Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Příští Renault Mégane dostane dospělejší design a kvalitnější interiér

Renault chce posunout Mégane o kus výše v rámci segmentu, chystaný nový model s délkou 4,4 metru tak má dostat dospělejší a hodnotnější vzhled, stejně jako výrazně kvalitnější interiér s velkou obrazovkou.
Zpět na článek
3. 8. 2015 19:17
3. 8. 2015 20:16
3. 8. 2015 21:01
3. 8. 2015 21:41
3. 8. 2015 21:55
3. 8. 2015 22:16
4. 8. 2015 10:24
4. 8. 2015 11:32
4. 8. 2015 12:40
4. 8. 2015 17:09
4. 8. 2015 21:33
Avatar - Emel
3. 8. 2015 14:20
Standardní tlachy
Na to, že má být premiéra v září, se toho tedy ještě moc neví. Ani slovo k motorům, nejistota ohledně karosářských verzí atd... vlastně jsou tu jen dvě informace: 4control nebude a displej bude mít 7". Nebo 9".

Podle mě jedna z událostí roku na evropském trhu... jsem zvědavý. Mimo jiné na poměr prodejů Megane vs. Kadjar, to bude zajímavý barometr duelu těhle dvou kategorií.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - 3_diamanty
3. 8. 2015 14:56
Re: Standardní tlachy
len dufajme ze to nebude mat xicht z captura, kadjara alebo talismana ... priznam sa ze uz som sa ho vcelku prejedol a to tych novych renaultov ani moc nestretavam ... ( ocakavam ze uz uvidime aj kusok invencie a charizmy, modlim sa za to ) ... lebo nejako tieto barokove vlnky zblnky s obrovskym logom nemusim, su mi proti srsti .... ale pockajme si.... renault je vzdy dizajnovo nevyspytatelny ( a clovek dopredu nikdy nevie jak to vypali ) .... ale mozno ze sa konecne tentokrat uz prijemne prekvapim(e)
3. 8. 2015 16:09
Re: Standardní tlachy
Pokud se ti nový Mégane netrefí do vkusu, tak to bude pro Renault jen dobře. Stejné to bylo i u Clia, Capturu,..Každému se jednoduchý, čistý, dotažený a sebevědomý design Renaultu líbit nemůže. Někomu chybí víc agresivity, arogance, drzosti,.. Pokud se však podíváš na L. van den Ackera, tak pochopíš, že pod jeho vedením se design tímto směrem ubírat nebude.
3. 8. 2015 23:13
Re: Standardní tlachy
Zato Guliu uz Sergio ukázal a nevieme o nej o nic viac.
Avatar - white label
3. 8. 2015 14:27
Nový Mégane
"Příští Renault Mégane dostane dospělejší design a kvalitnější interiér..."
Už zase? To se "překvapivě" píše před uvedením každé g. Méganeu.
Rozbalit vlákno
30
3. 8. 2015 14:44
Re: Nový Mégane
To se píše ke každé nové generaci jakéhokoli auta >:D . Prostě jen obecné "PR kecy".
3. 8. 2015 14:59
Re: Nový Mégane
Stejne to bude zase dalsi kudrlinkovsky dizajn, co predvadi Renault poslednich 10 let. Pritom maji technicky potencial udelat skvele auto, ale dizajnem to furt pohrbi.
Avatar - Emel
3. 8. 2015 15:11
Re: Nový Mégane
No-o... samozřejmě se ti Renault může a nemusí líbit, ale třeba Captur je jasná designová trefa - podle mě je to auto vcelku průměrné a prodává se skvěle, troufnu si říct díky designu.
Avatar - 3_diamanty
3. 8. 2015 15:35
Re: Nový Mégane
tak samozrejme ze dizajn dnes predava... ovela viac ako v minulosti..... aj tych 90-100 tisic sportage-ov rocne v europe si ludia asi nekupuju kvoli obrovskemu kufru ani peckovym motorom ;-) ... je uplne jasne ze kto ma dnes vydareny dizajn ten frci a slape :yes: captur vyzera ok... jeho uspech ma neprekvapil.... ale v pripade talismana som si nie uz taky isty ci rovnake ingrediencie z captura budu zakaznikom na tomto aute chutit rovnako dobre.. uvidime

a novy megane? tak to som moc zvedavy... len poprosim uz iny face ako captur.... :yes:
3. 8. 2015 16:48
Re: Nový Mégane
hahaha hore pises ze nie ze to bude mat xicht ako captur a teraz pises ze ta uspech captura neprekvapil ze vyzerak ok??? a sportage ze aky motor mali ? >:D >:D >:D kupili to preto lebo su lacne pre nic ine takej crv stacili dva motory a bolo to vo vsetkom lepsie auto () ... tym nehovorim ze su to uplne zle auta
3. 8. 2015 15:19
Re: Nový Mégane
Já si staticky prolezl Kadjar a oproti tomu poslednímu Meganu je to rozdíl v kvalitě.Kadjar má hodně kvalitní interiér.
3. 8. 2015 16:04
Re: Nový Mégane
O tom není pochyb,nový Megane bude lídr třídy :yes: :yes: :yes:
3. 8. 2015 16:10
Re: Nový Mégane
To určitě nebude. Na P308 by to však stačit mohlo.
Avatar - Emel
3. 8. 2015 16:24
Re: Nový Mégane
Golf - Focus - Octavia - 308 - Astra - Leon - Megane - Auris... je to hodně nabušené. Posun Megana nahoru se dá očekávat, ale vyloženě snadná kořist tam není. Souhlasím že největší vrásky z Megana bude (logicky) mít přímý konkurent z Francie... a pak možná Leon (nemyslím jen to že ho Megane přeskočí, ale že mu přímo ukrojí potenciální zákazníky).
3. 8. 2015 18:26
Re: Nový Mégane
Pred rokem jsem vzal Golfa, nudneho, ale nic mne na nem neurazelo. Vadily mne interiery Fokusu, Aurisu i Meganu. A ted po roce bych uz se dvema z nich nemel problem a zda se ze brzo ani se tretim ;-) Jen tak dal, konkurence je treba.
Avatar - Emel
3. 8. 2015 22:18
Re: Nový Mégane
Otázka je, jestli rozhodují spíš důvody proč ano nebo důvody proč ne. Třeba Auris mi rozhodně nepřijde jako nějaké vzrušující auto... snad hybrid může být argument.
Avatar - _Karel_
3. 8. 2015 19:58
Re: Nový Mégane
Sorry, ale někteří fanoušci jsou fakt pacienti. O autě nevíme nic, ale náhle máme lídra třídy. V čem? V podvozku? V interiéru? V motorech? V prodejích? Jak jsi to zjistil? Nové Renaulty se mi vesměs moc líbí, ale který z nich je lídr své třídy, nejen podle spojky?
3. 8. 2015 20:01
Re: Nový Mégane
Scénic, Captur, Clio (až UK odejde z EU).
Avatar - _Karel_
3. 8. 2015 20:14
Re: Nový Mégane
Tebe jsem na mysli zrovna neměl. Tebe považuju za normálního fandu R.
Jinak- Captur a Clio jsou lídři v čem? Nejlepší auta třídy asi née, možná v prodejích? Scénic si netroufnu rozporovat, coby rodinné MPV možná nejlepší je, ale v dalších vlastnostech bych se divil.
3. 8. 2015 20:42
Re: Nový Mégane
Jak se podle tebe pozná lídr třídy? Proč by třeba Clio nemělo být tím lídrem?
Avatar - _Karel_
3. 8. 2015 20:46
Re: Nový Mégane
Tak třeba Golf a Passat- lídři prodejů,a všeobecně uznávaní jako nejlepší auta ve svých třídách.Bral bych i jen jedno z toho. Ale (možná se pletu, oprav mě) frantíci lídři prodejů nejsou, a Clio tu má pár soupeřů i co se týče souhrnu vlastností.
Jinak- co se týče Megana, na tomhle obrázku vypadá dobře, v naftě bych si vybral asi i motor, tak se budu těšit na zbytek auta a interiér.
4. 8. 2015 07:33
Re: Nový Mégane
Nie najlepšie, len najlepšie predávané, to nie je to isté. Nepleť si tie dva pojmy. Predaje nie sú jediným a ani spoľahlivým meradlom úrovne a kvality auta.
Avatar - _Karel_
4. 8. 2015 17:07
Re: Nový Mégane
Dva pojmy si nepletu. Jsou nejprodávanější, a NAVÍC všeobecně uznávaní jako nejlepší. Netvrdím, že je jako nejlepší auta svých kategorií vidí každý, ale všeobecně jsou tak oba viděni.
4. 8. 2015 20:15
Re: Nový Mégane
Nie, pletieš sa. Sú tak videné len určitou skupinou ľudí. A to je sakra rozdiel.
5. 8. 2015 10:52
Re: Nový Mégane
Golf dejme tomu, ten má celkem slušný mix požadovaných vlastností.
Ale u Passatu do špičky dle mého docela dost chybí.
Avatar - Emel
4. 8. 2015 14:37
Re: Nový Mégane
Captur je lídr. V prodejích určitě... a pokud nyní nějaká automobilka pokukuje po daném segmentu, pak logicky sleduje nejvíc Captur... stejně jako v kompaktech sleduje (a případně napodobuje) Golf.

Co se konkurence týče, je otázka, co do té konkurence počítáš. Přímá konkurence je 2008 + Juke + Cactus (který ale třeba left-lane řadí normálně do kompaktů). CX-3 nebo 500X už jsou podle mě trošku jinde.
Avatar - Emel
3. 8. 2015 22:12
Re: Nový Mégane
Ty jsi někde viděl prodeje vykazované specificky za EU? Za evropské prodeje se obvykle považuje EU + další státy, GB by musela odejít nejen z EU, ale i z Evropy ;-)

Jinak podle left-lane je za 2014 i Q1/2015 nejprodávanější MPV Picasso.
4. 8. 2015 20:16
Re: Nový Mégane
Turecko nebo Rusko taky nejsou v evropských statistikách.

Letos se lépe prodává Scénic. Jako novinka se Picasso vloni prodávalo dobře a o pár kusů Scénik porazilo. Letos už však stárnoucí Scénic ve svém posledním roce opět vládne.
Avatar - Emel
4. 8. 2015 22:11
Re: Nový Mégane
Turecko i Rusko taky leží z větší části v Asii.
Avatar - white label
4. 8. 2015 22:59
Re: Nový Mégane
Jak ve kterých..., já jednou jen "díky" Turecku v evropské statistice prohrál láhev 12letého Jamesona.
;-)
Avatar - woody-alien
5. 8. 2015 09:54
Re: Nový Mégane
Nemáš se nechat vydráždit kdejakým Provokatérem... >:D ;-)
Avatar - white label
4. 8. 2015 23:00
Re: Nový Mégane
Jak ve kterých..., já jednou jen "díky" Turecku v evropské statistice prohrál láhev 12letého Jamesona. ;-)
3. 8. 2015 20:30
Re: Nový Mégane
Prečo Ti prekážajú prognózy? ;-)
Avatar - _Karel_
3. 8. 2015 20:41
Re: Nový Mégane
Beru přání. Ale "O tom není pochyb, Megane bude..." to je jen hypotéza, rozhodně ne prognóza ;-)
3. 8. 2015 21:55
Re: Nový Mégane
Tak hypotéza - nemáš to jedno? Prečo brať ľuďom neškodné sny...
3. 8. 2015 16:07
jdou na to uplne jinak nez folcvagn
tam je to horsi design a horsi materialy jiz tri generace za sebou. renault ovsem nema tak dementni priznivce jako koncern a proto by mu to neproslo
Rozbalit vlákno
11
3. 8. 2015 16:14
Re: jdou na to uplne jinak nez folcvagn
Řekl dement.
3. 8. 2015 16:54
Re: jdou na to uplne jinak nez folcvagn
venuj se tematu a neutoc na druhe diskutujici.
4. 8. 2015 08:31
Re: jdou na to uplne jinak nez folcvagn
Promiň ale na to jsem musel reagovat, označovat někoho jen proto, že jezdí nějakou značkou za dementa mně přišlo mírně řečeno jako ubohost.
3. 8. 2015 16:56
Re: jdou na to uplne jinak nez folcvagn
dodal by som ze maju vylietane serble g4 su arogantny (ale podobne to je aj medzi honda boys co maju civici za 500e) inak je g7 prijemne auto ale nemal by som odvahu kupit si ho bez 1.6mpi >:D horall co sa urazas pokial sa to teba netyka ;-)
Avatar - Emel
3. 8. 2015 17:03
Re: jdou na to uplne jinak nez folcvagn
Celá tahle větev diskuse je nějak mimo moje chápání. Že holden není schopen napsat příspěvek, který by byl slušný a přínosný a k věci jsem si zvykl. Že není schopen napsat ani slušný NEBO přínosný NEBO k věci si zvykám.

Ale pak se to nabaluje... jak souvisí majitelé starých Civiců za 500€ s designem nového Megana mi hlava nebere.
3. 8. 2015 17:14
Re: jdou na to uplne jinak nez folcvagn
tak naco sa zapajas? ;-)
3. 8. 2015 17:29
Re: jdou na to uplne jinak nez folcvagn
Proč by nemohl, když se to tu hemží nesmysly, jen do nich vnáší objektivitu ;-)
3. 8. 2015 17:54
Re: jdou na to uplne jinak nez folcvagn
no mna ked nieco nezaujima alebo si myslim o tom "svoje" tak sa nezapajam ...sam by som tuto temu nezalozil ale ked uz sa spominaju dementny fanusikovia ...tak som napisal ake mam skusenosti kedze si pridal reakciu nemohol som pridat prispevok a neche sa mi to znova vypisovat ...proste chlapci od vw a hondy(vtec just kicked in yo) su drsny a nekonecne mudry a dost casto sa spominaju ako"mlady vodic nezvladol riadenie" co je celkom bezne no a kluci drifteri od bmw to je tez kapitola to by bolo vsetko dalej neplanujem tuto dalej rozoberat ;-)moj prispevok berte tak ze to islo od srdieka
Avatar - woody-alien
3. 8. 2015 18:38
Re: jdou na to uplne jinak nez folcvagn
Ty už jdi taky do háje - s objektivitou, i s tím svým Tata boys překapotovaným Mondeem. >:D

Zkrátka všichni majitelé aut na F - Folksvágnů, Fordů, Francouzských (i původem), Ferencváros Suzuki atd. jsou socky a ko..ti. A basta. Padni komu padni. Se mi ale ulevilo. I když....kouknu do garáže a vidím sebe. >:-[] ;-)
3. 8. 2015 21:02
Re: jdou na to uplne jinak nez folcvagn
No woody, pěkně si to rozčísl :yes:
4. 8. 2015 02:56
Re: jdou na to uplne jinak nez folcvagn
>:-[] >:-[] >:-[] Nevím jestli si jít koupit slamák a vedle sousedovi protýkající jímky udělat rejžový pole >:D
Avatar - pumpkin
3. 8. 2015 19:09
A špionážne fotky by neboli?
Chystaný Mégane pri testovaní: [odkaz]
Je to už na prvý pohľad športovejšie strihnuté ako napríklad 308-ka.

Inak nekašľú sa, už sa testuje aj nový Koleos
[odkaz]
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Covenant
3. 8. 2015 19:23
Re: A špionážne fotky by neboli?
Z boku mi to připomíná Astru...uvidíme až to odmaskují ;-)
Avatar - Emel
3. 8. 2015 19:32
Re: A špionážne fotky by neboli?
Hm hm, ten čumák je z profilu poněkud překynutý... ale z kamuflážových fotek těžko říct. Nejvíc jsem zvědavý na kombík.

[odkaz]
4. 8. 2015 07:42
Re: A špionážne fotky by neboli?
Tady jsou další fotky:

[odkaz]
3. 8. 2015 19:14
Dalši skvost sa blíži!
Nový Megane či sa vam to pači alebo nie.. určite zaujme všetkými vlastnostami.. jak dizajnom tak technikou a praktickosťou.. ked bude mať v zadu priestor jak Pulsar tak dovi dopo konkurenti.. ale chcel by som opraviť autora.. čo ja viem.. tak 4control sa objaví v športových verziach.. nová R.S. by mala obsahovať tento vymakany system a kto vie možno aj GT dostane :-) bude to proste bomba segmentu... Renault na nom pracuje určte s velkou precíznosťou.. je to ked ne najdôležitejší tak min. druhy najdôležiteší model pre značku... bude to krasavec s poctivou technikou a priestrannosťou..
Rozbalit vlákno
0
3. 8. 2015 19:17
renault
Vnejsi designovy smer Renaultu se mi libi a to tak, ze hodne. V kombinaci s dobrymi az spickovymi motory muze Megane zamichat hodne nizsi stredni tridou. Osobne mam obavu z vnitrku a to konkretne tablet designu, ktery Renault nyni razi....moc se mi nelibi a hlavne mi prijde neprakticky.
Rozbalit vlákno
5
3. 8. 2015 20:16
Re: renault
Souhlas s designem, souhlas s tabletem, ale motory? Nedivil bych se, kdyby zacinal na 0.9 TCe a koncil jednadvojkou. K tomu sestnactka pro RS a hotovo.
3. 8. 2015 21:01
Re: renault
Panečku, tak to bude pecka >:D
Avatar - Emel
3. 8. 2015 21:41
Re: renault
Podle mě tu lze soudit spíš z toho, jaké motory dostanou spřízněné modely. Vzhledem k portfoliu u Pulsaru bych souhlasil se základem 0.9TCe a standardem 1.2TCe, ale podle mě půjde koupit 1.6TCe s nějakým slabším laděním i mimo RS. Pro RS se myslím spekulovalo o 1.8TCe.
3. 8. 2015 21:55
Re: renault
Jo mozny to je. Ale i tak zadna hitparada. I kdyz nejaka civilneji ladena 1.6 muze byt zajimava. Pokud bude...
Avatar - Emel
3. 8. 2015 22:16
Re: renault
Vem si, že až donedávna měl Golf mimo GTI jako top 1.4TSI 110kW, Focus má 1.5EB a pak až ST... proti spektru 0.9 - 1.2 - 1.6 - 1.8 v několika stupních bych nic nenamítal.

Otázka je co nafta... není diskuse o tom že top bude 1.6dCi, otázka je, jestli přijde něco menšího (nemyslím teď 1.5dCi, spíš nějakou downsizovanou modernizovanou variantu).
Avatar - demonicus
3. 8. 2015 19:30
Příští Renault Mégane dostane dospělejší design a kvalitnějš
Takže stávající verze má dětský design a nekvalitní interiér?
Poměrně sebekritické hodnocení :yes:
Rozbalit vlákno
4
3. 8. 2015 20:15
Re: Příští Renault Mégane dostane dospělejší design a kvalit
Rika Ti neco logicka implikace? popripade stupnovani pridavnych jmen? >:D
3. 8. 2015 20:20
Re: Příští Renault Mégane dostane dospělejší design a kvalit
No zvenku pusobi urcite nejmene dustojne ve tride. Naopak ten bavoracky interier bude dost mozna dospelejsi, nez tablety v poslednich modelech, ktere pripominaji takovou tu detskou kreslici tabulku, kde se jednim koleckem ovlada osa x a druhym osa y.
3. 8. 2015 23:16
Re: Příští Renault Mégane dostane dospělejší design a kvalit
XTad, s tým BMW interiétom to myslíš, že akože vážne???
3. 8. 2015 23:53
Re: Příští Renault Mégane dostane dospělejší design a kvalit
No jasne. Ta inspirace je tam zjevna. Nakonec i materialove jsou na tom podobne.
Avatar - donPedro
3. 8. 2015 22:38
Megane noveau - bien qu'il en soit ainsi
Tož v této třídě v Evropě našlapané přejme novému Meganu ať se daří. Bude to však museti býti dílo vskutku více nežli podařené, neb již konkurence stávající jest převeliká, + nás vbrzku čeká neue Astra Biltz aus Rüsselsheim, která dle vobrázků a naordinované redukční diety by mohla býti natolik potentní, že by snad možná i mohla zamýchati kartami nyní rozdanými. Tož tak.
Rozbalit vlákno
0
4. 8. 2015 10:24
Pěkný
Je moc pěkný, ale zatím máme jen jednu jistotu...v testu na zdejším webu se škodovkou nevyhraje :-)
Rozbalit vlákno
0
4. 8. 2015 11:32
René old
hlavně ať to má co největší pohlavní orgán na masce (jestli se tomu v podání rendlíku tak dá vůbec říkat) >:D

no prodávat se to bude opět dobře, nevkusných lidí, neboli typických zákazníků rendlíka-dachcie obracejících dvakrát každou korunu je na světě opravdu hodně

už se na nového rendlíka moc těším, zase mě na silnicích rozesměje jako každý rencek a za to mu dávám :yes: >:D bohužel svět se stane zase o něco ošklivějším místem >:D
Rozbalit vlákno
3
4. 8. 2015 12:40
Re: René old
Krásný příklad toho, že studnice lidské hlouposti, omezenosti a ubohosti může být skutečně bezedná.

Moc rád bych viděl čím skutečně jezdíš, frajere, tipoval bych že ve chvíli, kdy tě nějaký rendlík rosesměje, držíš buď řídítka svého kola nebo volant svého BMW, které s tebou soupeří kdo z vás dvou je starší.

Neb tohle by normální, sebevědomý chlap nevyplodil ani ve snu. A už vůbec ne majitel nového, krásného béemvé. Kluk, dítě jímž cloumá puberta a vše, včetně sexu s holkou, zná maximálně z netu, ten jo. Ve chvílích nejtěžších teda...

Ps.: Nezdá se vám, že těch trollů je tu poslední dobou nějak moc?
Avatar - _Karel_
4. 8. 2015 17:09
Re: René old
Máš pravdu, nějak se to rozmáhá :yes:
4. 8. 2015 21:33
Re: René old
No ale fakt je, že poslední dobou vidím docela dost těch chromových "diamantů" potažených matnou černou fólií, pročpak asi? Hlavně u RS kousků ...

Renault umí udělat dost dobrá auta, ale neustálé zvětšování toho kosočtverce je až přehnané. Ať chcete nebo ne, tak to ten oný symbol představuje ;-)