Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Nissan Juke Nismo RS – Znovu a lépe

Po verzi Nismo přichází Nissan Juke jako Nismo RS. Přidává více výkonu a v provedení s pohonem předních kol také samosvorný diferenciál.
Zpět na článek
25. 8. 2015 09:45
25. 8. 2015 10:38
25. 8. 2015 14:03
25. 8. 2015 15:40
25. 8. 2015 17:47
29. 8. 2015 18:24
30. 8. 2015 14:35
25. 8. 2015 17:21
25. 8. 2015 17:50
25. 8. 2015 10:06
25. 8. 2015 10:25
25. 8. 2015 10:36
25. 8. 2015 10:10
25. 8. 2015 10:54
25. 8. 2015 10:38
25. 8. 2015 09:45
Todle auto..
Mě fakt baví, takový správně švihlý. Do města a krátký vejlety kolem super. Škoda že nejde manuál a čtyřkolka.. byť ona ta čtyřkolka asi taky nebude zrovna quattro, takže možná, že tahle předo se samosvorem je lepčí a zábavnější volba.
Rozbalit vlákno
20
Avatar - iudex
25. 8. 2015 10:38
Re: Todle auto..
Presne, toto auto sa kupuje srdcom, lebo čisto racionálne nemá moc logiku. Ale nič z konkurencie nevyzerá tak bláznivo (v pozitívnom zmysle) a hlavne s vyšperkovanými detailami je to showcar, ktorý priťahuje pohľady.
Avatar - Bully_
25. 8. 2015 11:42
Re: Todle auto..
Damska kabelka ve forme rozslaple koleckove brusle se silnym motorem- nejvic svihly bude spis ten, kdo si to doopravdy koupi :*) Mozna jako darek manzelce od loajalniho majitele Nissanu 370Z nebo GT-R, jinak v tomhle voze osobne o moc vic smyslu nez prvoplanovitou snahu o onu svihlost nevidim.
25. 8. 2015 14:03
Re: Todle auto..
No tak je to proste takovy specificky auto a klientelu ocividne ma.
Uprimne receno, furt mi prijde pochopitelnejsi nakup tohodle, nez, co ja vim, treba Meganu, kdyz si clovek muze, s privrenim obou oci, koupit ve stejny tride Golfa ci M3.
Avatar - Bully_
25. 8. 2015 15:05
Re: Todle auto..
Zrejme pises o necem jinem- pokud mas na mysli bezne verze Nissanu Juke, tak ty si uz mnoho svych spokojenych zakaznic nasly. V tom nevidím zadny rozpor, lide maji ruzny vkus a i takovy Juke si svou existenci zaslouzil :yes:
Muj prispevek je ale k clanku o Nissanu Juke (Nismo) RS. Dokazu pochopit, ze si nekdo chce poridit rychly, efektivni a pritom prakticky vuz (HH), potom ale v tehle kategorii a +- i cene zvoli neco jako Fiestu ST, Polo GTI apod. . Ukaz mi ale nekoho, kdo si OPRAVDU koupi testovany model, i kdyz se tu najde urcite spousta kecalku. Prakticnosti a cenou je na urovni malych HH, sportovnosti (v uvozovkach, protoze dnesni HH je 100x vic efektivni nez sportovni) je ale o kus za nimi. Nemuze jinak, takove male SUV nereze zatacky ani pri nejlepsi vuli tak, jako nizky hatchback.
Sam jsem ten posledni, kdo by nefandil neobvyklym a nepraktickym autum. Tohle mi ale osobne prijde nesmyslne v prvnim planu. Ty si ho koupis?
25. 8. 2015 15:40
Re: Todle auto..
Ne, já si ho rozhodně nekoupim. Já jsem rád, že mám na základního Nota, hehe.
Sám píšeš, že existenci Juku chápeš, i ve vztahu k malejm HB, jako je Polo, Fiesta atd. No a stejně tak, jako je klasická verze Juku jízdně o něco horší, než klasický Polo, tak je ta rychlejší verze taky o něco horší, než Polo GTI, ne? A furt si to očividně někdo koupí, už proto, že rád sedí vejš, je věrnej značce, nebo co já vim..
Avatar - Bully_
25. 8. 2015 17:35
Re: Todle auto..
Porad se nechapeme: myslis si opravdu, ze si nekdo (ne 1 nebo 2 lidi v CR) tohle auto vubec koupi? Na rozdil od toho napr. Pola GTI nebo Fiesty ST, ktere nejaky ten smysl nepostradaji a proto si je koupi hromada lidi.
"Obycejny" Juke je prave ta mnou zminovana damska kabelka, kde nema smysl pochybovat o jeji prodejnosti, at si o modelu mysli kdo chce co chce. Ale predrazena damska kabelka s motorem pro chlapa, to je uz podle me skutecna absurdita.
25. 8. 2015 17:47
Re: Todle auto..
Koupi.. Chodim na obed k Jelinkum, naproti prazskymu magistratu. A zrovna minulej tejden tam jeden stal..byt je mozny, ze to byl tendle, novinarskej:)
Hele ja nevim, treba u nas moc ne, ale nemyslim se, ze by u Nissanu byli uplny blbouni a netusili, co delaj.
Avatar - Bully_
25. 8. 2015 19:16
Re: Todle auto..
Marketing, mainstream to zaplati. Nic vic v tom nehledej. Nadsene vykriky zdejsich diskuteru o vyjimecnosti a odlisnosti od davu maji svetelne roky daleko od zajmu o skutecnou koupi tohoto modelu a tim o praktickem smyslu podobneho projektu.
Vazne me nenapada, pro koho tohle auto (Juke Nismo RS) vubec je. Jako kontroverzni designovka slouzi jeho bezne verze,
26. 8. 2015 00:20
Re: Todle auto..
Tohle auto si někdo určitě kupovat bude, jinak by nedělali už druhou verzi téhož - Nismo > Nismo RS. Marketingové divadlo to taky nebude, na to měli už dříve Juke R a mám takový pocit, že jich chtějí dokonce pár vyrobit - to by byl marketing. Musíš chápat, že někomu se to může líbit a 220 koníků navíc je příjemná přidaná hodnota, jedno jestli to má nějaký smysl. Mám pocit, že Juke stejně nebyl dělán primárně pro evropu a o těchto verzích to platí dvojnásob. Fajn je, že se sem takové auto dostane, i když se prodá jedno dvě do roka... :yes:
29. 8. 2015 18:24
Re: Todle auto..
Výkon sice pěkný, ale design je pořád ošklivý = žádná změna se nekoná >:D
Avatar - pelikoš
30. 8. 2015 07:52
Re: Todle auto..
mně se líbí. možná tobě ne, ale je zajímavé, že ostatní automobilky chtějí konkurenta pro nissan juke.... :-! :-!
30. 8. 2015 14:35
Re: Todle auto..
No tvůj obdivný názor na Juka znám, tohle auto prostě polarizuje - buď ho žereš nebo ne ;-)
Avatar - _Karel_
25. 8. 2015 16:41
Re: Todle auto..
Tak mě teda, když už, přijde koupě Meganu o 100k levnějšího než Golf či M3 mnohem pochopitelnější než koupě Juku RS.
25. 8. 2015 17:16
Re: Todle auto..
Taky se může stát, že Mégane třeba za 400 000 bude lepší než Golf za stejné peníze. Golf je sice lepší než Mégane, ale pokud chceš dát za auto určitou sumu, tak to platit nemusí.
Avatar - _Karel_
25. 8. 2015 21:02
Re: Todle auto..
Tak nějak jsem to myslel- srovnatelná vrze/výbava třeba o 100k levnější.
25. 8. 2015 17:21
Re: Todle auto..
Nojo, proto pisu o tech hodne privrenejch ocich. Jde mi o to, ze kdyz vybiras ve tride, kde jsou tak moc dobry auta jako je treba Golf, je volba neceho jinyho pomerne tezko racionalne zduvodnitelna.
No a Juke vlastne zadnou primou konkurenci nema, takze..:)
Avatar - Bully_
25. 8. 2015 17:44
Re: Todle auto..
Juke prece neni zadnou konkurenci pro kompaktni hatchbacky, nizsi stredni tridu. Jeho cilovou skupinu bych videl (v hodne sirokem rozpeti) spis v zajemkynich o Fiaty 500, VW Beetle, Mini apod., proste lifestyle auticka. Jenom uz z podstaty samotne konstrukce Juke-a nejak porad nechapu snahu o vyrobu nejake "ostre" verze. Abarth 500 nebo Mini Cooper S (nemyslim ten dnesni autobus) jsou o necem uplne jinem a i tak jich je (oproti beznym verzim) jak safranu.
25. 8. 2015 17:50
Re: Todle auto..
No dyk pisu, ze nema zadnou primou konkurenci. Proto mi prijde tak nejak pochopitelnejsi, ze si ho nekdo, kdo chce nejakou tu specialitku, vybere. Narozdil od tridy generickejch HB, kde nic moc jinyho nez ten Golf, z myho pohledu, nema smysl.
Avatar - Bully_
25. 8. 2015 18:03
Re: Todle auto..
Jestli je tou specialitkou pouhy prvoplanovy nesmysl "lisit se", pak chci opravdu videt nekoho, kdo do toho da tech vic jak 600.000 Kc, nebo alternativu v jine mene. Krome majitele toho GT-R nebo 370Z, co to koupi sve zene, aby zustal verny znacce. Jestli v techhle vyjimkach vidis smysl tohoto vozu, pak si uz konecne rozumime :yes: a pak opravdu Dzouk Nismo RS konkurenci mit ani nemuze >:D
Avatar - fOE
25. 8. 2015 10:06
Prevodovka
"Pokud máme na pohonném ústrojí za něco pochválit, pak je to jednoznačně šestistupňová manuální převodovka. Nejen, že je řadicí páka ideálně po ruce, ale ještě je radost s ní pracovat, protože se v kulise pohybuje přesně, mechanicky a hladce."
Ondřej Chamilla, 27.8. 2014

"I přes spíše kratší zpřevodování (zejména šestky) budete muset s pákou řadit hodně často a popravdě, příliš uspokojivé to nebude. Hlavice je sice téměř v ideální pozici, auto ale řadí jako jakýkoliv jiný Juke, což je v pořádku u běžných modelů, ale zde by to chtělo více přesnosti a mechaničnosti."
Ondřej Chamilla, 25.8. 2015

To se nam to ale meni >:D .
Kazdopadne pokud je v RS razeni jako v beznem Juku tak je to jedna z nej manualnich prevodovek dneska venku a o absenci presnosti a mechanicnosti nemuze byt ani rec. ;-)
Rozbalit vlákno
5
25. 8. 2015 10:08
Re: Prevodovka
Je samozřejmě potřeba brát hodnocení v poměru ke třídě aut. Na poměry běžných hatchbacků je řazení dobré, na poměry sportovních modelů už tak moc ne.
Avatar - fOE
25. 8. 2015 10:25
Re: Prevodovka
No to puvodni hodnoceni mi prijde realite podstatne blize nez to ted nanovo odbit jen slovem "dobre" (znovu mrknete jak jste jej popsal prvne, ne citat z jineho platku, ne citat od kolegy, ale vy), a jestli je razeni v RS stejne jako v beznem juku tak stiznost na nedostatek mechanickeho pocitu mi prijde lehce (vic) zvlastni. Me osobne razeni v Juke pripomina manualy z hondy a to je to nejkladnejsi mozne hodnoceni.
Jedina vytka jde k razeni z 5 do 6 kdy draha neni uplne presna.
25. 8. 2015 10:32
Re: Prevodovka
V tomto případě mi tak dobré nepřišlo, spíše je problém v mé paměti a výroku, že "auto ale řadí jako jakýkoliv jiný Juke" - možná je v tomto případě trochu horší, ostatně kdo ví, jestli se vůbec jedná o totožnou převodovku jako u dvanáctistovky, spíše ne.

Podle mě tedy opravdu dobré řazení vypadá ještě jinak, tohle mi přišlo jako více Renault než Honda.
Avatar - fOE
25. 8. 2015 10:36
Re: Prevodovka
Prave bych to taky videl na to ze manual bude jiny, ono staci milimetrova vule tu, milimetrova vule tam, trochu jiny tvar/delka radicky a uz je pocit z razeni o 50% jinde. Jestli nic jineho tak me tento test navnadil pri prilezitosti se s jukem RS svezt, sameho me zajima jestli jste poprve prestrelil (muj nazor na razenni v obyc juke je stale stejny, je temer perfektni, ale nemam vas rozhled takze svuj nazor beru s rezervou), nebo ted podstrelil. :-)
25. 8. 2015 10:37
Re: Prevodovka
Samozřejmě není nad osobní zkušenost, auto za to určitě stojí :-)
25. 8. 2015 10:10
paradni auto
jen skoda tech levnych lesklich plastu v interieru, kdyby misto nich daly semis s obsivanim jako na kaplicku/stinitko nad budikama, bylo by to mnohem lepsi a to auto by posunuli do prestiznejsich vod
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Uživatel_5340709
25. 8. 2015 10:19
Re: paradni auto
lesklý - vzor mladý
Avatar - _Karel_
25. 8. 2015 10:26
Re: paradni auto
Disgrafik, neřeš.
Avatar - Uživatel_5340709
25. 8. 2015 10:27
Re: paradni auto
To jsem taky............ :-)
25. 8. 2015 10:54
Re: paradni auto
dysortografik
Avatar - pelikoš
25. 8. 2015 14:46
Re: paradni auto
hlavně že je to obsahově v pořádku... ;-)
Avatar - pelikoš
25. 8. 2015 10:29
Re: paradni auto
ta textura není špatná, právě že vypadá na měkčený plast, přestože není ;-)
Avatar - fOE
25. 8. 2015 10:38
Re: paradni auto
No ten plast nemaskuje svou tvrdost ani opticky, na fotkach to vypada lip nez je tomu v realu (ikdyz ano, furt to mohlo vypadat jeste hur). ;-)
Avatar - pelikoš
25. 8. 2015 14:47
Re: paradni auto
já si maslím, že to takovej průser není, jsou mnohem horší..
Avatar - Elder
25. 8. 2015 10:16
Parádní čtení
Ondro, ty tvoje testy se čtou jedním dechem :yes: Jak píše Joab, je to správně švihlý auto, který zabaví a pobaví. Praktičnost jde sice stranou, ale to se tady neřeší.
Za mě autorovi :yes: :yes: :yes:
Rozbalit vlákno
3
Avatar - iudex
25. 8. 2015 10:39
Re: Parádní čtení
Pridávam sa k pochvale, dobré čítanie a myslím, že i dobré vystihnutie podstaty tohto auta.
Avatar - Ji/Ri
25. 8. 2015 14:28
Re: Parádní čtení
Přidávám se k pochvale Tvé pochvaly... >:D ;-) dneska to je ok :-)