Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Kia Optima 2016: Nová generace na první fotce

Oproti dnešní Optimě bude její nástupce prostornější. Rovněž nabídne techniku, která zatím pro tento model nebyla dostupná.
Zpět na článek
26. 3. 2015 09:09
26. 3. 2015 09:24
26. 3. 2015 09:25
26. 3. 2015 09:57
26. 3. 2015 10:03
26. 3. 2015 12:29
26. 3. 2015 10:52
26. 3. 2015 09:20
26. 3. 2015 11:12
26. 3. 2015 11:20
26. 3. 2015 11:32
26. 3. 2015 11:44
26. 3. 2015 13:25
26. 3. 2015 14:32
26. 3. 2015 19:44
26. 3. 2015 20:30
26. 3. 2015 11:28
26. 3. 2015 12:06
26. 3. 2015 09:07
No, vypadá skvěle.
Má takový asijský šmrnc a přitom bez nějakých zrůdností. :yes:
Rozbalit vlákno
2
26. 3. 2015 09:11
Re: No, vypadá skvěle.
Ale podle techto spekulaci to vypada, ze i nadale nebude mit motory coz je dost nepochopitelne.
26. 3. 2015 09:50
Re: No, vypadá skvěle.
Jo, je to tak. Uvidíme jak to bude dál, zatím vidíme dost málo.
Avatar - Hittman
26. 3. 2015 09:09
VW
No, pomalu se všichni opičí po VW a facelift vydávají za nový model, to už je holt dnes trend, a opět bez pořádné nafty pro evropu, takže další MINUS. Ale držme palce, ať to tu nemá na cestách tak monotónní... ;-)
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Emel
26. 3. 2015 09:24
Re: VW
Je fakt že když dám vedle aktuální fotku, třeba [odkaz] , tak je ten posun designu malý a nejsem si jistý že k lepšímu... ale tak proč měnit něco co funguje, podle mě to dělají dobře.
Avatar - speedfred
26. 3. 2015 09:25
Re: VW
hlavne tam dať nejaký lepší automat oproti tomu dnešnému,príp dvojspojku. Diesel nič.moc, ale už by som radšej išiel do benzínu,aj keď toho najzdím hodne.
26. 3. 2015 09:57
Re: VW
Těžko říct, možná je to jenom facelift, i když ty proporce mi přijdou trošičku jiné. Možná je to jen podoba, a je to nový vůz.
Avatar - 3_diamanty
26. 3. 2015 10:03
Re: VW
je to komplet novy voz ... s vacsim razvorom aj celkovou dlzkou ako stara optima..... akurat ze dizajneri stavili na dizajnovu evoluciu a ziadna revolucia sa nekona.... bolo to aj oficialne povedane pred prichodom novej optimy uz hadam pred pol rokom ze pojde o evoluciu sucasneho dizajnu optimy ... ze nova bude hranatejsia ale ziadna tvarova revolucia nenastane ... akurat teda pribudne casom aj kombik... podla mna v eu velmi ziadany karosarsky variant v tejto triede....

aj interier bude iny.... spy fotky uz nieco naznacili ( vyduchy uz nebudu vertikalne po bokoch ale vedla seba nizsie horizontalne a nad nimi bude skutocne velky displej ... bude to nieco na styl bmw [odkaz] ) je nacase zabudnut na staru optimu
26. 3. 2015 12:29
Re: VW
Ano, přesto ale bude lepší počkat na další fotky a technické údaje. Design nemusí dělat skoky vpřed, stačí menší změny, které ale musí být patrné a i neznalý rozliší, co je staré a co nové auto. Pak heslo "co je dobré, netřeba měnit" má svoje opodstatnění. U zmíněnho VW se to vždy docela nepovede, kdybych zamíchal několi generací Passatu, nejsem si jist, zda by je každý správně seřadil dle generací. Dodávám, že to pak není nadčasový design, ale zastaralý.
Avatar - volvo s60
26. 3. 2015 10:52
Re: VW
Všichni se opičí po Škodovkách, je to nepochopitelné??? ;-\
Avatar - 3_diamanty
26. 3. 2015 09:20
podarene
chce to fotku aj z profilu plus zadne partie ale zatial spokojnost ;-) ... moc presvedcivy face... presvedcivejsi ako niektore podstatne drahsie vozy ... obavam sa ze pre americanov ju nebudu stihat vyrabat .. ta fakirska maska s bodikmi je pekny pocin.... na sorente to posobi az luxusne... celkom sikovny a jednoduchy napad s viditelnym vysledkom ... uvidime ci sa casom niekto prida a tiez zameni lamely za taketo nieco..... inak ta vrchna zrezana linia a napojenie svetiel na masku ..... je to take a la passat z korei ....

uz len dufam ze sa potvrdi prichod 2.0 turba do eu.... to by bola parada .... :yes:
Rozbalit vlákno
0
26. 3. 2015 09:37
Nie je všetko zlato...
Zrovna cez víkend som šiel náhodou okolo autosalónu KIA a de facto prvý krát ho aj navštívil. Zhodou okolností mi padla do oka Optima, tak som si ju trochu preliezol. Interiér ma vážne pozitívne prekvapil (až na nepríjemné tvrdé plasty na zadnej strane predných sedačiek), ale potom som otvoril kufor a tento pohľad ma naozaj rozsekal: [odkaz] - pri aute za 30K€+ skutočne trapas.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - 3_diamanty
26. 3. 2015 09:41
Re: Nie je všetko zlato...
papierovo ponuka optima 505 litrov co je podla mna na sedan slusne.... nova optima to uz dufam bude mat zakrytovane a bude uplne inde ako optima z r 2010 ....... a bude aj kombik... aj ked to si este asi rok pockame kym pride kombik na trh
26. 3. 2015 11:33
Re: Nie je všetko zlato...
Ovšem tento trapas s holými plechy ti dnes předvede klidně i prémie s dvojnásobnou cenovkou.
[odkaz]
Avatar - 3_diamanty
26. 3. 2015 11:50
Re: Nie je všetko zlato...
toto by som stejne neriesil... na takomto mieste to ani moc nevadi ak tam nie je calunenie ... viac aut to tam ma odkryte.... aj nemecke predrazene radobypremiovky
26. 3. 2015 13:02
Re: Nie je všetko zlato...
Holé plechy vem čert, ale nějaká lanka a reproduktor trčící do prostoru pro zavazadla?
26. 3. 2015 11:12
pekná
podľa mňa sa posunula k lepšiemu (taký passat cc), s dizajnom určite problém nebude, ak neuspeje, tak to bude v niečom inom. Ale aj terajší model mal dobrý dizajn.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - 3_diamanty
26. 3. 2015 11:20
Re: pekná
problem s dizajnom optima nikdy nemala to je fakt..... v eu bohuzial problemom boli slabe motory a chybajuci kombik.....

tentokrat by mal prist 182kw 2.0T do europy... takze by sa to uz mohlo v eu zlepsit a bude casom aj kombik..... akurat sa obavam ze 1,7crdi nadalej ostanu a nic moc silnejsieho nepride... aj ked ta 1,7micka by mala byt prerobena a trosku silnejsia ako sucasnych 100kw...... uvidime... zase netreba si moc fandit... aj nadalej bude priorita pre optimu USA..... a tak je auto aj robene.... uz vonkajsi monumentalny dizajn je jasna amerika podobne ako nove mondeo.... ktore na mna uz tiez posobi viac americky ako to predosle europskejsie mondeo
26. 3. 2015 11:32
Re: pekná
1.7 CRdi je na střední třídu nejvýše pro hodně defenzivní řidiče. Ale to mě nevadí, mnohem více mi u tohoto, i u i40 vadila absence pořádného benzínového motoru. Když tam bude přeplňovaný dvoulitr, a pokud možno ještě s automatem, tak to u mě rozhodně půjde na shortlist, protože oproti Passatu či Mondeu to bude určitě stát o pár set tisíc méně a navíc je to hezčí - Passat jsem nedávno prolejzal a ten design je skutečně pro důchodce a nové Mondeo vůbec škoda mluvit - to se prostě nepovedlo po všech stránkách, přičemž tomu vévodí ten naprosto úděsný interiér. Pokud se Korejci pochlapí a udělají pořádný kombík, tak tohle může klidně soupeřit s Mazdou 6, kterou považuji v této třídě momentálně za No. 1.
Avatar - 3_diamanty
26. 3. 2015 11:44
Re: pekná
tiez vsadzam na benzinove turbo ;-) .... malo by byt... ved nic ineho optime ani neostava.... ak chce v eu predavat aj benziny.... kombik bude... je to oficialne... len nikto nevie presne kedy.... mam dojem ze ho predstavia najskor na dalsi rok v zeneve .... a predaj zacne v lete alebo na jesen ... skor nie.... cize to bude este nejaky rok cakania....

mondeo sa mi tiez nepaci... vcera som jeden bordovy kusok ( polepena predvadzacka ) videl ked som siel okolo predajcu Szilcar Ford smerom na sidlisko Zelezniky okolo 5tej poobede .... mne to pripomina prerasteneho vorvana.... proste velryba... ale taky stihly passat s nizkou sirokou kapotou a ostrymi liniami sa mi paci..... optima bude podla mna hodne podobna prave passatu.... ale samozrejme najvacsimi konkurentami v eu pre nu bude asi mazda 6 avensis a mozno 508 od peugeota... necakam totiz ze zakaznik passata zrazu pojde do optimy aj ked ktovie... casy sa menia..... prevodovky by mali byt v optime fungel nove... aj automat.... nechaj sa prekvapit ;-)
Avatar - wakantanka
26. 3. 2015 13:25
Re: pekná
Topper tak ti poviem, ty si veľmi zvláštny človiečik. Beriem, že každému sa páči niečo iné, ale takto meniť názory ako to predvádzaš ty ... Mondeo - vorvaň, Passat - štíhly, bla, bla >:D kam ty na tie prirovnania chodíš ... >:D
Avatar - 3_diamanty
26. 3. 2015 14:32
Re: pekná
passat je ako zralok... proste krvilacny predator krasne vyzera....... ale mondeo? ... to uz je kus poslabsie .. tu je to taka prerastena velryba.... aj vahovo tusim mondeo moc nema k vorvanovi daleko .. vid ten svedsky test a meranie vahy ...

ja som nemenil nazor..... to ze je mondeo velryba tvrdim stale... a aj nadalej

a novy passat ze je zralok som uz tiez davnejsie pisal.... ;-)
26. 3. 2015 19:44
Re: pekná
No passat ma ten cumak srazeny a skloneny dolu takovym zpusobem, ze vypada jako nabourany.
Avatar - wakantanka
26. 3. 2015 20:30
Re: pekná
Nový Passat + - zvonku vyzerá ako starý Passat. Niečo podobné urobil teraz aj Ford s Mondeom. Keď sa človeku nepáčila predchádzajúca generácia nebude sa mu páčiť ani súčasná.
26. 3. 2015 11:28
Nelíbí
Aktuální generace je velice povedená co se designu týče. Ale tohle je takový kočkopes. Není to revoluce ani evoluce, spíš nějaká pochybná mutace. Za mě rozhodně ani zdaleka nedosahuje kvalit stávající generace. Možná to popraví pohled zezadu a z boku, ale maska je děsná.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
26. 3. 2015 11:30
Re: Nelíbí
no mne sa nova maska paci o hodne viac ako ta sucasna.... ale samozrejme ze kazdemu sa optima pacit nemoze ... skor som zvedavy na zadne partie ... tu mala optima vacsie rezervy.... tak hadam to dopadne k spokojnosti vacsiny potencialnych zakaznikov
26. 3. 2015 12:06
Re: Nelíbí
Ten naraznik je hrozne prehnany. Vypada jako z toyoty. Misto, aby se snazili povedene, ale trochu nakynute a nevyvazene auto ucesat, tak mu daji jeste vic na p*del.
Avatar - 3_diamanty
26. 3. 2015 12:22
Re: Nelíbí
pockam si na viac zaberov... ale mne sa to pozdava.... hadam najkrajsia kia.... aj ked to vravim vzdy pri kazdej novej kii ;-) ... inak moze sa trosku lisit europska verzia od korejskej a americkej ( hmlovkami , inak otvory v narazniku ) .... chce to viac fotiek.... ale mne sa to zatial pozdava.... je to paradicka...
26. 3. 2015 15:56
mozno takto nejako :)
[odkaz]
Rozbalit vlákno
0