Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Auto vyrobila 750.000. Superb, spustila také konfigurátor modelu

Bilance vlajkové lodi automobilky Škoda je jasná – od roku 2001 se pro Superb rozhodlo 750.000 zákazníků. Jubilejní vůz byl vyroben v Kvasinách.
Zpět na článek
29. 4. 2015 18:00
30. 4. 2015 10:01
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
29. 4. 2015 22:36
30. 4. 2015 11:28
29. 4. 2015 23:39
30. 4. 2015 14:50
30. 4. 2015 15:43
Avatar - Emel
29. 4. 2015 18:00
Hele, už zase...
Už zase spustili konfigurátor... a tentokrát doopravdy :-) .

Tak třeba nějak takhle:
[odkaz]
(než se objeví další benzíny)
Rozbalit vlákno
29
Avatar - _Karel_
29. 4. 2015 19:13
Re: Hele, už zase...
1,4tsi by mi naprosto stačila, ale bez ACT. I přes prodlouženou záruku bych měl asi stejně strach.
Kromě barvy zajímavá konfigurace! :-)
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 19:15
Re: Hele, už zase...
Možná se vyplatí počkat prej dělaj na motůrku 1,4 s proměnnou kompresí!
Avatar - _Karel_
29. 4. 2015 19:17
Re: Hele, už zase...
? co to bude?
No, evidentně dělají na víc věcech, aktuálně třeba mají alu 17" s pneu 235 45 R18 >:D
No a kromě toho, že jim tam chybí víc benzínových motorů, chybí jim i u konfigurovatelné 1,4TSI možnost DSG. Tak snad se zde za pár týdnů či měsíců dočkáme zprávy: konfigurátor Superbu je kompletně funkční. :no:
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 20:22
Re: Hele, už zase...
Jo tam je chyb jak máku ale vo tom nemluvim. Porsche, Mercedes a koncern dělaj na motorech s proměnnym kompresnim poměrem. Ten koncernovej by snad měl bejt masovej motor s objemem 1,4 částečně nahrazující 1,2 TSI který končí a teď ho nahrazuje pidimotůrek 0,9 kterej bude asi fakt vo ničem. Což by to nový 1,4 bejt nemuselo. Podle optimistickejch odhadů by tady moh bejt do 2 let
Avatar - _Karel_
29. 4. 2015 20:31
Re: Hele, už zase...
To si moc neumím představit- jak dosáhnou různého zdvihu. A výhody? Leší průběh krouťáku?
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 20:41
Re: Hele, už zase...
Vyšší celková účinnost kombinovaná s nižší spotřebou. Kdysi s tim začali už u Saabu bohužel to nestihli dotáhnout
30. 4. 2015 06:18
Re: Hele, už zase...
Proměnného kompresního poměru dosáhneme snadno pomocí časování ventilů. Viz. podobný systém u Mazdy.
Avatar - _Karel_
30. 4. 2015 06:56
Re: Hele, už zase...
V tomhle se vůbec nevyznám, ale mazda má snad vysoký kompresní poměr, ne proměnlivý. A je daný vysokým zdvihem pístu a ne množstvím směsi. Nebo jsem vedle?
Když se kouknu na systém saabu [odkaz] tak mi to dává za pravdu- kompresní poměr se mění rozdílným zdvihem pístu.
30. 4. 2015 08:25
Re: Hele, už zase...
V atkinsonovém pracovním cyklu (při nízké zátěži) zůstávají otevřené sací ventily i na začátku kompresního zdvihu válce a část směsi (nebo vzduchu, s přímým vstřikováním paliva nemusíš nutně stlačovat hotovou směs) se vrací zpět do saní. Zkrátíš tak samotné stlačování při zachování standardního expanzního zdvihu. Snižuje to ztráty -> spotřebu. Něco jiného je tedy geometrický kompresní poměr (vycházející z objemů komory v dolní a horní úvrati válce) a skutečný, který můžeš variabilním časováním ventilů měnit.
30. 4. 2015 09:04
Re: Hele, už zase...
Nebo velice ilustrativní video motoru s jinou aplikací Atkinsona cyklu: [odkaz]
30. 4. 2015 10:18
Re: Hele, už zase...
Kompresních poměrů je ve skutečnosti víc. Tyhle motory mění geometrický kompresní poměr. Kdežto motory pracující ve variacích na Millerův cyklus, jako jednotky Mazdy, Hondy atd., mění efektivní. Nezmění samotný zdvih (geometrii), ale sníží tlak ve válci upuštěním vzduchu/ směsi.
30. 4. 2015 11:48
Re: Hele, už zase...
Ještě dodám, že u Atkinsona i Millera šlo o to, abys měl v expanzi větší poměr než v kompresi. I to lze geometricky (kdy má píst vyloženě kratší dráhu v kompresi než expanzi, tedy asymetrický zdvih), viz původní Atkinsonova práce. Motory s proměnlivým geometrickým kompresním poměrem takhle nefungují, při expanzi a kompresi mají stejný kompresní poměr (pokud zároveň neběží ve variantě na Millerův cyklus). Ty se snaží řešit to, že motor může mít při nízké zátěži větší kompresní poměr, čímž by došlo ke zvýšení účinnosti. Jenže motor s pevnou geometrií musí fungovat ve "všech" režimech, musí tedy zohlednit i provoz pod vysokou zátěží.

Tyhle dva koncepty řeší dvě různé věci, byť oba pracují s kompresí, a nevylučují se. Po pravdě, celkem bych chtěl vidět klikový mechanismus, který by umožňoval proměnlivý a asymetrický zdvih. :-) To by byla krása. Asi si něco takového nakreslím.
30. 4. 2015 10:05
Re: Hele, už zase...
Existuje hned několik mechanických řešení a právě tuhle cestu zkoumají. Myslí si, že jsme se dostali do bodu, kdy takový motor půjde sériově vyrábět za přijatelné peníze. Což byl v minulosti problém.

Skutečně se tu nebavíme o proměnlivém časování a zdvihu ventilů (Millerově cyklu).
30. 4. 2015 10:13
Re: Hele, už zase...
Pro ukázku: [odkaz]
30. 4. 2015 09:58
Re: Hele, už zase...
Stejně to bylo u Passatu (jakou dobu trvalo, než se do německého konfigurátoru dostala 1,8 a slabší 2,0, silnější tam dodnes není). Vlastně většiny, ne-li všech modelů skupiny VW s více než jednou motorizací.
30. 4. 2015 09:56
Re: Hele, už zase...
Nejsem si jistý, jestli vůbec 110 kW verzi bez ACT nabídnou.
Avatar - Emel
30. 4. 2015 10:04
Re: Hele, už zase...
Zřejmě ne, vzhledem k tomu, že verze bez ACT končí i v Octavii...
30. 4. 2015 10:11
Re: Hele, už zase...
Což bude asi souviset s tím, že si Škoda 103 kW bez ACT sama vyrábí. Verzi s ACT snad nevyrábí. Před nějakou dobou VW přešel ze 103 na 110 kW verze. Jak si můžeš všimnout, všechny ACT jsou 110 kW, ale některé bez ACT jsou 103. Spekuluji, že tyhle starší 103 pochází ze Škody. Kdežto 110 pochází od Audi, nebo ještě odněkud jinud.

Takže si myslím, že tu 103 bez ACT ve své výrobě nahradí 110 ACT.
Avatar - Emel
30. 4. 2015 10:23
Re: Hele, už zase...
Jako že Škoda modernizuje výrobní linku na výrobu té ACT verze? Hm, to je možné, co by taky s tou verzí bez ACT dělala...

Je tu ještě slabší 1.4TSI 92kW pro Rapid a taky G-Tec verze, která myslím taky ACT nemá...
30. 4. 2015 10:47
Re: Hele, už zase...
Neřekl bych, že modernizuje výrobní linku, jen ve svém programu nahradí jednu verzi motoru jinou, novější. Změní se některé komponenty, ale montáž by měla být stejná.

92 kW TSI ani 81 kW TGI myslím Škoda nevyrábí, ale bere je odjinud. I kdyby je vyráběli, na tohle by to nemělo vliv.
Avatar - boost.
29. 4. 2015 19:39
Re: Hele, už zase...
Překvapilo mě, že tam mají zatím jen 1.4 TSI a 2.0 TDI...

Tady je moje. Jako vždy jsem se toho nebál. A sportovní podvozek jsem tam hodil jen protože vypadá líp, jinak samosebou DCC nutností. ;-) [odkaz]
Avatar - _Karel_
29. 4. 2015 19:43
Re: Hele, už zase...
"Překvapilo mě, že tam mají zatím jen 1.4 TSI a 2.0 TDI..." A ani to málo co tam mají není kopletní ;-\
Avatar - boost.
29. 4. 2015 19:49
Re: Hele, už zase...
Já jsem podrobně ještě ceník nezkoumal, takže nevím přesně, co v konfigu chybí. Právě teď jsem si .pdf stáhl. ;-)

E: Ale už aktualizovali jiné modely, mj. OIII RS 230.
Avatar - _Karel_
29. 4. 2015 19:53
Re: Hele, už zase...
No, 1,4 má být manuál i DSG. A zatím je v kon. jen manuál. Přijde to jen mě naprosto diletantský?
Avatar - boost.
29. 4. 2015 19:58
Re: Hele, už zase...
Ne, mně taky... Teda jestli neříkali, že třeba právě DSG 1.4 TSI má přijít na trh později stejně jako 2.0 TSI atd.
Avatar - _Karel_
29. 4. 2015 20:00
Re: Hele, už zase...
Tak to nevím, jestli to neříkali. Oni asi informace podávají po kouskách stejně jako představování novýho modelu álá 1 foto zrcátka denně.
Avatar - boost.
29. 4. 2015 20:03
Re: Hele, už zase...
No jo. A taky to malé konfigurátorové navnadění ze včerejška.
Avatar - Emel
29. 4. 2015 21:05
Re: Hele, už zase...
Podle mě je tam prostě to, co se aktuálně dá koupit... Passat je na tom podobně.
29. 4. 2015 21:51
Re: Hele, už zase...
No fuj! Ten srazenej predek, to je proste hruza. Nejdriv zaradili nabourany viko od kufru, ted uz i predek. Zboku se to koukam taky rysuje...
Avatar - IbizaFR
29. 4. 2015 18:03
už to přeháníte
víte o tom, že je asi tak další milion jiných značek, než jen škoda, za dva dny snad pátej článek, ty tedy musí sponzorovat :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:
Rozbalit vlákno
26
29. 4. 2015 18:34
Re: už to přeháníte
Jsi v Česku... Tak pro to je tu víc článku o Škodovce.. Mě to třeba nevadí a jsem pyšnej na to že jí tu máme... Jestli Ti to vadí, tak emigruj do jinýho státu ;-) Nebo když Ti to tak vadí...Nemusíš ty články otevírat a už vůbec psát tyhle příspěvky.
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 18:37
Re: už to přeháníte
Jsi v česku tak se tu musí psát jen vo německý škodovce? Nech toho! :-)
29. 4. 2015 18:47
Re: už to přeháníte
Německý? Kde jsi to vzal? Myslíš si že je jen německá? >:D Tak to o ní moc nevíš ;-)
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 18:54
Re: už to přeháníte
A ty blbý Němci za ní zaplatili takový miliardy a další desítky miliard dali do rekonstrukce a rozvoje a vono to neni jejich? No ty budou čumět až se to dozvěděj :-)
Je to stejný jako v Nošovicích Kolíně nebo třeba banky ať dem do jinýho oboru. To ale neni důležitý to podstatný je že tenhle web píš vo škodovkách potažmo koncernu víc než je nutný. Takovej product placement a ten se z lásky k produktu většinou nedělá žejo ;-)
29. 4. 2015 18:57
Re: už to přeháníte
Tak si spočítej co jim ta škodovka vydělává... Nic jí nedá zadara a děláš jako by ona nic nevyráběla... A vývojový centra taky nemá vid? >:D
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 19:00
Re: už to přeháníte
Fakt netušim co mi chceš sdělit tim >:D
No jak bych ti to jen vysvětlil: To už tak bejvá že když si koupíš nějakou firmu nebo třeba jen prodejnu bejvá to proto aby se ti to po čase vrátilo a pak dokonce začalo vydělávat >:-[]
29. 4. 2015 19:02
Re: už to přeháníte
Vysvětlim až budu doma... Teď řídim >:D Doufam že s výměnou šéfa VW to bude lepší
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 19:04
Re: už to přeháníte
Tak na to šlápni sem fakt zvědavej :-)
29. 4. 2015 19:06
Re: už to přeháníte
Jsem v práci... Dělam do 10ti >:D
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 19:10
Re: už to přeháníte
Fajn máš 3 hodiny abys něco vymyslel ;-)
30. 4. 2015 09:10
Re: už to přeháníte
Áno, je to jejich. Je to česká firma, co má německého držitele kapitálu. Není to německá firma. ;-)
29. 4. 2015 18:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 18:55
Re: už to přeháníte
Nemoh bys nechat zapnutou jen tuhle svou část kdy se vyjadřuješ jen takhle k věci? ;-)
29. 4. 2015 19:27
Re: už to přeháníte
Gilgite, tak o čem dnes psali v Hlasu Ruska?
Avatar - _Karel_
29. 4. 2015 19:42
Re: už to přeháníte
O kukuřici.
29. 4. 2015 20:04
Re: už to přeháníte
Karle zrvona od tebe bych to nečekal.
Avatar - _Karel_
29. 4. 2015 20:23
Re: už to přeháníte
No, vypadalo to, že máš velikou chuť rozjet tu hádku ;-)
Jestli to vypadalo moc osobně tak sorry, jen mě už štvou ty zbytečný hádky úplně mimo téma , kdy jedna půlka je alergická na tu druhou a naopak. Nebo možná skoro všichni jsou alergičtí na Gilgita a proto ho (když je klid) provokují, aby tady bylo "veseleji".
29. 4. 2015 21:42
Re: už to přeháníte
jsi v Česku, Karle. Buď pravice, nebo levice... zlatej střed abys pohledal...
29. 4. 2015 21:51
Re: už to přeháníte
Já jsem střed, rozdělení pravice a levice je podle mne minulost, hodí se pro 20. století, dnes bych lidi dělil spíš na ty, kteří něco chtějí dělat a ty, kteří ne. Třeba se to někomu může jevit zase jako rozdělení na levici a pravici, ale jsou levičáci, kteří opravdu slovo práce myslí vážně a taky jsou pravičáci, kteří moc státu neprospívají.
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 21:57
Re: už to přeháníte
Bacha v česku je celý spektrum furt eště spíš posunutý. Českej střed znamená spíš mírně levicovej ;-)
Avatar - _Karel_
29. 4. 2015 22:03
Re: už to přeháníte
No, pravičáci- řekl bych z principu nechtějí prospívat státu, ne? Zjednodušeně, nijak negativně myšleno.
Ale Skyactive to evidentně nemyslel politicky, spíš- volíš Losnu nebo Mažňáka? /jestlis teda četl Rychlé šípy.
30. 4. 2015 00:29
Re: už to přeháníte
ano, přesně tak jsem to myslel :-)
Avatar - IbizaFR
29. 4. 2015 20:26
Re: už to přeháníte
tesat do kamene, ať si to tvoje moudro můžou přečíst i generace po nás >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]
29. 4. 2015 21:39
Re: už to přeháníte
zajeď za státní hranici... tě to češství rychle přejde
30. 4. 2015 09:13
Re: už to přeháníte
Češství, patriotismus je v naprostém pořádku, horší je čecháčkovství :-)
30. 4. 2015 12:03
Re: už to přeháníte
a úplně to nejhorší ve vietnamských hadrech na italské riviéře...
Avatar - AUDIRS6
29. 4. 2015 19:28
Nemci su z noveho Supu nadseni
Mali ho uz na kratkej testovacej jazde, a podla ich vyjadreni v nich zanechal este lepsie pocity nez ich Passat ! :
[odkaz]
Pre tych, ktorym sa to nechce citat cele, tak najpodstatnejsi uryvok:
"... Die Abstimmung ähnelt stark der des VW Passat – kein Wunder, stammt doch die Technik aus Wolfsburg. Weil der Superb aber einen fünf Zentimeter längeren Radstand besitzt, bügelt er vor allem lange Wellen deutlich besser aus..."
V skratke: Jazdi podobne ako Passat, ale vdaka dlhsiemu razvoru, lepsie zehli hlavne dlhe vlny...
A ak to bola nejaka novinarska prezentacia seriovych modelov, tak predpokladam ze ACZ tam mohlo byt tiez a coskoro by sme sa o nom mohli docitat aj tu... ;-)
To, ze podla nemcov moze Sup ukradnut zakaznikov aj z D3, to komntovat neidem...Je pre mna az prekvapujuce, ako honosne sa vyjadruju o jeho vzhlade a elegancii. Tu sa rozplyvaju nad jeho verziou kombi:
[odkaz]
...takze tak... :-)
Rozbalit vlákno
21
Avatar - boost.
29. 4. 2015 19:46
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
Co chceš taky od AutoBild. VW jim nosí chlebíčky jako tady ACZ. >:-[]

Já bych počkal, až Němcům, Čechům a jiným vychladne hlava. Vždycky při představení nového modelu panuje všeobecné nadšení, pak přijde mírné vystřízlivění a po té, kdy světlo světa spatří nástupce, se teprve dovíme trochu té pravdy. Ale tím nechci říct, že nový Sup nebude dobré auto! Podle mě má nakročeno velmi dobře; vypadá k světu ([odkaz] ; samozřejmě jsme ještě neviděli Active verzi), DCC to má...

Po OIII RS asi druhá škodovka ever, která se mi zamlouvá.
30. 4. 2015 09:17
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
Trochu té pravdy ve smyslu, že nástupce je lepší než předchůdce? Má to snad být jinak? ;-)
29. 4. 2015 21:48
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
To uz byli nadseni z minule generace a malem ho tenkrat kvuli tomu chteli prestat vyrabet >:-[] At budou predseriove testy oslavne jak chteji, vzdycky to bude tak, ze passat bude o neco silnejsi, o neco vybavenejsi, o neco hodnotnejsi co se materialu tyce, o neco lepe odhlucneny a o neco pohodlnejsi, za coz zakaznik zaplati o neco vice penez. Superb nabidne vice prostoru, opulentnejsi vzhled a limuzinove vychytavky jako je destnik a dalsi simply luxus ficury.
Avatar - AUDIRS6
29. 4. 2015 21:56
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
asi si to necital cele, alebo ti robi Nemciina trosicku vacsi problem ako mne... ;-)
Tento kus uz bol seriovy. A dokonca neveris, ale Sup bol pochvaleny aj za nejaku vybavu, ktoru nema ani Passat ani BMW ani Medo...je to v texte ;-)

Ja tu ale niesom za bojovnika za Superb. Ja len tlmocim co oni napisali, a ze ma to prekvapilo - Supa vychvalit viac ako svoju ikonu - Passata.
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 21:58
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
Jakou že výbavu má Sup co nemá ani BMW nebo MB? :-)
Avatar - _Karel_
29. 4. 2015 22:01
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
2 deštníky ;-)
Avatar - AUDIRS6
29. 4. 2015 22:03
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
najdi si to ;-)
ved vies po nemecky ;-)
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 22:05
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
No trochu viem a nenašel sem proto se ptám
Avatar - AUDIRS6
29. 4. 2015 22:32
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
sorry, bolo to az v 1 fotogalerii:
[odkaz]
text:
Auch mit an Bord: die "SmartGate"-Schnittstelle. Mit ihr lassen sich alle gängigen Handys unabhängig von deren Betriebssystem mit dem Superb koppeln. Das gibt es zurzeit weder bei Audi, BMW oder Mercedes – und auch nicht bei VW.
Ze vsetky chytre mobily sa mozu pripojit na palubny system auta... ;-) Co nema zatial nikto z horeuvedenych, dokonca ani VW...
29. 4. 2015 22:38
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
Ano - symply clever. Stejne tak nikdo nema skrabku. Ale o desitkach vybavovych prvku, ktere superbu "chybi" nepisou. Stejne tak o omezene nabidce motoru atd. Proste je potreba brat vpotaz, ze tyhle prvni testy jsou na pul cesty mezi seriozni novinarinou a PR textem. Skutecnost je takova, ze passat bude o neco silnejsi, o neco vybavenejsi, o neco hodnotnejsi co se materialu tyce, o neco lepe odhlucneny a o neco pohodlnejsi, za coz zakaznik zaplati o neco vice penez. Superb nabidne vice prostoru, opulentnejsi vzhled a limuzinove vychytavky jako je destnik a dalsi simply luxus ficury, pokud ti to napoprve uniklo. Tim nerikam, ze je superb spatne auto, to urcite ne. Nova generace je podle me sice oskliva az hanba, ale kvality ma.
30. 4. 2015 09:24
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
A které výbavové prvky chybí? Píšeš o desítkách, takže 20 jich určitě vypíšeš? ;-) a tím nemyslím, že uvedeš věci typu kašna, okrasný buxus a jiné nesmysly (takhle bychom přišli na to, že třeba "eskládě" chybí prvků stovky), ale to co chybí ve srovnání s konkurencí.
30. 4. 2015 18:55
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
1. MOTOR
2. Head-up display
3. digitalni budiky
4. vzduchac
5. full-LED svetla
6. elektronicka rucni brzda
7. masazni sedacky
8. vyhrivany volant
9. kuze na palubce
10. nocni videni
11. automaticke couvani s privesem
12. ventilovane sedacky
...
Na tech dvacet bych to mozna i natahnul, ale tohle myslim staci. Vsechno to jsou nesmysly, ktere bych v aute nechtel, ale presne to superbu na ty nejlepsi proste chybi.
Avatar - Emel
1. 5. 2015 08:54
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
Ve srovnání s jakou konkurencí chybí Superbu motor?
Avatar - Barrichello
1. 5. 2015 17:45
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
nemá už V6, jiní mají >:D Aut co maj V6 v rozmecí cen až do 1,4 mega je poměrně dost, at ofiko prodej nebo přes neofiko dovoz z USA
4. 5. 2015 07:46
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
A proč pořád šermuješ tou nejvyšší cenou? 90% Supů, co potkáš, bude cenově pod milionem.
4. 5. 2015 07:44
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
Tak MOTOR? >:D no nic, dál to ani nečtu >:D
29. 4. 2015 22:13
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
Dobry, tak je to seriovka, ale je to exkluzivni test. A stejne tak chvalili druhou generaci pri srovnani s B6 passatem. Predpokladam, ze tu kauzu co kolem toho vznikla jsi taky zaznamenal. A krome skrabky, destniku a mozna nejakeho drzaku na tablet a dalsich, jiz zminenych "simply luxus ficur" rozhodne superb nema nic, co by nemela konkurence. Naopak mu neco, napriklad oproti passatu, chybi. Takze je hezke, ze jsi ocarovan oslavnym textem exkluzivniho testu AutoBildu, ale to je asi tak vsechno. Podobne jsem byl nadseny z minule generace a taky bych se byl schopen hadat do krve, ze je lepsi, nez passat (i kdyz neni a nebyla).
Avatar - AUDIRS6
29. 4. 2015 22:37
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
vid moje 22:32 ;-)
Autobild nieje pre mna berna minca. Ale je to paradox, ze si dovolia otvorene napisat o Supe, ze sa im pozdava viac nez Passat.
Ale po 1. ozajstnom teste, pripadne po priamom porovnani mozeme hodnotit triezvejsie, to sa nehadam. ;-)
29. 4. 2015 22:43
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
Jak rikam, uz to udelali minimalne jednou.
30. 4. 2015 10:56
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
Pokud by byli na nějaké mezinárodní prezentaci, tak předpokládám, že by tu byl článek s "živým zpravodajstvím." :-)
Avatar - AUDIRS6
30. 4. 2015 11:49
Re: Nemci su z noveho Supu nadseni
>:-[] :yes:
29. 4. 2015 19:58
úúúúúúúúúž????
Superb 2,0 tdi 140 kw, 4x4 dsg, 2 stupeň výbavy + příplatková výbava 45 000,.
cena celkem 944 000,-...
A to nemá asi ani xenony...
Je sice hezký,ale cena je šílená,jelikož je to 4 válec a staré 6q DSG,takže žádný technologický zázrak...
To raději Touareg nebo o 250 000,- levnějšího Scouta..
Rozbalit vlákno
7
Avatar - boost.
29. 4. 2015 20:02
Re: úúúúúúúúúž????
Reaguji jen na "A to nemá asi ani xenony..."

"Bi-xenonové světlomety s funkcí AFS (Adaptive Frontlight System) a LED
denním svícením, výsuvné integrované ostřikovače světlometů, přední mlhové
světlomety s Corner funkcí a Light Assistant (Coming Home, Leaving Home,
Tunnel Light, Day Light)"

Od výbavy Ambition v ceně.
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
30. 4. 2015 10:01
Re: úúúúúúúúúž????
Pri fakte, ze Mazda v M6 ma standardne LED svetlomety od strednej urovne vybavy je za tu cenu Superb zlym pokusom o slabu grotesku.
Avatar - Emel
30. 4. 2015 10:16
Re: úúúúúúúúúž????
Od střední úrovně výbavy, ke které ale zase nekoupíš ani silnou naftu, ani 4x4. K CD175AT AWD musíš vzít Revolution Top, na 19" v kůži. I pokud by ses spokojil se slabší naftou D150, musíš si vybrat - buď automat, nebo 4x4. A kdyby sis vybral 4x4, pak pouze v kombíku.
Avatar - petrumr
29. 4. 2015 20:10
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - twistedTSD
29. 4. 2015 20:59
Re: úúúúúúúúúž????
6stupňové DSG na tom bývá podstatně lépe s trvanlivostí, ne? Jinak xenony samozřejmě má, jak píše smile.
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 21:06
Re: úúúúúúúúúž????
Když dáš na SDA a budeš věřit že to je fakt vůz vyšší střední tak ta cena neni zas tak špatná :-)
30. 4. 2015 09:28
Re: úúúúúúúúúž????
To jsem zvědav, co budeš říkat na motor, až si nakonfiguruješ třeba xc90 za 2,5 mega. Taky radši pár milionů ušetříš a koupíš Duster? Ten bude mít taky 4válec.
29. 4. 2015 21:16
co se vám na tom vozidle líbí?
to není rejpnutí do diskutérů, jen by mne to fakt zajímalo (já bych dal raději ty peníze za tohle [odkaz]
Rozbalit vlákno
26
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 21:26
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Nebo za tohle [odkaz] :yes: :-)
29. 4. 2015 21:30
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
tak s Lexusem chybu neuděláš nikdy, to je pravda (sice jen moje, ale Lexus je zkrátka jiná planeta)
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 21:34
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Pro čecha milujícího kombík v naftě to jiná planeta možná je ale jinak :yes:
29. 4. 2015 21:37
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
tak někam ty brikety na chalupu naložit musíš >:D
Avatar - Hammunasakra
29. 4. 2015 21:41
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Já tam mám [odkaz] :-)
29. 4. 2015 21:43
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
:yes:
Avatar - rimow11
30. 4. 2015 07:33
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
:yes:
Avatar - Emel
29. 4. 2015 21:45
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Design, nabídka motorů a převodovek, flexibilní výbava, prostor, dle papíru velmi solidní dynamika i se slabšími motory, karoserie liftback (ale stejně bych si asi počkal na kombík).
29. 4. 2015 21:50
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
díky za neagresivní odpověď.
Avatar - Emel
29. 4. 2015 22:03
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Není zač :-) . Tak jako bonus - co se mi naopak moc nezdá: interiér z fotek nevypadá jako velký krok nahoru vzhledem k Octavii. Nejsilnější benzín s manuálem je 1.8TSI. Nabídka kol je slušná, ale hodně mi jich přijde dost obyč - chtělo by to víc antracitu třeba. Jo, ale barvy jsou fajn, vzhledem k tomu, jak má spousta automobilek v poslední době problém nabídnout jiné barvy než odstíny šedé.
30. 4. 2015 00:27
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Ta šedá je opravdu prapodivnost.
Nějak mi design Škodovky nepadl do oka, ale rozmanitost barev uznávám a domnívám se, že málokterá automobilka nabízí tolik možností individuální volby výbavy.
Interiér nevnímám úplně jako marný, ale exteriér... prostě ne, nemohu přijmout, a to se fakt od příchodu nové Oktávky snažím, seč mi geometrická síla stačí. Jinak po technické stránce přijatelné, přesto však myslím, že mírně předražené vozidlo.
30. 4. 2015 09:35
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Předražené, to je dost nešťastné označení. Jak to posoudit? Že tobě osobně přijde drahé? Dosavadní prodeje (dosavadní verze) ovšem říkají, že je drahé tak akorát.
Avatar - Emel
30. 4. 2015 10:01
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Interiér není marný, mně se líbí... ale tu přidanou hodnotu oproti Octavii tam na fotkách úplně nevidím. Ale mně se líbí i ta Octavia.

Předražené - nemyslím, mně to naopak přijde na novinku vcelku vstřícné... se svou konfigurací (1.8TSI MT Style s pár extras) jsem někde kousek přes 800 ceník, to je celkem normální cena za slušně konfigurovanou střední třídu se stovkou za 8s.
30. 4. 2015 11:58
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Tak uvidíme... třeba až si to prohlédnu zblízka a ohmatám, změním názor i na cenu...
30. 4. 2015 07:18
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Podle toho, co je aktuálně k dispozici je na tom s motorovou paletou Mondeo líp, převodovky dtto. Flexibilní výbava??? Mondeo nemá lift?
Vzhled má minimálně u liftu Sup povedenější, vypadá opticky lehčí a štíhlejší.
Avatar - Emel
30. 4. 2015 08:49
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Já ale nesrovnávám Superba s Mondeem, píšu co se mi líbí na Superbu... vůči dejme tomu nějakému standardu třídy. Klidně ti podobně zhodnotím jakékoli jiné auto...

Motorovou paletu řeším tu co bude, aktuální nabídka pouze s 1.4TSI je samozřejmě zatím chudá... ale přijde třeba 1.8TSI s manuálem a na to Mondeo odpověď nemá. Kdyby bylo s manuálem i 2.0TSI, třeba i ve čtyřkolce, taky bych se nezlobil... ale holt nebude.

Flexibilní výbava - tohle je zase narážka na japonské konkurenty... xenony ano, jízdní asistenty ne, adaptivní podvozek ano, kůži ne, kola dle svého gusta...
30. 4. 2015 08:58
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Právě proto to nemůže platit všeobecně.
Avatar - Emel
30. 4. 2015 09:12
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Pajo, vůbec nechápu v čem je problém. Proč bych nemohl napsat, že se mi u Superbu líbí (budoucí) nabídka motorů nebo struktura výbavy? Já přece netvrdím, že v tom je Superb nejlepší... žádnou teorii všeho v tom nehledám.
30. 4. 2015 10:34
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
První poznámka směřovala k reakci, kdy někdo srovnával Sup a Mondeo a ty jsi na něj reagoval, myslel jsem tedy, že srovnáváš právě tato auta ;-)
Avatar - Emel
30. 4. 2015 11:27
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Ne, to nesrovnával... položil otázku, co se nám na tomhle autě líbí... a poznamenal k tomu, že on by koupil Mondeo Vignale.

Pro tebe srovnání s Mondeem: u Mondea mi chybí silnější benzín v manuálu, ekvivalent 1.8TSI. U všech motorů napříč spektrem má Mondeo horší dynamiku, podezřívám nadváhu. Mondeo má navíc verzi sedan. Víc si k tomu bez osobní zkušenosti napsat netroufnu, cenově nevidím na první pohled žádné propastné rozdíly, ale v detailu jsem to nestudoval.
30. 4. 2015 11:46
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Musím se "zastat" Emela. Je to tak. Chtěl jsem znát názor na Superb a dodal jsem, že by se mi za ten peníz víc zamlouval Ford Mondeo Vignale. Příště budu zřetelnější a dotaz víc promyslím.
30. 4. 2015 12:33
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
V poho, vysvětleno ;-) . Nadváha je jasná, Mondeo má navíc lepší jízdní vlastnosti napříč celým spektrem a neporovnatelně pohodlnější jízdu. Po pár ujetých km bych ale třeba řekl, že horší sedačky.
Avatar - Emel
30. 4. 2015 13:54
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Už jsi jel se Superbem? Celým spektrem ;-) ? Povídej... :-)

Já ho teď poprvé okukoval zblízka... no, řekněme že barvy MS v hokeji a kola Zenith mu úplně nesluší, přední světla jsou v té bílé trošku moc agresivní, jinak ale fajn.
30. 4. 2015 07:15
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Supa ještě nikdo z nás nejel, takže je to hodně velký teoretizování. Lex je klasickej prémiovej sedan. Pro někoho možná stylovější, ale málo prostoru.
30. 4. 2015 11:31
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Pravda. Až se v Supákovi někdo z nás projede, budeme mít jasno mnohem víc. A Lex? Můj dojem z Lexu... jako by to někdo postavil kolem mě... sedačky, volant, budíky... neváhal jsem před nákupem auta projet i Lexus, i když "pouze" CT 200h. Především ten volant, sedačky a podvozek... jako by mi Lexus někdo ušil na míru.
Ale jak říkáš, až bude možnost projet se Supem, může dojít k mnoha změnám ve "fotogalerijně-konfigurovatelných" názorech, třeba i u mě. Zatím vnímám Mondeo jako prémiovější záležitost... možná i proto, že je v Čechách přeškodováno a Mazdu neprosadím před manželkou :-)
30. 4. 2015 12:34
Re: co se vám na tom vozidle líbí?
Mě z Lexů nejvíc padnul do ruky GS, ale těžko se mi zkousává vzhled.
29. 4. 2015 22:36
Zmizel Yeti
zmizel Yeti???

V konfigurátoru mi chybí jaksi benzínové motory. Pro Laurin & Klement jsou k dispozici jen Dieselové? No ještě asi není finální

Minimální varianta ke spokojenosti:
1.4 TSI 110 Kw Ambition s výbavou zahrnující parkovací kameru, Bluetooth, vak na lyže LED, větší litá kola, adaptivní tempomat (+pár dalších věcí) a cena 763 100 Kč.
Vtipné je, že stejný motor, výbava Style, stejně příplatková výbava (nad rámec standartní) a výsledná cena 767 300 Kč.
Rozbalit vlákno
1
30. 4. 2015 11:28
Re: Zmizel Yeti
V L&K byl jen 1,8 TSI, že? A ten vyřadili z nabídky (pravděpodobně kvůli Euro6 a nový tam nedají, možná v příští generaci). Pokud jsi to psal k Superbu (byť je předmět Zmizel Yeti), silnější zážehové motory budou později.
29. 4. 2015 23:39
Zpoplatneni
Moc se mi libi vsechny ty vymozenosti konfiguratoru, ale neni tam jeste jedna premiova moznost. A to zpoplatneni nekterych funkci. Za takovy automobilovy skvost, je to nevyuzita sance. Aby mel potencionalni trouba a hejl pocit skutecne vyjimecnosti.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Barrichello
30. 4. 2015 08:45
Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
s motorem 2,0 R, hahaha

Za tu cenu je novej Charger SRT8, dokonce v limitované edici a s výkonem 470 HP nebo skladovka Jaguaru XF s 3,0 V6 dehtem.. >:D >:D
Rozbalit vlákno
16
30. 4. 2015 09:41
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
Taky je za tu cenu byt v menším městě. Je bezpředmětné začít uvažovat, co (zcela) jiného za tu cenu koupit.
Avatar - Hammunasakra
30. 4. 2015 09:48
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
No u toho bytu nebo třeba luxusních hodinek jo, zmínit jiný auto za stejnou cenu zas tak bezpředmětný neni žejo ;-)
30. 4. 2015 09:55
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
Jenomže tohle je napadání priorit jiných lidí, kteří je mají poskládané jinak, než Barik nebo ty. Použiju Barrichellovu optiku: Proč kupovat nějaký velký americký vergl s 15litrovou spotřebou, hahaha, když za stejnou cenu mám parádní výbavou napěchované evropské auto?
Avatar - Hammunasakra
30. 4. 2015 10:05
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
Zmínit že za tu cenu sou i jiný auta je napadání priorit? To by šlo nazvat: Fakt hodně levicovej pohled na věc ;-)
30. 4. 2015 10:18
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
Příspěvek na začátku vlákna je více o prioritách než autu samotném. V tom se shodneme?
Avatar - Hammunasakra
30. 4. 2015 10:23
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
Příspěvek na začátku je hlavně o motorech. Že za cenu čtyřválce 2,0 v Supu se dá koupit.. Už sem psal že já osobně bych taky dal přednost víc válcum konkrétně [odkaz]
30. 4. 2015 10:30
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
Budeme důslední. Není to za cenu 4válce v Supu. Je to "za cenu auta se 4 válcem se dá koupit". Takže vidíš, vůbec to není hlavně o motorech.
Avatar - Barrichello
30. 4. 2015 10:21
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
Jaguar XF v naftě žere 15 a je to americký auto. Bravo, vyhrál si dnešní cenu blábol dne.
Výhru si můžeš vyzvednout na letišti >:D >:D

By mě zajímalo co má superb navíc proti XF nebo Chargeru, resp. by mě zajímalo co mu spíš chybí.
A jo, už sem na to přišel - škrabka a deštník >:D
30. 4. 2015 10:25
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
>:D tvl Bariku, poposedni trochu >:D
Avatar - Barrichello
30. 4. 2015 10:51
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
Ty si popsedni, vybral sem dvě auta asi z 50 možných co za tu cenu jdou koupit a často sou mnohem zajímavější jak nějaký Superb. Ty sis samozřejmě vypíchnul ameriku no. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Když nemáš smysl pro humor....
30. 4. 2015 12:17
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
Že bych tou velkou amerikou, o které jsem psal, myslel Chargera SRT8, o které si psal ty, a ne dieselového Jaga? :-O Těch 50 aut je zajímavějších třeba pro tebe, já ovšem chápu, že si někdo místo SRT8 nebo skladového XF vybere něco nenápadnějšího, třeba právě toho Superba. A ani se mu nebudu smát.
Avatar - Barrichello
30. 4. 2015 15:54
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
Jo hlavně být nenápadný a schovat se v davu. A ještě mít nenápadnou ženu a děti, bydlet v nenápadném domku atd.

A můžeš si u toho zpívat "Můj nenápadný švagr má na zahrádce bagr" >:D >:D >:D
30. 4. 2015 22:56
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
deb*ila co za to vyhodi svoje zdaneny penize za supa stejne nenajdes tak je zbytecne se o tom bavit.
Avatar - Barrichello
1. 5. 2015 17:44
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
tak je jasný že tohle pořídí jen firmy, nebýt firem tak se v čr Superbů prodá o 60% méně a oktávek a fabek tak o 70% resp. 45%
4. 5. 2015 07:43
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
No a co brání té firmě koupit něco jiného než Supa, Octu a pod? Já se zeptám pár známých (2 mají malou firmu, jeden má na ni Supa, druhý Passata), proč jsou tak hloupí a nekoupili něco jiného třeba z šedého dovozu z USA ;-)
4. 5. 2015 07:41
Re: Nejdražší verze za 1,4 mega v plné palbě
Někdy přemýšlím, jak který diskutér ve skutečnosti vypadá a na tebe už pomalu přicházím - Dan Nekonečný :-)
Avatar - Emel
30. 4. 2015 09:28
OT: rozhovor s Jahnem
Celkem obsáhlé čtení...

[odkaz]
Rozbalit vlákno
1
30. 4. 2015 11:32
Re: OT: rozhovor s Jahnem
má to srovnané... konec konců, proto je tam, kde teď je. Dobrý odkaz, dík za něj
30. 4. 2015 14:50
cena
Auto pekné, ale tá cena je nastavená parádne vysoko. Mazda 6, Mondeo a Peugeot 508 sú oveľa lacnejšie a neverím, že je Superb o toľko lepší, že si tú cenu obháji. Napr.
Mazda 6 2.2 Skyactiv-D A/T AWD, 130 kW vs. Škoda Superb 2.0 tdi 4x4 140 kW kľudne 100 000 kč rozdiel a to som napísal aj málo. Jediná nevýhoda Mazdy - nemožnosť vybrať si určité výbavy pri určitých motoroch...Bral by som Mazdu v benzíne
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Emel
30. 4. 2015 15:43
Re: cena
Když vezmu takový ten standard: Mondeo Titanium 2.0TDCI 110kW AT 762990. Přihodím LED (32.8 v sadě), navi (34.8 v sadě), metalízu, 18" kola... vychází mi 855.990.

Superb Style 2.0TDI 110kW AT je za 820, k tomu metalíza za 17 a Amudsen za 9 / Columbus + DAB + sledování značek za 35... jak na to koukám, žádné velké rozdíly se (dle očekávání) nekonají a záleží spíš na vkusu.