Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Honda Insight: Sada aerodynamických doplňků

Na autosalonu v Detroitu uvedla automobilka Honda ve světové premiéře model Insight, který je přímým konkurentem Toyoty Prius a nyní jej doplňuje továrním příslušenstvím.
Zpět na článek
21. 1. 2009 11:39
21. 1. 2009 13:49
21. 1. 2009 17:25
21. 1. 2009 18:36
neregistrovaný "nickey"
21. 1. 2009 19:27
22. 1. 2009 12:31
21. 1. 2009 19:23
22. 1. 2009 12:35
22. 1. 2009 18:31
21. 1. 2009 11:39
skoda
Je videt, ze nikoho toto auto moc nezajima, kdyz na jinych clancich lide plkaji o sto sest!

Verim, ze bude mit uspech!
Rozbalit vlákno
8
Avatar - King
21. 1. 2009 13:49
Re: skoda
Vše se asi probralo včera v článku o Insightu bez aerokitu. ;-) Rypákům došly nápady, konstruktivním kritikům argumenty a zbytku se to prostě líbí. Jako mně :yes: :-)
21. 1. 2009 17:25
Re: skoda
Mně ne. Je to taková obluda. "Ekologický" hybrid s neekologickou výrobou. Jinak to bohužel ani vyrobit nejde. Ale je fakt, že tahle auta tu moc lidí nezajímají. Jestli se to vůbec dostane na náš trh, cena bude příšerná stejně jako design. A ten optický paket to nezachrání.
neregistrovaný "nickey"
21. 1. 2009 18:36
Re: skoda
S názorem, že tahle auta tu moc lidí nezajímají se podle mě pleteš, naopak bych řekl, že většina tenhle vývoj sleduje, ať se zájmem nebo odporem, jen se ne vždycky potřebují vyjádřit pod článkem.
Pro mě; být to v kombíku, tak po něm sáhnu radši než po dieselu. Zajímalo by mě například, jak moc by právě "kombíkoidní" karoserie ovlivnila součinitel odporu vzduchu a následně i spotřebu, na to tady ale odpověď bude znát málokdo....
Avatar - King
21. 1. 2009 19:27
Re: skoda
Kombi karoserie je aerodynamická smrt. 8-s Ne náhodou mají kombíky horší spotřeby a zrychlení. Jinak já jako zapřisáhlý odpůrce turbodieselů - nikdy jsem ho neměl a určitě mít nebudu - v benzinoelektrických hybridech vidím jedinou šanci, jak v Evropě nechcípnout na rakovinu a smrad. :yes:
22. 1. 2009 12:31
Re: skoda
Zapomněl jsem dodat, že v Čechách tato auta lidi moc nezajímají. Nebo možná zajímají, ale nekoupí si je.
Avatar - King
21. 1. 2009 19:23
Re: skoda
Jak jsi přišel na neekologickou výrobu? Která výroba je ekologická? Použiju svůj příspěvek na toto téma odjinud:

"Dopad každého konkrétního auta se nedá ekologicky vyčíslit. Co myslíš, že bude ekologicky náročnější - vyrobit auto komplet v Japonsku a dovézt ho sem nebo do Ameriky, nebo dovézt komponenty pro Jettu z Německa do mexické továrny VW, tam je smontovat a pak je přivézt zpátky do Evropy? A to je jen malý příklad globalizovaného autoprůmyslu. Recyklace celkem neškodných NiMH článků je proti tomu sranda."

Pak bych ještě doporučil podívat se na produkci CO2 při výrobě a z provozu: [odkaz]

Proč by se Insight neměl dostat na náš trh? Do června ho tu máme, ať se ti (to) líbí nebo ne - a prý za cenu dost pod 500 000 korun. ;-)
22. 1. 2009 12:35
Re: skoda
Právě že ekologická výroba není žádná. Ale osobně věřím tomu, že produkce jednoho "ekologického" auta zatíží životní prostředí víc než výroba běžného auta.
A pak třeba přijde verze s koženým interiérem (jako u Toyoty Prius), čímž jde celé to ekologické zamýšlení úplně do háje. Kdyby přišel Insight skutečně na tuzemský trh, a to s cenou hodně pod půl mega (jak říkáš), asi by to smysl mělo. Ale hodně o takové částce pochybuji.
Avatar - King
22. 1. 2009 18:31
Re: skoda
Vzpomeň si na mě, až budou ohlášeny ceny. ;-)

Co je na kůži neekologického? Stejně někdo musí tu krávu zabít, aby sis mohl dát pěkně medium entrecote. :-) A kůže, místo aby skončila v kafilérce, skončí na sedadle - víš, co se ušetří umělých vláken na tkaniny sedadel?