Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Slovensko: Odbory v továrně PSA připravují stávku

Odbory ve slovenské továrně automobilky PSA Peugeot Citroën připravují vyhlášení stávky.
Zpět na článek
Avatar - MadPete
24. 5. 2015 22:47
Re: Odbory
Několinásobně jsou vyšší platy (např. ty německé 3x), produktivita je nižší o jednotky %. Ale stagnuje. Ovšem i kdyby letěla vzhůru jak raketa není to signál pro buržuje přidávat plošně prachy do základu, o to se musí poprat zaměstnanci ideálně s odbory v zádech.
Avatar - Hammunasakra
24. 5. 2015 18:47
Re: Odbory
Mám pro tebe hodně špatnou zprávu jejich finanční situace se zlepšuje [odkaz] >:-[]

A úplně děsivá zpráva je [odkaz] co řikáš? ;-)
Avatar - maros
24. 5. 2015 18:39
Re: Odbory
Jen dobře. Jejich jediná motivace jsou prachy. Na zákazníka zvysoka prdí. Prodávají předražené, ošizené popelnice.

Tak není důvod se divit, kam to dopracovali 8-s
Avatar - Hammunasakra
24. 5. 2015 18:37
Re: Odbory
Blbost. Myslel sem že aspoň o týhle stránce aut víš trochu víc úředníčku ;-)
Avatar - Hammunasakra
24. 5. 2015 18:36
Re: ok
Což je občas docela sranda protože v praxi mluví třeba za čtvrtinu zaměstnanců :-)
Avatar - Hammunasakra
24. 5. 2015 18:35
Re: Odbory
Představitelé odborů bejvaj až na vzácný výjímky pěkný *** a svou vyděračskou práci dělaj jen aby si sami žili často i líp než manažer firmy
Dohnat platově západ neni vo nějakym pitomci z odborů ale o 40 letech komunismu kdy jsme neskutečně zaostali a budeme to eště dlouho dohánět. Našim problémem je tristní poroduktivita kdy sou na tom vyspělý státy až několikanásobně líp. To žádnej odborář nezmění tak to prostě je
24. 5. 2015 18:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - MadPete
24. 5. 2015 16:19
Re: ok
To je v kolektivním vyjednávání úplně jedno, jsou-li ve firmě odbory mluví vždy za všechny zaměstnance.
Avatar - MadPete
24. 5. 2015 16:10
Odbory
Když jsem byl ještě mladší a blbější tak jsem funkci odborů vůbec nepodporoval a institut stávky mi spadal do 19. století a dřevního kapitalismu. Ovšem když jsem poznal, jak zlotřile na úkor lidí se umí chovat management nikým nemírněn, říkám, že konstruktivní odbory jsou dobrá protiváha zájmům vedení a majitelů. Já se totiž obávám, že bez silnějších odborů se nikdy zapadním platovým úrovním ani nepřiblížíme, natož abychom je kdy dorovnali. Samozřejmě jestli celé PSA nebo jen ten závod jsou ve ztrátě není z čeho brát, pokud zisk je a podstatný mělo by se přidat do základu a ne jen o inflaci.
Avatar - Hammunasakra
24. 5. 2015 13:06
Re: ok
Odbory a hlavně vedení odborů je bez výjímky totální lůza a pěkný *. Obzvlášť zábavný je sledovat jejich soukromej majetek :yes: >:-[]
Avatar - petrumr
24. 5. 2015 10:43
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
24. 5. 2015 10:30
Re: ok
Zbytočné do toho rýpať, článok je absolútne o ničom, neudáva žiadne čísla.
Avatar - petrumr
24. 5. 2015 09:50
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.