Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Čínské pneumatiky: Jsou levné, ale vyplatí se?

Cenový rozdíl mezi prémiovou pneumatikou osvědčeného výrobce a levným dovozem z Číny může činit i méně než 500 Kč. Vyplatí se šetřit? Exkluzivně jsme obě možnosti porovnali.
Zpět na článek
15. 5. 2015 14:24
15. 5. 2015 14:37
15. 5. 2015 15:05
15. 5. 2015 15:23
15. 5. 2015 16:03
15. 5. 2015 16:20
22. 10. 2015 10:14
15. 5. 2015 16:01
15. 5. 2015 19:20
15. 5. 2015 19:22
15. 5. 2015 19:33
16. 5. 2015 10:36
16. 5. 2015 10:38
15. 5. 2015 15:17
15. 5. 2015 15:21
15. 5. 2015 18:37
16. 5. 2015 12:19
16. 5. 2015 13:06
16. 5. 2015 23:16
16. 5. 2015 23:25
15. 5. 2015 14:49
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
15. 5. 2015 16:18
15. 5. 2015 16:30
15. 5. 2015 16:33
15. 5. 2015 16:57
15. 5. 2015 17:00
15. 5. 2015 17:16
15. 5. 2015 17:39
15. 5. 2015 20:08
16. 5. 2015 15:26
16. 5. 2015 14:51
Avatar - Wolfsteen
15. 5. 2015 14:24
Cena
Pneumatika je jedna z věcí, na které se šetřit nevyplácí. Neříkám kupovat ty nejdražší, ale levné šunty se mohou nakonec škaredě prodražit....
Rozbalit vlákno
20
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 14:37
Re: Cena
jenže otázka zní, co je dnes ještě levný šunt a co ne. Je evidentní, že ne každá čínská pneu musí být vyloženě špatná. A jestli vybrat povedenou čínu nebo laciný evropský značkový produkt typu Kormoran nebo Matador, to už může být zajímavé.

Ne každý potřebuje špičkový produkt. Jen je potřeba tomu přizpůsobit režim provozu vozu :-!
Avatar - GM.rja
15. 5. 2015 15:05
Re: Cena
Nebo Barum, taky slušný hnus.
15. 5. 2015 15:23
Re: Cena
Musím přiznat, že vlastnosti na mokru a obecně v teplotách +5' C Barum Polaris 3 mě hodně nemile překvapily ;-\
Avatar - twistedTSD
15. 5. 2015 16:03
Re: Cena
Na jednom autě Polarisy máme a za sucha mi přišly fajn, i při vyšších teplotách...za tu cenu super...Je pravda, že v testech mají právě za mokra nejslabší hodnocení...
15. 5. 2015 16:20
Re: Cena
když jsem ještě jezdivaval barumky, tak zimni v teple strasne rychle ubyvaly.
jednou jsem na nich od listopadu do brezna najel cca 15tis a protože nemelo cenu je setrit na další zimu, na aute jsem je nechal, a v kvetnu uz byly bez vzorku. pamatuju, jak v teple mizely před očima. s GY jsem něco podobného nepozoroval, ale ta zkušenost s barumkama je stara cca 15 let
15. 5. 2015 16:01
Re: Cena
Ja jezdim na barumkach už chvili máme je i na vitare i na multivanu a naprostá spokojenost. Dávám jim docela zahul v zatackach, na mokru atd a proste výborný pneu. Mam porovnání s continentalem a takovej rozdíl to není. Spíše žádnej. Cenovej rozdil je ale obrovskej.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 19:20
Re: Cena
nedám dopustit na Pirelli a Goodyeary :-!
Avatar - Jaros71
15. 5. 2015 19:22
Re: Cena
Žena má Barum Polaris 3 na Corse..a dobrý!
Po městě ideální pneu..
Já jezdím o dost víc a máme na autech Michelin a Continental..výborné oboje , ale Michelin vydrží o sezonu déle!! Letní i zimní..a jezdí prakticky stejně. ;-)
Čínu bych si tedy nevzal ani zadara!! :no:
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 19:33
Re: Cena
Continentaly EcoContact nic moc (prvovýroba). Ok, tiché, dobrá spotřeba, ale na mokru bych očekával víc...
16. 5. 2015 10:36
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 10:38
Re: Cena
Nevopruzuj a kvákni proč mě furt oslovuješ jako ženskou ať už táhneš na ten hate-list. Tvrdils že i ty to chceš ;-)
15. 5. 2015 15:17
Re: Cena
V ČR se podle ceny nepozná kvalita od nekvality.
15. 5. 2015 15:21
Re: Cena
souhlas.
jen blazen si da na normalni auto pneumatiky z ciny
15. 5. 2015 18:36
Re: Cena
jen omezení lidé si myslí že produkty z Číny jsou šmejd...ale zustante u toho >:D

*/novy-sedan-jaguar-xe-se-bude-vyrabet…
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 18:37
Re: Cena
Jen omezený lidi to nerozlišujou. V Číně se dneska už vyrábí obrovský množství kvalitních výrobků [odkaz] [odkaz] ale pneumatiky to zatim fakt nejsou ;-)
16. 5. 2015 12:19
Re: Cena
O Huawei by ti ludia z profi odboru prenosovej techniky vedeli povedat, aka uzasna kvalita sa v tych Huawei nachadza.... telefony su jedna vec, ale ten produkt je vzdy v urcitom mieste po cinsky omrdany. Napr. tym, ze ma brutalne rusenie, ze cinske zariadenie zabije aj prilahle wifi siete.
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 13:06
Re: Cena
No Oppo špičkový je dokonce fakt určuje světový trendy. Když ne Huawei tak třeba [odkaz] nebo [odkaz] [odkaz] . Prostě v něčem se už i čínský výrobky rovnaj euroatlantickejm standardum. V autech ani pneumatikách zatim ne ale je to nejspíš jen dočasný
16. 5. 2015 23:16
Re: Cena
Oppo som videl nazivo, ale nepocul a Shanling som len dakde na webe zazrel. Ten druhy zazrak mi ani nic nevravi.
Zase Lenovo je byvale IBM, komplet cele portfolio notebook/pc/small server, ktore im predali, takze nie uplne cinska znacka.

Zase cinania idu hore, ale castokrat to nedosahuje znamych zavedenych znaciek.
Na druhej strane, zname znacky idu dole kvoli vyrobe v Cine, kde je sice lacno, ale zaroven omrdane, co sa da, ak to nikto poriadne nestrazi.
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 23:25
Re: Cena
Lenovo prodalo IBM už před docela dlouhou dobou, současný modely sou výhradně čínskej vývoj. Xindak nebo Shanling je čistě čínská hifi a high end elektronika slušný až velmi slušný úrovně díky svýmu původu za hodně rozumný ceny

Souhlasim že v mnoha případech se ani vzdáleně nevyrovnaj ale zlepšujou se a některý značky už skoro plně konkurenceschopný sou

Máš pravdu že některý zavedený značky šly s kvalitou dolu, sem docela zvědavej na budoucí vývoj. Obávám se že ve všech oborech dojde k tomu co sem popisoval u toho hifi. Opravdu kvalitní výrobky vyráběný v Evropě nebo Americe silně podražily a když na to máš představujou opravdovou nirvánu :yes: A v Číně se za pár šupů vyrábí miliony levnejch ale často vůbec ne špatnejch věcí. Prostě nůžky se rozevíraj a myslim že to čeká i autoprůmysl. Jde to po kapkách jako třeba ty Nexeny na Škodovkách ale to sou jen první kapky myslim že poskočit tak o 15-20 let do budocnosti docela bysme mrkali
15. 5. 2015 14:28
je to mizérie.
Mám momentálně na autě 4 kusy Sailun Atrezzo (čína jak prase) Jezdím na nich už druhou sezónu. Na suchu se chovají naprosto normálně jako běžný výrazně dražší gumy, ovšem stačí když zaprší. Pokud jsou studený tak je to vůbec katastrofa. Po jejich zahřátí se to trošku zlepší, ale i tak musím jezdit obezřetně a počítat s tím, že to klouže. Dá se s tím fungovat, ale přijde mi to takový řidičsky nekomfortní. Už bych si je nekoupil, až je dojezdím půjdu zase do nějaký normální značky.
Rozbalit vlákno
9
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 14:39
Re: je to mizérie.
mám na voze čínské (značkové) tlumiče a úplně v pohodě :-! Pravda, nepochybuji, že originál budou lepší, ale i ty čínské službu odvedou. A cena poloviční...

Navíc si nedělám iluze, ve stejné fabrice beztak vyrábějí značkové tlumiče zvučných evropských jmen. Evropa se zkrátka sama prodala Číně.
15. 5. 2015 15:19
Re: je to mizérie.
chces tvrdit, ze dily jako tlumice, brzdy atd.. které automobilky montuji do svých znacek se vyrabeji v cine???
co tedy delaji ty fabriky, které zamestnavaji desetitisice lidi??
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 16:16
Re: je to mizérie.
takto bych to přímo neřekl. Ale myslím, že ano, vyrábějí se TAKY v Číně. Koneckonců Škoda myslím dokonce měla kauzu, že díly pro Škodu vyrobené v Číně šly na našem trhu sehnat výrazně levněji než ty původem EU.
15. 5. 2015 16:22
Re: je to mizérie.
jako nahradni neznackove dily mozna, ale ze by je výrobce do aut daval ve fabrice primo na montazni lince??
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 16:56
Re: je to mizérie.
jak neznačkové? Naopak značkové (ano, náhradní), jen made in China, původně určené pro čínský trh.
16. 5. 2015 22:55
Re: je to mizérie.
spousta dílů a materiálů v evropských autech má původ v Číně. Čili ne třeba celej tlumič, ale některý jeho komponenty dost možná jsou vyrobený v Číně. (Možná i Indii) Vím o dílech ve Škodovce, který se vyrábějí v Indii a vozí do Škodovky na montáž.
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 23:11
Re: je to mizérie.
A zlepšovat se to spíš nebude ;-)
16. 5. 2015 23:14
Re: je to mizérie.
Hmm podle toho jak to myslíš :-) Jestli myslíš, že z evropských aut budou mizet díly vyrobený v Asii tak to se určitě nezlepší, ale zlepšuje se kvalita asijských výrobců, takže za chvíli nebude možný označovat takovou věc za "čínský šmejd" >:D
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 23:53
Re: je to mizérie.
Myslim to přesně stejně jako ty :-)
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 14:33
Přirozeně tendenční srovnání
Od článku, který vznikl ze strany samotného výrobce "prémiových" pneumatik, resp. možná raději značkových pneumatik evropského původu, nelze čekat jiný závěr.

Těžko taky posuzovat výhodnost či nevýhodnost pohledem vozu Golf VII. Pokud někdo bude uvažovat o čínské pneu, sotva to bude majitel takto nových vozů. Otázka je postavená zcela jinak.

Není přecijen lepší nová čínská pneu, než stará výrazně opotřebená značková? Není čínská pneu lepší než pneu levnějších evropských značek, jako třeba Sava, Barum nebo Kléber?

Není výhodnější raději častěji kupovat lacinější čínskou pneu, než "na krev" dojíždět značkové evropské pneu?

To vše pohledem majitele, který jednoduše potřebuje dojet z místa na místo, nepotřebuje vůz drtit na limitech. To vše pohledem 10, 15 let starého vozu, tedy vozu PRŮMĚRNÉHO STÁŘÍ...

Tohle jsou otázky, na které má smysl hledat odpovědi :-! :-! A jak je vidět, ani čína už nemusí být nutně jasný propadák.
Rozbalit vlákno
7
15. 5. 2015 15:56
Re: Přirozeně tendenční srovnání
Otázky se dají taky položit zcela jinak. Do svízelné situace se nemusíš nutně dostat svou vinou. Děcko, divočák nebo děda ignorující stopku ti vlezou do silnice, i když jedeš opatrně a s ohledem na své levné čínské obutí. Pak může být zajímavý i pětimetrový rozdíl v brzdné dráze nebo ve vyšší rychlosti, v níž ještě lze provézt výhybný manévr. Tím nezpochybňuju nic, cos napsal, jenom jsem postavil další otázku.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 16:19
Re: Přirozeně tendenční srovnání
jistě, ale právě srovnání s TOP pneu je zcela zavádějící. Ale nesmíme se divit, ono to, že taková pneu z Číny za polovic je lepší než dvakrát tak drahá pneu lowendového výrobce z EU, přeci nikdo nahlas slyšet nechce >:-[] ;-)
16. 5. 2015 23:18
Re: Přirozeně tendenční srovnání
To ani nikto normalny pocut nemoze, kedze je to nezmysel. Tak v sfere vtipov to kolovat moze.
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 16:30
Re: Přirozeně tendenční srovnání
I to je pravda, a pak si můžeš říct: neměl bych ze stejného důvodu dát na auto Bremba? A asi by se dalo pokračovat. Je to "jen" o penězích.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 16:38
Re: Přirozeně tendenční srovnání
... neměl bych místo toho Logana koupit eM trojku >:D >:-[] ;-) ?
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 16:45
Re: Přirozeně tendenční srovnání
Určitě by byla bezpečnější >:D A desetinásobně drahá.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 16:58
Re: Přirozeně tendenční srovnání
cena? ale, to tu přeci nikdo neřeší, v diskusích jsou jen samí Kožení, Krejčířové a Babišové >:D >:-[]
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
15. 5. 2015 14:49
57 % Britů mění pneumatiky až po dosažení zákonné hranice
V Britanii staci, ked mate na aute 4 pneu rovnakeho rozmeru.

Nic ostatne nemusi byt zjednotene - vyrobca, vzorka, rychlostny index... mozete mat na kazdom rohu uplne inu pneu, dokonca jednu zimnu a tri letne a prejdete cez MOT (STK).

Sialene. To uz pripadalo divne aj kolegovi, ktory pochadzal kdesi z Afriky.
Rozbalit vlákno
5
15. 5. 2015 14:59
Re: 57 % Britů mění pneumatiky až po dosažení zákonné hranic
No vidis. A bouraji tam snad vic nez my?
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 15:06
Re: 57 % Britů mění pneumatiky až po dosažení zákonné hranic
to je kultura, co ?! >:-[]
15. 5. 2015 15:25
Re: 57 % Britů mění pneumatiky až po dosažení zákonné hranic
Když vidím, s čím a jak se po britských silnicích pohybovali exTopGear boys, tak mě nic nepřekvapí ;-)
15. 5. 2015 22:31
Re: 57 % Britů mění pneumatiky až po dosažení zákonné hranic
Teď tu v Anglii žiju. Mam tu Passata z Čech. Dal jsem to do servisu Kwikfit - (jsou to sice jen měniči, ale takový lepší průměr servisu tady.) na takouvou preventivni prohlidku (gumy tlumiče silentbloky atd.) Sednu do auta projedu to a furt se mi zdá že to táhne do strany. Koukam na fakturu a tam jedna nová pneu na předek... Měl jsem všude stejný vzorek, ale jim se zdála jen přední levá sjetá, tak vyměnili jen tu. Druhá, která byla uplně stejně sjetá je prý vpořádku... >:D A tak je to tady se vším.. S těma fachmanama tady bych chtěl mít dvojdomek... :-)
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 09:49
Re: 57 % Britů mění pneumatiky až po dosažení zákonné hranic
To je trend kterej jednou určitě dorazí i k nám ale bude to snad eště nějakou dobu trvat. Svět se bude eště víc rozdělovat a buď máš na Bentley a autorizovanej servis nebo si zvykej na tyhle standardy. Sme narozdíl od Británie malej stát navíc rovnostářsky smýšlející tady to rozevírání nůžek pude spíš pomalejš. Protože na Bentley nemám a včera sem 2 a půl miliardy nevyhrál tak aspoň doufám že pomalejš :-)

Jinak někde je lepší to někde zas ono [odkaz] >:-[]
15. 5. 2015 15:06
Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
nez 10 lete sjete znackove. Tento clanek ma vyvolat chtic obcanu po koupi novych "znackovych" pneumatikach. Uz jen cekam, az EU naridi vedle letnich a zimnich taky jarni a podzimni.
Jezdim na cinach Wanli a nezaznamenal jsem rozdil nebo problem. Rozdil by byl velmi citelny po prezuti ze "znackovych", tedy tech dobrych. Smerem dolu se rozdil vzdy pozna.

Jasne, vybrat krizovou situaci a naplivat na levne pneumatiky. To bych stejne mohl napsat clanek, jak je vase auto v krizove situaci na nic a ze si mate radeji kopuit Aventador, ten by tu zatacku urcite vybral.
Rozbalit vlákno
114
15. 5. 2015 15:23
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Kecy, krizovou situaci můžeš zažít každý den. Do cesty ti vletí chodec nebo dítě co nedává pozor. Zabrzdím, ale tvoje Wanli pořád pojedou, mám tě v kufru. V tom lepší případě máme auto na kaši, ale pořád stojí na místě, v tom horším mě posuneš a ten na přechodu měl smůlu.
Bohužel je fakt, že čínské pneumatiky většinou nemají dobré vlastnosti, dokonce kvalitní zimní gumy jsou v létě lepší než většina čínských letních. Kdo ovšem na špičkových pneu nikdy nejel, těžko to posoudí.
Článek je samozřejmě tendenční, ale člověk může zapřemýšlet. A možná, že to někteří i zkusí, což je jedině dobře.
Avatar - Ozzman
15. 5. 2015 16:22
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Otazkou je jestli se vyplati někomu kdo má průměrnou českou Oktávku koupit špičkové gumy. Neříkám to nejlevnejsi, ale takova kola stoji klidné 20 000 i na průměrné auto a to je sakra investice a když to vynasobis 2x ještě na zimu.... někde to muže byt klicove, ale radši nové wanli než desetilete značkové špičkové pneumatiky...
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 16:26
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
reálně záleží při krizovém okamžiku na tolika faktorech, že řešit, jestli bych s tou či onou pneu zabrzdil o metr dřív či později, je zcela směšné :-!

Navíc tímto pohledem je koupě čehokoliv jiného než vítěze testu zločinem, protože s tou nejlepší bys přece zastavil dřív. A kupuješ snad naprostý TOP? A co teprv dělat, když v různých testech dopadnou pneu různě >:-[] >:-[]

A proč se tu řeší jen pneu, proč tedy nezačneme řešit i brzdy? Kdybys měl brzdy z Golfa R na Octavii TDI, taky bys zastavil dřív... A co teprv rozměr pneu? Na takových širokých 18p asi taky zastavíš dřív než na základních 16p ... 8-s :-!
Avatar - Ozzman
15. 5. 2015 16:30
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
:yes:
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 16:35
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Dal si si sam kopec zaujimavych otazok a zaujimavych odpovedi...
Otazka je, ako sa k tomu postavis ty sam... :-!
Avatar - miromen
15. 5. 2015 16:37
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Tve přispěvky jsou hodny cenzury. To jakym zpusobem tu omlouvaš pneumatiky podřadne kvality je na zbliti. Pneumatika je ta věc ktera spojuje zbytek auta s vozovkou. A auto je věc ve ktere se mužeš dokonce i zabit a odřeknutim par krabiček cigaret mužeš tohle riziko eliminovat.
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 16:44
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Řečeno slovy Gilgita- plácáš. Tedy- plácáš coby odpověď na Rohypnola .
15. 5. 2015 17:41
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - miromen
15. 5. 2015 17:47
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Už jen slovo gilgit zni uražlivě.
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 18:10
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Gilgit je taky pěkná pr.del světa [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] :-)
15. 5. 2015 18:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 18:52
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Nevopruzuj je tu docela fajn normální diskuze! :-|
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 18:53
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Stejně jako to, cos napsal ty. Koupě obyčejnějších gum není zločin. Před 10-ti lety nebyly zřejmě gumy lepší než dnešní čína. Tím nechci říct- zůstaňmě na stromech, ale stejně jako se dá žít bez adaptivního tempomatu, čtení dopravních značek a hlídání mrtvého úhlu, dá se žít i s "obyčejnými" gumami. Že je ideál mít špičkovou gumu, s tím nepolemizuji.
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 18:56
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
To čtení dopravních značek je jen sympatický ale mrtvej úhel je hodně fajn a kdo zkusí adaptivní tempomat.. :yes: :-)

Slyšel sem že po revoluci lidi radši připlatili stejnou sumu za rádio než za airbag a tohle je podobný. Pneumatika neni vidět takže tam spousta lidí šetří. Často i na překvapivě drahejch autech
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 16:46
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Cenzury? No jo, v kapse tě svrbí srp a kladivo, co 8-s

Pořádné kvality? A co je to prosím tebe "pořádná kvalita"??? Je to TOP1, TOP3, TOP5, nebo co??

Já jen tvrdím, že pokud pneu splňuje legislativu EU, nepropadá vyloženě v testech, a já jako řidič jsem si vědom, co na autě mám a jezdím podle toho, tak není jediný důvod pro kritiku...

Mimochodem,v životě jsem měl jednu nehodu a víš kdy? Přesně tehdy, když jsem na auto dal NOVÉ ZNAČKOVÉ KVALITNÍ ZIMNÍ pneu. Příčina? Smyk. Důvod? Vlastní hloupost, když jsem si myslel, však mám kvalitní zimní pneu... TOHLE je reálnou příčinou množství nehod. Jedno vím jistě, kdybych tehdy měl ještě staré letní, rozhodně bych nehodu neměl :-! :-!
Avatar - miromen
15. 5. 2015 16:52
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Tve populisticke přispěvky je jedna věc ale hlasat pod tematem pneumatiky "ser.te na kvalitu čina stači" se mi jednoduše přiči. Na autě jsou věci kde by penize neměli byt až na druhem mistě. Nikdo tu netvrdi že musiš do košiku hodit to nejdražši.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:01
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
ty kráso, spadl jsi z višně? Průměrné stáří aut přesahuje 14 let, většinu tvoří Fabie, Felicie, staré Octavie... Vážně máš pocit, že kvalitní čínská pneu (tj. +- pneu odpovídající lowendu z EU) představuje podstatný problém, který vyřeší nehodovost??
Avatar - miromen
15. 5. 2015 17:08
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
To mi teda vysvětli co ma společneho staři aut a dalši faktory ktere zde zmiňuješ s kvalitou pneumatik ?
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:39
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
14 let staré auto má technický stav nového vozu?

Nový vůz před 14 lety měl technické vlastnosti na úrovni dnešních vozů stejné třídy??

Proboha, mysli :-!
Avatar - miromen
15. 5. 2015 17:43
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Jestli si nedělaš srandu tak je mi tě upřimně lito.
Avatar - beibej
16. 5. 2015 20:58
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
míro ty jsi k*k*t
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 17:00
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
tak chlapce ty si este viacej vedla, nez som si myslel. 8-s
A koli podobnym ako ty, by sa mali povinne zaviest psychotesty a vobec, celkovo zmenit vychova v autoskolach.
Nieco na sposob kvalifikacie F1: 107% čas => Ak niesi schopny na rovnakom aute zajazdit pozadovany usek sposobom o 7% neprecnievajucim nad ramec tolerancie, tak ti to proste neumoznit.
Tych F1 107% by sa ale mohlo preklasifikovat dajme tomu na 110, alebo podla nejakej studie, ktora by urcila bezpecnu reakciu a zvladnutie danej situacie, tak na ten limit.
Kludne aj 120%.
Ale aby sa proste nestalo, ze niekto si len mysli, ze moze, ale nezvlada to, a preto nemoze !
Podobne by som to aplikoval aj na pneumatiky:
To, ako EU testuje vsetko - spotrebu v NEDC, bezpecnost v Euro NCAP...tak by uz nemal byt problem aj podobnym sposobom nastavit normy na kvalitu pneumatik a ich schvalenie / neschvalenie do predaja a ich nejake znackovanie napr. hviezdickami, alebo normami.
A v zavislosti na pneumatikach na aute a ich stave pocas eventualnej nehody by sa tomu prisposobovalo aj poistne plnenie, pripadne v zavinenej nehode aj sadzba pokuty - kupil si si zle gumy, nabural, sposobil skodu -zaplatis viac !
Potom by si podobny "myslitelia" ako ty rozmysleli, ci sa oplati setrit na pneumatikach a celkovo na starostlivosti o auto a aj o seba - ako sofera - s nejakymi schopnostami, ktore najskor musis dokazat, aby si bol vobec do prevadzky pusteny.
15. 5. 2015 17:07
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
na psychotesty jsi adept ty
silnice není zavodni draha
to nemeni nic na tom, ze mizerny gumy na auto nepatrej
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 17:11
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
podme spolu, uvidime, kto lepsie dopadne. ;-)
Kto hovori o zavodnej drahe ? 8-s
15. 5. 2015 17:17
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
a v cem chces soutezit??
jak rychle vykopu nejakou diru nebo prehazim hromadu pisku??
tak v tom moc dobrej nejsem
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 17:23
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
a ja ze to su tvoje oblubene discipliny >:-[]
Ty si ma vyzval na psychotesty, alebo uz ani pamät nesluzi...? 8-s
S tebou je to niekedy horsie, nez na prvy pohlad vypada...
15. 5. 2015 17:40
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
ja sem te na psychotesty nevyzval, ale poslal. vyzyva se na souboj.
zkus pochopit psany txt
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 17:47
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
tak potom z toho mnou pisaneho si ty pochopil absolutne minimum, a dalsia debata je absolutne zbytocna. :-!
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:19
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
to tu vypisuješ soutěž na dětská odrážedla? Se nějak cítíš >:-[]
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 17:24
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
co je to "detske odrazadlo" ? 8-s

Chalani, chalani...je mi z vas smiešnuo >:D >:D >:D >:D
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:28
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
počkej až povyrosteš, asi jsem s tím dětským odrážedlem předběhl tvůj duševní vývoj >:D :-!
Avatar - Ozzman
15. 5. 2015 17:35
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Tvl, ty mi připomínáš ten vtip....

Havíř přijde domu utahaný z práce, manželka na něj něco zkouší, on jen tak leží, nevšímá si jí a ona mu řekne : Teda ty dneska nejsi moc při síle co? a on odpoví: Jak nejsem! Pojď na páku!

>:D Pořád máš potřebu se před někým předvádět, obhajovat, že jsi lepší, atd... k čemu bude třeba mé mámě, aby uměla něco projet na čas, jinak nedostane papíry? Proboha, na psychotesty jsi spíš zralej ty, jak napsal topten, silnice neni závodní dráha... >:D Hele, kolik ti je? Nic ve zlém
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:40
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
>:D >:D dobrej :yes:
15. 5. 2015 17:44
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 17:54
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
hmm... 8-s
zaujimave....a necakane... :-!
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 17:44
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
nejedna sa o ziadne preteky, alebo ti tvoja obmedzenost neumoznuje chapat pointu ?
a co napr. vyhybadzi manever - losi test, alebo vbehnutie chodca na vozovku - reakcny cas...atd...
ak toto by ste nezvladali v stanovenej norme, nemate na ceste co robit !

ver tomu, ze ta norma by ale bola nastavena tak, ze by ju kludne zvladla vacsina beznych soferov. Predsa EU potrebuje vela soferov, a z nich vela penazi ...

Nechcem sa do teba nejako navazat, len pokial mienis takto pokracovat, budem nuteny prejst z defenzivy do ofenzivy... :-!
Avatar - Ozzman
15. 5. 2015 17:47
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
To, jak si teď napsal co máš na mysli, zní daleko lépe, než to, co si napsal poprvé ;) Zamysli se nad prezentací svých myšlenek... s tímto, co píšeš souhlasím, nějaké cvičiště a alespoň si to vyzkoušet v rámci autoškoly, by bylo rozhodně dobře, ale vytahovat se tu nad někoho a závodit.. :-) notak, snad už jsi dospělý ne?
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 17:53
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Preboha !!!!! a ja som si myslel, ze sa tu bavime o komplexe vlastnosti auta, kde pneumatiky tvoria len 1 jeho sucast.
Ak to z mojich predoslych ( a hlavne davnejsich ) prispevkov posobilo inac, potom pardon. :-!
Jasne ze povazujem za dolezite mat auto v 100% poriadku s adekvatnymi vsetkymi suciastkami, vdaka comu skoda, ktoru by si takto sposobil by bola mensia, nez v aute, ktore by malo "subor tychto vlastnosti" - alebo ako to nazvat, horsi.

Takze prestanme sa tu urazat, ide mi o nejaku tu celkovu technicku uroven, ktoru ale nechcem, aby "zabijali" nekvalitne pneumatiky.

Dufam, ze uz som sa vyjadril dostatocne jasne...
15. 5. 2015 19:17
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Jazdit este akotak, ale vela vodicov ma problem poriadne zabrzdit, brzdu len tak zlahka posimraju a potom to mas v kufri.
Dnes som videl fokus 3 kombi napaleny zozadu oplom vivaro, focus mal zadne bocne plechy neposkodene , naraznik poskodeny ale drzal na aute a vivaro naraznik na ceste, poskodena kapota, mriezka. Klasika na krizovatke so semaformi, takze neslo o reakciu na krizovku, len na zastavenie na bliknutie z oranzovej na cervenu.
Takze rozdiel 10m brzdnej drahy z dovodu znacky pneu je nepodstatny, pokial vodic nevie riadne dupnut na brzdu ( sa boji, ze by ho zlomil, ale ved nema kazdy Aston >:D )
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:09
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
ty opravdu vůbec nevíš co píšeš. Právě že já naopak na pneu nešetřil!!!

Zbytek úplné bláboly. Podle tebe by asi řidič Aventadoru měl pojištění zadara, zatímco majitel žigulíka by platil bambiliony >:-[] 8-s :no:

Pokud jis to myslel až po nehodě, pak je to naprostý nesmysl, protože po nehodě jsi odpovědný za ZPŮSOBENOU ŠKODU, a je úplně jedno, jestli tu škodu způsobíš autem za půl výplaty nebo za půlku rozpočtu dědiny na rok. Ta škoda na cizím totiž vždy bude stejná >:-[] >:-[] >:-[]
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 17:15
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Krácení pojistného plnění v souvislosti s pneu je reálná věc.
A daší reálná věc je, že RS6 asi nečetl na co reagoval, nebo četl rychle nebo špatně chápe.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:17
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
ano, ale krátení plnění z havarijka ;-)
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 17:20
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
asi som kdesi prehliadol, ake pneu kupil on.
Ale jeho ine nazory su "podivuhodne"... 8-s
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 17:18
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
nepochopil si:
ak mas na aute gumy, ktore podla testov dopadli na normu "A", tak si z hladiska stavu svojho auta pred nehodou urobil maximum, a vysledok - nehoda je teda aj s mensimi nasledkami, za co zaplatis mensiu pokutu.
Ak si ale kupil pneumatiky s normou "C" alebo "D", tak si setril na nespravnom mieste, skoda, ktoru si sposobil je asi vdaka dlhsej brzdnej drahe vacsia a zaplatis pokutu vacsiu.
Neviem, co je na tomto nelogicke...
Samozrejme - je to moj uhol pohladu, pokial si je niekto na 100% isty, ze nehodu nikdy nesposobi, tak pokial su do cestnej premavky schvalene aj dubove kolesa, nech si ich tam da... :-! Len nech mi nesposobi nehodu, alebo krizovu situaciu, ktoru ja budem musiet riesit... :-!
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:25
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Tohle mi zavání IQ houpacího koně. Nehoda s menším následkem podle kvality pneu?? Když nedobrzdím a rozstřelím RS6 na přechodu přede mnou, tak škoda bude úplně stejná, ať jsem měl na autě čínu nebo vítěze testu ADAC. Pořád jsem rozstřelil to stejné RS6!!

A jak si představuješ, že budeš prokazovat, že to bylo "kvalitou pneu"? Co když to bylo kvalitou brzd? Nebo stářím pneu? Sjetým vzorkem??

Opravdu, bez urážky, píšeš úplné hlouposti :-!
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 17:29
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Nehoda MŮŽE být s menším následkem, protože díky špičkové pneu havaruješ místo v 50-ti jen ve 40-ti.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:33
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
ale to jsme zase na začátku. Nehoda by přeci vůbec nemusela nastat, kdybych seděl v eM3... ;-)
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 17:56
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
A nebo stojíš nebo eště jedeš třicítkou. Rozdíly bejvaj spíš větší než lidi chtěj slyšet
Rozdíl v rychlosti kdy nastane aquaplaning a kdy v pohodě projedeš často bejvá jen v jednotkách km/h [odkaz] Věřil bych příkladu Nokianu [odkaz] že rychlost potřebná pro aquaplaning je na kvalitní nový pneu 96 km/h zatimco na ojetý 76 km/h. A podobný je to se špičkovou a některejma no name pneumatikama
To co člověka drží na vozovce je ten malej proužek pneu. Paradoxně lepší špičková pneumatika za pár tisíc na středně drahym autě než levnej mist na dvakrát dražšim. Což překvapivě docela často vídám. Zvlášť u zimních

Eště dotaz: Nezkusil ste už někdo [odkaz]
15. 5. 2015 18:42
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
to chce prostě vyzkoušet, normální celoročka s jiným názvem
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 18:45
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Do celoročky by mě nikdy ani nenapadlo jít ale tahle je fakt možná trochu jiná. Teď sem koupil normální letní takže mě se to netýká ale čet sem na to vážně dost pozitiv tak sem zvědavej [odkaz]
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 17:36
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
ked si niesi schopny posudit aj tebou spomenute parametre, z ktorych ja som vymenoval len 1, ale ty si doplnil pekne dalsie, tak je to na povazenie.
A je jasne, ze pokial nedobrzdis a naburas vo vacsej rychlosti, skoda bude vacsia.
Alebo je toto fakt problem pochopit ?

Nehovorim ze by sa nemali zohladnovat aj dalsie faktory - ved v pripade potreby sudny znalec posudi v akom stave si mal vsetky suciastky na aute...v tom by som problem nehladal.

to, ze tieto veci beres tak, ze by som ich ja nezohladnoval, svedci len o tom, ze ma dost skaredo podcenujes... :-!

A vyjadrenia na stranu mojho IQ som radsej prehliadol. Inac by sme sa museli presunut na inu temu debaty... :-!
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:53
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Aha, takže to budeme každou nehodu řešit vedle dopravní policie a pojišťovny ještě se soudním znalcem v oboru doprava >:-[] 8-s ?

A co budu dělat, když přezuji na zimní? To budu počítat váženej průměr z kvality obou pneu? A co když budu mít vepředu a vzadu jiný vzorek??

Doufám, že tě taky bude zajímat, jestli byly pneu správně nahuštěny, protože většina lidí jezdí s nesprávným tlakem v pneu. A pak je taky hrozně důležité,jestli je uvnitř jen vzduch nebo dusík...

Tvoje uvažování mě začíná zajímat >:-[] Jestli máš 20, ok, rozumím. Ale jestli máš 30 a vejš, tak by ses měl vážněji zamyslet :-!
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 18:01
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
hmm...
OK, zamyslel som sa.
Nemal by sa ale kazdy zamysliet aj nad tymi vecami ktore si tu teraz vymenoval ?
Pokial chcem mat auto v co najlepsiom stave a predist nehodam, tak riesim vsetky tebou vymenovane veci. Plus seba ako sofera.
Ja to robim. Pokial niekto iny nie a vdaka tomu su nasledky jeho nehody vaznejsie, je to potom na jeho posudeni, ci sa neoplati viac investovat do techniky, plus do seba ako sofera...

Ak este aj toto vsetko chces bagatelizovat, potom je dalsia debata zbytocna. :-!

Moj vek ta trapit sice nemusi, ale ver, ze prave vdaka jeho "vyske" uz mam tych skusenosti dost na to, aby som investoval dost do seba a aj do svojej 4 kolesovej techniky, aby som pripadnym problemom predchadzal.
Toto by totiz malo byt cielom kazdeho ZODPOVEDNEHO vodica.

Koniec debaty.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 18:09
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Znáš někoho, kdo si dobrovolně koupí špatnou věc? Já tedy ne...

Podle mě bude na silnicích mnohem líp klidně ať půlka národa jezdí na Wanli z Číny, hlavně když ty pneu nebudou sjeté jak mladiství na Stodolní dnes večer a když nebudou starší jak 5 let :-! :-!

Bagatelizovat? Pokud chceš zlepšít stav na našich silnicích, tak ti garantuji, že naše silnice a doprava mají 1000 a 1 závažnějších problémů, než kvalita pneu. Jestli tohle nazýváš bagatelizováním, ok, je to tvůj problém.
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 18:25
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Tak sme sa predsalen trochu posunuli... :yes:
Jasne, ze problemov na vasich aj nasich cestach je XY. Preco ale nezacat riesit aspon veci, ktore mozeme ovplyvnit my sami ako vodici / majitelia nasich aut, ktore v stave v akom ich mame, plus to, aky vodici sme tiez ovplyvnuje situaciu aku na cestach mozeme zazivat / sposobit / predist jej... ?
Nechap ma zle ( aj ked vidim z tvojej strany istu zaujatost ), mne ide len o to, co moze urobit kazdy z nas pre to, aby to na cestach bolo lepsie.
Za seba som uz veci uviedol - stav auta, moje schopnosti.
tieto veci ja mozem ovplyvnit tym, co autu doprajem, a ci na sebe ako doferovi pracujem - moje treningy krizovych situacii, a podobne akcie v organizovanych skupinach, kde sa tymito vecami zaoberame.
Jasne, ze neidem tu nikomu nariadovat aby 4x do roka absolvoval skolu smyku a kupoval len najdrahsie gumy, najdrahsie brzd. platnicky, kotuce, tlmice...atd...

PS: ty si Ostravak ?
Ak tam este na Stodolni predava ten Juhoš tie hamburgery s kuracim mäsom, tak ho pozdravuj :-) >:D :yes:
X razy som si urobil vecerny vylet ZA-OV s kamaratkou len koli tomu, ze som nanho dostal brutalnu chuť !!!! >:-[] :yes:
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 19:10
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Tak hlavně jestli ses tim hambáčem necpal po celou cestu autem domů >:D Jinak ok, plně beru co jsi napsal. V roli řidičské individuality je to chválihodné :yes:

Ale diktovat a nařizovat tímhle směrem je prostě zle, zle a zle. Vždy fungovaly, fungují a budou fungovat jednoduché věci. Jakékoliv dělení, škatulkování, zesložiťování, které nic podstatného nepřináší, je prostě přítěží pro systém. Jednoduše naprosto marná byrokracie.

Za mě - chceš aby se zlepšil stav? Ok, začněme na silnicích systematicky odstraňovat nebezpečná místa, ať změnou či úpravou dopravního značení, ať stavebně-technickými úpravami... Zpřísněme podmínky pro přidělení řidičského oprávnění - tj. zabývejme se kvalitou autoškol. Neřešme stáří aut či emise, ale jejich technický stav - tj. vyřešme problém STK. Neřešme bagatelní dopravní přestupky, začněme vyhledávat závažná porušení na rizikových místech.

Pneumatiky? Dobře, pokud chceš řešit pneumatiky, zvyšme zákonné požadavky na pneumatiku. Stejně pokud tě něco z pneu bude ohrožovat nejvíc, tak to bude ta pneu z Tesca nebo Hornbachu... ;-) :-!
15. 5. 2015 19:21
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Jenom na okraj - za brzdy, tlumice a sirku kol odpovida vyrobce. Vyber gum je na zakaznikovi.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 19:30
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Výběr čehokoliv je na zákazníkovi. I ty brzdkotouče+destičky si můžeš koupit "made in China", a to od rovnou nespočtu výrobců... ;-)
15. 5. 2015 19:53
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Muzes ale malokdo to dela, zatimco gumy si koupit musis.
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 20:02
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Co málokdo dělá? Koupě levné druhovýroby u ojetin je ojedinělá?
15. 5. 2015 20:22
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Myslis, ze prumerny ridic koupi vice brzd a tlumicu, nez gum? Navic podstata je v tom, ze existuji, jak soucastky doporucene a odzkousene vyrobcem, tak neoriginalni, zatimco u gum mas uplne volnou ruku.
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 20:29
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Samozřejmě jich víc nekoupí, naopak- koupí třeba tlumiče jen jednou za život auta a tím na mnohem delší dobu ovlivní chování auta. U gum může rozhodnutí častěji změnit.
Doporučení výrobce- jaké procento majitelů aut tohle řeší? Maximálně tak poslechnou radu svého neautorizovaného servisu.
Kam směřujeme? Já neobhajuju kupování šmejdů. Jen neodsuzuju lidi, co jezdí kolem komína a nekupují na auto to nejlepší.
15. 5. 2015 20:35
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Ja odsuzuju akorat rohypnoluv nazor, ze kupovat dobry gumy nema cenu, protoze to bych rovnou moch dat brzdy z aventadora. Ale tak teda jeste jednou - brzdy z aventadora netreba, jelikoz za me vhodne vybral a namontoval vyrobce. Gumy jsou na me. Jinak pode me vetsina aut jezdi s originalnimi dily.
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 20:51
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Mám pocit, že tohle zrovna R. neříká. Jestli ho já správně chápu, tak jen říká- nedělejme z toho takovou vědu, z hlediska nehodovosti jsou i horší věci, než čínské gumy se slušným vzorkem.

Je rozdíl mezi řidiči, co najede za rok 50tkm, a řidiči, co jezdí autem jen do práce a nakoupit. U těch prvních by měly být vynikající gumy i zbytek auta prioritou.
Ti druzí mají často jako prioritu pravidelně novou ledničku, televizi, sekačku na trávu (protože je musíš kupovat čím dál častěji), jídlo, děti, hypotéka.....
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 22:54
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
ano, chápeš mě zcela, ale zcela správně ;-)
i níže 100% souhlas .
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 20:55
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Vhodné brzdy za tebe vybral a namontoval výrobce, stejně jako za tebe vybral a namontoval vhodné gumy ;-)
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 20:57
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Popravdě občas výrobce namontuje nic moc gumy ;-)
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 21:02
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Ano, stejně jako nic moc brzdy. Nebo rozvodový řetěz ;-)
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 21:05
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
To nemyslim. Mluvim o tom že stejný auto má pro různý země jiný pneumatiky a občas opravdu horší než si zaslouží
Problémy s řetězama bejvaj spíš konstrukční vada
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 21:25
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Řetěz byl jen takový rejpnutí do vlastní garáže.
Ale je to příklad šetření, stejně jako ti výrobce ne vždy dá ty nejlepší možné brzdy.
Montování nic moc gum v některých zemích je stejná sviňárna jako Shell palivo u nás a v Německu. Pověsit z.mrdy za koule (u shellu, u pneu pouze předpokládám, že tím jen šetří, u Shellu jsem si jistej)
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 21:30
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
S tim Shellem máš bohužel pravdu, ale kdyby byl aspoň jedinej :-|
Já tankuju Vervu venku Shell nebo Aral
15. 5. 2015 21:09
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Jasne, ale je to daleko min závazný, nez ostatni dily. Kazdopadne gumy na zimu u auta kupovaneho v lete a naopak musis vybrat a koupit ty. Jinak ja nerikam, ze gumy jsou takova veda, taky mi to prijde, jako zbytecne plaseni lidi pomoci testu v hodne extremnich podminkach a ze bezny uzivatel mezi gumami rozdil nepozna dost mozna ani v krizi a ze i zimaky jete cely rok nejsou velka tragedie. Nadruhou stranu, pokud chci udelat pro bezpecnost maximum, tak gumy jsou na prvnim miste a jelikoz vetsinu dilu otestoval a namontoval vyrobce, tak nebudu zpochybnovat jeho volbu montazi "brzd z aventadora", ale koupim si prave ty kvalitni gumy.
Proste radeji auto postavene z originalnich, byt ne zcela spickovych a predimenzovanych dilu, tj. v podobe, v jake opustilo tovarnu, ale na kvalitnich gumach, nez zavodak na cinskych zimacich. Vyse zaznel argument, ze kdyz se stane bouracka, tak to muze byt taky kvuli tem brzdam atd., ale v pripade nezanedbaneho servisu se to jako pricina nehody oznacit neda, protoze vzdycky jde koupit lepsi brzdy, i na toho aventadora, zatimco pokud pojedu na cinskych gumach a zrovna se podminky sejdou tak, ze budou nedostatecne, tak je to jasne.
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 21:21
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Souhlasím. Já, když si mám připlatit za gumy, tak spíš za zimní kvůli sněhu. Letní - na značku spíš kašlu, ale vzorek pod 4mm vyhazuju. Letos poprvé jsem si koupil snad špičkový letní, ale kvůli očekávané výdrži a nižší spotřebě.
"Snad špičkový" píšu proto, že kupodivu co test, to jiný vítěz. Guma v jednom testu první je v jiným klidně pátá.
15. 5. 2015 21:29
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Jasne, chleba se lame na snehu a mokru, to je v poradku. Taky si nedelam iluze, ze vysledky testu jsou kristalove ciste, ale stejne tak neverim v zazracnou kvalitu cinskych vyrobku. Jinak ty brzdy nebyly z aventadora, ale golfa r, popletl jsem si dva prispevky ;-)
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 21:33
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Nojo de vo to jaký si nastaví kritéria. Ale to samý je v testech aut a nejen těch [odkaz]
Jak si řikal v jiný diskuzi je to vo tom čemu chceš věřit :-)
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 21:49
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
No jo, když si někdo chce koupit tu nejlepší gumu, nemá asi jak zjistit, která to je.
;-\
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 21:52
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Myslim že to je jako v jako v tý politice jak sme se bavili. Chce to sbírat informace všude kde to de zkombinovat to se svou praxí a pak si to nějak zprůměrovat
Já měl teď zimní Alpin 4 a náhodou sem na podobnym autě jel nový Alpin 5 a skoro bych řek že sou horší
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 21:22
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Dneska si mi hovorcom ! ;-) :yes:
Ked skoncis, a zhodnotim to ako tvoje diskusne vitazstvo ( teda ze tvoja osveta padla na urodnu podu ) daj vediet, poslem ti udaje a posles mi fakturu >:D >:D >:D >:D
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 23:08
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
blbost. Pokud vůz nejezdí do autorizovaného servisu, není jediný důvod zůstávat u továrních náhradních dílů. Dokonce i v těch značkovejch servisech ti klidně namontujou neoriginální. A rovnou klidně z Číny...
16. 5. 2015 10:55
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Zatimco gumy budes u noveho auta resit nejpozdeji za par mesicu, na ostatni dily nesahnes klidne nekolik let. A u nich alespon existuje nejake voditko, kterym se muzes, nebo nemusis ridit. U gum ne. Fakt nevim, co je na tom tak slozityho.
Avatar - rohYpnol
16. 5. 2015 11:58
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
asi vůbec nerozumím, co jsi tímto příspěvkem chtěl říct. U nich = u ND ?

Opravdu netuším, proč děláš rozdíl mezi pneu a dalšími spotřebními díly. Vždy máš možnost volby, vždy můžeš dát to samé co výrobce v prvovýrobě...

Mimochodem, pokud se tak úzkostlivě držíš doporučení výrobce, pokud si dobře pamatuji, tak Škoda dávala do svých origo zimních sad kol nějaké Barumy či dokonce Matadory mám pocit. A máš snad dojem, že to je špičková pneu? Přitom za to chtěli cenu jak za naprostou špičku... Tolik k nějakému vynášení výrobce do nebes :-!
16. 5. 2015 12:05
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Ano u nich = u ND. Rozdil mezi brzdami, tlumici a gumami nedelam ja, ten tam ptoste je. Fakt si asi jeste jednou precti, co jsem psal a na co jsem reagoval.
Avatar - rohYpnol
16. 5. 2015 12:54
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
A co myslíš tím vodítkem u ND? Jako to, že si můžeš koupit originální ND?

Ale úplně stejně si přeci můžeš koupit originální pneu (=stejné jak dala tovární výroba). Takže já ten rozdíl prostě nevidím...

Navíc pneu z prvovýroby se prostě šidí, výrobci dávají lacinějšímu řešení přednost. Ano, zatím nejdou do pneu z Číny, ale co není může být.

A příklad: Cituji z ofic- škoda e-shopu:

"...Kompletní set kola a zimní pneumatiky vám ušetří starosti s výběrem zimního obutí vašeho vozu Octavia druhé generace. Pokud chcete 15“ plechová kola, dodáme vám je i s námi doporučenou zimní pneumatikou Kleber Krisalp HP2.
Tato osvědčená zimní pneumatika byla vyvinuta především pro rodinná vozidla a poskytuje velmi bezpečné a účinné brzdění v jakýchkoliv zimních podmínkách. Dobře funguje i při velkém množství vody na silnici, stejně jako na zledovatělém a kluzkém povrchu. Na sněhu má velmi dobrý záběr a zůstává stabilní ve všech rychlostech až do limitu 190 km/h. Kola jsou pro vás vyvážená a tedy připravená k okamžitému použití.

Nabízené zimní kompletní kolo je doporučeno ze strany ŠKODA AUTO pro použití na uvedeném modelu vozu. ..."

Tady jen vidíš příklad, že Škoda doporučuje (to je to tvé vodítko) naprosto mizernou pneu, Krisalp HP2 končila na chvostu v rámci značkových pneu ve všech možných srovnáních... :-!
16. 5. 2015 13:17
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Aha, tak to jsem nevedel. Ale stejne se pneumatika Krisalp HP2 neda povazovat za originalni ND, nebo prislusenstvi. Neco jineho je to treba u veyrona, ktery ma na miru site i pneumatiky. Taky si tam muzes dat jine, ale uz je to naruseni vyrobcem vyvazeneho celku. Ale puvodne jsem reagoval na to, ze kvalitni pneu nema smysl, jelikoz stejny vyznam pro bezpecnost by mely brzdy z golfa r, coz vyvracim tim, ze vetsina lidi jezdi na originalnich brzdach, takze pripadne nedobrzdeni jde na vrub vyrobci, zatimco pneumatiky resi svevolne dle ceny, vysledku testu, doporuceni pneuservisu atd. Ale to uz se fakt opakuju.
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 13:31
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Bacha Škodovka používá i Nexeny [odkaz] [odkaz] ;-)
Avatar - rohYpnol
16. 5. 2015 14:00
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
no dokonce... Tak jen doufám, že tohle přehlídli škoda-fans, protože korejský hjondé je přeci ... >:-[]
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 14:06
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Jj >:D
16. 5. 2015 14:58
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 15:01
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Vidíš že umíš napsat příspěvek bez slintů a vodpadu :yes: :-)
Slabší je to s těma zbejvajícíma 99% příspěvků >:-[]

Tak a teď už konečně přestaň bejt baba řekni proč mě furt oslovuješ jako ženskou ať se splní naše společný přání a já si tě můžu dát na hate-list!

Hele víš jak mi furt vyčítáš editování? Viz tenhle příspěvek doufám že stejně kritéria máš i na sebe ;-)

Vidíte to s Kanadou stejně blbě jako já?
Avatar - AUDIRS6
16. 5. 2015 17:39
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
ze prehrate 0:2 ???
tak ak si vsadil "desitku" - akoze 10 000,- tak si asi teraz vo vate >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 17:43
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
No vyhrát tech 2 a půl miliardy co včera v Euromilionen vyhrál včera nejakej čech bylo by to vo dost lepší :-)
Avatar - AUDIRS6
16. 5. 2015 17:48
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
ved neplac, stavaju sa aj horsie veci - napr. nepostupit zo skupiny... :*) :-! 8-s
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 17:51
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
No my s Jágrem a v domácím prostředí nedošli vo moc dál :-|
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 17:52
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
No my s Jágrem a v domácím prostředí nedošli vo moc dál :-|
Avatar - rohYpnol
16. 5. 2015 13:59
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
jen taková technická - pokud někdo nedobrzdí, NIKDY to není vinou sjetých pneu nebo horší kvality pneu. Vždy je to jen a pouze o tom, že řidič nedodržel bezpečnou vzdálenost. Je přeci úplně přirozené a logické, že pokud nazuju horší pneu, bezpečná vzdálenost před vozem musí být větší a je jen a pouze věcí řidiče, jestli to zohlední při svém stylu jízdy ;-)
16. 5. 2015 12:20
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Jinak barumy a matadory porad nejsou cina. Predstav si, ze by tam davali cinsky gumy. To by bylo revu. Ale porad mene, nez kdyby originalni brzdy menili za nejakou, byt homologovanou, cinu.
Avatar - JDM
16. 5. 2015 20:14
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
s tím nesouhlasím , co taková pneu s normou "A" po několika tisících km? na 50% vzorku? nebo po 5 letech? to už může mít vlastnosti klidně pneumatiky normy "D" . Myslím že člověk kterej není uplně blbej si koupi pneumatik promyslí , poradí se , minimálně koukne na testy , cena čínských pneu je velmi lákavá ale moc lidí jim nevěří a ti co si je pořídí a rozdíl poznají ,další takové si nekoupí alespoň ti co to poznat dokážou , ti co ten rozdíl nepoznají těm asi ani ta prémiová guma nepomůže.
Osobně s čínskými pneu zkušenosti nemám tak nemůžu říct jestli jsou vyloženě nebezpečný nebo je tam tak veliký rozdíl mezi lowendovými pneumatikami světových výrobců , já osobně si za pneu připlatím a kupuji kvalitnější pneu , mám už jich pár vyzkoušených a mám i své oblíbence. ;-)
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 20:34
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Levná pneumatika je jako levný boty [odkaz] [odkaz]

Hodnocení chování pneumatik po pár letech i po částečnym ojetí existujou
15. 5. 2015 17:06
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
legislativa pozaduje, aby brzdna draha osobního auta ze 100km/h za standardnich podmínek byla 76 metru. tomu by snad vyhovely i dreveny kola. presto pochybuju, ze by se je na auto někdo dal...
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:12
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
proč ne. Pokud je podle státu (EU) takováto pneu bezpečná, proč tu vůbec je článek na téma levných pneu z číny >:D >:-[] ;-)

Pak neřešme levné pneu z Číny, ale řešme, proč máme tak mizerně nastavenou legislativu a normové požadavky. Nepředstavuje snad právě tohle ten reálný problém ;-) ?
15. 5. 2015 17:23
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
ta legislativa ma spoustu navaznosti, třeba i na casovani semaforu, takze kdyby legislativa zkratila brzdnou drahu, zmenilo by se i casovani a starsi auta by mohly mit problém.
ale ja te chápu, na stare nevýkonne auto typu Felicia ktery jezdi malo a pomalu, není zas tak velky prohřešek dat horsi gumu, nez na auto, s kterym se jezdi hodne a rychle.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:27
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
:yes:
BTW. a je takový problém ponechat časování semaforů ;-) ?
15. 5. 2015 18:04
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
problém to není, ale takovy ty mrtvy casy, které snizuji propustnost křižovatky se snazi dostat na minimum a jednim z takových casu je delka zlute, která vychazi z brzdných drah pozadovanych legislativou. když brzdnou drahu zkratis, muzes zkratit i delku zlute, a mas problém. anebo musíš vydat novy predpis specielne pro delku zlute.
i dnes se setkáš s krizovatkou, kde delka zlute neodpovida brzdnym draham stanovenych legislativou, a pak muzes mit velky problém dobrzdit a neprojet na červenou a policajti a města o takových mistech samozrejme vedi a kasiruji. ja jednomu uradu co me pristih na červenou rok dokazoval ze to maj blbe a skončilo to az zalobou u soudu.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 18:11
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
a už to u soudu dopadlo nebo to stále letí?
15. 5. 2015 18:23
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
slo o křižovatku, kde je před semaforem povoleno 70 a za semaforem uz ne.
soud rozhod, ze 50 musim jet uz před semaforem, coz je blbost, takze to je v odvolani. nicmene delka zlute uz opravena je a mestskej urad, kterej proti me ved spravni rizeni a chtel pokutu, to vzdal. a ja ted zaluju mestskej urad za neopravnene vybirani pokut na semaforu, nejde o me, ale o tech vic jak 3tis postizenejch ridicu. a mnozi prisli o 5 bodu a někdo mozna i o ridicak. ale nevim jestli mam silu to dotáhnout. kazdopadne se na urade zalekli a opravili, ale od mého prvního upozorneni ze to maj spatne to trvalo skoro rok
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 18:25
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Neni nad žlutou co se rozbliká než přijde červená jak to je v Německu Rakousku a nevim kde eště :yes:

Některý chytrý úředníci dávaj měření rychlosti těsně za značku vesnice která je ale klidně set metrů před prvnim domem. Eště chytřejší pak pár metrů před značku konec vesnice :no:
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 19:15
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
chválihodné :yes: :yes: :yes:
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 17:27
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Tak Felicia -jezdí pomalu.....Rozdíl brzdné dráhy ze 100kmh 4m se týká i feldy, jak píše Miromen- tohle s tím moc nesouvisí, že starší auta nejezdí běžně 180kmh.
Stáří auta maximálně souvisí s finančními možnostmi majitele, ne s vhodností pneu.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:35
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
vliv pneu na rozdíl brzdné dráhy u horšího vozu bude povětšinou menší právě u horšího vozu, protože hůře dokáže využít limitu přilnavosti těch lepších.
15. 5. 2015 18:13
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
delší brzdnou drahu muzes aspoň castecne eliminovat třeba tim ze budes mit vetsi odstupy, budes davat pozor kdo se mota kolem silnice atd.

nikdy se nedostanes do situace, ze mas na aute to nejlepší co je k dispozici, takze jezdis na to horsim nez je aboslutni vrchol. kde je ale ta hranice primerenosti kam az slevit?
ta hranice je pro rychle/vykonne a pomale/slabe auto jina. taky je jina pro toho, kdo s autem jezdi dynamicky a rychle - jak jeden mistni psychous, a jina pro toho kdo jezdi s davem a defenzivne. taky bude samozrejme jina, pro toho kdo je zodpovedny a kdo nezodpovedny. ale nikdy se dostanes do situace, ze na aute budes mit ty nejlepší mozne pneu.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 18:21
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
:yes: :yes:
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 19:05
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Já s tebou souhlasím. Jen tvrdím- pro koupi čínských gum je jediný důvod- finanční. Pokud budu mít feldu, a koupím na ni čínský gumy (a mluvím hlavně o zimních, letní jsou podle mě relativně jedno), pak jen z fin. důvodů, ne proto, že vůbec nejsou potřeba lepší.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 19:13
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
ale nepochybně, jiný než finanční důvod pro koupi čehokoliv z Číny není. Tedy pokud existuje alternativa, která se vyrábí jinde než v Číně :*) ;-)
Avatar - Uživatel_5340709
15. 5. 2015 16:37
Re: Levne cinske pneumatiky jsou lepsi...
Pneu je hodně důležitý prvek mezi autem a silnicí, to je neoddiskutovatelné. Ale pravdu máš v jedné věci, dokonce ADAC udělal test stejných typů a rozměrů pneu, které ale dal na dvě různá auta - předokolka vs. zadokolka. Výsledky byly v některých parametrech dost různé. :-)
Avatar - Uživatel_5340709
15. 5. 2015 15:38
Řečičky, řečičky
>:-[] , ať se na mě nikdo nezlobí, ale trochu žasnu nad tím, jakých řečí jsem tu svědkem. >:-[] . Každý den se tu řeší detaily jako maximálka aut, jak sedí v zatáčkách, na limitu, při brzdění, nikdo většinou neodpouští ani milimetr, nebo rozdíl jednoho koníku. A teď se tu dozvídám, že ten jezdí na čínách, ten taky, ten říká že je to promo prémiových značek výrobců pneu. Pánové, pokud jste aspoň trochu petrolheadi, tak si na auto čínu nedáte. A odpověď je zcela jasná - každá sjetá guma je na how....o, i ta značková, nízkoprofil je na vodě na how..o už když je sjetý ze 2/3. Ale to není vůbec žádný argument / ! / k tomu, abych koupil místo toho značku wanli, nebo něco podobného. A značky typu kléber, sava a pod. ...... jsou kvalitou pořád ještě blíž k těm prémiovým, než k těm čínám.
Rozbalit vlákno
32
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 15:43
Re: Řečičky, řečičky
Moje řeč :yes:
Avatar - miromen
15. 5. 2015 15:55
Re: Řečičky, řečičky
Nehazel bych tu všechny do jednoho pytle ale každopadně :yes:
15. 5. 2015 16:23
Re: Řečičky, řečičky
Ja bych si žádný činy na auto nedal. Teď jezdim na Barumkach a úplná spokojenost i na mokru. Dávám jim dost. Na zimu jsme na jiném aute měli polaris 3 a taky dobré. Nejhorší na čem jsem kdy jezdil byly kormoran snowpro b2. To bylo uplne hrozny na mokru jsem ani nepomyslel na nějaký rychlejší zastavení. Koupil jsem je s autem a hned jsem je vyměnil. Teď mam na zimu dunlopy a na léto barum a je to ok.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 16:30
Re: Řečičky, řečičky
no vidíš. A já zas vím, že Barumy jsou pneu úplně na ho.... Letos snad dojedu ty zmetky a rozhodně další budou jiná značka. Klidně z Číny, pokud dopadnou v testech líp než Barum (což nedá zas tolik práce...).
15. 5. 2015 16:40
Re: Řečičky, řečičky
A jaký máš, jak starý a na jakým autě? V čem ti nevyhovujou. Zajímá me jinej názor. Kamarád mel ty kormorany co jsem psal taky a ten si je chválil. Mel o 3 roky novější a jinej rozměr. A barum nepatří úplně k tem budgetum jako je kormoran. Nekde jsem nasel ze jsou nekde mezi premii a budgetem. Hlavně pneumatika barum na multivana v rozmeru 255/45/18 se vyrábí na lince continentalu v Německu, rozdíl v sadě mezi např Continental a Barum vycházel cca 9000kc což není úplně málo. Kilometrovy probeh je obdobný rozdil v ovladatelnosti a krizovkach neznatelny. Je jasny ze budou continentaly (nebo jina premie) lepší, otazkou je o kolik.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 16:50
Re: Řečičky, řečičky
nevyhovuje mi především - mokro. Na mokru naprosto nedrží (ok, teď už jsou vážně tak 2mm, ale nedržely nikdy). A nevyhovuje mi životnost, sjížděj se jak papír. Jsou to Bravirisy v rozměru, ve kterým dle tstu dopadaly slušně. Reálně ale nespokojenost :-!
15. 5. 2015 17:02
Re: Řečičky, řečičky
Když jsem v minulosti kupoval auto, byly na tom letní Barumky 205/55 R16. Než jsem dojel domů, byl jsem v naprostém šoku jak auto plave po silnici. Druhý den jsem přezul na Fuldy 215/45 R17 co mi zbyly z předchozího auta a byl to naprosto jiný svět. A zpětným pohledem ani ty Fuldy nejsou žádný zázrak. Byly to moje první a poslední Barumky. Jestli se nezlepšily (je to už 6let), tak od nich pneu nechci nikdy... pokud pominu, že v mém rozměru je ani nevyrábí.
15. 5. 2015 19:23
Re: Řečičky, řečičky
Auto plave po silnici? Co to znamena? Nechtel jsi spis napsat "jel jsem jako prase"?
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 19:39
Re: Řečičky, řečičky
Možná jo ale pak jel jako prase na Fuldách a bylo to lepší a vo tom to je ;-)
Avatar - Uživatel_5340709
15. 5. 2015 16:30
Re: Řečičky, řečičky
A to pořád Barum i Kormoran patří pod křídla velkých pneumatikářských výrobců a drží se někde kolem středu na pomyslném žebříčku kvality + - . Potom ještě mezi těmito značkami a čínou je řada korejských firem, které se také dají kritizovat, nicméně jsou pořád o několik levelů výše.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 16:51
Re: Řečičky, řečičky
nedrží se kolem průměru. Vždy patřily na naprosté dno. Jen tím, jak přibyly laciné pneu z Číny, Koreje atp. tak se dostaly blíže středu.
15. 5. 2015 16:53
Re: Řečičky, řečičky
To si úplně nemyslím. A tak každej má jinou zkušenost a myslím ze se najde spoustu nespokojených i s premii.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:14
Re: Řečičky, řečičky
zimní v zimě jsou úplně v pohodě (i na mokru). Letní Barumy na mokru katastrofa. Mě tahle zkušenost stačí :-!
15. 5. 2015 17:24
Re: Řečičky, řečičky
Jo ja nic neříkám, ale tak cim to je ze mne drží krasne a tobě ne. To mas na malým nebo velkým autě
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:30
Re: Řečičky, řečičky
jak říkám, v mém rozměru v testech dopadaly slušně (=dnešním pohledem již menší rozměr)
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 17:54
Re: Řečičky, řečičky
Ani ty zimní Barumy nejsou žádná sláva [odkaz] [odkaz]
Jen hodně těsně nad těma úplně průserovejma :-|
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 18:11
Re: Řečičky, řečičky
zimní nemám Barumy ;-)
(naštěstí)
Avatar - Ozzman
15. 5. 2015 16:26
Re: Řečičky, řečičky
Mám Sava eskymo a ještě sem nenasazoval ani řetězy! !! Sice s nima nemůžeš tak svihat zatáčky, ale na zimní režim bohate staci za ty prachy. :-) Je to sice o autě, ale s jinými vozem s lehcim benzínem na funglnovych Nokianech co stoji jedna jako moje 4 sem si byl na sněhu méně jisty;) Na Savu nedám dopustit :))))
Avatar - Uživatel_5340709
15. 5. 2015 16:33
Re: Řečičky, řečičky
Však dříve vysmívaná Sava se pomalu tlačí mezi dobrý standard, aspoň v některých menších rozměrech. :yes:
Avatar - Ozzman
15. 5. 2015 16:36
Re: Řečičky, řečičky
Mám 215/55 r16 a mimo ciny to byla nejlevnější pneu. Ale v tomhle méně typickém rozměru je ta cena stejné jako značkova 205tka. Jak říkám, jsem spokojeny a zatím vzorek mají solidní a ještě minimální dvě sezóny odjedou.
15. 5. 2015 21:31
Re: Řečičky, řečičky
Dobry standard?
Dle tady testu jsou horsi a s nimi spousta znamych znacek na mokru nez cina Nexen a Nankang
[odkaz]
Osobne jezdim Alpin A4, ale ty ciny jsou lepsi nez protektory Vraniky a na protektorech a na celorocnich lidi jezdili jeste nedavno miliony km, takze ta cina asi nebude az takova bida, jak prezentuji radoby placene testy pneufirem.
15. 5. 2015 17:04
Re: Řečičky, řečičky
Tak to si kup Vraníky. Ty mají vzorek asi 2cm a můžeš s nima i na Sněžku >:-[]
Kolega s nimi byl velmi spokojen... tedy do té doby, než se na bočnicích začaly dělat boule ;-)
15. 5. 2015 18:47
Re: Řečičky, řečičky
eskymo mám taky, spokojenost :yes:
15. 5. 2015 19:37
Re: Řečičky, řečičky
Sice to sem nepatri, ale nedavno mali Mitasky problem s vypadavajucim dezenom ! a vyrobila ich SAVA, boli to nejake enduro gumy. Nokiany zimne su dobre, aj pri 20 st. C . Neviem, co by mi Bridgeston poradil, ked rano pri ceste do prace su 3st.C a poobede cestou z prace 20 st.C, mam mat zimne ci letne, lebo podla poucky od gumy firiem pod 7 st.C su letne na... HLAVNE BEZPECNE.
Ale zas Michelin Pilot Primacy po 6tich rokoch pri necelych 4mm vzorku po skoro 40.000 km idu do kosa, aj na suchej ceste v zakrute ide auto do pola, nastastie kukurica ma len 10 cm >:D
Kedysi som takto menil letne Continentaly co boli z prvomontaze na Octe1, na mokru tragedia, kupil i sme Matador Aquila a po ani nie 1000 km som ich vratil ( 3sady z 3 aut ) po ojazdeni odformovacej hmoty boli hlucne...

Skoda, ze v clanku nie je vysledok brzdenia s pneu Bridgestone s nizkym valivym odporom, klasickym dezenom, a nejakou lepsou cinou, rad by som vedel, ktora guma by skoncila na 2om mieste

VZDY !!! testuju nove gumy, preco neotestuju 4 rocne gumy s polovicnym dezenom, to by mnohi jazdci znackovych gum zistili, ako sa jazdi na novych cinskych... :no:
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 16:34
Re: Řečičky, řečičky
být fandou do aut přeci neznamená, že musím vlastnit automobilové porno, ne 8-s ?

Podstatný snad je, abych neohrožoval okolí a abych měl technicky způsobilý vůz v dobrém stavu. Jestli toho dosáhnu díly z Číny, Brazílie nebo Indonézie, je přeci úplně buřt :-!

Jinak řečeno - kvaitní Čínský produkt klidně může být lepší volbou než nekvalitní z EU :-! :-!
Avatar - Uživatel_5340709
15. 5. 2015 16:41
Re: Řečičky, řečičky
Nebylo to myšleno osobně, to za prvé, a určitě když si nějaký pneumatikářský gigant přesune výrobu do číny, tak to budou kvalitní pneu. Ale mám obavu, že zatím co je na netu z čínské produkce, tak to není dobrá volba. A jasně, že idiot je nebezpečnej i na slickách značky Avon. ;-)
Avatar - Ozzman
15. 5. 2015 16:43
Re: Řečičky, řečičky
Není dobra volba pro koho? Jestli jezdis fabii htp, tak už mezi tou Čínou a značkovou průměrnou pneu není tak propastný rozdíl....
Avatar - Uživatel_5340709
15. 5. 2015 16:45
Re: Řečičky, řečičky
Je fakt, že je to asi jen otázka času, kdy bude pojem kvalitní čínská pneu normální. Tak jako mobil, nebo něco jiného.
Avatar - Ozzman
15. 5. 2015 17:37
Re: Řečičky, řečičky
Je to tak.... možná by se nejeden zdejší závodník divil, kolik věcí má ve svém značkovém Vágenu dílů z Číny... myslím, že pneumatiky jsou buď dobré, nebo špatné, respektive vyhovující a nevyhovující.... jiné nejsou, alespoň ne pro běžný provoz :-) Je otázkou, jestli to obouvám na Fabii, nebo na M3ku... (myslím teď výjmečně BMW :D)
15. 5. 2015 20:03
Re: Řečičky, řečičky
Tak ti nevim Ozzy, i na Fabii bych si raději dal Barumku než čínu ;-)
15. 5. 2015 20:06
Re: Řečičky, řečičky
No jo, pár ohnivých diskutérů se tu pěkně odkopalo. >:D :no:
Avatar - Ji/Ri
15. 5. 2015 21:20
Re: Řečičky, řečičky
:-! :yes: taky koukám
Avatar - Ozzman
15. 5. 2015 16:18
Cina
Když jsem měl Lagunu, tak sem ji již koupil na značkových wan-li 225/45 r17. Díky velkému rozměru auto sedělo velmi dobře, mel sem mal penez jako student tak sem je tam nechal, vzorek byl ok. Na zimu sem koupil nejlevnější čínské pneumatiky. Světe div se, ani zasnezene kopečky me nenechavaly na cestě. Určíte to nebude nic extra ale za ty peníze službu od vedly. AZ na Mondeo sem loni koupil nové pneumatiky dle výsledků testů a prilnavost se rapidne zvedla (nutno podotknout že sjete byly také značkové a ne z ciny). Určíte to někomu kdo jezdí obyčejnými autem do prace, nakoupit a na dovcu 2* za rok staci. Na okruh asi už ne...;)
Rozbalit vlákno
7
15. 5. 2015 16:30
Re: Cina
zasnezenej kopec nejlíp vyjedes s drapakem, ale jinak ta guma bude k nicemu.
doby, kdy se zimni gumy s poradnym vzrokem davaly na auto kvůli tomu abys vyjel saznezenej kopec, jsou davno pryc.
vsadim boty, ze s protektorem s poradne hrubym vzrokem bys vyjel vic nez s kvalitni zimni pneumatikou, ale dal by sis to tam na normalni jezdeni???
Avatar - Ozzman
15. 5. 2015 16:33
Re: Cina
Ne ale s tou Čínou sem fakt nemel problem.Uz jsem si vzpomel jak se jmenovaly Goodride :))))) staly 800 /ks to bylo super pro mne tenkrát. Dnes už bych taky koupil trochu dražší.
15. 5. 2015 16:57
Re: Cina
ja se za svých studentských let nadelal blbosti, a ani potom to nezkoncilo ...
ja zazil i zlatou eru protektoru a nastup zimaku, kdy i v zime bylo normalni jezdit na letnich a v lepsim pripade na univerzalech. pamatuju jak jsem si dal moje první 2 zimni gumy jen dopředu na predni nahon a po 200 metrech v první zatáčce malem skončil v prikopu... tak jsem se otocil a jel pro zadni i na zadek ..
jo, to byly zlaty casy. z dnešního pohledu kaskader a nezodpovednej frajirek, z tehdejšího pohledu neschopnej frajirek, který neumi v zime jezdit, tak musí mit zimni gumy
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 17:00
Re: Cina
Tys zažil "zlatou éru protektorů" a já už si říkal, jak seš asi starej, když jsi zažil "zlatou éru protektorátu" >:D
Sakra, to rychlý čtení je sviňa.
Avatar - Uživatel_5340709
15. 5. 2015 17:08
Re: Cina
Hitler ještě protektory nedělal. :-)
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 17:16
Re: Cina
hitler dělal jen ty protektoráty, že ;-)
Avatar - Ozzman
15. 5. 2015 17:39
Re: Cina
Když sem se probíral testy pneumatik, tak mi z toh vyšlo, že ty rozdíly jsou opravdu malé a to nemyslím jen čína vs TOP, ale i mezi jednotlivými výrobci a že největší rozdíl mezi tou levnější a drahou pneu může být spíše v životnosti. Čínu dojedeš za 2-3 zimy, lepší za 5-6 :-)
15. 5. 2015 16:42
Na gumách se nevyplácí šetřit
Když si člověk uvědomí, že posádku i tu tunu a půl železa gumy na silnici drží jen na ploše čtyř lidských dlaní, tak je jasné, že tady šetřit je velmi hloupé. Samozřejmě to nemusí být to nej na trnu, ale alespoň solidní pneumatikářský průměr považuju za nezbytnost! (nehledě na to, že mít na autě čínské pneu bych se přímo styděl :'-( )
Rozbalit vlákno
29
15. 5. 2015 18:33
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Jo s tím se dá souhlasit, včetně poslední věty. Navíc pneumatiky se většinou kupují tak na 3 sezóny. Takže to zas není taková raketa navíc ;-)

Takže zůstávám u letních Michelinů a zimních Nokianů :yes:
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 18:35
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Teď sem kupoval nový letní Micheliny a protože zimní taky chcíply na podzim mám předběžně v plánu Nokiany :yes: :-)
15. 5. 2015 18:37
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Jo, Nokian A3 v rorměru 215/55 R16 slouží parádně. Mají za sebou druhou sezónu a dobrý ;-)
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 18:49
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Přesně ty mám vyhlídnutý :-)
15. 5. 2015 21:35
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
A za protektory by ses taky stydel, nebo za Sava, ci Firestone, Kleber, Vredestein?
[odkaz]
Dle testu je treba Nankang, Nexen mozna stejny jako levne znacky. Jezdim Alpin A4 a klidne bych jezdil i cinany, ktere dopadly lepe nez zname znacky nahore.
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 21:44
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Zajímavý test. Pokud není cinknutý, pak tato debata téměř postrádá smysl. Čína nemá na špičku, ale ve středu pole se v pohodě vyrovná západním značkám.
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 21:46
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Pozor jen tu a tam nějaká čína některý sou furt děsný! Ale zlepšujou se a tak jako v ostatních oborech se zlepšovat asi eště budou
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 21:56
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Jasně. Není čína jako čína. Třeba Goodride jsem koupil kdysi na Mazdu 323 už asi před 10 lety. Loni znovu. Mezitím spousta různých, většinou nečínských značek. A vzhledem k mému stylu jízdy (nejezdím v dešti po dálnici 200) jsem nikdy neměl pocit, že mám problémový gumy.
Mimochodem, ty poslední Goodridy byly zimní, nový (možná jsem to s nimi vážně trochu podstřelil?) ale kupodivu jsem s nima vyjel všechno stejně jako s manželčinýma rok starýma Savama. Obě gumy téměř identický rozměr.
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 22:01
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Nemám s tim praktickou zkušenost ale věřim že cenou příznivější čína se dneska hravě vyrovná Savam a podobnejm. Ale na Pirellky Goodyeary Micheliny Dunlopy prostě tuhle úroveň zatim nemá. V některý elektronice svět dohonili tu a tam dokonce určujou standardy viz to Oppo na který sem dal odkaz ale špičkový pneu sou zatim mimo jejich dosah. A myslim že zatim i docela hodně
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 22:10
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Jak píšu o pár příspěvků níž, na špičku nemají. Ale ne každý potřebuje špičku. Ve slušné kvalitě se evidentně dají koupit.
Já si nedokážu představit, že bych si koupil čínský auto, ale možná jednou (určitě jednou) přijde i taková doba.
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 22:19
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Taky myslim že dojde i na auta. Vem si jak nahoru šli během pár let korejci a čína je nekonečně větší ;-)
U těch aut to asi eště chvíli bude trvat ale tak za 10-15 let to dost dobře může bejt plnohodnotná náhrada Fiatů PSA a podobnejch aut. Obávám se že auta jak je známe pomalu končej a blíží se tohle [odkaz] :-|
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 22:26
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Ač nesportovní řidič, doufám, že se šéf Audi mýlí. Konktivita, nebo aspoň to, co si pod tím představuju, mi může políbit....
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 22:36
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Už mě to napadlo i dřív takže se obávám se že se fakt nemýlí :-|
Něco podobnýho už proběhlo v audio video technice. Přineslo to extrémní zdražení těch řekněme klasicky pojatejch špičkovejch výrobků a popravdě solidní zvuk za překvapivě dobrou cenu u těch masovejch. Myslim že u aut to dopadne podobně
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 22:42
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Hm, zní to logicky. ;-\
Pokud tím myslíš třeba dnešní Cupra vs. Porsche.
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 09:30
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Víceméně jo. Viz já dnes 09:26
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 22:59
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Jako na zavolanou, to je náhoda- [odkaz]

Nebo že by reakce na nový rekord Cupry?
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 23:13
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Cital som to asi 2 tyzdne nazad na WCF, kde ale priznal, ze z marketingoveho hladiska bude potrebne, aby aj novy model vykazoval o nejaky ten symbolicky PS viac... ;-)
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 23:18
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Takže s Cuprou jsem to netrefil.
I když nejsem cílovka Porsche, moc hezky se to čte. ;-)
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 23:23
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Ale toto zacalo uz davnejsie.
Audi este pocas ery techmickeho riaditela pre vyvoj Michaela Dicka ( ktory dohliadal este na RS6 V10 biturbo - a uz vtedy vyjadril nespokojnost...) ohlasilo, ze spirala vykonov a hmotnosti sa musi otocit naopak. ( Vid nova RS6 - o 20 PS slabsia, ale o skoro 100 kg lahsia).
Ale ano, je dobre, ze sa uz ( aspon co viem tak aj podla realnych cisel - Audi, BMW, Porsche, vypada to aj na Jag, RR... ) zamerali hlavne na znizovanie hmotnosti.
O Ferrari a Lambe hadam pochybovat netreba. ;-)
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 22:54
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
vsetko sledujem...aj hento nestastne interview... :-!
ale ako bolo povedane - je to preferencia zakaznikov, podla ktorej sa vyrobcovia budu orientovat. To ale neznamena, ze by sa mali jazdne vlastnosti aj normalnych Audi zhorsit. Skor naopak - vdaka ustavnemu znizovaniu hmotnosti a zdokonalovaniu pohonov budu lepsie, ale zakaznikov - tych novodobych - to uz nebude tak trapit. Preto uz aj dnes citame takmer u vsetkych aktualnych testoch: presnost riadenia +/- OK, cit v riadeni : 0,00 prd... :-!
Kedze ale riadenie za teba prevezme nejaky "elektronický šváb", tak ta to trapit nebude, bude ta trapit ako auto filtruje nerovnosti, ako prezivas prejazd zatackou... ( a aj na toto uz ma Audi velmi zaujimavu odpoved - prejazdy zatackami budu za par rokov ovela menej citelne - teda tie bocne G-cka ! ...ale o tom na buduce ;-) )...
Chalabohu, aspon RS modely sa budu ale vo vsetkych ohladoch dalej zlepsovat ( ked bude treba, najdem rozhovor s S. Reilom - o podvozku RS4...)
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 09:26
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
To neni o Audi tam vývoj zřejmě fakt směřuje. Říct že to tak je bylo možná takticky nešťastný ale vědi to u všech značek
Jestli to bude mít podobnej průběh jako u toho hifi asi se cenově docela pobavíme. Tam kvalitní koncovej zesilovač během desetiletí poskočil třeba z 20-30 t. eur na 100 t.! Na druhou stranu zvukovou kvalitu systému za třeba 4-5 t. € dneska pořídíš možná za tisícovku
15. 5. 2015 23:30
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
No prave. Kdyz ted budu dojizdet letni Micheliny 225/45R17, tak co koupit? O Barumkach se tu tvrdi ze jsou bida, takze tedy spise Matadory. Nebudou nakonec treba ty Nexeny lepsi, nez stara osvedcena slovenska znacka patrici Goodyearu? Nexen nebo ty Matadory??? >:D
Nakonec to budou urcite Pirelli P7, protoze maji velmi nizke opotrebeni a narozdil od Cintiku vydri tak 2x tolik a ve vysledku nebudou tak drahe a budou se na netu blizit po prepoctu na najezd tem Matadorum >:-[]
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 23:33
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Matador patri pod Continental. ;-)
A je si z coho vybrat, myslim, ze chybu s nimi neurobis.
Otazka je, za aku cenu ich mozes mat. Z mojej skusenosti viem, ze dealeri su pri nich radi nenazrani a maju na nich dost slusne marze. Tak radsej pohladaj na nete poriadne, nech najdes dobru cenu. ;-)
PS: Pirelli - pokial zozenies pre teba dobru cenu, nepoviem nie ;-) :yes:
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 23:37
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Hodně štěstí při výběru >:-[] Mi to přijde těžší, než vybrat auto.
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 09:18
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Jako výměnu za Micheliny bych zvážil Dunlopy. Podle auta a stylu ježdění buď SP BluResponse nebo SP Sport Maxx RT
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 09:20
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Jako výměnu za Micheliny bych zvážil Dunlopy. Poddle auta a stylu ježdění buď SP BluResponse nebo SP Sport Maxx RT
Avatar - rohYpnol
17. 5. 2015 19:13
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Matadory vycházejí obvykle ještě hůř než Barum ;-) Docela se vzmáhá Sava, z laciných bývá slušný Semperit, ale ty mi nedopuuručoval v pneuservisu kvůli slabé kostře pneu.
Avatar - Hammunasakra
15. 5. 2015 21:45
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
No to ale zatim nedopadly. Dřív byly všechny úplný *** teď už se objevujou trochu použitelný. Asi se to dál zlepší ale zatim bych za čínu za Alpin 4 radši neměnil ;-)
15. 5. 2015 23:24
Re: Na gumách se nevyplácí šetřit
Tak jeste uricte neco ty Micheliny vydrzi, na zimakach bych tolik nesetril ;-)
Avatar - Uživatel_5340709
15. 5. 2015 16:47
Taková otázka,
jezdíte někdo na Vraníkách, zkušenosti? ;-)
Rozbalit vlákno
7
15. 5. 2015 16:59
Re: Taková otázka,
zkušenost nemam, ale slysel jsem, ze lesaci a taxikari na horach na ne nedaj dopustit
15. 5. 2015 17:00
Re: Taková otázka,
Vraník T3, ale to tě asi nezajímá >:D >:D ale taky by me zajímalo jak by dopadly ve srovnání s jinýma pneu.
Avatar - Uživatel_5340709
15. 5. 2015 17:05
Re: Taková otázka,
No vždycky vidím ty ceny, tak mě zajímá jestli někdo nemá zkušenost. I ty off-roadové T3 jsou protektory? A dá se dohledat, na jaké původní pneu to nalisují?
15. 5. 2015 17:10
Re: Taková otázka,
To netuším jestli se to da zjistí. Ale co jsem si tak všiml tak dávají vzorek téměř stejnej jako mají premiovy pneu, a myslím ze se tak i jmenujou podle ty původní pneu. Třeba tyhle jsou stejný jako michelin primacy ale jestli jsou i na jejich zakladu nevím. [odkaz]
15. 5. 2015 20:08
Re: Taková otázka,
Já odjezdil na Vraníkách, na R Cliu r.v. 2000, 6 letních sezón a musím říct jedním slovem POHODA. Dvakrát HR, IT alpy..nikdy nezklamaly. Jinak dizajnově naprosto stejnej vzorek jak na orig rezervě Continental v kufru >:D a jak již je zde psáno, doporučil mě je tehdy taxikář.
15. 5. 2015 21:37
Re: Taková otázka,
Je otazka jestli protektory nebo kvalitne vyrobeny cinany, ktere nebudou mit problem s vyvazenim jako protektory. Treba tady je test s Vraniky
[odkaz]
Avatar - Uživatel_5340709
15. 5. 2015 21:50
Re: Taková otázka,
Pěkná tabulka, Hankook a Nankang překvapil pozitivně, Toyo, Kléber a Yokohama dost negativně.
15. 5. 2015 18:52
nejlepší pneu na zimu
byly sjetý celoročky na škodovce po dědovi, co nešlo vyjet napoprvé, vyjel jsem se "stodvácou" s delším rozjezdem, Jeseníky, Krkonoše, cokoliv, občas jsem sice skončil v závěji,ale to zas vyřešil traktor :-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Ozzman
15. 5. 2015 19:35
Re: nejlepší pneu na zimu
Nemachruj.. s řetězama jedu i tam, kde Oktávky 4x4 zústavají stát :D:D:D Ty traktore >:-[] >:-[] A to platilo i na těch čínskejch pneu >:D
15. 5. 2015 20:21
Re: nejlepší pneu na zimu
nojo,jenže na horách je sníh a sjed kousek níž a můžeš ty řetězy zase v klidu sundávat, se šáde no problemo :-)
15. 5. 2015 19:38
Tak ja vám, ľudia, neviem. Samý rýchlojazdec je tu, a polovi
Môžeš mať fáro aké chceš, znížený podvozok, stabilizátory, kvalitné tlmiče, špičkové brzdy....a pokojne si to všetko môžeš strčiť za klobúk, keď nahodíš čínske gumy za pár šupiek... To akoby si špičkový alpinista vzal na nohy babkine papuče...
Jazdím len "poľudštenú" dodávku, ale obúvam Continental alebo Michelin, ceny "strednej triedy" pneumatík nie sú voči iným investíciám do auta nijak prehnané. Na zimu môže byť pokojne fajn aj Barum, Matador alebo Kormoran, všetky sa všeobecne vyznačujú mäkšími zmesami a kratšou životnosťou, čo nemusí byť na prekážku, pretože po 4-5 rokoch sú aj tak už staré, hoci je na nich ešte polovica vzorky. V prípade väčšieho nájazdu je samozrejme lepšie investovať trochu viac, v prípade pneu určite platí, že nie sme tak bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci...
Rozbalit vlákno
3
Avatar - habanero1
15. 5. 2015 21:30
Re: Tak ja vám, ľudia, neviem. Samý rýchlojazdec je tu, a po
Přesně tak, ušetřit 2 tisíce za horší gumy je jako koupit si Lambo a jezdit na N91 a dát do něj ten nejlevnější olej. Nejde tu o to, že se Čína zlepšila, ani o to, že člověk ušetří pár peněz, ale o zdraví, které je člověk schopen vyměnit za 4 pneu na kterých ušetří jednu plnou nádrž nebo dva víkendové nákupy. Popřípadě novou mikinu. Prostě proč? Šetřit na pneu je hloupost, ještě když rád jezdíš a užíváš si to :-) ale kdo chce kam :yes:
15. 5. 2015 23:04
Re: Tak ja vám, ľudia, neviem. Samý rýchlojazdec je tu, a po
Jaký to je ten nejlevnější olej? Pokud má stejnou specifikaci jako ten drahý, tak je stejný jako ten drahý, jen v nákladech nemá započítanou např. odměny za "objektivní" testy aj. Některé oleje či pneu upoutají cenou a jiné zase reklamou.
16. 5. 2015 13:29
Re: Některé oleje či pneu upoutají cenou a jiné zase reklamo
Riadne somariny píšeš. Rovnaká špecifikácia oleja neznamená rovnaké zloženie. Mýliš si pojmy a dojmy.
15. 5. 2015 20:08
trapnost...
„Nakoupili jsme různé výrobky nejlevnějších výrobců a řádně je otestovali,“ vysvětluje Gert Meylemans z Bridgestonu

Nechat jedneho vyrobcu aby hodnotil produkty ineho vyrobcu? To uz je skutocna zumpa zurnalistiky. Redaktori SvetaMotoru si zrejme myslia, ze citatelia si este vacsi hlupaci, ako oni sami. Za jeden vylet do Rima ktory im zaplatil Bridgestone su ochotni hodit na ten svoj platok hocijaku blbost...
Rozbalit vlákno
13
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 20:23
Re: trapnost...
Pamatuji jak tu jednou někdo psal, že má k těmhle testům přístup, a zkrátka při testu "nevhodné konkurence" se auto v disciplíně "100kmh/0kmh natankovalo do plna a přidal se spolujezdec. Například. Nešlo o test čína/zbytek světa. Tohle asi bude důvod rozdílných výsledků testů pneu, které by v podstatě měly být exaktní, a tedy by měly všechny testy mít +- stejné výsledky.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2015 23:03
Re: trapnost...
já bych to spíš přičítal jinému zkušebnímu vozidlu. Pochybuji, že OATMC má stejný testovací vozový park jako ADAC atd. A každé vozidlo má jinak nastavenou brzdovou soustavu, jinou váhu... A neochybně se rozdíly najdou i v samotné metodice...
Avatar - _Karel_
15. 5. 2015 23:08
Re: trapnost...
Chápu, že rozdílný auta zastaví na rozdílně dlouhé dráze. Míň už chápu, že na rozdílných autech brzdí třeba Michelin rozdílně dobře vůči konkurenci.
Avatar - AUDIRS6
15. 5. 2015 23:11
Re: trapnost...
Nehovoriac o tom, ze v sucasnosti popredne automobilky spolupracuju pri vyvoji svojich novych modelov s poprednymi pneumatikarskymi firmami a prisposobuju si pneumatiky na svoj ten ktory konkretny model. Ine naroky su na vozy s co najnizsou spotrebou, ine na vysokovykonne modely a ine na SUV. Ako priklad uvediem Audi A6 allroad 1. generacie, kde automobilka spolupracovala s Pirelli a specialne na Allroad bola vyvinuta guma Pirelli P6 allroad odvodena od standardnej Pirelli P6 . ;-)
A tych prikladov je XY kvantum... ;-)
16. 5. 2015 19:30
Re: trapnost...
OAMTC a ADAC robia testy pneumatik uz vela rokov spolocne (este aj svajciarsky autoklub TCS je pri tom)...
15. 5. 2015 20:23
Re: trapnost...
hele bud rád za článek, kde bysme dneska asi tak diskutovali >:D
16. 5. 2015 13:32
Re: trapnost...
Určite zmysel tohto článku je podporiť značku a tradičné výrobky voči čínskemu nebezpečenstvu, al faktom je, že nevaria z vody, ale majú racionálny podklad. A za to :yes:
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 13:35
Re: trapnost...
S čínskejma autama a pneumatikama to bude nejspíš jako s korejskejma. A moc to neventiluje ale na korejský pneu přešla v prvovýrobě i Škodovka [odkaz]
Avatar - _Karel_
16. 5. 2015 14:54
Re: trapnost...
Tak nevím, jakej z toho udělat závěr. Jestli je to důkaz, že skutečně asijský gumy nejsou taková tragédie , nebo to tragédie je a Škoda šetřením ohrožuje životy nejen svých zákazníků ?
A nebo c) je správně, a Nexen je nahony vzdálen čínám?
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 15:05
Re: trapnost...
Bude to trochu fabulace ale myslim že Nexen sou dneska vo fous nad průměrnou čínou. Některý povedený čínský pneu se jim ale dost možná už vyrovnaj. Asi tak
Škodovka svý zákazníky přímo neohrožuje ale tady šetří víc než je zdrávo :no:
Doufám že stejně to nedělá v případě dílů který nejsou takhle vidět :-|
16. 5. 2015 15:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 15:38
Re: trapnost...
Kdybys otvíral odkazy věděl bys že tahle informace tu už před pár hodinama padla ;-)
16. 5. 2015 14:51
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - poterienko
15. 5. 2015 21:17
Evropská čína
Loni jsem vybíral náhradu za Potenzy a při hledání mne zaujali španělsko čínské Membaty...pozitivních recenzí stovky a tak jsem do toho šel. Gumy mne neuvěřitelně překvapily, ani jednou jsem se s nimi nedoslal do průseru. 130km/h do kopce (více síly na kole)v dešti v zatáčkách? Žádný problém. Prudké brždění? Stejně tak...celá sada 17" za 5 litříků a zbytek můžu nasypat do oleje, filtrů nebo fetu...
Rozbalit vlákno
0
15. 5. 2015 23:00
Článek má za úkol
vyprázdnit sklady předražených pneumatik. Všechny pneu musely projít zkouškami, žádný výrobce by neriskl prodávat nekvalitní pneu. Čína dokáže vyrábět špičkové výrobky v různých oborech a že by nedokázala vylisovat dobrou gumu? Navíc kašle na recyklaci a do gum nedává různé odpady, jejichž použitím se chlubí např. evropští výrobci gum.
Rozbalit vlákno
7
16. 5. 2015 07:26
Re: Článek má za úkol
Mna najviac irituju ludia na znackovych preumatikach s telefonon v ruke a s neobmedzenym kreditom volania.
Avatar - Hammunasakra
16. 5. 2015 09:09
Re: Článek má za úkol
Bacha neomezenej tarif mám stojí 999 kč to máš asi 35 eur ;-)
16. 5. 2015 13:34
Re: Článek má za úkol
Spočítaj, koľko má Čína automobiliek, koľko zahraničných výrobcov áut u nich vyrába a priniesli svoj know-how, tak sakra jak je možné, že doteraz neboli sami schopní vyrobiť dobré auto? Skladáš jednu blbosť za druhou, kokso... :no:
16. 5. 2015 14:49
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
16. 5. 2015 22:36
Re: Článek má za úkol
A ja že kto to tu tak rád dáva tie palce dolu... Ty sa nezdáš, kokso. Tichá voda brehy myje...
17. 5. 2015 06:42
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Hammunasakra
17. 5. 2015 12:07
Re: Článek má za úkol
Příspěvek ve 2:38 v noci a další hned v 6:45 neděli ráno? Ty si fakt starobní důchodce >:-[]

Speciálně pro [odkaz] tvejch názorů [odkaz] :-)
13. 9. 2022 14:58
Čínské pneušky
Je bezesporu, že čínské pneumatiky nepodávají stejný výkon jako třeba značka Michelin nebo i Barum. Kupovat nejlevněji se někdy prodraží - na spotřebě, výdrži neřku-li když dojde k nehodě z důvodu horší trakce. Jenže taková sada pneumatik se občas pěkně podraží. Osobně bych si radši koupil starší DOT než Čínu, jenže i tady je dost malý výběr, takže nakonec to stejně dopadne na tu Čínu. Pěkně o tom píšou na https://www.pneu-***/cinske-pneumatiky - nemůžu než souhlasit, že pro někoho je čínská pneumatika prostě chytrá volba. Ale kdo najezdí hodně kilometrů měl by si koupi Číny třikrát rozmyslet.
Rozbalit vlákno
0