Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Alfa Romeo znovu otevírá muzeum Arese

Značkové muzeum italské automobilky Alfa Romeo v Arese bylo naposledy otevřeno v roce 2011. Mezitím prošlo rekonstrukcí.
Zpět na článek
27. 6. 2015 15:43
Skvělá zpráva!
V muzeu jsem před lety byl a byl to skutečně nezapomenutelný zážitek. Jsem moc zvědavý, jak vypadá nyní!
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Dylan McKay
27. 6. 2015 19:06
Re: Skvělá zpráva!
Uvidím jak na tom budu časově, ale docela rád bych se tam stavil.
27. 6. 2015 20:17
Re: Skvělá zpráva!
Když jsi tam byl, pamatuješ si, jestli tam byla AR 33 stradale? Tohle auto bych chtěl jednou v životě vidět na vlastní oči.
27. 6. 2015 20:54
Re: Skvělá zpráva!
.... měla by bejt.... ;-)
viz https://www.museoalfaromeo.com (tam už se doklikáš k seznamu exponátů)
27. 6. 2015 21:25
Re: Skvělá zpráva!
Dík. Už vidím, že tam musím. :yes:
27. 6. 2015 20:58
má někdo lepší museum než Alfa?
.... předválečné ikony, co vyhrávali grand prix.... Poválečné auta, již masově vyráběné, ale takové, co definovaly design.... a samozřejmě, jeden sporťák vedle druhého.... (auta z F1, DTM, ETCC atd.)

A já se ptám, kdo z vás to má, pánové? ;-)

Porsche, Ferrari, Saab a jiní existují až po válce, takže ta expozice musí nutně být omezená.... BMW taky před válkou nebylo takovým významným hráčem jako dnes....

Dlouhou historii má Fiat, Renault, Opel a jiní, ale ti zas nikdy nebyli top ve sportu, nedělali tak kultovní auta (až na vyjímky....).

Jediný kdo může konkurovat je podle mě Mercedes, ten si to s Alfou dával už před válkou a samozřejmě i poválečná historie je parádní....

každopádně bravo Alfa za to, že tu sbírku udrželi, dali prachy do novýho baráku a fandové se můžou kochat.... návštěvu doporučuju, je to fakt unikátní sbírka.... :yes:
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Stejsn
27. 6. 2015 21:51
Re: má někdo lepší museum než Alfa?
Fiat TOP ve sportu byl, aspoň chvíli. [odkaz] :-! :yes:
28. 6. 2015 09:52
Re: má někdo lepší museum než Alfa?
ale tak jasně, ale u Fiatu to spíš byly takové nahodilé okamžiky a pak bylo třeba zas dlouho ticho.... stejnětak jeho auta se občas povedla a občas to byl průměr, ale prostě nenajdeš u nich tolik kultovních aut jako u Alfy.....

Jinak nic proti, sám tím jezdím, že.... ;-)
28. 6. 2015 15:01
Re: má někdo lepší museum než Alfa?
Mirafu jsem měl a mimo jiné byla 3x mistr světa v rallye. Stejně mě ze závodních Fiatů nejvíc poznamenal Abarth 1000 TC resp. TCR. Na starém Brně zážitek.
28. 6. 2015 16:47
Re: má někdo lepší museum než Alfa?
Bravo Alfa, Bravo Fiat, forza Italia! :-) :yes: :yes: :yes: