Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Audi vs. BMW vs. Mercedes: Jak si vedly v pololetí roku 2015?

Největší luxusní automobilkou na světě zůstává BMW. Prodeje však nejvíce rostou Mercedesu.
Zpět na článek
15. 7. 2015 18:51
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
15. 7. 2015 17:54
15. 7. 2015 17:56
15. 7. 2015 19:41
15. 7. 2015 20:42
15. 7. 2015 21:04
15. 7. 2015 18:44
15. 7. 2015 18:54
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
15. 7. 2015 19:42
15. 7. 2015 20:41
15. 7. 2015 21:36
16. 7. 2015 01:54
15. 7. 2015 20:33
16. 7. 2015 11:54
15. 7. 2015 16:39
Na auto.cz konecne zistili, ze existuje aj iny ako cesky trh
Este by mohli zverejnit aj celosvetove predajne statistiky inych automobiliek. Aspon by umlcali zle jazyky, ktore tvrdia ze nechcu prezentovat ako vysoko je Hyundai nad Skodou.
Rozbalit vlákno
12
Avatar - CHerokee
15. 7. 2015 16:47
Re: Na auto.cz konecne zistili, ze existuje aj iny ako cesky
Tak škoda je zastoupena hlavně v Evropě. Ale o rozdílu v kvalitě celkem nemá smysl mluvit... ten je zjevný.
15. 7. 2015 16:59
Re: Na auto.cz konecne zistili, ze existuje aj iny ako cesky
Ani udaje o europskych predajoch auto.cz neuverejnuje. Asi tam Skoda moc dobre zastupena nie je.
Avatar - CHerokee
15. 7. 2015 17:23
Re: Na auto.cz konecne zistili, ze existuje aj iny ako cesky
No ale na Slovensku je to v pohodě ;-)

[odkaz]
15. 7. 2015 17:32
Re: Na auto.cz konecne zistili, ze existuje aj iny ako cesky
Opravdu údaje o prodejích v Evropě nezveřejňujeme? ;-) [odkaz]
15. 7. 2015 17:51
Re: Na auto.cz konecne zistili, ze existuje aj iny ako cesky
Mnohe vase clanky o predajoch su uplne mimo....bez konkretnych udajov, pripadne tabuliek.....prikladom je dnesny clanok o predaje aut na Slovensku....clanok bez obsahu, ale nezabudnete dat do nadpisu, ze sa darilo Skode...bez toho by ten clanok ani nevysiel :no:
Re: Na auto.cz konecne zistili, ze existuje aj iny ako cesky
:yes:
Avatar - 3_diamanty
15. 7. 2015 19:30
Re: Na auto.cz konecne zistili, ze existuje aj iny ako cesky
ten clanok o nasom trhu vazne moc nevysiel.. ( mozno preto je pod nim nulova diskusia ) cakal som aspon nejake to poradie.. znaciek.... nejaku tabullku.... samozrejme ze skoda je u nas prva.... ved tomu tak vzdy bolo a asi aj bude... ale inak fakticky sa clovek nedozvedel toho vela to ano ... mas pravdu

ked uz je clanok o uspechu skodoviek hadam na kazdom CZ webe .. mozno by nezaskodila bilancia hyundaia v CZ po prvom polroku... vzhladom na to ze sa v CZ nejaky ten hyundai aj vyraba tak info o bilancii by nemal byt velky problem..
Avatar - Bubáq
15. 7. 2015 17:35
Re: Na auto.cz konecne zistili, ze existuje aj iny ako cesky
Údaje podle ACEA za 1-5/2015: 1. VW, 2. Opel/Vauxhall, 3 Renault, ... 9. Škoda, .... 13 Hyundai, 14. Dacia, 15. KIA ....
Dynamika 1-5/2015: Škoda +3%, Hyundai +9%, KIA + 8,1%
Kdo chce, čísla si najde (namísto naprosto hloupého nadávání na redakci).
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
15. 7. 2015 18:51
Re: Na auto.cz konecne zistili, ze existuje aj iny ako cesky
"Kdo chce, čísla si najde "

Mas pravdu. Aplikujem tvoj argument na iny kontent auto.cz.

Kto chce, testy si najde. Kto chce, prve dojmy si najde. Kto chce, porovnavacky si najde.

Podla tvojej, ehm, logiky, je auto.cz zbytocne. Teda, minimalne z hladiska citatela urcite. Ved citatel si predsa vsetko pri troche usilia najde sam inde.

Na druhej strane, citatel casto MUSI hladat informacie inde, pretoze citatel uz davno nie je ten, pre koho auto.cz existuje.
Avatar - Bubáq
15. 7. 2015 20:17
Re: Na auto.cz konecne zistili, ze existuje aj iny ako cesky
Drsoni, zřejmě jsi přehlédl upozornění p. Bureše na článek o prodejích v Evropě za 1-4/2015.
Má poznámka platí pro ty, co chtějí vědět více.
Myslím, že v kyberprostoru CZ a SK není ani srovnatelný, ani lepší web než ACZ. Opravdu zdaleka není dokonalý, ale ostatní jsou mnohem méně aktuální, méně obsažné a - to je to nejhorší - ještě méně profesionální.
Mně zase vadí logika přispívatelů, kteří pod článek srovnávající prodej německé prémiové trojky neváhají reagovat stylem: "...ako vysoko je Hyundai v Európe nad Škodou...". Slinty, hlouposti a kraviny. Ale to Ti zřejmě nevadí, že?! Logiku vyžaduješ selektivním způsobem jen od někoho...
15. 7. 2015 20:37
Re: Na auto.cz konecne zistili, ze existuje aj iny ako cesky
Na rozdíl od testu nejsou prodejní čísla produktem webu jako ACZ. Ne že by komplexní statistiky, zdarma a na jednom místě, nebyly pěkné. ;-)
15. 7. 2015 20:27
Re: Na auto.cz konecne zistili, ze existuje aj iny ako cesky
Když na takovou statistiku někde zadarmo narazí, zřejmě ji tu uvidíš. A v tomhle směru nelze uspokojit všechny, v minulosti tu byly stížnosti na statistiky z "cizích" trhů. Osobně spíš vidím problém v tom, že se jim nevěnují pravidelně.
15. 7. 2015 17:54
Klenot
Páni novináři, nezapomněli jste na něco? Chybí Vám tam Škodofka a její klenot - Superb. Hravě se vyrovná těmto luxusním autům - nebo dokonce je i překoná. Alespoň podle Vašich testů. A nejenom Sup, ale i okta, trapid atd....... >:D >:D >:D >:D >:D >:D
Rozbalit vlákno
4
15. 7. 2015 17:56
Re: Klenot
:yes: ....ale niekoho slepost nevyliecis
Avatar - 3_diamanty
15. 7. 2015 19:41
Re: Klenot
na Tour de France vidim uz nove superby lifbacky.... kombiky su tam samozrejme este tie stare.... z mojho pohladu nic moc... passat je pre mna krajsim autom a s R -line paketom nie je o com ... superb ma svoju poziciu v koncerne jasne vyclenenu... passat sa teda nema coho bat .... pride mi ze aj ten starsi kombik superb je krajsi ako ten novy lift... skuste si niekto pozriet tour... da sa to tam pekne porovnat ked jazdia za sebou oba vozy .... uvidime nazivo ale zda sa ze vw si to tentokrat postrazil
Avatar - twistedTSD
15. 7. 2015 20:42
Re: Klenot
Zapomněli. No naštěstí jsi byl tak hodný, že jsi nám ji svým vysoce relevantním příspěvkem připomněl.
15. 7. 2015 18:44
Předpokládám
že Superb a Passat jsou prémie když D3 je luxus. RR a Bentley pak asi nadpozemské vozy.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Me_Myself_and_I"
15. 7. 2015 18:54
Re: Předpokládám
No, vzhladom na to, ze technicky su dnesne Bentleys a RRs vytunenymi verziami vlajkovych lodi materskych znaciek, by som ich za nadpozemeske neoznacoval.

Ak maju dve auta prakticky totoznu techniku, su rovnake.
Ak je jedno z nich kvalitativny nespolahlivy paskvil, tak bude aj to druhe presne rovnaky paskvil bez ohladu na znacku ci cenovku.
16. 7. 2015 09:13
Re: Předpokládám
Jenze ani Bentley a rozhodne RR nejsou nespolehlivy paskvily. Chapu, ze by sis to zlomyslne pral, ale nejsou :-!
Ty jim das par milionu navic, oni tam za to daji za par set tisic kuze, neco do dalsich materialu (sedadla, lednicky na sampansky a tak) a par set tisic do tu a tam lepsi techniky (ty tomu rikas tuning) a vsichni jsou happy.
To muzes potom rikat ze BMW 5GT je stejne jako Rolls Royce, protoze sdili platformu ... ale ono to nebude stejny...
15. 7. 2015 19:42
mercedes
Mercedes tvrdě dotahuje. Se nediví, to co je teď na trhu od M je bomba. škoda jen že si hodně lidí musí počkat a koupit si své vysněné auto z autobazaru. Po třech letech stojí taková auta i o 300 tisíc méně a jsou stále v dobrém stavu.
Rozbalit vlákno
7
Avatar - 3_diamanty
15. 7. 2015 20:11
Re: mercedes
pride mi ze mercedes straca hlavne na poli SUV ( a to nielen v eu ) ...... lebo S klada a C a E su moc uspesne tu problem nevidim .... bmw dnes uz polovicu aut predava ako SUVecka... mercedes taketo cisla a takyto pomer SUVeciek nedosahuje ani zdaleka .... predaje GLK sa s X3 nemozu rovnat... rovnako ani predaje ML s X5kou.... bmw v tomto medveda proste drti ... vid staci omrknut cisla na nete
Avatar - CHerokee
15. 7. 2015 20:41
Re: mercedes
Začíná se prodávat nové GLC a tam se zase X3 nemůže rovnat. Kromě toho najíždí faceliftované GLE a nové GLE coupé. GLS je třída sama za sebe,leda proti Q7. No a GLA, pokud je to SUV, myslím, že se prodává slušně.

No a pak je tu legendární G...i když to jsou kusovky.
Avatar - twistedTSD
15. 7. 2015 20:44
Re: mercedes
Kurňa, už se ve všech těch GL totálně ztrácím. :-)
Avatar - white label
15. 7. 2015 23:03
Re: mercedes
Označení GLS už má zabráno Škoda (Š120 GLS)... a neni MB, jako MB. ;-)
Avatar - 3_diamanty
15. 7. 2015 20:49
Re: mercedes
mercedes to spravil vskustku genialne.... nikto sa z ich modelov uz teraz nevysomari... neskutocne to s tymi oznaceniami uz prekombinovali a skomplikovali to aj tym ktori o autach uz nieco vedia... co uz potom ma povedat bezny laik ktory nema ani sajnu ktory mercedes je ktory .. aj mne sa uz tie nazvy ich modelov dnes pletu ( same Gecka GLE GLA GLC, GLK ).... o rovnakom dizajne ani nehovoriac... rozoznat ci ide za vami Acko CLA alebo GLC chce dnes uz skoleneho odbornika.... pritom toto sa mi nikdy v minulosti u premie nestavalo... aby som si nejake ich auto pomylil s inym ich autom... aj premia dnes setri.. a charizma? ta uz sla do haja ... dnes ma aj kia v sebe viacej invencie a dizajnovej sviezosti ako cela D3 dokopy ... bez srandy....

tak uprimne GLE coupe velke cisla nespravi.. a bude predajmi v eu niekde na urovni sucasnej X6 .... tomuto typu skosenej kasne nedavam dlhy zivot.... tak jak coskoro skoncia shootingbrejky od medveda tak casom skoncia asi aj X6 GLE coupe a podobne podivnosti... boom X6 uz v eu aj vo svete opadol... dnesne cisla novej X6 uz nedosahuju to co v minulosti a nikdy asi uz nedosiahnu... takze chce to hlavne zvysit predaje klucovych modelov ako GLK a ML ( po novom GLE ) ktore robia drvivu vacsinu predajov SUV ....
15. 7. 2015 21:36
Re: mercedes
z kompaktních SUV se nejvíc prodává XC60:) zajimave
16. 7. 2015 01:54
Re: mercedes
Nejen Q7, ale i velký Range Rover.
Avatar - demonicus
15. 7. 2015 20:33
Koláž
Tu uvodní koláž dělal někdo v malování? To je opravdu šílenost >:-[]
Rozbalit vlákno
1
16. 7. 2015 07:14
Re: Koláž
kolaz je udelana tak jak ma byt. audi je nejvetsi a o to jde
15. 7. 2015 20:49
Mal som všetky tri z D3
resp. momentálne mám ešte audi, a volil by som jednoznačne Lexus:-)))))))))))

Čo sa týka samotnej D3, tak tam mi najlepšie na základe mojich skromných skúseností vychádza mercedes.
Ale koľko ľudí, toľko chutí.
Rozbalit vlákno
15
Avatar - HitmanPB
15. 7. 2015 23:17
Re: Mal som všetky tri z D3
A na základe čoho si sa tak rozhodol, môžeš to tu nejako rozpísať ? ;-)
Avatar - S8
16. 7. 2015 00:03
Re: Mal som všetky tri z D3
Taky jsem měl všechny tři a velmi stručně a výstižně:

Mercedes - absolutní pohodli, spolehlivost ale NUDA

Audi - v ničem nejlepší, ale dobrá životnost, rozumné náklady, dobrá dostupnost servisu, zábava jen po troškách, technika mi vyhovovala asi nejvíc

BMW - super motor, dobrý infotainment, celkově to velmi kazí nepřiměřeně časté návštěvy servisu, ať už plánovaně, tak neplánovaně

Výsledek? AUDI - nevadí, nenadchne, nenudí

Pro upřesnění - AUDI A8 minulé generace 3,7 V8 quattro, M-B E 350 CDi 4-matic současné generace před faceliftem, BMW F01 750xi
Avatar - Hammunasakra
16. 7. 2015 00:44
Re: Mal som všetky tri z D3
Velmi stručně: Kecy!

Jestli ti je víc jak 15 styď se >:D
16. 7. 2015 06:39
Re: Mal som všetky tri z D3
no ja mám podobné skúsenosti ako kolega, bmw jazdilo z d3 najlepšie, ale môj kúsok sa aj neskutočne kazil, po výmene cca 1/2 motora jednoducho šiel z domu. navyše to bolo prvé auto, kde ma museli odtiahnúť.

audi čo mám teraz (a7) ho začína v poslednej dobe výrazne dobiehať, dokonca aj odťah vyrovnalo. Čo sa týka jazdy, tak je naozaj také nemastné neslané, proste ničím neohúri ale ani neurazí.

MB aj mne prišiel najviac orientovaný na pohodlie, čo ma tešilo bola relatívne bezproblémová prevádzka, na aute sa riešil len spotrebák a pár drobností.

U mňa je suverénna jednotka lexus, tie som mal 4 a vždy len predpísaný servis. akurát, že lexus zabíja v eu ponuka, kde som si nevedel vybrať pre mňa zaujímavý motor s pohonom 4x4.
16. 7. 2015 08:19
Re: Mal som všetky tri z D3
Ten Mercedes je pohodlnejsi, ale beemve bylo sportovnejsi.
16. 7. 2015 08:47
Re: Mal som všetky tri z D3
Co se ti nezdá? Každej není mistr pera, že by psal elaboráty na téma "rozdíly mezi D3". Navíc je dost lidí, kteří nepoznají velké rozdíly mezi jízdou, max. zjednodušeně že některé bylo pohodlnější atd. Tak se prostě omezí jen na hodnocení v rámci kvality, která je pro mnohé stejně nejdůležitějším faktorem pro nákup. To, že majitelé D3 navštěvují servisy a stěžují si na to častěji než minulosti, sleduji i ve svém okolí.
16. 7. 2015 09:34
Re: Mal som všetky tri z D3
Ten Lexus to je fakt zvlastni - ja uz ho slysel chvalit stokrat skoro od kazdeho majitele. A vetsina majitelu ma nejdriv bmw nebo mercedes ...
Jednou jsem sedel 500km v predchozi IS220d a vazne to bylo super auto! Tenkrat mi spadla celist, cekal jsem nejaky japonsky pokus a ono to bylo snad nad urovni mercedesu i BMW - ticho, materialy, infotainment, jizdni vlastnosti na spici...
16. 7. 2015 13:32
Re: Mal som všetky tri z D3
a to bola is220 to najhoršie od lexusu;-)
Lexus nie je vôbec zvláštny, naopak je veľmi kvalitný, pomer kvalita, komfort, cena, spoľahlivosť je výborná. V testoch lexusom vytýkajú často úplné nezmysly typu zastaralej grafiky navi a podobne. Vo firme som mal naraz asi rok bmw, mercedes aj lex, takže sa porovnávalo bez nejakého časového odstupu.
16. 7. 2015 14:13
Re: Mal som všetky tri z D3
Sorry ale interierem se Lexus chyta sotva na evropsky mainstream. Navic ten zvlastni design poslednich modelu...
Avatar - _Karel_
16. 7. 2015 17:41
Re: Mal som všetky tri z D3
Který evropský mainstream máš konkrétně na mysli? [odkaz]
[odkaz]
17. 7. 2015 08:12
Re: Mal som všetky tri z D3
Co to meles? Interierem Lexus prave absolutne vynika - kvalita materialu, zpracovani i design jsou na te absolutne nejvyssi urovni! A to v podstate jakykoliv model!
16. 7. 2015 19:48
Re: Mal som všetky tri z D3
Lexus je pro specifický okruh uživatelů, kterým nevadí, že auto neposkytuje vůbec žádné emoce, něco jako lednice nebo pračka. Pro lidi, kteří vnímají auto jako službu.
Avatar - _Karel_
16. 7. 2015 19:52
Re: Mal som všetky tri z D3
Emoce nemusí být nutně jen ze sportovní jízdy. Možná by bylo pravdivější napsat: "ve mě Lexus nevzbuzuje vůbec žádné emoce".
17. 7. 2015 03:11
Re: Mal som všetky tri z D3
Co to meleš Kadle? ;-\
Avatar - _Karel_
16. 7. 2015 17:49
Re: Mal som všetky tri z D3
Gérard Depardieu?
16. 7. 2015 08:19
Ne vedly ale vedli
Vim ze mate na mysli automobilky, ale to v nadpisu neni.
Takze to Audi, to BMW a ten Mercedes, cili "vedli" s mekkym i. Alespon tak nejak to vidim ja. Mozna se pletu, cestina je slozita, jisty si tim skutecne nejsem... Ale tak nejak bych rek ze tohle bude mekky...
Rozbalit vlákno
5
16. 7. 2015 08:52
Re: Ne vedly ale vedli
Já bych řek, že tam zase bude tvrdý. Odpověděl sis vlastně sám, to Audi, to BMW, ten Mercedes (to dítě, to dítě a ten hrad). Po všem píšeš tvrdé Y.
16. 7. 2015 09:04
Re: Ne vedly ale vedli
Ajo on je nezivotnej! :-) Tak to teda vypada na tvrdyho... To jsem se zas predved, I DEMAND palce dolu chlapi ... :-)
16. 7. 2015 09:13
Re: Ne vedly ale vedli
Se stane :-)

I kdyby byl Mercedes životnej (pán, muž), tak by tam bylo tvrdé Y, protože pořád jsou tam ty děti. Viz. Děti a muž šly.
16. 7. 2015 09:25
Re: Ne vedly ale vedli
Ooo to je zase rano, to je provokace :-) ... za to prece muzou ty deti!!! Ach jo, to uz me zmatlo v zivote stokrat, exemplarni cestinarsky priklad a stale se nepoucim... :-) Cestina je krasna a ja jsem poleno blby ... :-)
16. 7. 2015 09:31
Re: Ne vedly ale vedli
Z toho si nic nedělej, třeba zas vynikáš v něčem jiným :-)

Krom toho, v I Y udělá chybu každej, i exelentní gramatici :-)
Avatar - praděda7
16. 7. 2015 11:54
D3
Já vidím hlavní důvod v relativní stagnaci prodejů BMW ten, že jim ve stylingu nějak došel dech. BMW se již řadu let viditelně bojí vkročit do neznámých vod a stále nabízí jen reprízy. Na druhé straně MB se krok mezi HB opravdu povedl a je to také vidět na prodejích. BMW se také střelilo do paty s řadou 2 FWD a zavedení tříválců byla v očích BMW zákazníků také střela vedle. BMW i Audi chybí v nabídce šikovný HB. MB jejich úspěšný postup v prodejích přeju. :-!
Rozbalit vlákno
0