Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ministerstvo chystá nové značky, objeví se na nich žába nebo segway

Nová vyhláška reaguje na vývoj silniční dopravy v posledních letech. Některé nové značky mají být přehlednější než ty dosavadní.
Zpět na článek
22. 5. 2015 22:38
23. 5. 2015 11:52
Avatar - rohYpnol
22. 5. 2015 18:01
A komu jste tím pomohli?
Reálný přínos nula od nuly pojde. Novela pro novelu, ať žije byrokracie 8-s :no:

Proč raději MDČR seřeší systematicky riziková místa na silnicích??? Protože namalovat další nové zančky je přeci tak jednoduché...
Rozbalit vlákno
3
22. 5. 2015 19:38
Re: A komu jste tím pomohli?
není to třeba proto, ze novy silnicni reseni je pomerne nakladna zalezitost??
ale co jezdim, tak se situace vyrazne zlepsuje a mnoha rizikova mista jsou upravena.
a snad uz nebude dochazet k situacim, kdy nove postaveny obchvat vyusti na křižovatce X se zmenenou prednosti v jizde, coz znamena obrovske riziko tezke nehody - tohle bylo cca před 15 lety na obchvatu v jednom nejmenovanem meste, když jsem tam jel poprvé, uplne me zamrazilo - pak se tam během par mesicu staly 2 dopravni nehody s celkem 5 obetmi. zaver nehod byl vždy nepozornost, nedani prednosti atd. toho kdo to tam navrh bych povesil za koule do pruvanu. dnes tam je kruhac...
Avatar - rohYpnol
23. 5. 2015 11:59
Re: A komu jste tím pomohli?
I u Lipníku n. Bečvou...

Jinak myslíš, že tohle není nákladnou záležitostí? Změna zákonné úpravy je vždy drahá - a pokud nic nepřináší, tak se prostě musím ptát - a komu jste tím pomohli soudruzi...
23. 5. 2015 17:16
Re: A komu jste tím pomohli?
podle me novou vyhlasku vydaj v nejakym sborniku, který si ten kdo ho odebira stejne zaplatí. jestli do toho pocitas i praci poslancu, tak ty platíme at delaj nebo nedelaj.
uprava dopravni situace - napr. vybudovani kruhace na nebezpečných krizovatkach nebo primo mimourovneve krizeni je v radu desitek milionu pro to jedno konkretni misto.
navíc znacka jen upozorni na rizikove místo, ale dopravni nehode zabranit nemůže. dopravni reseni by mělo byt takove, aby pokud možno "odpoustelo" tedy aby v pripade ze ridic udela chybu, aby pokud možno nedochazelo k bocnim a celnim stretum...
nikdo z nas neomylnej není a kazdej cas od casu udela nejakej kix a jde o to, aby to nekončilo tragicky..
22. 5. 2015 19:32
nizkoemisni zony
zelenou plaketu umoznujici vjezd do nizkoemisnich zon, o kterých se v clanku pise, dostanou benzinova auta jiz s euro1, tedy od roku vyroby 1993, ale to samy auto bude muset při prevodu zaplati nejvyšší ekologickou dan - 10tis.
takze na jedny strane se na auto pohlizi jako na emisne ciste, na druhé strane jako na emisne nevyhovujici. vítejte v kocourkove
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Blue Sun
22. 5. 2015 22:39
Re: nizkoemisni zony
Jsi s tím už vcelku dost trapný, jak se stále opakuješ.
23. 5. 2015 10:28
Re: nizkoemisni zony
Ale má recht. Zdanění benzínu a nafty to samé. Aneb ekologie tam, kde je to pro běžného občana a euroúředníka na očích a zřetelné, ale když jde o prachy... Jde o prachy. A štve mě, když jde o moje prachy. Mám benzín, Euro6.
Jsem rád, že se najdou tací, kteří na tyto všivárny upozorňují. Neb nejsem ovce, jsem občan.

Jinak dost doufám, že samolepa s emisemi bude stejná jako ta německá. Když pominu to, že u auta kde je úplně jasné že ekonormy splňuje je zbytečná, rád bych přes všechny ty dálniční známky a emisní samolepy viděl přes přední sklo... Co takhle barevně odlišená emisní známka na SPZ? Jó, ale za to by nebyly extra prachy...

Jinak už se moc těším na značku se žábou. Doufám, že na bruntálsku bude speciekní verze - žába se zubama.

Ps.: toptene, jak se to vyvíjí s tím semaforem?
23. 5. 2015 13:01
Re: nizkoemisni zony
ahoj lukasi, se semaforem to dopadlo tak, ze vpodstate presne před rokem jsem podal odvolani ke kraji, kde jsem poukazoval na spatne nastaveny semafor, a taky odmitnul dodatecne obvineni mestskeho uradu, kde tvrdili ze jsem spachal dopravni prestupek tim, ze jsem prekrocil 50km/h - v miste, kde je značkou povoleno 70!! to jsem si je docela vychutnal, ještě se snazili tu 50 dodatecne opravit vyskrtnutim z předchozího rozhodnuti, proti cemuz jsem se opet odvolal. a pak uz se od uradu nedelo nic, pockal jsem si na rocni lhutu, do kdy musej pripad vyresit. neozval se kraj, ani město, přitom, když jsem po mestu pozadoval spis podle zákona o informacích, tak mi město napsalo ze nemam nárok, tak jsem se odvolal ke kraji a ten obratem rozhod, ze mi mají vyhovet - samozrejme delali mrtvyho brouka. predpokladam, ze to město na kraj vůbec neposlalo, mozna bych mel předpokládat ze jo a podat na kraj stiznost, ze pripad neresili...

pak jsem napsal na policii oznameni o spatne nastavenem semaforu a ještě prihodil 2 další mista, policie vzala signalni plan s 3sec, zmerila, napsali ze ok a vicemene dali najevo, ze jen vysiram.
ještě jsem podal trestni oznameni ke statnimu zastupitelstvi na město za neopravnene vybirani pokut a tam rozhodli, ze i když je před křižovatkou povoleno 70km/h, tak mam jet 50, protože za křižovatkou je 50 !!!
v pulce února jsem tam projizdel a mají nastaveny jiz 4sec - asi se zalekli toho trestniho oznameni. vzhledem k tomu, ze jak policie, tak statni zastupitelstvi jsou v tom samem meste proti kteremu jsem to podaval, tak si myslim, ze si sli vzajemne na ruku.

mel bych to dotáhnout do konce - tedy podat nove trestni oznameni ke kraji ( coz ještě muzu), takze sbiram silu a cas, ze to ještě podam. kazdopadne jsem dosah aspoň toho, ze semafor je nastaveny spravne, ale porad si rikam, ze bych mel udelat něco pro ty, kteří zbytecne zaplatili pokuty, nekteri prisli o body, mozna o ridicaky...

a s tema ekopolatkama do euro3 - ja nemam nic proti tomu, at tady jezdi cista a bezpecna auta, ale jestli chtej vyhnat ze silnic stary auta, at tu udelaj jinak a nezastituji se ekologii u aut, která dostaneou povoleni k vjezdu do nizkoemisnich zon. a samozrejme je tady porad velky rozdil mezi naftovými a benzinovymi auty, minimalne do euro4 vcetne.
kazdopadne to sleduju a před hlasovanim se obratim na poslance, kde se budu snazit argumentovat nesmyslnosti takového zákona - samozrejme si nedelam iluze ze by to neproslo, ale ovci delat neminim...
23. 5. 2015 14:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Blue Sun
22. 5. 2015 22:38
Jen houšť
a větší kapky...
Už teď je občas dopravní značení pořádný chaos, desítka značek za sebou není ve městech problém. Ale proč ne, přidáme další, spoustu cedulek a bude ještě větší chaos...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - kaa
23. 5. 2015 11:52
Re: Jen houšť
Pokud budou někteří účastníci silničního provozu, hlavně cyklisté,mít takový přístup a toleranci k ostatním, jako doposud, nepomůže ani dvacet značek za sebou.