu. Jinak ale tu technologii beru, funguje to a zřejmě to funguje i spolehlivě.

Ta tvoje obhajoba je v některých bodech docela legrační, třeba rychlý pokles hodnoty není v obecné rovině úplně pozitivní zpráva. Co se zrychlení týče, stačí vzpomenout, jaký kartáč tu dostal za nabídku motorů Espace s hodnotami 9.9 / 8.6...
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 20:10
Volba mimo
Prius Plus nemusí být špatný, v zásadě ať je jaký je, jde o nejlepší hybridní MPV na našem trhu.

Otázkou ale je, proč vůbec hledat u MPV hybridní pohon... Snad jen u opravdu úzké cílové skupiny, která vyžaduje 7-místný MPV do města. Nicméně pro delší vzdálenosti je zkrátka Prius+ nejen malý, ale hybridně nevhodný.

Naopak mi zcela schází varianta 5-místná, kde by nebyla naprosto nesmyslně vysoká podlaha zavazadelníku. A Právě 5 plnohodnotných míst, vzadu pro 3 dětské sedačky s praktickým a velkým kufrem je podle mě něco, co by našlo mnohem silnější poptávající skupinu, než atrapa 7-místného vozu.
Rozbalit vlákno
24
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
23. 3. 2015 20:26
Re: Volba mimo
Ja nechapem, co maju ludia stale s tym, ze hybrid = jazda v meste...

Ano, mesto je domenou hybridov a tam mu nedokaze konkurovat ziadne porovnatelne auto s konvencnym pohonom.

Mimo mesta je hybrid minimalne rovnako dobry ako porovnatelne auto - ak niekomu nestaci osobna skusenost napr. Dylana na tomto fore, tak neviem.
23. 3. 2015 20:43
Re: Volba mimo
Promiň, ale diesel je palivo určující vývoj. Není nad klapavý zvuk po ránu. Síla dieselu je neoddiskutovatelná, jako prozíravost majitelů, kteří si ho pořídili. Spolehlivý společník nejen na dlouhé cesty, ale i na krátké projížďky.
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 20:43
Re: Volba mimo
To máš těžký, MMaI. Děkuji za tvá slova. Když někdo nevytáhne paty z domoviny jak je rok dlouhej, tak si myslí, že prius vlastní jen pár zelených idi.otů.
Prvně jsem se setkal s priusy v zámoří, později v Evropě. Třeba naposledy v Barceloně- stovky priusů klasik i plus vytlačily poslední naftové seaty a jinej taxík ti tam sotva přijede. Mají jistě výhody. Jsou všude. Dokonce je Prius oblíbeným autem i v na podmínky náročném Mongolsku.

Odpůrci hybridů ale postupně mění názory a střízliví. I jejich automobilové modly přicházejí s hybridama nebo o nich mluví. Trochu jim ujel vlak, ale co.

Samozřejmě že koukám i po jiných autech, ale nebojím se napsat, že každé takové auto je z priusu krokem zpět. Kdo nezná, neví. Hodně jsem přemýšlel i o dieselelektrickém hybridu Peugeot 508 RXH.
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 21:18
Re: Volba mimo
Západní Evropu s jejich pokřiveným trhem bych sem zrovna dvakrát netahal. Pokud uměle vytvořím prostředí, kde hybridy skrze CO2 nesmyslně zvýhodním na úkor jiných, tak se nikdo nemůže divit, že jejich obliba vzroste. Nikoliv však kvůli jejich kvalitám...

Taxi - ale samozřejmě - kde asi tak taxíky jezděj, že... Naprosto nepochybuji o přínosu hybridu v městském provozu, a právě proto píšu co píšu. Kdo si koupí 5 (+2) místné MPV do města s nesmyslně nepraktickým kufrem?

Být to plnohodnotné 5-místné MPV s praktickým kufrem, zkrátka Verso hybrid, řeknu proč ne. Ale takhle je to prapodivná slepenina, taková socha svobody z plastelíny. :-!
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 21:26
Re: Volba mimo
Já nevím co na to napsat. I kufr priusu klasik mi stačí a tak kufr pluska mi přijde skvělý.
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 21:39
Re: Volba mimo
co na to napsat - pravdu >:-[]

P+ postrádá praktičnost a na 7 míst zkrátka nemá. Je to asi stejné jako když zprůměruješ dvě trefy do černého u sousedících terčů - ve výsledku jsi v průměru úplně mimo...
A jestli chceš polemizovat o praktičnosti P+, pak ti poradím - vyzkoušej třeba Grand Scénica nebo Grand C4 Picasso :-!
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 22:04
Re: Volba mimo
Člověče ty mi tady chceš ukazovat něco co už jsem dávno vyzkoušel. Nechci už řešit vstřiky, filtry pevných částic a ani chcanky. Nechci řešit ani servis, kterého jsem si užil dost. Chci auto se spotřebou motorky, které nic nepotřebuje, je nadstandartně spolehlivé, prostorné (řada lidí ani neví jak je Prius prostorný i vzadu), se kterým se můžu vydat kamkoli bez zbytečných obav. Takhle jsem zatím věřil pouze Porsche.
Prius+ tohle ještě posouvá. Osobně bych ale zadní řadu sedadel za minulý rok využil jenom 2x.
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 22:19
Re: Volba mimo
Tak moment - nejdřív tu polemizuješ o praktičnosti a rázem jsi zase u spolehlivosti?

Mimochodem blbě se dá vyrobit stejně diesel jak hybrid. Takže tohle opravdu přínos hybridní technologie není.
23. 3. 2015 22:30
Re: Volba mimo
Tak o prakticnosti tu polemizujes ty, ne? Dylan jen konstatuje, ze prakticky je a spolehlivy taky ostatne jako vsechny toyoty... >:D
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 22:47
Re: Volba mimo
Zrovna s tou spoelhlivostí právě bojuje kolegyně z práce, takže o tom vím své >:D

Mimochodem, ergonomie je opravdu na draka, japonci evidentně uvažují něčím jiným než evropani >:-[]

Kolega tu začal polemizovat o praktičnosti, když jsem napsal, že P+ není zrovna dvakrát praktický. A za tím si stojím :-!
24. 3. 2015 08:06
Re: Volba mimo
Prius+ je podstatne praktictejsi, nez standartni Prius, ostatne proto se jmenuje Prius+ a ne Prius Verso, nebo Prius MPV, nebo nejak podobne. Uz ten nazev rika vse, pokud te tlaci bota v podobe malych zadnich sedadel, tak si uvedom, ze prave u nich jde o to PLUS, ne o to, aby se ze standartniho Priusu udelal stehovak s prepravni kapacitou kloubove Karosy.
Avatar - rohYpnol
24. 3. 2015 20:08
Re: Volba mimo
Zadní sedadla jsou nepodstatná, plnohodnotné 7-místné sezení v této třídě nemá snad kromě Dacie Lodgy nikdo.

Problémem P+ je nepraktický a malý kufr, což ve třídě MPV považuji za totální selhání :-!
25. 3. 2015 09:05
Re: Volba mimo
Nesouhlasim.
Kufr je u P+ docela dost velky, ma pravidelny tvar a jen tak na pohled bych do nej napriklad velky kocarek nacpal cely i s korbickou, coz se napriklad do Octavie liftback proste nepovedlo. Zkus se podivat treba sem: [odkaz] jak je umistena roleta - je skoro v polovine vysky operadla, mrkni jinam, jak davaj roletu treba ve Fabii: [odkaz] - je prakticky v polovine operek hlav.
Tak se honi litry.

A jak uz jsem psal - NAVIC (to je to PLUS) ma tenhle Prius v kufru dve dalsi sedadla a pod podlahou jeste hlubokou schranku.

To, co ty mas za totalni selhani je podle me slusny uspech, i do auta, nacpaneho bateriemi, dokazali dat plnohodnotny kufr a jeste do nej dodat i dalsi sedadla.
25. 3. 2015 12:21
Re: Volba mimo
ten kočár se do P+ vejde... a roletka má na sebe praktickou schránku pod podlahou kufru...
Avatar - rohYpnol
25. 3. 2015 20:13
Re: Volba mimo
je mi úplně jedno, kde je roletka, ať je třeba na střeše... Podstatné pro mě je, co dostanu pod roletku a především pak jak vysoko je podlaha zavazadelníku a nakládací hrana. A přesně tady P+ selhává na plné čáře, bohužel si myslím, že naprosto zbytečně...
Avatar - N6600
23. 3. 2015 22:25
Re: Volba mimo
Vacsina ludi s hybridom nema nijake skusenosti a zije minulostou. Hybridy urazili riadny kus cesty a su ekvivalentom ku klasickym motorizaciam. Michal Karpat s Lexusom GS450h mal mensiu spotrebu nez s Audi 3.0TDI ([odkaz]

Vzdy, ked som sa s niekym bavil o hybridoch, pocul som argument "zvlada to len 2 kilometre, to je malo". Mi to fakt prijde, ako by slo o to co najrychlejsie vymlatit baterky a potom nadavat, ako vela to zerie :-(

Clovek si tym musi sam prejst. Zasoferovat to auto, ako sa ma, aby to pochopil. Ja mam u kolegov image zeleneho idiota. Ale o odvoz na mojom LS je pomaly poradovnik. Zvlastny to paradox :-)
Avatar - Emel
24. 3. 2015 07:30
Re: Volba mimo
No protože síla hybridu je právě ve městě, kde elektromotor dodá okamžité Nm pro rozjezdy a zároveň vykrývá výkyvy v potřebě výkonu, to vše se zvukovou kulisou benzínového motoru (byť v testu k tomu zazněla spíš kritika) a bez toho, že by krátké jízdy nedělaly motoru dobře. V režimu 160 tempomat (u Priusu+ teda 140 tempomat) ty výhody mizí, elektromotor je najednou s trochou nadsázky jen zbytečná zátěž.

Minimálně stejně dobrý jako srovnatelné auto, to je poněkud zvláštní formulace... co je to to "porovnatelné auto"? Je to jiné MPV s maximálkou 165 nebo jiné MPV s cenovkou 900+? Už jsem tu zmínil Espace... i ta základní 1.6dCi tomuhle ukáže mimo město záda.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
24. 3. 2015 09:42
Re: Volba mimo
Tak este raz....

Jedine co je v meste lepsie ako full hybrid je plug-in alebo cisto elektricke auto.

Vsade inde jazdi hybrid podobne ako porovnatelne konvencne alternativy.

Ze za Prius+ zaplatis viac? To ano, ale za peniaze ziskas kvalitu a spolahlivost, o ktorej sa Espacu moze len a len snivat. Aj to len ked je spln.
Avatar - Emel
24. 3. 2015 11:48
Re: Volba mimo
Ještě jednou - co je porovnatelná konvenční alternativa? Auto se stejným prostorem a cenou? Se stejným prostorem a TCO?
24. 3. 2015 21:59
Re: Volba mimo
Za alternativu muzes pouzit stejne velke auto se stejne vykonny motorem a se stejnou realnou spotrebou a automatickou prevodovkou od stejne znacky.
TCO? No hybridni auto stoji stejne jako alternativa definovana vyse. Za servis zaplatis jen za garancky. Alespon to plati u Toyot. No u nich to plati obecne :-)
Avatar - Emel
25. 3. 2015 08:53
Re: Volba mimo
No takové auto neexistuje, čímž se to posouvá trošku do teoretické roviny. Je srovnatelné auto třeba S-Max s naftovým dvoulitrem?

TCO vidím jako jedinou reálnou šanci Priusu+ jak z toho srovnání vyváznout, protože při srovnatelné kupní ceně ho podle mě libovolný konkurent zadupe do země, mimo jiné dynamikou.
27. 3. 2015 10:20
Re: Volba mimo
TCO Priusu bude uplne mimo peloton a to tim spatnym smerem. Staci se podivat na propad ceny techle aut a to spotrebou ve meste nenazene. Servisni naklady u noveho auta TCO moc neovlivni, protoze skoro kazdy vyrobce dnes nabidne za relativne rozumne penize rozsirenou zaruku.
23. 3. 2015 20:31
Re: Volba mimo
Máš naprostou pravdu, ale ta se na tomto webě nenosí.
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 21:35
Ekonomicky-ekologická pravda
Ekonomika vždy silně napoví o smysluplnosti ekologie. Solární rádoby ekologický business vidíme na každé účtence za elektřinu...

Kolik dalších ekologických přehmatů budeme nuceni podstoupit?

Takže zatím děkujme neschopnosti vlády shodnout se na podpoře hybridů, ono zkrátka u nás více než kde jinde platí - kdo nic nedělá, nic nepokazí :-!

Zpráva pro všechny příznivce superekologických vozů honících se za nízkou spotřebou jak psík za kostí za 4,5 na 100 jezdila Octavia 1.9 TDI již v roce 1996 >:-[] :-!
Rozbalit vlákno
16
23. 3. 2015 21:44
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
Problémem jsou hlavně baterie a kovy na to potřebné. Svým způsobem jsou něco jako krvavé diamanty.
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 22:23
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
blázníš? Za tohle tě příznivci hybridů upálí za živa. Takové kaciřství, říkat pravdu, že na jednoho Priuse se někde musela zničit příroda a vytěžit drahé (nejen drahé, ale vzácné) kovy...
24. 3. 2015 22:03
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
A jaky je rozdil mezi baterkou v HSD a vsemi mobily, NTB prodany jeden den v Alzaci? A co baterky do aut? Ty se vylouply z orisku pro Popelku?
Avatar - rohYpnol
24. 3. 2015 22:47
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
než napíšeš něco dalšího, použij prosím mozek k tomu, k čemu je určený :-!

Mobil baterii MUSÍ mít, NTB baterii MUSÍ mít... Auto baterie /nemyslím autobaterii klasiku/ NEMUSÍ mít
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 21:55
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
To je tvoje pravda. Najdi si co jsi teď napsal tak za 5 let, jo? ;-)

Není hybrid jako hybrid. Třeba Honda ukázala jak se to nedělá.

A politiku bych sem netahal. Platíme za to co podělali a rozkradli, i hybridy by pro ně byly příležitostí.

Pohádek o oktávkách jsem slyšel dost, i těch 4,5 ve městě(!) :-)
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 22:24
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
Jak moje? A proč si asi tak myslíš, že se hybridní technologie tohoto typu nevyplatí?
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 22:30
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
Hele ty mě chytáš moc za slova a tvoje věty končí otazníky. Jestli jsi z Prahy tak se pojď sejít a projedem to. Jinak nejsem rodák, ale náplava ;-)
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 22:42
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
Naštěstí jsem stále bodré řepkové moravské chasník >:D Ale nevím jak dlouho, neb práce tu néni, cajzli si fšecko scentralizovali do práglu, zmetci 8-s
23. 3. 2015 21:57
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
Mno ale jde take o lokalni ekologii, ze? Asi by byl rozdil kdyby se v Praze pohybovalo x tisic priusu anebo x tisic naftaku....

a kdyz uz jsme u tech externalit respektive u absurdit, tak treba naftakum bych naparil castky za poskozena zdravi.
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 22:21
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
na rovinu si nemyslím, že by v tom byl dramatický rozdíl. Problémem Prahy je v prvé řadě nedostatečná infrastruktura, chybějící pražský okruh, velký i malý. A kamiony.
23. 3. 2015 22:27
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
Bez ohledu, zda některé vlády v EU podporují či nepodporují hybridy má Prius v Evropě zcela marginální prodeje. V roce 2014 se jich prodalo 8162 kusů v segmentu, kde se prodalo celkem 2 274 000 aut, takže bych se žádných ekologických přehmatů ve stylu zaplněných českých polí "solárky" vůbec nebál. To by byla krása, kdyby podíl solárek u nás byl jako podíl Priusu v Evropě, to bychom měli elektřinu skoro za babku. :-)
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 22:32
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
Tak ono i průměrný Evropan má přecijen nějakou tu inteligenci ve srovnání s průměrným Američanem... A nestačí mu, k výběru, že Arnold jezdí Priusem ;-)
24. 3. 2015 09:19
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
Arnold jezdi unimogem, nebo hummerem, priusy koupil jenom do zasoby (jako spousta zabednenejch celebrit) aby mu zezelenala imič.
24. 3. 2015 10:20
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
Snad bych to ani nenazýval inteligencí, průměrný Evropan má čím dál hlouběji do kapsy a Prius je prostě ekonomicky totálně mimo mísu.
Avatar - rohYpnol
24. 3. 2015 20:06
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
ekologie a ekonomika proovzu zde jde vzácně ruku v ruce ;-)
28. 3. 2015 16:41
Re: Ekonomicky-ekologická pravda
Když se lidé nehoní za nízkou spotřebou, proč tedy po Evropě jezdí tolik aut s neekologickým naftovým pohonem?
Avatar - rohYpnol
23. 3. 2015 23:13
Tomu říkám praktičnost
[odkaz]

vs.

[odkaz]

myslím, že obrázky mluví za vše :-!
Rozbalit vlákno
18
Avatar - Dylan McKay
23. 3. 2015 23:22
Re: Tomu říkám praktičnost
Ty mi sem zachvilku dáš fotku obytňáku s bazénem ne? Za sebe- mockrát jsem chtěl Espace, ale usoudil jsem, že je zbytečný. Prius+ beru jako praktičtější Prius, který se mi osvědčil a chci ho. Rozumíš už trošku? Já si chci plnit svoje sny, ne ty tvoje ;-)
24. 3. 2015 09:55
Re: Tomu říkám praktičnost
Sen o Priusu - to mi trochu připomíná tvůj výrok "z nejvyššího patra do přízemí" :-)
Sám teď jezdím Fiestou z půjčovny, ale že by to byl můj sen, to teda ne:)
Avatar - rohYpnol
24. 3. 2015 20:05
Re: Tomu říkám praktičnost
já ti někde zpochybňuji Tvoji volbu? Ok, Ty seš spokojený, beru.

Ale odhlídni od sebe a začni přemýšlet o racionálních argumentech. Prius+ je možná praktický Prius, ale nepraktické MPV. A ve srovnání s MPV zkrátka nedává při běžných potřebách smysl. Spotřeba a provozní náklady dvakrát zázračné nejsou, pořizovací cena je krutě vysoká a o praktičnosti běžného MPV si může P+ nechat jen zdát...
25. 3. 2015 08:02
Re: Tomu říkám praktičnost
musíš koupit ojetinku.
Avatar - rohYpnol
25. 3. 2015 19:36
Re: Tomu říkám praktičnost
ale tohle je přeci úplně zcestná úvaha. Když mám kupovat ojetinu Priuse, tak budu porovnávat s ojetinou klasického MPV. A i když propad ceny hybridu je mnohem drsnější, tak stále není co řešit. Dieselové MPV bude mnohem výhodnější, a to i když přičtu výměnu DPF, dvouhmoty, turba i vstřiků zároveň >:D
Avatar - Dylan McKay
25. 3. 2015 20:36
Re: Tomu říkám praktičnost
Ale no tak, tohle už není ani sranda rohY! ;-)
Avatar - rohYpnol
25. 3. 2015 21:32
Re: Tomu říkám praktičnost
Počkej, takže ty tu dobrovolně přiznáváš, že ceny ojetých Priusů padají tak strmě, že se z hybridů stává barazový žolík >:-[] ?
Avatar - Dylan McKay
25. 3. 2015 22:48
Re: Tomu říkám praktičnost
To právě ne, zvlášť ne u Priusu+. A tahle věc mě fakt netrápí. Zrovna si kamarád koupil BMW 7, které stálo kdysi 2 mega, za 150.000 :-) Vždyť auto není zlato, ale spotřební zboží.

Třeba Citroën Picasso rozdávají v áčkách u brány každému desátému návštěvníkovi, když už ho tady někdo tak velebil >:-[]
Avatar - rohYpnol
25. 3. 2015 23:48
Re: Tomu říkám praktičnost
No tak co se ti nezdá na tom, že omlouvat přestřelenou cenu Priusu bazarovou koupí je nesmysl?
Avatar - Dylan McKay
26. 3. 2015 00:23
Re: Tomu říkám praktičnost
Co? Jestli je něco nesmysl, tak je to koupit si teď novou trojku, když přijde na konci roku čtyřka. A to bude něco! ;-)
Avatar - rohYpnol
26. 3. 2015 16:27
Re: Tomu říkám praktičnost
Bavíš se stále o Priusu, že ?
Avatar - Dylan McKay
26. 3. 2015 17:12
Re: Tomu říkám praktičnost
No o sexu ne! >:D
Avatar - rohYpnol
26. 3. 2015 18:41
Re: Tomu říkám praktičnost
tak to doufám, že jako každý správný ekomajitel Priusu ihned pošleš ten starý do šrotu jak to ekologové mají rádi. Méně CO2 je méně CO2, co naplat >:-[]
Avatar - Dylan McKay
27. 3. 2015 08:05
Re: Tomu říkám praktičnost
Správný ekonomický majitel nebo správný ekologický majitel?
Avatar - rohYpnol
27. 3. 2015 19:34
Re: Tomu říkám praktičnost
správný ekofanatický majitel ;-)
23. 3. 2015 23:30
Re: Tomu říkám praktičnost
... a tomu hovorim fakty: Prius+ 784/1750 vs C4 725/1843
Avatar - Blue Sun
24. 3. 2015 07:02
Re: Tomu říkám praktičnost
Jenže u Prius+ je ta hodnota až po střechu, u C4 po hranu oken, to je dost rozdíl. Druhá stránka věci je, že málokdo využije i ten první objem, proč tedy tahat kubíky vzduchu sem a tam.
Avatar - rohYpnol
24. 3. 2015 19:33
Re: Tomu říkám praktičnost
to by jsi ovšem musel vědět, co ty čísla znamenají >:-[] >:-[] :-!
neregistrovaný "SR20"
24. 3. 2015 09:54
Nie je pre kazdeho.
Pre cloveka, co 90% beha po meste a 2-3x ide na dovolenku Alpy/Chorvatsko nevidim problem. Ale pre postkomunisticku chasku modliacu sa k TDi v kombiku to nebude to prave orechove.
Rozbalit vlákno
5
24. 3. 2015 09:57
Re: Nie je pre kazdeho.
Postkomunistické chásce bych doporučil plynovou Oktavii, i když nejspíš až v některé z dalších generací, až přijdou na to, že auto na plyn by mělo mít nádrž na plyn aspoň z 80%
na úkor té benzínové, jinak to moc nedává smysl.
Avatar - rohYpnol
24. 3. 2015 20:19
Re: Nie je pre kazdeho.
tomu by musela odpovídat síť CNG stanic. Zatím je děravá jak cedník (v ČR), a tomu odpovídají nádrže :-!
25. 3. 2015 08:04
Re: Nie je pre kazdeho.
jasně, ještě to není pro každého. ale třeba tady v Brně o tom jako o pracovním autě silně přemýšlím.
Avatar - rohYpnol
25. 3. 2015 19:33
Re: Nie je pre kazdeho.
ale jo, mít CNG plničku někde k ruce, tak neváhám ani vteřinu.

I když bych si dal pozor na zůstatkovou hodnotu a informoval bych se, jak je to s životností tlakových nádob ma CNG. Stále totiž platí, že po bazarové Octavii TDI se jen zapráší. Ale s CNG?
28. 3. 2015 16:44
Re: Nie je pre kazdeho.
Lepší by bylo mít oboje nádrže než na úkor. ;-)
24. 3. 2015 10:16
Hybridní technologie chce zkušenost ...
Předně bych uvedl, že rozhodně nesouhlasím s finanční podporou některých státu pro nákup hybridů a tím zvýhodňování určitého produktu na úkor ostatních. ( proto bych řekl, že toyota nasadila i tuhle cenu v čr - ti co ji chtějí si ji koupí a těch pár kusů co by toyota prodala reálně navíc se jí kvůli hrozícímu reexportu nevyplatí - navíc by podráželi prodejce v těch zemích, kde dotace jsou )

Ale zpět k toyotě a hybridní technologii ... od té doby co máme v rodině hybridní auris, tak jsem názor na tyto stroje trošku přehodnotil. Není to ani ,, plnohodnotný ,, hybrid a přesto je znát jeho funkčnost. Jezdí po Ostravě a často po dálnici do Brna. Jezdí za 3,2L . Zrychlení je příjemné a člověk si připadá tak nějak technologicky napřed oproti ostatním. A proč hybrid ? Rozhodně cena ... Auris stojí v použitelné výbavě a skvělé 1.6 ce s CVT nějakých 420 000. Tedy docela dobrá cena na auto v téhle třídě, automatem a výbavou, kterou má. Jenomže ve stejné výbavě, ale s hybridním ústrojím stojí tahle toyota 500 000. Tedy asi tak co normální spalovací motory od VW, škody apod. se stejnou výbavou a automatem. Tudíž není vůbec co řešit. A pokud hybridy budou za tyhle peníze, budou v nich lidi jezdit. Protože auris a yaris hybrid potkávám na cestách velmi často ;-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - rohYpnol
24. 3. 2015 21:29
Re: Hybridní technologie chce zkušenost ...
Auris Hybrid Touring Sports je ukázkou jak ano, Prius+ je ukázkou, jak ne. Jednoduché.

Auris si zachoval původní praktičnost, nijak dramaticky nenavýšil cenu a přinesl výhody moderní technologie.
Avatar - Dylan McKay
24. 3. 2015 10:45
Toho kdo nechce nepřesvědčíš
První Prius jsem koupil své ženě, která jezdila v Praze s Nissan Murano V6 a stěžovala si, že moc žere. Chtěla auto s automatickou převodovkou, které žere málo, ale nesmělo být malé.

Diesel jsem rovnou zavrhl, protože byla zrovna tuhá zima a jen v naší ulici jich zůstalo několik stát. Navíc jsem v tu dobu u Trafica řešil vstřiky. Nemám to palivo rád a se svým otcem, který byl kapitánem tankeru a naftu vozil, jsem se často přel. On měl logicky všechna auta na naftu.

Jel jsem si tedy vyzkoušet Prius 2 a ten den jsme ho koupili. V tu dobu jsem jezdil v Porsche 911, ale čím dál častěji jsem ženě bral Prius, protože mě bavil. A tak jsem si ho koupil taky, tedy Prius 3.

Za 5 let jsem u šesti Priusů nemusel řešit žádný servis. Náklady jsou jen za filtry, olej a 3 žárovky po 150 Kč. To je pro mě asi nejvíc- protože třeba Range Rover mě v AMT stál za rok kolem 200.000 Kč! Servis Renaultu Avantime a Porsche Cayenne i 911 taky nebyla žádná láce.

A ještě něco z účetnictví.
V letech 2003-2010 jsem s auty (hlavně SUV V6 a V8) ročně za palivo utratil 154.000 až 210.000 Kč.
První rok s Priusem 2 bylo tankováno za 54.000 Kč.
Za minulý rok je to s trojkou 30.308 Kč.

Věřte, že tahle změna je velice příjemná. A jen dodám, že mým zájmem není, aby tady všude jezdily Priusy. Naopak! Ale nejlepším přátelům je vřele doporučuji!
Rozbalit vlákno
4
Avatar - AUDIRS6
24. 3. 2015 14:45
Re: Toho kdo nechce nepřesvědčíš
Účtovníctvo:
Vies o kolko si pripravil svoj statny rozpocet na spotrebnej dani ? >:-[]
Hanbi sa >:D ak budu takto uvazovat viaceri, tak budete mat o chvilku € za vyse 30 KČ >:-[]
Avatar - rohYpnol
24. 3. 2015 19:59
Re: Toho kdo nechce nepřesvědčíš
Co takhle porovnat náklady s něčím normálním? Srovnání nákladů Priuse s Range Roverem beru jako dobrý žert, to je asi jako kdybych srovnával dovolenou u Mácháče s cestou kolem světa >:D >:D
Avatar - Dylan McKay
24. 3. 2015 20:07
Re: Toho kdo nechce nepřesvědčíš
Záleží na tom, co je normální. Asi jsem nic normálního, s čím bych mohl porovnat, neměl. Cestu kolem světa si ale díky tomu rozdílu dovolit mohu ;-)
Avatar - rohYpnol
24. 3. 2015 20:17
Re: Toho kdo nechce nepřesvědčíš
Kdybys místo Priusu koupil nehybrid, mohl bys tu cestu kolem světa absolvovat 3x do roka >:D >:-[]
24. 3. 2015 17:01
...Prius+... zkušenost
...Prius+ mám dva roky, s nejvyšší výbavou, aktivní tempomat, parkovací kamera, parkovací asistent, panorama střecha, LED světla, JBL audio...
co ho mám jezdím jinak, to auto si Vás přizpůsobí, a potvrdili to i ti, co si ho půjčili... mám ho kvůli technologii a baví mě... třeba tím jak se ho lidi na ulici lekají, protože není slyšet
co jsem od něj čekal jsem dostal, najezdil jsem se před tím už dost a tohle je auto pro pohodlné ježdění...
když to schrnu... průměrná dlouhodobá spotřeba 5.8l, ve městě to jezdí zadarmo 2-3l, po dálnici do 120km/h za 5l...
použitá technologie nesnáší kopce... jakmile to čuchne ke kopci letí spotřeba vzhůru
čerstvá zkušenost: plně naložené auto na cestě z hor z Rak. cca 450km při průměrné rychlosti 130km/h si vzalo 8,5l/100km, při cestě tam v poklidu cca 6,5l/100km
nádrž to má na 45l, hladové oko začně svíti po 30l po 35l se vynuluje dojezd...
interiér mi vyhovuje, je prostorný, praktický. Duální klimatizace mi nechybí, v dřívějším autě jsem ji měl a jestli byla použita 3x... kufr bohatě stačí, když sklopíte sedačku odvezete i 2m dlouhé věci, což se nevejde ani do Volva (reálná zkušenost), vzadu místna na nohy spousty a zadní sedačky (rozdělený na třetinu) si nastavíte dle potřeby, sklopení a posun) dost pohodlný
akcelerace do 120km/h je v pohodě... pak už je línější
kdo jezdí po městě zaplesá...
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Emel
24. 3. 2015 17:12
Re: ...Prius+... zkušenost
To zní realisticky :yes: , až se bude mé bodové konto povážlivě tenčit a budu chtít trošku ochočit, budu o tom přemýšlet...
Avatar - Dylan McKay
24. 3. 2015 17:48
Re: ...Prius+... zkušenost
Emel, to není pravda! Zrovna nedávno jsem si na MACZ stěžoval, že během roku jsem dostal 2x2 body za rychlost! >:D
A se sporťákem nic, nechápu! ;-)
24. 3. 2015 18:02
Re: ...Prius+... zkušenost
...zrovna včera mi přišla fotka z okruhu... na 50 přesně 70... ale to není autem... >:D
Avatar - Dylan McKay
24. 3. 2015 18:04
Re: ...Prius+... zkušenost
Karrel tak to já na 30 tuším 46 a 53. Hrozná buzerace z kopečka na Spořilově a v Krči- takže ještě ke všemu při nabíjení. Holt to nabíjení přece jen občas něco stojí... ;-)
24. 3. 2015 17:34
Re: ...Prius+... zkušenost
... pekne napisane, podstata veci je vo vete "to auto si Vás přizpůsobí", inymi slovami Prius "upravuje hodnoty", nie je podstatne "trhat asfalt", ale "s prehladom dosiahnut ciel cesty"
btw. Toyota ma hybridne supersporty [odkaz]
24. 3. 2015 19:31
...Prius+... zkušenost 2
ještě pár postřehu co mě baví a štvou

bez parkvoací kamery ani ránu - parkování na cm a naváděcí pruhy spolu s trasou dle natočení volantu jsou silně návykové

parkovací aistent je super zaparkuje mezi auta sám jak podélně tak příčně... jen pro příčně tam musí být na zemi čáry... jinak se nechytá...

auto si Vás hlídá jak jen může... a když se mu něco nelíbí tak píská...
couváš? - písk - písk - písk...
nezapnul ses? - písk - písk - písk...
nechal jsi zapnutý motor? - písk - písk - písk...
nechal jsi vevnitř klíčky? - písk - písk - písk...
nezavřel jsi dveře? - písk - písk - písk...

vtipný je samonastartování, když někde stojíte a třeba jen vylezete ven pro něco do kufru a auto si usmyslí, že dobije baterky...

vestavěná navigace funguje a navádí bez problémů, zvládá i trafic info...

audio nejlépe hraje s DAB a při připojení USB nebo Bluetooth... FM je je zastřené a nekvalitní... a oproti faceliftu je štěrbina na CD skrytá pod panelem, což mi v dnešním světě kompjutrů USB a mobilů přijde lepší...

a víčko nádrže je vlevo... takže na benzince většinou frontu nečekáte
Rozbalit vlákno
0